Aalsterse karnavalkwis kolfje naar de hand van de Lodderoeigen Daniël Jocobus en Walter Van den Bossche overleden Toelagen aan niet(meer)- bestaande verenigingen in Aalst Aalsterse kavnavalkriebels Werk en Sociale Zekerheid Uit de gemeenteraad Fakkeltocht voor Rechtvaardigheid Vndersvaliden presenteren keramiek De Voorpost - 19.12.1986 - 5 g K ft V ff 1 Aalst. Deze mannen kunnen er nog om lachen (a). Eetfestijn bij de Kamillekes Vorige zaterdag en zondag had in de zaal Beukenhof het eetfestijn plaats van de Kamillekes. Keizer Kamiel mocht er rekenen op een aktieve groep van mensen die de vele sympatizanten op een keurige wijze bedienden in een mum van tijd. Vele karnavalverenigingen voelen zich geroepen om een etentje te organizeren, maar bij de Kamillekes mochten we spreken van kookkunst met een grote K. De grote volkstoeloop is daarvan een bewijs en onderstreept des te meer dat Keizer Kamiel in de karnavalwereld een zeer graag geziene figuur is. Vooral bij al wat oudere karnavalisten. Daniel Jocobus overleden In het Onze Lieve Vrouw ziekenhuis overleed aan de gevolgen van een verkeersongeluk Daniel Jocobus. Daniel was gedurende 18 jaar lid van het Aalsters Feestkomitee. Hij was ook lid van de jury van de karnavalstoet en een aktief lid van de Aalsterse Draeckeniers en een voorzanger van het Chorum Alostum Imperiale. Zijn humor, zijn vriendelijkheid werd door iedereen gewaardeerd. Hij wordt ten grave gedragen op 20 december. De uitvaartliturgie heeft plaats om II uur in de Sint-Antoniuskerk. Marcoentjesbal A KV De Marcoentjes en voorzitter Johny Marcoen nodigen iedereen uit op het Marcoentjes bal dat plaats heeft op 20 december in 't Kapelleken, Meulescheltestraat te Aalst. Matottenbal A KV De Matotten organizeren op 27 december hun karnavalbal in de zaal Sint-Anna, Roklijf te Aalst. F EN bal De federatie van Europese Narren organizeert in samenwerking met de Aalsterse Prinsencae- mere in de keizershallen op 3 januari een karnavalbal met als tema «de gulle lach». Driekoningenbal en afscheid Prins Patrick Op 9 januari heeft in de Sint-Annazaal, Roklijf te Aalst het DHekoningenbal plaats van het A KV en de dag nadien is er het afscheid van Prins Patrick. Verkiezing Ajuinprins, Ajuinkoningin en Ajuinprinses Nog steeds kunnen kandidaten inschrijven voor de titel van Ajuinprins. Ajuinkoningin en Ajuinprinses. Inschrijvingen worden ingewacht bij Roger Berghman, Gentsesteenweg 107 te Aalst (053-70.17.02). De verkiezing heeft plaats in de keizershallen op 14 februari. Kaarten voor deze gebeurtenis kunnen op bovenvermeld adres worden besteld en kosten in voorverkoop 80 fr. en aan de kassa 100 fr. Op vrydag 19 december Fakkeltocht georganizeerd door het ACV-Verbond Aalst met medewerking van ACW CM, KAJ, KAV, KWB en VKAJ. Vertrek van de fakkeltocht te 18 u. aan «'t Groen Kruis», Sint-Jorisstraat. Einde rond 19 u. waarna bezinningsmo ment in de muziekzaal van 't Groen Kruis. Einde rond 20 uur. Aalst. Op een reusachtig scorebord werden de standen bijgehouden. Een geleerde bezigheid (a). Op vrijdag 19 december wil de christelijke arbeidersbeweging de aandacht van kers twinke lend Aalst vragen. Door met fakkels, slogans en stilte doorheen debelangrijkste straten van Aalst te stappen, willen wij het komende kerst feest beklemtonen dat er nog vele mensen zijn die de blij heid van het feest dat Kerstmis uitstraalt, niet kunnen delen: Bij duizenden werkwilligen, bij wie na de zoveelste misluk te poging, de hoop op een job in de schoenen zinkt. Bij de vele zieken, invaliden, gehandikapten, die het moei lijk hebben: hun financiële si tuatie is er de laatste maanden zeker niet rooskleuriger op ge worden terwijl de noodzakelij ke middelen ter ondersteuning alsook de sociale hulp geen uitbreiding krijgen. Bij de miljoenen in de wereld buiten onze streken, die elke dag weer om rechtvaardigheid vragen, om aandacht vragen voor het onrecht elke dag weer te moeten vechten voor het noodzakelijke voedsel. 