NORBERT VERMEULEN, ALGEMEEN KAMPIOEN ZELE—HUI VELDE HOUDT KAMPIOENEN TENTOONSTELLING FONDKLUB UNION WAASLAND VIERT KAMPIOENEN! FRANCOIS KINDERS UIT DENDERMONDE: TOONAANGEVER OP DE NOYONVLUCHTEN DUIVENSPORT VELDLOPEN IN LEBBEKE HAMSE SALLY VAN GOETHEM WON KRIS DE RIDDER: NA ZONNESCHIJN KOMT REGEN 28 - 30.1.1987 - De Voorpost ATLETIEK Met 26 prijzen bij de oude fiuiven, evenveel bij de jaarlin gen en 24 bij de jongskes, behaalde Norbert Vermeulen de titel van algemeen kam pioen 1-2 in het Vierverbond der Denderstreek. Lieven Van Lysebetten, de tweede uitblin ker strandde op amper vijf punten. Hij behaalde 29 prij zen bij de oude, 22 bij de jaarse en 22 bij de jonge dui ven. De derde in deze uitslag is Roger Suenaert met 59 prijzen in totaal. Derde met de oude duiven werd Willy Lambrecht (24). Bij de jaarlingen boekte het hok van de broers Cooreman 19 prijzen. Henri De Wachter Duivensport. In het Parochiehuis van Berlare organiseerde Ziekenzorg een duivenparade werd tweede en kwam in het met medewerking van maatschappij «De Toekomst» (jj) kampioenschap voor jonge duiven een puntje te kort. Om Norbert Vermeulen te kloppen moet men echter met goede papieren voor de dag komen. Het kriterium voor jonge dui ven verliep zeer spannend om dat de deelnemers fel aan me kaar gewaagd zijn. Jean-Bap- tiste Heymans werd de win naar met 12 prijzen. Van de tweede tot de zevende plaats komen de liefhebbers met 10 prijzen: Herman Du Four, An- caer-Vanderpoorten, Norbert Vermeulen, Henri De Wach ter, Marc Scheerlinck en Van Mulders-Eylenbosch. De acht daaropvolgende deelnemers hebben elk negen prijzen: Ge rard Van Den Bergh, Frans Baeyens, Herman Van De Velde, Lieven Van Lysebet- tens, Frans Soffreau, Roger Suenaert, Petrus Van Cutsem en Mare Dupont. Dan volgt opnieuw een pelotonnetje met acht prijzen: Petrus De Brae- ckeleer, Richard Raes, Phile mon Grijseels, Henri Evene poel, André Van De Velde, Omer Temmerman en Marcel De Wit. Zesdaagse ploegkoers met de jonge duiven Norbert Vermeulen haalde ook hier de eerste plaats sa men met Omer Temmerman. Zij behaalden vijftien prijzen. Ze worden gevolgd door D. Barbé en zoon Petrus De Braeckeleer met veertien prij zen. Er zijn zes duo's met twaalf prijzen: A. De Vriendt en zoon J. Hamerijck en zoon, Frans Breynaert, Lieven Van Lijsebettens, Gebroeders Du Four, Gino Nieuwborg, Albert Schepens, Wilfried De Mezel, Philemon Goubert, Richard De Vuyst en Marcel De Wit, Ancaer, Van Der Poorten. Er zijn twee duo's met tien prij zen: Van De Perre, Geerts, Roger Suenaert en Freddy De Bodt en zoon, Gaston Tim mermans. Vier paren met ne gen punten: Johny Meert, Phi lemon Grijseels, Louis De Duffeleer, Henri Evenepoel, Jozef Ringoet, Herman Du iFour, Albert Van Der Smis sen, Gebroeders Cooreman. Met acht punten volgen Eva rist Geeraerts, Jozef De Cock, Emiel De Troyer, Edward Van Roy, Marc Scheerlinck, Gus- taaf De Jonghe en Georges De Schuyteneer, Marcel Lam- brechts. Zeven prijzen behaalden Gus- taaf Eeckhoudt, Willy Lam- brechts en zoon, Petrus De Vuyst, Philemon Van Vaeren- bergh en R. en G. Sterckx. Vijf punten: Victor Reygaert en zoon, Frans Van De Velde en Van Mulders-Eylenbosch. Drie punten: Mare Dupont en één