KILLE WEDSTRIJD NA VROEG OPENINGSDOELPUNT VOORZITTER VAN DE WAETER (E. AALST) "NIET VERSAGEN" OVERVERDIEND PUNT OP LAATSTE MOMENT UIT DE BRAND GESLEEPT KLAAR VOOR DERBY TEGEN JONG LEDE BLIJVEN VOETBALLEN IS DE BOODSCHAP OECKE EENDRACHT AALST: BEWUST VAN DE ERNST? VOETBAL UITSLAGEN VOETBALKALENDER 18 - 6.2.1987 - De Voorpost VOETBAL Eendracht Aalst kwam zaterdagavond puntenloos terug uit Waterschei, na een wedstrijd die van Eendrachts kant zeker het bekijken waard was en op een hoger pefl stond dan wat tegen Sint-Truiden werd afgeleverd. Het zag er lang naar uit dat een punt kon meegegraaid worden in de Thorinstallaties. De Matos besliste er echter anders over. De Braziliaan dropte ter hoogte van de grote backlijn, en dit op een 20-tal minuten van het eindsignaal, nogal nonchalant de bal in de voeten van een tegenstander. Die mompelde iets als "gracias Tony" en schoof met een strak schot het leder voorby de totaal verbouwereerde doelman Moyson. Na de wedstrijd natuurlijk Vlaams. We kunnen begrijpen geknars van tanden en een dat na een betere wedstrijd het paar woede-uitvallen aan het verlies dubbel pijn doet, maar adres van de Zuidamerikaan, langs de andere kant mag men die meteen begreep hoe sappig over dat "incident", ook al een vloek kan klinken in het kost het de volle inzet, niet te Zaterdag (om 18.30 u.) moet Eendracht in de clinch met Geel. Als je het ons vraagt een zeer moeilijke verplaatsing in de gegeven omstandigheden. Het wordt wellicht een open wedstrijd vermits Geel nog in de run is voor een periodetitel en Limpens en zijn maats er alles moeten uitpersen om uit de degradatiezone te geraken. Met nog twaalf wedstrijden voor de boeg is de toestand nog niet dramatisch, maar het wordt o.i. toch tijd dat links en rechts, ook away is dat noodzakelijk, moet getracht worden enkele punten te sprokkelen. Is men in de schoot van Eendracht echter wel bewust van de ernst van de situatie? Voorzitter Van de Water antwoordt ons hierop bevestigend: "Ik heb kunnen vaststellen dat ondanks de verontru stende nederlagen tegen Sint-Truiden en Waterschei, het moreel front niet is aangetast. Er wordt in het vooruitzicht van het treffen met Geel zeer ernstig getraind. Ook het incident met El Fahem is bijgelegd, zodat hij hoogstwaarschijnlijk weer in de kern zal opgevangen worden. Jan Hoebeeck heeft de trainin gen hervat, zodat men stilaan kan gewagen van een konkurrentie op vele plaatsen. Ik persoonlijk durf gewagen in verband met de uitwedstrijd op Geel van een gematigd optimisme. Indien we de halve inzet kunnen meegraaien in de Kempen, ben ik reeds heel tevreden", aldus Eendrachts voorzitter. Toch nog even vermelden dat nu ook verdediger Mare Vermeiren opgezadeld zit met zes weken gipsverband door een kwetsuur op training. (abl) lang blijven nazeuren. Dat zij die in hun' loopbaan nog geen enkele misser etaleerden de hand op het hoofd leggen. In elk geval mochten we in Wa terschei dan toch enkele posi tieve punten noteren. Zo bij voorbeeld speelde De Winne als rechterflankverdediger een reuze-wedstrijd. Hij was onge twijfeld de beste man op het veld. Fazekas pakte trouwens op Waterschei uit met de ver dediging die wij na de terug komst van De Winne uit bles sure ook in het achterhoofd hadden. De Hongaar zal, ver mits ook doelman Moyson een paar briljante reddingen op bracht, aan dit onderdeel niet meer moeten schaven. Ook Moortgat viel best mee. Op het middenveld ontbrak verder wel enige gestalte. Bij de kop duels trokken de Eendrachters meestal aan het kortste eind, waardoor de bal maar al te dikwijls naar het eigen