SCH00NAAKDE EN 0UDEGEM DELEN DE PUNTEN GEVLEID SK EREMBODEGEM BEKERT VERDER, HAMME NIET OOK EEN DERBY KAN MOOI ZIJN ÖE VOORDOST elke week alles over uw ploeg, uw wijk, het doen en laten van de streek 20 - 16.1.1987 - De Voorpost JEUGDVOETBAL «REN.. Franky Maris, Peter Van Oevelen, Kris Muysewinckel, Guy Pissens en VOETBAL PREMINIEMEN Jeugdvoetbal. De preminiemen van SK Erembodegem mogen verder bekeren (da) De bestuursleden van Erem bodegem waren duidelijk ver rast dat er ondanks het gure weer zoveel supporters van beide elftallen kwamen opda gen. Enkele aanvallen van de plaatselijke spelers belandden in het begin overal behalve in het doel. Ongeveer halfweg de eerste helft resulteerde een schijnbaar onschuldige door braak van de Wuitens in een doelpunt: 0-1. Meteen was de stand aan de rust gekend. Tij dens de tweede helft maakte de thuisploeg gelijk en meteen mocht er aan de strafschippen gedacht worden, want deze treffer was op de valreep ge scoord. De thuisploeg bleek daarin de sterkste. De match werd geleid door het trio Fred dy De Wael, Roland Cardon en Herman Uyttersprot. SK Erembodegem bekert dus verder ten nadele van Mel- sele (3-1), Heusden (1-2) en nu Hamme. De ploeg: Peter Eeckhoudt, Van den Bergh, Gunther Sterckx, Olivier Du Song, De Wolf, Tom De Winne, Andy Abbeloos, Dewey, Cardon, Kevin Callebaut, Willy Uytter sprot, Wouter Eeckhout, Tom De Ruycke, Christophe Vonck en Luc Van Cauwenbergh. Hierin zitten wel enkele be kende namen. Zoons dus van vaders-vedetten. (D.8.) In de slotfaze kregen zowel Wichelen als Meldert elk nog een kans. Een poging van Eve- raert werd door Van der Put ten in twee tijden gestopt. Aan de overkant leverde weer slecht uitverdedigen van De Schrijver aan Verbeke nog de kans te milderen. De Wichelse spits trapte het leder echter in het zijnet. Enigszins onbegrijpelijk bij de plaatselijken was de vervan ging van Roelandt, zowat een kwartier voor het einde van de wedstrijd. Hiermee boette Wi chelen toch wel wat technisch kunnen in. Bij de Meldertse ploeg verliep het spel vooral in de eerste helft weinig vloeiend, deels omdat de bal veel te lang bijgehouden werd en ook (vooral) omdat de tegenstan der onderschat werd. Laat ons echter het mindere presteren van de leidersploeg wijten aan de nogal harde toestand van het terrein. Volgende week staat een dubbele topper geprogram meerd in de vierde provinciale C: TK Meldert-Doggen en SK Erembodegem-J. Schoonaar- de. Aftrap 15 uur. Scheidsrechter: De Wilde SK Wichelen: Van der Put ten, Van de Velde, Leunis, De Winter, Roelandt (80' De Poorter), Eeckhout, Baeyens, Impens, Van Cauter (70' Der de), Verbeke en De Backer. TK Meldert: De Leener, Van den Steen, Van den Bos sche, De Vis, Dierickx (79' Wim Wauters), De Schrijver, De Bruck, Simoen, Cooman (79' Geert Wauters), De Gols en Everaert. (p.v.c.) Jeugdvoetbal. De Uefa-juniores van SK Beveren: Henk Verte, Luc Peersman, Ivan Dirk Van der Stock, Carl Segers, Tom Van der Goten, Koen Mannaerts, Werner Van Robby Franssens Jeugdvoetbal. De juniores-A van Robur Moerzeke met hun nieuwe uitrusting (vh) j, Dj prmoi JEUGDVOETBAL MINIEMEN fepia£ TK MELDERT - E. MELDERT 2-2 Jeugdvoetbal. De preminiemen van VW Hamme werden in Erembodegem uit de bekerkompetitie gewipt (da) Hoewel een duel Thor-Een- dracht te Meldert zelfs voor de jeugdelftallen nog altijd iets speciaals is, lijkt de tijd van afgunst jegens elkaar toch wel voorbij. Natuurlijk strijden beide teams in hun onderlinge konfrontaties voluit voor de overwinning, maar het hard nekkige en het nijdige van we leer maakt nu plaats voor een sportieve strijd. Op een glibberige grasmat die er de koude