STEENDOEP WINT SLOPENDE MATCH TEGEN PARDAF KRUIBEKE KALENDER HEREN KALENDER DAMES ONDANKS STERKE START VOLLEYBAL Ereklasse Vitesse Kruibeke - Maaseik: 2-3 (6-15, 10-15, 15-5, 15-13, 10- 15) Toen Eddy Nevens van Maas eik na minder dan veertig mi nuten speeltijd de bezoekers een deelzege bezorgde met zijn keiharde gesprongen op slag, gaven de 400 aanwezigen geen duit meer voor de kansen van Vitesse. Twee sets lang onderging Kruibeke zonder enige inspiratie het spel van de tegenstander. De thuisploeg trad aan zonder Jacques Ver- haeghe, die reeds een drietal weken met een lintworm ge plaagd zit. In de eerste set ging de stand van 4-8 naar 6-15, daar de bezoekende aanvallen niet ge stopt werden. De tweede set kende een gelijkaardig verloop in de beginfaze, want recep tiemissers werden steeds gena deloos afgestraft. Bij een 4-9 stand kwam de thuisploeg meer in de wedstrijd en Van de Velde (in de basiszes) en De Beer zorgden ervoor dat de bordjes weer in evenwicht kwamen. De bezoekende op slagen deden Vitesse echter de das om. Kruibeke, dat rijp was voor een 0-3 nederlaag, onderging tijdens de derde set een ware metamorfose. Met de inbreng van Van den Eynde ging alles anders. Een enthousiast spe lend Kruibeke met een uitste kende Majevski en Van de Velde kreeg meer vat op de match. Een goed blokkende Van Eynde zorgde voor een verdiende setzege. In de vierde set werd de 7-3 achterstand van Maaseik ongedaan ge maakt met een 10-13 voor sprong. Vitesse ging in één ruk naar 14-13 en Kruibeke kon via een out-bal van de bezoe kers gelijkstellen. De kans op een thuisoverwinning werd met de minuut groter en Vites se dwong volkomen verdiend een beslissende set af. In deze vijfde set viel de beslis sing pas bij een 10-10 stand. Toen Vitesse-coach een tech nische fout kreeg aangesmeerd bij het vragen van een derde time-out (laattijdige vervan ging). Dit lag Vitesse zwaar op de maag. Even was de concen tratie zoek en het bord wees vlug 10-15. Eerste nationale Juvenes Zele - Herentals: 1- 3 (9-15, 9-15, 15-10 en 12-15) Juvenes Zele heeft in de afge lopen week een trainerswissel doorgevoerd. Omdat het voor trainer-coach Van Damme al lemaal een beetje teveel werd, heeft hij zijn ontslag inge diend. Nadat het bestuur het in eerste instantie nog wist te lij men, werd hij toch vervangen Ereafdeling Heren 07.02.87 19.00 Konings VC Zonhoven - Vitesse Kruibeke Eerste Nationale Heren 07.02.87 20.30 Athus - Juvenes Zele Derde Landelijke Heren B 08.02.87 17.30 Vokajap Appelterre - VK Aalst Eerste Provinciale Heren 08.02.87 19.00 Nivok Nieuwkerken - Vovka Oudenaarde Tweede Provinciale B Heren 07.02.87 18.45 Kalken - Leeuwerik Lede Derde Provinciale A Heren 07.02.87 16.45 Berlare - Vitesse Kruibeke 20.00 Hygiena Stekene - Filoes Oudegem Derde Provinciale B Heren 07.02.87 20.15 Nilco Lebbeke - Cosmos Wontergem Ereafdeling Dames 07.02.87 20.00 VC Temse Dames Volley - Hermes Da mes Oostende Tweede Provinciale A Dames 07.02.87 20.00 Avo Melsele - Hades Temse 08.02.87 10.30 Libera St.-Niklaas - Assenede Tweede Provinciale B Dames 08.02.87 19.45 Gimlick Oudegem - Griffoenen Derde Provinciale A Dames 08.02.87 16.45 Berlare - A. Waarschoot Derde Provinciale B. Dames 07.02.87 18.00 Hovoc Hofstade - VK Aalst Vierde Provinciale A. Dames 07.02.87 16.00 VC Buggenhout - Juvenes Zele 08.02.87 11.00 Kabaz Bazel - Meteors Kemzeke Vierde Provinciale B. Dames 07.02.87 15.30 Schellebelle - Sl. Chris. Poliar BEKER VAN OOST- VLAANDEREN Heren 1/4 Finale 07.02.87 20.00 Pardaf Kruibeke - Nazareth 20.00 Herzele - Steendorp 08.02.87 18.00 Hemelveerdegem - Juvenes Zele Dames 1/4 Finale 07.02.87 17.00 Sinda St.