EERSTE RICHTLIJNEN INTERKLUB1987 ^Verrassende overwinning GEZUSTERS VAN GOETHEM WEER UITSTEKEND m RAF VERVAET IN LOKEREN EENDRACHT AALST: JACHT OP EEN PUNT DE WINNAAR KAN KAMPIOEN WORDEN t',TWINTIGSTE GROTE PRIJS 3SIN HAMME tnderland. ATLETIEK De Hamse Atletiekklub mag bogen op een goed weekend. Er was ondermeer de dames cross te Zele. Bij de pupillen was de eerste Hamse vertegen woordigster Sandra Claessens, die vijfde werd, Chantal Ver- cammen kwam als achtste over de eindmeet en Peggy De Key- ser, die voor het eerst aantrad, deed het goed met een dertien de plaats. Bij de miniemen werd Karen Quintelier twee de, wat toch wel een sterke prestatie is. Een overwinning voor Sally Van Goethem. Ze had geen moeite om de wedstrijd naar haar hand te zetten en te win nen. Ze was haar spike verlo ren en toch haalde ze het vlot. Annemieke De Keyser kon naast haar op het podium plaats nemen en daarmee scheen ze best tevreden te zijn. Marijke De Kerf, steeds goed op dreef, kon dit onderlijnen met een vijfde plaats bij de kadetten. Het Van Goethem- recital werd verder gezet bij de tweedejaarsminiemen waar Sandy de overwinning vastleg de. Maggy Van Uytvanghe was hier de elfde. Romy Van Moerzeke, de eni ge Hamse scholier in de wed strijd, kwam nog net op een podiumplaats terecht. Nadia De Keyser had een wellicht te vlugge start bij de juniores, kon dat tempo niet volhouden en eindigde toch nog vijfde, gevolgd door Van Peteghem als zesde. Bij de veteranen werd het een wedstrijd met de beste Belgi sche loopsters. En in dat gezel schap deden de Hamse meisjes het zeker niet slecht. Rita Goossens werd vierde, Gode- lieve Mettepenningen achtste en tenslotte nog een twintigste plaats voor Ingrid De Vogel. In Grimbergen waren de Ham se heren present. Bij de pupil len toch twee goede uitslagen: Van Hecke werd derde en Bart Van Damme liep als tiende binnen. Peter Van De Velde blijft toonaangever bij de minie men. Hij werd mooi zesde. Bart De Keyser (7), Coppie- ters (15), Kris Tempels (17), Wim De Clercq (23), Kurt Cornelis (25) en Kristof Roels (50). De beste Hamse kadet was hier Wouter Uyttenhove die als vijftiende binnenliep. Hans Van Kerschaver volgde hem op de voet met een zestiende plaats. Bij de scholieren een podiumplaats voor Noël De Waele (3), Frankie Waegeman (7), Ignace Claus (11) en Bart De Wilde (29). Luk Peerlinck was weer niet te houden. Hij liep dit seizoen acht wedstrij den en won ze allemaal. Ghis- lain De Waele werd achtste. Bij de seniores kregen de Hammenaars de kans zich te meten met de besten van ons land. Een overwinning zat er natuurlijk niet in. Wim De Keyser was de eerste Hamme- naar met een achtste plaats. Verder volgden Bart De Key ser (10), Benny Claus (13), BADMINTON EEn sterk gemotiveerd Vulcain 1 mag geen enkele wed strijd verliezen in derde Liga D wil het de titel pakken. Verliest Vulcain 1 een partij dan is Danlie 1 kampioen. Ook de Mintons 2 mogen geen enkele match verliezen willen ze aanspraak maken op de titel. De ontmoeting tussen Vulcain 1 en de Mintons 2 begon dan ook gespannen. Alleen de winnaar zou de titelkansen behouden. Een gelukspel moest kost wat kost worden vermeden. En dat beseften beide ploegen van de thuisspelers kreeg uit- blijkbaar ten volle want zowel eindelijk de overhand en Bart Bart Boven en Bob Boemans en Bob wonnen met 15-12 en van de thuisploeg als Kurt Van 15-12. Bruyssel en Peter Weyn van de Bij de