c c C J C C J C Berlaarse Kuituurkring huldigde bibliotekarissen Otters te Lokeren Berlaarse raadsleden diskussieerden over verbouwing gemeentehuis Dagtocht naar de Polders van Zeeuws-Vlaanderen Peter Buggenhout te Hamme TOMBOLA BEECKMAN 053/70.02.93 JO-SPORT 052/21.17.59 NIEUWLANDT 053/70.28.61 PUBLICITEIT 052/21.40.60 De Voorpost - 6.2.1987 - 11 Lebbeke Fietsplaten De Wiezenaren kunnen zich een (brom)fietsplaat aanschaffen op dinsdag 10 februari van 13.30 tot 15.30 u. in het Ontmoe tingscentrum. Een rijwielplaat kost 50 F, een plaat voor een bromfiets 80 F. St.-Gillis-Waas Gastvrij Hongarije Een toeristisch-gastronomisch onderonsje over Hongarije wordt door Vakantiegenoegens aangeboden op zaterdag 7 februari vanaf 16 u. De afdelingen Sint-Gillis en Nieuwkerken organise ren deze aktiviteit i.s.m. Herman Steppe. Een diamontage in overvloeiende projektie, degustatie van Hongaarse wijnen en een goulashmaaltijd, ziedaar de ingrediënten van deze bijeen komst. Karnaval Sint-Gillis De Mini-Kielen organiseren dit jaar voor de zesde maal hun karnavalstoet door de centrumstraten van Sint-Gillis. Groepen of verenigingen die aan de stoet willen deelnemen kunnen inschrijven bij Guido Van De Ven, Sportlaan 12 (770.70.00); Wilbert D'Hondt, Nieuwstraat 75 (tel. 770.73.20); Luc De Saegher, Pompstraat 1 (770.76.39); of Luc Roskam, Aststraat 46B (770.78.66). Het organisatiekomité heeft een prijzenpot van 30.000 frank bijeengebracht. Alles in verband met route, in schrijving, verzekering, prijzengeld enz. kan vernomen worden op zondag 22 februari te 10.30 uur in de Katholieke Kring, Kerkstraat 64 te Sint-Gillis. Tuinieren bij KWB-SInt-Pauwels Wintertijd, tijd om te denken welke groenten wij volgend seizoen al dan niet zullen zaaien en planten in onze moestuinen. KWB Sint-Pauwels wil zijn leden en andere geïnteresseerden degelijk inlichten. Ook het aspekt siertuin komt ruimschoots aan bod op de vergadering die doorgaat op woensdag 25 februari te 19.30 uur in 't Kawebeken, Gentstraat 21. Gastspreker is René Verdickt en hij zal het voornamelijk hebben over «Een siertuin, wat en hoe? Struik- en andere bessen». Toneel Oud-KLJ-Sint-Gillis-Waas houdt de traditie in stand en brengt in de Katholieke Kring «De tante van Charley» ten tonele op 14, 15, 20 en 21 februari telkens te 20 uur. Ook op zondag 22 februari kan men te 14 uur dit stuk bekijken. Inkom 120 frank. Plaatsen kunnen besproken worden bij Monique Verherbrug- gen, Bunderstraat 9, tel. 770.67.61 Zaterdag 7 februari organiseert Wielewaal een dia-avond over de Belgische amfibieën, om 20 u. in de grote zaal van de stadsbibliotheek. KA V-Don Bosco Maandag 9 februari verzamelen de leden van KA V-Don Bosco om 13.15 u. aan de kerk. Maar voor een andere aktiviteit dan gebruikelijk en géén fietstocht. Nu bezoekt men een boerderij. Op 17 februari komt Walter Cantens in het Dobocentrum spreken over muziek voor jongeren, die voor ouderen soms een bron van ergernis kan zijn, om 20 u. En op 19 februari wordt over televisie gepraat m.m.v. Rudy Ferket; vanaf 19.30 u. Noteer ook dat voor donderdag 5 maart om 19.30 u. in het Dobocentrum een demonstratie gelaatsverzorging op het pro gramma staat. Op de tweede keer huldigde de Berlaarse Kuituurkring enkele mensen om hun inzet voor de verspreiding van de kuituur te Berlare. Dit keer kregen de bibliotekarissen van de vrije biblioteken te Berlare, Guy Arbijn, en van Overmere, Roger Van De Woestijne, de eer. De viering gebeurde tydens de nieuwjaarsreceptie aangeboden door de kring. Stekene Wandelen met Wielewaal Zondag 8 