MOENS STERKE YVES WAÜTERS KON LOKEREN NIET DRUVEND HOUDEN ADIEU EMIEL. TEMSE IS BIJ DE "GROTE ZEVEN" SPARTA IS OPNIEUW BUGGENHOUTS BESTE PLOEG POLSSTOKSPRINGER KRIS DE RIDDER KRIJGT DENDERMONDSE PERSPRIJS Kon.Sporting Club LOKEREN De Voorpost - 30.1.1987 - 17 iekspres! VOETBAL De scheepsbouwers hebben tegen het vrij zwakke Olsene voor een fraaie zege gezorgd. De thuisploeg kon van bij het begin lichtjes domineren, maar toch was het Olsene dat de openingstreffer lukte uit een stilstaande faze. 't Kindt mikte een vrijschop tegen de dwars ligger en de goed gevolgde Oosterlynck kon in de rebound binnenleggen. Temse was blijkbaar onder de indruk van dit doelpunt op de 25ste mi nuut en verloor zowaar zijn meesterschap op het terrein. Het was Olsene dat nu de teugels in handen had en voor het beste voetbal zorgde. Ge- ATLETIEK lukkig voor Temse kon Van Houtte, na degelijk voorberei dend werk van Van Haver, de gelijkmaker scoren op de 41ste minuut. Met een propere lei mochten beide ploegen dus aan de tweede helft beginnen. Temse had er nu duidelijk zin in gekregen en onder im puls van het voortreffelijke duo Migom-Van Buynder be gon het aan een merkwaardige reeks doelpunten Kurt Migom scoorde op de 57ste en 62ste minuut en bracht de stand op 3-1, wat al een hele geruststel ling was voor de thuisaanhang, wiens vreugde niet opkon. Van Buynder verhoogde de pret Temse-Olsene 6-1. Temse Hautte kon scoren (dw) met twee goals op de 69ste en 85ste minuut. Ondertussen was Olsene wel opnieuw de neus aan het venster komen steken, maar veel gevaar zat er niet in die sporadische uitbra ken. Integendeel, Heirbaut zou ook nog raak schieten en de hoge score op het bord spijkeren. Door deze zege komt Temse nu bij de zeven ploegen die met twee punten verschil de lijst aanvoeren. Dat is in dit stak met kop en schouders boven zijn tegenstander uit. Ook Van stadium van de kompetitie nog nooit voorgevallen in eerste provinciale. Iedereen zit nu te piekeren over de komende wedstrijden en doet voorspel lingen over de uitslagen ervan, rekening houdend met de pun- tenwinst van de zes tegenstan ders. We zien Temse niet di- rekt tot de belangrijkste kans hebbers behoren, daarvoor zijn Evergem, Heimis en mis schien KAVD wel te sterk, maar door deze situatie, waar bij de meeste van de zeven ploegen mekaar nog moeten in de ogen kijken, zijn de verras singen niet uitgesloten. Temse mag nog thuis spelen tegen Geraardsbergen, Standaard Wetteren, Evergem en Heir- nis, zodat het wel eens een bepalende rol zou kunnen spe len. Op verplaatsing moet het nog naar SK Aalst, Latem, Aalter, KAVD en Loven- degem. WATERPOLO Zaterdag leed Lokeren de der de opeenvolgende nederlaag en de vijfde in deze kompeti tie. Vorig jaar werd in Eeklo een 13-12 monsterscore be haald. Nu werd het de kleinste score van deze kompetitie. Lo keren heeft zaterdag een prachtige en faire wedstrijd ge speeld en heeft het Eeklo be hoorlijk moeilijk gemaakt. De spilfiguur van deze match was ongetwijfeld Yves Wauters. Al weten de Lokerse spelers dat hun ploegmaat een goed aan valler is, toch is hij niet weg te denken in de verdediging. De vele gevaarlijke aanvallen die de Meetjeslanders opzetten, belandden steevast in de pol len van Yves Wauters. In de eerste periode wist Eeklo niet goed hoe de wedstrijd aan te pakken en Lokeren nam net als vorige week het initiatief. Pas na de uitsluiting van een Lokerse speler in de vierde minuut kon Eeklo er 1-0 van maken. Ruim in de vijfde mi nuut zorgde het trio Van Puymbroeck-Vanhove-Maes voor een prachtig