dames wonnen Linda Mintons vochten in het dubbel Bossier en Mie Van Doorne voor elke shuttle. De motivatie vrij gemakkelijk met 15-12 en 15-3 van Ann Gyselinck en Els Maes. In de eerste set van het heren enkel speelde Kurt Van Bruysel van de Mintons zoda nig ongekoncentreerd dat hij met 15-2 verloor van Bart Bo ven. De thuisspeler raakte daardoor in de tweede set zo ongemotiveerd dat hij die bij na verloor maar zich tijdig her pakte en met 15-11 won. Bob Boemans en René De Langhe speelden zeker een urn- lang. Won René de eerste set gemakkelijk met 4-15 dan won Bob de tweede met 15-12. In de derde leek Bob recht op een gemakkelijke overwinning af te stormen maar De Langhe maakte de 8-2 achterstand snel goed en won zelfs met 10-15. Linda Bossier had drie sets nodig om een fysiek niet zo sterke Ann Gyselinck te ver slaan. Inge De Sutter die een zieke Mie Van Doorne voor het enkel verving won met 11-4 en 11-5 van Els Maes. Met een 5-1 voorsprong voor aanvang van de gemengde dubbels was de thuisploeg ze ker van de overwinning. Het ongeslagen gemengd duo Van Boven-Van Doorne bleek Patrick De Smedt (15), Jef Claessens (22), Peter De Block (34), Guido Bocklandt (40), Van De Mergel (52), Van De Velde Antoine (60), Van Geert Rudy (62), Van Cou- wenberghe Luc (68), Ivens Emiel (72), Van Moerseke Herman (75) en op zijn eerste cross eindigde Mare Rotthier 103e. Bij de veteranen blijft Hector De Keyser de beste Hamse vertegenwoordiger. Deze keer was hij goed voor een zesde plaats. Jean Bocklandt (8) Francois Waegeman (40) en Dré Geerinck (60). Er waren in deze reeks meer dan hon derd vertrekkers. H.V.C. ook nu het sterkst en won met 15-12 ea 15-10 van De Langhe- Maes. Bob en Linda verloren het laatste gemengd van Peter en Ann met 15-18 en 9-15 waar mee Vulcain deze partij met 6- 2 won. Tegen een verzwakt Gullegem dat haar twee eerste dames niet kan opstellen en slechts één dame kan vervangen had Vulcain 1 geen enkel pro bleem. Alleen Bob Boemans verloor de enkel met 15-5, 15- 17 en 15-12 van Ron Tennant. (L.C.) TENNIS TURNEN Als Koning Winter de voet- Tenzij El Fahem tijdens de terstop plots meer manifes- een taktisch plan uitgedokterd ballerij gunstig gezind is, komende weken nu eindelijk teerde. hebben met als hoofdmotief: wordt in de hoogste klassen uit zijn krammen gaat schieten Wordt hij op zijn beurt dé de schade zo veel mogelijk van de nationale kompetitie en zijn niveau van vorig jaar boeman voor de verdedigers beperken en op Kempische bo- zondag weer van leer getrok- kan bereiken, met als een anno 1987? Ondertussen, met dem minstens een punt mee- ken. Voor Eendracht Aalst, waardig aflossingspunt de Brit het vooruitzicht op de uitwed- graaien. Moeilijk moet ook dat tijdens de winterstop niets Bassett, die zich vóór de win- strijd te Geel, zal Fazekas wel gaan. aan het toeval overliet om de Block konditie op peil te houden, ook al miste het een serieuze oefengalop tegen Den Bosch, staat zondagnamiddag a.s. een keiharde konfrontatie te Geel op het programma. De Kem penaren etaleren de jongste weken een goed georganiseerd voetbal, dat bovendien aan een hoog tempo wordt uitge voerd. Kortom, een Geel dat met bescheiden middelen weet op te klimmen tot de subtop in tweede klasse. Dus geen te onderschatten tegenstander voor Eendracht dat nu maar moet bewijzen dat het klaar is om de komende moeilijke maanden januari en februari met sukses te overbruggen. Om