12 - 30.1.1987 - De Voorpost 99pap Hamme Lokeren. Veel leden en jonge sympatizanten waren aanwezig op de nieuwjaarsreceptie Dendermonde. De Jeggpap in het zilver. Een verjaardag die gevierd werd met een van de SP te Lokeren (polo). nieuwe langspeler (foto Piet Hermans) 1Pierre Merckx en Alfons Buslot 21 punten, 3. Willy Bosman februari, zal het Milac-komité voor de 40ste maal "Extra Rant- 20 ptn., 4. Marcel Heirebaut, Marcel Cooreman en Frans De soen" huis aan huis te koop aanbieden. Hier zal een lijst bijge- Hauwere 19 ptn., Leon Matthijs en Frans De Valck 18 ptn., 9. voegd zijn met alle Klingse dienstplichtigen. Alle eucharistievie- Helena Heyvaert en Maurice De Waegeneer 15 ptn. De ringen van het weekend van 7 en 8 februari zullen in het teken volgende prijskaarting pandoeren heeft plaats op de derde staan van de "week van de soldaat" en de omhaling van deze zaterdag van de maand om 20 u. stipt. Breughelavond VKSJ Heizijde Op zaterdag 7 februari vanaf 17 u. nodigen de leden van het bouwkomitee VKSJ Heizijde de fijnproevers weer uit in het Heidehof te Lebbeke, Heizijde voor de jaarlijkse Breughel avond. De opbrengst van dit smaakvolle eetfestijn zal besteed worden aan de bouw van een heem voor deze jeugdvereniging. Na het eten kan men in de zaal Heidehof ook een dansje wagen op de muziek gebracht door DJ Danny. Op het menu aan zeer demokratische en zelfs lage prijzen: pensen met appelmoes, boerehesp, boerekop, gekruide platte kaas, appeltaart, groot moederstaart en rijstpap met bruine suiker. Het heerlijke van deze Breughelmaaltijd is dat het allemaal om eigen bereidingen gaat. Wieze Bal van F.C. Wieze Het jaarlijks dansfeest van F.C. Wieze heeft plaats op zaterdag 31 januari van 21 u. af in het Wiezehof. De Ludwig's discotheek zorgt voor de sfeer. Ziekenzorg Op zondag 1 februari om 14u30 in het Gildenhuis wordt door Ziekenzorg Wieze een interessante vergadering belegd met allerlei animatie, en ook wafelbak. Inschrijven bij de kernleden. Turnlessen De K.A.V. richt een wekelijkse cursus van 10 turnlessen in, beginnende vanaf 19 februari (donderdag) in de zaal van het gemeentelijk ontmoetingscentrum aan de Schoolstraat. De lessen worden gegeven telkens van 20 tot 21 u. Geïnteresseer den kunnen inschrijven bij de bestuursleden, vóór 6 februari tegen 400 fr. voor leden en 500 fr. voor anderen. J.V.L. dagen gaat naar het Milac-komité. KWB Familiefeest De Sint-Pauwelse KWB-afdeling verwacht de leden en hun gezin op zaterdag 7 februari te 14.30 u. in het parochiecentrum voor het jaarlijks familiefeest. Het menu voorziet mosselen met grof brood of koude schotel. Kostprijs 120 fr. per persoon ouder dan 12-jaar, kinderen beneden de 12 jaar betalen 50 frank en jonger dan 3 kan men gratis zijn buikje vullen. KVLV-Sint-Gillis feestvergadering Op Lichtmis, maandag 2 februari, gaat de jaarlijkse feestver gadering van KVLV Sint-Gillis door in de Katholieke Kring vanaf 19 uur. Deken Boel zal de bespreking over "Geloof voortleven in het gezin" leiden en ontspanning wordt gebracht door de 50- plussers. Als slot van de koffietafel zal de trekking van de Lourdesreis doorgaan. Inschrijvingen bij de