VRASENE VELT WAARSCHOOT LEO VAN DAMME SCOORT STEKENE LOOPT VERDER UIT SKBERLARE ONDER INVLOED VAN JACQUES SCHREURS DERDE PROVINCIALERS IN DE STREEK VAN AALST BENNY KLEIN UITGESLOTEN 20 - 30.1.1987 - De Voorpost VOETBAL WETTEREN - BERLARE 1-3 Voetbal. Stekene Sp. verstevigde door de 0-1 uitzege tegen Kallo zijn leiderspositie in derde provinciale (dw) Kallo-Stekene 0-1. De Kalloose keeper Reysbrack stopt een schot van Merckx (dw) AAIGEM - BAMBRUGGE 0-3 Aaigem en Bambrugge heb- stilaan meester. De bezoekers ben er in een streekderby een overvleugelden het midden- aangename wedstrijd van ge- veld en kwamen nu regelmatig maakt. Aaigem ging het best voor het doel van Aaigem op uit de startblokken en kreeg zetten. In het slotkwartier brak een paar kansen. Op het zware de veer, Paecke wist er een veld werden die echter gemist kwartier voor tijd 0-1 van te door De Bolle en door Burms maken en even later konden De 0-0 ruststand was alvast Gabriels en Eeckhout de over- geen weergave van het geani- winning vaste vorm geven, meerde spel dat we tijdens de Dankzij deze winst komt Bam- eerste helft voorgeschoteld brugge op gelijke hoogte met Kallo-Stekene 0-1. Een duel tussen Danny De Ruyte van Stekene (in het wit) en Van kregen. Aaigem en is de strijd om de Remoortel van Kallo (dw) Na de res' werd Bambrugge degradatie nu ook een feit. SERSKAMP - HERZELE Deze wedstrijd tussen de beide middenmoters is een ge nietbare partij geworden. Vooral in de eerste helft kre gen beide ploegen veel kansen op een moeilijk bespeelbaar veld. Na de koffie wist Sers- kamp zijn meesterschap door te drukken. Herzele kwam nog weinig aan de bak. Het ver diende doelpunt voor Sers- kamp kwam er in de slotfaze. 5' voor inrukken kon Van Hauwermeiren scoren en be zorgde zo zijn ploeg een ver diende overwinning. (C.D.T.) Het gejuich bij de aanhang van SK Berlarc na dc winst tegen de titelkandidaat ver stomde dadelijk nadat het re sultaat bekend was van het voorlaatste gerangschikte Bambrugge, dat ook op ver plaatsing ging winnen. SK Ber- iare blijft metéén in het bezit van de rode lantaarn. Boven dien blijft er ook een driepun- tenkloof. "Anderzijds komt het deels tot een hergroepering", meent trainer Danny Van Hauwe. "In de komende weken moe ten we gewoon trachten om punten te sprokkelen. Ons be houd verzekeren is ons eerste doel. De ploeg verenigt veel jonge spelers. Hun verrichtin gen zijn hoopgevend. Stel dat we ons in derde handhaven, dan ben ik overtuigd dat we volgend seizoen veel betere re sultaten zullen boeken. De jeugd is dan weer een jaartje ouder, wordt rijper en krijgt meer ondervinding. Het komt er op aan om de jongeren samen te houden. Ze mogen zich niet laten ontgoochelen door een nederlaag of een min dere verrichting. Het kan bo vendien al eens voorkomen dat iemand langs de lijn te rechtkomt. Ook dat mag geen reden zijn om de lip te laten hangen. Uit drie recente wedstrijden hebben we vijf punten ge puurd. Die gunstige wending is voor een ruim deel te danken aan het wederoptreden van Jacques Schreurs. Om be roepsredenen heeft hij maan den moeten afhaken. Nu is hij opnieuw ter beschikking. Zijn invloed is groot. Hij vat post in de defensie. Wat de wedstrijd zelf nu betreft. Na tien minuten kwam de thuisploeg langs Dc Pauw op voorsprong. In het derde kwartier kon Geert Valck de gelijkmaker op het bord prik ken. Vijf minuten na de rust kwam Geert een tweede keer tot scoren. Van toen af waren we op weg naar een overwin ning. Die kreeg vaste vorm nadat Danny De Decker een derde doelpunt had gescoord. Laat ons stellen dat de eerste helft een verdeeld verloop kende. Na de hervatting waren wij veel sterker. Vergeet tot slot niet dat drie titularissen ontbraken. Jacques Van Kerckhove (geschorst), Rudy Buyle en Willy Van Linter, allebei gekwetst." Aan huis tegen Moorsel moet Berlare beslist een nieu we overwinning nastreven. (e.g.) 