GEORGES SMET UIT LOKEREN: HALVE FONDKAMPIOEN IN ST.-NIKLASE VERBROEDERING ANDRE POPPE ALGEMENE QUIEVRAINKONING IN LOKEREN WILLY SCHRAM: ALGEMENE N0Y0NK0NING IN LOKEREN JOZEF VERSCHUEREN ALGEMEEN HALVE FOND-KAMPIOEN IN LOKEREN KAMPIOENEN BIJ "HOOP IN DE TOEKOMST" TE WANZELE ALGEMENE VERGADERING VAN «DE EENDRACHT» IN DENDERH0UTEM BU DE SPORTDUIF IN ERPE-MERE Migrostraat 9, 26 - 16.1.1987 - De Voorpost prijzen: bevorder Beuker Botermelk stnf 053/21.97.121 eren hun ten* is Guy t8*} Geestmolt na Temse. De duivenmelkers aan de eer (dw) DUIVENSPORT In «Eerlijk moet niemand vre zen» werd de algemene ko ningstitel op de Quiévrain- vluchten gewonnen door An dre Poppe met 71 prijzen tegenover Piet Manman die met 70 prijzen de titel van prins kreeg. Oude duiven: Koning: Charles Collewaert; prins Piet Mariman; kampioen Alfred Goossens, 4. Alois Bur german, 5. Saey-Verstraeten, 6. E. en zn. Van Hille, 7. gebroeders Minnebo, 8. Cle ment Baert, 9. Etienne De Mulder, 10. Jacobs-Verniers. Jaarlingen: Koning Piet Mariman, prins gebroeders Minnebo, kam pioen Jacobs-Verniers, 4. Achilles Buyst, 5. Herman Plaetinck, 6. Saey-Verstrae- ten, 7. Freddy Deolet, 8. Theo Verniers, 9. Alois Burgelman, 10. Willy Laheyne Duivinnen: Koning Etienne De Mulder, prins Achilles Buyst, kam pioen Andre Poppe, 4. Omer Baeté, 5. Willy Van de Velde, 6. Gebroeders Van de Velde, 7. Remi Van de Putte, 8. Hu- bert Antheunis, 9. Rudy Con- sérière, 10. Julien Rooms. Jonge duiven: Koning De Vois-Van Hemel- rijck, prins, gebroeders Van de Velde, kampioen Karei Ver- cauteren, 4. Leonard Van den Bergen, 5.Rene Koopmans, 6. Theo Verniers, 7. August Smet, 9. Gebroeders Minne bo, 10. Saey-Verstraeten. Kampioen meeste prijzen: Piet Mariman. Asduiven: Oude duiven: 1. Piet Mari man, 2. Piet Mariman, 3. Saey- Verstraeten, 4. Alois Bur gelman. Jaarlingen: 1. Piet Mariman, 2. JacobspVerniers, 3. Theo Ver niers. Jonge duiven: 1. Leon Van den Bergen, 2. Rene Koop- mans, 3. De Vos-Van Hemel- rijck. Duivinnen: gebroeders Van de Velde, 2. Omer Baete, 3. Etienne De Mulder. Kriterium oude duiven: 1. Charles Collewaert, 2. Etienne en zn. Van Hille, 3. Alois Burgelman, 4. gebroe ders Minnebo, 5. Alfred Goossens. Jaarlingen: 1. Piet Mariman, 2. Gebroe ders Minnebo, 3. Jacob-Ver niers, 4. Achilles Buyst, 5. Herman Plaetinck. Duivinnen: 1. Etienne De Mulder, 2. Willy Van de Velde, 3. Andre Pop pe, 4. Achilles Buyst, 5. Ge broeders Van de Velde. Jonge duiven: 1. Rene Koopmans, 2. Karei Vercauteren, 3. Theo Ver niers, 4. gebroeders Van de Velde, 5. Alois Burgelman Bamumkampioenschap. Oude duiven: 1. Piet man, 2. Saey-Verstraetcn gpjj Jaarlingen: 1. Piet MarimaFf® Jacob-Verniers. I - Duivinnen: 1. Etienne re Mulder, 2. Willy Van* Velde. Jonge duiven: 1. De Vos Hemelrijck, 2. Theo Vein Ploegkoers: Oude duiven: 1. Alois E man - August Smet, 2. Ja3 Verniers - P,iet Mariman," Jaarlingen: 1. Poppe-F Theo Verniers, 2. Alois f gelman - Piet Mariman. Duivinnen: 1. Etienne Mulder-Andre Poppe, 2. Hi*-""" Van de Pitte - gebroeders'» de Velde. Jonge duiven: 1. Rene Ktreui, mans - Karei Vercauteren. Alois Burgelman - gebroerm Vnn H» Duivensport. De duivenmaatschappij van Sint-GiUis-Waas Elk zijn Rechtwerd op het gemeentehuis ontvangen (dw) Naar jaarlijkse gewoonte be haalde Willy Schram op de Lokerse Noyonvluchten