VAN DER FRAENEN KWAM, ZAG EN WON PETER VAN IMPE: BETER DOEN DAN VORIG JAAR HOOP VOOR HET BELGISCH VELDRIJDEN MONSCHAU-ST. NIKLAAS, DE WASE KLASSIEKER VOOR WIELERTOERISTEN OOK OP DE HEYZEL IN BRUSSEL JEUGDVOLLEYBAL te doen. H. Dierick en A. vervangen. VELDRIJDEN AKTUEEL Een Belgische vaudeville. Onbegrip bij de kollega's, woede bij de bondsverantwoordelijken. Roland Libo- ton wist voor het derde opeenvolgende jaar de verza melde veldritpers te boeien. In ongunstige zin. Eerst niet, dan wel en tenslotte maar niet. In het Belgisch kamp was men duidelijk ontgoocheld om de houding van de nationale kampioen. Liboton wordt opnieuw karakterzwakte en onvolwassenheid ver weten. Zonder Liboton zagen de ingewijden geen licht meer in de Belgische duisternis. Wie kon bijvoorbeeld een voet zetten naast de Nederlanders die met Hennie Stamsnij- der als eindwinnaar van de Superprestige toch ook al het officieus wereldkampioenschap op punten binnen hadden? En wie van de onzen kon het opnemen tegen de Zwitsers Richard en titelverdediger Albert Zweifel voor wie de snelle omloop van Praag als gegoten leek. De nood was dus groot. Maar kijk... eerst was er de verbluffende prestatie van ene Marc Janssens die alle tegenstand bij de juniors op een hoopje crosste en de amateurs hadden er zaterdag weinig van terecht gebracht, ons land de allereerste wereldtitel in die kategorie bezorgde. Hoop voor de toekomst dus. Zeker ook omdat België met De Roose en Van Steenbergen bij de juniors het landenklassement won. Bij de profs bleef de vrees voor de totale vernedering. Ons land dat met de zes proftitels van Eric De Vlaeminck nog steeds op de eerste plek uit de veldritge- schiedenis prijkt, was nergens meer. De redding kwam er. Uit de onenvachte hoek want niet Paul De Brauwer of Yvan Messelis hielden onze kleuren hoog. Het was Danny De Bie, in eigen land nooit als topper beschouwd, die als enige uit het deelnemersveld kon konkurreren met de Westduitser Klaus-Peter Thaler. Thaler was outstanding op het Praagse parcours. Zijn tweede titel bij de profs haalde hij met zijn behoorlijk loopvermogen en zijn grote dosis rijvaardigheid. Danny De Bie benaderde hem in al die onderdelen het dichtst. De Bie heeft nog jaren veldritbedrijvigheid voor de boeg. Hij wordt vanaf nu de grootste belager voor Liboton en de andere gevestigde waarden. Er is hoop voor de Belgische veldritsport. Hugo Aerts WIELRENNEN Twee jaar terug, als eerste jaars-prof, behaalde hij twee overwinningen bij TV-blad- Eddy Merckx, de ploeg van Paul De Baeremaeker. De ver wachtingen waren hoog ge spannen en in de omgeving van de Merenaar werd halsreikend uitgekeken naar het vervolg van de suksesstory. Maar ik ben er op achteruit gegaan vorig jaar, vertelt ons Peter Van Impe, als we voor zichtig polsen naar de eigen appreciatie van zijn wielersei- zoen '86. Vorig jaar won ik slechts één wedstrijd, in Aalter, en dat was duidelijk beneden de verwachtingen, stelt hij zelf. Heb je daar een verklaring voor? Wel, eigenlijk had alles te maken met die koude weers omstandigheden in januari vo rig jaar. Ik scharrelde een griep op en bleef met de mise rie op mijn lijf voorttrainen. Want ik wilde