Prins Patrick I: het einde van een sprookje Karnavaleske zangavond Aanloop naar Aalst Karnaval op 1 maart Halfmiljoen méér voor Karnaval Aalst Vernieuwde Winterfoor Aalsterse harnavalkriebels lstenaar stel. In risidnen ing werd ïeteen studtr dat aan rs/voetg eel min en snell in de sp ef ziet e yat blee d mag r in de /e deg« iden b< onderh Aalst. Leute was er genoeg (a) De Compagnie van Excelsior BBC Snoepertje en café De Paris organiseerden voor de vijfde maal een zangavond. Plaats van het gebeuren café Windsor in de Albert Lienartstraat te Aalst. De opkomst was er enorm groot. Deelnemers en supporters lieten zich duidelijk horen. Het ging er op bepaalde momenten fel aan toe. In het gewoel werd een schilderij van de muur gelopen. Gelukkig bleef de schade beperkt tot de kader zodat de herstellingskosten nog minimaal zijn. (da) De Voorpost - 16.1.1987 - 3 Aalst. Een van de play-back kandidaten (a) Op de televisie Rond de verkiezing van Pa trick De Neve is heel wat te doen geweest. De opvolger van Loeken Tatjen moest het tijdens de verkiezingsnacht op nemen tegen een sterke tegen kandidaat Popoll Paul Kinoo. Dat bleek ook zo te zijn tijdens de eerste ronde die door Po- poll met afgetekende cijfers werd gewonnen. Patrick zat zowaar in zak en as. Maar hij nam revanche en in het felle licht van de schijnwerpers van de televisie Terloops was ter plaatse om de verkiezing en een stuk van het leven van een kamavalprins te filmen werd Patrick gekroond tot pieuwe prins van Aalst. Het de grow as een dag om nooit te verge- dagdjten zoals ook de avond dat en geaTerlooPs °P ^et scherm kwam -.n het karnaval van Aalst in Volle glorie werd getoond, om en tevnooit meer te vergeten is. tegen 0e aVond dat het programma eerwerbrerd uitgezonden, nochtans in volle kamavalbedrijvigheid, zat zowat elke rechtgeaarde voor zijn televisie- In de wijk Torensveld ofstade was geen mens te Daar woont Patrick. Net ijn buren en alle anderen hij nieuwsgierig naar wat zou te zien krijgen. Het een echte meevaller. Wie idermotfatrick nog niet kende, kon nu meer aan hem voorbijlo- De Aalsterse prins was gemeengoed gewor- Het leek wel of iedereen allang tot zijn vrienden- rekende. Hij werd op straat aangeklampt, moest op duizend en een vragen ant woorden, kreeg uitnodigingen bij de vleet, was de graag ge ziene gast op bals, feestjes en eetfestijnen. Patricks leven on derging meteen een grondige wijziging. Gelukkig was er zijn vrouwtje Rita die hem goed wist op te vangen en te steunen in deze toch niet zo makkelijke periode. Samen uit, samen thuis Patrick en Rita kunnen dui zend verhalen vertellen over wat hen het voorbije jaar alle maal is overkomen. Overal mochten ze rekenen op de steun en sympatie, kregen ze vriendelijke woorden te horen, waren ze voornaamste gasten. «Je krijgt waarempel het ge voelen dat de Aalsterse kama valprins inderdaad een koning is. Je bent trouwens ook de koning te rijk met deze ereti tel, die elke rechtgeaarde Aal- stenaar maar al te graag zou willen veroveren», zegt Pa trick. Men bleef trouwens niet alleen in Aalst. Ook buiten de grenzen van de aloude keizer lijke stede waren de prins en zijn gemalin gevraagd. «De kamavalperiode is de drukste tijd uit mijn leven geweest. Geen weekend is er voorbijge gaan of we waren ergens te gast. We hebben niet de tijd gekregen om stil te staan, om op adem te komen. Steeds op