J STItllkMIlWS De Voorpost - 16.1.1987 - 5 Wachtdienst dokters, apothekers, tandartsen en dierenartsen WACHTDIENST DOKTERS Aalst Dr. L. De Smet, Van Langenhovestraat 15, Aalst, tel.: 78.55.05: vrijdag 16 januari vanaf 20 uur, zaterdag 17 januari de hele dag; zondag 18 januari de hele dag tot en met maandag 19 januari om 8 uur 's morgens; maandag 19 en dinsdag 20 januari vanaf 20 uur; woensdag 21 januari vanaf 12 uur; dondardag 22 januari vanaf 20 uur tot en met vrijdag 23 januari om 8 uur 's morgens. Erembodegem en Erembodegem-Terjoden Dr. Meersman, Windmolenstraat 17, 9450 Haaltert, tel.: 78.71.78: zaterdag 17 en zondag 18 januari. Hofstade, Gljzegem Dr. M. Lejuste, Steenweg naar Dendermonde 44, Gljzegem, tel.: 77.57.46: zaterdag 17 en zondag 18 januari. Baardegem, Herdersem, Meldert, Moorsel Dr. Mattheys, Nleuwstraat 26, Wleze, tel.: 70.07.05: zaterdag 17 en zondag 18 januari. Nleuwerkerken Dr. De. Paepe, Bremtstraat 16, Nleuwerkerken, tel.: 77.64.51zaterdag 17 en zondag 18 januari. WACHTDIENST APOTHEKERS LAND VAN AALST Van zaterdag 17 januari om 9 uur tot zaterdag 24 januari om 9 uur Renneboog; Nieuwstraat 9, Aalst De Pril, Steenstraat 35, Mere. Bury, Denderstraat 8, Erembodegem De Smet, Rammelstraat 12, Lede Van Den Neucker, Kouterbaan 10, Denderleeuw WACHTDIENST TANDARTSEN LAND VAN AALST G. Mallego, Esplanadestraat 6, Aalst, tel.: 77.44.08: zaterdag 17 januari van 14 tot 18 uur en zondag 18 januari van 9 tot 12 uur. WACHTDIENST DIERENARTSEN LAND VAN AALST Dr. H. Verstraeten, Hoogstraat 6, Meldert, tel.: 052/ 35.63.37: zaterdag 17 en zondag 18 januari. Antigifcentrum: 02/345.45.45 AA: 091/25.86.29 Zelfmoordpreventie: 02/649.95.55 Aalst J _Aalst Aalst, meer bepaald Erembodegem, kreeg van de conservator van het kasteel van Gaasbeek met postzegelkring Dendria via 9en onderlinge overeenkomst de organisatie van de voorver koop van de postzegel Kasteel van Gaasbeek toegewezen. Een tegel in de reeks «Culturele Kastelen». De reeks heeft een globale waarde van 120 fr. Een steuntje voor Dendria dat reeds 270 leden telt. b nieuwjaarswensen van Jan Caudron Vocht 1987 een stroomversnelling betekene voor Vlaamse zelfstandigheid. pit wil zeggen dat Vlaanderen zichzelf bestuurt met eigen mensen en middelen. "ten halt toeroepen aan de jaarlijkse miljardenstroom van ji/laanderen naar Wallonië. Vet dat geld kunnen wij onze natie uitbouwen tot de meest .welvarende van de wereld. Niet beperkt in een egoïstisch getto maar met een ruime blik Saar buiten. Vet begrip en steun voor de kansarmen binnen en buiten onze jrenzen. pat kan allemaal maar dan moeten wij het zelf willen en vooral ïr iets voor doen. tortom, de mooie strijd van priester Daens afmaken, iindejaarsatelier lm kennissen en al wie houdt van het werk van kunstschilder •tienne Lecompte in de gelegenheid te stellen nader met diens Bcentste werk kennis te maken stelde zijn echtgenote Hilda KnfLanckman in 5 jaar voor de 2* maal zijn atelier in «Zonnewen- 1 in de Kasteelstraat open. Bronssculpturen, gouaches, 1 vbastel en olieverfwerk en tekeningen kenden daarbij veel %ukses. «Spreekbeurt :n 'faal Korenbloem, Grote Markt Aalst, vrijdag 23 januari om 20 Hfur. «Handlijnkunde» door