er kost wat kost staan. Met als gevolg dat ik tegen de tijd dat we met de groep op oefentraining trok ken met moeite kon volgen. En eerlijk gezegd, ik ben er nooit meer bovenop geraakt. TV-blad is een ploeg die het van de regionale wedstrijden moet hebben en dat betekent bijna dagelijks koersen, een maal de wielerkalender aange sneden is. Op een korte rust- of herstelperiode moet je dan niet rekenen, daar is geen tijd voor. Peter Van Impe werd niet meer aangesproken voor een kontraktverlenging bij zijn vo rige werkgever. Zodoende moest ik op het eind van het seizoen zelf op zoek naar een andere sponsor. Gelukkig heb ik die vrij vlot gevonden. Vanaf dit jaar ver dedig ik de kleuren van Ro- bland, een Waalse firma die machines fabriceert. Luc Lan- duyt wordt mijn sportbestuur der en de ploeggeest schijnt o.k. We gaan een paar maal naar het buitenland, omdat de co-sponsor uit Italië komt. Zo staan de Ronde van Puglia en de Ronde van Sicilië op het programma. Voorts alle klas siekers en de rest wordt opge vuld met regionale wed strijden. Hoe liggen de ambities voor Peter Van Impe persoon lijk? Graag zou ik beter preste ren volgend jaar. Vooral in de wat lastigere eendagswedstrij- den zou ik mij willen laten zien. Niet direkt de klassiekers buiten kategorie, maar wed strijden van eerste kategorie, over iets langere afstand dan de traditionele kermiskoersen, zoals bv. Dwars door België, enz. Hoe houdt een profwiel- Wielrennen. Peter Van Impe hoopt op een beter seizoen (arch) renner zich fit in de winter maanden? Dit jaar heb ik veel gevoet bald. O.m. met de ploeg van naamgenoot Lucien Van Im pe, maar ook minivoetbal. We zijn zelfs in kompetitie uitge komen en (even aarzeling)... dat ging nogal. Waar speel je meestal? Links vooraan. Veel gescoord? Eigenlijk niet zoveel. Wel veel «aangegeven». Voor de rest was er nogal veel crosswerk. Toen het zo geweldig koud was begin deze maand trok ik er dagelijks twee keer op uit. Ik kwam ook reeds een paar maal in kompe titie. Met een 8ste plaats in Viane, en een 12de in Zelzatc. Nu dit weekend cross ik in Meise en ook wedstrijden in Nieuwerkerken en Merchtem staan op de affiche. Reeds van voor Nieuwjaar ben ik bezig met wegtraining en ik mag zeggen dat de konditie reeds vrij behoorlijk is. Gent- Gent is het eerste objektief. Laatste vraag. Wie is er nu thuis de beste? Beroepsrenner Peter, met één overwinning, zijn broer met drie palmen bij de juniores of... vader Lucien Van Impe, die momenteel als Oostvlaams kampioen en meest regelmatige renner bij de crossers van de BWCL, het schone weer maakt? Het antwoord is een diplomati sche glimlach en korte stilte, 't Zal moeder zijn, zeker? F.V.N. Wielrennen. De vijftienjarige nieuweling Sven Janssens uit Berlare is zich momenteel aan het voorbereiden op het komende wegseizoen. Indien hij de Berlaarse traditie kan voortzetten dan is de puitenkloppersgemeente alweer een flink renner rijk. Of hij een De Bruyne, Lemo of De Backer zal worden, zal de nabije toekomst uitmaken. WIELERTOERISME VOLLEYBAL 26 - 30.1.1987 - De Voorpost B.W.C.L.