lamme verdeelde weer toelagen Hamme wil ook kultuurgemeente zijn Hamme doet wat aan het Leefmilieu Hamse gemeentebelastingen lijven eefmilieuraad Hamme bekeek hun werking Hamme leende ^Jieuw bedrijf op Hams Industrieterrein B Vijftiende vogeltentoonstelling in Moerzeke-Kastel De Voorpost - 16.1.1987-7 [aak ,ar st)t gemeentebestuur heeft het lrn balans gemaakt van de 9g7 jenigingen die in de loop van maai) voorbije jaar werden be- ejk ;laagd. rv-n was vooreerst de toelagen *7 de VW's. De Hamse :ling kreeg 44.000 fr. en de iling Moerzeke mocht re ien op 16.000 fr. jr de landbouw, veeteelt en ibouw werd het volgende elaagd: plaatselijke afde- «Hulp aan Landbouwers» fr. voor de afdeling Moer- i en dezelfde som voor srzeke-Kastel. Onderlinge ijfshulp ontving 2.400 fr. ir het organiseren van een mtenkursus 5.000 fr. Sint- ia 5.000 fr. en 1.600 fr. >r de Landbouwkommissie. de honoraria van de ikers op de voorlichtings- ;aderingen van de land- 7.600 fr. Voor het in- iten van studiereizen voor |iandbouwers: 11.400 fr. werd 5.000 fr. lidgeld be- "Ll "ld aan de BB Zweminrich- „b Sint-Niklaas en 500 fr. als -ert Peld van de K-V. Natuur en "^le&eschoon in Oost-Vlaande- de toelagen aan de teel ^verenigingen werd het .wilde voorbehouden. Aan Vakantiepatronaat 23.000 ÏÏÏ3 Mi1»' 12 000 »«n Jeugd- Ontwikkelings- irking 15.000 fr. of samen de n van 50.000 fr. toelagen aan aangenomen erkende biblioteken: het left hier een aanvullende Moerzeke-Kastel !g 6.5Ö0 fr. De afdeling gge en H. Familie kreeg elk CO fr. Of samen een bedrag 1 18.500 fr. a de Kulturele Verenigin- werd het volgende toege- loven. Lidgeld voor de Stichting Lodewijk De Raet: 100 fr. Net zoveel als het lid geld voor het Priester Daens Fonds. De eigen kultuurraad kreeg 80.000 fr. Voor de huwelijksjubilea werd 90.000 fr. uitgetrokken en 11.000 fr. voor de Sint-Marti- nusfeesten. Voor de vaderlandse vereni gingen werd 11.000 fr. gespen deerd. De volgende lokale ver enigingen kregen een toelage van 1.000 fr.: NSK Moerzeke, NSB Kastel, Oudstrijders Zog- ge, Oudstrijders Sint-Anna, Oudstrijders Centrum, N.F.W.W., Vuurkruisenbond, Nat. Koningsgezinde Bewe ging Hamme en afdeling Moerzeke, A.B. Hamme en Moerzeke. Aan de sportvere nigingen werd 85.200 fr. ge spendeerd. Dit geld ging hoofdzakelijk naar de sport raad (75.200 fr.) en 10.000 fr. aan de wielerclub «Nering door Sport» op voorwaarde dat ze een wielerkoers voor beroepsrenners organiseren. De folkloristische groep «Die Hamse Wuitens» mocht reke nen op een betoelaging van 11.200 fr. en het karnavalko- mitee Moerzeke kreeg 14.050 fr. De verschillende bejaarden bonden kregen een betoela ging van 3.300 fr. Dat waren Kristen Werkliedenbond, Mid denstandsbond, H. Familie, Liberale Bond, Socialistische Bond, H. Hart, Moerzeke, Kastel, Zogge. De dienst Fa miliehulp kreeg 8.000 fr. be toelaging. Maar 33.000 fr. was voorbehouden aan de Raad voor Bejaarden. Voor de gehandicapten werd 44.700 fr. uitgetrokken. De be schutte Werkplaats mocht re kenen op 17.500 fr. De nat. Federatie gehandicaptenzorg: 6.000 fr. Dat is net zoveel als de Bond voor Gehandikapten. Het vzw Monnikkenheide kreeg 800 fr. evenals het Reva lidatiecentrum Rithmica. Blij- dorp mocht rekenen op 1.600 fr. Het tehuis voor gehandi capten 7.000 fr. en 5.000 fr. werd uitgetrokken voor de ei gen adviesraad voor minder- validen. 