VOLLEYBALOVERZICHT DAMES SNUFFEL GREMBERGEN WINT PROBLEEMLOOS VLOTTE WINST VOOR BEZOEKERS KNAP VERTOON DIE DERDE SET PROBLEEMLOOS IKSPRES EKSPRES iVKSPSES EKSPR' kEKSPRj* Volleybal. De dames van Pardaf-B uit Kruibeke (vh) De juniores van Sinda Sint-Niklaas (vh) Volleybal. De plaatselijke De Vriendt kan de bal nog netjes overtikken (vh) DAMESVOLLEYBAL ZONDAG IN DE LEBBEEKSE SPORTHAL MODERNA LEBBEKE-WEÏTEREN Zondag komt rechtstreekse konkurrent Wetteren in Leb- beke op bezoek. Het wordt een wedstrijd die zeker niet mag verloren worden. Lebbeke staat immers zesde en Wetteren zevende. De heenwedstrijd werd wel verloren met 3-1, maar dat zal geen maatstaf zijn voor deze ontmoeting. De discipelen van trainer Etienne Van Uyt- fangh zijn er de jongste weken fel op vooruit gegaan, zodat nu winst wordt verwacht. De reserven spelen om 16.15 u. en de eerste ploeg om 17.30 u. A 22 - 30.1.1987 - De Voorpost Dames 3* provinciale 3* provinciale Lede - Kangoeroes Aalst 1-3 Volleybal. De juniores van Snuffel Grembergen (vh) OOK IN MOEILIJKERE OMSTANDIGHEDEN Snuffel Grembergen - Sinda St.-Niklaas: 3-0 Voor de Grembergse would-be enigszins beperkte kern baarde kampioen kondigde de wed- zorgen. Het viel allemaal nog strijd tegen St.-Niklaas zich best mee. De bezoeksters ble- aan als een moeilijke op- ken minder sterk dan verwacht dracht. Niet dat de Waaslan- en de vervangsters deden meer ders nu zo direkt als een echte dan van hen verwacht werd. konkurrent moeten be- Uiteraard had Snuffel het wel schouwd worden, maar het feit moeilijker om het ploegspel dat trainer-coach H. Van Aer- optimaal te laten verlopen schot twee basisspeelsters maar de werkkracht van o.a. moest vervangen uit zijn toch P. Vlaeminck, zorgde ervoor dat zelfs setverlies uitgesloten was. De eerste twee sets werden gewonnen met 15-9 en in de derde set kon Snuffel zich zelfs de weelde veroorloven kapi tein K. Baert naar de wissel bank te halen. Het werd in deze derde set 15-7 en met de 3-0 winst blijft Snuffel aan spraak maken op de provincia le titel. EVA. Snuffel - Heusden: 3-0 Snuffel Grembergen toonde zich in alle spelonderdelen be ter dan de bezoeksters uit Heusden. Meteen is de 3-0 winst het logische verdikt na een wedstrijd waarin enkel tij dens de derde set enige echte strijd te bespeuren viel. In de eerste set kon Heusden een tijdje blijven aanklampen om dat de afwerking bij de thuis ploeg tijdens de beginfase niet zo best vlotte. De bezoeksters veroverden even de leiding (1- 2) maar ondervonden duidelijk te veel hinder met de harde service van de thuisploeg en zonder veel omhaal werd het 9-4. Via 11-6 werd het 13-8 en met een ace van Claes en een aflegger van De Ridder werd de eerste set afgesloten met 15- 8. Ook in het begin van de tweede set raakte Snuffel moeilijk op gang (1-3) maar plots keerde het tij. T. Cau- dron zorgde voor 8-3 omdat de receptie bij Heusden het liet afweten en met snelle en geva rieerde aanvallen werd de klus afgemaakt door een nu op vol le toeren draaiende thuisploeg. De tweede deelwinst werd door Snuffel afgesloten met 15-5. In de derde set kwam Grembergen nu wel vlot uit de startblokken (4-0) maar daar na ging het een tijdje fout aan het net en Heusden kon gelijk stellen (11-11) en zelfs even op voorsprong komen (11-12). Coach Comelis greep toen in met een time-out en Snuffel drukte even door zodat er toch geen setverlies aan te pas kwam. Met een blok van K. De Blende werd de derde set afgesloten met 13-15. De Snuf fel reserven wonnen hun wed strijd met 2-1. EVA. Volleybal. De Gilvoc-meisjes uit Sint-Gillis-Dendermonde (vh) Waasmunster - Eksaarde 3-1 WAASMUNSTER NAAR DE TOP De thuisploeg kende weinig problemen en heeft niet hard moeten doorduwen om het als sterk aangeschreven Eksaarde met 3-1 naar huis te sturen. Alleen in de derde set liep het vierkant bij de thuisploeg. De bezoeksters konden tot 0-6 uit lopen zonder dat de thuisploeg kon riposteren en het werd uiteindelijk 11-15. Waasmuns ter had echter de eerste twee sets op zijn naam geschreven. Al werden er door Waasmuns ter te veel persoonlijke fouten gemaakt, toch werd het 15-12, een uitslag waarvan het ver schil groter had moeten zijn. In de tweede set werd het 15-6, wat voor zichzelf spreekt. In de vierde set werd de thuis ploeg nooit echt bedreigd en Waasmunster stevende rustig op de zege af: 15-11. A. Tegen Wetteren, een team met een zeer goede kwotering, speelde Gimlick Oudegem een voortreffelijke wedstrijd. In de tweede set wou Wetteren aan klampen en speelde verdien stelijk in de verdediging, maar faalde in het aanvalswerk: 15- 10. In de tweede set krfegen we een omgekeerde uitslag. De bezoeksters kwam aanval lend meer uit de verf en scoor de het meeste punten met plaats- en veegballen. Oude gem kon niet beletten dat Wet teren deze set won met 10-15. Nadien manifesteerde zich een thuisploeg die in alle opzichten de betere was en vlot uitliep om met 15-5 te winnen. In de vierde set kregen we hetzefde spel patroon. Oudegem dat zijn tegenstrever nu doorhad, wist wel raad met de lobs van de bezoeksters die in de lage ver dediging werden opgevangen door Dina Van Medegael en Christel Caudron, terwijl de aanvallen hard werden afge werkt door Gerdy De Kimpe, Yvonne Spitaels en Christine Van Cauwenberghe, Oudegem won dan ook gezwind met 15- Volleybal., Gilvoc-Kruibeke B 0-3. De Vriendt en Scholliers van Gilvoc trachten af te blokken (vh) Ereklasse VC Temse - Nieuwpoort: 3-0 (15-5, 15-2 en 15-4) De bezoeksters moeten allicht langer op weg geweest zijn om de sporthal van Temse te be reiken, dan dat ze op het ter rein gestaan hebben. De partij duurde amper veertig minu ten. Een zwak Nieuwpoort en een wedstrijd waarin niets te beleven viel. Trainer-coach Hugo Huybrechts kon in de derde set Conny Geertsen en Astrid Claes een speelkans gunnen zonder dat het enige invloed op het spelbeeld had. Een wedstrijd die ons in de toekomst zou moeten be spaard blijven wil men het voL leybal hoge 'oppen laten scheren. Eerste landelijke VC Stekense - Saco Halle: 2-3 (15-10,6-15,13-15,16-14 en 7- 15) In het teken van de degradatie vond in Stekene een belangrij ke wedstrijd plaats. Een zoge naamde vierpuntenwedstrijd was voor Stekense een must, wil het redelijke kansen maken om de degradatiezone te ont vluchten. De wedstrijd begon voor de thuisploeg veelbelo vend. Stekense nam het initia tief en het kon vrij vlot van zijn tegenstander weglopen. Het uitstekende werk van Noella Van Cauwen bezorgde de