Wij betalen U tnt fin 000 frank cash voor uwTV-Ekspresl Kiezen voor Kunst ook in Berlare een sukses Gemeentelijke Muziekschool Buggenhout organiseerde talrijk bijgewoonde leerlingenauditie Kiezen voor Kunst te Hamme gratis WEDSTRIJD Provinciale koorzangtornooien Kiezen voor Kunst in Sint-Gillis-Dendermonde Sint Cecilia Wieze blies zich weer in de kijker Aalstenaars blaffen in Sint-Niklaas Kiezen voor Kunst 14 - 30.1.1987 - De Voorpost l Berlare. In zaal Vooruit te Berlare organizeerde de CSC een kunsttentoonstelling. De expozanten vonden wel even de tijd voor een foto (jj) In de reeks tentoonstelling die door CSC Vormingswerk in het hele arrondissement Dendermonde worden georganizeerd, kwam het voorbije weekend de afdeling van Berlare aan de beurt. En ook daar kreeg men net zoals op de andere plaatsen een flink aantal toeschouwers. De zaal «Vooruit» was omgebouwd tot een fraaie tentoonstellings ruimte zodat de vele werken die werden geèxpozeerd ook goed tot hun recht kwamen. Negen kunstenaars uit de van kunstschilder G. Van ateneum te Gent. Ze volgt al streek namen aan «Kiezen Impe. Roland Cobbaut uit negen jaar de lessen aan de voor Kunst» in Berlare Berlare volgde twee jaar op- akademie te Dendermonde deel. Een deskundige jury leiding aan de weekendaka- waar tekenen, schilderen heeft de werken van de ex- demie van kunstkring «We- en zeefdruk op haar ver- pozanten bekeken en duid- re Di» in Zele en volgde langlijstje staan, de aan welke schilderijen, evenveel jaar de lessen aan tekeningen of etsen er naar de stedelijke akademie voor Gert Van Kerckhoven uit de slottentoonstelling zul- schone kunsten te Gent. Berlare is gedurende vier len gaan die in de loop van Femand Heirweg uit Berla- jaar leerling geweest aan de de maand februari in Den- re is autodidakt. Hij is beze- akademie van Aalst. Hij dermonde plaats heeft, ten door de schilderkunst studeert momenteel in het Daarnaast kon ook het pu- en leerde het vak door mid- Sint-Lucasinstituut waar bliek zijn voorkeur kenbaar del van kunstboeken en een hij de richting grafiek maken via een wedstrijd en aantal technische werken, volgt. Van Norbert Ver- datzelfde publiek kon daar- Over Sabine Nelis uit Berla- berckmoes uit Wichelen is mee een aantal prijzen re vernamen we dat ze in bekend dat hij ervaring winnen. 1964 het diploma A2 kunst- heeft opgedaan in verschil- Aan de tentoonstelling na- humaniora aan de akade- lende nijverheidstakken, men deel, Eddy Baeyens uit mie te Aalst behaalde en in Wichelen die vier jaar aka- 1985 een getuigschrift tex- Hij expozeerde reeds vier- demie volgde in Wetteren tieldrukdesign verwierf maal in de streek en schit- en daarna nog les kreeg aan de stedelijke technisch tert met pentekeningen. Direkteur Jules Van Hoeck van de Gemeentelijke Muziek school Buggenhout organizeert samen met zijn personeel en zijn bestuurskommissie dit schooljaar een viertal leerlingenaudities op zondagochtend. Vorige zondag werd de eerste gepresenteerd. Aan een zeer talrijk opge komen publiek. Voorlopig geen aperitief- het publiek, wat voor velen koncerten meer verzorgd toch stimulerend moet wer- door de leerkrachten, wel ken. leerlingenaudities dus Natuurlijk hebben deze vir- waarbij een aantal leerlin- tuozen in de dop zenuwen; gen niet noodzakelijk de dat hebben hun leerkrach- vaardig8ten - tonen tot wat ten echter ook. En ook voor ze reeds in staat zijn. We deze laatsten kunnen deze denken dat dit een goede leerlingen-audities stimule- optie is: wanneer leerlingen rend werken! optreden, komen de ouders Wat we te beluisteren kre- kijken en luisteren en voe- gen was een gevarieerd, len ze zich betrokken bij de verzorgd en soms humoris- werking van de school. De tisch geheel dat op erg vlot- leerlingen zelf hebben bij te en stijlvolle wijze werd hun studies een praktisch gepresenteerd door Lieve doel voor ogen: optreden in Heestermans. Provinciale koorzangtornooien hebben in februari plaats te Aalst, Sint-Martens-LatemSint-Niklaas, Zelzate en Oudenaarde. Zaterdag 14 februari om 14u30 treden in het Sint- Marteninstituut aan de Dendermondse Steenweg 2 te Aalst aan het gemengd koor Canticorum Jubilo uit Moorsel, het kon. gemengd Parafonenkoor van Buggenhout-Opdorp, het Parochiaal Zangkoor van Herdersem, het gemengd koor Sint-Jan-Berchmans uit Hofstade en het gemengd koor Schola Cantorum Cantate Domino. In Sint-Niklaas musiceren op 21 februari om 14u30 in de bisschoppelijke normaalschool, Kasteelstraat 8, het gemengd Sint-Gregoriuskoor uit Kieldrecht, het gemengd koor Canteclaer van Sint-Niklaas, het knapen- en mannenkoor De Minnezangers van Zele, het gemengd kamerkoor De Averuelle uit Sint- Niklaas en het Sint-Niklase knapenkoor In Dulci Jubilo. (wv) Het kan niet de bedoeling zijn deze jonge muzikanten en voordrachtkunstenaars in spe op hun kunnen te beoordelen; dit doen hun leraressen en leraars wel op het einde van het school jaar. Wij beperken er ons dan ook toe te vermelden wie wat uitvoerde. Het 1ste en 2de jaar noten- leer A (klassen van mevr. K. Leynse) opende de audi tie met het aantrekkelijke «Onze notenleerklas Hierna kregen we vier so listen te horen: Karen Claes (pianoklas mevr. S. Wel lens) met «Alles blij maakt de mei» van Folk Dean), An Van den Broeck (voor drachtklas) met het «Sprookje van de twee sneeuwvlokken» van Toon Hermans, Helen Borre- mans (fluitklas mevr. M. Van Dromme) met een «Si- cilienne» van Marcel Poot en Johan Van de Velde (pia noklas mevr. G. Verstrae- len) met «Beelden uit een blauwe kamer» van G. Lon- que. Na het leed van de «Afwas- potpourri» aanhoord te hebben, gebracht door Jan Van Mulders en Björn Bet- tens (voordrachtklas mevr. M. Scheldeman), kregen we opnieuw enkele instrumen- tisten te beluisteren: Nancy Vehent (akkordeonklas mevr. M. Mees) met «Guter Mond» van Peter Hesse en «Sonatine nr. 2» van Leo pold Kubaneh, Bart Jacobs (fluitklas mevr. M. Van Dromme) met een Allegret to van Joseph Haydn, Heidi Van Opstal (pianoklas mevr. S. Wellens) met een «Menuet in do klein» ook van Haydn en tenslotte hoornist Steven Van Lae- them (uit de klas van dhr. H. De Loose) met een «Voca lise» van Sergej Rachmani noff. Na een korte pauze werd de spits afgebeten door de leer lingen van het 1ste jaar diktie die o.l.v. hun lerares inevr. K. Swaelens erg ple zierige artikulatieoefenin- gen lieten horen en zien. Annelies Van Opstal (uit de fluitklas van mevr. M. Van Dromme) speelde «Brian Boru's March», een Ierse traditional, waarna Veerle De Maerschalck (uit de klas van mevr. G. Verstraelen) op piano het eerste deel ver tolkte uit de «Sonatine in F» van Friedrich Kuhlau en Henk Van de Velde (uit de voordrachtklas van