70.000 fr. werd ge spendeerd aan geboortepre mies en 103.000 fr. voor het voorhuwelijkssparen. De dienst Familiehulp kreeg 4.000 fr., de plaatselijke Bond voor Grote en Jonge Gezinnen 7.000 fr. en 4.000 fr. ging naar de afdeling Moerzeke. Een premie van 11.000 fr. werd uitgetrokken voor de so ciale promotie en kaderkur- sussen. De plaatselijke prenatale raad plegingen mocht rekenen op 4.000 fr. en de plaatselijke zui gelingenzorg op 2.500 fr. Toelagen gingen er nog naar het Rode Kruis Hamme (3.300 fr.), afdeling Moerzeke (3.300 fr.), het Wit-Gele Kruis Moer zeke kreeg 1.600 fr. en de afdeling Hamme 1.600 fr. Voor ae Wuitensfeesten werd 160.000 fr. uitgetrokken en voor Moerzeke 10.000 fr. Er was nog de som van 240.000 fr. voor de verschillende muziek maatschappijen. De volgende mochten rekenen op 30.000 fr. betoelaging: Harmonie Sint Cecilia, Kath. Harmonie «Kunst na Arbeid», Harmonie «Recht door Zee», Harmonie «Kunst en Vrijheid», Harmo nie «De Leerzuchtige Vrien den», Harmonie «Kunst en Vermaak», de kon. Fanfare St. Cecilia Kastel en de Kon. fan fare «Eendracht» uit Moer zeke. Tijdens de recente gemeenteraadszitting werden de vol gende leningen goedgekeurd. Voor de aankoop van appa ratuur voor digitale, analoge- en regeltechnieken ten behoeve van het Gito «Burgemeester Van Driessche», Schoolstraat, de som van 199.000 fr. Een lening van 282.000 fr. voor de aankoop van machines en materiaal voor dezelfde school. Voor de aanleg van een fietspad te Moerzeke-Kastel en meer bepaald in de Kasteellaan en Aubroekstraat, een som van 1.678.000 fr. Voor het gemeentelijk aandeel in de aanleg van riolering en fietspaden in de Neerstraat. Het betreft hier een lening van 4.076.000 fr. Voor de wegen- en rioleringswerken in de Waterstraat. Het betreft hier een lening van 271.000 fr. Dit is eigenlijk het saldo van de werken aldaar. Voor de herstelling van de asfaltwegen, lot nr. 1, de som van 1.159.000 fr. en voor lot 2 eveneens voor de herstelling van de asfaltwegen, de som van 1.341.000 fr. Tenslotte nog een som van 100.000 fr. voor het uitvoeren van meerwerken aan het kontainerpark op het industrieterrein «Zwaarveld». Ingevolge wijzigingen in de wettelijke en reglementaire bepalingen met betrekking tot leningen, aangegaan door het OCMW, kan het OCMW nu rechtstreeks bij het Gemeentekrediet lenen. Vroeger waren het een soort van doorgeefleningen die gebeurden via de gemeente. Wel dient de lening door het gemeentebestuur gewaarborgd. In him vorige zitting heeft de OCMW-raad een lening voor vijf jaar ten bedrage van 789.000 fr. aangegaan bij het Gemeentekrediet van België voor de aankoop van een nieuwe radiologiebuis. De Hamse Kulturele Raad heeft de laatste tijd duidelijk het geweer van schouder veranderd. Ze wil Hamme afhelpen van het imago dat het enkel een gemeente van sport is, waar er weinig of niets aan kuituur gedaan wordt. Men heeft in 1986 een grondige vernieuwing toegepast. Alle verenigingen hebben hun aansluiting bij de gemeentelijke Kulturele Raad moeten hernieuwen. In totaal zijn er nu 67 verenigingen b(j aangesloten. De volgende nieuwe verenigingen werden opgenomen: Sint Jozefgilde, Davidsfonds Hamme, Teater Aksiedent, Ziekenzorg Sint Pieter, Vlaams Verbond voor Gepensioneerden, Toneelgroep 't Peperholleken, Woonfonds. nelons In Hamme is men in de wolken nu men op het industrieterrein weer een nieuwe nijverheid wenaheeft weten aan te trekken. Het is de firma nv Universal Auto die daar een soort van garage Nieuizal openen voor vrachtwagens. Hamme heeft wel geluk gehad deze nieuwe vestiging te kunnen binnenloodsen. I Om deze firma aan te trekken, zal Hamme een strook grond, zijnde een deel van de oude trambedding van de lijn Hamme-Moerzeke verkopen. Deze strook loopt door de eigendom van de interkommunale DDS te Dendermonde. De andere gronden zul de firma aankopen van de DDS. De aan te kopen oppervlakte vanwege de DDS en de gemeente zou meer dan '2 ha. bedragen. De prijs