TRIUMF-A GEKLOPT VOOR DE TWEEDE PLAATS HAMSE BOOGSCHUTTERS KAMPIOENSCHAP IS GESTART W.Z.K. NOG ONGESLAGEN IN EIGEN ZWEMBAD. PATRO HAMME VIER OP VIER MINDER SCHOLEN ZWEMMEN MEER IN SCHELDEBAD VAN TEMSE De Voorpost - 30.1.1987 - 29 TAFELTENNIS VOETBAL In de KVKT-tafeltenniskom- petitie, eerste afdeling, was de topper deze week de ontmoe ting tussen Patro-B en Triumf- A Lokeren. Twee klubs die verlekkerd lagen op de tweede plaats in de eerste afdeling. De eerste plaats was toch al inge nomen door Patro-A en deze knapen willen van geen wijken weten. In zaal Familia waren de bezoekers onverwacht goed gestart. Patro-B werd direkt voor een 0-2 achterstand ge plaatst. Zowel Kurt De Cock als Daniël Dehon kenden geen genade met de Hamse spelers. Maar de tij keerde. De Patro's lieten zich door het vlug sukses van de bezoeker niet van de wijs brengen en in de vier volgende wedstrijden konden ze telkens opnieuw het laken naar zich toetrekken. En dat betekende meteen dat Hamme met 4-2 aan de leiding kwam. Even later al 5-2. Nog eenmaal zou Triumf-A kunnen milde ren: 5-3. Toen echter was haar liedje uitgezongen en ging de Patro-B ploeg naar een afgete kende 7-3 overwinning. Vooral Guido De Block speelde een opmerkelijke wedstrijd. Hij liet zich door niemand klop pen. Dirk Stallaert won twee keer. Daniël Dehon, vaak de beste man bij de Lokerense formatie, bracht er deze keer minder van terecht en won amper één wedstrijd. Het zal lang geleden zijn dat Daniël maar één wedstrijd won. Kurt De Cock won twee keer, al leen tegen De Block verloor hij nipt, maar toch met 2-0 (21- 19 en 24-22). Het ontbreken van Peter Smet was wellicht een handikap voor Triumf. Maar zelfs mét hem was er geen gevaar voor de Hamse formatie. Deze staat nu met twee punten voorsprong op de tweede plaats. Dit kan vol doende zijn om als vicekam- pioen te worden gekroond. Ons Huis Baardegem had een rustige avond toen het in zaal Familia neerstreek om er Pa- tro-E te ontmoeten. De lokale formatie werd met haar en huid opgegeten. Er kwam dan ook een forse 0-10 score op het bord. Behalve een paar setjes kon de Hamse formatie hele maal niets oogsten. Leider Madelon-B Buggenhout had het ook niet moeilijk om in eigen midden Vlierkouter-A van de overwinning te houden. De jongens van de Vlierkouter waren nochtans goed begon nen met een overwinning van Frans Hermans op Eddy Van Den Broeck 0-1. Daarna ech ter viel de bezoeker stil en zou moeten wachten tot de bijna allerlaatste wedstrijd voordat er nog een overwinning op het blad is gekomen. Toen ver sloeg Danny D'Hollander ook Van Den Broeck. Meteen werd het 7-2. Later zal het lokale duo ook nog de bezoe kers Van De Velde-Hermans verslaan. Verwonderlijk dat Vlierkouters beste speler Van De Velde geen enkele over winning kon boeken. Bij de Madelon-ploeg waren Baeck en Vermoesen niet te verslaan. Patro-F is erin geslaagd met heelwat moeite op Lokeren te gen BZP te winnen, zij het dan ook met de kleinst mogelijke cijfers. In het begin scheen er voor de Hamse formatie geen problemen te bestaan. Ze ging schier zonder moeite naar 0-2 en twee wedstrijden verder toch al een 1-3 voorsprong. Lokeren kwam dan toch onder stoom en begon aan deze voor sprong te knagen. Het werd dadelijk 3-3. Nog eenmaal zou de BZP-ploeg, die helemaal achteraan de klassering staat, op voorsprong komen: 4-3. De laatste twee enkels gingen naar de bezoekers en meteen was het 4-5. Het dubbel zou op nieuw uitsluitsel moeten geven en daarin waren de Hamme- naars beter en