eens te meer het grootste deel van de kampioenschappen naar zich. Het leverde hem de ko ningstitel op. Oude duiven: Koning: gebroeders Van Hille, prins Jos Van Peteghem, kam pioen Willy Schram, 4. De Ke gel-Wieme, 5. Leon Plaetinck, 6. Hubert Anthuenis, 7. Leon De Landtsheer; 8. Charles Collewaert, 9. Gebroeders Van de Velde, 10. Saey-Ver straeten,. Jaarlingen: koning Willy Schram, prins Roger De Vrie- se, kampioen Gebroeders Van Hille, 4. Maurice Aper, 5. Georges Smet, 6. Jos Van Pe teghem, 7. Herman Plaetinck, 8. Robert Rogiers, 9. Hubert Antheunis, 10. Victor Aude- Jonge duiven: koning Willy Duivensport. De halve fond- en Noyonkampioenen van "Eerlijk moet niemand Schram, prins Rene Koop- Lokeren (bvw) mans, kampioen Jos Van Pe teghem, 4. Jos Huyghe, 5. Oude duiven: gebroeders Van Oude duiven: 1. gebroeders Jonge duiven: 1. Gust De Wiest, 6. Philips en Hille. zn., 7. Baert Clement, 8. Leon Jaarlingen: Maurice Aper De Landtsheer, 10. Charles Jonge duiven: Jozef Van Pe- Collewaert. teghem. Bamumkampioenschap: Asduiven: Van Hille, 2. Jos Van Pete- Schram, 2, Jos Van ghem, 3. Leon Plaetinck. 3. Herman Plaetinck. Jaarlingen: 1. Willy Schram, 2. Kampioen meeste Herman Plaetinck, 3. Gebroe- zef Van Peteghem. ders Van Hille. B^ar In de Lokerse halve fond vereniging «Eerlijk moet niemand vrezen» stond er geen maat op de sterke kolonie van Jozef Verschueren. Hij werd algemeen kampioen en kampioen met de meeste prijzen. Daarmee was de kous nog niet af. Bij de oude duiven en de jaarlingen schreef hij eveneens de titel achter zijn Duivensport. Duivenmaat- naam en bij de jonge duiven schappij Elk zijn rechtuit stond hij op de tweede plaats. Sint-GiUis-Waas bracht hul- Om de kwaliteit van zijn hok de aan keizer Remi Plaetinck nog dikker te onderlijnen, nam hij ook de asduif-jaarlingen voor zijn rekening. Oude duiven: 1. Jozef Verschueren, 2. Gebroeders Van Hille, 3. Slagmulders- V.H., 4. Jean Haentjens, 5. Gustaaf De Clercq, 6. Charles Collewaert, 7. Adolf De Beule, 8. Eric Van de Putte. Jaarlingen: 1. Jozef Verschueren, 2. Charles Collewaert, 3. Slagmulders- V.H., 4. Frank Roels, 5. Gustaaf De Clercq, 6. Jean Haentjens, 7. Eric Van de Putte, 8. Roger De Vriese. Jonge duiven: 1Georges Smet, 2. Jozef Verschueren, 3. Charles Collewaert, 4. Slagmulders- V.H., 5. Gebroeders Van Hille, 6. Jean Haentjens, 7. Adolf De Beule, 8. Hugo Van Acker. Asduiven: Oude duiven: gebroeders Van Hille. Jaarlingen: Jozef Verschueren. Jonge duiven: Charles Collewaert. Beno De Ledenaar M. De Keyzer door Albert Coopman uit Wi- werd met 97 prijzen algemeen chelen met 190 prijzen, kampioen op alle vluchten met de eerste en de tweede afgege- N ven duiven. Maurice Van Leu- y°n ven uit Serskamp kreeg de Algemeen kampioen oude, kampioenstitel op alle vluch- jaarlingen en jonge, dubbelin- ten zonder dubbelingen met gen inbegrepen: Maurice Van 193 prijzen. Hij werd gevolgd Leuven met 258 prijzen. Een eervolle tweede plaats voor Albert Coopman die 153 prij zen in de wacht sleepte. De gebroeders Heirman uit Berla- re werden kampioen met de eerste en tweede afgegeven jonge duiven en ze hadden tevens de asduif, een dubbels lag dus, met respektievelijk 23 Duivensport. Algemene vergadering van 't Duifken te Lede-Heiplas (da) en 12 prijzen. Bij de jaarlingen ging de titel voor de