-Niklaas - Denderhoutem B. 18.00 Zulte - Sigivok St.-Gillis-Waas 08.02.87 15.00 Aalter - White-Star. door Vermeire. Onder toezicht van de coach heeft Juvenes voor goed verweer gezorgd tegen de lei der. Nadat Herentals de eerste set vrij vlot kon winnen, liep Zele uit in de tweede set tot 8- 3. Onder impuls van Benny Heyninck stelde Usboerke or de op zaken. Toch slaagde Ju venes erin de derde set te winnen. Alain Dardenne, Danny De Maesschalk en Marc Van de "Voorde verrastten de bezoe kers met hun gesprongen op slagen. In een spannende vier de set haalde de ongeslagen leider verdiend de zege binnen. Eerste landelijk Rapid St.-Niklaas - Spectrum Moerbeke-Waas: 3-1 (16-14, 13-15, 15-10 en 15-9) Deze Wase derby heeft de tal rijk opgekomen supporters ze ker kunnen boeien. Tijdens de eerste twee sets gaven beide teams elkaar geen duimbreed toe. Om beurten ging dc deel zege naar de ploeg die in de eindfaze het best kon af werken. Vanaf de derde set nam een kollektief knap akterend Ra pid de bovenhand. In de be ginfaze konden de bezoekers een voorsprong uitbouwen, maar Rapidspeler Danny Van Acker kon gaandeweg deze achterstand wegwerken en zijn ploeg een tweede deelzege be zorgen. Een moegestreden Spectrum werd nu gedomineerd door een goedspelend Rapid dat praktisch geen moeilijkheden ondervond om verdiend de to taalzege binnen te rijven. Eerste provinciale Nova Smash - Rumbac Waasmunster: 3-0 De tegenstander van Rumbac trad aan in een 1-5 opstelling. Beide ploegen waren aanval lend sterk en Waasmunster bood flink weerstand. In de eerste set werd Rumbac op een 9-3 achterstand ge plaatst, maar het bezoekende team dichtte nadien de kloof. Het moest echter in de eindfa se het meesterschap van de thuisploeg erkennen. Tijdens de beginfase van de tweede set werd het een gelijkopgaande strijd tot 6-5. Nadien gingen de bezoekers in de receptie in de fout, met setverlies als gevolg. In de derde set zetten de thuis- spelers hun elan verder en Rumbac keek vrij vlug tegen een 9-2 achterstand aan. Toen de gastheren een basisspeler moesten vervangen kon Waas munster terugkomen tot 11-11. Eens de thuisploeg opnieuw georganiseerd waren de Gen tenaren opnieuw de betere. Derde landelijke A Pardaf Kruibeke - V.C. Steendorp 2-3 (15-11, 15-8, 7-15, 8-15 en 12- 15) Bij de thuisploeg was Karei Van der Gucht niet honderd procent klaar voor dit toptref- fen, maar zijn vervanger Dirk Ramon heeft zich behoorlijk van zijn taak gekweten. De bezoekers daarentegen be schikten over hun volledige kern. Deze Wase derby trok veel volleyballiefhebbers, die er zich niet over zullen bekla gen de verplaatsing gemaakt te hebben naar de Bulpop. De bezoekers begonnen zenuw achtig aan deze belangrijke wedstrijd. Nadat Pardaf via 8-2 tot 14-6 kon uitlopen, begon Steendorp aan een remonte, wat meteen de ambiance op de tribunes liet ontbranden. De bezoekers dwongen Kruibeke tot zes setballen en konden nog tot 14-11 terugkomen. De beginfase van de tweede set ging gelijk op tot 3-3. De thuisspelers hielden de boven hand en Pardaf kon via 7-4 en 9-7 tot 12-8 uitlopen en daarna in één ruk uitmaken. Steen dorp, dat met zijn 2-4 systeem niet in het spelpatroon voor kwam, schakelde voor de der de set over naar het vertrouwd patroon. Plots slaagden de be zoekers erin hun kombina- tieaanvallen in het midden uit te voeren en met sukses af te Volleybal. Sint-Pauwels - Kruibeke. Roelandt slaat de bal voorbij het eenmansblok van Sint-Pauwels. De Kerf, Poppe, De Ruysscher en De Daele kijken toe (Iv) 20 - 6.2.1987 - De Voorpost ZO SPEELDEN DE HEREN Volleybal. Kruibeke-Steendorp. Robberechts van Pardaf verschalkt het blok De Wolf-Van Mele (dw) i| Erekla