samenspel, zodat Guido Maes de gelijk maker kon scoren. Opnieuw moest een Lokerse speler op het droge, maar de verdedi ging met keeper Geert Hul- laert was op haar hoede. In de tweede periode werd, net als in gans de wedstrijd, zeer veel gezwommen. Opnieuw werd het voordeel aan Eeklo gegeven nadat alweer een Lo kerse speler op het strafbankje moest gaan zitten. In de vierde minuut maakte de thuisploeg er dus 2-1 van. Lokeren kreeg ook een dergelijke kans maar maakte er geen gebruik van. Volledige klassering: 1. Oostende 2. Tielt 3. Eeklo 4. Dendermonde 5. Lokeren 6. Menen 7. Wetteren terwijl Eeklo een minuut later net hetzelfde deed. De derde periode was weer spannend met veel zwemmen en een mi nimum aan fouten. Lokeren had in deze periode de stand kunnen opdrijven tot wel 2-5 maar de afwerking faalde. On dertussen verzwakte de Mee- tjeslandse fysiek, maar door een flagrante verdedigingsfout kon Eeklo toch scoren: 3-1. Twee doelpunten ophalen de laatste periode was geen pro bleem voor L.Z.V. Eeklo zat er fysisch door en Lokeren trok ten aanval. Amper twintig sekonden ver lanceerde Yves Wauters de aanval en bedien de Patrick De Block, die op zijn beurt Guido Maes vond en die werkte af: 3-2. Lokeren bleef dan voortdurend in de aanval, maar faalde deerlijk bij het besluiten. Toch steeg de spanning toen de bezoekers de «man meer»-situatie konden benutten. De Meetjeslandse doelman werd verloren ge stuurd na een samenspel tus sen Geerts, Vertonghen en Bleyaert zodat Peter Wettinck zijn ploeg opnieuw op gelijke hoogte kon brengen: 3-3. Pas in de laatste minuut moest Lo keren de bijna verdiende pun ten toch prijsgeven nadat een Lokerse speler was uitgeslo ten: 4-3. Het licht ontgoochelde water- poloteam moest dus weer een nederlaag slikken na toch een spannende en sterke wedstrijd gespeeld te hebben. De spor tieve Meetjesland-trainer Van Steenberghe zei na de wed strijd: «Lokeren had hier ver diend te winnen. De score moest voor de Durmejongens eigenlijk vijf punten hoger lig gen. Het geluk stond echter niet aan hun zijde. Zaterdaga vond start de terugronde. Lo keren gaat dan op bezoek naar Dendermonde dat in het Dur- mebad kwam winnen met 10- 11. De wedstrijd start om 21.15 u. in het Olympos-zwem- bad. Hopelijk wordt het een spannend derby. L.Z.V.: Geert Hullaert, Yves Wauters, Patrick De Block, Eddy Van Puymbroeck, Mi chael Geerts, Alex Vanhove, Guido Maes (2), Peter Bleyaert, Mark Vertonghen en Peter Wettinck (1). speelt thuis tegen K.V. MECHELEN op zondag 1.2.1987 om 15.00 uur Alle supporters op het appel En beste wensen van sponsor TV-EKSPRES IN MEMORIAM MIEL MARIEN "Ieder jaar, in het hartje van de winter, wanneer de nachten zoveel langer zijn dan de dagen, wanneer de zon by na geen warmte meer geeft, het lykt alsof de natuur gestorven is, verlangen wij naar de lente. Ook Emiel had hierop gehoopt..." Zo stond te lezen op het doodsprentje van Miel Marien, oud-speler en kapitein van het glorierijke Dendermondse voetbalelftal dat in 1949-50 voor zovele suksessen had gezorgd en promoveerde naar derde afdeling. Maar Miel zal de komende lente niet meer beleven. Op een druilerige zaterdagmorgen, als de kille, koude mistdruppels als parels uit de naakte kastan jelaars op het Kerkplein vallen, werd het boegbeeld van KAVD in zyn na-oorlogse periode ten grave De kerk was volgelopen met honderden bekenden en supporters uit die glorietijd toen voetbal nog een sport was van jongens rond het voetbalveld, die zonder jarenlange opleiding hun verborgen talenten op het leder konden botvieren. Toen