-VELDRIJDEN Zaterdag in Zonnegem A- en B-reeksen DIRKJANSSENSEN EDDY WANDELS Door de dooi der laatste dagen lag het parcours er zeer zwaar en modderig bij zodat de renners een zware opgave wachtte. De bonte bende ver trok zonder kampioen Marcel De Geest die te laat aan de startlijn verscheen en meteen konden anderen op de zege hopen. Dirk Janssens trok re soluut in de aanval en duldde na één ronde geen enkele ren ner meer in zijn spoor. Hij zou gaandeweg zijn voorsprong vergroten en won zonder ooit bedreigd te zijn. Achter Dirk werd er tussen de B-renners fel gestreden. De Baerdemaeker, tuk op een overwinning, leek lange tijd de beste troeven in handen te hebben, maar het was uitein delijk Eddy Wandels, die vrij vlot de zege op zak stak voor een licht ontgoochelde De Baerdemaeker en Brondeel, die derde eindigde na een prachtige remonte vanop de laatste plaats. Willy De Pauw, bestendig in opmars, forceerde nog een vierde plaats, voor een licht gegriepeerde en daardoor uit forme geraakte Hendrik Comelis. Bij de A-renners werd een sterk finishende J.P. Lauwereys tweede. Een her boren Marc Duquet, die nu op zijn geliefkoosde omlopen kon aanmodderen, werd derde. Freddy Ryde werd verdienste lijk vierde en Peter Rottier vijfde. Een ontgoochelde Ro ger Michiels werd zevende. Hij was door pech en valpartijen achterop geraakt. C- en D-reeksen MARCEL SCHUDDINCK EN LUCIEN VAN IMPE Met Gaston Van den Hoe- cke aan de leiding trokken de renners de eerste hindemissen tegemoet. Na een ronde voer de Schuddinck, in zijn sas op dergelijke omlopen, de forcing voor Lucien Van Impe, Serge Bie, Willy Van der Eecken, Vettenburg die door band- breuk zou uitgeschakeld wor den, André De Vuyst, Alois Arijs, Gerard Buelens, Col man, Steurbaut, e.a. Schud dinck bleef aan de boom schudden en Serge Bie, die zich op de tweede plaats nes telde, bleef op zo'n tweehon derd meter hangen. Hij zou er niet in slagen om ook maar één meter in te winnen, maar met een waren de eerste twee plaatsen benomen. Bij de D- renners verdedigde Lucien Van Impe met hand en tand zijn winnende positie en ook hier slaagde achtervolger Willy Van der Eecken er niet in om iets goed te maken. Van Impe nam verdiend de bloemen in ontvangst. Bij de C-renners kwam Gerard Buelens op de derde plaats, gevolgd door Colman en Steurbaut. Jozef Gevaert, goed teruggekeerd, werd derde in de D-reeks, voor André De Vuyst, die naar het einde toe wat terrein moest prijsgeven. Op de vijfde plaats kwam een verrassende Omer De Baere, een veropenbaring, die zelfs Lucien De Gusseme nog voorbijstak. Uitslagen A-reeks: 1. Janssens, 2. Laureys, 3. Duquet, 4. Ryde, 5. Rottier, 6. Michiels, 7. Mo reel, 8. De Paepe, 9. Snau- waert, 10. Baele. B-reeks: 1. Wandels, 2. De Baerdemaeker, 3. Brondeel, 4. De Pauw, 5. Comelis, 6. Van den Eeden, 7. Van den Bossche, 8. Dryoel, 9. De Smet, 10. Merckx. C-reeks: 1. Schuddinck, 2. Bie, 3. Buelens, 4. Colman, 5. Steurbaut, 6. De Paepe, 7. Arijs, 8. Van Hoorebeke, 9. Vettenburgh, 10. Sonck. D-reeks: 1. Van Impe, 2. Van der Eecken, 3. Gevaert, n -.. 4. De Vuyst, 5. De Baere, 6. vlijtige Daisy die het werkje blijkbaar met genoegen op- De Gusseme, 7. Van Vaeren- knapt. Gaston Van den Hoecke moest getuige zijn om te zien bergh, 8. Van Wesemael, 9. of het werk wel grondig gebeurde. Van der Vurst, 10. Van den Hoecke. B.W.C.L.