S Aalsters Hulpcentrum «900» in het zilver Minder kerkgangers minder priesters minder missen in Aalst Niemandsland in Aalst Dolores: «Subsidies niet opsouperen...» I AALST Missen Danny Denayer: «Niet manipuleren a.u.b.» In 4- 19.12.1986- De Voorpost Vervolg van blz. 1 Een voorbeeld kan dit best illustreren. Wanneer zich een ongeval voordoet waar de slachtoffers gekneld zitten in hun voertuigen, is het hulpcen trum verplicht het brandweer korps te alarmeren dat be voegd is op het grondgebied waar zich het ongeval voor deed, ook al weet men dat dit korps, bij gebrek aan gespecia liseerd materiaal, na verloop van heel wat kostbare tijd, toch de hulp van Aalst moet inroepen. Beroepsgeheim Een ander knelpunt houdt ver band met het beroepsgeheim waaraan het hulpcentrum ge bonden is. Dit geldt niet alleen tegenover de pers, steeds op zoek naar nieuws heet van de naald, maar vooral tegenover politie en rijkswacht, die nu slechts op de hoogte gebracht worden van een oproep wan neer er expliciet om gevraagd wordt, wanneer zich een onge val op de openbare weg heeft voorgedaan of bij kennis van misdaden. De samensmelting van het nummer 900 met 901 en 906 respektievelijk van rijkswacht en politie vond trouwens om die reden ook geen doorgang. Daar bij elke oproep ook het telefoonnummer automatisch op het hulpcentrum wordt geïdentificeerd, zouden de po litionele diensten ter bevorde ring van hun onderzoek, ook tot deze gegevens graag toe gang krijgen. Doch principieel valt ook deze materie onder toepassing van het beroepsge heim. Gezien hierover zelfs de dienstnota's van het ministerie nogal eens tegenstrijdig dur ven te zijn, komen de verant woordelijken van het hulpcen trum 900 soms tussen 2 vuren te staan. Daarenboven dient overwogen te worden dat het doorgeven van de identificatie van de op roeper de burger zal afschrik ken om de hulpdiensten te ver wittigen. Vooral winkeliers of horeca-uitbaters wiens zaak toevallig op plaatsen gelegen is waar zich geregeld ongevallen voordoen, voelen zich niet zo gelukkig wanneer ze telkens de rijkswacht of politie voor ver hoor over de vloer krijgen. Het oefent immers een nadeli ge invloed uit op hun kliënteel. Taakverdeling Een laatste dispuut onder voormelde diensten vloeit on gewild voort uit de opdracht die elkeen toegewezen kreeg. Daar waar de hulpdiensten al les in staat stellen om het leven van iemand te redden en het slachtoffer zo vlug mogelijk naar een ziekenhuis wensen over te brengen, streeft de po litie of rijkswacht ernaar dat, in het belang van het onder zoek, alles onaangeroerd blijft. Dit probleem stelt zich vooral wanneer de politionele diensten reeds voor aankomst van de hulpdiensten op de plaats van het ongeluk aanwe zig zijn en de slachtoffers reeds zouden overleden zijn. In dit geval kan slechts een dokter uitweg bieden, zij het opnieuw ten koste van heel wat tijd. a i tr d ii j j Door hierover meer konkrete Aalst. Kapitein Bauwens verwelkomde de vele aanwezigen afspraken te maken of door de (a)- inschakeling van een genees- Vervolg van blz. 1 Bo venop zijn er nog een aantal zondagsonderpastoors voor 17 kerken, één kapel en één abdij. Naast het kwantitatief aspekt is er echter ook het kwalitatief dat de deken uitvoerig belicht. Alleen in gemeenschap, mas saal kan men tot een échte beleving komen, enkele uit zonderlijke naturen niet te na gesproken. Minder