per nr bedraagt 190 Fr. Aangezien een Conciërgewoning wordt voorzien, bekomt de gemeente een deel van de meerprijs rato van het aantal te verkopen mJ. Universal Auto (Van Haute Bernard en Peter te Gent) is koncessiehouder voor Oost- en West-Vlaanderen van Scania vrachtwagens. Deze firma heeft nu al vestigingen in Torhout, Kortrijk en Gent. Hamme zal dus een nieuw verkoop- en verdeelpunt worden. Deze firma heeft een 170 personen in dienst. In 1985 bedroeg de omzet 1 miljard per jaar. In Hamme wordt een tewerkstelling voorzien van 20 werknemers. Men voorziet daarna aan groei van nog eens 10 personeelsleden in het komend jaar. De aktiviteit van deze firma is de montage van vrachtwagens in de meest uitgebreide zin [van het woord: verkopen, herstellen enz. Het ligt dan ook in de bedoeling om in Hamme jeen volwaardige onderhoudswerkplaats voor vrachtwagens op te trekken, dan ofDe opening van deze vestiging zou in 1987 vlak voor de jaarwisseling gepland zijn. acht mlOndertussen is de firma al begonnen met de opleiding van personeelsleden voor deze :n. Hfnieuwe vestiging, loten In Hamme bestaat een leefmilieuraad onder het voorzit terschap van schepen Greta Van Avermaet en als sekreta- ris Etienne De Munter. De samenstelling van deze raad is een losse, konsultatieve kommissie, steunend op belang stelling van groeperingen en individuelen. De doelstellingen zijn ondermeer behandeling en bespre king van allerlei milieu- en aanverwante problemen op gemeentelijk vlak. En tenslotte de bevolking bewust maken van leefmilieuproblematiek en haar zoveel moge- lijk daarbij te betrekken. 'erk vivan In okïeen >m 19.J king ienli gemeentebelasting inzake :ntieonderzoeken brand- teidsmaatregelen in dan- en openbare gebouwen gedanst wordt: één jaar; 00 fr. per preventieonder- ik. Gemeentelijke opcentie- n op de onroerende voor- fing één jaar: 2.000 opeen- Den. Aanvullende gemeen- le VZl^'^üngcn op de personen- t |S ejusting: een jaar: 8 th. Op satirise nijverheidspersoneel: één i Daler: 160 fr. per arbeider en doorfl P" bediende en per r. gemeentelijke opcentie- n op de provinciale belas- eelgerl °P de drijfkracht: één Hof i; 340 opcentiemen. Op de I u. Drfoningen en vermakelij khe- het ja?: 6én jaar. Hiervoor zijn Schillende tarieven voor- b volgens aktiviteit, grootte aert, Ifestljn de muziekspeeltuigen is gemeentelijke belasting nan .inn A fUI C. Kaart^en van 4^ P" instru- den vrl' Dczc belast>ng werd r vijf jaar vastgelegd, or de afhaling van het huis- 1 zijn voor 1987 de volgende Da|emamen te betalen: 1.500 fr. reker voor de gezinnen, 1.000 fr. voor de alleenstaanden en 3.000 fr. voor de nijverheidsin stellingen. De taksverordening op foorin richtingen, opgericht op pri vaat terrein. De tarieven wer den hier voor vijf jaar vastge legd en zijn verschillend vol gens de ingenomen mJ. De retributie voor het gebruik van de gemeentelijke ambulance wagen dienst 900 is vastgesteld voor onbepaalde duur en be draagt: 720 fr. voor maximaal 10 km, 70 fr. per km. vanaf de elfde kilometer en 55 fr. per kilometer vanaf de 21 km. Retributie voor het gebruik- van instrumenten door de leer lingen van de gemeentelijke muziekschool en zijn geldig voor één schooljaar 1986/1987: 300 fr. per schooljaar in de school en 500 fr. per schooljaar als het instrument meegeno men wordt naar huis. Gevaarlijke, ongezonde en hinderlijke inrichtingen: een jaar: 600 fr. voor eerste klasse, 300 fr. voor tweede klasse en 100 fr. voor andere inrich tingen. De gemeentebelastingen op het afleveren van verkavelings vergunning: één jaar 1.000 fr., per goedgekeurd lot en 500 fr. voor elke wijziging. Gemeentebelastingen op de tijdelijke