-Veldrijden. Nog voor de cross te Wieze moest Alois Arijs de helft van zijn baard laten scheren door de Zondag in Wieze A- en B-reeksen WERNER VAN DER FRAENEN EN MARCEL DE GEEST Van in de start ging Van der Fraenen in de aanval en de rest moest niets anders doen dan achtervolgen. Achter Wemer ging kampioen Dirk Janssens geweldig te keer, samen met De Backer, die lange tijd in de voorste stellingen zou strijden maar nadien zou wegdeemste- ren om zelfs volledig uit de koers te verdwijnen. Daarach ter volgden Antoine Brondeel en Marcel De Geest, die in het begin wat pech had en zijn draai niet vond. Later zou hij nog flink uitpakken en zelfs nog dichtbij Van der Fraenen geraken. Verder kwamen Lau reys en Comelis, terwijl pas dan ook De Baerdemaeker kwam, die de koers van de dag voordien nog niet verteerd scheen te hebben. Ook Mare Duquet zit er nu wel definitief door en kan enkel nog op zijn karakter rekenen. Willy De Pauw leek ook al niet in beste doen, terwijl Dryoel, De Pae pe, Moreel en Rottiers nog reden voor wat ze waard waren en om de schade te beperken. Zo kregen we Van der Frae nen als winnaar, voor De Geest die Dirk Janssens nog passeerde. Brondeel bleef lan ge tijd in dit hoog gezelschap, maar deemsterde naar het ein de toe stilaan weg. C- eri D-reeksen SERGE BIE EN LUCIEN VAN IMPE De plaatselijke renner Alois Arijs verscheen half geschoren aan de startlijn. Hij had zijn baard aan één kant afgescho ren en won daarmee een wed denschap, maar dat belette hem niet om het peloton op sleeptouw te nemen. Toch zou hij stilaan terugvallen omdat dit parcours hem niet te best ligt. Daar kwam dan Serge Bie, die zonder op- of omkij ken gezwind de hindernissen nam, belaagd door kampioen Schuddinck, die voor zijn ver diensten in groot-Lede gelau werd werd en sportlaureaat werd. Hoe Schuddinck zich ook weerde, hij kon de kloof niet dichten en werd knap tweede achter de ongenaakba re Serge Bie. Lucien Mussche met een lichte griep, werd nog mooi derde terwijl de gelegen heidscrossers Ben Moens en Petrus De Landtsheer knap presteerden en op de vierde en vijfde plaatsen beslag legden. Ronny Steurbaut, eerder slecht gestart, kwam nog flink terug en remonteerde Mus sche, Colman en Arijs. Bij de D-renners kregen we een tweekamp tussen Lucien Van Impe en Willy Van der Eecken. Toen Willy echter on deruit ging, was Van Impe de finitief weg. Jozef Gevaert werd derde nadat hij André De Vuyst had ingehaald en in de steek gelaten. Victor Van Vaerenbergh, die Felbt De Braekeleer achter zich kon houden, werd vijfde en verder vinden we Roger Van Wese mael, Gaston Van den Hoecke en Hervé Verstraeten. Lucien De Gusseme brak zijn zadel toen hij nog in goede stelling fietste en moest noodgedwon gen de strijd staken. Uitslagen A-reeks: 1. Van der Frae nen, 2. Janssens, 3. Laureys, 4. Duquet, 5. Goessens, 6. De Paepe. 