Wi j betalen U tnt sn 000 frank cast voor uw TV-Ekspres INZET EN WILSKRACHT ZIJN NIET VOLDOENDE HET BLIJFT BOTER AAN DE GALG BENNY LOBIJN BEPAALT HET RESULTAAT VAN K.A.V. DENDERMONDE VW HAMME VIJF ONBESGHIKBAREN KA] ME SP/ KORTSLUITING MET HET UITVOEREND KOMITEE DE TEMSE LAAT KOPLOPERS NIET LOS ALLE BATEN HELPEN GRATIS WEDSTRIJD 18 - 16.1.1987 - De Voorpost VOETBAL 2* NATIONALE SINT-NIKLAAS - GEEL 1-3 Ook de tweede thuiswedstrijd van het vernieuwde Sint- Niklaas werd niet tot een goed einde gebracht. Opnieuw toonde de ploeg veel inzet en wilskracht maar dat is blijkbaar niet voldoende om tegen een goed georganiseer de ploeg als Verbroedering Geel te winnen. Trainer Ferket legt balsem op de wonde. Hy vindt dat het niet tegen ploegen als Geel is dat Sint-Niklaas zyn behoud in derde klasse moet afdwingen. De Kempenaars hebben het de thuisploeg alweer met de counter gelapt. Geel liet de Wase doldriestheid langzaam overwaaien en lag voortdurend op de loer. Aan de rust was de zaak al in kannen en kruiken. Geel leidde met 0-2. De Waas- landers zagen ondertussen zeer bedrijvige spelers als bijvoor beeld Van Wambeke en Cor net op het veld evolueren, maar dat resulteerde vooral in té ingewikkelde patronen op de grasmat of té individuele pogingen. De Geelse rakkers vingen die ongeordende aanvallen met de glimlach op en stuur den dan hun spitsen vooruit zonder grote gaten te laten in de verdediging, zodat Sint-Ni- klaas ook moeilijk bij verras sing aan een doelpunt zou ge raken. Bezoeker Rampen scheen de gevaarlijkste man op het terrein en reeds na elf minuten rolde hij de rechter flank van de thuisploeg op - Lacroix en Messagie waren rpecies verdwenen - en scoor de via de paal. Even na het halfuur ging de linkerflank van geelblauw in de fout. Van de Weyer profiteerde van lokaal balverlies om door te stoten en La Valette stond klaar om af te ronden. De Verbroederingjon gens bleven verder intelligent spelen en de Wase "Stunners" liepen zich verloren voor ze echt gevaar konden scheppen. Ondertussen had M'Rabet doelman Dufraing toch al eens aan het werk gezet. De Geelse keeper mocht dan toch van geluk spreken toen een mooie één-twee tussen Van Wambe ke en Cornet uiteindelijk tegen zijn knie strandde. Na de rust kregen we een ander Geel te zien. Het ver loor blijkbaar zijn vat op de wedstrijd en het resultaat was een treffer op de 57ste minuut door Van Wambeke. Sint-Ni- klaas gig nu nog feller druk ken, maar loepzuivere kansen kwamen er niet. De jonge Gunther De Meyer liet zich toen opmerken als een stevig voetballer. De Geelse verdedi ging hield echter stand al kon ze niet zo goed meer de aflos- singspunten bereiken als in de eerste helft. Toch kwam Geel nog gevaarlijk de neus aan het venster steken. Er was een vrij brutale ingreep nodig om Van de Weyer in de strafschopzone te stoppen en even later was het raak. Lacroix verloor de bal aan La Valette en deze was in de sprint een heel stuk snel ler dan Mandongo. Hij vond Van de Weyer op zijn plaats om de klus te klaren. Daarmee was de kous af. Naar vierde provinciale Er is een diskussie aan de gang over de term "definitief faillissement". Indien Sint-Ni- klaas de konventie met de Voetbalbond niet wil onderte kenen dan krijgt Sint-Niklaas W (dat is de nieuwe naam) het stamnummer niet van Sint- Niklase SK en dan moet de klub ofwel opgedoekt worden ofwel herbeginnen in vierde provinciale zoals alle nieuwe klubs. Het ziet er naar uit dat de Wase bestuurslid, die graag de degradatie naar derde of vierde nationale willen vermij den, uiteindelijk toch tegen 17 januari het bewuste dokument zullen ondertekenen De Bond heeft hen immers de knijper op de neus gezet. 