3* PROVINCIALE 2* PROVINCIALE TWEEDE PROVINCIALE IN HET LAND VAN WAAS De onbedreigde leider in twee provinciale A, Waarschoot, werd op eigen veld door degra datiekandidaat Herleving Vra- sene met 2-3 geklopt. Kandida ten voor een plaatsje in derde provinciale zijn er anders ge noeg in deze reeks. Zelfs de negende in de rangschikking, Sint-Gillis-Waas, kan nog niet op beide oren slapen. Onder tussen komt Lokerse stilaan bijgebeend na een mooie reeks wedstrijden, waaruit veel pun ten werden gepuurd. Herleving Vrasene heeft slim gespeeld in Waarschoot, dat een zeer groot overwicht aan de dag legde. Reeds in de vijfde minuut kon Impens de bezoekers op voorsprong bren gen. Toen het op de tiende minuut 1-1 werd, aarzelde Verley niet om de thuisploeg opnieuw op achterstand te zet ten. Even later mocht diezelf de Verley de stand nog aandik ken tot 1-3. Dat bleef zo tot aan de rust. Waarschoot moest dan wachten tot de 77' minuut vooraleer de aansluitingstref fer te lukken en de Herleving- defensie zorgde ervoor dat het niet verder geraakte. Zondag is er het derby Vrasene-Kem- zeke, de twaalfde tegen de derde. Dat Kemzeke is met 2-0 ge- n tegen SLV Zelzate, al lieten de mannen van aan het kanaal zich niet zomaar de das omdoen. Zij waren duidelijk met offensieve bedoelingen naar Kemzeke afgezakt. Ge lukkig kon Delaert al na vijf minuten scoren. Zelzate bleef toch gevaarlijk, maar dezelfde speler legde op een kleine vijf minuten van het einde de zege vast. Kemzeke staat derde en beoogt zeker de tweede plaats die nu door FC Zelzate wordt bezet. Staartploeg Lokerse doet het de laatste tijd dus beter en haalde vier op vier. Toch werd het verrast door een vrij vroeg doelpunt van Bolssens van Sint-Gillis. Lo kerse ging dan resoluut in de aanval en beheerste ook het middenveld. De jonge Benny Rogiers ontpopte zich als een drijvende kracht. Hij bracht eerst zijn ploeg gelijk en nog voor de rust zette hij ze op voorsprong. Op de 71' minuut kon Vleminckx handig gebruik maken van een te kort terug spelen van Zaman naar Ver- vaet om opnieuw gelijk te stel len. Gelukkig was daar op nieuw Rogiers die een steeds maar aanvallend Lokerse ver diend de zege schonk. Lokerse nadert nu tot op twee punten van drie andere ploegen en schijnt zich toch niet zomaar te laten doen. Volgende zondag trekt het naar Meulestede en als het daar wat kan oogsten, ligt er nog een harde strijd in 81 het verschiet. Sint-Gillis krijgt jijW Kemzeke op bezoek. Kruibeke en Nevele zorgden goed voor de toeschouwers die zeven goals gepresenteerd kre gen. Nevele deed het aanvan- Voetbal. F.C. Kemzeke met Jan Smet, Bert Emanuel, Yvan Strobbe, Manuel Verwilghen, kelijk iets beter op het zware Karei Van Hercke, Luc Van Lierop, Ronny Herremans, Gerrit Stremersch, Peter Calle, veld en met een klein steuntje Patrick Dullaert, Marc Van Himste, Koen Carmeliet, Dirk Samson, Luc Strobbe, Pierre van doelman Versmeten ge- Weyn e„ De Biock (;vj raakte het op 0-2 langs Billette y l i 4' A A I' IM f en Blomme. De strafschoppen .,|J I -j 4 5 jj;| i i waren goedkoop. Nadat Blom- WHIb •- me er een had omgezet voor iOjAi jp* ftr Nevele, scoorde Segers voor Jay ij'' de thuisploeg. Nog geen mi- A BHB nuut later mocht Zaman achter R de witte stip gaan staan en de f stand was meteen gelijk. Kriv Men was nog geen tien minu- TF' ten bezig in de tweede helft of W het stond al 4-2 dankzij Van Bogaert en Segers. Nevele was toen verplicht om risiko's nemen en lukte de aanslui- tingstreffer: 4-3. Toen tegen het einde Hoorens tegen de paal besloot was de bezoeken- de pijp uit, al hadden ze mis- schien op één punt. Voor Kruibeke is dit echter lokerse-St. -Gillis-W 3-2. Thuisspeler Rogiers scoorde drie treffers. De laatste daarvan in een goede zaak. Volgende de vooriaatste minuut legde de zege vast. (polo) zondag gaat het naar Vrasene en daar wordt het niet gemak