gast vrouwen een eerste deelzege. Stekense, dat slechts een schim van vorige week leek, kreeg in de tweede set een 1-12 achter stand aangesmeerd. De thuis ploeg spartelde tegen maar een goed spelend Saco (in de lage verdediging) bracht de set stand in evenwicht. Eenzelfde spelbeeld in de derde set waar in Halle opnieuw tot 4-11 kon uitlopen. Wanneer Chris Hey- man ook nog naar de kant moest wegens kwetsuur, zag het er voor de thuisploeg be denkelijk uit. De Cauwer zweepte haar me despeelsters op en Stekense slaagde er niet in de kloof te dichten bij 13-14. Het kon niet besluiten. In de vierde set ken de Stekene meeval zodat de beslissende set de doorslag moest geven. Hierin was Halle opnieuw de betere ploeg. Al hadden de Brabantse meisjes maar liefst 15 matchballen no dig om uit te maken. Eerste provinciale Sigivoc St.-Gillis Waas - Merelbeke: 2-3 Een spannende wedstrijd. Dat er in zo'n wedstrijd een verlie zer moet zijn valt te betreuren. In de beginfaze van de wed strijd onderschatte Sigivoc we liswaar zijn tegenstander het geen in de eindafrekening duur kwam te staan. De grensploeg herpakte zich maar de bezoek- sters konden een beslissende set afdwingen. In deze beslis sende faze waren de zenuwen uiterst gespannen, waardoor ze in zes van de zeven opslagen duidelijk mistastten en het deksel op de neus kregen. ATB St.-Niklaas- Kuros Zulte 2-3 (15-7, 15-13, 5-15, 7-15, 12-15) Een wedstrijd waarin beide ploegen hun deel opeisten. In de eerste set kwam Sint-Ni- klaas vrij vlot met 10-0 op voorsprong. De bezoeksters sprokkelden nog enkele pun ten bij elkaar. Maar in de tweede set moesten de ATB- meisjes een 3-10 achterstand goedmaken en via 10-13 kon de thuisploeg het tij doen ke ren om een 2-0 in de setstand te maken. Was het nonchalan ce? De kohesie bij de gast vrouwen raakte volledig zoek. Zulte nam de wedstrijd defini tief in handen om vrij gemak kelijk te winnen. Tweede provinciale: Rumbac Waasmunster - Delta Eksaarde 3-1 (15-12, 15-6, 11-15 en 15-11) In de eerste set kon Rumbac een 11-1 voorsprong verzilve ren, maar een terugvechtend Eksaarde zorgde voor enige spanning. Waasmunster rond de echter af. De tweede set was minder aangenaam, maar de derde set was voor de be zoeksters genoeg om aan te klampen. Met aanvallen in het middenveld werd suksesvol ge scoord en zo kon een reeks van acht opslagen van Monique Durinck de achterstand onge daan maken. Tijdens de vierde set herpakte Rumbac zich en won verdiend dit treffen. Vierde provinciale A: Madavoc Hamme - Juvenes Zele 3-0 Met de afwezigheid van Nancy Meert, Greet Laeners en Kris Franckaert scheen de ploeg nog altijd organisatorisch te kloppen. Fanny Reupens kon haar debuut maken in de fa- nionploeg en ze heeft deze ge legenheid gretig te baat geno men om haar kunnen te bewij zen. Voor de Madavoc-meisjes een gemakkelijke overwinning ondanks het feit dat drie basis speelsters hun kat stuurden. Enkel in de tweede set onder vond Hamme enige tegenstand van de Juvenesmeisjes, maar wanneer dan nog de bezoeken de kapitein uitviel brak de veer bij Juvenes en na één setbal was het raak. Geen zware op dracht voor Hamme, dat eens te meer gered werd door de jeugd. V.C. Buggenhout - Delta Eksaarde 1-3 (15-11, 6-15, 5-15, 