verde digingskamp terugdwarrelde en dat maakte het afweerwerk voor Derijck en Co extra zwaar. Aanvallend bleef het opnieuw ondermaats. Het blijft uiteraard moeilijk spelen voor de spitsen met die defen sieve instelling. Naar we achter de schermen vernamen zou Fa zekas gewonnen zijn een derde aanvaller in te schakelen, maar dan zou eerst El Fahem meer strijdlust moeten bijgebracht worden. Dat Aalst ondertus sen in een sukkelstraatje is verzeild is al achterhaald nieuws. Voorzitter Van de Waeter beseft dat nog beter dan wie anders. Hij geeft ech ter de moed nog niet op. Tij dens een kort telefoongesprek wou hij het volgende kwijt: "We moeten verder keihard werken om uit die snertsituatie te geraken. Spiegelen we ons maar aan het voorbeeld van Diest dat enkele weken gele den als veroordeeld stond ge- kwoteerd en nu plots weer een licht ziet stralen in de duister nis. Wat Diest kan, moet Een dracht toch ook aankunnen. De spelers moeten in de tegen slag mekaar blijven vinden. Niet versagen, moet hier pa rool zijn!" a. Block Sint-Niklaas - Lier se 1-1. M'Rabet speelde een uitstekende wedstrijd (dw) Ondanks dit punt staat Sint-Niklaas toch laatste in de rangschikking. Het kreeg echter Aalst en Diest in zyn gezelschap, zodat de strijd onderaan nog hardnekkig zal worden. Deze drie staartlopers moeten immers reeds tegen een driepuntenkloof aankijken. Voor hen staan Beringen en Boom met vijftien punten. Het kon wel eens moeilijk worden, speciaal voor de Waaslanders, die in elk geval degraderen, maar dan liefst niet naar bevordering. Lierse was op twee punten uit maar dat vergoelijkt nog niet de eerder harde aanpak op dit gevaarlijke veld. De bezoekers Verheyen, Bovri en Smets kre gen van scheidsrechter Sche- lipgs geel. Dat betonnen veld was er de oorzaak van dat het spel vrij aarzelend begon. Het zou trouwens geen denderende match worden met enkel wat spannende fazen in de laatste tien minuten. De Pallieters bleken zich het snelst aan te passen en slaag den er dan in om enkele fraaie patronen op de grasmat te te kenen. Zij zorgden bovendien voor enig doelgevaar, al is die term misschien wat overdre ven. De Sint-Niklase defensie moc3t in die momenten wel alle hens aan dek roepen, maar slaagde erin om de kooi vrij te houden. Bij een uitbraak van M'Ra bet was er wel enige deining in de Lierserangen, maar de Wa- se vlaai was rap gebakken. Bij de direkt volgende zwart-gele aktie mocht De Kerf zijn mou wen opstropen op een ge plaatst schot van Van Regen- moortel. Van den Buys pro beerde het ook en zijn poging ging over de dwarsligger. Dat was vrijwel alles wat te zien was in de eerste helft. Tijdens de tweede periode ver loederde het spektakel. Einde lijk konden de toeschouwers zich tijdens deze diepvries match een beetje opwarmen. Bepaald keeper Dc Kerf kreeg het warm toen hij bestookt werd door Smets na mooi werk van Bovri en Kindermans. Truyens zou het dan maar pro beren en liefst alleen. Sint- Niklaas kwam zelfs dichtbij een doelpunt na deze solo. Spijtig genoeg stond er een taaie Verlinden in het bezoe kende doel en die hield Lierse overeind. Verdere flitsen wa ren er niet te zien en de toe schouwers gingen zich al bij een brilscore neerleggen. Maar de akteurs op het terrein da- chen er anders over. Toen de wedstrijd tachtig minuten oud was, zette Kindermans Lierse op voorsprong. Vinck had handspel begaan zonder dat ook maar iemand begreep waarom en Kindermans maak te er gretig gebruik van om De Kerf te kloppen. Nu dachten de Wase suppor ters dat-de kous helemaal af was. Lierse moest alleen maar de deur toehouden en de