bestuursleden aan 150 frank. BGJG-Sint-Pauwels De gezinnen-verbruikers van de BGJG Sint-Pauwels verga deren op 4 februari te 20 uur in de kleine zaal boven de bibliotheek over het thema "Slapen en Slapeloosheid". Op 19 februari worden de ouders met opgroeiende kinderen verwacht voor de vormingsaktiviteit "Gruwel in de video", diskussieavond aan de hand van videofragmenten. KVLV Sint-Pauwels 2 februari: Ledenvergadering "Haarfijn bekeken", bovenzaal, 19u30 5 februari: Agraleden: "Landbouw en milieu", Sint-Niklaas, Centrum, 14 u. 9 februari: Kookles "Gezonde en lekkere voeding kan goedkoop zijn", bovenzaal, 14u15 18 februari: Jong-KVLV: "Gelukkig zijn door positief denken", bovenzaal, 19u30 St.-Gillis-Waas Kaas- en wijnavond Diverse Franse kazen, wijn en dito brood, dit zijn de ingre-. diênten voor de kaas- en wijnavond van Jong-KAV-Sint-Pau- wels. Alles gaat door op vrijdag 13 februari te 19.30 u. in hef zaaltje boven de bibliotheek. Inschrijven kan tot 5 februari bij Ingrid Wauman, Hoogstraat 1, Sint-Pauwels, tel.: 777.42.91 en kost 200 (Belgische) frank. ACV-CM-ledenfeest Meerdonk De Meerdonkse ACV- en CM-besturen nodigen hun leden uit op het algemeen ledenfeest van zaterdag 14 februari te 19.30 u. in de Saleghemkring na een voorafgaande eucharistieviering te 18.30 u. Van de gelegenheid zal gebruik gemaakt worden om de Verdienstelijke leden te vereremerken en hulde te brengen aan uittredend ACV-voorzitter Roger Van' den Branden. Ver- bondssekretaris J. Vergeylèn zal de gelegenheidstoespraak op zich nemen. Inschrijven kan tot 7 februari op de sekretariaten van ACV of CM, tegen 275 fr. per persoon. Mllac De Klinge In het kader van de "week van de soldaat" van 31 januari tot I Sint-Niklaas «De Juiste Weg» Vrijdagavond 30 januari om 20u30 stipt stelt Anita Daldini in de schouwburg haar poëzieprogramma «De Juiste Weg» voor, ten bate van Unicef. Ook een muzikaal luik wordt aangeboden, m.m.v. pianist Johan Lybeert, violist Nico Baltussen, zangeres Gerda Lombaerts en klarinettist Ivo Lybeert. «Zeilers ver van huis» Zaterdagavond 31 januari om 20 u. in de Sint-Niklase schouw burg optreden van Johan Verminnen en Tars Lootens in het programma «Zeilers ver van huis», een organisatie van het stadsbestuur i.s.m. vzw De Spiegel. Christine D'Haen over Gezelle Gezellespedaliste Christine D'Haen is te gast in «Poëzie op zondagmorgen». U kunt gratis gaan luisteren op 1 februari in de Cipierage aan de Grote Markt om 10u30. Poppenkast «Als ik groot ben, word ik klown». Een koproduktie van poppentheater Oekedoeleken en het jongerenkoor Mozaïek die u te zien krijgt in het exlibriscentrum aan de Regentiestraat, op zaterdag 31 januari om 14 u. Doesn't matter Jeugdklub Den Eglantier, Apostelplein in Sint-Niklaas, kondigt het optreden aan van de «vokale close-harmonygroep» Doesn't matter, vrijdag 30 januari om 21 u. Raadszitting De Sint-Niklase gemeenteraad vergadert vrijdag 30 januari om 19 u. ten stadhuize. Gepraat wordt o.m. over de herwaarderingsgebieden Het Lam en Hazewindwijk, een biblio theekfiliaal in de Clementwijk, en ook over de Grote Ring rond Antwerpen. Jonge gezinnen In Puivelde De werkgroep liturgie