X m WIE WINT TROFEE VAN SPORTVERDIENSTE IN HAMME? f TANENDE RODE STER ATLANTIS LEBBEKE VERLIEST MET VOETBALSCORE APPELS IS KAMPIOEN! KNAP RESULTAAT VAN RACING BOONWIJK WALTER DAMAN PRIJSSCHUTTERMET 22 DOELPUNTEN BAARDEGEM MOET N06 ERVARING OPDOEN GOLFBIUARTVERBOND LEBBEKE De Voorpost - 30.1.1987 - 21 adel s in den. baar olgt en het ook trai- SK itaat Dak- men :ede :.c.) en. in- ant in mi- we nt, lop 'en itig am bij :rd nu- We eld ing lig- I in ht. ge- :ke :en te dat sch in- ge- an- ase in c.) ien ge- gis een /an be- an- hij Jjn t in rijd de op de de ik- ust :er en in- rm rd. ste op en tot en an dy er, sel :u- g.) 7IQQB1 VOETBAL GOLFBILJART Baasrode-Waasmunster 5-3. Lijneel van Baasrode wipt het hoogst en wint het kopduel (vh) Voor de tweede maal organi seert de Hamse Sportraad een sportavond op zaterdag 7 fe bruari in sporthal Meulen- broek. Om 19 uur is er een kompeti tie-rolstoelbasket balwedstrijd tussen eerstcnationaler RBBC Zele en RBBC Brugge. Voor Hamme zeker een nieuwig heid. Naderhand komen er nog an dere demonstraties aan de beurt: trial (motorsport), tur nen door de plaatselijke tum- grocp De Greves, hondendres- suur door de plaatselijke klub De Trouwe Hond, gehoor zaamheidswedstrijd door de lokale vereniging «Onder Ons» en tot slot, break-dance, iets dat overgewaaid is uit Amerika. Dit alles zal worden afgewis seld met interviews van Didier en Dimitri M'Buyu die bij eer ste nationaler Lokeren spelen, en met Guido Ferket (trainer van St.-Niklaas). Rond 20 uur zal een interview plaatsvinden met de individue le en klubkampioenen die op nationaal gebied een titel heb ben veroverd. Ze zullen daar na in de hulde worden be trokken. Het hoogtepunt van de avond is ongetwijfeld de uitreiking van de trofeeën van sportver- dienste. AI de kandidaten zul len gehuldigd worden en de laureaten bekroond. Deze hul diging zal gebeuren door bur gemeester L. Baert, Francois De Graef, schepen van sport, en Albert Pieters, voorzitter van de sportraad. Voor deze prijzen werden de volgende kandidaturen inge stuurd: Reeks 1: sportman, sportvrouw, sportgroepering. A. Individuelcn: Luc Mette- penningen (hondenschool «Onder Ons»), B. Verenigin gen: De Trouwe Hond (hondc- nafrichtingsklub). Reeks 2: sportman of sportvrouw en sportvereniging volgens de prestaties van het afgelopen jaar: A. Individuelen: Veerle Smet (wielertoeristenklub «De Wuiten»), Johan Dadamfort (zwemklub Jastrcmski), Fran- ky Apers (Hamse motorsport), Sandra Van Uytvanghe (judo- klub Jitsu-Kwai), Nandy Kin- ders (judoklub Jitsu-Kwai). B. Verenigingen: Hamse zwem klub Jastremski, karateklub Chikara, kaatsklub «Rap en Vlug» Moerzeke-Kastel (twee de ploeg), Jiu-Jitsuklub «Bu- jun VTB» en judoklub Jitsu Kwai. Reeks 3: prijs van sport- verdienste, volgens jarenlange verdiensten voor de sport: Emiel Herreman (voetbal) en Karei De Wilde (kaatsen). De kans zit er in dat er nog een kandidaat wordt voorgedra gen. De Hamse sportraad heeft trouwens het recht voor de stemming nog een of meer dere kandidaturen naar voren te brengen. Er komt wellicht een nieuwe regeling voor het ontvangen van sportlaureaten en klubs op het gemeentehuis. Het was al lang een doorn in het oog van de sportraad dat er zoveel sportklubs en -mensen ontvan gen worden op het gemeen tehuis. Vóór dat een sport- klub of sportlaureaat ontvan gen wordt op het gemeen