naar een hogere perfor matie te kunnen overstappen kan Fazekas vanaf nu rekenen op een grotere kern. De lang durig gekwetsten zijn opgelapt en in zoverre gevechtsklaar dat ze hoogstwaarschijnlijk staan te popelen om de pannen van het dak te spelen. Maar om te winnen moet er gescoord wor den en dat onderdeel van het drachters'^bhjkbaar moeilijk Temse' &amesturnkring "Blijf Jong" tijdens de huldiging van de sportlaureaten (dw) De Voorpost - 16.1.1987 - 27 Inschrijven tot 4 maart De inschrijvingen voor de in- terklubwedstrijden moeten op de passende formulieren uiter lijk op 4 maart ingestuurd wor den bij het Gewestelijk Sekre- tariaat, Vossestraat 12 te 9160 Hamme. Na deze datum wordt geen enkele inschrijving meer aanvaard. Tevens worden on volledig ingevulde formulieren beboet en gebeurlijk gewei gerd. Belangrijk hierbij blijft het feit dat naast het totaal der punten in de kolom opmerkin gen de 80% der punten bij de heren en de 70% der punten bij de dames, veteranen en junior-veteranen dient inge vuld. Per kategorie wordt er slechts één formulier gebruikt en naast de spelers met hun volg nummer mag men onderaan de officiële scheidsrechters niet vergeten. Er dienen minimum twee scheidsrechters op het in schrijvingsblad vermeld. Voor elke speler die voorkomt op de officiële inschrijvings- lijst en die niet aangesloten is bij de federatie wordt aan de betrokken klub een boete op gelegd van 5000 frank. Bij een twee overtreding volgt een al gemene schorsing. Op de formulieren moeten tenslotte de gehuwde dames vermeld worden onder hun meisjes-familienaam. Tien weekends voorbehouden Voor de interklubwedstrijden 1987 werden, gespreid over de maanden april, mei en juni, tien weekends vrijgehouden. Men start pas het laatste week end van april, 25-26 maar in mei zitten vijf weekends, nl. 2- 3, 9-10, 16-17, 23-24 en 30-31 mei. Verder dan op 6-7, 13-14, 20-21 en 27-28 juni. In tegenstelling tot vorige ja ren wordt de kalender nu niet meer openbaar getrokken maar om te vermijden dat een klub met alle ploegen gelijktij dig thuis of op verplaatsing speelt door een kalenderkom missie volledig uitgewerkt. In het Gewest Oost-Vlaanderen werd er rond de jaarwis seling al hard gewerkt aan de interklubkompetitia 1987. De gewestelijke sekretaris Denise Van Beveren zette naast haar nieuwjaarswensen meteen ook de eerste richtlijnen op papier. Elke klub die aan de interklubkampioenschappen wil deelnemen moet over tenminste twee tennisbanen, uiter aard in goede staat, beschikken. Gemalen baksteen, beton, kunstgras, greenset en gemalen graniet werden in de lijst met goedgekeurde terreinen opgenomen. Tevens moet men zich richten naar de punten die hieron der summier worden weergegeven. Vooral de wijzigingen en aanvullingen t.o.v. vorig jaar komen aan bod. De ontmoetingen op zaterdag starten om 9.30 u. voor de jongeren. Miniemen en premi- niemen spelen op woensdagna middag. Een reeks supervete ranen van meer dan 55 jaar wordt voorzien, 's Zondags spelen de heren om 9.30 u. Spelers van buitenlandse na tionaliteit kunnen aan de inter klubkampioenschappen deel nemen op voorwaarde dat ze in België een klassering krij gen of een jaar voor de offi ciële begindatum van de in- terklub hun hoofdverblijf in België hadden. Spelers die ge durende het verlopen speeljaar minder dan vier uitslagen haal den houden hun klassering ge durende het jaar dat volgt op hun werkelijke klassering