Zonhi IVCT' I 15-17, Het w moeti! veel ii Volleybal. Kruibeke-Steendorp. Deze smash van Kruibekenaar Muldermans gaat door het blok dat gevormd wordt door t Die rick en Van Mele (dw) s ronden. Bij 5-7 kreeg Steen dorp nog meer vertrouwen en het kon via 7-13 na één setbal de set uitmaken. Steendorp ging in de vierde set op zijn elan door en het bouwde een 3-5 voorsprong verder uit tot 7- 14. Na de derde setbal was het raak. Deze deelzege werd in de hand gewerkt door de slech te receptie van Vital De Prins, die overigens bij een 4-9 ver vangen werd door Dirk Ra mon, die bij de start van de vierde set zijn plaats had afge staan aan Van der Gucht. Pardaf dat had geheerst tijdens de eerste twee sets, moest nu het meesterschap van Steen- dorp ondergaan. De Pardaf- spelers hadden vanaf de derde set geen houvast meer wie te houden aan het net. De beslis sende set bracht volleybal van de bovenste plank. De Prins (opnieuw in de basiszes) zorg de voor het openingspunt, waarna dc gasten tot 1-5 uitlie pen. Plots schoot Pardaf uit zijn sloffen en het kwam bij 7-7 op gelijke hoogte. Met 8-7 voorsprong voor Kruibeke werd er van kamp gewisseld, waarna het verder tot 11-8 uit liep met een riant uitzicht op de totaalzege. Steendorp vocht terug en kwam bij 11-11 op gelijke hoogte Bij een 12-13 stand liep Muyldermans tegen een gele kaart aan (in totaal kreeg Pardaf vijf gele kaarten, waar er zeker rode moesten zijn) Door het vitten van Muyldermans tegen de scheidsrechter verloor Pardaf de koncentratie hetgeen het de totaalzege kostte. Bij een 11-8 stand werd bij Steendorp Tom Speleman even rust gegund en vervangen door Patrick Van Landeghem. Een grote desillu sie bij de Pardafspelers, want na een 2-0 voorsprong in de setstand gaPKruibeke de wed strijd uit handen. Steendorp kwam kollektief sterk aan de bak vanaf de der de set en het speelde in blok de tegenstander op een hoopje. Derde landelijke B Wetteren - VK Aalst: 3-1 (15-6, 7-15, 15-10, 15-12) Deze derby heeft voor Aalst geen kentering gebracht. Een wedstrijd met geen of zeer wei nig volleyhoogstandjcs en de overwinning ging naar de ploeg die het minst in de fout ging- Vanaf de start van de eerste set ging de thuisploeg er keihard tegenaan. Aalst kreeg geen vat meer op de wedstrijd en de aanvallen van de thuisspelers. Vrij vlot ging de eerste set naar de gastheren. In de tweede set organiseerden de gastheren hun verdediging. Bij de gasten was het vooral Raf Sterckx die zichzelf wou overtreffen tegen zijn ex-colle ga's. Hij blokte zonder moeite dc thuisaanvallen af. Met een glimlach bezorgde hij Aalst een gelijke setstand. De be ginfaze van de derde set was gelijkopgaand tot 9-9 en in het tweede gedeelte van de set liep de receptie van de Ajuinen mank, zodat Wetteren op nieuw vrij vlot een deelzege afdwong. De vierde set begon hoopge vend voor de bezoekers, die zich heel gemakkelijk een 2-9 voorsprong veroorloofden. Maar na het gehaspel kon de thuisploeg langszij komen met nadien een gelijkopgaande strijd tot 12-12. Wanneer het einde zich aandiende liep het echter weer mis voor de Ajui nen. Een ontgoochelde VK- aanhang kon niet begrijpen dat de spelers hun wurggreep moesten lossen. De overwin ning was zo goed als binnen. De zege tegen Wetteren zou alleszins de heropstanding hebben kunnen inluiden en zo zou het behoud in de reeks verzekerd geweest zijn. Wil Aalst uit de gevarenzone ont snappen, dan moet het uit een ander vaatje tappen. Anders zou Aalst wel eens een diepe ontgoocheling kunnen oplo pen. Dc maand februari is de maand van de waarheid voor VK Aalst, met zijn vier thuis wedstrijden moet de ploeg zich veilig stellen. Hoop doet