eerste en tweede afgegeven duiven naar Maurice Uyttendaele uit ScheUebelle. Hij heeft even eens de asduif met 14 prijzen. Albert Coopman werd lau reaat met de jonge duiven. De titel van de jonge asduif is voor Georges Daelman uit Wanzele met 14 prijzen. De winnaar van de zesdaagse is Maurice Van Leuven. Hij behaalde 100 punten. Saint-Denis Algemeen kampioen met de oude, jaarlingen en jonge is M. De Keyzer uit Lede met 92 prijzen. Hij behaalde tevens de titel bij de oude en de asduif. Bij de jaarlingen waren het de gebroeders Heirman die de titel op zak staken met 17 prijzen. Edmond De Pauw uit Schellebelle werd tweede. De asduif bij de jaarlingen was ook al van M. De Keyzer. De broers Heirman werden twee de met evenveel prijzen (11). Bij de jonge duiven zwaaiden J. en Zn. De Waele uit Lede de scepter met 12 prijzen. De jonge asduif zit in het hok van Herman Beyens uit Serskamp met 8 prijzen. M. De Keyzer won ook nog de vierdaagse. (D.A.) Het seizoen 1986 werd waar schijnlijk voor Georges Smet uit Lokeren de definitieve doorbraak naar de halve fond. In zijn vereniging te Lokeren werd hij halve fond-koning met de jonge duiven en in het Verbond St.-Niklase Verbroe dering won hij eveneens met de piepers de algemene halve fond-titel. Het moet een ideale aanloop worden om toekomst gericht naar de 300 km-vluch- ten te werken. De basis van deze gereputeer de kolonie ligt nog altijd bij de stam van vader Jerome, die in 1977 op nationaal vlak schitter de. Na het overlijden van va der nam Georges de kolonie over. Ook Georges' echtgeno te springt bij om de verzorging optimaal te laten verlopen. De familie Smet had het niet ge makkelijk om zich aan de top te handhaven. Voor enkele ja ren gingen heelwat goede dui ven verloren in een brand. Het oud gerenommeerde Smet-ras met zijn «zwarte» en «rode» uitschieters, werd met sukses gekruist met de origines van Maurice Ott Eksaarde; Roger De Vriese Eksaarde- Doorslaer; Eddy Smet Loke ren, Leon Vermeulen Lokeren en Prosper Van Kerckhove Lokeren. wordt een tweetal k seizoen de veearts pleegd. Georges is een felle voorstander natuurlijke duif. Een in het drinkwater en look, samen met lichte zijn voor hem de om de konditie te Duivensport. De Quiévrainkampioenen van "Eerlijk moet niemand vrezen" uit Lokeren (bvw) PETANQUE- KALENDER Duivensport. Georges en Jo Smet uit Lokeren, kampioenen op de halve fond in de Sint-Niklase Verbroedering (bvw) Aanvang-15 u De De Smets springen mo- 'dat jaarlingen die zich als goe- AJosm^Schorpioen i men teel zeer voorzichtig om de kwekers manifesteren, naar Eerste afdeling A met hun vliegers. De jaarlin- de kweekren worden overge-^losta Schorpioen gen worden gespaard en krij- hcvcld. Knokke-Heist-Apollo gen alleen de gelegenheid om De jonge duifjes worden er op Eerste afdeling B wat kompetitie-ondervinding de drift gespeeld. Ze hadden Zelzate-Reynaert op te doen. Die éénjaarse krij- daarmee sukses. De uitstraling Schorpioen-Alosta gen dezelfde opleiding als de van de vliegprestaties kwam er Nederkouter-Heirnis jonge duiven. Ze worden re- van twee jonge duivinnetjes, Tweede afdeling A gelmatig weggevoerd voor kor- die samen goed waren voor 16 Apollo Gent ,f,°lfen^U'hten priil'° 0P, 9,S.t?hte,"' Schorpioen-Alosta Als tweedejaars worden ze dan crack was de «23/86», die met Tweede afdeling B voluit ingezet en moeten ze miste en 9 op 9 won Midi-Delft-Nrferkouter bewijzen wat ze in hun mars De verzorging en de hokinstal- R.vn«»rt-Mi«trni hebben. De selektie is zeer latie zijn perfekt. Om zeker te afdeling A streng. Momenteel is het zo zijn van een goede gezondheid Reynaert-Heixnis Derde afdeling B Gent-Reynaert Het lokaal van Alosta is gen in het domein Langestraat 16 te Aalst. 