in het jaarboek. Daarna zullen ze om de twee jaar één rang ver lagen. Ploegen: maximaal aantal en hun samenstelling Net als vorig jaar werkt men ook nu met een speciale norm om een zekere beperking bij de inschrijving te krijgen. Zo kent men ook het maximaal aantal ploegen die elke klub inschrijven. Een klub mag zoveel ploegen opstellen als ze over goedge keurde buitenterreinen be schikt. Een klub mag per 25 leden één interklubploeg op stellen. De cijfers uit het jaar boek 1986 zijn geldig. Klubs die aan deze vereiste niét vol doen en toch al hun leden officieel aansluiten mogen schriftelijk een afwijking aan vragen. Wat betreft de organisatie stel len de sekretarissen van de bezochte klubs zich in verbin ding met de sekretarissen van de bezoekende klubs. Indien geen wedstrijdleider aange duid wordt is automatisch de kapitein van de thuisploeg wedstrijdleider. Zijn naam moet vermeld worden op de ploegensamenstelling. Dit do- kument, onder gesloten om slag, wisselen de twee ploegka- piteins voor de ontmoeting. De organisatorische details dienen niet naar de ploegkapi- teins. Er moet wel verwittigd worden wanneer een ontmoe ting uitgesteld of opgeschort wordt. De inschrijvingslijsten van alle ploegen blijven in het klublo- kaal uithangen. Alle wedstrijden speelt men in twee winnende sets met tie break bij 6-6 stand in alle sets, zowel in enkel als dubbelspel. Uitgezonderd natuurlijk voor de preminiemen die spelen om twee winnende sets met tie break aan 3-3 stand. Betwistingen, boeten en diskalificeringen Het Gewestelijk Komitee hoopt zo weinig mogelijk boe ten te moeten opleggen maar ja... bij niet naleving van het reglement volgt de boete die binnen de acht dagen na ken nisgeving moet gestort worden op 414-2080161-32 van VTV- Oost-Vlaanderen. Wanneer een klub klacht in dient, moet ze bij de uitslagen bladen de spelerslijsten voegen die beide ploegkapiteins elkaar overhandigd hebben. Alle be twistingen worden door het Gewestelijk komitee beslecht. Hugo Aerts Voetbal. Herleving Sinaai won met 2-0 tegen Olympia Rupelmonde (polo) re Lokeren in de tweede reeks voor miniemen won Tim De Cock van AC Frederik Claerhout (ACNS) werd tweede en Johathan Van der Gucht derde etegbf let zo'n weer zou men zelfs medelijden hebben een hond lJzen:^ straat te zien lopen. Bar koud was het vorige zondag, gjaar voor meer dan 520 veldlopers was dit nog geen reden in gezellig thuis te blijven en voor de organisatoren van —Jt 13de nationale veldloop te Lokeren was deze massale eelname ongetwijfeld een onverhoopt sukses. De vreugde erd nog aangedikt dankzij de overwinning van de aatseiyke atleet Raf Vervaet in de wedstrijd voor de de start van de seniorenwed strijd werd een hoog tempo aangehouden. De lokale ogen waren vooral gericht op Raf Vervaet. Deze laatste had nog de avond vooraf de trofee ge kregen van sportman van het jaar en het was de vraag in welke mate de viering nog in de benen zou blijven hangen zijn. Raf Vervaet zelf was niet al te optimistisch. Dit om be grijpelijke redenen want in de wedstrijden die hij totnutoe had gelopen werd ongetwijfeld meer verwacht. Zijn uitslagen waren heel wat minder dan vorig jaar. In het eerste gedeelte van de veldloop te Lokeren liep Ver vaet in vierde of vijfde stelling. :n de jongste en de oudste ilnemer lag een leeftijdsver- van 60 jaar wat meteen ijst hoe kranig sommige lopers wel zijn en hoe •t het enthousiasme