tehuis, zou het dagelijks be stuur van de sportraad daar over advies gevraagd worden. Het dagelijks bestuur zou dan het belang van een afzonderlij ke ontvangst overwegen. Alle daagse dingen zouden gegroe peerd worden op een bepaalde avond en eens om de drie, vier maanden ontvangen worden in de feestzaal van het gemeen tehuis. Op deze ontvangsten zou het bestuur van dc sportraad tel kens uitgenodigd worden op dat de klubs zich dan meer betrokken zouden voelen bij de sportraad. HVC Thor heeft probleemloos beide punten thuis gehouden. Het zwakke Red Star nam nooit zijn toevlucht tot anti-voetbal en dat is ook al een verdienste. De aanvallende thuisploeg kon langs de onlangs vader gewor den Simoen Van Den Bossche bereiken, maar die knalde op keeper Heymans. Even later kon een bezoekend verdediger een kopbal van de fatale lijn vegen. De door Johan Die- rickx uitgedokterde 3-4-3 op stelling wierp vruchten af, nog voor de tiende minuut kon Spaens een afgeweerde bal in doel verwerken: 1-0. Rond het kwartier stopte Heymans weer een mooie kopbal van Simoen. Halfweg de eerste helft kregen ook de bezoekers een mooie kans. De schuiver van De Gey- ter ging echter voorlangs. Even voor het halfuur kon Cooman een fout in de Op- dorp-defensie uitbuiten en meteen was het 2-0. Heymans kon nog een mooie poging van Everaert stoppen, maar het werd nog 3-0 voor de rust. Everaert bereikte de hoogop- wippende Simoen, die binnen kopte. Reeds in het vijfde kwartier werd de eindstand bereikt. Everaert scoorde op aangeven van Cooman (4-0) en nadien bediende Kurt ook Spaens, die in de verste hoek binnenschoof (5-0). Tien minuten later bracht Simoen de eindstand op 6-0. Absolute uitblinkers waren Spaens, Van Den Bossche en Simoen. P.V.V.C. Uitslagen vrijdagreeks Zorro's A-Lilianen A Lilianen B-Sprinters B Flippers A-Clubken A Paviljoen B-Brasan B Oude Schuur A-Kasseist. A Brasan A-Melle B Melle A-Paviljoen A Sprinters A-Klieksken A Zonhoek A-Blokskes A Melle B-Paviljoen A KORFBAL Paviljoen B-Klieksken A 2-4 Blockskes A-Sprinters A 1-5 Sprinters B-Liliancn A 3-3 Lilianen B-Bi;asan A 4-2 Kasseist. A-Zorro's A 4-2 Brasan B-Clubken A 5-1 Flippers A-Oude schuur A 2-4 Zonhoek A-Melle A 2-4 6-0 Uitslagen zaterdagreeks Thatnar B-Zorro's B voor grasan A-Zonhoek Lilianen C-Brasan C Zorro's A-Paviljoen B Modcma B-Lilianen A Statievr. A-Lilianen B Brasan B-Zandstuivers A Kalender voor 31 januari '87 Modcma B-Paviljoen A Paviljoen B-Brasan C Lilianen A-Statievr. A Lilianen B-Modema A Zorro's A-Lilianen C Brasan B-Thamar B Zonhoek A-Kapelleken A Atlantis Lebbeke slaagde er vorige zondagnamiddag niet in de thuiszege tegen Thor Hove te bevestigen. In de uitwed strijd tegen Loenhout moesten de Lebbekenaars immers met 3-1 de duimen leggen. Het team uit de buurt van de Bel gisch-Nederlandse grens was overigens een heel wat sterke re tegenstander dan de Ant werpenaars. Toch mogen de Atlantis dames en heren terugblikken op een bevredigende prestatie. Loen hout opende, via een afstands worp, wel de stand, maar het Lebbeekse aanvalsvak slaagde erin een paar kansen te kreë- ren. Piet Maesschalck liet ze echter onbenut. De Lebbeke naars bleken bovendien, meer dan de thuisspelers, hinder te ondervinden van de gladde vloerbedekking. Die leek im mers meer op een ijsbaan en maakte het demarreren uiterst moeilijk. Dat Atlantis gelijke tred hield