14-16) De eerste coaching van Guy Mannaert leidde de Buggeii- houtse meisjes niet naar de overwinning. Nadat de reser ven een 0-3 nederlaag opliepen (setstanden 3-15, 8-15, 7-15) liepen de basisspeelsters even eens een nederlaag op. In de heenronde kon Buggenhout Delta nochtans afdrogen met 1-3 cijfers. Vanaf de start van de wedstrijd bleven de ploegen in eikaars nabijheid, via 5-5 werd het 10-10. Vandan af ging de thuisploeg punt per punt naar de eerste deelzege, na vier setballen. Een omgekeerd beeld in de tweede set, waarin Buggenhout eerst tot 2-0 uit liep, maar nadien een 5-12 ach terstand moest slikken. Eksaarde rondde af na twee setballen. In de derde set na vele balwisselingen was het nog altijd 3-3 en 5-5. Opnieuw kon Eksaarde tot 5-12 uitlopen en zegevierend besluiten. De vierde set, de spannendste van de wedstrijd, met als tus senstanden 2-2 en 5-5, kon Buggenhout via 10-5, 11-7 en 12-8 uitlopen maar bij 14-9 vielen de lokale speelsters stil en Eksaarde kwam terug. Bij 14-13 werd Nancy Dierickx vervangen door Karine Bas en bij 14-15 werd dezelfde wissel nogmaals doorgevoerd. Bij Buggenhout trad in de eer ste en derde set na twee jaar inaktiviteit, de nieuwe aan winst, Brigitte Buydts (ex- Adec) aan. Leeuwerik Lede - Kangoeroes Aalst: 1-3 (6-15, 15-10, 11-15 en 7-15) De reservewedstrijd werd met 2-1 door Lede gewonnen. De setstanden luidden 15-4, 7-15 en 16-14. Het begin van de eerste set was gelijkopgaand tot 4-4 en voorzien van vele balwisselingen. Plots schoot Kangoeroes als een blik semschicht van zijn tegenstan der weg tot 5-12. Aalst rondde af en ondanks het onhoudbaar werk van Kangoeroes duurde deze set nog een half uur. In de tweede set konden de bezoeksters via 2-5 tot 3-7 uit lopen. Lede vond weer aan sluiting bij 7-7. Vanaf dat mo ment werd er voor de puntjes hardnekkig gevochten. Punt per punt ging de score de hoogte in. Bij 10-9 was Kan goeroes gedwongen af te ha ken. De derde set was de span nendste, doorspekt met vele rotaties. Leeuwerik kon tot 8-5 uitlopen maar een goed repli kerend Aalst beende de ploeg bij 8-8 bij. De gastvrouwen kwamen bij 11-10 nogmaals aan de leiding, maar ze vielen uiteindelijk stil. Aalst kon vrij vlot uitmaken. In de vierde set geraakte Kan goeroes via 4-2 en 7-5 op ach terstand. Kangoeroes-speel ster Gabriels bracht met haar opslagbeurt de bezoekende ploeg op een 7-14 voorsprong. Door een spelonderbreking van Lede werd de eerste setbal niet verder benut. Alleen in de derde set konden de Lecdse meisjes laten zien tot wat ze in staat zijn. Hoe Trui Schockaert zich ook in spande, het volstond niet om de wedstrijd te winnen. Aan vallend kwam Els Van Den Bossche nog best uit de verf. Heeft ze niet die technische bagage, dan scoorde zij toch punten aan het net met haar veegballen. Meteen werd de derde set gewonnen. Aalst startte knap en won de eerste set met 5-15. In de twee de set werd het al moeilijker voor de Ajuintjes, maar Tanja Van Impe zorgde voor knap volleywerk. In de laatste set was de samenhang van de thuisploeg zoek en werden te veel persoonlijke fouten ge maakt: 7-15. A. Berlare - Zelzate 3-0 Berlare, dat zijn zieke coach moest missen, heeft daarvan geen hinder ondervonden te gen een zwak Zelzate. Al