VIJF SCHUTTERS VOOR FORFAITSCORE EENDRACHT AALST ONTGOOCHELDE ALWEER DAT HEBBEN ZE NIET VERDIEND E.AALST: WEER ZWARE DOBBER! VOETBALUITSLAGEN DOELTREFFEND STORMRAM FERGUSON BEUKT OP LEEDSE VESTING VOETBALKALENDER Wie van alles op de hoogte wil wezen moet DE VOORPOST lezen 18 - 30.1.1987 - De Voorpost SK BEVEREN - BERCHEM 5-0 SK Beveren heeft de winterstop goed overbrugd. Enkele oefenwedstrijden, steeds ernstig door de fanionspelers aangepakt, en trainingen in zaal, hielden de Waaslanders in konditie. Beveren is duidelijk paraat voor de terugronde. Tegen staartploeg Berchem toonde geel-blauw zich inderdaad gemotiveerd en negentig minuten lang toonde Beveren zich ook opvallend inventief. Vooral dat laatste valt tegen een zwakkere tegenstander vaak moeilik een volledige wedstrijd vol te houden. De grasmat lag goed en er waren toch bijna 5000 toe schouwers om het eerste kom petitieoptreden in het nieuwe voetbaljaar 1987 mee te ma ken. Beveren op zijn sterkst en trainer Desaeyere had Kusto en Fairclough bedacht met een extra-bewaker. Misschien niet zo'n goede zet want zo trokken Theunis en Gorez een duidelij ker rol naar zich toe. De eerste minuten was het toch wat zoe ken en Beveren kreeg niet di- rekt de sleutel op het verdedi- dingsslot van Berchem. Met de schaarse, verre schoten van de thuisploeg wist doelman Van Limbergen makkelijk raad. Nog voor het kwartier kwam een moedig Berchem op ach terstand nadat Marek Kusto haarfijn tot bij Stalmans bracht die op zijn beurt gouwgenoot Paul Theunis bediende. Theu nis trapte beheerst binnen. Beveren bleef nu inventief sterk spelen en Gorez en Fair clough kwamen onmiddellijk tot goede scoringskansen. Be veren speelde sneller en tech nisch heelwat begaafder dan de Antwerpenaars waar alleen de jonge Palmers talent toon de. Rond het halfuur was Da vid Fairclough snel op een weerbotsende bal en de Brit i -Berchem 5-0. Fairclough, fel gehinderd, kan toch de ""tcijfers °P i van zijn goede passen weggeven (dw) VOETBAL Na de rust ging Berchem wat meer op het middenveld druk ken maar de Berchem-aanval- lers waren toch te min voor het duo Pfaff-Lambrichts terwijl nu Beveren ook heel wat meer ruimte kreeg. Geel-blauw pro fiteerde van de situatie en met fraaie ideeën haalde het Ber chem helemaal uit verband. Rond het uur waren vijf vlotte minuten voldoende om de sco re te verdubbelen. Maes mocht diep gaan en kon haast zonder tegenstand scoren, Gorez kon vijf minuten later ook ongehin derd tot bij het doel van de tegenstanders rennen en de doelman van Berchem zat voor de vierde maal op de knieën. Beveren was gewoon te sterk voor Berchem en de sin- joren werden tenslotte door stadsgenoot Peeraer met for- faitcijfers naar huis gestuurd. Vijf doelpunten op Freethiel, vijf verschillende schutters, dat was ook al enige tijd geleden. Tegen dit Berchem was het niet moeilijk en het lijkt er ernstig op dat Berchem de eer ste gekende daler uit de reeks wordt. Beveren blijft, ook na de eerste wedstrijd uit de te rugronde, ongeslagen. Zater dag trekt geel-blauw naar Se- raing. De Luikenaars verkeren in puntennood en een neder laag zou de ploeg van Leon Semmeling helemaal in de pro blemen kunnen brengen. Thuis deed Seraing het trou wens niet zo onaardig: vier overwinningen, vier nederla gen. Beveren moet daar dus de balans laten overhellen. Langs welke kant? Hugo Aerts het bord. E. AALST - ST.