weersomstan digheden in acht genomen nog degelijk bijlag, hebben TK Meldert en E. Meldert een spetterend voetbalspektakel opgevoerd, waarin elke ploeg 1 speelhelft voor haar rekening nam. De derby eindigde dan ook op een logisch gelijkspel. De eerste 30 minuten waren duidelijk in het voordeel van TK. Onder impuls van een verbluffende Koen Van Mol en de paradepaardjes Raf De Koninck, Jurgen De Cock en Davy Verreycken (erg sterk zaterdagmiddag) werd Een dracht bijwijlen werkelijk van het kastje naar de muur ge speeld. Kapitein Jo De Co- ninck trapte Thor halfweg de eerste helft op voorsprong met een keihard getrapte vrijschop en dat na een fout net voor de fatale zone op de weer erg bedrijvige David Coens. Wei nig later omzeilde Wim Van den Steen een tweetal bezoe kende verdedigers en scoorde het tweede oranje-groene doelpunt. In de tweede helft onderging Eendracht een ware metamor fose. De inbreng van Michiels, Bruyninckx en Zelderloo, 3 technisch erg verfijnde premi niemen, liet Geert Lannoy toe in het middenveld post te vat ten. Thor Kokerij geraakte ge leidelijk aan in de problemen en vond helemaal geen tegen zet tegen het bezoekende ge weld. Aan de 45ste minuut werd het dan ook heel terecht 2-1 via Cliff Bruyninckx, nadat hij gans de rechterflank van de Thorverdediging had opge rold. Tien minuten later; Bart De Wever de gelijl t ua op het bord, na mooi vof^^ reidend werk van Geert' noy. Even voor affluiten TK-doelman Jan Ven een knap schot van dii De Wever. Een dikke proficiat toct*^*, in de richting van de 25 sft die bewezen dat voetbalt" bij een derby nog altijd U?p mooi kan zijn. W1J Scheidsrechter: Van URO berghe ISSA TK Meldert: Vermakt no; Van Mol, Van den Steenffa wa Coninck Jo, Van Handenhben 1 De Koninck Raf, De Cockit Z Backer, Coene, Verreyck^chtar Van Exaerde. Ch flir E. Meldert: Kuyken, Hfofd r rals (Michiels), Pessef24 a; (Bruyninckx), Lannoy, BJn Go (Zelderloo), Vinck, Vall De Claessens, De Wever, Ota hei en Willems. trd bi BLIK OP VIERDE PROVINCIALE 4. provinciale Het winterweer was er vori ge zondag de oorzaak van dat een aantal wedstrijden werden afgelast wegens de onbespeel baarheid van de velden. Dat was o.a. het geval voor het derby tussen Lutterzele en Ra cing Boonwij k. Ook het veld van Opdorp lag er totaal onbe speelbaar bij. Schoonaarde en Oudegem namen het evenwel tegen me kaar op. De thuisploeg ver scheen zonder Marc Van Hau- wermeiren en Coorde aan de aftrap, wat een verzwakking was. Niettemin namen de loka len een flinke start en even voorbij het halfuur keilde Bo- gaert een vrije trap tegen de touwen. Er volgde dadelijk re pliek vanwege de filosofen en net voor het ingaan van de rust kwam er een antwoord van Hans Hofmans. In de tweede helft kreeg Johan Fruithof een kans, maar de Oudegemse doelman De Vroe kwam ge past tussenbeide. "We waren de betere ploeg tijdens de tweede helft", zegden de Ou degemse dirigenten. "Zonder Vermeir (met ski verlof) verschenen we ook niet met onze sterkste opstelling tussen de lijnen. De puntende- ling is niet onbillijk, maar langs de andere kant kon de match ook in ons voordeel zijn beslecht. Ontevreden zijn we in geen geval met het resul taat." Ook Appels en Moerbeke deelden de punten. Ondanks een moeilijk te bespelen veld werd het nog een vrij aantrek kelijke wedstrijd die groten deels een gelijkopgaand ver loop kende, althans tijdens de eerste helft. In die periode strafte Christiaens een tekort koming af van stopper Baert. In de tweede helft was Moer beke de betere ploeg. Een in zenden van Van Gaver beland de bij De Saeger die de cijfers in evenwicht bracht. Diezelfde De Saeger joeg later de bal tegen