Lieve Hamerijckx. ledereen welkom. n- 1 ^lichtingen: Brusselbaan 226, Erembodegem. rtr%ganisatie: Vriendenkring De Levensboom en Haralulntjeswandellng Samenkomst en vertrek om 14 uur Abdij van Affligem, zondag U8 januan, Faluintjeswandeling, afstand: ±10 km. Deelname- tosten- 30 fr. (inklusief verzekering en drankje onderweg). Goed jchoeisel is zeker noodzakelijk; wij bewandelen het hart van de ►aluintjesstreek. ©dereen is welkom. llichtingen: Jan Van Impe, tel.: 053/70.25.94. Drganisatie: W.S.V. De Kadees, Aalst. Nieuwjaarsreceptie Rijkswachtkazerne, Denderstraat 22, Aalst donderdag 22 ja nuari om 20 uur Nieuwjaarsreceptie voor alle reserve-officieren /an Aalst en omliggende. Organisatie: Koninklijke Kring Reser- /e-Officieren Aalst. e$JK*tap ,1 jn5amenkomst om 7 uur Station Aalst, zondag 18 januari Vogels tijken in de Flevopolders, Nederland. Verplaatsing met partiku- iere wagens. Probeer reeds vooraf met vrienden af te spreken de*n het aantal wagens te beperken, i jjekJing: Gilbert Coene en Freddy Van Damme. Meebrengen: Verrekijker en zo mogelijk, telescoop, heel warme water- en winddichte kleding; hoofddeksel; handschoenen; Jicknick voor een hele dag; een weinig Nederlands geld voor Irank, ziekenfondsformulier E-lll, laarzen. n "Organisatie: De Wielewaal, afdeling Denderland. Jeugdhuis De Klup veefonnestraat 20; Aalst tondag 11 januari: langlauf in de Ardennen vertrek om 7 uur loor middel van auto's. Prijs: naargelang aantal deelnemers. iteiA1aanda9 12 januan: informatieavond «brandpreventie», door ie heer Wim Bauwens, start om 20 uur. Maandag 19 januari: informatieavond «verzekeringen» door de nesteer Jean-Marie Lambrechts; start om 20 uur. /rijdag 23 januari: toneelbezoek «De Tuinman» in het V.T.I. loor de Katrienen; start om 20 uur. ,uie>amenl -inkomst in De Klup om 19 uur. 24?aterdag 24 januari: sjoekbak-avond; start om 20 uur. Ll^etanque Oomein «Beukenhof», Langestraat 12, Aalst vrijdag 16 januari 20 uur: bestuursvergadering. Zaterdag 18 januari om 20 uur: "itomooi (deelnameprijs: 40 fr.) meli-melo in 3 ronden, lag 19 januari om 15 uur: wintercompetitie: Alosta Ere - irpioen; Alosta 1A - Schorpioen; Schorpioen - Alosta 1B; •rpioen - Alosta 2A. insdag 20 januari om 19.30 uur: oefeningen en petanque- nitiatie voor niet-leden. nformatie: Clubsekretariaat: Kreupelveldstraat 38, Aalst, tel.: J8.69.14. Organisatie: Petanqueclub Alosta v.z.w. iastronomlsch zeeweekend menkomst met eigen wagen aan de Duinenabdij te Koksijde, pterdag 24 januari om 15 uur. "jgramma: bezoek aan abdij en museum. Gastronomisch indmaal in hotel-restaurant «Dunepanne» (Verse zalm met ieslook, St.-Jacobvruchten in peterselieboter, kalfszwezeriken i rivierkreefteboter, eendeborst, vruchtensorbet, wijn aan tafel). Nemachting in de Panne. Ontbijt. Geleide wandeling doorheen et duinenreservaat. Middagmaal. 