mevr. K. Swaelens) ons vergastte op Hans Dorrestijns «Scha pelied». Een heus fluitensemble (uit de klas van mevr. M. Van Dromme), bestaande uit Henk Van de Velde, Inge borg De Smedt, Heidi Van Bael en Joke Buys, vertolk te het «Allegro Vivo» van J. Van Beekum en een marsj uit hun studieboek. Deze leerlingenauditie werd besloten door de klas koperen blaasinstrumenten o.l.v. Paul Lauwers, die achtereenvolgens een drie delige suite van J.S. Bach, twee kerstliederen (Stille Nacht, Patapan) en het the ma uit «Once upon a time» van Ennio Morricone speel den. Een verzorgd slot van een leerlingenauditie, die erg veel belangstellenden naar de Buggenhoutse Sporthal had gelokt. Nog even de volgende akti- viteiten van de Buggen houtse Gemeentelijke Mu ziekschool op een rijtje: leerlingenaudities op zon dagen 22 februari, 29 maart en 10 mei (telkens om 10.45 uur); balletavond op vrijdag 22 mei om 19 uur en prijsuitreiking op dinsdag 30 juni om 19 uur. Al deze aktiviteiten hebben plaats in de polyvalente zaal van de gemeentelijke sporthal aan de Vierhuizen te Buggenhout. L Te oordelen naar de moeilijkheidsgraad, de ver scheidenheid en de uitvoering van de muzieknum mers kan men op zijn minst stellen dat de Konink lijke Fanfare St.-Cecilia van Wieze de goede wind in de zeilen heeft. Dit bleek eens te meer tijdens het nieuwjaars kon eert dat ze onlangs in de Voermans- rust voor de Wieze naren en sympathisanten ten beste gaf. Hamme. Net zoals op andere plaatsen kende de tentoonstelling «Kiezen voor Kunst» ook in Hamme veel sukses (vh) Feestgeklang Bij deze gelegenheid speel den de fanfari8ten, gediri geerd door Adolf Brey- naert, en het trommelkorps o.l.v. Albert De Smet, al dan niet samen een hele gamma spetterende stukken als «Freiweg» (Lataum), Bingo (R. Beck), Bella Bocca (Waldteufel), Abschied der Gladiatoren (Blanken burg), Wien bleibt Wien (Schramme), een Strauser Walsen pot-pourri, show ti me (P. De Smet), de overbe kende Radetzki-mars (Strauss). Een echt snoep programma! Als intermezzo bracht fan faresecretaris Erik Pau wels, na voorzitter Norbert Willem8 en ere-voorzitter Jan Van Roy, zijn nieuw jaareverzuchtingen aan de man. Een van zijn voor naamste betrachtingen was zeker het gezamenlijk op treden van St.-Cecilia met het St.-Salvatorkoor. Alles zins een vrome wéns voor zinvolle toekomstmuziek! Zo 'n Nieuwjaarskoncert schept telkens weer een bij zondere sfeer waarbij me nig musicofiel even achter om kijkt naar de vele muzi kale prestaties van de fan fare in het voorbije jaar. 1986 was prachtig Zo'n terugblik doet men nog best via de gegevens uit het jaarverslag van de se cretaris. Enkele staak woor den zullen hierbij veel her inneringen oproepen: kon certen, karna val vieringen, uitstappen, Moeder kens- dag, processie, verkoopsa lons, kermissen, jubel- C.S.C.-Vormingswerk nodigt U vriendelijk uit op de voorlaatste plaatselijke tentoonstelling die geopend wordt op vrijdag 30 januari te Sint-Gillis. Kiezen voor Kunst, een projekt georganiseerd door de C.S.C.