1* PROVINCIALE K.A.V.D. OLSENE 3-0 Benny Lobbijn van K.A.V. Dendermonde was zeven St. Niklaas-Harelbeke 1-3. Fredje Truyens lag in het begin aan de basis van verscheidene mooie aanvallen, maar mist toch nog wat wedstrijdritme (dw) SINT-NIKLAAS - HARELBEKE 1-3 NIEUWE VERWIKKELINGEN IN DE ZAAK SINT-NIKLAAS Tegen een sterk georganiseerd Geel ging voor het nieuwe Sint-Niklaas ook de tweede thuiswedstrijd volledig verlo ren. Tegen Diest viel vooral de inzet van de Klaasjes op, tegen Verbroedering Geel was de wilskracht van geel en blauw ontroerend. Geel bleek echter de countermogelijk heden meesterlijk te kunnen bespelen en al bij rust waren de punten voor een dapper Sint-Niklaas verloren. Niet alleen voetballend staat Sint-Niklaas momenteel met de rug tegen de muur, ook het nieuw Waas bestuur zit ongemakkelijk. De problemen voor de Wase tweede klasser zijn dus niet van de baan. Het Uitvoerend Komitee, dat zelf nog geen definitieve stelling i.v.m. de interpretatie van het regle ment over faillissementen innam, verplicht Sint-Niklaas nu de Liga-Konventie te onderschrijven. Daardoor zou de ploeg naar derde degraderen indien het geen kampioen wordt of de eindronde wint en naar vierde moeten wanneer ze na dertig speeldagen op één van de laatste twee plaatsen eindigt. Het nieuwe bestuur hoopte die sanktie toch nog te vermijden door de konventie niet te ondertekenen en de vertegenwoordigers van de klub steunen zich in de eerste plaats op de term 'definitief faillissement' uit het door de Studiekommissie opgesteld reglement. Tijdens zijn vergadering van vorige zaterdag heeft het Uitvoerend Komitee gesteigerd. Sint-Niklaas krijgt tot 17 januari de tijd om het dokument te tekenen. Gebeurt dat niet dan kan de klub als nieuwe vereniging volgend seizoen in vierde provinciale starten. - H.A. fWI WAJ j Kern je en elle k lus mi jktief Ie twe< speeldagen onbeschikbaar door een kwetsuur. Tegen bewijzen op Aalter of wevinnen SSukï. "^r'SPeler- "S SST r k°™" voor^hct Sr«Xederl»g ku^Ë^ moes! hij het veld in en mankte dadelijk jacht op de bal. titeldebat. boeken dicht gedaan wR. Binnen de kortste keren betrok hy Guy De Baere by zijn Dat houdt in dat de stress bij Maar neem van mij aan dua pen ideeën en die kon scoren. Vyf minuten later nam hy het de spelers groter wordt naar- bij de leider onze huidLidovt leder zelf op de slof en keilde het diep in de winkelhaak. mate de kompetitie vordert, zullen verkopen. EL.- Zondag a.s. zullen we moeten 8 Een beter debuut kon de van Eendracht Win nik overgeno- M| men voetballer zich niet dromen. «In tegenstelling tot vroeger komen we thans vlot tot sco ren. Dat is belangrijk. Ik meen dat dé invloed van Toon Pfaff een belangrijke rol speelt. Hij opteerde voor offensief voet bal. Het resultaat is nave nant», aldus Benny Lobijn. K.A.V.D. boekte een 17 op 20. Dat is een performatie die tot nadenken stemt als men weet dat de Denderploeg zich I heeft moeten losmaken uit de i onderste gelederen. Eigenlijk kon de wedstrijd te gen Olsene in drie schuifkens onderverdeeld worden. In de eerste plaats en dat gedurende de eerste helft was er het loka- le overwicht met