van onroerende voorheffing vrijgestelde ge bouwen: een jaar: 25 th. van het kadastraal inkomen. Ge meentebelasting op niet be bouwde percelen in een niet- vervallen verkaveling: één jaar 300 fr. per strekkende meter, met een minimum van 2.500 fr. Bir bouwperceel, e gemeentebelasting op de niet-bebouwde gronden, gele gen in het woongebied en pa lende aan een openbare weg, die gelet op de plaatselijke toestand voldoende is uitge rust: één jaar: 300 fr. per strek kende meter met een mini mum 2.500 fr. per niet-be- bouwde grond. En tenslotte een gemeentebe lasting op onafgewerkte en verwaarloosde gebouwen per jaar: 300 fr. per strekkende meter gevellengte. De instelling van een groene telefoon (052/47.27.27) staat elke dag ter beschikking van de bevolking. Om de gemeente zo rein mo gelijk te houden werden er een paar mogelijkheden naar de bevolking toe geschapen. Er is vooreerst het kontainer park dat een afgesloten inrich ting is waarin afvalstoffen, af komstig van partikulieren, se- lektief worden verzameld en opgeslagen. De volgende af valstoffen kunnen worden ge bracht: glas, papier en karton, oude metalen, afvalolie, hout en snoeiwerk, bouw- en sloop afval, groot huisvuil, autoban den, kwikbatterijen. Op dit kontainerpark wordt echter niet toegelaten: giftige afval en industrie- bedrijfsafval. Op 30 september 1986 werd dit kontainerpark officieel geopend in aanwezigheid van de heer J. Foubert, kabinet chef van Minister Lenssens Jan, gemeenschapsminister van Volksgezondheid en Leef milieu. De werken van dit kontainer park werden aangevangen op 24 maart 1986 en werden uitge voerd door Pvba Beemaerts Werken, Grote Baan te St.- Niklaas. De prijs van de wer ken bedroeg 2.950.000 fr. Daarvan werd er 2.690.000 fr. toelagen bekomen. De ope ningsuren van het kontainer park zijn: maandag van 9 tot 12 en van 13 tot 16 uur. Woensdag van 14 tot 18 uur en zaterdag van 10 tot 13 uur. Verder staan er in Groot- Hamme negen glaskontainers. Te Hamme zijn dit: Twee Bruggenplein, hoek Geem- straat-Nijverheidsstraat, par king Nieuwstraat, Dr. Heyle- boslaan en kontainerpark Zwaarveld. Te Zogge aan de kerk, ook te Sint-Anna aan de kerk. Te Moerzeke aan de hoek Kasteellaan - Killestraat en te Moerzeke-Kastel achter de binnendijk Baasrodeveer- straat. Er staan ook nog drie kombi- rekuperatiekontainers: Twee Bruggenplein, hoek Kas teellaan - Killestraat en Zwaar veld (kontainerpark). Deze kontainers bestaan uit drie de len: kontainer (1.300 liter) voor rekuperatie van afvalolie. Afvalkontainer voor ledige verpakking en twee ingebouw de boxen voor rekuperatie bat terijen. De Interkommunale DDS staat in voor het leegha len van de kontainers. Dit jaar werd er 51,5 ton oud papier en karton opgehaald in de gemeente. Het papier en karton wordt verzameld op de dagen dat het grof vuil wordt opgehaald. De daling van de opgehaalde hoeveelheid is vooral te wijten aan het feit dat een paar partikulieren en ver enigingen ook papier op haalden. Het groot huisvuil werd opge haald op de drie eerste vrijda gen van de maand. In 1986 zijn er 630 ophaalbeurten geweest van het groot vuil. Voor de ontstopping vanrioleringen met hogedrukreiniger heeft men 80 maal moeten uitruk ken. De ruimdienst die verze kerd werd door de firma Jans- sens Cleaning van Lokeren heeft 863 aalputten geruimd. Tijdens het voorbije jaar werd door de Hamse reinigings dienst 4.511,53 ton huisvuil naar de stortplaats met verklei ningsinstallatie van de DDS te Appels gebracht. De ophalin gen gebeurden elke dins-, woens- donderdag. Deze ophaling van het huisvuil kostte aan de gemeentekas: Personeelsuitgaven: 1.915.722 fr. Werkingskosten: 