HENDRIK CORNELIS, EINDELIJK BELOOND De Vlaamse Wielrijdersbond blijft groeien en vernieuwen BART HEIREWEGH HOOPT OP EEN FLINK WEGSEIZOEN GUY ROOMS: HET JAAR VAN DE WAARHEID De Voorpost - 6.2.1987 - 19 WIELRENNEN VELDRIJDEN B.W.C.L.-VELDRIJDEN zeer sterk terug en kon in ex tremis nog oprukken naar de zesde plaats door in de laatste ronde nog De Baere en Van Vaerenbergh in de steek te laten. Gaston Van den Hoecke die toen nog in zesde stelling fietste, werd door een breuk uitgeschakeld. Uitslagen A-reeks: 1. Van Eyck, 2. Lau- reys, 3. Ryde, 4. Janssens, 5. Michiels, 6. Duquet, 7. Mo reels, 8. De Paepe, 9. Baele, 10. Goessens. B-reeks: 1. Cornelis, 2. De Pauw, 3. Van Den Bossche, 4. Van Handenhove, 5. Dryoel, 6. De Geest, 7. Brondeel, 8. Snauwaert, 9. Peeters, 10. De Smaele. C-reeks: 1. Bie, 2. Schud- dinck, 3. Colman, 4. Arijs, 5. Buelens, 6. Van Rossem, 7. Steurbaut, 8. Sonck, 9. Van de Sompele, 10. Dino (It) D-reeks: 1. Van der Eecken, 2. Van Impe, 3. Gevaert, 4. De Vuyst, 5. D'Hondt, 6. De Gusseme, 7. Van Vaeren bergh, 8. De Baere, 9. Van der Vurst, 10. Van Wesemael, 11. Verstraeten, 12. Van Eyck. uit de achtergrond en kwam - SAVö*to f zijn twee voorgangers bedrei- '"JttéZii- §L gen. Bij het ingaan van de 'y MpT"' laatste ronde was De Backer yLb JP-- zelfs tot op 25 meter genaderd. m Toen sloeg De Hij E Tussen Van en Ba- cker kregen toen een zeer vinnig spurtje, dat nipt in het gWCL-VeldrijdenHendrik Cornelis uit Zele mocht zijn eerste zege van het seizoen vieren draid" Van suspens gespro- in Zonnegem. Hij zal ook eindlaureaat worden van het crossklassement. ken! Daarna kregen we Jefke Van Isterdael, die zich goed Aflk handhaafde en een sterk eindi- Jl||p| flMt. gende Laureys, gevolgd door X** -«l. 4ÊÈk iP| Brondeel en Cornelis. Verder t' -sJ.7 1 'W*-w|| een teruggezakte Johan '-X2JT/ Bt»»'-IC*> Goossens en dan Freddy Ry- gfr' £gT^~ 'l JËI^Ê&r jfjg de. Later kwamen nog De Tri Pauw, Duquet, Van Handen- EBB^^CfOpCCkOtO x V; hove. Moreels, die door een <a/n/,.iy„..c de koers sta- BB slechts een paar schaafwonden te hebben, ^B^^B H BWCL-Veldrijden. In Lede was Willy Van der Eecken winnaar van de D-reeks terwijl Lucien Mussche de C-reeks won. BWCL-Veldrijden. Jefken Van Isterdael in aktie Zondag in Impe A- en B-reeksen WERNER VAN DER FRAENEN EN MAR CEL DE GEEST Werner Van Der Fraenen ging er van bij de start keihard tegenaan en na één ronde had hij reeds honderd meter voor op Paul Van Eyck, die gevolgd werd door Johan Goossens, Danny De Becker, Jozef Van Isterdael en J.P. Laureys. Daarachter kwamen Marcel De Geest, Dirk Janssens, Freddy Ryde en Hendrik Cor nelis; vervolgens Willy De Pauw, Theo Van Handenhove, Gilbert Dryoel en Mare Du quet. Vooraan bleef Van Der Fraenen doorduwen en hij ver grootte stilaan zijn voor sprong, terwijl Marcel De Geest een mooie remonte luk te en zich tot bij Van Eyck kon ophijsen. Ook kampioen Dirk Janssens ging nu in de tegen aanval maar leed bandbreuk en dat lot was ook Danny De Backer beschoren. Ondertus sen was Van Der Fraenen on genaakbaar en hij won met brio deze prachtige wedstrijd. Voor de tweede maal werd er nog hard geknokt, eerst tussen Marcel De Geest die vocht voor de overwinning in de B- reeks en de hardnekkige Van Eyck en naar het einde toe kwam Danny De Backer terug BWCL-Veldrijden. Marcel De Geest tijdens de cross n Lede C- en D-reeksen LUCIEN MUSSCHE EN WILLY VAN DER EECKEN Reeds vroeg reed een sterke en zegedriftige Lucien Mus sche aan de leiding. Na één ronde sloeg hij al een 70 me ter-kloof tussen zichzelf en Lu cien Van Impe, Marcel Schud- dinck, Etienne Vettenburgh en Willy Van der Eecken. Dan volgden Leon D'Hondt, Serge Bie, Victor van Vaerenbergh, Colman en Van den