van de Sint-Jobparochie in Puivelde nodigt uit tot het bijwonen van een korte Mariale plechtigheid die kadert in de eucharistieviering van zondag 1 februari. Het plaatselijke koor Sint-Jobzangertjes verzorgt de gezangen en ook een kreatief spel. De plechtigheid begint om 9u30. Tijdens de hoogmis wordt door een moeder het toewijdingsgebed aan 0.L.Vrouw gebeden en bij de offerande offert elke moeder een kaars bij het Lievevrouwbeeld. Soldaten tellen mee Milac wil de aandacht vestigen op het thema «Hij telt mee», tijdens de «Week van de soldaat». Milac vraagt voor bepaalde maatregelen billijke overgangsbepalingen en wil o.m. ook een goeie huisvesting en voeding voor de soldaten, komaf maken met het eindeloze «wacht lopen», een betere voorlichting inzake militiewetgeving, enz. Gastvrij Hongarije (1) Vakantiegenoegens - Nieuwkerken organizeert i.s.m. de afde ling Sint-Gillis een informatiebijeenkomst over Hongarije. Her man Steppe is de gast: hij kent Hongarije op z'n duimpje. Er wordt een diamontage in overvloeiing vertoond, men prezen- teert Hongaarse wijnen en goulash, allemaal in de zaal De Gavers, Van Landeghemstraat in Sint-Gillis. Gastvrij Hongarije (2) Ook de Culturele Centrale Boontje heeft Hongarije ontdekt en brengt i.s.m. de Vlaamse Balken Club en SW-Sint-Niklaas een infobljeenkomst in Bokkenhof, Knaptandstraat 41-43. Vanaf 10 u. doorlopende informatie, film, enz. Om 19 u. wordt een Hongaarse maaltijd aangeboden en er is ook zigeunermuziek. Ski- en langlaufuitstap Zondag 8 februari organizeert het Sint-Niklase stadsbestuur 1.s.m. de sportraad een ski- en langlaufuitstap naar Trois Ponts in de provincie Luik. Men vertrekt aan de Grote Markt om 7 u. en is terug thuis rond 20 u. Inschrijven uiterlijk op 30 januari bij de sportdienst ten stadhuize, tel. 777.84.00 - toestel 4842 of tel. 777.77.63. Wase Steinbockvrienden De Wase Steinbockvrienden gaan op zondag 8 februari wande len in Puurs. Samenkomst om 13 u. aan het Heymanplein in Sint-Niklaas en daarna gaat het met eigen ven/oer naar Puurs. WSV Ibis Puurs richt immers de derde winterserietocht in, met keuze uit 8, 16 en 21 km. KWB-Famlllefeest Zaterdag 7 februari verzorgt KAV-KWB een gezellige bijeen komst in Huize De Meerleer te Sint-Niklaas. Een en ander gebeurt in Tïrolersfeer. harten en mannendromen" door het Mechels Miniatuur Teater. 23 maart ontvangen zij het koor van de Leuvense Alma Mater met 90 uitvoerders, in een sprankelend vuurwerk van studen tenliederen. 12 oktober een voordracht over Felix Timmermans door prof. Mertens, de Timmermans-kenner bij uitstek. Verder op het programma nog de traditionele drie tentoonstellingen. Vrouwen in de Bijbel Op ainsdag 3 februari "Vrouwen in de Bijbel". Rond dit thema richt KAV-Centrum een bezinningsdag in waarop iedereen van harte welkom is. Men wil zich verdiepen in de aanwezigheid van de vrouw in de bijbel. Hilde De Bruyne zal deze gesprekken inleiden. Zaal Huize Sint-Pieter, Spoorwegstraat om 19.30 u. Tentoonstelling Vanaf vrijdag 30 januari tot en met zondag 1 maart loopt er in de instuifruimte van 't Klokhuis, De Ring 65, een tentoonstelling van de schilderwerken van Martine