februari verkent Wielewaal de vallei van de Moervaart en de Stekenevaart. Afspraak om 13.30 u. op het marktplein in Stekene. Temse Sint-Niklaas Wandelen in Zele Wandelklub Waasland trekt er zondag 8 februari op uit naar Zele. Gezamenlijk vertrek in Sint-Niklaas aan het Gildenhuis om 13.30 u. In Zele vertrek van de wandeling om 14 u. aan café Den Hert in Zele-Hoek. Pannekoekentocht Zondag 8 februari organizeert wandelklub De Lachende Klomp in Nieuwkerken een «pannekoekentocht». Vertrek aan de jongensschool in de Gijzelstraat. Je kan kiezen uit trajekten van 10, 21 of 42 km. Vrij vertrek tussen 8.30 u. en 14.30 u. Derde Wereld De Wase Seniorenakademie organizeert in de konferentiezaal van de bibliotheek aan het Heymanplein een voordracht door Felix Dalle over «Het ontstaan en de problematiek van de Derde Wereld». Dinsdag 10 februari om 14.30 u. Guy Verhofstadt «Welke (bouw)toekomst wacht de juniors?». Daarop zal Guy Verhofstadt antwoorden op vrijdag 6 februari om 20 u. in hotel Serwir te Sint-Niklaas. De liberale vicepremier komt praten op uitnodiging van de Juniorskamer Bouw Waasland. Pensioensparen Over pensioensparen wordt maandag 9 februari om 19.30 u. in zaal Renova van het Gildenhuis een voordracht georganizeerd. Gilbert De Swert, deskundige bij de nationale ACV-studiedienst, komt een uiteenzetting geven. De Nationale Bank Cefi-Waasland organizeert op 12 februari om 17.30 u. een belangrijke manifestatie. Frans Junius, direkteur bij de Nationa le Bank, komt in het stadhuis spreken net nadat het jaarverslag van die financiële instelling van de persen is gerold. «De belgische ekonomie: doorbraak naar duurzaam herstel?» is het onderwerp. Waardevol water De Amedee Verbruggenkring van Sinaai organiseert een voor dracht onder de titel «Water is waardevol». In zaal De Kroon, Sinaaidorp 17, komt vrijdag 13 februari om 20 u. prof. Hendrik Gysels van de Gentse rijksuniversiteit spreken over de kwaliteit of de verontreiniging van ons water. De kerk in Vlaanderen Dinsdag 10 februari om 20.30 u. is er alweer een eminent spreker in Sint-Niklaas. Prof. dr. Jan Kerkhofs van de Leuvense universiteit komt spreken over «Huidige trends van de kerk in Vlaanderen». In de feestzaal van het stadhuis. De Katholieke Gilde-KVHU organizeert. KAV-KWB-Tiroleravond In huize De Meerleer bieden KAV en KWB van de OLVrouwpa- rohcie zaterdag 7 februari vanaf 19 u. een Tiroleravond aan. Ontspanning troef dus, met eetmaal en tombola toe. Hongarije bij Boontje In zaal Bokkenhof aan de Knaptandstraat 41-43 wordt op zaterdag 7 februari vanaf 10 u. een Hongaarse (toeristische) informatiedag georganizeerd door Culturele Centrale Boontje. De Vlaamse Balkan Club zorgt voor dia en film en voor een Hongaarse maaltijd (19 u.) en zigeunermuziek. Ski en langlauf Zondag 8 februari kan je met de Sint-Niklase sportraad gaan skiën of langlaufen in Trois Ponts (Stavelot) in de provincie Luik. Vertrek aan de Grote Markt in Sint-Niklaas om 7 u. Info ten stadhuize op de sportdienst. Stelnbockvrlenden in Puurs Zondag 8 februari om 13 u. vertrekken aan het Heymanplein de Wase Steinbockvrienden richting Puurs. Daar nemen ze deel aan een tocht van Ibis Puurs. Kampeerders bijeen Kampeerklub Sint-Niklaas organizeert op zaterdag 7 februari om 16 u. haar jaarlijkse dia-avond in het parochiehuis in Belsele. Toneel bij Slnt-Genesius «De lege cel» is een toneelstuk rond de immigrantenproblema- tiek. René Swartenbroeckx is auteur en Reinhilde Demets komt regisseren bij Sint-Genesius in de schouwburg op 7, 8 en 9 februari om 20.15 u. Voor de scholen