punt voor Jean D'Haese- leer en Paul De Praet. D.A. Duivensport. Tijdens de duivenparade in het Berlaarse Parochiehuis werden Jan Tackaert (nationaal winnaar Bourges) en Eric Van Hauwermeiren gehuldigd voor hun uitzonderlijke prestaties (jj) Op zondag 1 februari 1987 vanaf 14.30 u. organiseert de bloeiende Quiévrain- en Noyonvereniging «Verbroede ring» van Zele-Huivelde haar jaarlijkse kampioenententoon stelling. Om 16 uur is er een verkoop van bons en jonge duiven ten voordele van de kampioenschappen van de ver eniging, dus ten voordele van de liefhebbers. De voorlopige lijst met schen kingen ziet er alsvolgt uit: Gus- taaf en Marcel Antheunjs, Eugeen Baert, Rene Coore man, Bob De Brabander, Gas ton De Vijlder, Gilbert De Witte, Willy De Wree, Jules Dierickx-Vissers, Jaak Dillen, Gilbert D'Heer, Emiel D'Hol- lander, Charles Geerinck, Re- my Hendrickx, Lagae-Robbe- recht, P. en J. Pauwels, Ge rard Roels, Jozef Roels, Leon Smekens, Alfons en Julien Spanoghe, Philemon Staes, Alois Temmerman, Gilbert Temmerman, Hubert Tem merman, André Van Aver- maet, Alfons Van Bossche, Theofïel Van Elsuweghe, Pol Van Lembergen, Alois Van Gucht, Gustaaf Van Hollewin- ckel. Marcel Van Uytfanghe, Van Winckel-Van Herrewe- ghe, Nazarius Verbeke. BENO. Atletiekklub Lebbeke organiseert haart jaarlijkse nationa le veldloop «Grote Prijzen der gemeente Lebbeke» voor heren die doorgaat op zondag 22 februari in Lebbeke op het jeugdcentrum De Mot, Leo Duboisstraat en de Ring met aanvang te 14.30 u. Programma: Pupillen 78/77: 1.000 m. Pupillen 76: 1.000 m. Miniemen 75: 1.000 m. Miniemen 74; 1.000 m. Kadetten 73: 2.500 m. Kadetten 72: 2.500 m. Scholieren 71/70: 4.000 m. Juniors 69/68: 6.000 m. Seniors 67 en vroeger: 10.000 m. Veteranen 1946 en vroeger: 6.000 m. Reglement: Voor alle aangesloten atleten bij de Vlaamse Atletiekliga en de Franstalige liga. Alle niet voorziene gevallen worden beslist door de scheidsrechter. Klubrangschikking: Voor alle wedstrijden per 3-tal. Algemeen klassement door optelling der punten behaald in de verschillende wedstrijden vanaf de kadetten. Inschrijvingen: Worden verwacht op het sekretariaat der klub tot vrijdag 20 februari. Liefst geen groepsinschrijving op de dag der wedstrijd. Op de omloop: In de bovenzaal van het Heem op het jeugdcentrum De Mot waar de klubafgevaardigden worden verwacht vanaf 13 uur. Kleedkamers: In de Technische School Leo Duboisstraat. In het Ge meentelijk Sportkomplex Albert I straat 122. Afstand 1 km. Een autobus is ingelegd voor het heen- en terugbren gen der atleten (warme stortbaden zijn voorzien). Verantwoordelijkheid: De organisatoren zijn niet verantwoordelijk voor gebeur lijke ongevallen en diefstallen die zich voor of na de wedstrijden zouden voordoen. Prijzen: Vele en waardevolle prijzen zijn ieder jaar aan deze wedstrijden verbonden. Prijsuitreiking: Zaal Ons Huis, Leo Duboisstraat. Receptie - uitslagen De receptie heeft plaats in de raadszaal van het gemeen tehuis. De uitslagen zullen daar overhandigd worden aan de klubafgevaardigden. Zondag 31 januari 1987 vanaf 15 uur zijn de fondkampioenen 1986 te gast te Belsele-Puivel- de in het lokaal bij Marcel De Maere. Vanaf 15 uur brengen de