D'Haen. Wie interesse heeft om eigen werk in die ruimte tentoon te stellen, kon kontakt opnemen met iemand van de medewerkers van 't Klokhuis. Lebbeke. Avanti met Will Tura (G. Breckx). Moerzeke Pronostiekersclubs - «Eerlijk duurt het langst» bij Raymond Drieghe. Martine De Witte haalde de overwinning met 8 punten. Ronny De Cauwer heeft de leiding met 101 punten. - «Onder den Toren» bij Julien Verhofstadt. Deze week waren er 12 winnaars ieder met 9 punten. Aan de top van de rang schikking staat Julien De Kuyper met 124 punten. Nicole Simoen en Astrid De Cock staan tweede met 120 punten. Cle mentine Mijs bengelt als laatste met 56 punten. Dendermonde. Een massa volk woonde in de bunker de zilveren verjaardag en de voorstelling van de nieuwe plaat bij (foto Piet Hermans) Dendermonde. Zo ziet de huidige Jeggpap formatie er uit (foto Piet Hermans) Duivensport te Moerzeke Grote Kampioenendag: Zondag 1 februari geeft de duivenmaatschappij «De Verenigde Vrienden» in het lokaal Frans Ost, Kleinbroekstraat 29, haar jaarlijkse grote kampioenendag. Het programma: vanaf 10 uur tentoonstelling van ongeveer een honderdtal duiven. Om 17 uur huldiging der kampioenen met overhandiging van trofees en gratis prijzen. Om 17.30 uur verkoop van jonge duiven '8ö en bons ten voordele van de plaatselijke duivensport. Daarna trekking van de grote tombola met talrijke prachtige prijzen. Aan deze zeer gekende duivendag verlenen volgende liefhebbers hun medewerking: uit Moerzeke: Maurits Peelman, Louis Van Vossel, André Van Haute, Van Riet-De Ridder, Arthur Wuytack, Willy Vercauteren, D. Lemmens, Norbert Thierens, Remy Ver- helst, Raymond Verhelst, Henri Delcart, Roger Thierens, André Thierens, Jozef De Munck, Armand Van der Kelen, William Van Driessche, Raymond Peelman en Leon De Clippeleir. Uit Moerzeke-Kastel: Henri Hermans, Bernard Vercauteren, Roger Van den Eynde, Meert-Roels en René Vemimmen. Uit Hamme: Verhelst-De Vliegher, Jozef Van den Branden, Omer Van Haute, Albert Kockelkoren, Jozef De Donder, Roger Everaert en De Clerck zn. Uit Grembergen: André Van Uytvangh, Spano- ghe zn., Pierre Pauwels, Dierick-lnzé en Gabriël Van Limber- gen. Uit Baasrode: Jozef Debbaut, Omer Quisquater, Michel Van Damme, Armand Rochtus, Jozef Annerel en Van Lande- gem-Jacobs. Uit Dendermonde: Frangois Kinders en Spinoy en zoon. Duivenliefhebbers op de afspraak op zondag a.s. 1 februari! Lebbeke Uitreiking van de fietsplaten Het uitreiken van de fietsplaten zal gebeuren op de volgende zitdagen: - In het Ontmoetingscentrum van Wieze op dinsdag 10 februari 1987 van 13.30 u tot 15.30 u. - In het gemeentehuis van Denderbelle op dinsdag 17 februari 1987 van 13.30 u. tot 15.30 u. Prijzen: gewone rijwielen 50 fr., bromfietsen 80 fr. Het kantoor, van belastingen te Lebbeke zal gesloten zijn op donderdag 5 februari 1987. Kulturele happening Op zaterdag 31 januari wordt in de bovenzaal van het Volks huis, Dendermondsesteenweg 7 te Lebbeke, vanaf 20 u., een kulturele happening opgezet. Aan deze happening, die loopt onder de titel «Een lijn, een rijm, een snaar» verlenen hun medewerking: Marcel Catry (tekeningen), Moris De Smet (ge