DE KLASSE VAN LIEVE VAN DER AUWERA (P. KRÜIBEKE) MOEILIJKER DAN VERWACHT HANDBALKALENDER ONVOLLEDIG LOKEREN BIJ HET BEGIN VAN HET NIEUWE WIELERSEIZOEN BLITZSTART De Voorpost - 6.2.1987 - 21 DAMESVOLLEYBAL ZO SPEELDEN DE DAMES Herzele goed van start en kon die voorsprong behouden. Het stond dus 1-1. Vanaf de derde set kreeg Kieldrecht greep op de wedstrijd en het begon goed kollektief te spelen. De Neder landse Ely De Theye gaf de toon aan. Ereklasse Zonhoven 2 VC Temse 3 15-17, 15-10, 3-15, 16-14, 9-15 Het werd een spannende ont moeting met twee ploegen die veel inzet in de strijd wierpen. Na een eerste set met veel ups and downs, wat bewezen wordt door de 4-0 en 6-9 tus senstanden, werd het 14-12, maar de gastvrouwen misten de setbal. De Caluwé en Keyaerts maakten dan af in het voordeel van de bezoeksters. De tweede set ging gelijk op tot 7-7 maar bij 11-9 kon Tem se niet afdoend meer reageren. In de derde set demonstreerde Temse een bestendig over wicht en de thuisploeg was on bestaand. Zij moest zich be perken tot enig pover weer werk. De vierde set werd op het scherp van de snee afge werkt. Temse zag een 12-13 voorsprong verloren gaan, zo dat het nog tot een vijfde set gedwongen werd. Tijdens deze beslissende set werd er bij 5-8 van kamp gewisseld. Hoewel Zonhoven toch goed in het stuk voorkwam, moest het bui gen voor het knappe volley- werk van Nadia Van den Branden. Eerste Landelijke t Pardaf Kruibeke 3 SDI DUbeek 1 15-12, 6-15, 15-9, 15-10 Pardaf kende een denderende start. Dankzij knap spel van Lieve Van der Auwera sloeg het een 12-5 kloof. Maar een verbeten Brabantse ploeg sloeg terug en de Pardafmeis- jes moesten hun beste (mooi ste) beentje voorzetten om de eerste set te pakken. In de tweede set ging Dilbeek op zijn élan verder en in een mum van tijd was de setstand gelijk. Ook in het begin van de derde set stond er geen maat op de gasten. Zij konden een aardige voorsprong opbouwen maar plots schoot Lieve Van der Auwera uit haar krammen en de klasse dreef boven. Met enkele rake opslagen bracht zij haar ploeg langszij en zij be diende daarna zo oordeelkun dig Van Quathem en Moens dat deze aanvalsters de derde set wonnen. De vierde set kreeg eenzelfde scenario mee en Pardaf won uiteindelijk nog vrij vlot de wedstrijd. Stekense VC 0 -Merelbeke 3 12-15, 10-15, 4-15 Stekene kende een goede start en onder impuls van De Cau- we bouwde het een 12-6 voor sprong uit. Toen de bezoek sters aan een remonte begon nen ontstond er enig rumoer in de zaal. Nadat de bezoekende De Smet met enkele rake shots haar ploeg op gelijke hoogte had gebracht, deed de hoofd- scheidsrechter zijn duit in het zakje en hilep Merelbeke aan de eerste setzege. De thuis ploeg was duidelijk moreel aangeslagen en alleen nog tot wat lichte tegenstand in staat. Voor Stekene zal het moeilijk zijn om de degradatie nog te ontlopen. Tweede Landelijke Asterix Kieldrecht 3 Herzele 1 15-9, 13-15, 15-10, 15-6 De grensploeg moest zeker winnen om nog een kans te hebben op de tweede plaats. Na de zwakke prestatie tegen rode lantaarn Zuun, keek men toch met een bang hart naar dit treffen met Herzele uit. Die angst was blijkbaar gerecht vaardigd want de basisspeel sters Van Haute, Burrick en Fleurent ontbraken op het ap pel wegens kwetsuren. In de eerste set kwamen de gasten het best uit de startblokken en Asterix moest alle hens aan dek roepen om die deelzege veilig te stellen. Ook in de tweede set ging Sinda St.