is er een voorstelling op 6 februari om 13.30 u. Toneel met KVS Op 10 februari wordt in de schouwburg een stuk opgevoerd door KVS-Brussel, in regie van Ronnie Commissaris. «De Wesp» gaat over ons rechtssysteem, over machtswellust, verkrachting, wraak, enz. Sint-Rochus-schoolfeest Het feest van de Sint-Rochusschool vindt op zaterdag 21 februari vanaf 21 u. plaats in het kollege (ingang Van Britsom- straat). Discobar La Dolce Vita verzorgt de animatie. Zitdagen De ontvanger der belastingen van Temse deelt mee dat er zitdagen georganiseerd worden in de deelgemeenten inzake het aangifteformulier der provinciale belastingen (fietsplaten en aangiften honden). De dagen zijn voor Steendorp op vrijdag 6 februari (13 tot 16 uur), Tielrode op woensdag 11 februari (van 13 tot 16 uur), Elversele op vrijdag 13 februari (van 13 tot 16 uur). Het kantoor in Temse is iedere werkdag geopend van 9 tot 12.30 u., behalve de zaterdagen en maandag 16 februari en woensdag 18 februari. Tentoonstelling Van 7 februari tot en met 22 februari gaat in het gemeentemu seum van Temse een retrospektieve tentoonstelling over «tien jaar karnaval» door. Deze tentoonstelling geeft een overzicht van tien jaar karnaval in groot-Temse. Zowel het gemeentebe stuur, de VW, het kamavalkomité van Temse en die der deelgemeenten verlenen hun medewerking. Niet alleen foto's, maar ook kledij van de prinsen en van verschillende figuren uit het karnavalgebeuren, maskers en maquetten worden tentoon gesteld. Een speciaal hoekje wordt verzorgd door poppen- maakster Gerda Bursens. Film- en diavoorstellingen komen eveneens aan de beurt, leder weekend is er een andere aktiviteit. De openingsuren zijn iedere zaterdag van 14 tot 18 uur en iedere zondag van 10 tot 12 uur en van 14 tot 18 uur. ledereen is welkom. Sport-Spel-Boem Naar aanleiding van het tienjarig bestaan van «Sport-Spel- Boem» in de wijk Kristus Koning van Temse wordt een tentoonstelling georganiseerd. Deze gaat door op zaterdag 14 en zondag 15 februari in de zaal Rozenhof, Roelandt Lefèvre- straat 2. De tentoonstelling geeft een inventaris weer van de voorbije tien jaar aan aktiviteiten. Dit jaar wordt «Sport-Spel- Boem» gepland tijdens het weekend van half augustus. Vetdstraat De vereniging Veldstraat organiseert op 15 februari haar zesde aperitiefkoncert. Aanvang voorzien om 11 u. in de raadszaal van het gemeentehuis van Temse. Koen Blereau speelt eigen tijdse gitaarmuziek. (M.R.). Blijf niet staan Kultuurkringvoorzitter Van- derschot had het in zijn nieuw jaarstoespraak over de inzet die, nu meer dan in niet-krisis- periodes, nodig is om de ver enigingen in stand te houden. «In onze maatschappij volgen de veranderingen elkaar in een snel tempo op. Voor de vereni gingen komt het er op aan mee te doen, anders gaat men zeker achteruit». Volgens Vander- schot hebben de bestuursleden het recht, de leden vóór te gaan en de verenigingen nieu we richtingen in te duwen. Wel waarschuwde hij dat dit een grote vorm van openheid impliceert. Vooral de leden die echt meewerken, moeten de kans krijgen hun ideeën naar voor te brengen. «Echte wer kers lopen er niet zo dik, daar moet men zeker zuinig mee omspringen», vond hij. Hij pleitte verder voor meer kon takten met anderssoortige ver enigingen, gezamenlijke akti viteiten. Naar aanleiding van de spon soring van Stroming en van andere aktiviteiten in de ge meente, zei hij dat dit de enige mogelijkheid is om kulturele aktiviteiten op een hoger ni veau te brengen. «Subsidies zijn immers niet meer dan een principiële erkenning van het