weekendmissen Van de 86 momenteel bestaan de weekendmissen worden er vanaf nieuwjaar achttien afge schaft zodat er nog een aanbod van 68 blijft. De minst bevolk te missen worden gesuppri meerd en op zaterdagavond mag er in elke parochie nog slechts één avondmis worden opgedragen Ook de zoge naamde «vroegmissen» vielen veelal onder de hakbiijl. In Sint-Martinus en Sint-Anna Aalst worden twee missen ge supprimeerd wat ook het geval is te Baardegem en op Terjo den. Telkens één mis valt weg te Aalst H. Hart, Sint-Jozef, Sint-Jan en Mijlbeek en verder te Erembodcgem, Hofstade, Gijzegem, Meldert, Moorsel en Herdersem. In Sint-Paulus met zijn (nog) kleine kerk werd geen enkele mis afge schaft. «Omdat het moet»? Peilend naar de oorzaken van de regressie van het aantal mensen die een mis bijwonen werden onder meer opgete kend «omdat het mo$t», «om dat ik er iets aan heb», «omdat anderen het ook doen», «om het voorbeeld te geven aan mijn kleinkinderen» «omdat ik het gewoon ben», «omdat het zonder mis voor mij geen zon dag is»... Misschien omdat er van ons geloof anders niets meer in huis komt? Of als rustpunt in de week? Of om eens weg te zijn uit de tredmolen van het leven van elke dag? Of gewoon «zo maar»! Mijlpalen Heel wat niet-kcrkgangers pas seren bij de mijlpalen van hun leven toch nog door de kerk. Bij doopsel, plechtige commu- Vanaf 1 januari a.s. geldt nu de volgende uurregeling Sint-Martinus Aalst: 17.30 u. opp zaterdag en 10, 11 en 17.30 u. op zondag. Sint-Jozef: zaterdag 18.30 u. en zondag 9.30 u., 11 en 18.30 u. Sint-Antonius: 18.30 u. op zaterdag en op zondag 9.30 u., 11 u. en 19.30 u. Sint-Anna: op zaterdag 18 u. en op zondag 8.30 u. 10 u. en 11.30 u. H. Hart: 17 u.. 9.30 u., 11.30 u. en 17 u. Mijlbeek: 18.30 u. 8 u., 9 u en 11 u. Sint-Paulus: 18 u. 9.30 u. en 11 u. Sint Jan: 19 u. 9 u. en 11 u. Erembodegem: 18 u,, 8 u., 10 u. en 18 u. Terjoden: 19 u. 8.30 u., 11 u Erembodegem: 18 u., 19 u. Ten bos, 8 u., 10 u., 11 Ten Bos en 18 u. Terjoden: 18.30 u 8.30 u en 11 u. Nieuwerkerken: 18 u. Edixvelde, 19 u. 9.30 u., 10.30 u. Edixvelde en 18 u. Hofstade: 18 u. 9 u., 10.30 u. en 18 u. Gijzegem: 8.30 u. 9 u. en 10.30 u. Herdersem: 18.30 u. 8 u. en 10 u. Moorsel: 18 u., 19 u. Steven. 8 u., 10 u. en 11 u. Steven. Meldert: 19 u. 8 u. en 10 u. Baardegem: 18.30 u. 9.30 u. en 18.30 u. Jezuiëten: 19.30 u. 8.30 u. en 12 u. Affligem: 19 u. 7 u., 8.30 u., 10 u. en 19 u LH nie, trouw of begrafenis. Het ligt dan ook in de bedoeling deze gelegenheden optimaal te verzorgen omdat ze de kans bieden een aantal mensen te bereiken die normaliter niet tot het kerkvolk behoren. Belangrijk is ook de inbreng van katechisten en andere le ken in de liturgie en de deke nijpriesters hadden het ook al over andere gebedsdiensten dan de eucharistie waartoe men wellicht toch zal moeten komen. Plechtigheden zonder priester en dus zonder eigenlij ke mis maar dan wel met uit reiking van de H. Eucharistie. Het kerkvolk De groep tussen de 25 en de 50 jaar schijnt uit te blinken door afwezigheid in de kerken. Eens de 50 jaar bereikt zou diepere bezinning over de toe komst wel eens van doorslag gevende aard kunnen zijn. De nadruk werd gelegd op de steeds groter wordende mobili teit. Men zal er moeten van afzien dat het allemaal in de eigen parochie kan blijven ge beuren. Bij het opmaken van het misschema werd dan ook een