met Loenhout, bewees de stand bij de rust: 1-1. Voor de gelijkmaker had Steven Cal- laert gezorgd. Vanop afstand. Na de rust vertoonde de wed strijd eenzelfde beeld. Atlan tis, sterk in verdediging, maar minder opvallend in de aanval nu. De rijke ervaring zorgde uiteindelijk voor een 3-1 eind stand in het voordeel van Loenhout. Ook het reserveteam beet in het Kempense zand. 7-2 luidde de uitslag. Voor de Lebbeekse korven zorgden Joeri Pissens en Danny Peersman. (pvr) SK Lokeren-Eksaarde 0-1. In dit derby kon de thuisploeg tot aan de rust nog standhouden. In de tweede helft trokken de bezoekers ten aanval. Niettegenstaande enkele hardnekkig betwiste fazen, was de match toch aangenaam om volgen nog "drie "korven'kon maken (polo) Bell - Appels 7-10 Op twee speeldagen van het einde staat het nu reeds vast dat Appels kampioen is. Tegen Bell werd het zowat de wed strijd van An Schuddinck, die met vijf korven bovenaan de schutterslijst staat. Aan de rust was het reeds 1-5 en het was pas naar het einde toe dat Bell maar dan was de Appelse overwinning al een zekerheid. Appels scoorde nog langs Wim De Wilde, Dirk Van Royen, Dirk Duym en de voor de gekwetste Annette Verstrae- ten ingevallen Tonia Michiels. Naast een zeer goed veldsei- zoen, dat binnenkort wordt verdergezet, is deze titel een beloning voor de inzet van de spelers. Zondag krijgen we de voor laatste wedstrijd: Appels ont vangt NJerksem. De match van de eerste ploeg begint om 14.50 u. in de Appelse sporthal. A. BUK OP VIERDE PROVINCIALE BAASRODE - WAASMUNSTER 5-3 4* PROVINCIALE V.J.BAARDEGEM-SK EREMBODEGEM 1-2 SK Erembodegem heeft eer- luKte Aendekerk nog voor de de brand te slepen. Bij SK der moeizaam maar toch vrij pauze de gelijkmaker. In het Erembodegem mogen we de verdiend gewonnen op het begin van de tweede helft leg- opmerkelijke prestaties van Steenland. Al verliep het spel de Denijs de eindstand vast. Cooman en Steylemans ver- nogal verdeelt, toch dwong SK Het verdienstelijke en sterke melden. de betere kansen af. verjongde Baardegem kon nog P.V.C. Nadat Cooman de bezoekers te weinig gewicht in de schaal op voorsprong had gebracht, werpen om een gelijkspel uit Gerda-Lutterzele 6-1. Doelman Freddy Huyck van Lutterzele graait het leder uit de voeten van Luk Goorebeeck (dw) In vierde provinciale werd de wedstrijd tussen Juventus Schoonaarde en Herdersem af gelast. Het voetbalveld van Schoonaarde was herschapen in een modderige brij, waarin voetbal spelen onmogelijk was. Een behoorlijk resultaat behaalde Racing Boonwijk dat Rupelmonde ontving. Tijdens de eerste helft kwam de thuis ploeg drie keer tot scoren. Eerst trapte Peeters een vrij schop tegen de touwen. Alois De Blezer en Van Den Abbee- le wisten daarna de cijfers tot 3-0 aan te dikken. Toen Me- dard Van der Meersch in de Baasrode-Waasmunster 5-3. Baasrodenaar Ringoet probeert twee tegenstanders te omzeilen tweede helft een vierde treffer (vh) voor zijn rekening nam, was Boonwijk zeker van de zege en liet het de teugels wat losser. Op het laatste slaagde Rupel monde erin om twee tegen doelpunten te scoren. Rapide Lebbeke verweerde zich flink tegen Terjoden maar ging uiteindelijk met de kleinste cijfers de boot in. Wichelen kwam tegen een zwak Aalst vijf keer tot scoren. Het duurde weliswaar tot de veertigste minuut alvorens Verstraeten voor het eerst de weg naar