Hoecke. Terwijl Mussche geen moment verzwakte en een zeer strak tempo aanhield, zodat er van terugkomen geen sprake was, kon Willy Van Der Eecken zich in tweede stelling nestelen en was Schuddinck over Van Impe naar de derde plaats op gerukt, gevolgd door Van Im pe en Vettenburgh, terwijl Scrgie Bie met pech moest af rekenen, eerst plat reed en nadien een kettingdefekt had, waardoor hij uitgeschakeld werd voor de zege. Ook Van Den Hoecke in een gunstige zesde positie verdween door pech, terwijl André De Vuyst een geweldige remonte deed. De ongenaakbare Mussche was ondertussen al winnaar ge worden en Willy Van der Eec ken werd tweede en eerste D- renner. Op de derde plaats kwam kampioen Marcel Schuddinck, gevolgd door Vet tenburgh en een sterk rijdende Colman. Vervolgens zagen we pechvogel Serge Bie, Steur baut, Arijs en De Landtsheer. In de D-reeks kwam Van Impe op de tweede plaats, dan D'Hondt, een flink terugke rende De Vuyst en Van Vae renbergh, die naar het einde toe verzwakte. Dan Jef Ge vaert die in het begin door pech was geremd, Lucien De BWCL-Veldrijden. Werner Van der Fraenen won de A-reeks en Marcel De Geest de B- reeks in Lede Gussemen Omer De Baere en de eveneens ongelukkige Van Den Hoecke. Uitslag A-reeks: 1. Van Der Fraenen, 2. De Backer, 3. Van Eyck, 4. Laureys, 5. Goossens, 6. Ry de, 7. Duquet, 8. De Paepe, 9. Janssens, 10. Baele. B-reeks: 1. De Geest, 2. Van Isterdael, 3. Brondeel, 4. Cor nelis, 5. De Pauw, 6. Van Handenhove, 7. Drypel, 8. Verlot, 9. Snauwaert, 10. Rut- saert. C-reeks: 1. Mussche, 2. Schud dinck, 3. Vettenburgh, 4. Col man, 5. Bie, 6. Steurbaut, 7. Arijs, 8. De Baere, 9. Van Den Hoecke, 10. Van Wese mael. Volgende aktiviteit Op zaterdag 7 februari is er bal in de zaal Wiezehof te Wieze. Men begint om 20.00 u. Tij dens het bal heeft de trofee- uitreiking plaats. Daarmee zit het cross-seizoen erop en vol gende week krijgen we dan de verschillende klassementen en de foto's van de respektievelij- met hun trofeeën. Veldrijden. Hammenaar Paul Engels won in Meise-Wolver- tem de C-reeks (arch.) Het gaat goed met de V.W.B. Deze wielerminnende federatie gaat haar elfde seizoen in en is uitgegroeid tot een relatief grote federatie. Ze is steeds trouw gebleven aan haar ideaal om de wielersport in al haar facetten te propageren. Kameraadschap, vriendschap en begrip blij ven hoog in haar banier geschreven. Maar de praktische uitwerking van alle doelstellingen blyft onderhevig aan konstant zoeken naar verbetering en vervolmaking, aan passing ook aan gewijzigde toestanden in het wat aparte wereldje van fietsende «toeristen». Professionele wielrennerij in- ren zijn voor 1932 (55 jaar en teresseert de VWB naar eigen ouder). Ook renners die door zeggen niet; sport is middel, omstandigheden (te weinig geen doel op zichzelf. Dat wil trainingsmogelijkheden bv.) niet zeggen dat er niet kan zich niet kunnen meten met gekoerst worden binnen deze hun collega's in de C-reeks, vereniging. Integendeel. Er kunnen, mits uitdrukkelijke was (en is nog steeds) een toestemming vanwege de grote leemte, een gat op de VWB-leiding, bij gebrek aan markt zouden kommersanten prestatievermogen, tot deze zeggen, voor die massa van kategorie worden toegelaten, mensen die in hun jeugdjaren Zoals gezegd blijft deze inde hun ideaal niet in vervulling ling in vier groepen ook dit zagen gaan: wielrenner wor- jaar behouden teneinde ieder- den. De meesten zochten hun een in een min of meer bij hem weg in het leven, vonden een passende reeks, aan zijn trek- job, zorgden voor een huisgc- ken te laten komen, zin... maar bleven toch ergens Maar voorzitter Frans Van In- trouw aap het veloke. gelgem en de rest van zijn Late twintigers, dertigers, bestuur