Nancy Van der Stuyft de nieuwe Miss Bette in Lede Rondetafelgesprek «Karnaval Aalst: springlevend of...?» In Lede zijn vijftig Geko's aan de slag De Voorpost - 30.1.1987 - 3 Het verdikt is gevallen. De winnares veegt de tranen uit haar ogen (a) meemaakte. Freddy probeerde tot tweemaal toe een ontsnap pingspoging te ondernemen, maar die waren tot mislukken gedoemd. Toen hij eindelijk een grote haagschaar te voor schijn toverde, kreeg hij de vrije baan. Anns liedje, ge bracht met de nodige assisten tie, leek zowaar gegrepen te zijn uit een opera. Of was S Figaro ergens anders te zoeken en te vinden. Zus en broer De De jury van de zoveelste Miss Bette verkiezing in de ry zal het niet makkelyk hebben gehad, want de vier kandidates Swaef sloofden zich tot het leken sterk aan elkaar gewaagd. Keizer Padova, die de jury voorzat, en zyn juryleden Antoine Van der Heyden, Aime uiterste af om Ann naar de Van Hautte, Roger Van den Berghe, Herman De Neef, Andre De Corte, Chris De Backer, Roger Coppens, Norbert overwinning te loodsen. Ann Broeckaert, Freddy Bauwens en Jean Baetens, samen elf man sterk, hadden de handen meer dan vol om een vonnis te kree8 zowaar een. vliegtuigje vellen. Maar alles verliep vry vlot en tot groot genoegen van het talrijk opgekomen publiek, mocht lang na het om zo de ee"te Prijs te kunnen middernachtelijk uur Nancy Van der Stuyft door de keizer worden gekroond tot nieuwe Miss Bette. Meteen werd ze Se Trien van bedolven (figuurlyk) dan onder een karrevracht aan pryzen, waarbij vooral de hoofdprys, een achtdaagse reis naar groep waarvan ze deel uit- hetzonnige Mallorcajel in de smaak viel. Ook de andere kandidates kregen een massa pryzen mee naar huis en zullen maakt, gaf ze een serenade ten zich deze verkiezing dus nog lang kunnen geheugen. De avond van de verkiezing werd ingezet met een wel komstwoord door Freddy Mat- thijs die het biezonder aange naam noemde zoveel mensen te mogen begroeten. Allemaal supporters die hun entoesias- me en voorkeur niet onder stoelen of banken staken. En bijgevolg zorgden voor heel wat lawaai. Freddy Matthijs deed een oproep tot sportivi teit, een oproep die eigenlijk overbodig bleek want alles ver liep van een leien dakje. Een maal die welkomstwoorden achter de rug, was het ogenblik aangebroken om afscheid te nemen van Miss Bette 1986. Niemand minder dan Keizer Padova hield zich met die op dracht onledig. Dat ondertussen bij de vier kandidates de spanning fel was toegenomen spreekt voor zich. Toen ze op het podium werden geroepen en aan het publiek werden voorgesteld, bleken Nancy Van der Stuyft, Ann Roelandt, Ingrid Verbeke en Ann De Swaef op hun benen te rillen van de zenuwen. Nor maal en ook goed voor een spannend verloop van de on- Ud' N°"<y «m» «-»»* w beste en dat ze daarbij gebruik maakte van het allernieuwste plaatje van de Aalsterse Kei zer Kamiel, viel bij velen in de goede aarde. Daarmee hadden we de vier kandidates gehad en kon de jury zich buigen over het sa mentellen van de punten. Ter- Lede. Niets dan gelukkige gezichten na de prijsuitreiking (a) een toverdrankje. Het optre den van Nancy eindigde met een liedje waarin plaatselijke toestanden werden gehekeld en in het refrein bracht ze een ode aan de Orde van de Leed- se Hovaardige Boer die vol gens haar gewoon niet klein te krijgen is en biezonder veel plezier maakt bij een pot bier. Van haar vernamen we trou wens ook dat de Miss Bette liever bier drinkt dan water. Ann Roelandt beeldde zich in dat zij als hostess de «leedsjen toeristissen diensjt» moest ver zorgen en ook bij haar waren de politici van de gemeente de boosdoeners. Want zij kregen opnieuw de volle lading. Ook haar optreden werd afgerond met een liedje. En wel een serenade op muziek van «E Viva Mexico» en dus voor ie dereen goed gekend. Ann zeg de trouwens onomwonden dat zij supporter nummer een is van de orde van den Hovaardi ge Boer en dat zij zonder twij fel Miss Bette zou worden. «Het heeft niet veel gescheeld of 't was gedaan met karnaval, maar nu zijn we met vieren en we maken er wat van», zo zong ze met haar allerbeste stem. Ingrid Verbeke, derde in de rij fiïïtaKpdêè™karnra^M<S° LedeDe °rde van de Hovaard'Se Boer vo"e verSmering (a) ter. Zuster Ingrid nam in afwe- wijl dat gebeurde kregen de zigheid van de dorpspastoor -aanwezigen belegde broodjes achter het altaar plaats, liet de aangeboden. Het werd dan wachten