veroverden de beide punten met 4-6. Walter De Rijcke met zijn drie ge wonnen wedstrijden was onge twijfeld de sterke man. Hij het aan zijn tegenstanders zelfs geen enkel setje. Met twee overwinningen volgden Wit- tock en De Clercq. Prado had niet het minste ver haal tegen leider Juvenes-A uit Zele. De lokale formatie kwam er in het geheel niet aan te pas. Ze werd helemaal over donderd en met 0-10 versla gen. Op de formatie uit Zele staat werkelijk geen maat. De Bock en vrienden halen wel licht de eindmeet zonder één nederlaag. In de vijfde afde ling haalde Bobo-B Buggen hout de volle buit binnen bij Vlammers-B. Wel duurde het een poosje voordat het' enige voorsprong kon nemen. Van 0- 2 liep alles terug samen op 3-3. Vanaf dat moment was het de bezoeker die zijn wil kon op dringen en naar een 3-7 over winning zou stappen. Vooral Fr. Heymans was zeer sterk bij de bezoekers. Hij won alles. Simoen en de lokale Rooms kwamen ook goed uit de wed strijd met twee overwinningen. Opwijk-C heeft het echt goed gedaan op Balegem-B. Het werd weliswaar verslagen met 6-4 maar mag toch terugblik ken op een goede wedstrijd. Het kende een beste start: 2-3. Maar dan ging het minder vlot, vooral omdat er bij de thuis ploeg een Geert De Moor bij liep die tegen elk en iedereen kon winnen. Na de enkels was de score 5-4. Naderhand in het dubbel trokken De Moor-Van Den Bossche het laken gemak kelijk naar hun kant toe tegen Van Gucht-Baert. In twee sets werden de jongens van Bug genhout uitgeteld. Alleen spanning was er in het begin te Buggenhout in «De Menton» waar Avanti Grem- bergen op bezoek was. Van een 1-0 ging het naar 2-2. Veel verder zijn de thuisspelers niet geraakt. Ze botsten op een zeer goed spelend Grember- gen waarin vooral Jan Cleem- put met zijn drie overwinnin gen zijn duit in het zakje deed. Robin en Chris Verlaeckt hiel pen hem een beetje en meteen was de zaak bekeken voor de Bobo D-jongens die schier al leen via Rudy Verthez konden milderen. Eindstand 3-7. Geen problemen voor Triumf- B dat in eigen lokaal Kemzeke- B met een forse nederlaag naar huis stuurde: 1-9. In de eerste wedstrijd kon Triumf B al vlaggen. Jan Nemegeer had toen José Baeyens geklopt en dat opende hoopvolle perspek- tieven. Later zou blijken dat het bij deze eerste en enige overwinning is gebleven. Er waren nog een paar grote uitslagen. Zoals op Vlierkou- ter-D waar KWB-C Kruibeke met zware 0-10 cijfers kwam winnen. Ook het derby Bobo- B tegen Bobo-A was een één- richtingswedstrijd. De A-for matie liet aan de B-ploeg geen enkele overwinning. In het an dere derby KWB-D-KWB-B was het iets spannender. Daar heeft de D-ploeg een tijdje stand gehouden 2-2. Pas dan konden de B-jongens naar een 3-7 overwinning gaan. Vooral Joeri Quinet speelde sterk en liet zich geen enkele overwin ning afpakken. Zijn klubgeno- ten Koen Van Craem en Gui do Muysers met twee overwin ningen deden ook hun duit in het zakje. Patro-H kende weinig medelij den met Baasrode-B dat op bezoek kwam. Van bij de start liet de thuisploeg duidelijk haar intenties merken: 3-0 en 4-2. Dit zou later uitdeinen tot 7-3. De sterke man was hier onverwacht Nico Schelfhout, de jongste knaap van de Patro- H-ploeg en toch speelde hij best. Zijn drie overwinningen onderlijnen dat. Bij Baasrode kwamen bijna al de overwin ningen van Wim Perdaen. In de wedstrijd Juvenes-D- Triumf-C scheen het in het begin een bezoekende over winning te worden, want deze knapen hadden na vier wed strijden al een 1-3 voorsprong afgedwongen. In