'rijs: 2.980 fr. (VTB-VAB) 3.200 fr. ooraf inschrijven noodzakelijk, tot en met 18 januari. Iniichtin- en en inschrijvingen: Leo Van Steenhuyze, tel.: 21.02.24. organisatie: VTB-VAB afdeling Aalst. Ipera ^amenkomst op de Houtmarkt, Aalst om 18.15 uur vrijdag 16 -£nuari naar Verdis "D°n Carlos». Met autocar naar de hernieuwde Muntschouwburg te Brussel voor het bijwonen van e operavoorstelling «Don Carlos» van Verdi. Uitzonderlijk tanbod. Vooraf inschrijven noodzakelijk! Prijs: 850 fr. (VTB- fAB-leden, CJP) 980 fr. Inlichtingen en inschrijvingen: Geert lalst ,el': 78 06 34 Organisatie: VTB-VAB afdeling 's «êflypte-Aïda avond Jorse van Amsterdam, Grote Markt, Aalst vjïjdag 16 januari om !0 uur. Cultureel hoogstaande Egypte-Aida-avond met: spreek beurt over Egypte en de figuur van Aïda in het werk van Verdi, diamontage over Kaïro en Luxor, muzikale omlijsting door drie solisten onder wie Nelly De Roo, drankje en versnaperingen. Toegang gratis, maar reservatie verplicht. Inlichtingen en reser vatie: Jeroen Janda, tel.: 70.17.27 of 70.20.66. Organisatie: VTB-VAB Aalst, in samenwerking met afdelingen Denderleeuw, Erembodegem, Haaltert, Lede en Wetteren. Kursus Café «Den Coninck van Spagnien», Grote Markt, Aalst, donder dag 22 januari van 19.30 tot 22 uur. Aanvang van de cursus Primitief weven in vijf lessen. Prijs: 1.100 fr. (VTB- VAB) 1350 fr. (lesgeld, weefraam, kam, twee naalden wol voor een sjaal en kussenovertrek, handleiding en vijf consumpties inb.). Inlichtingen: Geert Van Cleemput, tel.: 78.06.34 en Annie De Smet, tel.: 77.44.97. Organisatie: VTB-VAB afdelingen Aalst en Erembodegem. Zwemmen Zwembad Sint-Jozefscollege, Stoofstraat Aalst donderdag 22 januari van 18.30 uur tot 19.30 uur. Wekelijks zwemuurtje. Zwemlessen mogelijk voor wie nog niet kan zwemmen. Prijs per beurt: 65 fr. ((VTB-VAB-leden) 75 fr. Gereduceerde abonne- mentstatieven. Inlichtingen: Arseen Saeys, tel.: 21.68.15. Orga nisatie: VTB-VAB afdeling Aalst. Inbraak Rond 23 uur werd op dinsdag ingebroken in de frituur aan de Rozendreef. Van eigenares Ingrid Verlinde, steenweg op Aalst 33 te Dendermonde werden een 40-tal koude brochetten meegenomen. Nieuwjaarswensen OCMW OCMW-voorzitter Richard Goossens wenste de Aalsterse pers medewerkers een voorspoedig en kopijrijk 1987 toe. In verband met zijn «fregatschip» aan de Siesegemkouter herinnert hij eraan dat de zeilkunst o.m. impliceert te laveren zelfs met oordeelkundig gebruik van tegenwind wat dan wel enige stuurmanskunst veronderstelt. Gevaar van niet in kaart gebrachte klippen of rotsen blijft uiteraard steeds mogelijk. Het is dan ook niet denkbeeldig dat na schipbreuk de lading moet worden overgebracht naar een nabijgelegen haven. Richard Goossens blijft er vast vpn overtuigd dat het fregatschip Sint-Elisabeth zonder al te veel averij op de gestelde tijd de Siesegemhaven zal binnenlopen. Al dan niet via «het Sluisken». Netwerk BGJG afd. Aalst organiseert een kindemamiddag met Robin Hood. Een tekenfilm van Walt Disney waar jong en oud veel plezier zal aan beleven. Zaterdag 24 januari 1987 te 14.30 uur tot ±16.30 uur. Toegang. 