speelde thuisploeg een zeer goede wedstrijd, ze kreeg in de eerste set nog enig weerwerk van de kanaalmeisjes, die kon den terugkomen tot 14-11, maar dan maakte Berlare uit. In de tweede set liep de thuis ploeg gesmeerd en het werd zelfs 11-4. Toch vond Linda Beelaert het nog nodig om een beslissing van de scheidsrech ter te betwisten en kreeg daar voor een gele kaart. Berlare won deze set met 15-5. In de derde set kwam er weer wat tegenstand, maar het waren de plaatselijke aanvalsters die het hoge woord bleven voeren en Zelzate op afstand hielden: 15- 9. A. Gilvoc - Kruibeke 0-3 Gilvoc heeft tijdens de derde set de kans gemist om het tij te doen keren toen het reeds met 0-2 in het krijt stond. In die derde set kwam Gilvoc met 10- 7 voor maar dan ging het mis en de voorsprong werd door Kruibeke te niet gedaan. Vol gens bestuurslid Praet kon dit het keerpunt van de match geweest zijn. De sterke be zoeksters lieten echter niets N aan het toeval over en wonnen met droge 0-3 cijfers. Kruibe ke was in alle spelonderdelen de betere ploeg, maar Gilvoc liet af en toe toch ook een sterk staaltje zien. Er zit veel kans in dat Kruibeke dit jaar kampioen wordt. A. 2* provinciale Zottegem 0 Modema Lebbeke 3 In de bar koude sporthal van Erwetegem-Zottegem is het een wedstrijd zonder geschie denis geworden. Tijdens de eerste set kreeg Lebbeke het niet gemakkelijk om zich aan te passen aan het spel van de tegenstanders dat met holder- debolder-volley uitpakte. Coach Berckmoes, die Van Uytfangh verving, gaf de nodi ge onderrichtingen en van dan af ging het weer prima bij Lebbeke, dat nu zijn eigen spel speelde. Bij Zottegem schortte er blijkbaar iets aan de aanval, want smashes kwamen er niet, terwijl het in verdediging iets beter was dan de gasten. Toch was het dankzij het aanvallend werk van Ann Tilley, Liliane Breuckelaers en kapitein Ca role Segers dat de eerste set met 10-15 gewonnen werd. In de tweede set ging Lebbeke van start met An Van Steen aan de opslag en dat leverde dadelijk een 0-3 voorsprong dien de kans om via de opslag püvoc-Kruibeke B 0-3. Wat de Sint-Gillisse meisjes ook probeerden, het was verder uit te lopen. Moderna er aan de ^S- Pardaf trok met de punten naar huis (vh) draaide nu op volle toeren en op de haalde weer uit en smashte vlot over H het blok. Het werd 5-15. In de H derde set kregen we hetzelfde I spelpatroon. De Modema- meisjes gaven niets meer toe. Iris Ravijts sloeg met haar ser- ^Bj&7 3 T vice de kloof en Ann Van a "fï« - f, Steen kreeg als spelverdeelster «11 I X. 6 In 1 zelfs lovende woorden mee LM y.S IKSPRES /lv4flM I u 1 1 van de thuissporters die ook EKSPRES /AlfeBiSPRE) jJUT\f 1 zagen op welke ideale manier w A f aanvalsters de bal I J bracht. Zottegem had tegen I 'm JU die Lebbeekse aanvallèn geen V/ verhaal meer en het werd op- 4 r.'jU V -f 5 Deze overwinning is een goede 2 "fcw IAI .'fc zaak voor Lebbeke want kon- mlxM jmiA ,Trfprf ÉL kurrent Wetteren verloor op ffn g ÉS'KSPRE' lA'k vJjpRff Oudegem, zodat Modema nu ssm *"•!£- -ft 'i zesde in de rangschik- ¥JÊSL\ i\ li JUK 5MB ^bBmbK q jvmB is L-j» b Ook de reserven wonnen: 2-0. Q "Mr A- MB Y m B m f Gimlick Oudegem-Wetteren 3-1 THUISPLOEG TOCH BETER

De Voorpost | 1987 | | pagina 22