-Vormingswerk, heeft reeds verschillende tentoonstellingen achter de rug. Het initiatief vond reeds plaats/ te Vlassen- broek, Kalken, Lebbeke, Ze le, Dendermonde, Berlare en Hamme. Telkens kende het een enorm sukses. Het opzet van Kiezen voor Kunst, nl. de amateur-kun stenaars de mogelijkheid bieden hun werken aan het grote publiek voor te stel len, kan dan ook nu reeds geslaagd genoemd worden. Tijdens de tentoonstel ling selekteert een deskun dige jury het beste werk van elke kunstenaar, maar ook de bezoekers krijgen hun zeg via Bod op Kunst werk. De bekroonde wer ken van alle plaatselijke tentoonstellingen zijn dan te bezichtigen op de arron- dissementele eindtentoon- stelling van 27 februari tot 3 maart in het stadhuis te Dendermonde. Door Bod op Kunstwerk krijgt het publiek tevens de kans om een werkje van één van de deelnemende kun stenaars te winnen. C8C-Vormingswerk nodigt U vriendelijk uit op de vernissage gevolgd door een receptie van de kunst tentoonstelling in het ka der van Kiezen voor Kunst Het welkomstwoord wordt gehouden door Kris Van Damme, voorzitter C.S.C.- Vormingswerk, afdeling Sint-Gillis. De inleiding en officiële opening door Nor bert De Batselier, volksver tegenwoordiger. De deelne mende kunstenaars zijn Koen De Backer, Ferdinand Deron, Chan tal De Laet, Hendrik De Meyst, Erwin Brusselmans, Etienne De Backer, Hendrika De Decker, Marianne Huyle- broeck en Renaat Van Drie8sche. De tentoonstelling vindt plaats in het Kultureel Cen trum, Weggevoerdenstraat 1 te Sint-Gillis-Dendermon- de en is na de opening nog te bezichtigen op zaterdag 31 januari en zondag 1 fe bruari telkens van 10 tot 12 u. en van 13 tot 17.30 u. Weer in de kijker Veel van deze manifestaties kunnen we andermaal her beleven tijdens een doorlo pende dia- en filmvoorstel ling over de «Fanfare 1986», die plaats vindt op zondag 1 februari om 14u30 in de Muziekzaal aan het Wiezeplein. Echt, er hangt muziek in de Wieze- lucht! J. Van Landuyt Mensen doen van alles. In Aalst zijn er zes die blaffen: Sylvie Honnay (zang), Ludo Vervliet (bass), Eddie Valk (sax). Jan Van den Brande (gitaar). Steven Lorrie (drums) en Mario Segers (synth.). Ze bestaan sinds eind '82 en dit zijn hun voornaamste wapenfeiten: finalisten in de Rock Rally '84; voorpro gramma's van Virgin Pru nes, Anne Clark en Bluet; verschillende radio- en TV- verechijningen; veel optre dens en plaatwerk. Op plaat uitgebracht: maxi-single in '84, mini-elpee 'DUn seul ooup', en de maxi-single 'Krengen' (okt. '80). Ze brengen springerige en bruuske muziek, met hoofdzakelijk Nederland stalige zang. Ook gemee nzaam omschreven met ter men als: gecontroleerde chaos, bruusk, metalig, monotoon, abrupt, opge dreven, volgestouwd en rollen. Geen kommerciële, >maar eigengereide, neuro tische funk-rock. Noise staat nog steeds hoog in het vaandel, maar het lawaai wordt in banen geleid, krijgt een zekere spanning en zelfs een melodie mee. Mensen Blaffen: een intri gerende groep die de belofte van de Rock Rally duidelijk aan het waar maken is. Op zaterdag 14 februari ko Vlijmscherpe new funk met men zij vanaf 21u.30 optre- repetitieve gitaren, schelle den in Karree, Moleken 2, blazers en een nooit aflaten- te Sint-Niklaas. de ritme-sektie in de hoofd- Berlare Hamme. De expozanten van de CSC tentoonstelling in Hamme (vh) Het CSC Vormingswerk organiseerde tijdens het de vernissage verwelkomd voorbije weekend in de feestzaal van het gemeen- door Guy Formesyn, voor- tehuis een tentoonstelling: «Kiezen voor Kunst». zitter van het CSC-Vor- Het is een initiatief dat al plaats had in Kalken, Lebbeke, Zele, Vlassenbroek en