werk dat men doet.» Dit wil daarom echter niet zeggen dat een vereniging zich zomaar moet verkopen aan de be drijfswereld. Burgemeester Van Sande, die gefeliciteerd werd om zijn 10 jaar burgemeesterschap en om de aanzet die hij 5 jaar terug gaf tot de oprichting van de Kuituurkring, bevestigde dat het optillen van het kultureel niveau van de aktiviteiten een goede zaak is. Hij was ver heugd dat hij dezelfde klanken ook in andere nieuwjaarsre cepties had gehoord. Bilbioteekgebouwen Beide sprekers hadden het over de gebouwen voor een gemeentelijke openbare bi- blioteek. Deze POB moet er tegen 1988 komen. Vander- schot hoopte dat men vlug over de nodige toestemmingen zou beschikken. De burge meester antwoordde dat de ge meente wel het lont kan steken aan de bouw van nieuwe kultu rele gebouwen, maar dat men het toch moet hebben van overheidsgeld om de plannen te realiseren. Voor hun werk in de bestaan de biblioteken kregen de bi bliotekarissen een tinnen schaal aangeboden. Zij wer den gekozen voor hun inzet om met weinig middelen en bijna gratis de biblioteken in stand te houden en zelfs uit te breiden. De receptie werd besloten met de verkoop van de beelden die de voorbije maanden tussen de geschilderde taferelen op de kasteelmuur hingen. Ze kwa men in het bezit, via een ludiek opbodspei, van mevr. Van Sande, mevr De Schepper en de jonge Erik Buys. Aan allen werd gevraagd de beelden te bewaren tot in het jaar 2000. Feest Vlaamse Gemeenschap Over hoe het volgende Feest van de Vlaamse Gemeenschap er zal uitzien, wordt op maan dag 9 februari beslist. Waar schijnlijk zal het een Feest voor de Jeugd worden. Van- derschot sprak van aktiviteiten in de sporthal en op het Stamp kot. Wie ideeën heeft, of wil meewerken met de vereniging wordt verwacht op 9 februari in de sporthal te 20 u. Van 3 tot en met 28 februari organiseert de Natio nale Campagne voor de Bescherming van Roofdie ren, in samenwerking met het Kultureel Centrum Lokeren in de foyer van dit C.C. een tentoonstelling rond de otter. De Nationale Campagne voor de Bescherming van Roofdieren is een vereni ging die zich inzet voor de bescherming van onze ne gen inheemse roofdieren en hun biotoop of leefgebied. Begin 1986 lanceerde zij een nationaal otter-bescher- mingsprojekt. Dit initiatief omvat naast een uitgebreid wetenschappelijk onder zoek een ruime sensibilise- ringscampagne rond de be scherming van de otter en zin leefgebieden. De otter behoort immers tot onze meest bedreigde diersoor ten. Zijn restpopulatie wordt geschat op ongeveer 40 eksemplaren. Het werd dus hoog tijd dat iets ten gunste van dit zoogdier werd ondernomen. Het otter-beschermingspro- jekt geniet niet alleen de steun van het Gemeen schapsministerie voor Na- tuur- en Ruimtelijke Orde ning maar kan ook rekenen op de goedkeuring van de grootste twee natuurvere- nigingen van België, de Belgische Natuur- en Vo gelreservaten (B.N.V.R.) en het Wereldnatuurfonds (WWF). In samenwerking met de Koninklijke Maatschappij voor Dierkunde, ofte de Zoo van Antwerpen, heeft de Nationale Campagne voor de Bescherming van Roof dieren een grote tentoon stelling opgezet rond de ot ter en zijn bedreigingen. Daarbij ligt de klemtoon op het behoud van de waterbio topen. Tema's als waterver vuiling, sanering en kana lisatie van de waterlopen, verstoring door rekreatie en dgl. komen hierbij uitge breid aan de orde. Deze tentoonstelling richt zich tot een groot pubhek en is zeker geschikt voor scholen. Ze is te bekijken tijdens de normale ope ningsuren van het Lokerse Cultureel Centrum, dat