053/77.81.66. lijke is Van Damme Loi^rs Geraardsbergsestraat 1._l. Aalst. Tel. 053/21.90.53. Apollo Aalst is gevestigd in*™"" S. J. Geerinckx 2 te AiTI/1 (Kasteel Terlinden). Tel. Cf" I 77.34.94. Verantwoordelijk!!»' Roelandt C., BotermelkstitfUi 45, Aalst. Tel. 053/21.97.12 Reynaert Lokeren hun ten* zor nen zijn gelegen in de Otf uur Bruglaan 35 te Lokeren. VPe'p' antwoordelijke is Guy I8®11 Maesschalck, H. Geestmolt "ai straat 131, Lokeren. Tel. 0Ltw" 48.12.24. 'Jsva Nederkouter Wichelen hun wedstrijden te Margote 93. aarde. Tel. 052/42.26.24. Ook tijdens de winter rust het seizoen, het kasverslag en het cker te Sint-Antonius-Zoersel Petanqueclub Lebbeke bestuur van deze nieuwe vere- vluchtprogramma 1987. De op zondag 1 februari kan in- Ter Burst» hun niging niet op zijn lauweren, liefhebbers mochten nadien schrijven tot 30 januari. De gelegen in het Herwig Van der Sijpe, Marcel aan het bestuur allerlei vragen bus vertrekt stipt om 9 uur aan Hof Ter Burst, Hof Ter Goossens, Paul Noël en de stellen. Voor iedere aanwezige het lokaal Zanzibar, Dorps- baan 3, tel. 052/35.59.29. Vtëe'a anderen knutselden een gans was er ook een gratis tombola straat 41 in Erpe-Mere. Alleen antwoordelijke is Pierre Vb programma in mekaar. met als hoofdprijs een acht- degenen die vooraf inschreven havert, Beukenstraat 268, De algemene vergadering daagse reis naar Spanje. hebben recht op een voorbe- Buggenhout. Tel. (4~° werd gehouden op zaterdag 10 Wie interesse heeft voor een houden plaats in de autocar. 33.43.62. Iedere vrijdag januari met op de dagorde de bezoek aan het kweekstation 19 u. en 's zondags vanaf lwcd'c bespreking van het komende van de broers De Scheemae- D.A. is er speelgelegenheid. De vluchtomtrekken voor Quiévrain en Noyon blijven behouden, Noyon: 25 gemeenten: Aai- gem, Aalst, Aspelare, Dender- houtem, Denderleeuw, Erem- bodegem, Erpe, Haaltert, Hel- dergem, Herdersem, Hofsta- de, Iddergem, Kerksken, Meerbeke, Mere, Moorsel, Nederhasselt, Nieuwerkerken, Ninove, Okegem, Outer, Pol- lare, Sint-Antelinks, Welle en Woubrechtegem. Quiévrain: 15 gemeenten: As pelare, Denderhoutem, Den derleeuw, Erembodegem, Haaltert, Heldergem, Idder gem, Kerksken, Nederhasselt, Nieuwerkerken, Ninove, Oke gem, Outer, Welle. Het bestuur Voorzitter Roger De Coorde is voortdurend met allerlei bezig en dus weinig thuis te vinden. Buiten zijn bezoeken aan tal rijke duivenhokken is Roger D'Haeseleer ook nog sekereta- ris van de maatschappij. Voor de inkomsten en de uitgaven is Erik Meert verantwoordelijk. Verder vervolledigen Frans De Man, Edmond Van Nerom, Karei De Bruyn, Edgard Ee- man en Antoine De Backer het bestuur. D.A. Het bestuur was in zijn nopjes wegens de talrijke opkomst van de leden. Het voorgestelde vluchtprogramma met het daaraan verboncjpn kampioen schap 1987 werd door een gro te meerderheid goedgekeurd.

De Voorpost | 1987 | | pagina 26