afstandskampioenen hun duiven binnen voor een ten toonstelling van de fondvlie gers. Om 17 uur worden de kampioenen gevierd. Vanaf 18 uur heeft er een bonverkoop plaats, ten voordele van de kampioenschappen 1987. Een ganse pleiade kampioe nen, zowel degenen van de Union Waasland als sympati- serende fondspelers, schenken een jonge duif of een bon voor een jonge duif. De spits wordt afgebeten door de Stekense tandem Coppens-De Schep per, die de algemene kam pioenstitel won. Verder René Van Gaever Clinge, Antheu- nis-Van Goethem De Klinge, Armand Seghers Zelzate, Ro ger Van Quickenbrone St.- Amandsberg, Jan De Boeck Stekene, Hugo Van Huffel St.- Niklaas, Jan Alberdienst St.- Niklaas, Jozef Van Remoortel Oostakker, Alfons Van Re- moorter Verrebroeck, Urbain De Maere Puivelde, Cyriel Van Hecke Zele, Norbert Van der Linden Stekene, Baert-De Pauw Mendonk, Kamiel Van Raemdonck Zaffelaere, Raf Luyckx St.-Niklaas, Florent en zn. Heynze Zelzate, Willy Matthijns Wachtebeke, Alfons Verlé uit Zele, Michel Van Peteghem Zeveneken, Tom Van Damme Oostakker, Van Winckel-Van Herreweghe Ze le, Georges Rogiers Zevene ken, Raoul en zn. Verstraete Oostakker, Marcel De Maere Puivelde, Rikske Pauwel Nieu- werkerken, Gilbert Verhaegen Nieuwerkerken. Na de verkoop is er nog alle gelegenheid voor een gezellige babbel over de duivensport in het algemeen en het fondspel in het bijzonder. BENO. PETANQUE KALENDER Zondag 1/2/1987 15 n. Ere-afdeling Artevelde-Alosta Eerste afdeling A Artevelde-Alosta Eerste afdeling B Reynaert-Coninxdonck Nederkouter-Alosta Tweede afdeling A Apollo-Sopec Alosta-Artevelde Tweede afdeling B Nederkouter-Houtland Moeskroen-Reynaert Derde afdeling A Omega-Reynaert Derde afdeling B Reynaert-Omega Het lokaal van Alosta is gele gen in het domein Beukenhof, Langestraat 16 te Aalst. Tel. 053/77.81.66. Verantwoorde lijke is Van Damme Louis, Geraardsbergsestraat 116, Aalst. Tel. 053/21.90.53. Apollo Aalst is gevestigd in de S. J. Geerinckx 2 te Aalst (Kasteel Terlinden). Tel. 053/ 77.34.94. Verantwoordelijke is Roelandt C., Botermelkstraat 45, Aalst. Tel. 053/21.97.12. Reynaert Lokeren hun terrei nen zijn gelegen in de Oude Bruglaan 35 te Lokeren. Ver antwoordelijke is Guy De Maesschalck, H. Geestmolen straat 131, Lokeren. Tel. 091/ 48.12.24. Nederkouter Wichelen speelt hun wedstrijden te Wichelen, Margote 93. Verantwoordelij ke is Donald Van Lippevelde, Migrostraat 9, 9328 Schoon- aarde. Tel. 052/42.26.24. Petanqueclub Lebbeke «Hof Ter Burst» hun pleinen zijn gelegen in het Tenniscentrum Hof Ter Burst, Hof Ter Burst- baan 3, tel. 052/35.59.29. Ver antwoordelijke is Pierre Ver- havert, Beukenstraat 268, 9360 Buggenhout Tel. 052/ 33.43.62. Iedere vrijdag vanaf 19 u. en 's zondags vanaf 14 u. is er speelgelegenheid. In 1986 heeft Francois Kinders van de Dendermondse St.- Onolfsdijk een van zijn objek tieven gerealiseerd. In de vere niging waar hij inkorft voor Noyon De Verenigde Vrien den te St.-Gillis-Dendermon- de, behaalde hij de keizersti tel. Een erkenning waar velen op belust zijn, maar drie sei zoenen tereke koning spelen is een zeer moeilijke opdracht. Verzamelaar van kampioenen- titels, Frangois Kinders, kon die stunt verwezenlijken. Daarmee was zijn kampioe- nenkrans in het voorbije sei zoen niet rond. In het sterke en goed gestoffeerde Noyon- vierverbond Baasrode - Moer- zeke - St.