50 fr. voor leden BGJG, 60 fr. voor niet-leden. Organisatie: BGJG. Spreekbeurt Generale Bank (eerste verdieping), Nieuwstraat Aalst, donder dag 15 januari om 19.30 u. Spreekbeurt, geïllustreerd met video-fragmenten, als voorbe reiding op het bijwonen van de voorstelling van Verdi's «Don Carlos» in de Muntschouwburg de volgende dag. Prijs: 125 fr. (VTB-VAB-leden) en 150 fr. Inlichtingen: Geert Van Cleemput, tel.: 78.06.34. Organisatie: VTB-VAB afdeling Aalst Kondltle en pre-sklgymnastlek Sportzaal Sint-Jozefscollege Stoofstraat Aalst, maandag 19 januari van 20 tot 21 uur. Gymnastiek op muziek. Prijs: 65 fr. (VTB-VAB) 75 fr. Gereduceerde abonnementstatieven. Gebruik van douches inbegrepen. Inlichtingen: Geert Van Cleemput. tel.: 78.06.34. Organisatie: VTB-VAB afdeling Aalst. Gezellig samenzijn Lokaal «De Koombloem», Grote Markt Aalst (bij G. Van der Eist), donderdag 22 januari om 14.30 uur. Statutaire ledenver gadering, jaarverslag 1986: voorstelling jaarprogramma 1987; gezellig samenzijn. Inlichtingen: Luk D'Hondt, Ninovesteenweg 175, Erembodegem, tel.: 21.02.79. Organisatie: Vlaams Ver bond voor Gepensioneerden (V.V.V.G.) afdeling Groot-Aalst. Informatieavond Benedenzaal, ABW-gebouw, Houtmarkt-Sterrestraat 1, Aalst woensdag 21 januari om 20 uur. Informatieavond voor dienst plichtigen: aanvragen van uitstel, vrijlating, vrijstelling, het statuut van gewetensbezwaarde enz. Organisatie: Solac, afde ling Aalst. Spreekdagen buitenlandse handelsprospectoren Op dinsdag 13 januari zal de heer Renson, handelsattaché in Zweden, en op donderdag 15 januari zal de heer Pajecki, handelsattaché in Gabon spreekdag houden te Aalst. In afzonderlijke gesprekken zal voorlichting verschaft worden over de afzetmogelijkheden van Belgische produkten in boven genoemde landen. Die spreekdagen worden georganiseerd in samenwerking met de handelskamer van Aalst en Gewest. Indien U wenst deel te nemen, gelieve kontakt op te nemen met de Ekonomische Dienst van de Stad Aalst, tel.: 77.11.11, toestel 220. Het juiste uur van uw onderhoud zal U na inschrijving telefonisch meegedeeld worden. Verhuls stadsdiensten De dienst burgerlijke stand is tijdelijk gehuisvest aan de Kattestraat 33. De diensten feestelijkheden en land- en tuinbouw zijn gehuis vest aan de Capucienenlaan 63. De personeelsdienst is gehuisvest aan het Keizerlijk Plein 21 In Jebron Zat 17 jan. 0.30 u.: werkgroep liturgie rond Mt 3 en 4. 18.30 u.: Begijnhofkerk: viering, waarna open huis en ontmoe tingsavond. Do. 22 jan. 20 u.: EGRA, gespreks- en ontmoetingsavond voor echtgescheidenen en mensen met een gebroken relatie. Vrij. 23 jan. 20 u.: eerste van de 3 vormingsavonden rond de diepere dimensies van het leven. Prof. U. Libbrecht leidt de avond in met als tema 'De Weg is wijzer dan de wegwijzer'. Zat. 24 jan. 18.30 u.: Begijnhofkerk: viering rond Mt 3 daarna kans tot gezellig samenzijn in »t huis. Zon. 25 jan. 10 u.: Open Trekkersgroep zoekwerk rond de Jeugdpastoraal Vrij 30 jan.: 20 u.: tweede van de 3 vormingsavonden rond de diepere dimensies van 't leven. Inleider: E.H. Raf Ostijn met als tema: 'Als de geest je leidt'. Zat. 31 jan. 9.30 u.: werkgroep liturgie rond Mt 5 en werkgroep kinderliturgie. 