dichten), Howard Bond (zang), leerlingen van de voordrachtklas van de gemeentelijke muziekschool en de auteurs van het boek «Grat loss'n dee het Lebbeekse dialect». De presentatie wordt verzorgd door Peter Van Damme. De toegang is gratis. ACOD-kinderfeest Op zaterdag 24 januari belegde ACOD-afdeling Lebbeke, haar jaarlijks feest. Na een inleiding door de afdelingssekretans werden de tweehonderd aanwezigen koffie en koek aangebo den. De dames werden ekstra-verwend met een praline, de heren konden genieten van een sigaar. Nadien hield volksvertegenwoordiger Norbert De Batselier een korte toespraak. Hij beklemtoonde nogmaals het belang van een goed funktionerende openbare dienst. Naar jaarlijkse gewoonte had de Vriezeman zich ook dit jaar vrijgemaakt om geschenken aan de kinderen te komen over handigen. Duidelijk vermoeid van een lange reis, deed hij rond de klok van vieren zijn intrede. Aan alle kinderen werd een aangepast geschenk overhandigd. Elk gezin mocht bovendien een ekstra-geschenk in ontvangst nemen. Gespreksavond Vandaag vrijdag 30 januari organiseert KVLV-Denderbelle in het sociaal centrum een gespreksavond rond «Gezinnen: aansprakelijkheid van ouders voor kinderen». Aanvang te 20 u. Prijskaarting café 't Zonneken De uitslag van de maandelijkse prijskaartingen in café 't Zonneken te Lebbeke. Bij de belotters 1Godelieve Van Oost 4.431 ptn,, 2. Leopold Cooreman 4.215 ptn., 3. Achiel Van Den Bossche 4.205 ptn 4. Gustaaf Van Biesen 4.181 ptn., 5. Alfons Buslot 4.172 ptn., 6. Viotor Comelis 4,163 ptn, 7. Richard Bosman 4.146 ptn., 8. Frans De Hauwere 4.107 ptn., 9. Renee De Proft 3.888 ptn. en 10. Helene Heyvaert 3.791 ptn. De volgende wedstrijd heeft plaats op de eerste zaterdag van de maand februari en vangt aan om 20 u. stipt. Bij de reeks pandoeren (dubbele boek) gingen de prijzen naar: Kursussen Rode Kruis De Stekense RK-afdeling organizeert vanaf 2 februari in het lokaal aan de Polenlaan 35, achter de brandweerkazerne, een kursus «helper» die wordt 's avonds gegeven, en is over twintig lessen gespreid. De kursus «Drie minuten voor een leven» is een les van één avond en gaat over het hulp bieden aan slachtoffers van een hart- of ademstilstand. Info bij Guido Rademakers, Brugstraat 51 in Stekene, tel. 779.95.98. Met Reintje op pad Bij Reintje Vos worden zondag 1 februari (lichtmis) natuurlijk pannekoeken geserveerd. Maar wandelen doet men ook. Af spraak in de namiddag aan het Vossenhol in de Sint-Jansteen- straat, waar om 14 u. een geleide wandeling vertrekt. 4- Afscheid Van Overloop H U weet dat e.h. Louis Van Overloop zich terugtrekt naar geboortedorp Kieldrecht, en dat om gezondheidsredenen. Op s,erk aandringen van de pastoor ziet men van de geplande a,scheidsviering in 't Helleken. Het parochiale afscheid wordt gekoncentreerd rond de dankmis, zondag 15 februari om 10 u. Lebbeke. After the show. Fans verdringen zich voor een handtekening, een kusje en een j" d® lan7no,kan 6tn b''dr®9e 8,Often foto van hun idool (C, Ftrerkrï °P rekeningnummer 783-5435804-68 t.n.v. Fonds Opruststel- joto van hun idool (G. Breckx). |ing pastoor-Hellestraat Stekene.

De Voorpost | 1987 | | pagina 12