-TRUIDEN 0-2 Eendracht Aalst is er voor eigen publiek weer niet in geslaagd te kunnen overtuigen en wist bovendien niet te profiteren van het verlies van de andere zwakkere broer tjes om zijn positie op de rangtabel te verbeteren. Eigenlijk was Eendracht slechts gedurende het eerste halfuur totaal in de wedstrijd en de evenknie van Sint- Truiden, dat later een les zou demonstreren inzake organisatie en bewegingsvoetbal. De pretmaker bevond zich inzake organisatie en beweeg- in het bezoekende kamp. Ste- lijkheid. De thuisploeg deem- phen Agten heet hij. Tijdens sterde totaal weg en alleen De- de eerste helft was hij ongrijp- rijck speelde na de rust op het baar op de rechterflank en de niveau van tweede klasse. Bij jonge Geert Van Gijseghem Aalst ontbrak het ook duide- zag alle kleuren van de regen- lijk aan vechtlust en het wordt boog om de kwikzilveren Lim- hoge tijd dat pionnen als De burger uit de zone van de Matos, Moortgat, Moerman waarheid te houden. Toen na en zelfs een Hoebeeck weer de rust Aalst op een 0-1 achter- ingeschakeld kunnen worden, stand keek, werd Crahay, om- Trouwens, als we na de wed- wille van zijn ondervinding, strijd goed verstaan hebben zal ingeschakeld als waakhond Fazekas voor de uitwedstrijd van de bezoekende nummer op Waterschei niet aarzelen "9". Maar ook de Brusselaar om de nodige maatregelen te kon Agten niet aan banden treffen, leggen, met het gekende ge volg. Na het tweede Limburgs "Ik kan aannemen dat men doelpunt, vroeg in de tweede een minder goede wedstrijd periode, kreeg Aalst een les speelt, maar ik kan niet begrij pen waarom men niet vecht voor de bal. Het zal voorbij zijn met de tijd van de zoge naamde vedetten. Wie zich niet inspant wordt uit de kern geweerd", aldus Fazekas en iedereen die het aanhoorde had het onmiddellijk door dat de Hongaar El Fahem bedoel de. De Tunesiër liep er tegen Sint-Truiden inderdaad bij voor spek en bonen. Ook voor de middenvelder Luc Limpens loopt het momenteel niet snor. Hij sukkelt met een oude lies kwetsuur, wordt voor iedere wedstrijd getrakteerd op een inspuiting, maar na een uur is hij aan het einde van zijn voet ballatijn. "Ik zou dringend een heelkundige bewerking moe ten ondergaan, maar in de hui dige situatie wordt dat maar steeds uitgesteld. Ik ondervind vooral veel -last op zware ter reinen en verbetering is in de komende weken niet te ver wachten", aldus een ontgoo chelde Limpens. A. Block E. Aalst moet zaterdagavond in de clinch met Water schei en in de huidige omstandigheden wordt dat voor de Ajuineneen zeer zware dobber. Fazekas zit voor die uitwedstrijd nog met enkele problemen. Droessaert komt wel terug postvatten in de basis, maar er bestaan nog twijfels nopens de paraatheid van Moortgat, De Matos en Moerman. De A als terse coach wilde laatst genoemde onderwerpen aan een test ter gelegenheid van een oefenwedstrijd op T.K. Meldert. Die ontmoe ting viel echter letterlijk in het water door de onbe