18.30 u.: Begijnhofkerk: viering rond Mt 4 19.30 u.: Algemene vergadering Zon. 15 feb. 1987: Van 10 tot 19 u.: zeewandeling Breskens-Cadzand Vertrek aan Jebron Inschrijven in Jebron voor 8 februari Kosten ca. 350 fr. 2 x pick-nick meenemen botten. Januari, Militiemaand SOLAC verschaft informatie voor militairen. Je bent geboren in '69 of je kreeg reeds eerder uitstel. Je behoort tot de lichting '87 wat betekent dat je in principe in '88 je legerdienst moet beginnen. Op die regel zijn er ook een aantal uitzonderingen en afwijkingen mogelijk d.w.z. vroeger, later of geen legerdienst doen. Daarom stuurt het gemeentebestuur je deze maand het formulier 'model 10'. Dat verwittigt je ervan dat je in januari de aanvragen moet/kan verrichten. De letterlijke wettekst over die zaken lees je op de binnenblad zijde van 'model 10'. Op de militiedienst van je gemeente/stad kan je ook de brochure verkrijgen: militie, wat dient men te weten. De kans is echter groot dat je van deze juridische taal niet veel wijzer wordt. Laat dan niet na om SOLAC te kontakteren. Kom eens langs, telefoneer of schrijf, we zoeken uit waar je recht op hebt en helpen u bij het indienen van uw aanvraag. Solac vzw vindt je op het ABW-Jongerensekretariaat, Hout markt 1, 9300 Aalst, tel.: 053/78.32.71. Informatie-avond voor dienstplichtigen Woensdag 21 januari 1987 om 20 uur organiseert SOLAC een info-avond voor dienstplichtigen. Informatie zal verstrekt worden i.v.m. aanvragen van uitstel, vrijlating, vrijstelling, het statuut van Gewetensbezwaarde... enz. Ook zal men proberen tegen die dag meer inlichtingen te verzamelen over het al dan niet ingaan van de nieuwe dienst plichtreglementering. Deze info-avond zal doorgaan in de benedenzaal van het ABW-gebouw, Houtmarkt, Sterrestraat 1 te 9300 Aalst. Paranormale gaven Op drie vrijdagen, telkens te 20 uur, wordt in Jebron, Centrum voor Jeugdpastoraal, Begijnhof 1 te 9300 Aalst gepeild naar de diepere dimensies van het leven, al te vaak «Paranormale gaven» geheten. Op vrijdag 23 januari spreekt prof. Ulrich Libbrecht over «De weg is wijzer dan de wegwijzer». De spreker zal de relatie tussen de 3 grote polen van het menselijk bestaan aantonen: 1. Het immanente van ons leven: De natuur, zijn gaafheid, zijn ritmen: grondslagen van het Taoïstisch denken. 2. Het transcendente van ons leven: Datgene wat boven de natuur uitstijgt. a. Het rationele element. Waarbij de mens de wereld objektiveert (nl. in de wetenschap). Hierbij wordt de wetenschap een macht, die kan gebruikt of misbruikt worden. b. Het mystieke element. Waarbij de mens - staande t.o.v. het mysterie van ons leven - streeft naar een eenheidservaring. Hier objektiveert de mens niet, maar tracht hij in eenheid te komen met de natuur en 't leven. Op vrijdag 30 januari heeft E.H. Raf Rostyn het over «Als de geest je leidt». Binnen de Westerse kuituur is verstand en materie dominerend. Onze spirit(ualiteit) dreigt verloren te gaan en het hersenwerk doet niet veel meer zien dan krisis. Deze spirit h(g)eeft nochtans wondere vermogens en krachten. De spirit komt - na het tijdperk van het rationele en hersen werk - meer en meer naar voor om opnieuw leiding te nemen. Hier zal de spreker aen waaier van domeinen aangeven waarin die spirit werkzaam is en zien wij het visionaire 'droombeeld' uit de Apocalyps verschijnen. En tenslotte op vrijdag 13 februari komt Nederlander Koos Van Ravenstein spreken over «Werken aan je mens-zijn». De titel verwijst al direkt naar de eigen verantwoordelijkheid van de mens in deze