slechts één doelpunt. «Dat was te weinig op grond van geleverde prestaties», zei SdTO°n Pfaff na de wed" KAVD-Olsene 3-0. Michelet kwam gevaarlijk opzetten maar de Olsene doelman Moei .De match kon gespeeld ge- was h'm U <'h> weest zijn bij de rust, rekening houdend met de valabele kansen». Na de kampwisseling kwam de thuisploeg gedurende een half uur niet meer in het scenario voor. Bepaalde spelers op het middenveld hadden blijkbaar meer last van de Siberische koude dan van hun tegenstan ders. Gelukkig voor K.A.V.D. wisten de bezoekende aanval lers de goal niet staan. Tref fend voor de wedstrijd was tenslotte het feit dat op het ogenblik dat Olsene aanspraak kon maken op de gelijkmaker, het nog getrakteerd werd op twee treffers. Ondervaagd over het feit dat K.A.V.D. het onmiddellijk na de kampwisseling zo moeilijk de *edstnid naar aJn KAVD-Olsene 3-0. Rodrigo wringt zich in een moeilijke bocht om te besluiten hand te zetten, filosofeerde doelman van Olsene kan het leder wegwerken (vh) et vei naar is jekome ■hiM teeds poet n rierde 1* PROVINCIALE TEMSE - ST.-AMANDSBERG 4-1 Het harde speelveld stelde stand trokken ze naar de Sint-Amandsberg moest nu St.-Niklaas-H arelbeke 1-3. Mrabet wordt op deskundige Temse blijkbalar voor grotere kleedkamers. uit zijn schelp komen en daar- wijze van de bal gehouden (dw) problemen dan de Gentse be- Onmiddellijk na de rust van profiteerde de thuisploeg zoekers. Zij eisten immers het kwam Sint-Amandsberg fel om tegen het einde van de TV. «hi.isnlftM moo «ioonisiir A~>n „j, l„, meesterschap op bij het begin opzetten, maar Volckerick match nog tweemaal te scoren De thuisploeg mag eigenlijk doen wat ze wil, het brengt van dc wedstrijd. Dodman ^„je Ver,é de grasmat in j^g, VolÜkerick en Van Hau- allemaal niet veel op. Na een mooie 2-6 verrichting Bosman kreeg dus de kans om Scheidsrechter Taeleman vond te. Al won Temse verdiend, buitenshuis dacht iedereen dat er voor de beide volgende zijn talent te tonen. Hij deed dat dit een strafschop waard deze score is licht overdreven, thuiswedstrijden wel iets inzat, niets bleek minder waar. dat met brio. Stilaan kwam was en die werd dan ook keu- Temse staat zesde met 23 pun- Het is van in augustus geleden dat thuis nog eens Temse meer in de wedstrijd, rig omgezet door Van den Bus- ten en dat is evenveel als al te veel kleerscheuren o\i ven. Dat Aalst is wel 1 hoogvlieger, maar het lAVD-C vorige week toch Evci^flr zjj Center in bedwang en kei uit het Gentse terug melj punt. TPROV streeks binnen. Met deze 1-0 buitenspelsland. 1* PROVINCIALE ERTVELDE - MELSELE 0-0 VW Hamme is alleen tussen kerstmis en nieuwjaar niet be drijvig geweest op het veld. De vierdeklasser traint sinds 2 ja nuari intens en oefende tegen FC Boom en AA Gent. "We lieten een goede in druk", aldus Willy Meersman. "Ik maakte van de gelegenheid gebruik om enkele invallers in te schakelen. Voor de ver plaatsing naar Leest - een match die zaterdag om 15 u wordt gespeeld - ontbreken vijf basisspelers. Johnny Le- naerts, Paul Vermeir, Franco Pirelli en Dirk Van Buyten zijn voor een speeldag geschorst. Voor Nico Van Bogaert begint een drie weken durende schor singsperiode. Het is dus een halve ploeg die ontbreekt. De namen van wie postvat zitten in mijn achterhoofd. Een defi nitieve opstelling zal ik pas na de donderdagtraining vrij geven. Tegen AA Gent werden twee individuele flaters afge straft. We