interparociële visie als ver trekbasis genomen. Op zondag is de vroegste mis te 7 u. en dan in de abdij in Affligem. De laatste in de voormiddag te 12 u. bij de Jezuïeten in de Pont straat. Op zondagavond is de eerste mis te 17 u. in het H. Hart en de laatste te 19.30 u. in Sint-Antonius. In de Faluintjes Als bijkerk zou er te Moorsel op Steven slechts één mis mo gen zijn tijdens het weekend De pastoor pleitte echter om de twee missen te mogen be houden. De zondagavondmis in de Sint-Martinuskerk die minst volk aantrekt valt weg zodat op Steven een mis kan plaatsvinden op een later uur. Te 11 u. Liefst 108 Moorse - laars woonden te Aalst een 11- urenmis bij in Sint-Martinus, Sint-Jozef, Mijlbeek Sint-An na, Sint-Paulus en H. Hart. Die kunnen nu desgewenst op Steven terecht En wie gewoon is de avondmis mee te maken kan nu terecht te 17 u op H. Hart, te 17.30 u. in Sint-Martinus, te 18 u. in Sint-Jozef, te Hofstade en te Erembodegem, te 18.30 u. te Baardegem en te 19.30 u. in Sint-Antonius. heer bij de hulpdiensten zou wellicht ook dit vitaal pro bleem definitief van de baan zijn. Uniform oproernummer, primeur Het 900-systeem zoals we het nu kennen met zijn 16 centra les, en dat vanaf 1958 geleide lijk aan tot stand is gekomen, was toen niet alleen een pri meur, het uniforme oproep- nummer was eveneens uniek. Alleen hebben we de voor sprong die we toen hadden een beetje teloor laten gaan en is het systeem in zekere zin mis bruikt geworden; hoewel het uitgedacht werd voor hulpver lening op de openbare weg, konden we vorig jaar bijna evenveel oproepen voor thuis hulp noteren als voor hulp op de openbare weg (100.000). Een situatie die toch bedenke lijk is vooral als de wetgever uitdrukkelijk bepaalt dat een oproep voor thuishulp alleen kan als alle andere mogelijkhe den uitgeput zijn. Kommunikatiemoeilij kheden Tot de meest zwakke punten van het systeem kan echter de kommunikatie zelf gerekend worden, die al begint mank te lopen bij de toeschouwer die getuige is van een ongeval. Die snelt naar de dichtstbij zijnde telefoon om de 900 te bellen maar kan het dispat- chingcentrum niet de minst zinnige informatie geven. De oproeper zelf is meestal te emotioneel bij het ongeval be trokken om accurate inlichtin gen door te spelen. Daar komt nog bij dat hij ten onrechte meent dat de vragen die hem gesteld worden een extra tijd verlies betekenen. Gesprek ken worden ook vaak bemoei lijkt doordat de informant te ver van de plaats van het onge val afstaat en soms opnieuw moet gaan zien voor bijkomen de informatie. Bij ongelukken thuis wordt het helemaal moeilijk daar de op roeper dan nog emotioneler bij de zaak betrokken is. Om de kommunikatie op een behoor lijke manier te laten verlopen is het nodig dat de burger een aantal gevaarlijke symptomen leert herkennen bij zwaar ge wonden, ze weet te beschrij ven en eventueel over een kleine bagage zou beschikken die een leven kunnen redden. Vandaar het belang van de EHBO-kursussen Aan de andere kant ligt de verantwoordelijkheid bij de dispatching waar de medewer kers, die vaak zelf uit brand weermannen zijn gegroeid, de meestal gebrekkige informatie moeten evalueren. De perma nente aanwezigheid van een arts die de oproepen evalueert en die indien nodig bijkomen de vragen kan stellen, is helaas financieel niet haalbaar. Opleiding Hoewel het er bij het opzetten van de 