de netten vond. Een bezoekende kei ketste nadien Gerda-Lutterzele 6-1. Jaak Hermans van Gerda bereidt het vierde doelpunt voor (dw) nog tegen het doelhout. In de tweede helft maakten Verbe- ke, Verstraeten, Van de Velde en Roelandt de forfaitcijfers rond voor Wichelen. Dat Red Star Opdorp tegen leider Mel- dert ging verliezen leek de nor maalste zaak van de wereld. De Red Star-jongens hebben alleen nog gepoogd om in de mate van het mogelijke de schade te beperken. Niklaas werd Lutterzele ge- -■ trakteerd op een 6-1 pandoe- ring. Nadat de thuisploeg gereali- «K kon Steven de eer Lutterzele niet bekwaam tegen de sterkere opponent op te 1 .-oSM 'Aht Br boksen. Sparta Appels behaal- 'y de twee punten in Sint-Gillis- NB. - .'HmH Waas en klimt meteen op naar V SP de derde plaats. De Koninck, de broers Van den Berghe en jp" doelman Van der Meersch le- verden een goede verrichting. Dirk Raes nam tijdens de eer- ste de treffer voor V rekening. helft haalden Dirk Francois en éÉMEbMMBt iA Christiaens nog een paar keer Damesvoetbal. Tijdens het feest van damesvoetbalklub S.O.S. Veile werden drie dames scherp uit voor Sparta Appels, speciaal gevierd: Els voor haar goede luim tijdens de wedstrijden, Juliane die de speelsters (e.g.) vervoert en Josiane die trainer Staf Arbijn, haar man, elke week opnieuw moet afstaan (dw) Walter Daman is in deze kompetitie een opvallend voet baller. Hij kwam totnogtoe 22 keer tot scoren. Vorige zondag tegen Waasmunster nam hij twee doelpunten voor zijn re kening. Hij scoorde de ope ningstreffer en zette suksesrijk een penalty om. Toen hij kort daarna voor de tweede keer met een strafschoptaak werd belast, gokte hij verkeerd. Walter Daman debuteerde bij FC Baasrode, werd daarna aan SV Willebroek afgestaan en kwam twee seizoenen gele den bij KAV Dendermonde terecht. Technisch kwam hij tekort om in eerste provinciale te kunnen wennen. Hij had bij paarsblauw wel een aandeel in de doelpunten maar kwam in duels te weinig als winnaar te voorschijn om een vaste titula ris te worden. De Dender- mondse eersteprovincialer heeft Walter Daman toen afge staan aan zijn oorspronkelijke ploeg, FC Baasrode. De scheepsbouwers kwamen vori ge zondag vijf keer tot scoren. Voeg er dan nog de drie Waas- munsterse treffers aan toe en je weet metéén dat de kijkers aan hun trekken kwamen. "De voetballiefhebbers wil len nu eenmaal goals zien", zegt lokaalhouder Rieke Quis- quater. "We hebben de wed strijd gedomineerd en een 3-1 voorsprong bij de rust was het juiste beeld na vijfenveertig minuten voetbal, waarbij twee elftallen offensieve principes huldigden. De tweede helft kende haast een identiek verloop. De bezoekers hebben toen even gepoogd om ons in een valstrik te lokken. Dat was een misrekening. Toen Walter Da- man een vierde doelpunt tegen het net prikte, was het zeker dat de punten in Baasrode zou den blijven. Komende zondag onderne men we de verplaatsing naar leider Stekene. Het zou een mirakel zijn mochten we ook daar vijf keer scoren. Neem van mij gerust aan dat we niet bij voorbaat verloren zijn. Te gen een leidersploeg zijn we altijd tot meer in staat. Dat is nu éénmaal FC Baasrode." (e.g.) TK MELDERT-RS OPDORP 6-0 Voetbal. Baasrode versloeg Waasmunster met 5-3 vh) Voetbal. Waasmunster ging op het veld van Baasrode met 5-3 de boot in (vh)

De Voorpost | 1987 | | pagina 21