3.106.202 fr. Bijdrage in de kosten van DDS: 5.995.951 fr. Leningslas ten "voor de uitrusting (wagens, enz.): 1.379.725 fr. of samen 12.396.725 fr. Dit geeft een last per ton van 2.250 fr. en per inwoner (22.746) de som van 545 fr. De milieuraad heeft inspannin gen geleverd om Hamme fris ser en aangenamer te maken. Een projekt daarvan was de bebloemingsaktie. Dit wekte heel wat belangstelling op bij de bevolking want een 200-tal inschrijvingen liepen binnen voor de bebloemingswedstrij- den. De twee bloemenmarkten op het Tweebruggenplein en op het Dorp te Moerzeke, wer den druk bijgewoond. Er was verder nog een wed strijd «Herken tien planten» en de tentoonstelling in de feestzaal van het gemeentehuis over de leefmilieu-problema tiek. De initiatieven die de Kulture le Raad in het voorbije jaar nam, geven blijk van de koers wijziging die door het bestuur werd doorgevoerd. Enerzijds wil men planmatig bijdragen tot een kreatief kultureel be leid, anderzijds stelt men dat dit zich moet vertalen in kon- krete aktiviteiten. Het uitdiepen van de funktie van de kulturele raad vertaalt zich in een: nota «Middelenon dersteuning» dat handelde over de wijziging subsidie-sys teem, «Profiel van de Ge meentelijke Kultuurfunktiona- ris in Hamme», «Gemeentelij ke Ombudsdienst», een nota voor een kreatief welzijnsbe leid. Naar de gemeenteraadsverkie zingen toe wil de Kulturele Raad een duidelijk beleidsplan voorleggen aan de politieke partijen en daar zijn deze no ta's de werkinstrumenten voor. Het tweede aspekt «Konkrete aktiviteiten» toont zich in de vorm van het uitgebreide aan bod kulturele animatie waar van de kulturele raad het afge lopen jaar initiatiefnemer was. Er was ondermeer de kulturele maand (februari) met een ten toonstelling van de werken van Etienne De Munter, Infobeurs in de feestzaal van het gemeen tehuis, de promotiebus van het Mechels Miniatuurteater, de eerste Hamse praatshow en een aperitiefkoncert in samen werking met de gemeentelijke muziekschool. Eenakterfestival De Kulturele Raad vindt dat een van zijn belangrijkste ta ken bestaat in het stimuleren van organisaties die door ver schillende verenigingen samen georganiseerd worden. Voor de eerste maal werkten de Hamse toneelverenigingen sa men aan eenzelfde projekt: zes verenigingen: de Kon. Toneel kring Voor God en de Even mens, Kon. Toneelkring Trouw aan Kunst, Toneel groep Mensen achter den Dijk, Toneelgroep 't Peperhol leken, Teater Aksiedent en ka- baretgroep Ongehoord, ver leenden op positieve wijze hun medewerking aan deze organi satie. Het werd een sukses. Op de drie avonden konden een 500-tal belangstellenden ver welkomd worden. Gezien het sukses zal dit evenement in de toekomst nog herhaald worden. In samenwerking met de Ham se zangkoren werden en wor den een aantal aperitiefkon- certen georganiseerd, telkens op een zondagmorgend in de feestzaal van het Gito. En dit met veel bijval. Deze aperitiefkoncerten zijn gespreid over een periode tus sen oktober '86 en maart '87. De volgende koren werkten daaraan mee: St. Martinus- koor, St. Pieterscantory, Kna penkoor Gaudete, Sint Renil- dekoor, Mariakoor, Zilver- klokjes en St. Lutgardiskoor. Er was ook een tentoonstelling van Louis De Ridder die zijn verzameling van zelfgemaakte Smymatapijten voorstelde in de feestzaal van het gemeen tehuis. Belangrijk was ook dat verschillende werkgroepen ge vormd werden die tot taak hadden de verschillende eve nementen uit te werken. Zo was er een werkgroep: beleid, plastische kunsten, theater, kulturele kwis, infobeurs, ko ren, muziekmaatschappijen en zomerkoncerten. Aktueel In Hamme verschijnt, uitgege ven door het gemeentebe