nieuw werden we gevraagd, wilde men ons verwelkomen. Bals, feestjes, wijkkermissen, iedereen die graag de Aalster se stadsprins wenste te ontvan- Aalst. Prins Patrick I gul met karamellen, nu gul met lofbetuigingen (a) jes die bieden het iet een s een ikeling Zo was het vorig jaar: Patrick l bejubeld als de eerste burger van de Keizerlijke Stede (a) gen heeft een briefje geschre ven». Patrick is er nog steeds beduusd van dat men een kar- navalprins zoveel eer betuigt. Voor hem een openbaring, een aangename en deugddoende verrassing. Waar hij naar toe ging, daar verscheen ook zijn vrouw Rita. «Samen uit, samen thuis», zo was de leuze. Vakantie was er het voorbije jaar niet bij. «Geen tijd», zegt Patrick die allicht dit jaar zijn schade zal kunnen inhalen en samen met vrouw en dochter wil genieten van de warme deugddoende zon. Tegen een ding keek hij wel: de nachtelijke tochten on der alle weersomstandigheden waren vaak geen lachertje. Maar ja, men moet er iets voor over hebben en nu het alle maal tot het verleden behoort, was het toch allemaal niet zo erg». Dat typeert de prins van 1986 ten volle, iemand die van het leven wil genieten, maar die ook zin heeft om de relati veren. Ook na de dagtaak Of moeten we zeggen nacht- taak. Want Patricic komt aan de kost als krantenuitvoerder bij een gespecializeerd bedrijf. Nachtwerk en ochtendwerk dus. De baan op wanneer an deren zich nog eens lekker om draaien in bed. Thuis komen wanneer de meesten opstaan. Het was een harde tijd. En dan tijdens de weekends druk be zig met het vervullen van de prinselijke taak. Alom tegen woordig zijn is dat. Het kniipt je niet in de kleren. Je moet een sterk gestel heb ben om dat te kunnen volhou den. Dat is ook de mening van Patrick die wijst op een ander gevaar: het gezin. Dat mag bij hem niet op de tweede plaats komen. Het gezin daar wordt niet aan geraakt. Ne Ajoin komde overal tegen Patrick en Rita herinneren zich ook die ene snipperdag die ze hadden genomen. Ze reden naar zee. Doorworstelden de files die daarmee moeten ge paard gaan, snoven de zuivere lucht op in Bredene en beslo ten dan een pintje te gaan drinken. Van al dat rijden en wandelen kan men inderdaad Aalst. Prins Patrick nam afscheid van karnavalvierend Aalst. Met een kanjer van een bal en na een jaar dat hem de intense vreugde van vriendschap en genegenheid schonk (a) poll doet zijn woord gestand: hij heeft zijn kandidatuur ge steld. In het begin was er ook nog Jantje Brouwer maar die heeft ondertussen afgehaakt. Zodat zich een nieuwe tegen stander voor Popoll heeft ge meld. Een verkiezing die zal plaats hebben op 7 februari in de Keizershallen. Prins Patrick I kan nu zijn jaar overschouwen in alle rust en vree. Hij keert terug naar zijn kar- navalgroep «De Sjiepeere- kes», en op 1 maart zal hij mee opstappen in de stoet als een doodgewoon lid van deze AKV, met een klein hartje zo bekent hijzelf, want het ver schil te worden toegejuicht als Prins en het meedoen als ge wone kamavalist is te groot. Toch is hij meer dan tevreden. Kontent omdat het allemaal zo goed is meegevallen, omdat hij van velen zoveel sympatie heeft mogen genieten, omdat hij nog meer dan vroeger de smaak van het karnaval heeft mogen proeven. dorst krijgen. «Nog maar pas zaten we in het cafe te genieten van een Aalsters biertje, of daar stappen twee kennissen binnen. En nog wat later