speelbaarheid van het veld. Ondertussen is het gewe ten dat ook voorzitter Van de Waeter hardhandig moet gaan optreden. Het is een publiek geheim dat wegens onenigheid in de kern, een soort verziekte situatie is ontstaan. Er hebben zich clans gevormd en zulks ligt de Eendrachtpresident zwaar op de maag. Een en ander heeft te maken met kommunikatiestoomissen en dat kan leiden tot een groot gevaar. Zo heeft men vastgesteld dat door een gebrek aan taalvaardigheid én in het Nederlands én in het Frans, oefenmeester Fazekas moeite heeft om tot een psychologisch vlot gesprek met zijn spelers te komen. Bepaalde uitingen van de Hongaar, die nochtans geprezen wordt om zijn technische en taktische kennis, worden aldus verkeerd geïnterpreteerd door zijn poulains, wat dan weer drukt op de rendabiliteit van het team. Zo b.v. loopt het in de aanval niet snor tussen Bas sett en El Fahem, wellicht ook al om taaiperikelen Er is dus een karrevracht werk op de plank voor voorzitter Van de Waeter, die absoluut van het standpunt uitgaat dat nu, meer dan ooit, aan één zeel dient getrokken te worden. Gebeurt dat niet gedurende de twee opeenvolgende uitwedstrij den te Waterschei en te Geel, dan gaat o.i. Eendracht radikaal de boot in. Er is om dat te vermijden maar één alternatief: Het hoofd op, de vuisten samenballen en de mouwen opstropen». Nu maar afwachten met welke mentaliteit de zaken worden aangepakt. (A. Block) Beveren-Berchem 5-0. Peeraer tracht met het hoofd te scoren (dw) WINTERSLAG - SINT-NIKLAAS 5-1 Het gaat Sint-Niklaas V.V. niet voor de wind. In de periodestand, waar geelblauw op de laatste plaats bengelt is dat duidelijk te zien. Na zeven wedstrijden heeft het amper drie punten gesprokkeld van de veertien. Dat is bitter weinig. Hoewel Sint-Niklaas twaalf keer kon scoren, bracht dat geen aarde aan de dyk. Het mocht de bal negentien keren uit de eigen netten halen en dat is zes tegendoelpunten meer dan de tweede in die droeve rang schikking, Boom. En toch, Sint-Niklaas doet wat het kan. Zoals trainer Fer- ket het na die faillissementsaf faire al zei: "We laten het hoofd niet hangen en de spe lers zijn sterk gemotiveerd!" Inderdaad, de mannen van Ferket gaan er meestal fors tegenaan en verwaarlozen enigszins hun defensieve op drachten. Toch laten zij mooi voetbal zien en de meeste tegenstanders kunnen het vrij wel niet geloven dat deze ploeg op de voorlaatste plaats staat. Ook tegen de vieze mannen kwam Sint-Niklaas weer eerst op voorsprong, hoewel het zonder De Vocht en de ge schorste Cornet het veld op moest. Truyens bracht zijn ploeg op voorsprong met een mooi kopbaldoelpunt nadat er 22 miuten gespeeld waren. De bezoekers hadden intussen al een en ander laten zien en de verraste toeschouwers vroegen zich terecht af of deze ploeg volgend jaar naar bevordering moet. Het moet een keer lukken. dachten de Klaasjes en bleven op het thuisdoel afstormen, maar ook Winterslag was nu wakker geworden en probeer de op het glibberige veld wat voetbal te laten zien. De mijn- jongens staan immers tweede in de rangschikking en wilden bewijzen dat ze die plaats ver dienen. Toch kon Winterslag de Wase verdediging in die