die periode had alleen Jos Van Acker voor de lokale ploeg kunnen milde ren. Toen zijn de bezoekers volledig stilgevallen. Ze haal den naderhand geen enkele wedstrijd meer binnen. De einduitslag was dan ook 7-3. Artevelde is er niet in geslaagd tegen Juvenes-E een overwin ning vast te leggen alhoewel die kans er was. Na vifer wed strijden had het zijn tanden laten zien en een 1-3 vastge legd. Maar ook hier vielen de bezoekers stil en kon Juvenes stilaan maar zeker op gelijke hoogte komen (3-3) en voor het dubbel 5-4. In het laatste dubbel was het de thuisploeg die in de derde set De Smet- Overborger kon verslaan met afgetekende 2-9 cijfers. Een nieuwe thuisnederlaag van Opwijk-C dat tegen Juve- nes-D niet verder is gekomen dan een 3-7 nederlaag. De start was wel goed: 2-2. Dit bleef échter niet duren en een paar wedstrijden verder werd het al op achterstand geplaatst en die zou nadien nog verder worden uitgediept. Verspecht en Van Gucht waren de thuis spelers die konden milderen. Tot slot was er nog Patro-I dat zijn naam vice-leider in deze reeks alle eer aandeed door Juvenes-E met lege handen, dat is met 8-2, naar huis te sturen. Hans Van De Velde was dege ne die voor de weerstand zorg de bij Juvenes-E door twee overwinningen op zijn aktief te brengen. Hij kreeg te weinig hulp van zijn ploegmakkers om een bedreiging te kunnen ir Patro-I. H.V.C. Tijdens het voorbije weekend speelden de vier Patroploegen thuis in zaal Familia. In de Ic Provinciale reeks kreeg Patro-A Kieldrecht-A te be kampen, een formatie die op de zevende plaats staat geklas seerd. De grensjongens heb ben geen kans gekregen om op adem te komen. Van bij de stand ging het al vlot bij de Hammenaren, die gezwind naar een forse 13-3 overwin ning holden. Mare De Keyser was de man die voor niemand moest knielen. Hij won alles en dat was vier keer. Pierre De Schoesitter, Erik De Clercq en Johan Van Hecke werden tel kens één keer geklopt. Patro-D had aan Kieldrecht-E geen moeilijke tegenstander. Na een 1-1 stand was er geen houden meer aan de lokale formatie. Het werd 5-2 om te eindigen met een lokale 13-4 overwinning. Bart en Jozef Van Couwenberghe wonnen alles. Maar het moet toch wor den gezegd dat Bart vooral zeer sterk speelde. Hij moest geen enkele set toestaan. Fran cois Van Dender verloor één wedstrijd en Geert Stallaert die op het nippertje moest in vallen ging driemaal door de knieën. Patro-C zal wellicht weer een plaatsje naar voren schuiven. Het kwam uit tegen De Pinte- B. Het scheen wel een span nende kamp te zullen worden. Na vijf wedstrijden een scha mele 3-2 score. Maar deze zou toch verder uitgediept worden in het voordeel van de thuis ploeg om uiteindelijk met 13-3 te eindigen. Mare Stallaert won alles, samen met zijn toe komstige familie Peter Van Cauteren. Paul De Schoesitter haalde drie van zijn tegenstan ders neer en Walter De Rijcke moest zich met één overwin ning tevreden stellen. Leider Patro-B moest tenslotte in 2' provinciale in de ogen kijken van De Pinte-A. Het is voor de Hamse ploeg geen ge makkelijke wedstrijd gewor den. Het werd 1-1 en dan in één wip 5-1. Een paar wedstrij den verder haperde het nog eens. Carl Goossens verloor en dat bracht De Pinte-A op 5-2. Op de andere tafel streed De Block een harde strijd. Het werd 1-1 en in de derde set bleef De Block overeind: 6-2. Guido De Block zou trouwens in deze ontmoeting weer al zijn wedstrijden in winst ombui gen. Hij verloor er dit seizoen nog maar drie! In zijn laatste wedstrijden zorgde