-Amands - St.-Gillis- Dendermonde eigende hij zich de algemene kampioenstitel toe. Een kleinood dat alleen maar voor de allerbesten is weggelegd, want de konkur- rentie is daar zeer groot. Hij werd ook kampioen met de oude duiven en was met zijn «770» weer goed voor een as- duif-trofee. Een specialiteit van Kinders. Zowel op zijn kweekhok, als bij de vliegers zitten er zeer veel asduiven. Een bewijs van kwaliteit. In de vliegploeg van Kinders zitten cracks. Zo maar geen bewering maar met bewijzen gestaafd. De «770/81» vliegt reeds vijf jaar zeer sterk. Hoewel hij bij zijn thuiskomst steeds enkele minuten verspeelt, won hij in 1986 volgende prijzen uit Noyon: 20.4 64e/176 d.; 27.4: 36e/282 d.; 4.5: 21e/340 d.; 11.5: 71 el 315 d.; 18.5: 112e/330 d.; 25.5: 55e/295 d.;8.6: 38e/215 d.; 15.6: 30e/243 d.; 22.6: 7e/185 d.; 29.6: 23e/156 d.; 6.7: 62e/ 125 d.; 13.7: 24e/lll d. Een overzicht van het totaal palmares. In 1981 7 prijzen op 9 vluchten, in 1982 12 op 13, in 1983 5 op 8, in 1984 7 op 9, in 1985 11 op 13 en in a èg op 13 of over vijf jaar 54 prijzen van 65 inkorvingen. De «Fons», van 1981, een rechtstreekse afstammeling van de keizerskolonie van Al fons Cool uit Appels, behaalde over vijf jaar 56 prijzen van 65 inkorvingen met asduiven-ti- tels en provinciale vermel dingen. De basis van het Kindershok is gevormd uit de Ouden Roden (Jos Kempenaers-Morkhoven) en de 2Lander Putteman-dui- vin. Uit dit stamkoppel heeft Frangois via zoons en dochters zijn kweek- en vlieghok be volkt en het achteraf aange vuld met gerenomeerde .bloed- stromingen. De kruisingen en inteelt-pnncipes hebben hem geen windeieren gelegd. We citeren graag enkele namen die veel hebben bijgedragen om zijn Noyonimago kleur te ge ven: wijlen Raoul Galle Sers- kamp, Albert Jolie St.-Lie- vens-Houtem, Jozef Van den Branden Hamme, Herman Jel- lings Sneek (NI), Alfons Cool Appels, Frangois Schelfaut Schoonaarde en de mannen die er sedert enkele seizoenen nog een steuntje bovenop ga ven zoals Jozef Debbaut Baas rode, Edward De Wolf Tielro- de, Clement Van Driessche Grembergen. Frangois Kinders geeft elkeen de gelegenheid om zich iets aan te schaffen van zijn prach tig gekweekte eerste ronden jonge duiven. Zondag 1 fe bruari 1987 om 15 uur houdt hij in het lokaal André Pee- ters, St.-Gillislaan 129, St.-Gil- lis-Dendermonde een openba re verkoping van jonge duiven 1987. Een unieke kans voor vele liefhebbers om hun eigen stam sterker te maken met een Kinders-duif. Degenen die op een nieuwe lei willen beginnen zijn dan op het goede adres terecht. Voor twee jaar schafte Roger Van Garsse uit Zele zich enkele jonge duiven van Frangois Kinders aan en als beginneling speelt hij reeds twee jaar bijzonder sterk met de Kinders duiven. Kinders-uitslagen 20.4: oude duiven: 19e, 49e, 64e, 66e, 85e (6); jaarl.: 9e, 12e, 30e, 49e (4). 27.4: oude duiven: 13e, 36e, 55e, 57e (6); jaarl.: 7e, 8e, 100e, 154e (4). 4.5: oude duiven: le, 21e, 24e, 73e (6); jaarl.: 6e, 43e, 170e, 247e (4). 11.5: oude duiven: 12e, 71e, 113e, 134e, 158e (6); jaarl.: 9e, 61e, 233e (4). 