900-dienst op aankwam om de gewonden zo snel moge lijk naar een hospitaal over te brengen, zonder dat er ter plaatse echt ingegrepen werd, wil men tegenwoordig meer de nadruk leggen op het ter plaat se stabiliseren van de toestand tot een dokter meer gespeciali seerde hulp kan toedienen. De opleiding van diegenen die de dienst 900 bemannen en die meestal als eersten bij een on geval of zieke ter plaatse ko men, moet er dus op gericht zijn de slachtoffers op een ade quate manier bij te staan zodat hun toestand niet verergert. Reanimatietechnieken kunnen daarbij levensbedreigende processen afwentelen tot bete re medische hulp verschijnt. Daarom is het hoogst noodza kelijk dat de opleiding van de ambulanciers waarvoor nu slechts 20 uur wordt uitgetrok ken, naar het voorbeeld van de ons omringende landen, dras tisch wordt opgetrokken. Burgemeester Uyttersprot is dan ook van mening dat, on danks problemen en lakunes het Hulpcentrum 900 Aalst heel weinig slecht verlopen in terventies heeft gekend, ter wijl er toch ieder jaar aan zowat 25.000 oproepen gevolg wordt gegeven. Wat alleen mogelijk is door de inspanning en motivering van al wie bij de dienst betrokken is: dispat ching, ambulanciers en brand weermannen. De burgemeester heeft volle vertrouwen in de Hulpdienst die zich met het toenemend aantal verkeersongevallen, hartaanvallen, branden en zelfs daden van terrorisme ge- konfronteerd ziet. Hoe het te Aalst groeide Kapitein-Dienstchef ir. W. Bauwens handelt meer spe ciaal over de toestand in Aalst en de regio zelf. Vroeger waren het de C.O.O.'s, Commissies van Openbare Onderstand, de hui dige OCMW's, die verplicht waren te zorgen Voor vervoer en opname in een ziekenhuis van alle personen die dringend hadden ^zSks^óór lede? Aalst- Niet alleen collega's uit eigen land, ook uit Frankrijk waren er komen opdagen (a). onderzoek van al dan niet be hoeftigheid. Wie over geen In 1958 werd gestart met het Aldus zijn er van de zowat Vooral als men weet dat in ons vervoer beschikte als C.O.O. bouwen van een nieuwe kazer- 20.000 aanvragen voor hulp moest dan maar een kontrakt ne, in de Vrijheidsstraat. verlening die het hulpcentrum afsluiten. Snel naar Aalsterse normen, 900 van Aalst thans jaarlijks Aalst kreeg in 1958 één ambu- doch met de traditioneel op dient te verwerken, slechts een lancewagen type Renault wat het laatste moment besliste be- 13% dringend medische hul- dan weer problemen van on- stemmingswijzigingen aan lo- pverlening, 40% gewoon zie- derhoud en opgeleid personeel kalen, kon het hulpcentrum kenvervoer, 10% hulp impliceerde. Onder komman- 900 reeds in 1970 verhuizen verlening voor brandweer en dant De Vidts en kapitein De van uit het keurslijf op de de resterende 37% vragen Naeyer werd Aalst één der 16 Grote Markt naar de ruime, voor politionele hulp, inlich- centra aangesloten op het één- voorlopig definitieve vestiging tingen van medische aard, vormig oproepstelsel. op de tweede verdieping van enz... In een klein lokaaltje boven de dit gebouw. Een laatste evolutie bestaat er- toenmalige garages van de in. dat in heel wat «rampen- brandweer op de binnenkoer - plannen» de hulpcentra 900 in van het stadhuis werd daar eerste instantie als koördina- gestart op 16 maart 1961 met laken tiecentrum dient te fungeren, als akkomodatie één tafel, één Oorspronkelijk werd uitslui- Kapitein Bauwens zegt echter