'Opkomen voor de zwakkeren' betekent voor het ACV dan ook, om menselijk leed eens voor het voetlicht te brengen, ons te bezinnen over detaak die wij in deze wereld hebben, om samen te zoeken, te stre ven naar oplossingen. Daarom organiseren wij op vrijdag 19 december 1986, on ze tweede fakkeltocht door kerstwinkelend Aalst. De fakkeltocht zal om 18 uur starten aan het «Groen Kruis», St. Jorisstraat 26 te Aalst. De tocht voert ons door de belangrijkste straten van Aalst, terug naar het Groen Kruis, waar een bezinningsmo ment doorgaat in de Muziek zaal van het ACV. Het einde is voorzien rond 20 uur. Op deze manifestatie van onze overtuiging, verwachten we elk ACV-üd, alsook alle leden van de christelijke arbeiders beweging. Hou deze dag vrij Het moet een rustpunt zijn in het gejaagde levensritme dat kenmerkend is voor deze tijd. LH meest ongelukkige ploeg ging naar Kert en Goed en de prijs van de meest originele joker ging naar de Stroatloipers die met hun Miss Piggy de punten van de bevoegde jury kregen. |p 12, 13 en 14 december ,H stelden verschillende vol wassenen andersvaliden uit -t bt aktiviteitencentrum In Levensvreugde Boter- felkstraat, Aalst hun pot- mbakkerijprodukten ten on. Onder ruime belang- (elling werd de inleiding Èhouden door de Hr. Wil led Vierendeel, ergothe- ipeut en monitor van het mtrum. Hierin werken m tiental volwassenen, )or wie in de verschillende ^schuttende werkplaatsen It de omgeving geen laats meer is. Zij houden f;h sinds een jaartje on- Irmeer bezig met vervaar- Igen van gebruiksvoor- erpen in keramiek Een odern oventje gedeeltelijk ttponsord door het Ou- irkomitee en de N.V. Kre- etbank laat toe op korte |d heel wat te bakken. Zo worden vooral fruitscha len, kleinere schalen voor snoep, eetkommetje8 en siervazen in allerlei maten geboetseerd, gegoten, ge bakken, met glazuur in ver schillende kleuren bestre ken en nog eens gebakken. Ook enkele modellen lam penhouders worden daarna van kapjes en elektrische bedrading voorzien. De ori ginaliteit van de modellen wordt sterk benadrukt, zo dat elk een persoonlijk ka- chet aan de vormen kan ge ven. Door intens oefenen kon nu een suksesrijk re-i sultaat bereikt worden. In 't Hoevetje van weleer, aangepast voor de nieuwe bestemming, wordt ook nog aan leren brood- en pa steibakken gedaan, en licht timmerwerk beoefend als bezigheidstherapie om wat in het buitengewoon beroe- J 1st. In Netwerk werd een boekenbeurs gehouden. De zevende editie al (a). Het voorbije weekend waren liefst 19 teams present om deel te nemen aan het 11e Aalsterse kwistornooi. De organizatie van dit evenement zonder voorgaande en zonder weerga was in handen van de dekenij Koolstraat en AKV Schiefregt'Oever. Het nieuwe spelkoncept sloeg Lodderoeigen scoorden im- al onmiddellijk aan bij de deel- mers biezonder hoog met hun nemende ploegen. Naast aan- praktische proef. Dit jaar had- moedigingspremies, waren er den de deelnemende vereni- ook een aantal opdrachten gingen als speciale opdracht voorzien en dat die tot de gekregen «le grand Julot» een meest knotsgekke situaties krachtpatser uit lang vervlogen leidden, was algemeen te ver- tijden, binnen een periode van wachten. Vijf tandprotesen twee minuten gestalte te ge- serveren aan een jury was een ven. Dat hierbij een allusie van die opdrachten bijvoor- werd gemaakt op het konflikt beeld. Een situatie waarbij op dat er tussen schepen De de dijen werd gekletst van