de dwarsligger. D'Hoore (Moerbeke) scoorde later een tweede doelpunt, maar de spelleider had gezien dat hier een hand in het spel was. Wichelen moest op eigen veld de duimen leggen tegen Meldert. Na ten minuten bracht Everaert na een aktie met De Winter de openings treffer tot stand. Enige tijd na de rust foefelde een Wichelse speler de bal in eigen netten. Eeckhoudt en Van de Velde hebben nog een paar keer een vuist gemaakt. Tot wanneer de bezoekers in het laatste kwar tier uit hun krammen schoten en langs De Cooman twee keer tot scoren kwamen. Op he laatst kon De Poortere, na een vrijschop van Vande Velde, het eerreddend doelpunt maken. (E.G.) SK WICHELEN - TK MELDERT 1-4 In werkelijk Siberische weersomstandigheden heeft TK Meldert ietwat gevleid en zeker met overdreven cijfers gewonnen tegen een vooraan toch wel onmondig SK Wiche len. Thor klom vrij snel in de wedstrijd op voorsprong, via Everaert, die een flater in de plaatselijke defensie afstrafte. Even voordien had Van der Putten een voorzet van Coo man bij De Bruck geduwd, Jeugdvoetbal. De preminiemen van SK Beveren: Dennis Beek, Jeroen Goedeme, maar Bert plaatste hoog over. Deroo, Kris Heyde, Gunther De Cock, Filip Van der Vreken, Wesley De Smet, Wichelen toog na die vlugge Oevelen, Koen Van Biesen, Gino De Witte, Yves Braem en Björn Bodson. achterstand in het offensief on- Jean Van den Brande en afgevaardigde Walter De Winter (Iv) der impuls van een sterk spe lende Roelandt, wat dra moge lijkheden opleverde voor Van de Velde. De eerste werd door De Leener gered (22'), de vol gende ging over de Thor-muit (28'). Hoewel Thor bijna doorlo pend in verdediging werd ge drukt, kreeg de ploeg toch kansen. Zo moest Van der Putten in aktie treden bij opslag van Simoen, na corner van Everaert. Voor rust zou SK Wichelen nog een paar goede mogelijkheden krijgen. Eerst mikte Roelandt nipt naast, terwijl even later De backer zijn poging gestopt zag door De Leener, na een slech te baltoets van De Schrijver. Aan de 44' besloot Simoen een mooie kombinatie Everaert- De Bruck op Van der Putten. ?ng I Tijdens de tweede helft ging Jeugdvoetbal. De preminiemen van Svelta Melsele: Tom Peirsman, Koen Van Osse Maarten Van Mieghem, Björn De Roover, B. Cattoor, Simon Six, Steven Van Osse Peter Staes, Wim De Rijck, Hans Tindemans, Ronald Van Mieghem en Geert' TK iets nadrukkelijker op het Osselaere. De afgevaardigde is William Waegemans (Iv) }c gaspedaal duwen. Flaterend handelen van Van der Putten lag aan de basis van het tweede bezoekend doelpunt, gescoord door Van den Steen (52'). Mi nuten later mocht Cooman een vrijschop nemen. Everaert miste. Rond het uur viel de zoveel ste flater in het centrum van de bezoekende defensie. Eec khoudt devieerde het leder naast. Halfweg de tweede helft zette Dierickx een counter op, waarbij hij Cooman alleen voor Vander Putten afzonder de. De plaatselijke doelman redde koelbloedig. In de 74ste minuut werd het 0-3. Cooman bediende vanop links Simoen die de kans niet Jeugdvoetbal: De uefa-jumores-A van Zele (Iv) liet liggen. Binnen de 5 minu ten knalde voormelde Cooman de 0-4 op het scorebord, na een mooie voorzet van Si moen. Even later miste Eve raert nog een enige mogelijk heid. Een hoekschop van Ver beke werd aan de 83ste minuut door de even voordien ingeval len De Poorter binnengekopt (1-4). Appels-Moerbeke 1-1. Thuisspeler Vercruyssen, zeer sterk in duels (vh) Appels-Moerbeke 1-1. Appelsenaar Vercruyssen probeert de bezoekende doelman verschalken, maar dat mislukt (vh) Appels-Moerbeke 1-1. Cool slalomt door de bezoekende verdediging maar zal naast besluiten (vh)

De Voorpost | 1987 | | pagina 20