-Niklaas 0 Edegem 3 6-15, 7-15, 9-15 De Klaasjes hebben gepro beerd om zich tot het uiterste te verdedigen. Ondanks de droge 0-3 cijfers en de grote verschillen in de setpunten, gaf de thuisploeg geen zwak ver toon maar de bezoeksters wa ren nu eenmaal te sterk. Eerste provinciale Denderwindeke 3 ATB St.-Niklaas 0 15-9, 15-11, 15-13 ATB kon drie sets lang niet het minste vat krijgen op het wed- strijdgebeuren. Zelfs toen de thuisploeg enkele wisselspeel sters inbracht, was ATB niet in staat de gastvrouwen te be dreigen. Derde provinciale Lede Leeuwerik 1 Kangoeroes Aalst 3 <6-15, 15-10, 11-15, 7-15 De Kangoeroedames blijven er nog steeds in geloven. Ze vechten als Leeuwen om toch maar tegen lager geklasseerde ploegen de bovenhand te hou den. In Lede zijn ze daarin goed geslaagd. Reeds tijdens de eerste set werd de maat van de thuisploeg genomen. Na een gelijkopgaande beginfaze werd Lede te licht bevonden. Het werd afgestraft met duide lijke 6-15 cijfers en dat ging té gemakkelijk. In de tweede set liet Aalst zich verrassen en het verloor met 15-10, nadat Lede bijna gans de set aan de leiding stond: 7-7, 10-7, 13-10 en 15- 10. In de derde set kon Kan goeroes een gevaarlijke ach terstand inlopen (4-2 en 6-5) en met 11-15 winnen. De vier de set was dus voor Aalst van groot belang. Het zag er eerst een verdiende overwinning gjI Ét jj^ voor de Aalsterse meisjes, on- ir' danks dat ze zo vroeg f W jsu De reservewedstrijd werd door I ;*v. Leeuwerik I V jdjj^^Ê en m^ÊË Vierde provinciale A M "JM Spectrum Moerbeke 3 f :'?JB Buggenhout V.C. 0 Mr 16-14, 15-4, 15-3 M De reservewedstrijd werd door d 1 m de thuisploeg gewonnen met ■JTT,. KBfr «af» 15-3, 15-6 en 15-1. De uitslag S t'i van het fanionteam is typisch voor de Buggenhoutse meisjes JS die in de eerste set telkens i+i W A W T M ||fa opnieuw goed weerstand bie- fr'M - J den maar dan in de volgende Jk JH; 1 K jAé 1 sets door de knieën gaan door ÉL iflBk onderling gevit, waardoor kon- centratieverlies onvermijdelijk Volleybal. De Modernajeugd verloor tegen Oudegem met 3-0. Rechts trainer Carine Van is. In de eerste set liep de Ransbeeck (a) thuisploeg uit tot 7-2. Buggen- hout kwam terug tot 7-7 en de MMMMHHMHHj score bleef nadien verdeeld opgaan tot 12-12. Beide coa- I ches probeerden door het ver- vangen van speelsters het spel Y" k'S van de tegenstanders te ontre- J P M v:X~- gelen. De kersverse trainer- in coach van de bezoeksters, Guy «x tmt* v K «hI Mannaert, wisselde bij een 14- i f -*»*' 9BH 12 stand Van den Driessche .J *TEt'«unn 1 voor Kathleen Van Bosbeke. i I V f I Moerbeke beschikte echter SS de eindfaze over meer punch. Vanaf de tweede zakte Buggenhout in drijfzand. X Spectrum liep uit tot 13-2 en Kit frwiv* kon afronden na twee setbal- g ËT len. In de derde set was het net HW u"*—" W i hetzelfde. Opnieuw liep de l 3 thuisploeg tot 13-2 uit. Na drie jÊ^t a, S setballen was de zaak voor de l'AH jflfe i gastvrouwen geklonken. De ^^S A j volgende wedstrijd heeft plaats J Vv in de Buggenhoutse sporthal tegen Juvenes Zele op 7 fe- Atól.''' V bruari. De Boskrabbers moe- WJL r9W jIBl:. jRhaa—wBSl-L ten winnen om de plaats te vermijden. Misschien toch dat het trainerseffekt nog VoU bal De van