stoel en drie gewone zwarte tend de inrichting van een telefoontoestellen. Eén voor dringende geneeskundige elke zone. De allereerste tele- hulpverlening beoogt ten be- foonoproep kwam pas drie da- hoeve van de personen die zich gen later. En op 1 april - nee, op de openbare weg of in een geen aprilmop - werd het openbare plaats bevinden en Hulpcentrum officieel ge- wier gezondheidstoestand, in- opend. gevolge ongeval of ziekte, on- Nog tijdens hetzelfde jaar middellijk verzorging vereist, werd de uitrusting uitgebreid Snel evolueerde dit naar het met een toestel voor identifica- behandelen van alle aanvragen den herdacht, tie van het oproepnummer en voor dringend hulpverleen van met een bandopnemer voor re- niet politionele aard zoals het gistratie van kommunikaties. alarmeren van de brandweer- diensten ook in geval van Belangrijke mijlpalen brand, ontploffing en rampen De belangrijkste mijlpalen allerlei en de dringende ge- voor het hulpcentrum 900 van neeskundige hulpverlening bij Aalst waren hierbij: gevallen ten huize. 1966 met het tot stand Thans bedraagt zelfs het groot brengen van een telestrade- ste gedeelte van de aange verbinding tussen het Centrum vraagde medische hulpverle- enerzijds en de praatpalen ningen, gewone «ziekenver- langsheen de autosnelweg E40 voeren» waarvan het grootste binnen de telefoonzone 053 gedeelte als «nict-dringend» anderzijds; kan beschouwd worden. Dit in 1974 werd gestart met laatste is mede het gevolg van het hulpverlenen per helikop- het ontbreken van wettelijke ter en komt er telexapparatuur normen voor een minimale uit- in het hulpcentrum 900; rusting van taxi's voor zieken- 1977 bracht een primeur vervoer en hun bemanning, voor België: het hulpcentrum 900 van Aalst werd uitgerust met het eerste kodeertoestel voor een selektieve radio-op roep van de verschillende in- tervignerende hulpdiensten; 1981 bracht tenslotte 4 nieuwe bcdieningstafels welke dat de wetgeving deze evolutie niet volgde met als gevolg dat de mensen van de «900» voort durend bekritiseerd worden als gevolg van foutieve beslissin gen, misvattingen en wrijvin gen onderling samen met over belasting. De Hulpcentra 900, het hart van de hulpverlening, moet dan ook dringend wor- Wivina Demeester Staatssekretaris Wivina De- meester-Demeyer, bevoegd voor Volksgezondheid en Ge handicaptenbeleid en van land in 1985 76.315 verkeers ongevallen plaatshadden waar van 1.791 met dodelijke af loop. Eén stuurgroep per regio Een stuurgroep zou o.m. als taak krijgen te zorgen voor opleiding van ambulanciers- personeel. 20 u. is alleszins onvoldoende, vooral wanneer men vergelijkt met de ons om ringende landen. Voor meer uren is er echter geen geld. Wel voor vorming. Het zal de taak van de stuurgroep zijn hiertoe valabele voorstellen voor te leggen. Huisartsen kunnen hierbij, vooral zoals blijkt uit te Mort- sel en Luik gedane experimen ten, goede oplossingen bieden. Ook te Aalst willen huisartsen dergelijk systeem bemannen. Verder wil men ook medische urgentiegroepen oprichten voor onmiddellijke dienstver lening. Regionaal rampenplan Met Bhopal en Tsjernobyl nog recent in ons geheugen is het duidelijk dat een regionaal rampenplan een must is. Alle instanties die zich met gezond heidsbeleid bezig houden moe ten hierbij aan bod kunnen komen Antwerpen zette reeds boorte een Aalsterse stelt dat een medisch