de Maght en het Aalsters Karna pure pret. Polle Keipernoagel valverbond het Alles Kapot als tijd-meyter het zich even- Verbond werd gemaakt lag wel niet van de wijs brengen en voor de hand. kweet zich met verve van zijn Het praktische deel van de taak. Hij verving Ajuinboer kwis werd gewonnen door de Bert Verbestel die helaas we- Snottebellen, al toonden ook gens ziekte verstek diende te de Marcoentjes over veel in geven. spiratie te beschikken. De snij- De Toerenbiejoekes toonden dersband waarmee Lodderoei- zich de allerbesten tijdens de gen het publiek wisten te beko- vrijdagavond proeven. Zater- ren, was gewoon subliem. De dag was Pertotal de sterkste. Toerenbiejoekes tenslotte wa in het totaal en na een omcijfe- ren de meest vindingrijke kar ring van de punten, werden de navalvereniging. Lodderoeigen eindlaureaat Er werd ook twee speciale prij- van deze boeiende kwis. De zen uitgedeeld: die van de Aalst. De juryleden konden tussendoor van een lekker kopje soep genieten (a). Verleden vrijdagvoormiddag overleed Daniël Jocobus, een Westvlaming wonende te Aalst, Capucienenlaan en BTW-ambtenaar te Assc. Daniël had zich in het Aalsters verenigingsleven totaal geïntegreerd en was er een voorname pion van. Twintig jaar lang was hij lid van het Stedelijk Feestkomi tee, hij was een van de biezonderste leden van «De Draeckeniercn» en een gewaarderd voorzanger van het «Chorum Alostum Imperiale». Daniël Jocobus werd het slachtoffer van een verkeerson geval op de Brusselsesteenweg en overleed na een tijdlang reeds klinisch doodverklaard te zijn geweest. De begrafenisplechtigheden hebben plaats morgen zater dag te 11 u. in de Capucienenkerk te Aalst. Op hetzelfde moment wordt een ander, aktief lid van het Feestkomitee ten grave gedragen. Het betreft hier het Herdersems lid Walter Van den Bossche. LH ia- - De vraag tot afschaffen van een gedeelte van de Renderveldwegel te Herdersem werd op voorstel van het college ongunstig geadviseerd omdat deze voetweg nr. 50 deel uitmaakt van een wandelroute en nog regelmatig gebruikt wordt. - Naar aanleiding van een proces-verbaal van afpaling worden erfdienstbaarheden op een stadseigendom te Moorsel aan de Aalstersesteenweg opgeheven. - Voor een periode van negen jaar werden de voor aarde vastgesteld voor verpachting van het recht tot uitbating van de verbruikzaal met aangelegenheden in sportcen trum «Zandberg». - Met zes maand, van 1.1.1987 tot 30.6.1987 wordt het contract verlengd voor openbare aanplakkingen op het openbaar domein te Aalst. Danny Denayer zag hever een verpachting voor langere datum naar het systeem 3- 6-9 jaar waarbij de vrije konkurrentie zou kunnen spelen. Schepen André Dooms stelde dat deze zes maand zal gebruikt worden opdat een kommissie ad hoe volwaardige voorstellen zou kunnen formuleren. De- naeyer hoopt dat dan de vrije konkurrentie inderdaad zal spelen zodat niet noodzakelijkerwijze steeds dezelf de firma aan bod komt. «Nu het bouwreglement boed- gekeurd is zal inderdaad worden overgegaan tot open bare aanbesteding zodat ieder zijn kans krijgt» zegde de burgemeester. En op de vraag van Edgard Hooghuys over welke borden het hier eigenlijk gaat zegt schepen Doorns dat 2/3 van de bestaande borden onwettelijk zijn - Voor een jaarlijks huurgeld van 2.900 fr. geïndexeerd en voor een periode van 9 jaar wordt het kontrakt voor inhuurname van spoorweggrond te Erembodegem aan de Kerkhoflaan dienstig als parkeerplaats hernieuwd. - Ter verwezenlijking van het Biezonder Plan van Aanleg Bergemeesern wordt 61,50 are grond aangekocht voor 860.475 fr. - Voor de aanleg van een fietspad in de Stationstraat te Gijzegem wordt voor 2.800.000 fr. een woning groot 3 a 47 ca aangekocht