op de bekendmaking van de uitslag en de uitreiking van de prijzen. tij zal zijn en Ingrid Verbeke was uitermate tevreden met de onderneming. Zelfs de vierde in de rij, Ann De Swaef prijsde zich gelukkig te hebben deel genomen aan de verkiezing. De prijzen Zoals elk jaar werd er gezorgd voor een massa prijzen. Zo kreeg iedere kandidate een reisje naar Parijs, een badset, een pizza set, een braadscho tel, een spaghetti set, een per sonenweegschaal, een haar krultang, een eierkoker, een frietensnijder, een waardebon (3.000 F) en een wasmand. Mis Bette ging naar huis met een acht daagse reis in vol pension naar Mallorca. Verder stonden op haar geschenkenlijstje nog een reiskoffer, een kunstfoto, een waardebon van 1.000 F, een toilettas, een stel lakens, een servies kristallen glazen, aankoopbons voor een waarde klokken luiden en liet zich om ringen door bevallige paters. Het was een biezonder dorsti ge mis die werd opgedragen, want herhaaldelijk kregen we het stopwoord «laat ons even Nancy wint Spanning alom toen keizer Pa- drinken» te horen. Het enige dova met een briefje naar de middel, aldus Ingrid, om tot mikro toestapte. Dat was met- betere inzichten te kunnen ko men. Als afronding zong zij een liedje op de leedse Boeren die weer op gang zijn en dus zorgen voor pret in overvloed. Maar ook voor drank. In Le de, zo vertelde ze, is karnaval de voornaamste aktiviteit en die is niet te evenaren, laat staan te overtreffen. Voor de Miss Betteverkiezing is er vol gens haar heel wat werk te verzetten. Kwam dan Ann De Swaef die een nummer bracht dat in het Lede. Ann Roelandt deed het ook goed (a) geciteerde volgorde op het po- Van de kandidaten wordt ver- dium komen om hun presence wacht dat ze zich gediscipli- te maken. neerd gedragen en dat hun Voor dt dertiende keer 2^31^ Niemand maakte er eigenlijk is overigens de jury toegelaten enig melding van, maar het om sankties te treffen, wan- handelde inderdaad om de neer het gedrag te wensen dertiende Miss Bette verkie- overlaat. Of de kandidaten bij zing op rij. De titel wordt toe- hun presentatie nu in het gekend, zo staat in het regie- Leeds of in het algemeen be- ment te lezen, aan een juf- schaafd Nederlands spreken, frouw of dame tussen de 16 en - maakt geen verschil uit. De 30 jaar die in groot-Lede kandidaten werden door de ju- woont of effektief lid is van ry onder meer ondervraagd een Leedse karnavalgroep de over het karnaval in Lede en dag van de verkiezing. over de gemeente zelf. Naast Het spreekt vanzelf dat de jon- deze kennis, wordt ook geke- ge dames voor deze verkiezing ken naar de lichamelijke op voorhand moeten inschnj- schoonheid, de intelligentie en ven. Een jury, samengesteld de taalvaardigheid en humor, uit elf personen en voorgeze- De kandidates krijgen de kans ten door Keizer Padova maakt om ook een nummertje naar uit wie de titel krijgt. De stem- voor te brengen waarin ze hun ming gebeurt als volgt: ieder karnavaleske kwaliteiten beter jurylid mag maar een eerste in de verf kunnen zetten, plaats toekennen. De beste Wel zijn de meisjes verplicht kandidate krijgt 1 punt, de de ter beschikking gestelde ge- tweede 2 punten, enz. Het zijn luidsversterking te gebruiken deze punten die door de jury tijdens hun optreden en wordt openbaar worden gemaakt via er muzikale bijstand verleend bordjes die beslissen over de door het orkest onder leiding uitslag. De punten worden sa- van Dick Barry, mengeteld en de Jcandidate met het kleinste totaal krijgt De optredens de titel van Miss Bette. Mocht Nancy Van der Stuyft moest het toch zo zijn dat er twee of als eerste de arena in. Zij liet meer kandidates hetzelfde zich inspireren door een hek- puntenaantal achter hun naam sendans. De politieke figuren krijgen, dan zal de optelling uit Lede kregen het van haar van de schriftelijke punten de flink te verduren al werden ze doorslag geven. meer dan eens getrakteerd op Lede. Wie herkent achter dit gezicht Ann De Swaef (a) een het sein om de oren te spitsen. Het bleek dat Nancy Van der Stuyft bij de juryleden het best en het meest in de smaak was gevallen en zich als dertiende Miss Bette mocht la ten kronen door de keizer. Ann Roelandt werd tweede, Ingrid Verbeke derde en Ann De Swaef vierde. Derde keer, goede keer dus voor Nancy die dertien in de toekomst allicht als een geluks getal zal beschouwen. Onmid dellijk na de bekendmaking teken stond van