boden een flinke repliek tegen de eersteklasser en dwongen doelkansen af die onafgewerkt bleven. Na de rust werden langs beide kanten wissels uitgevoerd. Wat een slechte invloed had op de ko- hesie. Op financieel vlak had de penningmeester meer ver wacht van de wedstrijd tegen AA Gent. Amper tweehon derd toeschouwers waren op post door de bijtende koude. Ik geloof tijdens de tweede ronde in gunstige resultaten. De inzinking van eind novem ber, begin december, zijn we te boven. Het vertrouwen is groot en ik veronderstel dat de 'invallers' nu ze de kans krij gen de mouwen zullen opstro pen. Wie een goede indruk laat' blijft kanshebber voor een funktie. 'Vastheid van betrek king' bestaat niet bij VW Hamme. Wie presteert krijgt loon naar werken", aldus Willy Meersman. Met een achterstand van vijf punten op twee "onkreukba- ren" ziet het er naar uit dat de Durmeploeg op niets meer dan een ereplaats moet rekenen. (e.g.) gewonnen werd en toch spelen de geeiblauwen niet slecht, misschien wat onbesuisd, maar zeker niet slecht. Net zoals in de vorige match liep Sint-Niklaas van by het begin storm op het Harelbeekse doel. Sensatie was niet uit de vrieslucht. De verkleumde toeschouwers speeld. konden zich al direkt opwar men aan een Wase aktie die Na de rust verscheen een gans resulteerde in een corner. Van ander Harelbeke op het ter- Wambeke schilderde die op rein. Wel kon Van Wambeke het hoofd van Cornet, maar met een staalhard schot De- De Maeght was daar om die op maeght nog eens bedreigen, het nippertje over de deklat te maar toen kwamen de «ratjes» duwen. Het was duidelijk dat pas voor goed uit de hoek. Melsele is op Ertvelde een Sint-Niklaas dankzij de inhaal- puntje gaan halen dat het heel matchen beter gewoon was aan Mestdagh moest ingrijpen op goed kan gebruiken. De Waas een bikkelhard veld en het een schot van Van Hove, die landers hebben er geen schit- profiteerde van die situatie, het van zeer ver had gewaagd, terende vertoning van ge- Even later begon De Wilde maakt. Zij hebben zich be- Harelbeke werd in het begin aan een soloren van aan de perkt tot het verdedigen van met de rug tegen de muur ge- middellijn. Hij passeerde de het beginpunt. Ertvelde was zet en daarin .had de weder- ganse verdediging, Mestdagh duidelijk de aanvallende optredende Truyens een be- incluis en stelde gelijk. Harel- ploeg, wat trouwens haar rol langrijk aandeel. De Westvla- beke ging op zijn beurt druk- was als thuisploeg, maar de mingen hadden echter een ken en Messagie zag zich ge- aanvallers waren blijkbaar de plannetje uitgedokterd om de noodzaakt om de fors opruk- weg naar het doel verloren, traditionele eerste Wase aan- kende Vlieghe te kelderen. Uiteindelijk was er nog een valsgolven te breken. Door Geen zware overtreding, maar goede doelman Smits die met verwoed achter de bal te jagen toch penalty en De Wilde nam enkele fraaie akües de 0-0 op in het middenveld verstoorde die voor zijn rekening. Deze 1- het bord hield. Melsele liet het de kombinaties van de 2 stand was feitelijk niet recht- zich niet verschalken door het Waaslanders en kwamen op- vaardig want Harelbeke was offensieve spel van de gasthe- nieuw in de wedstrijd. Mest- totnogtoe een figurant ge- ren. Het bleef gewoon in de dagh mocht zich al tonen na weest. Op het uur was de loopgraven, wachtend op een ongeveer een kwartier spelen match dus feitelijk afgelopen eventuele kans om uit te