18.5: oude: 42e, 76e, 112e, 120e (6); jaarl.: 88e, 108e, 154e, 191e (4). 25.5: oude: 12e, 19e, 22e, 55e, 73e, 74e (6). 8.6: oude: 24e, 34e, 38e, 83e, 100e (6). 22.6: oude: 7e, 8e, 38e, 54e, 90e (6); j!.: 33e, 70e, 80e (4). 29.6: oude: 21e, 23e, 36e, 71e, 72e (6); jl.: 38e, 45e, 104e (4). 6.7: oude: 31e, 44e, 56e, 62e (4). 13.7: oude: 9e, 20e, 24e, 35e (4). 20.7: oude: 9e, 20e, 39e (4); jl.: 23e, 42e (2). BENO Peter Van de Velde liep in Kessel. Peter die al een tijd op zoek was naar zijn eerste over winning heeft die eindelijk be haald in Kessel. Vader Antoi- ne Van de Velde, die bij de veteranen liep, kwam daar als 67ste over de eindmeet. In Lo keren bij de kadetten was Hans Van Kerckhove aan de startlijn. Er waren daar een 50- tal lopers opgekomen. Hans werd 18', wat zeker geen slecht resultaat was. Frankie Waege- man deed het nog beter bij de scholieren. Hij kon als zesde over de meet lopen. Bij de juniores was ook Peter Tassent aan de startlijn en kwam als vijfde binnen. Jef Claessens deed het geweldig in de korte cross. Hij kon nog juist gepast op het ereschavot je klimmen met een derde plaats. Peter De Bock werd zesde en Guy Van Damme zevende op 24 deelnemers. Bij de seniores liep Wim De Keyser als eerste Hamse atleet binnen op de negende plaats. Benny Claes volgde als der tiende. Patrick De Smedt blijft het verder goed doen en werd 14de. Ferdinand Van Praet werd 59ste. Emiel Ivens was nu echt in zijn element op dit bevroren terrein en liep als zevende binnen. Hier waren er 141 vertrekkers. Een vierde plaats bij de vetera nen voor Gilbert Van den Bos sche. Verder kon hier nog ge noteerd worden: Walschap (11de), Pierre Dhaen (15de), Frangois Waegeman (8ste) en Dré Geerinck (56ste). In Herentals waren ook Ham- se lopers te gast. Sally Van Goethem was er weer nummer één. Ze heeft daarvoor zeer hard moeten spurten, maar kon toch zeer nipt de overwin ning weghalen. Haar zusje Sandy leidde tot over halfweg de wedstrijd, verzwakte toen maar eindigde toch nog als derde. Karin Quintelier werd hier vierde bij de jongste mi niemen. Gertrude Van Peteghem deed het zeker niet slecht bij de juniores en een zevende plaats is daarvan het bewijs. Romy Van Moeseke haalde in een sterk bezette scholieren- reeks de zesde plaats. De in- terklubs hebben dit jaar plaats tijdens de weekends van 2-3 mei en 23-24 mei. AC Hamme zal het in de schiftingen van de vijfde afdeling moeten opne men tegen: RAC Oostende, Standaard Gent, AC Opwijk, Heistse AV en Turnhout AC. Dit jaar zijn er twee belang rijke punten in het interklub- reglement veranderd. Dit jaar mogen ook de tweedejaars scholieren opgesteld worden in de ploeg op een voor hun kate- gorie voorzien nummer. Een tweede en nog belangrijker wijziging is het feit dat dit jaar elke atleet slechts één indivi dueel nummer mag betwisten. Hierdoor krijgen weer veel meer atleten de kans om de ploeg te versterken. Vooral in de springnummers zullen er plaatsen vrijkomen. HVC Duivensport. De ganse familie van Francois Kinders deelt mee in de vreugde om het keizerschap (bvw) VIJFDE LOOPKLASSIEKER GENT-WACHTEBEKE OP ZONDAG 13 SEPTEMBER 1987 In samenwerking met de Joggingklub «Lenig Merelbeke» en