interventieplan het systeem moet worden gepast aan de noden van van daag. Maar dat dan wel binnen de beschikbare middelen. Per jaar moet het Hulpcen trum 900 zowat een halfmil op punt. Hopelijk volgen an dere provincies het voorbeeld van Antwerpen waarbij ze zich kunnen te goed doen aan de ervaringen van de Sinjoren. Uiteraard moet ook het pu- joen oproepen beantwoorden bliek tot medewerking gesti- waarvan 180.000 m.b.t. medi sche hulpverlening. Wat veel geld kost maar dat is dan wel degelijk geïnvesteerd geld. muleerd worden opdat een rampenplan effektief zou kun nen werken. In een mededeling aan de be- kele onderrichting verschenen toe de zogezegd bedreigde per- volking betreurt gemeente- en is die deze ongerustheid enige soneelsleden reeds werden uit- thans nog steeds in gebruik O.C.M.W.-raadslid Danny grond van waarheid verschaft, genodigd. Denayer stelt in de- zÜn- Denayer dat het personeel van Deze fluistercampagne wordt ze omstandigheden ook voor- Kmirnpmpni O C.M.W. cn van het Sint- bovendien door sommige stander te zijn van een serene ivazernemeni Ehsabethziekenhuis onnodig O.C.M.W.-raadsledcn cn door voorlichtingsvergadering maar Ondertussen onderging ook verontrust wordt wat betreft gezaghebbende ambtenaren dan tc organiseren door voor- het kazernement van de brand- flc werkgelegenheid. Vooral aangewakkerd. Het personeel zitter en sekretaris van het weerdienst Aalst een grondige omdat vanuit het ministerie wordt hierdoor tegen eikaar OCMW en door de direkteur wijziging. van Volksgezondheid geen en- opgehitst. De reden hiertoe van het ziekenhuis. Onnodige l'g1 voor de hand: de betrokke- onrust zou aldus onmiddellijk nen ertoe aanzetten zich snel kunnen worden weggenomen. in orde te brengen met het De VU zal in elk geval niet |l|C|CfaiQ||tl'lllfl aanschaffen van partijlidkaar- dulden dat de werknemers op l«l lOIOOOllll lllll teT Dat dit grond van waar-partijpolitieke gronden gema- heid heeft wordt bewezen door nipuleerd worden, de vergadering van het VSOA Tot daar Danny Denayer. in de Graaf van Egmont waar- LH «Niemandsland», Koolstraat 24 te 9300 Aalst, tel. 053/ 77.47.48 zoekt een huisbewaarder. Van hem wordt verwacht elke dag bereikbaar te zjjn tussen 22 en 9 u. en tweemaal per maand als vrijwilliger de permanentie in de leefruimte te verzekeren. Krisiscentrum «Niemands land» van de vzw «HAK» (Huif)-, Advies-, Kontakt- en Informatiecentrum) vangt mensen in psycho-sociale nood op. Tijdens een periode van maximaal één maand wordt naar een oplossing gezocht of wordt verdere begeleiding voorbereid. Naast een dagelijks team is er een vrijwilligersploeg die de permanentie verzekeren van 8.30 tot 22 u. en om de 14 dagen ook op zaterdag en zondag. Doel Een tijdelijke «thuis» te zijn waar je de tijd en de steun krijgt jezelf en je situatie te bekijken en er iets mee te doen. Hierbij kiezen we voor een kleinschalige formule, waar deskundigheid en medemense lijkheid naast elkaar kunnen bestaan. Het heeft 10 bedden ter be schikking, biedt een maximum verblijfsduur van 1 maand aan en vraagt een vaste dagprijs. Niemandsland staat open als je Tijdelijk dakloos bent, je even wilt terugtrekken om tot rust tc komen, relatiemoeilijkhe den hebt met partner en/of ouders, je wilt voorbereiden op zelfstandig wonen, iets wil verwerken, terug de stap gaat doen naar een integratie in de maatschappij, na een