arri veerde Jantje Brouwer met zijn vrouw. Alsof het nog niet genoeg was kwamen ook nog Stefaan van de Marcoentjes en twee leden van AKV De Snot tebellen opdagen. Ga dan eens weg uit Aalst om wat rustig te kunnen zitten en voor je het weet zit je weer zo als in Aalst. Tussen vele vrienden». Het werd uiteraard een heerlijke dag daar in Bredene waar men zich in de ogen wreef bij het horen van zoveel plezier en verwonderd keek naar het ho ge tempo waarmee menig pint je bier achterover werd gedrukt. Het zit erop Ondertussen is het afscheids- bal achter de rug. Het doek is gevallen. De plaats voor een opvolger is klaar. Misschien wordt het wel zijn tegenkandi daat van vorig jaar, want Po- erecht in kanu op de G Belfort) van de >sing< zoen (De Br altaar, wordet horend :zaal kon ns Verb :n de son indigen nilie Pau de Loml opgetro Voorprogramma Zaterdag 7.2 19.00 uur: Prinsenverkiezing, Keizershallen Vrojdag 20.2-18.00 uur: Opening Winterfoor, Trouwzaal Stadhuis Zaterdag 28.2 14.00 uur: Herdenking overleden kamavalisten, Kerkhof Aalst 18.00 uur: Aanstelling Prins Carnaval-Raadzitting, Feestzaal Stadhuis 19.30 uur: Rondgang met Oude Garde, Vertrek Grote Markt Programma Zondag 1.3 13.00 uur: 59ste Kamavalstoet 14.00 uur: Ononderbroken show, Grote Markt 19.30 uur: Prijsuitreiking muziekkorpsen, Trouwzaal Stadhuis Maandag 2.3. 10.00 uur: Bejaardenkarnaval, St. Lieven Aalst 14.30 uur: Bezemdans en bezemworp Aalsterse Gilles, Grote Markt 15.00 uur: Ajuinworp, Grote Markt 16.00 uur: 2de rondgang Aalsterse Kamavalgroepen 19.00 uur: Kroegentocht, Vredeplein-Houtmarkt 20.00 uur: Prijsuitreiking Kamavalgroepen, Keizershallen 20.00 uur: Straatparade en rondedans Gilles, van Esplanadeplein naar Grote Markt. Dinsdag 3.3 9.00 uur: Bejaardenkarnaval, Hopperank Erembodegem 10.30 uur: Bejaardenkarnaval, St. Job Aalst 15.00 uur: Optocht Voil Jeanetten, vertrek Grote Markt 19.00 uur: Kroegentocht, Stationsplein 19.30 uur: Taptoe St. Cecilia Welle, vertrek Grote Markt 21.30 uur: Vastelauved optocht, rond foorpleinen 22.00 uur: Vastelauved verbranding. Grote Markt. Kamavalprogramma Partikulieren (Wat genoteerd staat met een kruisje gebeurt met medewerking van het stadsbestuur) 30.1: Stadsmeisjesschool Binnenstraat - Arendkarnaval. Verkiezing Arendboer en Jeugd prinsen: 18.00 uur. 31.1: Stadsmeisjesschool Binnenstraat - Arendkarnaval. Verkiezing 6de Arendprins. 22.2 St. Martinuskerk Aalst - Prinsencaemere Aalst. H. Mis voor overleden kamavalisten 11.00 uur. 26.2: Foorpleinen Aalst - Prinsencaemere Aalst. Rondgang op foor met mindervalide kinderen. 28.2: Erembodegem Dorpsplein Dekenij Dorp. Kinderkamaval 14.00 uur. SMI Moorselbaan Aalst - Davidsfonds Mijlbeek. Kinderkamaval 17.00 uur. St. Annazaal Aalst - Jefkes. Kamavalbal 21.00 uur. Parochiaal centrum: St. Jan- Immerzeeldreef. Kamavalbal 21.00 uur. Keizershallen Aalst - Catharinisten. Catharinistenbal 21.00 uur. 7.3: Arendwijk - Arendkarnaval. Fakkeloptocht vanaf 19.00 uur. Stadsmeisjesschool Binnenstraat - Vriendenkring Stedelijk Onderwijs - verkleed bal vanaf 21.00 uur. Keizershallen Aalst - Keizer Kamiel. Kamillekesbal vanaf 21.00 uur. 8.3: Wijk Arend - Arendkarnaval. Rondgang vanaf 14.00 uur. Stadhuis Aalst - Prinsencaemere. Prinsendag vanaf 11.00 uur. 9.3: Arendwijk - Arendkarnaval. Kroegentocht verbranding arendboerworp. LH Op advies van het Stedelijk Feestkomitee besliste