zat een beetje in zijn veertigers,... en ga zo maar maag met het feit, dat een door, voelen in de zomer aantal wielrenners niet meteen (herfst?) van hun bestaan nog voldoening vonden. Temeer wat ambitie en kompetitie- omdat de VWB een relatief geest kriebelen en villen graag grote vereniging is. waarin lo- koersen maar dan «op hun ni- gischerwijze, ook flink wat «ta- veau». Maar er zijn nogal wat lent» schuilt. «niveaus» in dat wereldje. Anders uitgedrukt: bij de Dat maakt het indelen in ver- VWB heeft men de naam dat schillende kategorieën zo er «nogal serieus gevlamd moeilijk. wordt» in de wedstrijden. Traditioneel had men bij de Maar niet iedereen heeft vol- Vlaamse Wielrijdersbond vier doende vrije tijd of mogelijk- groepen die aan wielerkompe- heden om zich op de beoefe- titie deden. Ook dit jaar heeft ning (lees training en verzor- men de A's, renners vanaf 17 ging) van zijn sport toe fè leg- jaar en geboren in 1948, dus ben en goed te presteren. Ten- tot en met 39 jaar kan men hier einde die mensen op te van- aan de slag. Dan is er de groep gen, die niet mee kunnen met van de B-koereurs, voor al wie ce «top» van de traditionèle geboren is tussen 1 januari renners, riep men een nieuwe 1937 en 31 december 1947 afdeling in het leven: «de ama- (m.a.w. al wie tussen de veer- teurs». In de A-reeks komen tig en de vijftig is). wielertoeristen, vanaf 15 jaar, Kategorie C is voor mensen aan de start. Dat kunnen men- die willen koersen en die gebc^- sen zijn die vroeger nog nooit ren zijn in 1936 of vroeger: dus gekoerst hebben, gewone fiets- voor al wie 51 en ouder is. liefhebbers die eens de kriebe- Er is ook nog een kategorie D, ling voelen om het ook eens te speciaal voor de oudste spor- proberen «in het echt», of de tievelingen, mensen die gebo- mensen die bij de kategorie die hen normaal is voorbehouden in de VWB (zie boven), niet mee kunnen. Hebben ze ook hier moeite om «mee te kunnen» of te preste ren, dan kunnen ze nog altijd terecht in de B-kategorie van de amateurs. Deze is speciaal bedoeld voor wielertoeristen die te zwak uitvallen om uit te komen bij de A-amateurs. Het spreekt vanzelf dat ie mand die bij de B-amateurs rijdt, en daar bv. een paar maal na mekaar een koers wint, zal verzocht worden om over te gaan bij de A-ama- teurs. Blijft hij ook daar win nen, dan zal men hem vragen om te koersen in de «traditio nele» kategorie waartoe hij be hoort (A, B, C of D). De eerste kompetitie van die aard (voor amateurs) is voor zien voor zondag 22 maart in het Oostvlaamse Kruishou- tem. Om 13.30 u. kan de B- amateur van start (samen met de traditionele D-renners, waarvoor een apart klassement zal opgemaakt worden). Men voorziet 55 km. De A-ama teurs krijgen die dag 60 km voor de wielen geschoven en zij starten om 15.30 u. op het industrieterrein in de eierge- meente. Om een vergunning te krijgen voor deze wedstrijden, wendt men zich best tot het sekreta- riaat van de VWB, in de Branddreef 19 te 9360 Buggen- hout. Reeds vorig jaar aange sloten renners wenden zich best tot de heer Buyck, Caig- naardstraat 29 te 8781 Wiels- beke. Een vergunning kost 1.200 frank, met verzekering en een abonnementsblad inbe grepen. Interessant om ver melden is ook het regelmatig heidscriterium voor elke kate gorie, waaraan interessante fi nanciële prijzen verbonden zijn. De officiële opening van het wielerseizoen is vooropge steld voor zondag 1 maart in St:-Gillis-Dendermonde. Maar daarover wordt U later nog geïnformeerd. F.V.N. Wielrennen. Guy Rooms komt na een jaar afwezigheid opnieuw op de proppen (arch.) De naam Rooms zal komend seizoen vaak in de wieleruit- slagen voorkomen. De familie uit Temse vaardigt drie renners