hij wel voor een stunt. In één van de sets stond hij met een 9-19 achterstand. Maar hij haalde deze set nog binnen met 21-19. De Hamse formatie zou verdet de wedstrijd naar haar hand zetten en uitlopen tot 9-3 om uiteindelijk met 11-5 te win nen. Het was lang geleden dat Patro-B zo heeft moeten vech ten voor de overwinning. Maar De Pinte-A met (1 DO en 3 D2) is op papier al een kwade tegenstander. Patro-B (met vier DO) blijft dus leider in de rangschikking. Patro-D staat deze week voor Madelon-B, een van de betere ploegen in de vijfde afdeling. Wil het de optie op de titel blijven behouden, dan moet het ginder absoluut winnen. Baasrode-Waasmunster 5-3. De plaatselijke De Decker rukt op naar het bezoekende doei (vh) BOOGSCHIETEN Deze week werd opnieuw de start gegeven aan het jaarlijks boogschutterskampioenschap van groot-Hamme dat telkens mag rekenen op een grote be langstelling. Het reglement werd enigszins aangepast. Elke schifting zal voortaan bestaan uit tien ronden. Het waren Den Bond-schut- ters die deze keer als gasten mochten beginnen. Maar het waren de regerende Bastianen die een opmerkelijke start hebben gemaakt. Vooral Dirk De Cauwer was echt in zijn element en de overige leden van zijn peloton konden dit voorbeeld volgen en dat bete kende dat de club Bastianen goed uit de verf kwam. Samen schoten ze 24 punten bijeen en meteen prijzen ze van bij de start al op een gedeelde eerste plaats. Mede-leider is het pelo ton van Gustaaf De Bock (Ei land). Deze formatie heeft net zoveel punten als de mannen van 't Eiland. Het was wellicht spijtig dat in dit peloton André Van Geyte ontbrak. Dat is een schutter die bij de betere mag geklasseerd worden en wellicht had hij zijn formatie nog iets hoger kunnen optrekken. De ploegen van de Wuitens, Kastel en Ons Vermaak deden ZWEMMEN BASKETBAL Inzake het gebruik van het gemeentelijk «Scheldebad», geopend in 1969 te Temse werd telkenjare een onder scheid gemaakt tussen het schoolzwemmen, individueel zwemmen, klubzwemmen en groepszwemmen. Opmerke lijk ontbreken in het verslag over het bestuur en de toestand der gemeentezaken (kortweg jaarverslag) anno 1985, voor het eerst deze cijfers en percentages. Drie jaar geleden (1984) waren er in totaal 132.556 zwemgebrui- kers. In 1985 telde men 120.683 zwemmers. Dus minder. Scholen Ook minder scholen komen naar het gemeentelijke «scheldebad», waarvan de afmetingen 25 op 14 meter zijn, maar hun percentages stijgen. Eigenaardig genoeg maar enkele cijfers bevestigen dit. 21 scholen, waarvan 8 van buiten de gemeente Temse, genoten in 1985 een regelma tige zwembeurt in het zwembad. Aldus werd een totaal van 71.345 schoolzwembeurten in 1985 genoteerd of 59 ten honderd van het totaalgebruik. In 1984 waren dat 24 scholen, waarvan 7 van buiten de gemeente Temse. Er waren toen 71.903 schoolzwembeurten. Van het totaal gebruik betekende dit 54,24 ten honderd. De scholen mogen wel het leeuwenaandeel halen voor het gebruik van het plaatselijk zwembad (bijna 60 ten honderd), tweede sportinfrastructuur op de tophit is de sporthal «Temsica» in Temse met zijn 1.581 vierkante meter oppervlakte. In 1985 maakten in totaal 60.180 sportievelingen gebruik van deze sporthal. In 1984 waren er in toaal 58.716 gebruikers. Ook de sporthal «Tilroda» in de deelgemeente Tielrode zit in de lift. In 1984 waren er 38.761 gebruikers en in 1985 steeg het totaal aantal tot 44.532 deelnemers. Niettegen staande al deze positieve stijgende cijfers moet wel gezegd dat het exploitatieresultaat