Veertigste «Week van de Soldaat» met Milac De Arendkandidaten in de schijnwerper «Laat onze Arend onze Arend blijven!» Bakschieten bij Paco Milou Karnaval op Rechteroever Halle bewaarder Gust Aelbrecht de man waarop iedereen kan rekenen De tuinman van de Catharinisten 2 - 30.1.1987 - De Voorpost Aalst. Een tuinman en een eenzame rijke weduwe, een ontmoeting die eindigt op een moord (An Sirou). Milac is een jeugddienst met een eigen programma, dat on afhankelijk wordt uitgebouwd. Milac is kristelijk. Dit houdt in: dat wie mee werkt bij voorbaat weet dat Milac uitgaat van een evangeli sche zending binnen de kerk; dat de specifieke taak van de kristen wordt belicht en hier voor de gelovigen oproept; dat eenieder, welke ook zijn over tuiging weze, kan meewerken aan de andere dan de typische kristelijke taken. Milac is geen ledenorganisatie, maar neemt in haar schoot op: de Milackernen in de kazer nes; de plaatselijke Milacko- mitees, die door provinciale afgevaardigdheden deel uitma ken van de algemene vergade ring, het leidend orgaan. Van beide wordt verwacht dat zij de bovenstaande inhoud onderschrijven. Waarom een 'week van de sol daat'? Elk jaar volbrengen ruim 35.000 jongeren hun leger dienst. Voor elk van hen bete kent dit iets anders: elk heeft hieromtrent zijn eigen ervarin gen, zijn eigen verhaal. Leger dienst betekent echter méér dan een aantal maanden dienst. Legerdienst heeft gevolgen voor de ganse leefwereld van de jongere; legerdienst treft de kontakten van de soldaten met zijn thuis, zijn familie, zijn vriendenkring, zijn parochie. Zowel voor de soldaat als voor zijn omgeving kan legerdienst een heel ingrijpende gebeurte nis zijn, zowel in de positieve als de negatieve zin. Vandaar dat Milac naar u toe komt met een vraag. Een vraag om mee te werken aan het helpen wegwijs maken van deze jongeren. Waarom? Om hen de band met hun ver trouwde omgeving te laten aanvoelen, opdat ze zich niet in de steek gelaten zouden voelen, opdat ze- wanneer ze terugkomen, zich terug «thuis» zouden voelen. Het jaartema: 'HU telt mee!' De slogan van de Week van de Soldaat is goed gekozen: Hij telt mee. Ook voor hen is er goed nieuws. De meesten vinden het allesbehalve goed nieuws als ze vernemen dat ze soldaat moeten worden. Maar het is toch blij nieuws als ze verne men dat ze nog meetellen. Hij telt mee, ook al weet hij dat velen met nog grotere pro blemen zitten dan hijzelf. Hij telt mee voor de parochie. Hij telt mee in de Kerk. Wat gebeurt er tijdens de week van de soldaat in onze stad? Tijdens de weekendeucharis tievieringen van 31 jan. - 1 febr. en 7 - 8 februari zal er gebeden worden voor de sol daten van je parochie en voor de wereldvrede. In sommige parochies zal tijdens de homi lie gesproken worden over het tema: 'Hij telt mee!' Tijdens de week van de soldaat ontvangt elke soldaat een kleine attentie vanwege het plaatselijk Milackomitéé. Aan de kerkdeuren zal na de eucharistievieringen het spe ciaal nummer van Extra Rant soen te koop aangeboden wor den. Het bevat heel wat infor matie over het soldatenleven. Het kost slechts 30 fr. Met de opbrengst van deze verkoop kunnen we het soldatentijd schrift 'De Ajuin' kosteloos aan de miliciens bezorgen. Het soldatenblad 'De Ajuin' wordt in de loop van de week van de soldaat bezorgd aan alle soldaten. Deze Ajuin bevat heel wat bijdragen van de ver schillende Milackomitees. De leden van de parochiale Milackomitees verkopen Leon Boel in Galerij De Vesten te Aalst Van zaterdag 31 januari kan u in de Galerij De Vesten aan het Keizerlijk Plein t€ Aalst terecht voor een tentoonstelling met schilderijen en monoprints op papier van Leon Boel. De tentoonstelling wordt geopend op