nog geen of weinig ingevoerde spelers, zoals het kampioenenteam uit bevordering in 1949-50. Den Brusselaar en doelwachter Julien Verburgh, de enige "vreemde" speler, naast back Emiel Lauwers (De Kaai), de man die scoorde van op de middellijn en Miel Marien zelf, de timide maar guitige, die in de billen van de tegenstanders kneep om hen te intimi deren; half wijlen Jefken Boon, de onvermoeibare, die een paar maanden na de titel verongelukte in het station te Grembergen, gevat tussen een kamion en een wagon, all-roundspeler Rie Verhelst, de stopper, die in de wedstrijd tegen Lyra internationaal Van Brandt de loef afstak, de trippelende Piet Lam- brechts, meester in de duels, de voorhoede, gevreesd door iedereen met Luc Van Hoyweghen, de hardlo per en schutter die later naar Daring verhuisde, Floridan Vereecken, de zwervende voorspeler, Her man De Palmenaere, de intelligente sterk-koppende midvoor, naast "papa" Van Ingelghem, de onvolpre zen dirigent die wist hoe hy zijn maats moest aanspelen om doelpunten te scoren en tenslotte wylen Wies Verschelden, wellicht de meest talentrij ke, meest begaafde linker-hardschieter met een o-zo- moeilijk karakter. Aan al diegenen dachten wij, toen Miel voor de laatste keer door de Kerkstraat werd gereden, welke hijzelf dagelijks doorkruiste naar zyn werk by Schepens. Tussen die grote menigte vele oud-bekenden. Rie Verhelst, een beetje weggestoken onder een grote hoed, Piet Lambrechts, nog altijd profytig stappend maar met grijzende haren, Luc Van Hoyweghen, fiks rechtop, Herman De Palmenaere, nog altijd met krollekes maar ietwat dikker en achter een bril, en nog anderen waarmee Miel aantrad als Frans Ver helst, Ferdi Haubourdin, een paar Van Cauwen- berghs, Achiel Van den Abbeele, Yvo Van Damme, Oscar en Briek Eeckeman, Jef Gribbe, Georges De Looze, Herman Burghgrave, Guy Legat, Georges Reid, en wellicht nog talrijke anderen die wy in de massa niet terugvonden. En by die treurige zaterdagmorgen-tocht, bij het afscheid van iemand uit het meest prestigieuze KAVD-elftal na de tweede wereldoorlog, vroegen wy ons af wanneer de ploeg nog eens naar dergelijke toppen zou groeien. Adieu Emiel, gij hebt de supporters heuglijke mo menten laten beleven. Zy treuren... Ydem TEMSE - OLSENE 6-1 Dendermonde. Atleet Kris De Ridder uit Lebbeke kreeg de persprijs (arch) De leden van de Dendermondse Perskring, voor enkele jaren uitgebreid tot Lebbeke en Buggenhout, hebben woensdagavond beslist dat de sportprijs 1986 naar Lebbekenaar Kris De Ridder gaat. Louis Cooreman uit Grembergen en Bart Van Ransbeeck worden eervol vermeld. Kris De Ridder doet al lang aan atletiek op het- letterlijk-hoogste niveau. Hij is 21 en beroepsmilitair en zijn palmares staat al boordevol titels en rekords. Zijn trofeeënkast liegt er trouwens niet om. Toch werd 1986 een echt topjaar. Hij behaalde in het Italiaanse Ostia de titel van «militair wereldkampioenHy werd ook nog VAL-kampioen indoor, alle kategorieën, provinciaal kampioen alle kategorieën, VAL-kam pioen beloften en nationaal kampioen alle katego rieën. Net zoals voor de socio-kulturele prijs verliep de stemming bijzonder spannend. Het was op de valreep dat Grembergenaar Louis Cooreman werd geklopt, maar uiteindelijk moet er een laureaat uit de bus komen. Deze Louis Cooreman, die men in Grembergen Louis de Nolle noemt, is bijzonder aktief bij SK Grembergen sinds de stichting van de klub in 1968. Hij is een echt werkpaard, voorzitter van het jeugdkomitee, ondanks zijn 72 lentes trainer van de préminiemen en afgevaar digde van de