opdracht. Te gemakkelijk geven we onze problemen uit handen of zien we de buitenwereld als oorzaak ervan. Gevolg daarvan is disharmonie, zwakte, ziekte. We willen er niet mee leven. Wil je gezond werken aan je menszijn, dan is 't goed te zien dat alles wat in je leven gebeurt een zinvolle boodschap in zich draagt. Deze boodschap is maar te verstaan als we bereid zijn de verantwoording voor ons leven zelf in handen te nemen, te zien naar onze eigen manier van 'zijn' en onze weg te gaan naar 'heelwording van lichaam, ziel en Geest'. De mens komt tot harmonie als hij zich telkens opnieuw leert te verbinden met zijn Godelijke Oorsprong. Voor nadere info kan U terecht bij Jebron via 053/77.63.89. Liefst de hele reeks van drie avonden volgen. Toneel Dinsdag 27.1.987 om 20 uur. Feestzaal Hoge- Rijksinstituut voor Technisch Onderwijs Aalst, Welvaartstraat 70. Taboe door Theater Paljas Antwerpen, in de regie van Hugo Danckaert, met Kris De Volder en Gerd De Ley. Onder auspiciën van het Ministerie van Cultuur, Dienst Volksont wikkeling en Cultuurspreiding. Toegang: kaarten in voorverkoop 120 fr., kassa 150 fr., reductie derde leeftijd 50 fr. (te verkrijgen bij bestuursleden inrichtende verenigingen). Organisatie: een samenwerking van de Vriendenkring HRITO Aalst, Louid-Paul Boon Genootschap,C.S.C. De Rank, Frans Masereelfonds afdeling Aalst. Langlaufen •ACV Sint-Jozef en -Sint-Antonius gaan langlaufen in de Hoge Venen. U kan mee op zaterdag 24 januari met een bus die te 7 uur start op de parking van het Capuöjnenklooster. Terug rond 19 u. Prijs: 425 fr. Volledige uitrusting en verzekering kosten 250 fr. Pick-Nick mede. Warme dranken op de piste. Inschrijven bij Noël De Nil, K. V.V. Woestijnestraat 67. Tel. na 19 u.: 053/ 77.62.83. Turnen Met KWB Sint-Martinus turnen in het Instituut Don Bosco, Sint- Kamielstraat op donderdagen 5, 12, 19 en 26 februari telkens van 20 tot 21 uur. Geen speciale uitrusting nodig. Inschrijven bij Benno De Clerck, Sint-Janstraat 22, tel.: 053/ 77.69.19. Gouden bruiloften De echtelingen Camu Gustaaf (23 9.1914) en De Wilde Maria (8.2.1913) wonende te Aalst, Immerzeeldreel 55, vierden op 25.11.1986 hun gouden bruiloft. Schepen Remi Van Vaerenbergh en gemeenteraadslid F. Pijck kwamen de jubilarissen feliciteren en overhandigden het ge schenk van het stadsbestuur en de brief van de Koning. De echtelingen Gossaert Gustaaf (26.2.1903) en Pringel's Clementina (30.5.1907) wonende te Aalst. Dokter André Gof- faertstraat 16, vierden op 15.12.1986 hun gouden bruiloft. Schepen Remi Van Vaerenbergh kwam de jubilarissen felicite ren en overhandigde het geschenk van het stadsbestuur en de brief van de Koning. Promotleaktie8 voor Karnaval Met de promobus zullen 3 publiciteitscampagnes gevoerd worden: Maandag 16 februari: van 6 tot 9 uur - Station Aalst Dinsdag 17 februari: van 6 tot 9 uur - Station Denderleeuw Zaterdag 21 februari: van 9 tot 12 uur - Grote Markt Aalst. Op deze akties zullen folders, stickers en sluitzegels uitgedeeld worden. Ook kunnen hier kamavalaffiches bekomen worden tot de voorraad strekt. Op het sekretariaat zelf zal geen promotiemateriaal verleend worden aan partikulieren. Verzamelaars, wees