leven. Eerste provinciale V.C. Elversele - Wachtebeke 3-1 (15-13, 15-12, 7-15 en 15-11) Een spannende wedstrijd waarin de thuisploeg in elke set voor suspens zorgde. In elke set diende Elversele een grote achterstand goed te ma ken. Tijdens de vierde set kon den de bezoekers tot 4-10 uit lopen. Toen de gasten hun on verzorgde aanvallen begonnen buiten te slaan, was het niet meer zo moeilijk voor Elverse le om uit te maken. Derde overwinning op rij voor Elver sele. Oltisj Bazel-V.C. Kemzeke 3-2 (15-11,9-15, 15-11,9-15 en 15- 9) Kemzeke, dat berucht en ge vreesd wordt vanwege zijn kombinatiespel in de aanval, speelde in deze Wase derby te zenuwachtig, zodat er van ge nietbaar spel weinig of niets in huis kwam. Bazel daarentegen was in de lage verdediging niet te vloeren en kon anderzijds de receptie van Kemzeke ont regelen. Een gemotiveerd Ba zel stelde alles in het werk om de huidige leider de nederlaag te kunnen toedienen. Tweede provinciale A Blauwe Hoek - Kontakt Temse 3-0 (15-6, 15-5 en 15-8) Een vrij gemakkelijke over winning voor Hamme, dat de inzinking van de voorbije we ken duidelijk te boven is. Blauwe Hoek akteerde op nor maal niveau. De bezoekers le ken na het verlies van de eerste set duidelijk aangeslagen en brachten er in de twee volgen de sets weinig van terecht. Hamme dreef de score de hoogte in, dankzij goede blok vorming. De reservewedstrijd ging naar Kontakt Temse met 11-15, 8-15 en 7-15. De Scheldejongens hadden duidelijk in dc voorwedstrijd hun beste kruit verschoten. Temse faalde volledig in de receptie en dc schaarse punten op hun aktief kwamen dan nog door domme fouten van de thuisspelers. In de eerste set kon Blauwe Hoek tot 12-4 uitlopen en na twee setballen uitmaken. In de tweede set was het na acht rotaties reeds 9-1 en bij 14-5 was de zaak bekeken. In deze set liep Kontaktspeler Van Landeghem tegen een ro de kaart aan. In de derde set was het na 12 rotaties nog maar 3-5 Maar plots was Hamme klaar voor de door stoot via 7-5 en 12-7, naar de totaalzege. Derde provinciale B Juvenes Zele - Kangoeroes Aalst 3-0 (15-10, 15-10, 15-5) De heren van Kangoeroes heb ben nochtans een goede wed strijd gespeeld. Zele kon profi teren van het feit dat de ploeg uit eerste nationale de dag er voor (op zaterdag) had ge speeld. Zo konden drie spelers uit eerste inspringen en Aalst was er de dupe van. want het hoger spelen was duidelijk te zien. Desalniettemin slaagde Kangoeroes erin om aan te sluiten bij de thuisploeg, met veel moeite weliswaar. Ze de den het toch maar. De eerste set stond Zele zelfs op achter stand: 3-4, 3-9 maar dan toch 9-10. Aalst stokte en Zele kon uitmaken op 15-10. De tweede set was het Zele dat resoluut in de aanval trok en kon uitlopen tot 8-1 om daarna Kangoeroes toch te moeten laten terugko men naar 12-9 en 13-10. Maar ook deze maal kon Zele de set afronden op 15-10. Aalst be leefde nog de illusie drie sets te kunnen ophalen. Dit bleek ij- dele hoop, want ook in de derde set liet Zele niet los. Kangoeroes keek vlug tegen een achterstand aan van 9-5. Aalst kon niet meer terugko men en Zele kon een zuivere drie-nul als eindresultaat pre senteren aan de supporters. De laatste set werd door de thuisploeg gewonnen met 15-9. Ondanks degelijk verdedigend werk van Kangoeroes toch de achtste nederlaag dit seizoen. De reservewedstrijd werd eveneens door Kangoeroes verloren: 15-11, 10-15 en 15-5. Deinze - Nilco Lebbeke: 3-0 (15-7, 15-7, 15-13) Nilco Lebbeke diende bij deze verplaatsing de diensten van zijn coach te missen. Paul De Clerck werd kundig door Dirk Verleyen vervangen. Verleyen I heeft zich meer dan behoorlijk I van zijn taak