op maandag gesloten is. L. Waasmunster Wandeling Vakantiegenoegens organizeert een wandeling in Waasmun ster. Op zondag 15 februari komt men om 14.00 uur bijeen aan het parochiaal ontmoetingscentrum te Waasmunster voor een geleid bezoek aan de Roosenbergabdij Dendermonde. Mevrouw Van Ransbeeck ongedeerd uit de kist, met slang in de handen en in badpak (foto Piet Hermans) Het voorontwerp voor de ver bouwing van het gemeentehuis van Berlare vormde tijdens de jongste gemeenteraad een van de diskussiepunten. Het punt zelf was aan de orde gebracht door VU raadslid Van Hau- wermeiren. Hij suggereerde dat men voor deze werken een tussenkomst van de overheid kon bekomen goed voor 30% van de kostprijs. Voor de ge meente zou die tussenkomst neerkomen op een minder uit gave van 9 miljoen frank en dus niet te versmaden zijn. Spreker kreeg evenwel te ho ren dat het aanvragen van deze subsidie voor de nodige pro blemen zou kunnen zorgen. Immers de totale kostprijs van 26 miljoen, voorzien voor de verbouwing, kan door allerlei meeruitgaven nog oplopen. Over beide stellingnamen werd lang gedebatteerd en uit eindelijk werd aangedrongen op een stemming. Het VU voorstel werd verworpen. Al leen de twee VU raadsleden schaarden zich achter het standpunt van hun partij. De gemeente gaat de werken nu in eigen beheer uitvoeren. In de begroting is een krediet voorzien van 26.000.000 fr om deze verbouwing te realizeren. Verder werd in de gemeen teraad de aankoop goedge keurd van een metaalkortzaag en elektro-pneumatische tril- hamer. Er werd een gemeentelijke subsidie voorzien van 2,7 mil joen voor de aanleg van een toegangsweg naar de Nieuw- donk. In deze tussenkomst is ook een parking begrepen, maar de Berlaarse raad was van oordeel dat eerst de nood zaak voor de aanleg van eer- ruimte moet aangetoond wor den door het opdrachtgevend bestuur en dat is de interkom- munale DDS. Men gaat nu aan DDS om een andere tussen komst verzoeken. De vrijwilli ge brandweer van Berlare kreeg eind van vorig jaar de gelegenheid om een tweede hans ladderwagen aan te ko pen voor de prijs van 250.000 fr. De brandweer vraagt voor die aankoop een gemeentelij ke tussenkomst van 200.000 fr. Deze som werd in de begroting van 1987 voorzien en de raad stemde met de aankoop in. De gemeenteraad keurde ook de eindafrekening goed van de rioleringswerken van de Leer- veldstraat in Overmere, Hei- dekasteeldreef in Berlare en van de weg Berlare-Zele. Wielewaal's Heerenbosch nodigt oil Zeeuws-Vlaanderen. Een Zeeuw(se) kan wonen in Bres- kens. kan ook uit Terneuzen komen, kan vertoefd hebben in Hulst. Voor Vlamingen zijn die drie plaatsen wel bekend. Om maar te situeren dat dit Zeeuws-Vlaanderen is: het polderland ingesloten tussen de Westerschelde en de Belgi sche grens. Meerdere malen in de geschiedenis trad de Schel de hier uit haar oevers. De zware alluviale kleigrond ge tuigt dat dit gebied, voor het indijken, tot het rivierbekken van deze stroom behoorde. Interessant zijn natuurlijk de waterpartijen - wij noemen dit vijvers - de brede sloten en het uitgestrekte polderpopulieren- landschap. De kans bestaat ook er bij vriesweer ganzen te ontmoe ten. De zuidergrens van hun verblijfplaats op Goeree-Over- flakkee wordt immers bepaald door de vorsttemperatuur: hoe kouder, hoe zuidelijker ze ver blijven. Vandaar de kans op waarnemingen in de Zeeuwse polder. De afwisseling van open water, drassige weiden en uitgestrek te akkers biedt 's winters ver blijfplaatsen aan prooivogels, watervogels en andere winter- gasten. Op zondag 15 februari brengt