de Federatie voor vrije lopers wordt nu reeds voor de vijfde keer een loopwedstrijd georganiseerd van Gent naar Wachtebeke. In tegenstelling tot vroegere edities zal deze wedstrijd niet starten in de kuip van Gent, maar wel in Oostakker, zodat de afstand gereduceerd wordt tot 17 km. Terzelfdertijd zal in het domein Puyenbroeck zelf een gezinsjogging plaatsvinden over een afstand van circa 6 km. Aan alle deelnemers, zowel aan de loopklassicker als aan de gezinsjogging, wordt een herinnering geschonken. Voor deelneming in de kosten wordt voor de loopklassie- ker een inschrijvingsbedrag gevraagd van 150 F indien vooraf wordt betaald en van 200 F als bij de start wordt vereffend. Deelname aan de gezinsjogging is gratis. Inlichtingen: Joggingklub Lenig Merelbeke, Hundelgem- sesteenweg 299 - 9220 Merelbeke. 091/30.96.20. Basket. Bavo Moerzeke-Cibo Zele 65-74. Bulteel van Moerzeke spurtte alleen door en scoorde (vh) Dat ook voor een sportbeoefe naar de ene dag niet gelijk is aan de andere, ervoer vorige week zaterdag de Lebbeekse polsstokspringer Kris De Rid der. Enkele dagen tevoren was hij er in Hoboken in geslaagd VAL-kampioen indoor pols- stokspringen te worden, vorige zaterdag eindigde hij in die zelfde discipline, tijdens de in het Franse Liévin georgani seerde Belgisch kampioen schap, op een ronduit ontgoo chelende vijfde plaats. Na Pa trick Desruelles, Dirk Ledegen (EA), Bruno De Sagher en Chris Rottiers. De Lebbeke- naar overschreed een schamele 4m80. Kris de Ridder: zaterdag? Eén van die klassieke rotdagen waarop alles tegenvalt. Ik be gon aan de kompetitie toen de lat op een hoogte van 4m80 lag. Bij mijn tweede poging overschreed ik die hoogte. Achteraf toen de lat op 5ml0 lag, greep ik naar een zwaarde re stok, maar die bleek té zwaar. Hoe ik me ook inspan de, ik slaagde er amper in de stok recht te krijgen. Ik haalde bij mijn drie pogingen wel hoogte genoeg, maar ik kwam telkens bovenop de lat terecht. De wedstrijd was meteen voor mij afgelopen. Tijdens de opwarming had ik reeds het gevoel dat het geens zins mijn dagje zou worden. In Liévin heb ik trouwens nog nooit goed gepresteerd. Vorig jaar tijdens de Belgische kam pioenschappen en achteraf tij dens een interland, vielen mijn prestaties daar ook tegen. Die springinstallatie schijnt me a.h.w. schrik in te boezemen. Dirk Ledegen (E.A.) daaren tegen voelt er zich blijkbaar in zijn sas, want hij vestigde er vorig jaar een persoonlijk rekord. Zo zie je maar. Ook in de sport blijken onverklaarbare, 'duistere' machten hun rolletje te spelen. De Lebbekenaar kan zich, na deze ronduit ont goochelende prestatie troosten met de gedachte dat de B K. indoor volgend jaar in Gent betwist worden. En zich nu reeds koncentreren op het ko mende outdoorseizoen en op de nieuwe springinstallatie die op het Lebbeekse sportkom- pleks geïnstalleerd zal worden. (pvr) Het Shopping Center op ae luchthaven van Zaventem heeft de afgelopen drie jaar een stijging van de verkoop gekend met 40%. Het zaken- cijfer van de verkoop van spe cifiek Belgische produkten zal dit jaar de 400 miljoen frank overschrijden. KAMPIOENENHULDE IN HET «VIERVERBOND DER DENDERSTREEK»

De Voorpost | 1987 | | pagina 28