het stadsbestuur 500.000 frank toe te voegen aan de toelagen van de karaavalverenigingen 1987. Vorig jaar werd 1.600.000 frank voor de Aalsterse groe pen ter beschikking gesteld. Dit jaar zal op basis van de quotatie van de karaavaljury een bedrag van 2.100.000 frank verdeeld worden tussen de deelnemende groepen. De uitslag van de kavalkade wordt bepaald door de som van de punten die elk jurylid aan een groep geeft. Dit wordt geakteerd door gerechtsdeurwaarder Luc De Troyer. Elk jurylid beschikt over 100 punten per groep. De juryleden zelf kennen de totale uitslag niet voor de groepen. Het is enkel de gerechtsdeurwaarder die deze kent. Het feestkomitee krijgt dan de uitslag van de wedstrijd per kategorie en verdeelt dan de prijzenpot op basis van deze uitslag. De verdeling gebeurt maandag. Mag de grotere prijzenpot een stimulans zijn voor de groepen om het nog beter te doen. LH De vorige 2 jaar werden door het creëren van het foorplein Kattestraat een poging gedaan onze karnavals- foor te moderniseren. Dit jaar krijgen wij een vernieuwde winterfoor voor een periode van 3 jaar. De oude kontrakten zijn verlopen en de kennis wordt herschikt. Met het volgende werd rekening gehouden: Op elk foorplein zal een grote stiel geplaatst worden als aantrekkingspool. In overleg met openbare werken, brandweer en politie werd de fooropstelling geschikt zodat doorgang met voer tuigen van de hulpdiensten gemakkelijker wordt en alle hydranten goed bereikbaar zijn. Per stiel wordt slechts 1 kleine woonwagen of caravan toegelaten. Andere woonwagens zullen op een apart wagenpark opgesteld worden. Voor nieuwigheden worden 3 plaatsen voorzien zonder kontrakt en die dus jaarlijks kunnen toegewezen worden. Het foorplein Hopmarkt werd rond gemaakt, d.w.z. dat aan elke zijde van het plein attrakties opgesteld staan. LH Het ryk van Prins Patrick I, karnavalprins van Aalst in 1986, is uit. Zijn afscheidsbal in de Sint-Annazaal zit erop. En daar bleek maar hoe groot de waardering van de Aalsterse karnaval wereld is voor deze prins wiens ryk op 7 februari definitief tot het einde behoort. Dan wordt immers zyn opvolger verkozen. Het einde van een sprook je, zoals Patrick De Neve het zelf zegt, is naby. Aalst. Michel in druk gesprek met Koen Pee van Terloops over de ervaringen van karnavaluitzending van het voorbije jaar. (a) Aalst. Het afscheidsbal van Prins Patrick. Een gelegenheid om ervaringen uit te wisselen, wat bij sommigen wel wat langer duurde dan oorspronkelijk was voorzien (a) Eerste Roeidsel party Op zaterdag 17 januari organiseert Roeidsel zijn eerste kamavalparty in de Mikisklub aan de Nieuwbeekstraat te Aalst. Naast de vier kandidaat Arendprinsen, de huidige Arendprins, kandidqat Ajuinprinsen, Luc 1, Jantje 1, zullen ook Kamiel Sergant, Harry Pinky, Paco Milou, Kabaret Don Kroes en vele anderen aanwezig zijn. Hobby: karnaval vieren Claude Schollaert is een karnavalist in hart en nieren. "Karnaval is mijn hobby", zo zegt deze jonge kerel die sedert zijn huwelijk naar het Waasland is gaan wonen, maar zijn hart heeft verpand aan de kamavalstad Aalst. Elke zaterdag komt hij naar de keizerlijke stede om er in de werkhallen een hele dag te wroeten aan een karnavalwagen. Claude is nog steeds lid van De Lodderoeigen. Een Aalst. Claude Schollaert voorbeeld van "liefde is... karnaval". (D.A.)

De Voorpost | 1987 | | pagina 3