Oudegem presteren vruchten atwerpt. Moderna Lebbeke met 3-0 (a) j in de kompetitie en wonnen ook nu De manier waarop de Leb- beeksc damesploeg uit de startblokken ging en de bezoe kende ploeg overdonderde was zeker niet alledaags. Moderna won met kurkdroge 15-0 cijfers nadat het ganse team zich fel in de kijker had gewerkt. Wat de bezoekers ook probeerden, in alles werd hen een halt toege roepen. Een paar smashes van de gevreesde bezoekende aan valsters gingen door het blok. De rest werd rustig opgevan gen door een prima Liliane Breuckeiaers die aan het net weer knap werk verrichtte. Wat dan toch passeerde werd achteraan opgevangen door Els Huyck of Carole Segers. In de 2* set ging Lebbeke weer vlot van stapel en liep uit tot 5- 0 maar de bezoekers kwamen terug tot 5-5 en liepen zelfs uit tot 8-11. Wetteren ging ten slotte ook in deze set ten onder aan de mokerslagen van Caro le Segers die fors uitpakte met onhoudbare smashes. Zoals we meermaals zien in een wed strijd als deze kwam de verlie zer ook ditmaal naar voren in de derde set. 2-0 voor Lebbeke en Wetteren ging vanuit 5-5 plots door naar 7-12. Het was dan dat plots akties, die voordien feilloos werden afgewerkt, niet meer lukten en deze set ging naar de bezoekers. In de vierde set ging men van 6-1 naar 8-8. Dan pakte An Van Steen nog eens uit met enkele rake opslagen, iets wat we voordien ook reeds moch ten optekenen van Iris Ravijts en het werd 11-8. Dan kregen we nog eens An Van Steen die Liliane Breuckeiaers nu met een korte pas bediende en ook dat was punt en met Carole aan de opslag ging men naar set- en matchwinst: 15-8. Met deze zege komt Moderna nu stevig op de zesde plaats. De opdracht om Wetteren ach ter zich te houden werd uitge voerd. De volgende wedstrijd is pas over veertien dagen en dat is een bezoek aan Steen huize. Volleybal. De dames van Real Testa kregen Karei Schack als nieuwe trainer. Zo te zien Volleybal. De dames van Real Testa Lokeren verloren met 0-3 tegen Logeen Gent. Ook Bea heeft die er echter geen goed oog in (polo) Ballinckx, die hier hoog opspringt aan het net, kon het tij niet keren (polo) DAMESHANDBAL JEUGDHANDBAL JEUGDHANDBAL Miniemen H.K. Waasmunster 29 Ajax Lebbeke 11 Een knapspelcnde De Groote bracht zijn ploeg op een 15-3 rustvoorsprong. Nadien wer den vier pupillen op het terrein gebracht De Wolf, Verhelst. Van Den Bcrhgc en Goris be wezen dat ze uit het goede handbalhout gesneden zijn en wonnen zelfs deze tweede helft! H.K. Waasmunster: Maes, Van Den Berghe 2, Verhelst N. 1, De Wolf 6, Goris, De Groote 9, Bacrt 3, Desscaux 2, De Grave, Verhelst 4, De Meerschman 2. Ajax: Mertens 1, De Decker 4, De Vos 1, Pissens 5. Kadetten H.K. Waasmunster 34 Ajax Lebbeke 9 Een te statisch en futloos Ajax was niet opgewassen tegen een thuisploeg waar «Bomber» Wim Roels in een produktieve dag was. Rust 15-4. H.K. Waasmunster: Desseaux S., Ternest 1, De Meersch man, Verdunnen, Roels 17, De Bode 9, De Grave, Des scaux C. 3, Dc Groote 1, Cal- lebaut, Maes 3. EVA AP. KORTRIJK HEREN le nationale zat. 7.2 te 20u30 Avanti Buggenhout-Beyne 2e nationale zat. 7.2 te 20u30 E.V. Aalst-J.S. Herstal 3e afdeling zat. 7.2 te 20 u. Uilenspiegel-Ajax Lebbeke 4e afdeling zond. 8.2 te 15 u. Middelkerke-H.B.C. Dendermonde zond. 8 2 te 17 u. De Pannc-R. Buggenhout zond. 8.2 te 15 u. Anderlecht-Lokercn