Dendermonde. Ei- <i*°ye.flet aanwezigen voor hun sym- genlijk zal deze reeks van tentoonstellingen uit- monden in een arrondissementele eindtentoonstel- maar ook de kunstenaars ling die zal plaatshebben in het Stadhuis van werden geprezen omdat ze Dendermonde vanaf 27 februari tot 2 maart. de moed opbrachten hun Tijdens elke plaatselijke -e tentoonstelling krijgen jj""* naar huiten uit te tentoonstelling kiest de ju- via «bod op kunstwerk» de ry van elke deelnemer het kans om de deelnemers en Volksvertegenwoordiger werk dat deelneemt aan de hun werken voor de arron- De Batselier opende de ten- eindtentoonstelling. Deze dissementele eindtentoon- toonstelling «Kiezen voor jury is samengesteld uit stelling aan te duiden. Kunst». Hij had het over de een aantal «vaste leden» nar De deelnemende kunste- openheid van het initiatief melijk M. Catry, M. Van naars in Hamme waren: Ro- «Kiezen voor Kunst» waar- Gij seghem en I. Verheyke- ger Ruys, Maria Dillis, He- mee CSC Vormingswerk weghen, telkens bijgestaan lene Quide, Martine Dhaen, zich wil richten naar de door plaatselijke leden. Claudine De Vos, Lilianne kunstenaars van gelijk wei- Deze tentoonstellingen wil- Verbeke, Jan Adriaens- ke ideologische of filosofi- len vooral de amateur-kun- sens, Theo Van Lande- sche overtuiging ook. stenaars de gelegenheid ghem, Julien Van Goe- bieden hun werk ««n een them, Roger Van Keracha- Met een rondgang en een ruimer publiek voor te stel- ver en Gilbert Van de receptie werd de opening len. De jury selekteert de Vijver. afgerond, werken. De bezoekers van De aanwezigen werden op HVC Werken geselekteerd door de jury: Tweespan van E. Baeyens Kaatswedstrijd van R. Cobbaut Beekje in bos van F. Heirwegh Vlucht naar de vrijheid van S. Nelis Anoniem van G. Schelfhout Liggend naakt (triptiek) van G. Van Kerckhove Emotional Self portrait Part II van P. Verbeeren Wetteren-Station van N. Verberckmoes De keuze van M. De Vos Werken geselekteerd door het publiek: Chid vrouwtje van F. Heirwegh Veroveringsdrang van S. Nelis Landschap van G. Van Kerckhove Hamme: Werken geselekteerd door de jury: Animal-Farm van H. Quide 8tilleven met aardappelen van G. Van De Vijver Gesprek van M. Dhaen 't Breken van het ijs van C. De Voe Groeninge Brugge van L. Verbeke Leesgenot van R. Van Kerechaver Temse-Gemeentehui8 van R. Ruys De Diva's van T. Van Landeghem Boerenhuis in de zomer van J. Adriaenssens Werken geselekteerd door het publiek: Langsheen de oude Durme van G. Van De Vijver Vlaaikensgang Antwerpen van L. Verbeke Bekende Figuur van R. Van Kerschaver Winnaars van het «Bod op Kunstwerk» Berlare Mertens Maria, Nelis Kamiel, Bonnarens Dirk, Heir- man Kamiel, Van Overloop Christiane, De Weerdt Jannine, Van Kerckhove Luc, Heirwegh Femand, Schelfhout Ivan, Nelis Marcel. Hamme A. Segers, G. Ruys, H. De Rudder, R. Vermeulen, I. De Ridder, R. Van Der Vloet, A. Serraris, F. Mette- penningen, Quide A. Het getal op de voorkant van het omslag TV-Ekspres, UW eigen exclusief getal, kan uw geluksgetal zijn En meteen hebt u weeral méér aan TV-EKSPRES Naast de overzichtelijke tv-programma's voor een hele week en zelfs veertien dagen, de boeiende reportages, de film-agenda en noem maar op nu ook nog met ieder nummer de kans om 2.500,5.000,10.000 en zelfs 50.000 frank cash in uw zak te steken

De Voorpost | 1987 | | pagina 14