7. Rottiers, 8. Moreels, 9. Ryde, 10. Baele. B-reeks: 1. De Geest, 2. Brondeel, 3. Comelis, 4. De Baerdemaeker, 5. De Pauw, 6. Dryoel, 7. Mertens, 8. Hoebe- ke, 9. Janssens M., 10. Desmui. C-reeks: 1. Bie, 2. Schud dinck, 3. L. Mussche, 4. Moens, 5. P. De Landtsheer, 6. Steurbaut, 7. Mussche R., 8. Colman, 9. Arijs, 10. Van Rossen. D-reeks: 1. Van Impe, 2. Van Der Eecken, 3. Gevaert, 4. De Vuyst, 5. Van Vaeren bergh, 6. De Braeckeleir, 7. Van Wesemael, 8. Van den Hoecke, 9. Verstraeten, 10. Van Eyck. Volgende wedstryden Op 31 januari in Zonnegem Op 1 februari te Impe, Ak kershof, sluitingsprijs. BWCL-Veldrijden. In Wieze won Werner Van der Fraenen uit Aalst d De Geest de B-reeks. A-reeks en Marcel BWCL-Veldrijden. Ook de afgevaardigden hebben hun cross gereden. Ernie Van Horebeke won. Danny De Smedt werd tweede, Luc Merckx derde en Louis Sterckx vierde. Voor deze foto hadden re eerst hun modderkledii BWCL-Veldrijden. Lucien Van Impe was i won de C-reeks. Wieze primus van de D-reeks en Sergie Bie CMIB am mkI Op initiatief van de Belgische Federatie voor Wielerfabri- kanten heeft van 31 januari tot 2 februari op de Brusselse Heyzel de eerste grote ten toonstelling van fietsen plaats. De deelnemers zijn allemaal Belgische fabrikanten. Eén van die deelnemers is de nog enige overgebleven Wase fabrikant, de firma Van Den Berghe, die op het industrie park gevestigd is. Deze firma zal er dus haar produkten ten toon stellen, samen met vele andere bedrijven die de Belgi sche fiets willen promoten en de verkoop ervan stimuleren. voor toeristen Monschau-St. Niklaas en voor de andere or ganisaties van de Wase Wieler toeristen. Op de stand zal ook alle infor matie te bekomen zijn over de reeds genoemde klassieker die plaats heeft op 6 september, over Parijs-Roubaix van 19 september en over de Rey- naertroute van 31 mei. Een gelegenheid dus voor elke wielertoerist om niet alleen de mooie tentoonstelling te be zichtigen maar tevens kennis te maken met de wcgklassiekers van hoog niveau. De heer Van Den Berghe die Verdere inlichtingen kunnen ook een groot wielerfanaat is steeds bekomen worden op het v i gebleven zal in zijn stand op sekretariaat van de Wase Wie- Wielrennen. Gunther Thuysbaert, een jong beloftevol renner uit Kallo, werd door zijn deze £xpo Ve,0 ecn iertoeristeni Kalkstraat 5, 2700 supporters van Ebes gevierd in café Polderzicht. Naast hem voorzitster tante Alida, tevens jaten voor bekend maken Sint-Niklaas. uitbaatster van het lokaal, (dw) van de Wase wielerklassieker Volleybal. De scholieren van Snuffel Grembergen vh) Scholieren De Ridder had met duidelijke Volkaert pakten nog uit met Snuffel Gremheroen - opdrachten haar ploeg op het enkele geslaagde smashes en Sn uil el Grembergen gestuurd £n a, onmid. zowel de eerste als de ^ede Meerbeke: 3-0 dellijk bleek dat Snuffel zowel set werd door Snuffel gewon- Na de recente 2-3 nederlaag technisch als taktisch een trap- nen met 15-7 cijfers. Ook in de tegen Burst, heeft het jongste je hoger stond dan de bezoek- derde set draaide het Snuffel- Snuffelploegje in kompetitie, sters. Met V. Van Aerschot ploegje voortreffelijk, koliek een knappe revanche genomen aan de opslag leidde Snuffel tief werd er bijzonder goed tegen het weliswaar zwak spe- onmiddellijk met 7-0 en Meer- gewerkt en de derde set werd lende Meerbeke. Trainster G. beke kreeg duidelijk geen en- binnengehaald met 15-5.

De Voorpost | 1987 | | pagina 26