er dus tijdig bij en kom langs op één onzer promotieakties! PW-Jo Nieuwjaarsrecepties in «De Graaf van Egmont», Grote Markt, op zaterdag 17 januari te 20 u. Pensioensparen Tot 14 februari van dit jaar hebt u de kans om uw belastbaar inkomen 1986 te verminderen met 40.000 fr., indien u dit bedrag, onder bepaalde voorwaarden, besteedt aan pensioen sparen. Misschien hebt u al overwogen van dit fiskaal geschenk gebruik te maken maar wenste u meer informatie. De Jonge Kamer Aalst heeft daarom het initiatief genomen een info-avond te organiseren rond dit tema met als gastspreker de heer Seynaeve, actuaris, die een objektieve en kritische visie zal geven op het pensioensparen. Deze avond heeft plaats op dinsdag 20 januari te 20.30 u. in de Salons Carlton, Zonnestraat te Aalst. De toegang tot deze avond is gratis. Als welkom biedt het verzekeringskantoor Van Der Borght u een drink aan. Milicien verongelukt Op de Expressweg Aalst-Ninove verongelukte milicien Chris Van der Schueren (20) uit Liedekerke. Hij kwam met de wagen op een electriciteitspaal naast de rijweg terecht en was dadelijk dood. VTB VTB-Aalst kijkt vandaag samen met de afdelingen uit Dender leeuw, Erembodegem, Haaltert, Lede en Wetteren naar een voorstelling van het land der Farao's onder het motto «Egypte en de figuur van Aida in het werk van componist Verdi». Frans Van den Broeck van de belcanto-uitvoeringen van de BRT houdt de voordracht en er is een diamontage over Caïro en Luxor muzikaal omlijst met optredens van o.m. Nelly De Roo. Toegang gratis in de Borse van Amsterdam te 20 u. «De Tuinman» De Koninklijke Aloude Rederijkerskamer «De Catharinisten» brengt in regie van Mare Bober, regisseur, akteur K.V.S. Brussel, de wereldpremière van een nieuw toneelwerk van de Aalsterse auteur Paul Coppens: «De Tuinman». Akteurs: Bob De Leeuw - Dirk Citters. De voorstellingen van deze psychologische thriller, niet te venwar ren met de monoloog 'De tuinman van de Koning', hebben plaats in de Feestzaal van het V.T.I. - Vakschoolstraat te Aalst, op vrijdag 23 januari 1987 en zaterdag 24 januari 1987 telkens om 20 uur. Op vrijdag 23 januari vindt de gala-première plaats. Deze voorstelling werd afgekocht door de Fifty One Club Aalst. De opbrengst van de gala-première gaat naar de sociale werken van deze club. Dit jaar werden vier projekten weerhouden, namelijk: Don Bosco - Aalst: sponsoring circusvoorstelling Termuren - Erembodegem: sponsoring zwembad Vredon - Aalst: sponsoring vlaggen Socio-Culturele Kring V.T.I. - Aalst: sponsoring minderbegoede leerlingen. Chlro Mijlbeek Reuze groepsfeest op zondag 25 januari vanaf 19 uur in de Parochiezaal, SMI Moorselbaan. Toegang: 50 fr., 40 fr. in voorverkoop. Kinderen onder de 10 gratis. Filmliga Op donderdag 22 januari te 20 uur in cinema Palace, School straat, «Messer im Kopf», een politieke thriller over de positie v.d. generatie van 68 in de Bondsrepubliek tien jaar later. De Vesten Geert Bauwens stelt in Trefpunt De Vesten, Keizerlijk Plein 10, zijn schilderijen voor tot 30 januari. J-Club nationaal te Aalst Het Nationaal Verbond L.J.M., erkende jongerenbeweging, houdt morgen zaterdag 17 januari te