miniemen. Na een bijzonder rijke carrière bij KAVD vooral, bleef hij zich inzetten voor de opkomende voetbaljeugd. Hij kreeg een eervolle vermelding. Dezelfde nominatie kreeg Bart Van Ransbeeck, hand balspeler bij Avanti Buggenhout. Met de jeugd werd hij verschillende keren geselekteerd voor internationa le matchen en van&ijn 17 jaar staat hij in de eerste ploeg van Avanti. Sinds 1983 traint hij de jeugdploe- gen van zijn klub en is steeds bereid om initiatiekur- sussen en handbalkampen te geven. Hij speelt nu bij de nationale juniores. De Dendermondse Persking heeft traditiegetrouw een goede keuze gemaakt en mag gerust de nieuwe lau reaat en de acces sits op de erelijst bijschrijven. SP. BUGGENHOUT - OPSTAL 3-1 Temse-Olsene 6-1. Goalgetter Kurt Migom kon deze keer niet doorzetten (dw) 1» PROVINCIALE SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 3* PROVINCIALE De tijd dat in voetbalmin- nend Buggenhout den Opstal de toon aangaf is voorlopig wel voorbij. De Eendrachters kon den deze keer in geen enkel opzicht met hun dorpsgenoten wedijveren en werden bijwij len zelfs van het kastje naar de muur gerammeld. Vooral tij dens de eerste helft en in het begin van de tweede periode waren de Spartanen duidelijk heer en meester van de situa tie. Pas in het laatste kwartier kon Eendracht even zijn staart roeren. Op dat ogenblik was het kalf al verdronken. Voor Opstal is dat kalf overigens al lang begraven. Pascal De Rid der en zijn maats komen vol gend seizoen uit in vierde pro vinciale. Dat is nu volmaakte zekerheid. De Spartanen, on der invloed van een slagvaardi ge Chris Van Den Berghe en een werklustige Dré Turneer, namen van in den beginne ini tiatieven en dwongen de oppo nent tot de terugtocht. Geen enkele keer slaagde Opstal er in om een vuist te maken. Eddy Van Ransbeeck-zou dat wel doen. Zoals men ons zon dagavond in de middens van Sparta vertelde, bewerkte hij de spelleider met de vuist. Of dat bij de man in het zwart zwaar of niet zwaar aankwam is gelijk. Feit is dat de Opstal- naar de weg naar de kleedka mer mocht inslaan en zijn bur gerplunje aantrekken. Als het werkelijk juist is dat hij een aanslag op de ref pleegde en die man in die zin een rapport opstelt, dan mag de toch niet als onsportief bekend staande Van Ransbeeck het voetballen in kompetitieverband wel ver geten. Uit het tumult dat er op dat ogenblik ontstond, kwam een penalty die door Bert De Mey werd binnengetrapt. Na de hervatting bleef Spar ta domineren. Op het kwartier Voetbal. Eddy Van Rans beeck van Eendracht Opstal wacht een zware schorsing (arch) resulteerde een aktie tussen Chris Van den Berghe en Van Helsuwe in een tweede treffer. Toen er met nog ruim een kwartier te spelen een overtre ding op Van Helsuwé werd begaan, volgde een penalty. Eddy Bellon nam die taak op zich, met sukses overigens. Van toen af vierde de thuis ploeg enigszins de teugels. Dat gaf de opponent enige ruimte om zich te manifesteren, zon der evenwel de voorsprong van de thuisploeg in gevaar te brengen. Tien minuten voor tijd werden ze voor hun "moed" beloond met een straf schop (licht toegekend!). Pas cal De Ridder maakte de zaak rond. UV"PllA Voetbal. Dirk Van Mulders van Sparta Buggenhout (vh) Voor Sparta Buggenhou komen de punten in ieder ge val flink van pas. Andere be dreigde ploegen zoals Een dracht Sint-Gillis boekten on verwacht een overwinning. Ook Kieldrecht won de halve inzet. De Spartanen zullen in ieder geval nog stevig moeten knokken om derdeprovinrialer te blijven. (E.G.)

De Voorpost | 1987 | | pagina 17