stuur, in samenwerking met de Kulturele Raad, Jeugdraad, Sportraad, VW, Leefmilieu- raad en de Gepensioneerden- raad een maandelijkse kalen der, «Aktueel». De verenigingen spelen steeds meer en meer in op de service die Aktueel te bieden heeft. Bewijze hiervan is dat doorge geven aktiviteiten steeds in stijgende lijn gaan. Wat onder streept dat Aktueel aan een reële behoefte voldoet. Als we de statistieken bekijken wordt dit duidelijk: Artikels 211 (1983), 221 (1984), 237 (1985) en 251 (1986). Bladzij den: 196 (1983), 188 (1984), 188 (1985), 204 (1986). Het aantal abonnementen steeg tot 1.298. Er is nog het gebruik van de lokalen in de Peperstraat 2 en 4. Ze worden meer en meer door verenigingen aangesloten bij de Kulturele Raad gebruikt voor vergaderingen en andere aktiviteiten. In 1985 hebben daarvan 163 samenkomsten plaats gehad. In 1986 was dat getal al uitgelopen tot 211 op 3 november 1986. Dit bewijst dat deze lokalen voldoen aan de behoeften van de verschil lende verenigingen. De Kultu rele Raad beschikt over een stencildienst. De verenigingen aangesloten bij de Kulturele Raad kunnen nog steeds ge bruik maken van deze gemeen telijke stencildienst. De ver enigingen dienen zelf papier mee te brengen en de stencils tijdig op de Kulturele dienst af te geven. Misschien is er in 1986 een schaduwzijde geweest: het niet kunnen opstarten van de jaar lijkse kwis om financiële redenen. Plannen voor dit jaar De Kulturele Raad heeft vol gende plannen op stapel staan die in dit seizoen zullen wor den gerealiseerd. Aperitief koncerten met de medewer king van verschillende koren. In de kulturele maand februa ri: tentoonstelling van de wer ken van een Hamse kunste naar: Peter Buggenhout en een tentoonstelling van het ge meentelijk patrimonium. Een kwistomooi in vier dagen: 3, 10 en 17 april en de finale op 24 april. Een tentoonstelling retrospektieve van de volkse schilder Jozef De Bock in sa menwerking met de familie De Boeck en het Maurits Tilley- fonds. Zomerkoncerten van de verschillende maatschappijen, uitwerken van de nota's: Pro fiel van de gemeentelijke Kul turele dienst, «gemeentelijke ombudsman», «Beleid» en ten slotte, trachten in Hamme tot één elf juliviering te komen in plaats van de drie die er nu jaarlijks worden georgani seerd. napunti istuur Ir it om f laken. Hamse Leefmilieuraad was tevreden over de Leeftni- Mereatentoonstelling die ze onlangs hadden georganiseerd, ikkem (was veel belangstelling en ook de scholen hadden gretig omen i geboden kansen benut om deze tentoonstelling te men bekijken. Want het is vooral de jeugd die men de langstelling voor het milieu moet inprenten. "i aktie van de bebloemings- werd ten behoeve van het kon- Je viel zeker in de smaak, tainerpark een kleine brochure de prijsuitreiking was im- aan de bevolking uitgedeeld, rs de belangstelling reuze. Hen uitgebreide brochure lag ien niit diploma en de foto van ter beschikking op de milieu- leeft mooi versierde woning of tentoonstelling en werd ook eld do viel zeker in de smaak van aan de scholen bezorgd. Er in hf winnaars. De milieuraad werd een voorstel geformu- publieS van oordeel dat de ope- leerd om op de burgerlijke ïaangigsuren van het kontainer- stand brochures ter beschik- nog niet voldoende be- king te leggen om te overhan- LSd zijn bij de bevolking, digen aan elke nieuwe inwoner arom wil men via allerlei van Groot-Hamme. Er werd al lalen de bevolking op de heel wat afval gestort op het >gte houden van de uurre- kontainerpark, De eerste ge- tng. Aan het kontainerpark gevens zijn zeer bemoedigend: f zijn de openingsuren al ijzer: 5 kontainers van 5650 kg, Igebracht. Over het