verblijf in een instelling of aan je eigen ontwikkeling wilt werken. Wat biedt Niemandsland? Groepsleven: via het leven in een kleine gemeenschap, die zoveel mogelijk de gewone leefsituatie benadert, kan je leren uit dit «samen-wonen». Dit leren omvat zowel sociale vaardigheden, als huishoude lijke aktiviteiten. Individuele begeleiding: na een duidelijke verkenning van de probleemsituatie, bekijken jij en de begeleider waarrond zal gewerkt worden. Deze keu ze wordt vastgelegd in een «werk-kontrakt». Dit werk- kontrakt dient je als leiddraad tijdens je verblijf cn dit zowel in de groep, als in de begelei ding. Niemandsland werkt met een maatschappelijke assistente, psychologen, opvoed(st)ers, huisbewaarders, vrijwilligers en raadspersonen Het huidig inwonend huisbe waarders echtpaar is in dienst sinds 1 november 1983 doch verhuist op 31 januari 1987. Kan U helpen? Het Onthaalcentrum 'Nie mandsland' zoekt inwonend huisbewaarder/stc r Voorwaarden: Minimum leeftijd: 30 jaar 2 weekends per maand mee werken als vrijwilliger. Voor inlichtingen bellen naar Niemandsland: 053-77.47.48 (tussen 9 cn 18 uur). Schriftelijke kandidaturen worden voor 5 januari 1987 verwacht in V.Z.W. Hak, St. Martensplcin 2 te 9300 Aalst, t.a.v. Mevrouw Vinck Trees. LH SP-raadslid Baïta Dolores stelt bij de bespreking van de begroting met genoegen vast dat 24 miljoen voorzien is voor opvang van afvalwater van Denderland en te Gijze gem en 35 miljoen voor werken aan Hoeze- en Siesegem- beek. Aalst mag inderdaad niet de zwakke schakel zijn in het waterzuiveringssystecm. Erbarmelijke wegen Maar wat voorzien is voor het wegennet kan Dolores minder bekoren. Zulks niettegenstaande ze verwijst naar de erbarmelijke toestand van een deel van de wegenis. Ze stelt dat er eigenlijk enkel voor twee s'uaten geld wordt uitgetrokken: Vrijheid- en Vaartstraat. «Moorselbaan en Houtmarkt waren reeds voorzien vorig jaar. «Waarom dringende werken als die aan de Affligemdreef, de Heuvel te Erembodegem, de Eerdegemstraat te Baardegem en vele andere uitstellen? vraagt Baïta. «Met dergelijk over schot moet het toch mogelijk zijn van de hogere overheid een afwijking van het saneringsplan te bekomen» stelt het raadslid. Toerisme Keuze en wijze van werken zijn er zeer ondoorzichtig, zegt Dolores voor de werkingskosten voor toeristische propa ganda werd 300.000 fr. overgeheveld naar de vzw V.V.V. Aalst en 75.000 fr. naar de vzw V.V.V. De Denderstreek. Ze hoopt dat WV-Aalst juister haar geld besteedt dan VW De Denderstreek die een groot procent van haar inkomen besteedde aan een etentje aangeboden aan de VW-leden, aan de leden van toeristische diensten en leden van adviesraden en schepenen waar voor de circa 80 aanwezigen 500 fr. per persoon werd bijgepast. Gidsen Dolores vindt het vreemd dat toeristische gidsen bij de stad kunnen gereserveerd worden voor 300 fr per uur doch dat men daarvan nergens sporen, vindt. Ze heeft verder vragen over het Dirk Martenskomitée dat zijn geldmiddelen (1,3 miljoen) belegt op termijn, aan de stad bijkomende steun vraagt en krijgt en ondertussen 100.000 fr. schenkt aan VVV-Aalst voor het karnavalmu- seum. «Misschien niet onwettelijk maar alleszins deonto- logisch absoluut af te raden», zegt Dolores Baïta. LH lp l: l ste ass« fn ielki in ba r tor toch it laatc bh I trm< Igen erpt bdei ispo irko

De Voorpost | 1986 | | pagina 4