Aalst een nationale J- clubdag met o.m. uitreiken van brevetten. Te 14 uur onthaal In het stadhuis. Te 15 uur algemene vergadering met welkomstwoord door de nationale voorzitter stadsgenoot Jan Doorns; verslag door sekretarls William De Boeck, voorstelling van het programma 1987 door Danny Jamart, uitreiking van brevetten en als gastspreker Ernest Van Buynder. Te 17 uur drink op het nieuwe Jaar, te 19 u. J-Club diner en te 21 u. J-Club Rollettparty. Langlaufen in Hoge Venen De ACV-CM afdeling van Sint-Jozef en Sint-Antonius organi- zeert een dagje langlaufen in de Hoge Venen op zaterdag 24 januari. Men vertrekt om 7.00 uur aan de parking van het Kapucinenklooster en rond 19.00 uur is men weer thuis. De prijs bedraagt 425 fr en een ski-uitrusting kan men ter plaatse huren voor 250 fr. Inschrijven tot 15 januari bij Noël De Nil, Karei van de Woestijnestraat 67 te 9300 Aalst (053-77.62.83 na 19.00 uur). Baardegem G.B.J.G. Info-vergadering over drug- en alkoholverslaving op vrijdag 23 januari te 20 uur in zaal «Ons Huis», Hoogstraat na een inleidende videomontage spreker dr. M.J. Van Biesen, psychia ter en G. Lissens, maatschappelijk werker. Inkom 40 fr. Vredesei landen Tijdens dit weekend bieden kinderen v.d. Catechese en Cate chisten materiaal aan voor Vredeseilanden, een werk gesticht door Nobelprijswinnaar Pater Pire. Erembodegem Filmvoorstelling Kajottersbeweging-Erembodegem organizeert 2de filmvoorstel ling, zaterdag 17 januari te 15 uur in de Parochiezaal. Titel «The Karate Kid 1». Inkom: 100 F. Groot Bal Zaterdag 17 januari, in zaal Gerstenhof ingericht door Ouder vereniging van de Gemeenteschool-Erembodegem. Disco Bar: Power Machine. Deuren: 21 uur. Eerste dans 22 uur. Inkom: 100 F. (in voorverkoop: 80 F). K.W.B. Vrijetijdsbesteding Zaterdag 17 januari, in de Grypte te 19 uur: belotwedstrijd. ledereen welkom! Bijbellezing Maandag 19 januari te 20 uur in de wachtzaal van het Parochiehuis. Hobbynamiddag K.A.V. Dinsdag 20 januari te 13.30 u. (tot 16 uur) in de bovenzaal van het Parochiehuis. K.A.V. turnen Woensdag 21 januari, te 20 uur in de Grypte. Inlichtingen bij de sportverantwoordelijke Agnes Verlé, Brussel- baan 204, tel. 053/77.82.55. K.A.V. turnen Op maandag 19 januari van 14 tot 15 uur in de Volkskring. Inlichtingen: Agnes Vèrlé. V.T.B.-V.A.B. kursus «Primitief weven» Op 22 en 29 januari, 5,12,19 februari, van 19.30 u. tot 22 uur in «Den Coninck van Spajniön», Grote Markt, Aalst. Prijs: 1.100 F. voor V.T.B.-V.A.B.-leden, 1.350 F voor niet- leden (lesgeld, weefraam, kam, twee naalden, wol en handlei ding en vijf konsumpties). Inschrijven bij Annie De Smedt-D'Hondt, Wilgstraat 25A, Erem bodegem, tel. 053/77.44.97. Met V.T.B.-Erembodegem naar Egypte-Aïda avond V.T.B.-Aalst i.s.m. Flanders Travel en de V.T.B. afdelingen Erembodegem Lede, Denderleeuw, Haaltert, Wetteren organi- zeren op vrijdag 16 januari, te 20 uur, in de zalen van de Borse van Amsterdam, een Egypte-Aïda avond met o.a. voordracht, •diamontage, muzikale omlijsting, voorstelling Flanders Travel- programma een drankje en versnaperingen... Toegang gratis. Reservatie verplicht: 053/70.17.27 of 053/70.20.66.

De Voorpost | 1987 | | pagina 5