aanwe- is om deze sport te beoefe- Eveneens te vermelden rd was de deelname van :rs uit Nederland, Schot- Noorwegen. Hoewel :n ronkende namen, maar wel een aanduiding dat cross naam verwerft. !t enige wat de aanwezigen ir ogen hadden was te mo- lopen. Uiteraard lag de glas bij maar met aangepast schoeisel kon it iedereen het evenwicht luden. Meer zelfs, van bij De voornaamste trekpaarden waren Arnold Van Heesvelde (vorig jaar winnaar), de Ne derlander Henk Gommer, Francois Willems en Geert Van Gooien. Men moest wachten tot de voorlaatste ron de voordat Raf Vervaet naar voren schoof en het was voor iedereen een verrassing dat hij zijn tegenstanders alsnog in de laatste honderden meters kon voorbij snellen. De uitslag 1. Raf Vervaet, AVLO 2. Arnold Van Heesveld, Riem 3. Henk Gommer (NI), Tar- tletos 4. Francois Willems, Lebb. 5. Geert Van Gooien, Lebb. 6. André Van den Abbeele, ACD 7. Aart Bakker (NI), Tartle- tos 8. Patrick Vanderstraeten, OEH 9. Wim De Keyser, Hamm. 10. Wim Mory, ACZO (Polo) 'e MeldlopenIn de wedstrijd voor kadetten in Lokeren won Bart Blommaert van Baasrode. ^I^Sveede werd Andy De Tobel van AC Lebbeke en derde Wim Seye van Ajax (polo) pen. Bij de seniores in Lokeren werd de wedstrijd verrassend gewonnen door de ie Lo^rse atleet Raf Vervaet. Arnold Van Meersveld (Riem) werd tweede en de Nederlander 53 Tn* Gommer derde. Na Raf was Dirk Vervaet de eerste Lokeraar (polo) tigd int- .97.12 un ten* zondag 18 januari 1987 te king op het GITO, Burge de Ou uur op het Gemeentelijk meester van Driessche Insti- ren. VPe'plein in het Meulenbroek tuut, Meulenbroekstraat en Guy !ast de sporthal) organiseert Gemeentelijk Speelplein Joze- estmok Hamse Atletiekklub voor phine-Charlotte, Kaaiplein. twintigste keer de «Grote De prijsuitdeling is voorzien in van Hamme» voor heren, het GITO vanaf 15.00 uur tot programma voorziet de en met de scholieren; de reek- nde koersen: pupillen sen seniores, juniores en vete meter (twee reeksen), ranen tot na de laatste wed- iemen 1.000 meter (twee strijd. fksen), kadetten 2.000 i e" Zoals steeds zorgt AC Hamme J??™" 3'500 'u' voor een waardevolle prijzen- 6.000 meter, seniores: tafe| Inschrijvingen worden jet T - een korte ingewacht tot vrijdag 16 janua- a.roP zUn ri. Individuele inschrijvingen ïiLoU. 30 «fA^ $e- worden op de dag zelf nog 29. V«el«t=n; WAC, Uer, Halle, afvaart. V erre VL Ajax, ASVO, Kaag, 268,en ACG. Seniores De start en aankomsten zijn O?j00 meter en veteranen telkens voorzien op het ge dag var*' meter. meentelijk voetbalterrein, anaf l4Pedkamers zijn ter beschik- Kaaiplein. JONGERENINTERKLUB Er worden zowel bij de meisjes als bij de jongens opnieuw vier reeksen ingericht: Scholieren - geboren in 1971 en 1972 Kadetten - geboren in 1973 en 1974 Miniemen - geboren in 1975 en 1976 Preminiemen - geboren in 1977 en later. INTERKLUBKOMMISSIE De interklubkommissie voor het gewest Oost-Vlaanderen blijft ongewijzigd. De leden: B. VANDENABEELE (voorzitter), Patrijzenlaan 16 te 9050 Evergem, tel.: 091/53.16.18. D. VAN BEVEREN (sekretaris), Vossestraat 12 te 9160 Hamme-Zogge, tel.: 052/47.26.14. T. VAN BOGAERT, Bareelstraat 22 te 9160 Hamme, tel.: 052/47.78.75. G. MICHIELS, Rode Kruistraat 32 te 9219 Gentbrugge, tel.: 091/30.80.22. K. VAN CAUTEREN, Dendermondebaan 72, te 9140 Zele, tel.: 052/44.49.60. H. CROMHEECKEAalterbaan 114 te 9990 Maldegem, tel.: 050/71.20.33.

De Voorpost | 1987 | | pagina 27