AKV, veel doch Feestkomitée weinig volk Meubelbedrijf Eronda door brand geteisterd Palmbomen in sneeuwrijk Aalst Aalst reeds in de ban van Karnaval a'iriekoningenvieringen te Aalst ilst. De nieuwe koningen die gekroond werden op het AKV Driekoningenfeest (a) De Voorpost Je houdt het niet voor mogelijk. Maar in deze tijden kan blijkbaar alles. In het winterse dekor van een sneeuwrijk Aalst bemerkten we het voorbije weekend zowaar palmbomen op de straat. Het leek wel of we even op de zuiderse stranden kuierden. Een illusie natuurlijk, want de sneeuwvlokken dwarrelden op dat ogenblik lustig langs onze oren en ogen. Een stukje zomer in een ijskoud Aalst, in de omgeving van de Grote Markt, vlakbij cafe De Paris en dan kan je natuurlijk palmbomen best gebruiken om het decorum te verhogen. Kort na het middaguur brak er brand uit in de spuitafdeling van het meubelbedrijf Eronda in de Kluisstraat te Erondegem. Arbeiders zagen hoe er in de spuitafdeling een steekvlam aanleiding gaf tot een felle brand. Waar die steekvlam precies vandaan kwam, blijft voorlopig een raadsel. Het vuur vond natuurlijk een gretige prooi in het hout en een ogenblik werd gevreesd dat een goed deel van de fabriek in de vlammen zou opgaan. Dank zij een snel optreden van de brandweer van Aalst, die met liefst 40 manschappen aanrukte en alle beschikbare materieel inzette, kon de brand worden ingedijkt. Het duurde wel een hele poos vooraleer de brandweer de vuurhaard kon omschrijven. Maar eenmaal die lang niet eenvoudige opdracht was geklaard, was men het vuur vlug meester. Men slaagde erin de schade te beperken tot een vijfde van de produktiehall. Weliswaar kon men niet beletten dat overal elders in het bedrijf rook- en roetschade werd vastgesteld na de blussingswerken. Deskundigen schatten dat de schade door de brand aangebracht op verschillende miljoenen moet worden geraamd. De werknemers van Eronda, die woensdagnamiddag huiswaarts konden gaan, zijn gisteren donderdag opnieuw aan de slag g Erpe-Mere. Alle beschikbare materieel moest worden ingezet om de brand te overmeesteren, (a) Erpe-Mere. Reeds op vele kilometer afstand was de enorme rookwolk merkbaar, (a) Erpe-Mere. De brandweer bleef nog lange tijd ter plaatse om nablussingswer- ken uit te voeren, (a) wet, oerikt fenat i zesu reet tiona in 3ó n nat Kamavalminnend Aalst leeft naar 1 maart, de jaarlijkse hoogdag toe. Een karnavalkrant die eerlang in ieders bus valt, in feite een extra-editie van «Aalsters Accent» maar dan wel met de voor- en achterpagina in vierkleurendruk die u alle mogelijke kamavalnieuwtjes zal brengen. Er komt onde meer een kamavalfiche van leraar aan de stedelijke academie Jef Van Den Steen. Deze affiche beeldt een groot aantal elementen van het Aalsters kamavalgebeuren uit in zijn diverse facetten. U raakt op dit gewrocht van ex-jurylid en gerenommeerd kunstenaar Jef Van Den Steen alvast niet uitgekeken. Het is inder daad het kamavalgebeuren gezien door een Aalsterse bril. Nieuw is ook de karaavalmedaille gerealiseerd door Marcel De Block. Hetzelfde embleem vinden we terug op het bejaardensouvenir, op de kamavalkleefzegel en op de sluitzegels. De affiche van de verkiezing van prins-kamaval is een werk van Frans Wauters die zich reeds meermalen ver dienstelijk maakte als ontwerper in opdracht van het komité. Uiteraard volledig belangloos. Nieuw in karnaval 1987 is de wegwijzer. Alleszins ten opzichte van verleden jaar. Waar toen een coupure moest worden gemaakt kan de wegwijzer nu integraal worden afgewerkt gezien karna val nu pas op 1 maart valt. Zonnestraal en aanpalende straten komen er dus ook weer aan te pas. Een volledige nieuwigheid is de «Trofee Fons Singelyn». Deze trofee die de naam draagt van een vroegere feestlei der architekt Singelyn, zal worden uitgereikt aan de eerste prijs in de kategorie «groepen met praalwagen». Het is een wisselbeker die echter eigendom wordt van de groep - die het driemaal - niet noodzakelijk tereke - in de wacht sleept. De trofee is een moderne keramiekstruktuur van de hand van Herman Muys, een kunstenaar met interna tionale renommée. Een stimulans voor nog meer kreativi- teit die Fons Singelyn zo dierbaar