zaterdag 31 januari om 20.00 uur en is dagelijks te bezichtigen (behalve op zondag) van 9.00 uur tot sluitingstijd en dat tot 28 februari. steunkaarten van 20 en 50 fr. om de Milacwerking in Aalst leefbaar te maken. De kinderen vergeten we ook niet. Er is een grote jeugdprijs- kamp. Formulieren kun je be komen bij de parochiale Milac- verant woordelij ken. Er zijn talloze mooie prijzen te winnen. Wat doet Milac tijdens de dere weken van het jaar voor de soldaten? Het moeilijkste werk bestaat erin om steeds het juiste kazer neadres van de soldaten te be komen. In het leger verhuist men graag en veel en dat brengt altijd heel wat miserie mee! Elke week wordt aan de solda ten in Duitsland het parochie blad opgestuurd. Aan alle soldaten bezorgt men tweemaandelijks het Aalsters soldatenblad 'De Ajuin'. De uitgave van een eigen tijd schrift kost heel wat geld. Ver lang je te steunen dan kun je een bijdrage storten op rek. nr. 001/0258036/92 van Milac- stad, Aalst. Ter gelegenheid van hun ver jaardag of bij bepaalde feest dagen krijgen de soldaten een kleine attentie. Nadere info Voor meer inlichtingen in ver band met Milac, militievergoe dingen, uitstel, vrijstelling enz. kun je terecht bij één van de volgende Milacverantwoorde- lijken: St. Martinus: E.H. Kamiel Philips, tel. 21.74.10, St. Maartensplein 5, St. Jozef: E.H. E. Lippevelde, tel. 78.16.68, Dendcrmond- sestwg, 20; Jean Quintens, tel. 70.21.08, Weggevoerdenstraat 24. St. Anna: E.H. Michel Be- kaert, tel. 21.32.16, Roklijf 1; Hugo Schepens, tel. 21,74.99, Oude Gentbaan 171; Emiel De Schrijver, Welvaartstraat 56; André De Cock, tel. 21.86.72, Naarstigheidstraat 75; Hans Slagmulder, tel. 78.12.27, Volksverheffingstraat 97. St. Antonius: E.P. Joris Dhondt, tel. 70.33.51, Capu- cijnenlaan 95; Gilbert De Lombaert, tel. 21.57.15, Leo de BTHELAAN 52. O.L.V. Mijlbeek en St. Pau- lus: E.H. M. Meersschaert, tel. 78.80.16, Botermelkstraat 17 c; Hubert Nevens, tel. 77.82.03, Larewei 19. H. Hart: E.H. Jaak Lievens, tel. 21.40.34, H. Hartlaan 22; Johan Coen, Park De Blieck 42. Erembodegem: Mv. Groeb- bens, tel. 21.84.59, A.V. De Maelestraat 115. Moorsel: Rik Van den Meers- sche, tel. 21.92.85, Driesstraat 22. Bakschieten blijft in Vlaanderen een alom geroemde cafesport, die van de be oefenaars een vaste hand en een scherp oog vragen. Paco Milou, bekend uit de karnavalmiddens, organizeerde een bakschieting naar panklare kippen. En daar kwamen een massa deelnemers op af. Op bovenstaande foto demonstreert een deelnemer onder het alziend oog van deskundige toeschouwers hoe het moet. Op de tweede foto mijmert Paco Milou over de resultaten. Of overweegt hij soms ook zijn kans te wagen? (a) Michel Heck: in navolging van broer Freddy «Och, om de eenzaamheid wat te verdrijven en omdat karnaval mij sterk aanspreekt.» Dat zijn de motieven van Michel Heck om zich kandidaat te stellen voor de verkie zing van Prins Arend. Michel is lid van de karnavalgroep De Verstoeiteling en kan dus rekenen op een sterke achterban die hem door dik en dun steunt. Karnavalvieren zit de familie in het bloed, zo vernamen we tijdens ons bezoek. Michels broer, Freddy, bracht het immers al eerder tot prins van den Arend. En vorig jaar veroverde het dochtertje van Freddy de titel van jeugdprinses. Michel kan dus onmogelijk ten achter blijven. Vandaar dat hij zijn kans waagt in de titelstrijd. Michel is niet alleen te zien op de Arendkarnaval. Ook in het centrum van Aalst kan men hem ontmoeten tijdens de zotte driedaagse. Op vrijdag vertrekt hij al en pas op woensdagochtend arriveert hij terug thuis. Een echte karnavalist dus. Michel heeft heel wat vrienden. Hij is onder meer sekretaris van de voetbalploeg FC