eerste helft slechts éénmaal aan het wankelen brengen met een penaltydoelpunt als ge volg. Lacroix, die even voor dien nog goede punten had gekregen met hel aanbrengen van de openingstreffer, liet zich verleiden om de doorge broken Beckers in de fatale rechthoek neer te leggen. Hij verbeurde meteen zijn credit want scheidsrechter Javaux wees streng naar de witte stip. Hij werd immers van nabij in het oog gehouden door Lo- raux. Sint-Niklaas rekende erop dat Winterslag ook zijn vijfde strafschop van het sei zoen zou missen, maar dat bleek ijdele hoop. Denier schoot raak en het was 1-1 op de 34ste minuut. Na de rust toonde Winterslag wat het in zijn arsenaal allemaal had en het duurde niet lang of de bezoekers keken tegen een 2-1 achterstand aan. Een schot van Janssens werd door doelman Mestdagh afgeweerd, maar kwam in de voeten van de mee opgerukte Daemen terecht. De verdediging met Nkon- golo als uitschieter begon dan te fiateren en het werd 3-1 langs Teppers. Gijbeis en Van Becelaere dikten aan tot een onverdiende 5-1. We hoorden het echter onlangs nog zeggen door ex-speler Toon Pfaff: "Of ge nu verliest met 2-1 of met 5- 1, dat is hetzelfde. Men moet alleen maar proberen om meer goals te maken dan de tegen stander". Trainer Ferket lijkt van het zelfde gedacht, want tijdens die overigens desastreuze tweede helft bleef Sint-Niklaas steeds aanvallen. Truyens ver keek nog enkele puike kansen en ook de anderen waren gere geld in het vijandelijke doelge bied te bespeuren, zonder re sultaat evenwel. Nee, dit Sint-Niklaas ver dient een beter lot. Of het zondag tegen een slecht bij schot zijnd Lierse anders wordt is een open vraag. Een thuisoverwinning zou geel- blauw alleszins deugd doen. (m.d.b.) V AFDELING RC Jet-SC Lokeren SK Beveren-Berchem 2* NATIONALE Win terslag-St.-Niklaas E. Aalst-Sint-Truiden 3* NATIONALE La Louvièrc-J. Lede E. Zele-Oudenaarde 1« PROVINCIALE KAVD-Wetteren KV Ertvelde-SK Aalst Temse-Olscne Olsa-Melsele 2* PROVINCIALE A Kmibeke-Nevele Waarschoot-H. Vrasene Lokerse-St-Gillis-W De Pinte-Robur 2* PROVINCIALE B Kerksken-E. Meldert Schellebelle-St. Denderleeuw Etikhove-Hofstade Zulte-SK Lebbeke 3* PROVINCIALE D Serskamp-Herzele W. Moorsel-Massemen SK Overmere-Erpe E. Houtem-Nieuwerk. Vlierzele-Gijzegem Aaigem-Bambrugge RC Wetteren-Berlare 3* PROVINCIALE E Baasrode-Waasmunster Kallo-Stekene Sp. Sombeke-Grembergen Excelsior-Bazel Haasdonk-St-Gillis-D. Buggcnhout-Opstal Wieze-Kieldrecht 4-1 KI. L. Vrasene-St.-Pauwels 2-0 4* PROVINCIALE F Woubrechtegem-Oordegem 0-3 Hillegem-Edixvelde 2-2 Burst-Mere 4* PROVINCIALE G Baardegem-Erembodegem j n Schoonaarde-Herdersem 2 Doggen-S. Moorsel 2_2 R. Lebbeke-Terjoden 77 Okegcm-Oudegem 77 Wichelen-FC Aalst q_3 TK Meldert-Opdorp 1-3 4« PROVINCIALE H Boonwijk-Rupelmonde 5-3 Hoogeinde-Appels 0-1 SK Lokeren-Eksaarde 3-1 Gerda-Lutterzele 1-2 White Boys-Mecrdonk 0-1 KJinge-Mocrbeke 3-1 Verrebroek-Tielrode 1-1 Straatje-Sinaai EENDRACHT ZELE-SV OUDENAARDE 4-1 Na een vlotte en onbesproken overwinning in dit Oost vlaams treffen komen de Zeienaars opnieuw postvatten aan de top van het klassement. Enkel La Louvière spant voorlopig de kroon dank zij het groter aantal overwin ningen. LA LOUVIERE - LEDE 2-0 Jong Lede wist dat het voor een zeer moeilijke opdracht stond in La Louvière. Voor het vertrek dienden reeds vier kernspelers gemist te worden. Baeten en Loopmans waren geel geschorst, terwijl Verhelle en Mertens wegens kwet suur niet konden aantreden. Trainer Mergeay was dan ook gedwongen om Bogaert en Van Cauter mee te nemen. 