kelijk... M.D.B. ZULTE - LEBBEKE 0-1 Jammer dat we voor een paar weken in Schellebelle de boot ingingen. Stel dat we er wonnen. Heb je al eens gezien in welke positie we ons in dat geval hadden bevonden? Dat was de kommentaar die we zondagavond in Lebbeke konden opvangen. Het is in derdaad zo dat een zege in Schellebelle de Konkelgoed- ploeg op twee punten van het tweede gerangschikte Dikkel- venne had gebracht. De kloof bedraagt nu vier punten en die is niet onoverbrugbaar. Ten minste niet wanneer men zelf geen steken meer laat vallen. Lebbeke won in Zulte. Een verdiende zege volgens zijn klubleiders die dergelijk resul taat niet hadden verwacht. De eerste helft kende een gelijkopgaand verloop. Op merkelijk was dat de thuis ploeg maar nauwelijks initia tieven durfde te nemen en op teerde voor een defensieve aanpak. SK Lebbeke etaleerde het betere voetbal, kombineer- de vlotter en voerde snelle bal wisselingen uit. Halfweg de tweede helft forceerde Ben Al- lal een doorbraak, plaatste drie opponenten in de wind en schoof de bal door naar Leo Van Damme die scoorde. Dat hierop een reaktie zou volgen lag voor de hand. SK organi seerde zich flink en schiep langs Garry De Kinder zelfs nog een uitmuntende kans. Geen onverdiende zege, me nen de Lebbeekse klubleiders. Grosso modo mag de verrich ting met een "goed" worden gekrediteerd. Bruno Van Bla- del fungeerde als sluitstuk, wat een gunstige invloed had op het vertrouwen. Michel Els- kens evolueerde als linksback. Voetbal. Bruno Van Bladel van SK Lebbeke (c) Hij verving Chris Matthijs in de beste omstandigheden. Matthijs was onbeschikbaar wegens examens. Chris volgt immers universiteitsstudies en wil op dat vlak niets aan het toeval overlaten. Vandaar ook dat hij niet gereeld op de trai ningen verschijnt. Tegen Kerksken moet SK Lebbeke nu zondag in staat zijn om twee punten te pak ken. Tenminste wanneer men in extremis nog voor de tweede plaats wil opteren. (e.g.) Kemzeke-SLV Zelzate 2-0. Ook al verloor Zelzate, het was op sommige momenten zeer gevaarlijk. Doelman Jan Smet moest geregeld tussenkomen (Iv) 3* PROVINCIALE Kemzeke-SLV Zelzate 2-0. Johan De Paepe maakt het kapitein Yvan Strobbe moeilijk (Iv) DERDE PROVINCIALE IN HET LAND VAN WAAS OVERMERE - ERPE 2-2 SK Overmere heeft tegen het eerst tot scoren gekomen. Erpe flink de mouwen moeten Een center van Christiaens stropen om een achterstand kwam in het bezit van Rin- ongedaan te maken. Na zes goot. Die bediende Sergeant minuten hadden de bezoekers die met het hoofd de bal in al twee keer gescoord. Dat het doel deed belanden. Tien mi- zo'n vaart ging lopen had men nuten na de hervatting zijn we aan de Donk zeker niet ver- een tweede keer tot scoren wacht. Erpe werd niet eens a stevige opponent aangezien. gekomen. Aan dat doelpunt, waarvan Sergeant ook de au- "Önze spelers hielden in het teur werd, ging een hoekschop begin geen rekening met de vooraf. We zijn toen blijven Indien Kallo kon winnen tegen Stekene dan kwamen vooraan de leiders vrijwel opnieuw sa men. Beide ploegen speelden zeer voorzichtig en dat zorgde voor een samenscholing in het middenveld. Aanvankelijk kwam Stekene aan bod langs De Ruyte. Toen diezelfde De Ruyte te zwak terugspeelde en thuisspeler Maes kon verlen gen, maar te zwak. De toe schouwers hielden hun hart vast. Toen moest de Stekense portier tussenkomen. Hij tipte een drop-shot van Verdoodt over de lat, nadat een schot van Maes al net naast was gegaan. Kallo beheerste toen duidelijk de situatie. Van Stry- donck en Maes schudden nog een mooie kombinatie uit hun mouw, maar keeper Van de Wiele was attent. Hij zou nog gekwetst worden, maar dat verhinderde hem niet om een uitstekende wedstrijd af te le veren, want Kallo vormde steeds een bedreiging. Eigen lijk tegen de gang van het spel in kon Stekene scoren. Danny Janssens probeerde een vlucht- schot en keeper Rijsbrack, die