Galop, speelt zelf in drie ploegen, komt uit in twee minivoetbal teams en is lid van twee biljartverenigingen. Veel vrije tijd schiet er dus niet over voor hem. Daar komt nog bij dat Michel werkt in een drieploegen systeem en dat hij dus vrij onregelmatig opduikt op recepties allerhande. Het werk gaat tenslotte voor op het plezier. Ook voor hem is de stadsprins de primus inter pares, de voornaamste dus. Maar Prins van den Arend, het zou toch heel wat betekenen voor hem. Aalst. Michel Heck een van de kandidaten voor. de titel (a) Aalst. William De Smedt neemt het lachend op (a) Geert Van den Eede: oog voor de vrouwelijke schoonheid Geert Van den Eede is er dit jaar ook weer bij. Vorig jaar moest hij zich tevreden stellen met een tweede plaats. Maar hij heeft de smaak te pakken en wil nu een gooi doen naar de titel. Daartoe heeft hij al heel wat voorbereidin gen achter de rug. «Ik heb meer dan vorig jaar gewerkt aan mijn sketch» zegt hij en voegt eraan toe dat er dit jaar mooie danseressen zullen optreden. Als dat niet de moeite loont. Hij beschouwt de titel van prins Arend een tikkeltje minder hoog als die van Prins van Aalst. De Arendprins staat een trapje lager, zegt hij. In zijn vrije tijd houdt hij zich bezig met voetballen, waar hij in het MTSA-Verbond de,kleuren van Gilvos verdedigt en ook in het golfbiljarten kan hij aardig zijn streng trekken. Aalst. Geert Van den Eede (a). Kamiel Hendrickx: een plezierige familie De 29-jarige Kamiel Hendrickx heeft zijn eigen kijk op het karnaval in den Arend. Het is een gezellige bedoening «eigenlijk een plezierige familie daar», zegt Kamiel die al langere tijd met de idee rondliep om zich kandidaat te stellen voor de prinselijke titel. Uiteindelijk is het ervan gekomen. Volgens hem zijn er op de Arend vier volwaar dige kandidaten en zal de strijd dus fel zijn, maar bovenal sportief, daarop rekent Kamiel in elk geval. Hij is lid van de Flierafloiters en volgt nogal wat bijeenkomsten en vergaderingen van karnavalverenigingen. «Dat slorpt enorm veel tijd op», aldus Kamiel die zegt zenuwachtiger te worden naarmate de verkiezingen naderen. Hij zal zich tot het uiterste inspannen om de titel in de wacht te slepen. Maar mocht dat niet zo zijn, dan is het geen ramp. Karnaval is immers voor een stuk ook vriendschap. Aalst. Kamiel Hendrickx (a). William De Smedt: onderdaan van de grote prins. William De Smedt heeft zich kandidaat gesteld voor de titel van Arendprins, voor een stuk om zijn «dochtertje» te plezieren. Maar ook omdat hij zelf er veel pret zou aan beleven. William is bovendien niet karnaval vreemd. Ruim zeven jaar i« hij een aktieve karnavalist. Hij leeft momen- teei op de topjes van de zenuwen en de verwachtingen zijn naar eigen zeggen hoog gespannen. «Normaal ook als je deelneemt, want tenslotte neem je deel om te winnen». Karnaval is Williams grote hobby. Ofschoon hij geen lid is van een of andere karnavalvereniging, toch maakt karna val essentieel deel uit van zijn leven. William kan rekenen op de steun van diverse karnavalverenigingen van de Arend en is vast besloten er het allerbeste van te maken. Prins van den Arend, voor William is het zo een beetje een onderdaan zijn van de grote prins en daarmee wordt dan de stadsprins van Aalst bedoeld. Want die is in de ogen van William niet alleen prins van Aalst, maar van heel karnavalminded België. Gust Aelbrecht, zes jaar aktief als karnavalist, is lid van AKV De Pisjeloes. Hij verzeilde op een nogal eigenaardige manier in het karnavalleven, vertelde Gust met zijn typische lach. Het AKV had de goede idee om een verantwoordelijke aan te stellen die in hallen moest waken over de goede gang van zaken, even bovendien een oogje