gekweten. De reservewedstrijd werd ge- I makkelijk door Nilco Lebbeke gewonnen. Een onervaren jeugdploeg nam het op tegen I een meer doorwinterde bezoe- j kende ploeg. Jan Pieters die na I een duik (met een bebloede I knie) behoorlijk toegetakeld I was, kon echter niet van het I veld gehouden worden. Dat Lebbeke het in Deinze zwaar te verduren zou krijgen stond als een paal boven water. In de heenronde resulteerde een ge waagde strijd in een 3-2 over winning, maar Deinze koestert titelambities. Twee uiterst ge motiveerde teams vonden me- kaar op het terrein. In de eerste set kon Lebbeke een 0-2 voorsprong behalen, maar nadien werd het in de receptie bestookt. Zodoende kon Roland Van Beveren zich niet meer efficiënt opstellen. Lebbeke kon het spel van de thuisploeg niet meer ontwrich ten, terwijl dc thuisploeg steeds agressiever begon te spelen. In de tweede set werden de bezoekers aan hun lot overge laten door manklopendc spel- verdeling. Dit was te wijten aan de slechte receptie. Zo werd dc bezoekende ploeg op een 6-0 achterstand geplaatst. Lebbeke kon nog enkele pun ten sprokkelen, maar verder scheen het niet te komen. Ru dy Cruyplandt, Lebbekes ge vestigde aanvalswaarde, kon zijn stempel niet drukken. Zelfs de vervanging van Ro land Van Bever voor Van den Abeele bracht geen vaart meer in de Lebbeekse gelederen. In de derde set, tevens de laatste kans voor de bezoe kers, kwam een gewijzigd zes tal tussen dc lijnen: Van den Abeele stond in voor de spel- verdeling en Van Kerckhoven, gesteund door Leenders, bouwde een goed verweer op. Nilco ging met het kleinste verschil tenonder. Lebbeke heeft tekort gescho ten in dit belangrijk treffen. Ondanks moedig verweer diende het het meesterschap van Deinze te erkennen. Tij dens de twee volgende wed strijden moet Nilco zich her pakken. Het kan nu thuis be wijzen dat het tot de betere ploegen behoort. 2* PROVINCIALE NINOVE - ADEC BAASRODE 3-1 Baasrode ging sterk van start in de wedstrijd tegen Ninove, een ploeg die zowat als titel kandidaat wordt bestempeld. Baasrode bouwde een 8-13 voorsprong op waartegen de thuisploeg niets meer kon on dernemen. Het team van trai ner Van Uytfang won dan ook vlot deze set. In de tweede set kon de thuis ploeg uitlopen tot 10-4 maar Baasrode liet niet begaan en kon tot 13-13 terugkomen. Dan was het de beurt aan Ni nove dat in één ruk uitmaakte. Ook een beste set van Baasro de in de derde, waarin het weer van Ninove wegliep en met degelijk spel, zowel in ver dediging als in de aanval, zich evenwaardig toonde aan de thuisploeg- Tot dan kon Baasrode zijn spel waarmaken en waren de spe lers in staat hun eigen spel te ontwikkelen, iets dat ze niet meer konden in de vierde set. De derde set ging uiteindelijk naar Ninove met 15-12. In de vierde set liep het volledig mis toen ref Vekeman, algemeen gekend als een «thuisref», zich volledig tegen Baasrode keer de en met enkele zeer betwist bare beslissingen in de kijker kwam en meteen was er van een wedstrijd geen sprake meer. Bij Baasrode was alle samenhang zoek en ging men in diskussie met de ref, wat niets opleverde, integendeel. Ninove won met 15-9. Trainer Etienne Van Uytfang was ook niet te spreken over dc leiding maar meende toch dat er in de eerste plaats met meer inzet moet gespeeld wor den. Om een wedstrijd te win nen, aldus speler-trainer Van Uytfang, moet men er in de eerste plaats blijven in gelo ven, een wedstrijd is maar geëindigd nadat de laatste 15 op het bord staat. Vroeger dc armen laten zakken is fout. A. Volleybal. De heren van Real Testa Lokeren doen het nu beter. Tegen Berlare werd met .1-1 gewonnen (polo)

De Voorpost | 1987 | | pagina 20