pun ten waren binnen... Mandondo was echter gaan aandringen en Kii.dermans zette hem nogal fors van de bal. Scheidsrechter Schelings gaf op de rand van de kleine rechthoek een vrijschop. Truyens zette zich achter de bal en bediende met een beeld van een voorzet M'Rabet, die met een fraaie kopstoot de uitstekende doelman Verhn- den kansloos liet. Omdat dit allemaal in de negentigste mi nuut gebeurde, mogen de Klaasjes zeker de hemel dan ken. Ze htbben in elk geval bewezen dat ze nog kunnen terugslaan, ook als er maar weinig hoop meer is. Sint-Niklaas moet het nu op nemen tegen Thor Waterschei en zou dan zeker beide punten moeten thuishouden. (m.d.b.) JAMIE KING GOES HOME Sint-Niklaas telde al een tijdje de jonge Brit King in zijn rangen. Vermits die echter nooit aan de bak kwam wou de aanvaller terug naar zijn ei land. Hij neemt een dezer da gen dan ook de boot. Anderzijds is dc verminde ring van Joris Cornets straf dan weer goed nieuws. In hoger beroep werd zijn schorsing van acht op vier weken gebracht. VIRTON - EENDRACHT ZELE 0-1 Een beheerst en verstandig voetballend Eendracht Zele heeft by het bedreigde Virton zijn vyfde uitzege van het seizoen behaald op een huidig totaal van acht verplaatsin gen. Hierdoor totaliseren de Zeienaars buitenshuis nu 12 punten op 16. Een schitterend saldo dat slechts één enkele misstap inhoudt by Olympic Charleroi waar ref Sandra een dubieuze en oneerlijke rol vertolkte. 1* NATIONALE SC Lokeren-KV Mechelen 1-1 Seraing-SK Beveren 0-1 2* NATIONALE Watcrschei-E. Aalst 1-0 Sint-Niklaas-Liersc 1-1 3' NATIONALE J. Lede-Dicgcm 2-0 Virton-E, Zele 0-1 BEVORDERING B Duffel-VW Hamme 2-1 Voetbal. Frank Van den Broeck schoot Zele in Virton op winst (arch.) In aanwezigheid van meer blessure zodat Jan Geens het dan 3.000 Waalse supporters laatste halfuur de voorsprong - Eendracht kreeg er vorige kwam meeverdedigen, zondag tegen Oudenaarde am- Eendrachtdoelman Danny 1* NATIONALE SC Lokeren-Standard (Van Volccm) SK Beveren-AA Gent (Costantin) r NATIONALE Geel-E. Aalst (7.2, 20 u., Stassart) 3* NATIONALE A J. Lede-E. Zele (Moens) BEVORDERING B VW Leest-VW Hammc (Huyghe) 1* PROVINCIALE SK Aalst-Haaltert (Verniers) V PROVINCIALE De Pinte-Kcmzcke (Wauters) Kmibcke-Mculestcdc (Boone) H. Vrasene-Robur (Van Damme) 3' PROVINCIALE D Aaigcm-Erpe (Mclkcbeeck) E. Houtem-Bcrlare (Vancoillic) 3' PROVINCIALE E Wieze-Grembergen (Demesmaeckcr) Excelsior-Sint-Pauwels (Lauwereys) 4' PROVINCIALE F Erondegem-Westrem (Lambrechts) Woubrechtegem-Edixvclde (Delmotte) Oordcgem-Letterhoutem (Cornells) Ede-Mere (Van den Berghc) 4* PROVINCIALE G Baardegem-Terjoden (Dufour) Herderscm-FC Aalst (Rooscns) R. Lebbeke-Opdorp (Temmerman) 4' PROVINCIALE H White Boys-SK Lokeren (Van de Moortere) Verrebroek-Eksaarde (Maes) Boonwijk-Lutterzele (De Bosschcr) DAMES St.-Pauwels-Kamillekes (De Block) DVK Gent-DVK Waasmand (Blancke) per 400 over de vloer - en op Van Puyvclde, tot voor de een uitstekend bespeelbare wedstrijd onzeker wegens een grasmat hielden dc Zeienaars griepaanval, kon nog eenmaal vooral het hoofd koel. In dc zijn klasse tonen wanneer Ta- aanvangsfase van dit treffen kacs een kopbal in zijn richting waren de tricolores de betere afvuurde. De bezoekende ver- ploeg. Ref Matagne onthield dediging bleef echter met allu de Zeienaars in deze periode re en ongestoord de Waalse een strafschop. Jan Pietcrs was luchtaanvallen neutraliseren |de Waalse defensie voorbij ge- zodat de overwinning niet spurt en werd foutief gestuit meer in het gedrang kwam. door Lespagnard. Na twintig Tien minuten voor tijd werd minuten kwam de