in feite nog niet warm gelopen was, faalde. Hij devieerde de bal in de voet van Geliere die niet aarzelde. Dat was op on geveer vijf minuten van het einde. Ook het slotoffensief van Kallo geraakte niet voorbij Van de Wiele. Stekene heeft nu drie punten voorsprong op Haasdonk dat thuis onbegrijpelijk verloor te gen Sint-GilUs-Dendermonde. Stekene krijgt zondag Baasro de op bezoek, een ploeg die het scoren nog steeds niet ver leerd heeft. Kallo moet naar Sint-Pauwels. De mannen van Sint-Pals gin gen trouwens winnen tegen Klein Laar dankzij een doel punt van Steven Dejonghe net voor de rust, al had Vrasene dat zeker niet verdiend. In de tweede helft verdedigde Sint- Pauwels uitstekend en stak de twee punten op zak. Klein Laar moet nu naar Grember- gen dat wat van zijn pluimen schijnt te verliezen en Sint- Pauwels krijgt visite van Kallo. De zege van Sint-Gillis-Den- dermonde tegen Haasdonk is een komplete verrassing. De bezoekers verdienden trou wens een vroeg doelpunt door hun offensief spel van bij het begin van de wedstrijd. Van Boxlaer deed een Sint-Gillis- aanval in eigen doel belanden. omstandigheden", meent klub- leider Van den Driessche. domineren. Met nog twintig minuten voor de boeg kwam Voetbal. In tweede provinciale A kon Sint-Gillis-Waas niet beletten dat hekkesluiter Lokerse de zege behaalde (polo) De scheidsrechter zwaaide tij dens de tweede helft nog met een ganse resem rode kaarten, maar uiteindelijk kwam het meeste gevaar nog van de be zoekers, die in feite verdiend wonnen. Haasdonk moet naar den Opstal en zal het allicht niet moeilijk krijgen. Daar is de fut er volledig uit. Bazel ging op Excelsior winnen met 1-2. Toch mocht de thuis ploeg zeker aanspraak maken op een punt, maar een wild vierde kwartier bezorgde Ba zel de winst. In de eerste helft had Cool er 1-0 van gemaakt, maar na de rust scoorde Buy- taert tweemaal. Excelsior trok dan alle registers open maar de bezoekende defensie stond pal. Excelsior moet naar het verrassende Sint-Gillis-Den- dermonde en Bazel ontvangt Sombeke, ook een ploeg die niet van de eerste verrassing gebarsten is. Dat Sombeke won trouwens thuis tegen SK Grembergen. een team dat nochtans buitens huis gensters kan slaan. Som beke was aanvankelijk de bes te ploeg en drukte dat uit in twee treffers langs Peleman en Ringoet, maar op slag van rus ten scoorde Buydts de aansiui- tingstreffer. Grembergen ging toen op zoek naar een gelijk spel en bezorgde doelman Aendenhof handenvol werk. Peleman ontnam de wit-groe- ne bezoekers echter alle illu sies door op de 77' minuut het definitieve vonnis te vellen: 3- 1. "Het veld lag drassig en een het tot een incident waarbij juiste voorzet in de voet schui- Benny Klein uit het veld werd ven was haast een onmogelijke gestuurd. Meteen zaten we nu- opgave. Er werd te kort op de meriek in de minderheid. We man gespeeld. Dat is de reden hebben toen taktisch gespeeld waarom we in een relatief kor- en hielden een puntendeling te periode twee keer bij de voor ogen. In die omstandig- neus werden genomen. Het heden is het beter één vogel in eerste bezoekend doelpunt de hand dan tien in de lucht, werd door De Raes aangete- Niettemin is Erpe erin ge kend. Daarna was het Cardon slaagd om van de numerieke die een vrije trap tegen de meerderheid gebruik te maken touwen joeg. Het gevaar v om ons in verlegenheid te een nederlaag inziend, hebben brengen. Al bij al meen ik dat onze spelers toen de mouwen de puntendeling niet onlogisch opgestroopt en het offensief is. Had een ploeg moeten win- ingezet. De bezoekers huldig- nen dan waren wij dat ge- den toen defensieve principes weest. Gelet op het aantal kan en hadden uitsluitend het vrij- sen, bekeken de ganse waren van de voorsprong op wedstrijd. Een balans die in het oog. Net voor het ingaan ons voordeel overhelt." van de rust zijn we dan voor

De Voorpost | 1987 | | pagina 20