de Wielewaal-afdeling 's Hee renbosch een bezoek aan dit gebied. Vertrokken wordt, met eigen wagen, vanaf Bug- genhout station, om 8 u. Laar zen, verrekijker en picknick zijn gewenst. Gids is Paul Bie- seman, die de streek regelma tig bezoekt. (pvr) De woning die Siegmund Freud in Londen heeft betrok ken werd omgevormd tot mu seum. In het huis is alles on aangeroerd gebleven en men kan er dan ook de beroemd geworden sofa bewonderen die Freud voor zijn patiënten ge bruikte. Het huis is gelegen aan Maresfiels Gardens 20 in Hampstead. Op uitnodiging van de H&mse Kulturele Raad organiseert Peter Buggenhout een tentoonstelling van zijn sohilderijen en tekeningen in de feestzaal van het gemeentehuis vanaf vrijdag 7 februari tot en met 22 februari e.k. De openingsuren zijn van 18 tot 20 u. en zaterdag en zondag van 9 tot 19 u. De vernissage zal plaats hebben op vrijdag 7 februa ri te 19 u. met verwelko ming van Staf De Keyser, voorzitter Kulturele Raad en opening door Louis Baert, burgemeester. Gast spreker is Herman Note, docent aan het Sint Lucas instituut te Gent. Hans Martens schrijft over Peter Buggenhout: «De schilder Peter Buggenhout werkt in de ruimte van een Verbond der oudslhlders BRIGADE PIRON Afd. WAASLAND WINNENDE NUMMERS VAN DE STEUNKAARTEN 220 1916 715 429 1177 658 1569 145 1729 698 737 084 643 304 945 003 1438 1287 1444 599 1121 1332 1035 747 362 404 020 1714 1770 252 1664 1866 1333 1210 905 1870 024 962 1371 1027 Prijzen a1 te helen vóór 1 maart 1987: Vlaaetraat 20. St.-Nlklaaa, tel. 777.24.66. lacune, een lacune die ont staan is uit de angst en de twijfel die men ervaart bij de beperktheid van ons ra tioneel denkeiï van onze metafysische stelsels om antwoorden te geven op de zovele vragen die we on szelf stellen. De schilder maakt gebruikt van de mogelijkheden van het verwijzende. Zijn schil derijen zijn bevolkt door te kens, kontoeren, vormen van oerelementen waarover sinds mensengeheugnis is verhaald. De vrouw, de man, de slang, de vrucht, het kruis, de graal, deze motieven zijn niet zomaar illustraties van een verhaal, ze zijn het verhaal zelf, ze zijn dragers van betekenis alsof iedere verflaag ook een nieuw betekenisniveau bereikt, zodat het schilderij een waar reservoir van be tekenis wordt. Wie durft kijken naar deze schilderijen zal, niet onver schillig de ruimte verlaten. Er zal zelfs eerder een bitte re nasmaak overblijven, een teken van grote Kunst?, die knaagt aan de wortels van het keurslijf van onze orde (onze gelijke waarden en zekerheden). Ook in Engeland kan men loodvrije benzine tanken. Er zijn ongeveer 150 stations waar men deze loodvrije benzine kan tanken. De prijs per liter schommelt rond de 23,44 fr. Sint-Niklaas. Heel wat jongeren kwamen naar de OLVrouwkerk, waar de kinderen werden gezegend (Iv) De specialist in maatwerk. De laagste prijzen der matrassen. Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super- Bultex. Bergemeersenstraat 18 k AALST f DENDERMONDSE RIJSCHOOL 052/21.37.94 Praktisch en theoretisch onderricht door gespecializeerde personen. De Dendermondse Rijschool., op slechts 1 adres: Veldstraat 47 Sint-Gillis- W Dendermonde A Alles, maar dan ook alles van sportartikelen alsook sportkledij en camping. Statiestraat 21Lebbeke. Kroostrijke Gezinszegels Woonverbouwing van de kelder tot het dak ook onderhoud verbeteren en herstellen. Langestraat 116 9300 AALST Een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een eenvoudig begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar specialisten.

De Voorpost | 1987 | | pagina 11