lokale reak- het bijna 0-2 toen Dirk Van tie los. De kopbal van Iovino Renterghem op zijn beurt het miste echter de nodige preci- hazepad koos. Door het trui- sie. Eén minuut voor de pauze ketrek van de Walen en de stond het stadion in rep en kapriolen van de bal hield de roer Rudy Peersman joeg een Zeelse topscorer er enkel een vrijschop voor doel toen daar op een fluitsignaal weerklonk. hoekschop aan over. Eendrachttrainer Freddy Een Waalse verdediger dacht Heirman toonde zich bijzon dat dit afkomstig was van de der tevreden na deze nieuwe scheidsrechter en stopte het overwinning. "Met deze nieu- leder met dc hand. Matagne, wc uitzege heeft de ploeg haar die niet had gefloten, zag zich rijpheid op verplaatsing nog- verplicht strafschop toe te ken- maals onderlijnd. Het toeken nen. Na heel wal diskussie ver keek Mare De Brabander de kans op 0-1 en trapte de bal tegen de voet van dc laag uit- nen van die bewuste strafschop net voor de rust bezorgde ons een tweede helft onder moei lijke omstandigheden. De ref vallende Baetslé. De Zele- had het verkorven bij de Waal- naars klommen tien minuten rust toch op voorsprong. De thuisdefensie beoordeel- se supporters. Deze laatsten stonden in koor achter de loka le ploeg, ook nadat wij op de een inzenden van Mare voorsprong waren gekomen. Cooreman verkeerd zodat Onze defensie toonde eens te Frank Van den Broeck - de laatste weken in een produk- meer zoveel beheersing dat de Walen vergeefs aandrongen. Sint-Niklaas - Lierse 1-1Truyens drukt af terwijl Van Wambeke een oog in het zeil houdt. De Lierse doelman kan het leder nog net overtippen (dw) tieve bui - kon scoren. Het Een betere uitgangspositie net thuispubliek joeg Virton hier- voor het belangrijke derby met op luidkeels in het offensief. Jong Lede kon ik me nauwe- Eendracht verloor kapitein lijks indenken." Freddy Jacobs mei een lies- Joost Amns DUFFEL - VW HAMME 2-1 SERAING - BEVEREN 0-1 Avondvoetbal lykt in de winterse omstandigheden waarin we vorige week nog verkeerden ongehoord. Voor de voetballers heel gevaarlijk, het minste kontakt kan ver strekkende gevolgen hebben, en voor de toeschouwers dikwijls een weinig aantrekkelijke verkleumende avond- aktiviteit. Op Seraing waren nauwelijks 2.000 toeschou wers en de Luikse verantwoordelijken hadden in die omstandigheden ook liever de poorten dichtgehouden. Beveren was na de wedstrijd wel gelukkig te hebben ge speeld want de Waaslanders bleven ook na de achttiende speeldag ongeslagen. Maar verder moest ook trainer No- vak zich bij de toeschouwers verontschuldigen om het kille spel dat geel-blauw bracht. "Niets voor de kijker. IJzige koude en een ontgoochelende partij. Op zo'n veld is spekta kel onmogelijk." Beveren maakte op de Pa- raye kort spel met Seraing en de wedstrijd was nog maar tien minuten ver toen Eddy Maes bij de eerste paal een door hemzelf afgedwongen hoek schop van Marek Kusto boven doelman Legge binnenkopte. Voor Maes een derde kompe- titiedoelpunt en meteen kon Beveren de wedstrijd kontro- leren. Seraing wist nooit naast Beveren te komen en vooral het Wase middenveld maakte het verschil. Paul Theunis voelde zich blijkbaar uitste kend in zijn sas op het beton en de captain leek alomtegen woordig. Spijtig genoeg wisten Marek Kusto en Fairclough minder raad met de staat van het veld en verkeerde balkon- troles en kombinaties maakten vooral de Pool onrustig. Seraing speelde steriel en doelman De Wilde bleef ne gentig minuten lang zonder werk in de diepvrieskou rond huppelen. De dichtste schoten van de thuisaanvallers gingen nog tientallen centimeters