bre- op een poging van De Wilde want Harelbeke toonde dat het hen. Ondertussen liep Ertvel- en een bal van Vlieghe keilde heelwat techniek in huis heeft de zich te pletter op de soliede naast het doel. Waarom Ra- en niet voor niets helemaal bezoekende verdediging, cing dan plots van taktiek ver- vooraan in de rangschikking Melsele bleek uiteindelijk anderde, begrijpt niemand, staat. Het werd zelfs nog erger niet in staat om op de counter toen opnieuw De Wilde op een te spelen, terwijl Ertvelde de Het trok zich terug in eigen vijftal minuten voor affluiten kansen niet kon verzilveren, vesting en liet Sint-Niklaas zijn derde ei in de korf legde. De schrale 0-0 bleef dus op het heersen over het middenveld. bord en dat was in het voor- Daaruit vloeiden wel enkele Zondag komt Waterschei naar deel van de bezoekers, akties voort maar echte kansen de Watermolendreef en dat Melsele staat nu elfde met kwamen er niet. Sint-Niklaas winnen een «must» geworden vijftien punten. Het deelt die drukte fel en bezoeker Cieters is voor geelblauw moeten we plaats in feite met drie andere zag zich verplicht om met de niet meer vertellen. Water- ploegen. Alleen Latem en hand een kopbal van Cornet schei staat op de twaalfde Haaltert hebben minder pun- uit het doelvlak te weren. Er plaats met 14 punten en heeft ten zodat elk punt voor Melse- was nog een minuut te spelen er dus drie meer dan de Klaas- le welkom is, al moet het dan en Van Wambeke kweet zich jes, een enige kans dus om ten koste van het spektakel, voortreffelijk van zijn taak: 1-0 dichterbij te geraken. Kollega Zondag krijgt Melsele het ge en dat was een mooie uitgangs- E. Aalst moet naar Geel en zal vaarlijke Standaard Wetteren positie om de tweede helft te er niet veel moeten rapen, op bezoek. Deze ploeg heeft beginnen. Het Wase heir zag enkele gevaarlijke individuen de zege al binnen bereik... Boom krijgt Assent op bezoek "I haar rangen. Indien Melsele Sint-Niklaas had deze voor- cn Diest ma8 Muisspelen tegen die voldoende kan neutralise- sprong trouwens dubbel en dik Beringen. ren dan zit er opnieuw een verdiend door de inzet en de ns 111 om Punten te oogsten, overgave waarmee werd ge- M.D.B. m.d.b. De spelers waren over hun sche. Alles was dus te her- leider Olsa. Het verschil met aanpassingsmoeilijkheden doen. Migom zorgde echter al huidig leider Aalter is vier heen en op de 36ste minuut snel voor enige geruststelling, punten en dus is nog niets kon Van Buynder scoren. Hij Na een voorzet van Van Buyn- gezegd. Zondag krijgt Aalter schoot een vrijschop recht- der scoorde hij in duidelijke immers Dendermonde op be zoek en de mannen van trainer Pfaff zijn de laatste tijd bijzon der gemotiveerd. Ze lonken trouwens naar de plaats van Aalter... Misschien wordt dit voor Temse een goede zaak, maar dan moet het de ver plaatsing naar SK Aalst zonder BUGG lan de w nd zal i ach uit Veghoudt tan toegt tard vele Ie oppoi ïnd, nar Daar han 'an de co n de twi ica in doelen n punte Het getal op de voorkant van het omslag TV-Ekspres, UW eigen exclusief getal, kan uw geluksgetal zijn. En meteen hebt u weeral méér aan TV-EKSPRES. Naast de overzichtelijke tv-programma's voor een hele week en zelfs veertien dagen, de boeiende reportages, de film-agenda en noem maar op... nu ook nog met ieder nummer de kans om 2.500, 5.000,10.000 en zelfs 50.000 frank cash in uw zak te steken

De Voorpost | 1987 | | pagina 18