van de sportinfrastrukturen in groot-Temse verlieslatende posten zijn voor de gemeente. Zonder de cafetaria's en andere nevenontvangsten en - uitgaven ziet het cijfermateiraal (mali) er voor 1985 als volgt uit voor het «Scheldebad»: in ontvangsten 2 miljoen 981.035 F. (in 1984 was dit 3 miljoen 260.289F) en in uitgaven een min 5 miljoen 415.000 F (in 1984 was dit 4 miljoen 606.120 F). De mali in 1985 was min 2 miljoen 433.965 F. tegenover in 1984 was dit min 1 miljoen 345.831 F in mali. Ook de sporthallen hadden en mali van 2 miljoen 368.066 F in 1985 en in 1984 was dit 2 miljoen 237.542F. Naast het Scheldebad en twee sporthallen beschikt men in groot- Temse nog over andere sportinfrastructuren zoals de turnzaal in Steendorp, en Tielrode, terreinen in de Schooi en Eeckhoutdriesstraat (Temse), Hollebeek, Veile, de Kerkstraat en de Vuurkouter (Steendorp). Ook deze laatste sportinfrastrukturen zijn verlieslatend. In 1985 was er een mali van 177.076 F tegenover in 1984 een mali van 73.350 F. M.R. Basket. Okapi-Aarschot. De Aalstenaars kregen een ferme schrobbering (da het eveneens voortreffelijk. Vijf punten achterstand opge lopen is nog niet zo veel. Een verrassing was wel de mindere prestatie van Den Bond dat al een achterstand van acht pun ten telt. Eddy De Schepper en zijn vrienden die toch tot de grote favorieten behoorden kregen lelijk op hun donder. Maar wellicnt kunnen ze de opgelopen schade nog herstel len. De strijd is immers nog maar pas begonnen. Een hele tuimel naar onder maakte de ploeg van Leo Willaert, waar door de formatie van de Vier Gekroonden helemaal onder aan staat geklasseerd. Een for matie die in de vorige jaren steeds naar de top kon mik ken. Wellicht is de grote reden van deze zware nederlaag het ontbreken wegens ziekte van kopman Leo Willaert. De tweede ploeg van de Vier Ge- kroonden, aangevoerd door Leopold Robberecht, deed het nog slechter. Ze staat meteen op de allerlaatste plaats. De panacheschutters waren flink op dreef en zowel Eric De Loose (Ons Vermaak) als Ju les Van De Voorde (Bastia nen) schoten den hogen neer en haalden ook een zijvogel af... Maar anderen lukten nog veel meer. Eddy De Witte (Wuitens), Alain Van Den Broeck (Kastel), Eddy De Schepper (Den Bond), Dirk De Cauwer (Bastianen), Gus taaf De Bock ('t Eiland) en Louis Lambrechts (Eiland) slaagden erin om de ganse kop neer te halen. Het was nog nooit gebeurd dat zoveel schutters de hele top neerknal den. Er moest dan ook gestre den worden voor het dagklas sement. Het was een zeer spannende aangelegenheid met Alain Van Den Broeck en Eddy De Witte in de hoofdrol. Uiteindelijk werd deze hoog staande kamp door laatstge noemde gewonnen met drie voltreffers op vijf pogingen. Wie kan beter? Bij de latschutters waren An dré Laureys (Ons Vermaak) en Luc Ost ('t Eiland) in hun element. Ze schoten elk vijf waardevolle punten bij elkaar. Er vormde zich ook een ach tervolgend groepje met Baziel Willaert (Vier Gekroonden), Gerrit Keymolen (Wuitens), Rudy Maes (Bastianen), Lu- cien Peelman (Ons Vermaak), Eric Lambrecht (Eiland) en Danny De Decker (Eiland). Ze deden hun uiterste best om op gelijke hoogte te geraken. Maar dat lukte op het nipper tje niet. Dat betekende dat uiteindelijk voor de dagprijs moest geschoten worden tus sen André Laureys en Luc Ost. Het zou uiteindelijk Luc Ost zijn die het haalde met WATERPOLO In de eerste reeks van het nationale waterpolo z(jn de resultaten van het jongste weekend vry verrassend. Van de v(jf matchen