naast het doel. Seraing kon de vroege achterstand niet weg werken en het was Beveren dat nog voor de rust bijna alle spanning uit de wedstrijd haal de. Danny Pfaff had geen suk- ses toen hij een aardige aktie met een kopbal afrondde. Be veren stond steviger op de be nen en bij rust gaf haast nie mand nog een cent voor de kansen van de Luikenaars. De tweede helft werd inder daad saai. Beveren bleef ver dedigend te sterk voor Seraing en voluit konden de Metallo's ook al niet gaan want geel- blauw bleef konstant op de counter loeren. Zo kreeg aan voerder Theunis nog de beste kans uit de tweede periode maar zijn kopbal ging centime ters over het doel van de onze ker spelende doelman Legge. De overwinning van Bevè- ren was het enige dat de Waas landers gelukkig kon maken maar zelfs in hun kamp vond men de wedstrijd een mis kleun. Op dergelijke terreinen zou men nooit mogen starten. Gevaarlijk en voor de kijker eerder een marteling dan een ontspanning. Wat valt er im mers te genieten aan een ben de naar evenwicht zoekende ijsmannetjes? By VW Hamme is de schwung er blijkbaar een beetje uit Tegen het Brusselse Vorst moest de Durmeploeg al eeit het onderspit delven. Men kon toen verzachtende omstaa digheden inroepen omdat vyf titularissen ontbreken Maar deze keer was' het anders. Afgezien van Nico Vat Bogaert was de vierdeklasser "au grand complet" o| Duffel, maar wie dacht dat Lenaerts en zijn maats op eet vlotte zege gingen afstevenen, had het mis voor. Het gaai blykbaar niet meer zo goed by de Wuitens. Gedurende dt ganse wedstrijd gaf Hamme een vry zwakke indruk en h<t bleek niet in staat om tegen de toch zwakke tegenstande een vuist te maken. De bikkelharde staat van het veld geldt als exkuus voor beide ploegen! Sint-Niklaas - Lierse 1-1. Fred Truyens is opnieuw in forme. Hier wordt hij binnen c strafschopzone foutief gestuit, (dw) SINT-NIKLAAS - LIERSE 1-1 "Wij moeten het normaal hebben van inzet en overtui ging, aldus Willy Meersman en ook dat blijkt momenteel te ontbreken. Het is natuurlijk moeilijk om een ploeg te moti veren die niet meer voor de titel in aanmerking komt. Toch Johnny Lenaerts nog de mogen de spelers niet vergeten gelukkige auteur van een fl< dat we nog vijf keren voor eigen publiek moeten optre den. Als de supporters zich ook al weinig geïnteresseerd gaan tonen dan wordt dat een droeve zaak voor de kassier en dat is nefast voor elke voetbal ploeg die het over het alge meen al niet zo breed heeft. In Duffel werden we al vrij vroeg op achterstand ge plaatst. Dat doelpunt mocht er nooit gekomen zijn, want even later dwongen we de veld- meerderheid af, een overwicht dat echter steriel bleef omdat er geen échte lijn in onze ak- lies stak. De thuisploeg had vrijwel geen moeite om als hèt fenmeester. nodig was te stoppen. Na de kampwisseling pro beerden we dan ernstig de ach terstand weg te werken. Hc lukte ons niet om ook mas een halve kans te forceren; Toen de thuisploeg op d: counter de voorsprong verdub! belde, was de kous af, al werf dergoal. Als je daarmee alk; maal geen rekening houdt dar kreeg Mare D'Hondt tegen hc einde toe de kans om de gelijk maker te scoren, maar die had den we eigenlijk niet verdiend] Al bij al werd het een wed] strijd om zo vlug mogelijk te vergeten. Hoewel er voor oni niets meer te winnen of tt verliezen is, ware het niet vet] antwoord om nu al aan uitbolj len te denken. In mijn voetbal] woordenboek komt dat woon in elk geval niet voor, zelfs a gaat het om een oefenwedl strijd, nog moet je proberen te winnen", aldus de Hamse oe-j (E.G.I

De Voorpost | 1987 | | pagina 18