1' NATIONALE SC Lokeren-KV Mechelen (Van den Wijn- gaert) Seraing-SK Beveren (Blareau) 2' NATIONALE Waterschei-E. Aalst (31.1, 20 u., Jeurissen) Sint-Niklaas-Lierse (Schelings) 3' NATIONALE J. Lede-Diegem (Wautelet) Virton-E. Zele (Matagne) BEVORDERING B Duffel-VW Hamme (Buteneers) 1' PROVINCIALE SK Aalst-St.-Amandsberg (Eeckeman) Melsele-Dendermonde (Helderweireldt) Latem-Temse (Weytens) 2' PROVINCIALE A Meulestede-Lokerse (Burm) St.-Gillis-W. - Kemzeke (Okladnicoff) H. Vrasene-Kruibeke (Verniers) Heikant-De Pinte (Moons) Robur-Destelbergen (Roelandt) 2* PROVINCIALE B SK Lebbeke-Kerksken (Santon) E. Meldert-FC Denderleeuw (Devisscher) Hofstade-Dikkelvenne (Van Leuven) Kruishoutem-Schellebelle (Dierickx) 3' PROVINCIALE D Nieuwerkerken-SK Overmere (Balthazar) Erpe-RC WeMeren (Opdecam) Berlare-W. Moorsel (Philips) Massemen-Serskamp (De Meulenaere) Herzele-Aaigem (Boeykens) Gijzegem-E. Houtem (Redant) 3' PROVINCIALE E Bazel-Sombeke (Coppens) Grembergen-Kl. L. Vrasene (Reyniers) St.-Pauwels-Kallo (Van Lombergen) Stekene-Baasrode (De Buysschere) Waasmunster-Wieze (Vercauteren) Kieldrecht-Buggenhout (Van Hoey) Opstal-Haasdonk (Aelbrecht) St.-Gillis-D.-Excelsior (Van Zande) 4' PROVINCIALE F Edixvelde-Kwatrecht (Goossens) Oordegem-Smetlede (Hautman) Letterhoutem-Erondegem (Hanssens) Mere-Hillegem (Keerstok) 4' PROVINCIALE G Terjoden-Doggen (Comelis) S. Moorsel-TK Meldert (Vercruyssen) Opdorp-Schoonaarde (De Cock) Herdersem-Baardegem (Delmotte) Erembodegem-Welle (Van Imschoot) Iddergem-Wichelen (Paul) FC Aalst-Okegem (Van de Perre) Oudegem-R. Lebbeke (Dufour) 4' PROVINCIALE H Lutterzele-SK Lokeren (Van Mieghem) Eksaarde-Straatje (Balduck) Sinaai-Hoogeinde (Van Boven) Appels-Boonwijk (Heerwegh) Rupelmonde-Verrebroek (Roosens) Tielrode-Klingc (Speleers) Moerbeke-White Boys (Janssens) Meerdonk-Gerda (Van Laere) Oudenaarde trad in de Eist- straat met vier invallers aan maar slaagde er ondanks zijn inzet nauwelijks in de Zeelse defensie te verontrusten. Een sterkere en zegedriftige thuis ploeg teerde vooral op een autoritaire defensie, het hard werkend middenveld en de pe netratiekracht van het gevat uitbrekend aanvalstrio Pieters, Van Renterghem en Van den Broeck als gevaarlijke speer punten. Vooral Frank Van den Broeck toonde zich in zijn ele ment op de drassige grasmat. In een betere eerste helft kwam de topscorer van vorig seizoen een drietal keren doel man De Jaeger bedreigen waarvan een keer met sukses. Voor de openingstreffer was er evenwel een suksesvolle re bound nodig nadat het leder in eerste instantie op de rechter- staander te pletter sloeg. Voor Marc Cooreman was de vreug de om zijn in twee tijden ge scoorde treffer van korte duur. Drie minuten later bewerkte hij een inzenden van Sackx met het hoofd en liet een ver bauwereerde