eindigden er drie onbeslist. Daarin werden ook de twee onbedreigde leidersploegen betrok ken: A.Z.C. en Gent Swimming. Door beiden werd meteen het eerste puntje in deze kompetitie verspeeld. Op verplaatsing bij de onmiddellijke achtervolgers Maccabi en Doornik, kunnen deze resultaten nochtans als een sukses worden beschouwd. Door A.Z.C. en Gent Swim ming wordt aldus ook de zespunten-voorsprong behouden en de titelstrijd wordt nu tot deze twee ploegen beperkt. Vrij verrassend was ook de volle winst van het laatst ge klasseerde Scaldis in Moes- kroen, waardoor de grens- ploeg nu reekssluiter is gewor den. De enige lokale overwin ning tijdens de zevende speel dag werd door de W.Z.K. be haald. Daardoor blijven de Waaslanders nog ongeslagen in het eigen zwembad en in de rangschikking wordt er naar de middenmoot geklommen. Toch heeft de zwemklub uit Kortrijk de zege niet zomaar ten geschenke gegeven. Voor beide ploegen was het een belangrijke wedstrijd in verband met het behoud. Het werd een ongemeen spannen de spektakelmatch en daar heeft de ruime Wase suppor tersclan tenvollc van genoten. Reeds tijdens de eerste perio de, waarin Jan Foubert van W.Z.K. het openingspunt scoorde (1-0). De Westvlamin gen verstonden het echter zo niet en tweemaal werd een antwoord besteld (1-2). De be zoekers op voorsprong dus maar met doelpunten van Filip De Meulenaer en Nest De Maesschalck wees de balans opnieuw in het voordeel der Waaslanders (3-2). Kort na de eerste hervatting stelde Kort rijk nogmaals gelijk (3-3). Dat duurde echter niet lang en tweemaal langs een opvallend schotvaardige Jan Foubert werd door Sint-Niklaas enige afstand genomen (5-3). Toch sloegen de verdienstelijke ga sten terug maar Yves Thiébaut van W.Z.K. zorgde opnieuw voor twee doelpunten voor sprong (6-4). Langs Jan Fou bert werden dat er drie in het begin van de derde periode (7- 4). Na een nieuw tegenpunt der bezoekers zouden Filip De Meulenaer en nogmaals Jan Foubert, de Wase winstkansen veiliger stellen (9-5). Tijdens diezelfde time scoorden beide ploegen elk nog éénmaal en het lokale doelpunt, stond op rekening van Nest De Maes schalck (10-6). Bij de aanvang van de laatste periode waren de Waaslanders bijna zegezeker door een doel punt van Yves Thiébaut (11- 6). Daarop reageerden de gas ten toch nog even maar een praktisch onhoudbare Jan Foubert, scoorde nadien weer (12-7). De bezoekers lieten zich echter niet ontmoedigen en van de ruime lokale voor sprong werd nog iets afgepeu- terd (12-8). Nadien scoorde een uiterst verdienstelijke Yves Thiébaut (13-8). Dat was de eindstand nog niet want uit een wanhopig slotoffensief puurden de Westvlamingen ook nog enig profijt (13-10). Scoorden voor de W.Z.K.: Jan Foubert (6), Yves Thiébaut (3), Filip De Meulenaer met Nest De Maesschalck elk twee. Resultaten van het weekend Moeskroen-Scaldis 11-14 Gentse Z.V.-Eeklo 15-15 Doornik - Gent Swimming 9- 9 W.Z.K.-Kortrijk 13-10 Maccabi-A.Z.C. 8-8 Rangschikking 1. A.Z.C. 13 2. Gent 13 3. Maccabi 7 4. Doornik 7 5. Meetjesland 7 6. W.Z.K. 6 7. Gentse Z.V. 5 8. Kortrijk 5 9. Scaldis 4 10. Moeskroen 3 Ook de match der doublures is op een Wase overwinning uit gedraaid. Ogenschijnlijk nogal gemakkelijk want met 3-1 werd de eerste periode afgeslo ten. Ook bij de herneming werden de Waaslanders de schotvaardigsten en halfweg de match, stond er 6-3 op de plank. Nadien werd er naar een opvallende remonte der bezoekers gekeken en met een 7-6 stand op het einde van de derde periode, was alles nog mogelijk. Toen waren de beste pijlen van de gasten blijkbaar verschoten. De Waaslanders scoorden tijdens die laatste pe riode weer vlot acht spelers zorgden voor de lokale doel punten en tenslotte was de winst van W.Z.K. nog afgete kend (13-8). Uitslag reserven W.Z.K.