alge- grof vuil: 17 kontainers, glas: 8 en worden de openingsuren m3, papierl 5 kontainers, I goed opgenomen en heerst snoeisel: 72Ó m2, autobanden: algemene waardering. Er 46 stuks, steenslag: 25 m3. Het aantal storters bedroeg nu al 887 en dit betekent een gemid delde van 49 storters per ope ningsdag. Wat ongetwijfeld onderlijnd dat dit kontainer park voldoet aan de verlangens van de bevolking. Het groenafval wordt voorlo pig achteraan het kontainer park opgestapeld daarvoor zal een bijkomende afsluiting wor den geplaats en daardoor zal het kontainerpark met 500 m2 worden vergroot. De milieuraad is' ook tevreden dat er een goede kontrole ge beurd op het kontainerpark in verband met de selektie van de afvalstoffen. Binnenkort komt er ook een telefoon voor meer veiligheid en service. Ook de plaatsing van nog twee kontai ners voor groot huisvuil werd in het vooruitzicht gesteld. Voor dit jaar wil men een tentoonstelling organiseren onder het tema «Het bos: een levensgemeenschap». Daar voor werd reeds kontakt opge nomen met de Vlaamse Bos- bouwvereniging te Gontrode. Als datum werd van 20 tot 31 mei weerhouden dat is rond het tijdstip dat men ook wil starten met een nieuwe be bloemingsaktie. Deze tentoon stelling zal twee weekends openblijven voor de bevolking en een volledige week ten be hoeve van de scholen. Een afvaardiging van het College van Burgemeester en Schepe nen, bestaande uit burgemees ter Baert en de schepenen Van de Casteele en G. Van Aver maet, bracht een bezoek aan de firma Hermet op het indus trieterrein. Er waren klachten binnengelopen op gebied van het milieu. Deze firma is geen milieuvriendelijk bedrijf. Een half jaar geleden werd er een nieuwe filter geplaatst, maar een behoorlijk resultaat gaf dit niet. Eigenlijk is er een geringe vermindering van de luchtver vuiling vastgesteld. Er zullen tegenover die firma strengere maatregelen geno men worden als de toestand in dit jaar niet merkelijk verbe tert. Er zullen binnenkort nieuwe meetstalen worden ge maakt. De firma Hermet stelt 38 werknemers aan het werk. Aan de bushalte in de Hospi taalstraat ter hoogte van het ziekenhuis Fabiola liggen en staan dagelijks vele tientallen fietsen van mensen die daar de bus nemen. Momenteel wor den fietsrekken klaar gemaakt en zal dit fietsenprobleem een oplossing krijgen. Er werd ook het voorstel ge formuleerd om dit jaar op nieuw aan de leerlingen van de akademie te vragen om de kaaimuur eens te beschilderen met verschillende figuren. De vijver in het recreatiecen trum Meulenbroek is voltooid. In de komende lente zal er vis worden ingepoot. De vogelvereniging de Blauwe Reiger uit Kastel organizeerde voor de vijftiende maal een vogeltentoonstelling waarop liefst 36 kampioenstitels werden uitgereikt. Marcel Van Duyzen won liefst tien reeksen en werd met 460 punten ook de algemene kampioen. Louis Van Boven was ook al goed voor tien overwinningen, maar sneuvelde toch op een schamel puntje van Marcel en moest zich dus tevreden stellen met de tweede plaats. Het bestuur van de Blauwe Reiger wordt geleid door voorzitter Omer Van Lokeren, ondervoorzitter is Karei Vercauteren, sekretaris Marcel Van Duyzen en de leden zijn Andre De Clippeleir, Frankie De Saeger en Donny Wauters. De uitslag van het kampioenschap: 1. Marcel Van Duyzen 460 ptn., 2. Louis Van Boven 459 p., 3. Carinne De Waele, 4. Donny Wauters, 5. Achiel De Roos, 6. Mare Vercauteren, 7. Jaak Landsheer, 8. Mark De Backer, 9. Eddy Willaert, 10. Willy Peelman, 11. Frankie De Saeger, 12. Omer Van Lokeren, 13. Benny Peelman, 14. Rene De Clercq, 15. Ronald Peersman en 16. Francois Verhelst.

De Voorpost | 1987 | | pagina 7