PROVINCIAAL REEKS B zond. 8.2 te 19u30 At. Temse-Bcrlarc zond. 8.2 te 16u45 Brabo Denderbelle-Merchtem DAMES le nationale zond. 8.2 te 19u45 Nopri Av. Lebbeke-Tongeren 2e afdeling zat. 7.2 te 15u30 Nopri Av. Lebbeke 2-Daza zond. 8.2 te 20 u. Uilenspiegcl-Robuco Buggenh. zat. 7.2 te 18 u. E.V. Aalst-Heusden Beker van Oost-Vlaanderen - schiftingen HEREN vrijdag 6.2 te 19 u. H.B.C. Dendcrmonde-Berlare 4) EVA dat één doelpuntje voorsprong (7-8) en toen duurde het volle 10' vooraleer er nog eens werd gescoord. Y. De Smedt en drie Lebbeekse zege veilig te stel- doelpunten van Van Renter- len want even zag het er naar ghem liet Avanti dan toch toe uit dat Lebbeke het moeilijk 9.-12 voorsprong te nemen en ging krijgen. Van bij het wed- het was Weckx die 4' voor het strijdbegin was het duidelijk einde de 9-13 eindcijfers vast- dat Kortrijk er iets wou van legde. Tijdens de laatste mi- maken want ondanks doelpun- nuut stopt Quarin haar derde ten van Y. De Smedt en Van 7-m. worp. Nopri Av. Lebbeke NOPRI AV. LEBBEKE 2 13 Renterghem in de eerste 5' was 2: Quarin, G. Lissens, Me- Sedert de Pool Sololowski de de score gelijk na 8' (4-4). ganck Van Handenhove 2, Kortrijkse damesploeg traint Daarna was er zelfs een uitste- Van Renterghem 5, Anné, Y. en coacht is er toch wel iets kende V. Quarin nodig in het De Smedt 5, Weckx 1. veranderd bij de Wcst-Vlamin- Lebbeekse doel - zij stopte EVA gen. Dat ondervond ook Nopri o.a. twee 7-m. worpen - om 2 want Kortrijk verdedigde Avanti te zien uitlopen tot 4-6. zich stukken hardnekkiger dan Toch bleef Kortrijk aanklam- II U algemeen werd verwacht. Er pen en met een 6-7 ruststand was naar het wedstrijdeinde kon de wedstrijd nog alle kan- fl'PMTIfJ'lïMriMTII? toe zelfs een opportune A. ten uit. Na 8' in de tweede U£jHUJjfUVlUllUCl Van Renterghem nodig om de helft telde Lebbeke noe steeds GROOT BUGAARDEN 12 R.B. DENDERMONDE 10 Met een volledig vertimmerde ploeg heeft Ros Beiaard het niet kunnen klaarspelen de punten te pakken bij een ver rassend sterk spelend Groot- Bijgaarden. Bij de ploeg van trainer E. Van Geel ontbraken zomaar eventjes vier basis speelsters waaronder doel- vrouw Van Hove zodat M. Broothaers in het Dender- mondse doel moest postvatten. Zij kweet zich fantastisch van haar nieuwe taak maar meteen diende ook zij als veldspeelster vervangen. Neem daarbij dat ook spelverdeelster H. Van Boven er niet bij kon zijn evenals Cl. De Smet en B. Van Der Jeught en u begrijpt dat het moeilijk was voor Dender monde. Toch zat er meer in vertelde men ons uit de Ros Beiaard kringen en daarom verwees men naar de eerste helft waarin een krachtige J. Heirman vijfmaal scoorde en tweede helft gebeurde het dan. De thuisploeg kwam verras send snel uit de startblokken en na 35' stond Ros Beiaard voor het eerst op achterstand (7-6). Het werd nu echt moei lijk voor de bezoekers maar toch bleef het gelijk tot 5' voor het einde (9-9). Een leegge- speeld Ros Beiaard leed toen echter driemaal balverlies en Handbal. J. Heirman van Ros Beiaard Dendermonde (arch.) uit de daaruitvoortvloeiende tegenaanvallen werd het 9-12. Een late treffer van Van He- melrijck kon nog enkel de pil verzachten voor de bezoek sters die nu aan de kop van het klassement bijgebeend worden door Squadra Femina Lebbe ke. Zonder H. Van Boven wordt het nog een moeilijk seizoeneinde