was. atis j tis I b'. Ben Roggeman is met zijn grote strik een kandidaat voor de prinselijke titel. Izer Kamiel wil alles over hem weten (a) an hg het belfort dreigde het aan- toverde tot een begeesterd ge- Voor dit jaar zijn er twee kan- ,e/afjnkelijk een koele bedoening zeischap waarbij lol, karnaval- didaten: Benny Roggeman en er /„worden. Uit alle diverse ge- ambiance en spirituele spelde- Paul Kinoo, Benny (Aalst, oor dingen waren inderdaad bit- prijken hoogtij vierden. Ka- 30.07.58) woont aan de Pot- d. Dif weinig personen aangeko- miel is inderdaad een natuurta- aardestraat 2 te Aalst. Zowat 5 echt(fn en het aantal verkleden lent. Radde tong en gepast km. van het centrum. Als hij per minimaal. Niet vergelijk- inspelen op de aktualiteit heet prins wordt, wil hij wel even endiefi* met vorige edities waarin van de naald, bezorgden hem dichter bij de stadskern komen tentiel belfortzaal eivol liep. Bij heel wat applaus. Scheidende wonen. Als lid van de Matot- brek aan enig ludiek initia- prijs Patrick I zag het einde ten, die met Polle Keipemoa- eizoefi werd dan maar begonnen van zijn imperium naderen gel en Jempi reeds twee prin- ,am ((n de hoofdschotel «Oiljster- maar vond dat het een fantas- sen produceerden, heeft ook Oesjepot». tisch jaar is geweest. Zo het Benny er goede moed op.... t Keizer Kamiel andermaal reglement zulks toelaat wil hij Hij is een zeer aktieve jonge- roer totaal kwam om- graag andermaal een gooi naar man die werkt bij de NMBS en oien en de ijskoude zaal om- de prinsentitel wagen. lid is van de Aalsterse Vrijwil- nmenL Igischl '»e«HBist had verleden vrijdagavond andermaal van het goede te veel. Op het karnavalmi- 'iona^-u werd na de esbattementen verleden weekend met de Federatie Europese Narren nu flder2roeP S^8811 door '>efst twee organisatoren van Driekoningen vieringen. Beide vissend -indik de ze'^de vÜver- Eén van de twee was dus duidelijk tot mislukken gedoemd. Juist de moÏN-viering W8S er oorzaak van dat deze feesten op dezelfde avond vielen, uitgerekend e/egenin nog één dag voor het afscheidsbal van Prins Patrick De Neve uit het Hofstaadse el vfflorensveld. Aalst. Popoll, alias Paul Kinoo keizerlijk aan de tand gevoeld (a) lige brandweer. Elke avond is hij in de werkhalle. «Meest in de kantien? Soms ook aan de taak» meesmuilt hij. Paul Kinoo, Popoll pour les dames, is eveneens geboren Aalstenaar en woont Veras- tenstraat 14. Als 47-jarige wil deze prominent van de Deke nij Koolstraat e>.u gooi wagen naar de prinsentitel. De twee de dan cüe deze behanger-gar- nierder op touw zet. Uit zijn «verlies» verleden jaar heeft hij heel wat geleerd en hij zegt er de gepaste lessen te hebben uit getrokken. Beide kandidaten werden door schepen Juliaan Vinck met het lint in de stadskleuren als kan didaat-prins omgord. Keizer Kamiel, lanceerde een reeks spetterende geruchten in verband met de opvolging van Louis D'Haeseleer, eveneens ex-burgemeester Marcel De Bisschop, «scheiperinne Anny De Maght en last but not least Simon D'Hondt, een voorma lig «kroonprins» maar dan wel op voorwaarde dat hij ten ge paste tijde de juiste partijkaart bovenhaalt». Het vlot onderhoudend orgel spel van Jo De Witte werd onderbroken door o.m. Keizer Kamiel die zijn nieuwe plaat voorstelde en het valabele duo Jean-Paul De Boitseleer, en Loeken Tatjen die «J'aime la vie» van Sandra Kim dat gepa rafraseerd werd in «k Drink zoe geiren Safir». Een mee- stamper op magistrale wijze gepresenteerd. Ondertussen was de Sint-An- nazaal meer dan eivol gelopen en was de stemming er derma te dat gedacht wer J dat karna val te Aalst reeds «losgebro ken» was. De vele praktische prijzen waarmede Amylum de kamavalgroepen verwent wa ren wellicht met vreemd aan dit meevallen. En in het De Ridderstraatje zat de ontslagnemende feest leider knusjes thuis. Gelukkig bracht Ketjes Daelman en de chauffeur van de promo-bus onzaliger gedachtenis een pot je «hutsepot» met de melding erbij dat «het vlees op was» en dat de «prijs per portie 300 fr. bedraagt». Volgend jaar liever ietwat be tere koördinatie a.u.b. LH De Kamillekens met hun discodans, goed voor een stevig applaus (a)

De Voorpost | 1987 | | pagina 1