Zeelse doelman Van Puyvelde kansloos. Oude naarde nam dit onverwachts geschenk in dank aan en ging na de pauze verwoed in het offensief. Een tweede doel punt van Frank Van den Broeck smoorde een mogelij ke terugkeer in de kiem. Vier minuten voor tijd drong hij eens te meer op rechts door en schilderde Dirk Van Renter ghem met een sublieme voor zet een vierde treffer op de voet. "We hebben geluk gehad dat wij door de algemene afge lasting van vorige zondag onze eerste wedstrijd na de winter stop in eigen huis mochten be twisten in plaats van het voor ziene derby bij Jong Lede", stelde een tevreden Frank Van den Broeck. "Het was van uitermate groot belang deze wedstrijd zegevierend te be sluiten om onze gunstige plaats in het klassement kracht bij te zetten. Ik denk dat we op het aanvallende vlak een van onze betere wedstrijden hebben ge speeld. Goede kombinaties waren legio en de doelpunten vielen telkens op het geschikte ogenblik. Na deze goede start kunnen we nu met vertrouwen naar onze volgende opdrach ten toeleven. Met twee opeen volgende verplaatsingen naar Virton en Jong Lede gevolgd door de thuiswedstrijd met Ni- nove gaan we enkele belangrij ke weken tegemoet." Joost Arens Ondanks deze grote handi cap heeft Jong Lede een mooie en verdienstelijke partij ge speeld te La Louvière. De lei ders hadden het echt niet ge makkelijk tegen een geani meerd spelend Lede. De eer ste kansen waren duidelijk voor de bezoekers, Van Den Eeckhout, Lorré en Carlier wisten in het aanvangshalfuur een aantal kansen te verzame len maar deze werden jammer genoeg voor de bezoekers al len gemist. De thuisploeg kwam nu even opzetten in het slotkwar- tier van de eerste helft en de sterke Ferguson, de onstuimi ge Britse spits, knalde Vijt on middellijk in een schermutse ling uit de strijd. Doelman Vijt diende noodgedwongen ver vangen te worden door De Pauw. Dit voorval was alweer geen versterking voor de moe dige bezoekers. La Louvière kwam er echter maar bij mondjesmaat uit. Net voor inrukken wist men echter een belangrijk doelpunt te sco ren. In de slotminuut van de eerste helft scoorde Ferguson, wie ook anders? De tweede helft veranderde het spelbeeld nauwelijks. Lede bleef de betere ploeg, La Lou vière was niet in staat om enige druk op het bezoekende doel te verrichten. Ondanks het be tere spel van de bezoekers kwam een kwartier voor inruk ken de beslissing. Alweer de sterke Ferguson die de voor sprong van La Louvière ver dubbelde en meteen de eind cijfers vastlegde. Dankzij deze overwinning, die echter ge vleid te noemen is, gaat La Louvière aan de kop van de klassering samen met Een dracht Za\c. Voor Lede wordt het nu stil aan tijd dat de punten nog eens worden behaald om niet ver der in de klassering weg te zakken. Scheidsrechter: Sercu Doelpunten: Ferguson 44' en 77'. Jong Lede: Vijt (16' De Pauw), Asselberghs, Verhelle, Van Troos, Bogaerts, De Sae- deleer, De Winne, Lorré, Eeckhout, Carlier, Van den Eeckhout. Rode kaart: Peeters. (G.D.T.) MINIVOETBAL Minivoetbal. De miniemen van minivoetbalklub Den Draver uit Berlare mochten samen op de foto toen ze een nieuwe bal kregen (jj)

De Voorpost | 1987 | | pagina 18