presentator van de uitslag kreeg Nancy de Freddy Matthijs die misschien versierselen die passen bij de de verrassing van zijn leven waardigheid van Miss Bette. Nancy dankte na afloop al haar supporters en medewerkers Lede. Ingrid Verbeke in aktie tijdens de verkiezing a die alles mogelijk hadden ge maakt. Alleen vond ze het toestanden die door Nancy en dat waren ook de andere spijtig dat een aantal juryleden werden gehekeld. kandidaten. Ann Roelandt blijkbaar niet veel kaas hadden Voor Ann Roelandt had de stelde zonder meer dat ze vol gegeten van bepaalde Leedse beste gewonnen. Sportief dus gend jaar opnieuw van de par- Het Aalsters karnavalgebeuren is traditioneel een byna gesPltst- een feestleider geeft onuitputtelijke bron van kleine en grote diskussies, een er de. brui aan enkele weken terrein van betwistingen tussen stadsbestuur, feestkomi- xVa1, kort°m e[ roert t«, groepen, prinsen, kortom een voortdurend debat, lalhul h„X' medegevoerd door de karnavalist in de straat, dat menig daaromtrent. En toch is ieder- karnaval en ander hart de nodige opwindende momen- een er van overtuigd dat ten bezorgt. A ------ Aalst karnaval is ook, naast normaal, Aalst zou Aalst niet het grote volksfeest, een uit- zijn als het anders was. En zonderlijk rijk folkloristisch toch maken alle tenoren in dit gebeuren, gedragen door hon- debat zich bestendig zorgen én derden rasechte «Ajuinen» en over de kwaliteit én over de als dusdanig een uithangbord toekomst van karnaval Aalst voor de stad tot ver over onze Er leven vernieuwende ideeër landsgrenzen heen. Het belang her en der, stemmen gaan op van deze jaarlijkse manifesta- om het itiveau te beschermen tie kan derhalve moeilijk on- door bv. het aantal groepen te derschat worden. Dat besef beperken, het WAKV klaagt leeft zowel bij het stadsbeleid, zijn nood over de slechte be- «Aalst Karnaval 1987» op nieuw een topgebeuren wordt en dat er voor de komende jaren nog een schitterende toe komst is weggelegd. Het pa- nelgesprek rond dit tema -kar naval-Aalst: springlevend van 2.800 F en een klokradio. De moeite meer dan waard dus. Vinck en Anny De Maght, de sekretaris van het feestkomitee Jan Dooms, Keizer Kamiel Sergant, oud-feestkomitee- voorzitter Frans Wauters, voorzitter van het AKV Miel Van Den Broeck, oud-burge meester en karnavalist in hart en nieren Marcel De Bisschop. Schepen voor feestelijkheden Juliaan Vinck zal het gesprek de passende inleiding geven. vou Kdruavai au». ftf Het debat wordt in banen ge- Er leven vernieuwende ideeën 01een forum, 8even e,ld door 'emand van de Mikis- r klub vermits het ook doorgaat in de Mikisklub, Nieuwbeek- straat 35, Aalst op vrijdag 30 januari 1987 om 20.30 uur. om, met het oog op de toe komst, ideeën te konfronte- ren. Het kan wellicht een goe- de aanzet zijn tot een hoopge vende vernieuwende aanpak. i welke kleur ook, als bij huizing diegenen die door hun inzet en voorbereid worden en krijgt vindingrijkheid het geheel een prompt de benaming «Alles waardevolle inhoud geven. Kapot Vereniging» in de maag Dat de betrekkingen tussen de 1 verschillende medespelers niet altijd gesmeerd lopen is maar ue siecme oe- A r karnaval moet aan d" P»™1' Iedereen is uiteraard welkom, springlevend of niet. Op de voorbije gemeen- mentaar van de oppositie, teraad kwam de aanstelling van 34 gesubsidieerde kontrak- Fraktievoorzitter Ruyssinck tuelen (Geko's) aan de orde. deed een taktische zet en wou Het schepenkollege heeft in- de zaak van de "volmacht" bij dertijd de aanwervingen naar de aanwervingen nog eens ter zich toe getrokken en nu er stemming voor de hele raad zo'n pak personeelsleden in- leggen en aldus via een soort eens aangesteld moest worden, "motie van ver- of wantrou- moest de oppositie lijdzaam wen" de eensgezindheid bin- toezien hoe de meerderheid de nen de koalitie testen. Het koek netjes onder elkaar ver- werd echter een maat voor deeld had, zonder inspraak niets. Ondertussen waren in van de oppositie. het OCMW ook ai 16 Geko's En dat zit de oppositie uiter- aangesteld: 4 in de verpleeg- aard nogal hoog. "We zijn wel dienst, 4 in de administratie, 1 kollega's op recepties en ont- in de keuken, 1 voor animatie vangsten, maar als het gaat om en de rest gaat naar onder- inspraak hebben wij ronduit houd, poets- en karweidien- Aalst. AKV Vriet rust even uit la) niets te zeggen was het kom- sten.

De Voorpost | 1987 | | pagina 3