af. Dat komt omdat José de tweede in rij na een jaar rusten weer aanzet en Luc de jongste van het broedertrio als aspirant debuteert. Voor Guy Rooms wordt dit het jaar van de waarheid. Hij steekt het voor niemand onder stoelen of banken dat hij na een lonend seizoen als amateur tot het gild van de broodrenners wil "toetreden. «Veel zal afhangen van mijn prestaties», zegt de Temse- naar. «Volgend weekeinde neem ik deel aan het omniumkam pioenschap in Gent. Ik was de voorbije maanden vaak aktief op de piste en nam o.a. deel aan de zesdaagse van Rotterdam. Mijn ploegmaat Koen Vekemans werd de eerste dag het slachtoffer van een valpartij. Hij was gekneusd, gaf de strijd niet op, maar kon niet meer voluit gaan. Hierdoor liepen we een achterstand op. De verrich ting in het algemeen stemde mij tevreden. Tijdens een driedaagse in Gent legden we beslag op een vierde plaats. Ik heb vaak op de piste getraind en deed aan powertraining. De winter heb ik niet in ledigheid gesloten. Ik besef waar ik voor sta. Hoe het in het volgende weekeinde in Gent zal aflopen, valt af te wachten. Het komt er op aan om in de kilometer stilstaande start een gunstig resultaat af te dwingen. Je moet binnen de twaalf eindigen, wil je aan de puntenkoers en achtervolging mogen deelnemen. Dertig renners zijn ingeschreven. De voorbereiding is gericht op een lonend wegseizoen. Ik hoop een plaats in de Blauwe Garde na te streven. Belsele-Gent wordt een eerste proef. Grote wedstrijden staan niet alleen geprogrammeerd. Ik hoop er ook één te winnen. De bedoeling is om mij te laten opmerken. Ik hoef je niet te zeggen waarom!» Guy Rooms behaalde vorig seizoen zeven overwinningen en legde beslag op belangrijke ereplaatsen. Niets staat hem thans in de weg om als amateur tot het uiterste te gaan. E.G. BWCL-Veldrijden. Hendrik Cornelis, leider in het regel matigheidscriterium C- en D-reeksen SERGE BIE EN WILLY VAN DER EECKEN De winnaars hebben de cross volledig naar hun hand gezet. Onder hun beidjes hebben ze het pleit in de spurt beslecht. Het was uiteindelijk Van der Eecken die het haalde, maar hun verdiensten zijn in één adem te vernoemen en dat moet kampioen Schuddinck met ons beamen. Marcel, die knap tweede werd, heeft de ganse wedstrijd moeten ach tervolgen. Hij bleef steeds op een honderdtal meter hangen. De reden waarom hij het gat niet kon dichten, was de goede verstandhouding vooraan. Als er te fietsen viel losten ze me kaar goed af en toen verloor Marcel steeds dat beetje ter rein om te kunnen aansluiten. Bij de D-renners werd Lucien Van Impe tweede en hij moest zich nog reppen om de verras send sterk presterende Roger Colman achter zich te houden. Roger reed een zeer sterke wedstrijd en kwam van ver terug. Jozef Gevaert, weer knap derde, fietste gewoonte getrouw naargelang de wed strijd vorderde, steeds meer naar voren en zou uiteindelijk rivaal André DVuyst na een hevige tweestrijd achter zich houden. Leon D'Hondt werd vijfde. Had hij niet zo veel tegenslag te verwerken gehad, dan was hij een gevaarlijk heerschap geweest op deze voor hem gepaste omloop. Ook Lucien De Gusseme, reeds op achterstand gezet na een val in de start, kwam nog Wielrennen. Bart Heirewegh is druk aan zijn voorbe reiding bezig (arch.) Bart Heirewegh neemt dit weekeinde deel aan het Bel gisch omniumkampioenschap in Gent. Hoewel de amateur uit Hamme een gunstig resultaat beoogt, koestert hij geen ambities. «Ik beschouw het gewoon als een test. Valt het mee, zoveel te beter. Ik nam eerder aan een jeugddriedaagse deel en behaalde een tweede en vierde plaats. Tijdens de voorbije maanden heb ik vaak getraind op de piste. Ik was ook aktief in het Buggenhoutse bos, samen met andere renners