voor de ploeg van E. Verleyen. R.B. Dender monde: Broothaers, Van He- melrijck 3, Heirman 6, Hof man. Lombaert, Buggenhout, D'Haese, Goubert 1. EVA H.C. LOKEREN 10 WEVELGEM 15 Het moet frusterend zijn voor de gemotiveerde speelsters, op training met meer dan genoeg aanwezig en op zondag als de wedstrijd moet gespeeld wor den, moeten uitkijken om ze ven speelsters op het wed strijdblad te kunnen inschrii- ven' Dit was nu weer het geval en na een kwartier moest Lo keren het zelfs met zes verder doen. Wevelgem was nochtans «te pakken» maar in deze om standigheden was het weer on begonnen werk voor Van Boxelaer en C°. Na 10' wees het scorebord weliswaar 0-0 aan maar dan begon de Noorse speelster Grimsund te scoren en via 2-5 na 20' stond Loke ren, ondertussen in ondertal, met 3-8 in het krijt. In de tweede helft kon een moedig Lokeren zich nog enkel tevre den stellen als de afstand be perkt bleef en dat lukte dan ook nog. De vijf doelpunten vtèrschil bleven na 45' op het scorebord (5-10) en ook na de 60' had Lokeren geen terrein meer moeten prijsgeven. H.C. Lokeren: J. Van Damme, Van Boxelaer 2, Verlackt 2, Bo- gaert 3, Rombaut 2, Van De Velde 1, Marchant. EVA AKTUEEL Terwijl het by ons nog echt winterde en alleen veldryders met de fiets aan het 'kompetitie'-werk konden blyven startte rond de Middellandse Zee officieel het wegwielerseizoen 1987. Met de Fiesta-Tours aan de Costa Brava en de Ruta del Sol aan Spanjes zonnekust krijgen de profs bij echt lenteweer de kans de eerste wedstrijdkilometers af te malen. Een aanloop tot de betere wedstryden later deze maand want nadat Frankrijk en Italië ook hun openingswedstrijden te zien krygen kan de kleurryke bende op zaterdag 28 februari bij ons van Gent naar Gent ryden. Heel wat nieuwe kleuren trouwens in het peloton en in vergelijking tot de voorbije jaren lykt het nu met de vorming van de wielergrocpen overal heel vlot verlopen. België telt negen ploegen en de groep van Wilfried Reybroeck en Luis Ocana haalt met 32 renners het grootste pak binnen, maar ook Italië, het sukses van Argentin, Bontempi e.a. is daar zeker niet vreemd aan, en Spanje, daar speelt de stevige beursgroei ongetwijfeld positief, zetten negen ploe gen in lyn. 1987 wordt echter vooral het jaar na Hinault. Er is ruimte voor nieuwe ronderenners. Zeker wanneer een Hampsten, Ruttiman of Da Silva nu niet kunnen bevestigen. De FICP, de profsektor binnen de Internationale Wielerunie, heeft een nieuw waardeklassement opge steld met vjjftig renners die het predikaat "eerste kategorie" mogen meedragen. Daarbij negen Belgen waarvan alleen Claude Criquielion bij de eerste tien werd gerangschikt. De vraag voor 1987 wordt voor ons dus wie van onze» landgenoten een stevige voet krygt binnen de wielerelite. De tien eerstgerangschikten en de Belgen: 1. Sean Kelly (Ierland), 2. Greg Le Mond (USA), 3. Adri Van der Poel (Ned.), 4. Claude Criqueilion, 5. Phil Anderson (Austr.), 6. Bernard Hinault (Fr.), 7. Charly Mottet (Fr.), 8. Urs Zimmerman (Zwits.), 9. Acacia da Silva (Port.), 10. Moreno Argentin (It.), 13. Eric Vanderaerden, 23. Jef Lieckens, 30. Jean- Marie Wampers, 31. Ludo Peeters, 35. Flup Van- denbrande, 41. Mare Sergeant, 44. Eddy Plan- ckaert, 46. Rudy Dhaenens. Hugo Aerts 2* PROVINCIALE MODERNA LEBBEKE - WETTEREN 3-1

De Voorpost | 1987 | | pagina 21