in het zeil moest houden dat er niets op een onrechtma tige wijze van eigenaar veran derde. Vanuit zijn komforta- bele caravan volgt Gust het reilen en zeilen van de werk zaamheden in de werkhalle. Het is een werkje waarbij je natuurlijk op korte tijd een heleboel mensen leert kennen. Verschijnt er een onbekend gezicht, dan is Gust er als de kippen bij om op de man af te vragen wie er zich meldt en wat hij komt doen. Wanneer er toch problemen zouden zijn dan wordt dadelijk kontakt op genomen met voorzitter Miel. DA Ook de mannen van de Rechteroever, «van oever 't wo- ter», voelen reeds de karnavalmikrobe kriebelen. Tijdens dit weekend wordt de Arendprins verkozen voor de kar- navalviering op «Onzen Arend» op zondag 8 maart. Camiel Hendrickx, Heide- straat 7, Michel Heck, Zavel- baan 55, Geert Van den Eede, Geldhofstraat 71 en William De Smedt meldden zich reeds als kandidaat Arendprins 87 morgen zaterdag 31 januari te 20 u. te verkiezen in de stads meisjesschool van de Binnen straat nr. 157. Het bestuur met erevoorzitter Juliaan Vinck, voorzitter Frangois De Nijs, bestuursleden Paul Uytter- sprot, mw. Van Keymeulen- Van de Meerssche Georgette, Boeykens Jan, Roelandt Fran gois, Willy Janssens, Freddy Heck, Jan Lievens, Willy Rij- dant, Herman Verleysen en last but not least sekretaris en duivel-doet-al Frangois De Schrijver opteert andermaal voor «Laat onze Arend onze Arend blijven». Jeugdprinses en -prins Voor de titel jeugdprinses meldden zich Ann De Wolf, Valerie Baudelet en Nathalie Hebbelinck en voor die van jeugdprins Chris en Jurgen Steenhaut en Bart Marcoen. In de stoet stappen naast ande re groepen van de stad een ruime pleiade Aalsterse groe pen op waaronder er verschil lende meer dan 70 leden tel len. «De Pikante Biekes» zijn daarbij wel een unicum. De familie Steenhaut is er inder daad present met een groep van zeventien leden allen bloed- of aanverwant in de eerste graad met op de praal wagen stamvader Albert Steenhaut. De Arendse karnavalist Johny Marcoen laat zijn verzameling karnavalplaten aangroeien met de nieuwe single «Arend Bo ven» en op de B-zijde «'t Fri- tuurke». Voor al deze festiviteiten is de onvoorwaardelijke steun van een dozijn herbergiers van de wijk en van sponsors een con ditio sine qua non. Op zaterdag 7 maart wordt te 19 u. gestart met een fakkelop tocht en op zondag 8 maart gaat de zevende Arendkarna- valstoet uit. En maandag 9 wordt de dag van de «Super Voil Jeanetten» vanaf 15 u. aan café «De Pluim». LH Niet de tuinman van de koning, wel die van Paul waa ®fn an,de^. p®f?Lm°u: Coppens werd deze week ten tonele gevoerd door de wen- E*tra hcht °P d®: 26 Aalsterse vereniging Catharinisten en dit in £^.^=0 samenwerking met Fifty-One Club Aalst wel bij de 8feer van het «De tuinman», een theater- ters daarentegen was wel stuk, doch het geluid kwam werk dat in wezen wel boeiend en doorvoeld, voor- bij wijlen uit een andere deugt, werd door regisseur al die van tuinman Ron richting dan waaruit het Marö Bober niet op de juiste Karli. Minder overtuigend moest komen. Het is nu te manier aangepakt. De on- akteerwerk kregen we van hopen dat Mare Bober dit derhuidse spanning die in Bit De Leeuw. Steeds het- toneelstuk nog eens ernstig dit werk verscholen zit, zelfde ritme, hetzelfde tem- onder de loupe neemt, alvo- kwam niet tot uiting. Bo- po, dezelfde gebaartjes, dat rens het over enkele maan- vendien zat er weinig gaat op den duur vervelen, den voor het voetlicht van boeiends en verfrissend in De dekoruitbouw was ver- de Brusselse KVS te de spelregie. zorgd en passend, dat dient brengen. De vertolking van Dirk Cit- gezegd. De belichting ervan Siroti Ann.

De Voorpost | 1987 | | pagina 2