en de bewoner kreeg daarbij de toelating maximaal één jaar na het verlijden van de akte de woning te blijven betrekken voor een maandelijkse huurprijs van 3.000 fr. «De omschrijving is niet correct», zegt Denayer. Het gaat niet om de aanleg van een fietspad. Dat ligt er reeds. En hij vraagt verder waarom de bewoner niet beter 36.000 fr. geven zodat de toestand aan het fietspad kan geregulariseerd worden Aalst. Eetfestijn bij LOL waar de Blaa Bisschoppen op de kampeertoer gingen (a) Liberaal Vlaams Studentenver bond Deze vereniging, niet meer ak tief sinds 1983 en even onbe- Aalst. De Toerebiejoekes stonden aan de leiding (a). psonderwijs aangeleerd werd te bestendigen en nut tig te maken om hun eigen plan te kunnen trekken. Pater Van den Broeck dankte de aanwezigen voor hun aanmoediging van de volwassenen andersvali den, alsook het personeel van het dagcentrum voor hun kreativiteit en de ver schillende aannemers voor hun degelijke en fraaie aan- passingswerken Tijdens de receptie ver zorgd met eigen gebak wer den praktisch alle werkjes door de aanwezigen aange schaft en meerdere stukken bijbesteld. Een beloftevolle start van een jong initiatief voor de andersvaliden in Levens vreugde Aalst. Raadslid Dolores Baïta (SP) betreurt dat voor de culturele sector nog steeds geen reglement bestaat voor de verdeling van toelagen en dat men andermaal gekonfronteerd wordt met een nominatieve lijst zonder normen doch wel met willekeur. Aan verenigingen een subsi die, zelfs ongevraagd, toeken nen zonder enige verslagge ving over hun werking, zonder motivatie of eisen meent Baïta een gem'akkelijkheidsoplos- sing. Maar onrechtvaardig om dat ze de deur op een kier zet voor misbruiken. Elk verband tussen prestatie en honorering ervan gaat daarbij totaal de mist in. PW-Jongeren «De PW-Jongeren zeggen te gen subsidies te zijn doch laten zich toch een voorkeursbehan deling welgevallen. PW-Jo- Aalst krijgt een toelage maar PW-Hofstade-Gijzegem, een afdeling van PW-JO-Aalst krijgt er ook een. Maar jong socialisten en CVP-Jongeren stellen het met één toelage. kend in «hun lokaal» in de Korte Zoutstraat» werkt tot het bekomen van toelagen met fiktieve verslagen en fiktieve leden. Het wordt ongezond als één persoon twee verslagen van fiktieve verenigingen op stekt, vooral als die persoon de man in kwestie is die de versla gen op hun juistheid moet con troleren. Baïta suggereert «liever ge woon aktiviteiten uit te vinden in plaats van bewijsstukken te tonen uit 1983. En als U dan toch verouderde bewijsstuk ken wil gebruiken is het best de jaartallen uit te wissen en in te calculeren dat als in een bepaald jaar 19 februari een donderdag was dit de volgende jaren niet het geval is tenzij U lang genoeg de stukken op spaart». «Wat hier gebeurt is géén favo- ritisme meer» zegt het raads lid. «Men kan inderdaad een niet-bestaande vereniging fa voriseren». Dolores heeft er geen andere naam voor dan «valsheid in geschriften» en «vervreemding van gemeen schapsgelden». De bewijsstukken zegt ze in de hand te hebben. LH Voor de allereerste keer sedert 300 jaar kunnen belangstellen den bij de grootste verzeke ringsonderneming van de we reld, Lloyd's of London, een kijkje achter de schermen ne men. U moet er wel voor naar Londen reizen en u naar Lime Street begeven waar de maat schappij nieuwe kantoren heeft gebouwd. Jongerenservice Iedereen weet dat Jongeren- service te Aalst reeds jaren niet meer werkt. Toch kreeg die «vereniging» 4500 fr. in '86 en nu 6100 fr. De werkingsverslagen van Jon gerenservice zouden op reine fantasie berusten. In hun «lo kaal» had men van enige wer king geen weet. Maar toch worden ze betoelaagd.

De Voorpost | 1986 | | pagina 5