die de sportschool bijwonen. Ik ben geen volleerd pistiér. Vandaar dat ik niet reken op een hoogstaande verrichting in de titelren. Het is niet de bedoeling om mij te vervolmaken op de piste. Alleen de weg zint mij. Sedert vorige maandag rijd ik iedere dag met de fiets naar Brussel. Het trajekt langs Buggenhout, Wemmei en Koekelberg bedraagt 40 km. Aan het eind van vorig seizoen kwam ik tot de vaststelling dat een intense training nodig is om als amateur te wedijveren. De overgang verliep vlot. Ik had als junior 24 overwinningen behaald en plukte aanvankelijk de vruchten van een lonende kon- ditie. Toen begin september het schooljaar hernam en er geen tijd meer overbleef om intens te trainen, werd ik binnen de kortste keren uit de wielen gereden. Als junior kon ik mij veroorloven om de speelvogel uit te hangen. Die tijd is voorbij. Wil je als amateur degelijke resultaten nastreven, dan is konditie een eerste vereiste. Vandaar de voorbereiding op de piste, de trainingstochten in het Buggenhoutse bos, de dagelijkse trip heen en terug naar Brussel en, niet onbelangrijk iedere avond op tijd het bed in. Fit zijn hoort erbij wil je je als renner manifesteren». Bart Heirewegh neemt zijn verantwoordelijkheid. Het speelse van vroeger vind je in hem niet meer terug. De Hammenaar is een volwassen knaap geworden die weet waar hij naartoe wil. Intussen groeit het supportersgild in de wuitensgemeente gestaag aan. In het lokaal waar vader Achiel aktief is achter de tapkast en waar het gezellig is om te vertoeven, wordt de wielrennerij weerom het onderwerp van ge sprekken. E.G. Zaterdag in Zonnegem A- en B-reeksen PAUL VAN EYCK EN HENDRIK CORNELIS Reeds van bij de start nam Paul Van Eyck op de gladde en hard bevroren omloop gewel dige risiko's en dat leverde hem na één ronde reeds een winst op van 18 sekonden, een ernstige kloof voor zijn achter volgers Dirk Janssens, Marcel De Geest en Hendrik Corne lis. Verder kwamen een gedu rende de ganse wedstrijd eer aktieve Freddy Ryde en J.P. Laureys, gevolgd door Willy De Pauw, Roger Michiels en enkele anderen. Toen Marcel De Geest in volle achtervol ging uitgleed en in de prikkel draad terecht kwam, viel ook Dirk Janssens. Terwijl Dirk zijn weg kon voortzetten, was het erger gesteld met De Geest, die door de prikkel draad heelwat kwetsuren had opgelopen en de strijd moest staken. Vooraan bleef Van Eyck maar doorhameren en risiko's nemen en dat zou hem meteen zijn eerste BWCL-ze- ge bezorgen. Ook Hendrik Cornelis bleef gemakkelijk buiten schot en hij haalde de zo lang nagejaagde en al even lang verdiende zege eindelijk binnen. Een eerste cross win nen op de voorlaatste dag van het seizoen is een mooie be kroning voor zijn leiderschap in het regelmatigheidskrite- rium. Achter die twee ongenaakbare renners kregen we bij de A- renners een felle strijd om de tweede plaats, die uiteindelijk in de sprint zou beslecht wor den met J.P. Laureys als win naar, voor een verrassend goe de Freddy Ryde. De ongeluk kige Dirk Janssens werd vier de, gevolgd door Roger Mi chiels, die lek reed op het ogenblik dat hij nog vooraan fietste. Mare Duquet, die zich op dit parcours nog goed weer de, werd zesde en dan volgde Erwin Moreels, die elke week vorderingen maakt en volgend jaar zeker een vaste waarde zal worden, daar hij nu ook aan de wegwedstrijden zal deelne men. Bij de B-renners werd Willy De Pauw knap tweede. Als De Pauw wil en volgend jaar terugkomt is er voor hem een tweede come-back wegge legd. Fred Van Den Bossche, die zijn trui alle eer aandoet, werd derde, gevolgd door Theo Van Handenhove, pas hersteld van een hevige griep aanval en nog niet helemaal in zijn sas.

De Voorpost | 1987 | | pagina 19