-Kortrijk 13-8 Scoorden de doelpunten: Yves Thiébaut, Filip De Meu lenaer, Stefaan Thibaut, Her- ve Schelfhout, Wim Foubert elk twee, Gert Vercauteren, Lieven Maris en Piet De Maes schalck elk één. Hoger Van Laere twee voltreffers, daarmee zijn uitstekende konditie onderlij nend. Bij de dames schoot Greta ea sier den hogen en één zijvogel neer. Maar zij kon met deze presentatie haar gevaarlijke konkurrente Sabine De Witte (Wuitens) niet verschalken. Want deze regerende kam pioene schoot twee latvogels en den hoge neer zoda ze op gelijke hoogte kwam. Voor het dagklassement waren er vijf dames die in aanmerking kwa men voor de eindstrijd, name lijk Sabine en Sandra De Witte (Wuitens), Emilienne De Waele (Den Bond), Rita Van Hoecke en Alfonsme Van Ha- vermaet (Bastianen). Deze da mes werden langs alle kanten aangemoedigd maar het was Rita Van Hoecke (Ons Ver maak) die met de eer ging lopen dankzij een vierde vol treffer in de achtste kamp beurt. Bij de juniores waren de ge broeders Steels (Den Bond) op hun hoede. Ze schoten elk twee latvogels en mochten hiermee kampen voor het dag klassement. Ze moesten enkel rekening houden met Robby De Witte (Wuitens) maar het oude spreekwoord werd nog eens bevestigd «Twee Steels- kes vechten voor één been en de Robby loopt ermee heen!». Bij de zestig-plussers wordt het weerom een spannend kam pioenschap. Veel schutters zijn hier aan elkaar gewaagd. Vier schutters wisten drie vogels te verschalken maar dat was niet voldoende om zich als eerste te rangschikken. Lucien Wauters (Kastel) deed het iets beter. Met vier treffers sleepte hij meteen ook het dagklassement in de wacht. Rangschikking Ploegenklassement: 1. Peleton Gustaaf De Bock ('t Eiland), 2. Peleton Dirk De Cauwer (Bastianen), 3. Peleton Jean Goossens (Wuitens). 4. Pele ton Alain Van Den Broeck (Kastel), 5. Peleton André Laureys (Ons Vermaak), 6. Peleton Eddy De Schepper (Den Bond), 7. Peleton Louis Lambrechts ('t Eiland), 8. Pe leton Gilbert Lemmens (Ba stianen), 9. Peleton Greta ea sier (Den Bond), 10. Peleton Sabine De Witte (Wuitens), 11. Peleton Leo Willaert (Vier Gekroonden), 12. Peleton Re- né De Landsheer (Ons Ver maak), 13. Peleton Liza Van Puyenbroeck (Bastianen), 14. Peleton Leopold Robberecht (Vier Gekroonden). Panacheschutters: 1. Eddy De Witte (Wuitens), 2. Alain Van Den Broeck (Kastel), 3. Gus taaf De Bock ('t Eiland), 4. Eddy De Schepper (Den Bond), 5. Dirk De Cauwer (Bastianen). 6. Louis Lam brechts ('t Eiland). Latschutters: 1. Luc Ost ('t Eiland). 2. André Laureys (Ons Vermaak), 3. Baziel Wil laert (Vier Gekroonden), 4. Gerrit Keymolen (Wuitens), 5. Eric Lambrechts ('t Eiland), 6. Danny De Decker ('t Eiland), 7. Rudy Maes (Bastianen), 8. Lucien Peelman (Bastianen). Dames: 1. Greta Casier (Den Bond), 2. Sabine De Witte (Wuitens), 3. Sandra De Witte (Wuitens), 4. E. De Waele (Den Bond), 5. Rita Van Hoe cke (Ons Vermaak), 6. Alfon- sine Van Havermaet (Bas tianen). Juniores: 1. Robby De Witte (Wuitens), 2. Peter Steels (Den Bond), 3. Steels Rudy (Den Bond). Zestig plussers: 1. Lucien Wauters (Kastel), 2. André De Clercq (Kastel), 3. Victor Sae- rens (Vier Gekroonden), 4. Gilbert Leemans (Bastianen), 5. Roger Van Den Eynde (Bastianen).

De Voorpost | 1987 | | pagina 29