PETRUS DE GOSTER UIT MELDERT, QUIVRAINKEIZER ANDRE VAN HAUTE SNELHEIDSKONING BU DE VERENIGDE VRIENDEN IN MOERZEKE DUIVENSPORT COPPENS - DE SCHEPPER, KONING IN HET FONDVERBOND UNION WAASLAND KAMPIOENENPARADE IN GREMBERGEN! MARCEL DE MAERE, ALGEMEEN QUIEVRAINKAMPIOEN EN -KONING IN BELSELE-PUIVELDE! Wie van alles op de hoogte wil wezen moet DE VOORDOST lezen 24 - 6.2.1987 - De Voorpost ACHTSTE KAMPIOENENFEEST BIJ "DE VERENIGING" IN LIEDEKERKE Algemeen koningschap voor De Backer Denise mei 635 behaalde prijzen, onderver deeld: Dourdan 381, Noyon 212 en Quiévrain 42. Dourdan Adolf Nevens uit Dender leeuw, koning met 224 prijzen en kampioen met vijf vermel dingen. Eerste en tweede ver meldingen. Eerste kampioen twee eerste afgegeven oude (19 pr.), eerste asduif oude (12 pr.) en tweede asduif oude (9 pr.). Eerste kampioen twee eerste afgegeven jaarlingen (16) en tweede kampioen as duif jaarlingen (10). De Kock- V.D. Eeckhoudt uit Liedeker- ke tweede kampioen met twee eerste afgegeven oude (7), eer ste kampioen twee eerste afge geven jaaringen (16) en eerste kampioen asduif jaarlingen met elf prijzen. Van der Borght-Schelfhout Liedekerke tweede kampioen twee eerste afgegeven oude met zeven prijzen. Wellemans en zoon, Moorsel, eerste kam pioen twee eerste afgegeven jonge (12). Eerste kampioen asduif jonge (8), en tweede kampioen asduif jonge (7). Straetmans Marcel, Liedeker ke, tweede kampioen twee eerst afgegeven jonge acht prijzen. De Backer Denise, Liedekerke, tweede kampioen twee eerste afgegeven jonge, acht prijzen. Van de Velde André, Denderleeuw, eerste kampioen twee eerste afgege ven duivinnen en eerste kam pioen asduif duivinnen. Noyon Van Handenhove Petrus, Essene. Koning meeste prij zen: 285 prijzen. Tweede kam pioen drie eerste afgegeven oude (18), Van Langenhove Albert Meldert, kampioen mei zeven verpieldingen, vier eer ste en drie tweede vermeldin gen. Oude tweede kampioen drie eerste afgegeven (18), Voor de eerste keer in hun nieuw lokaal, organiseert de duiven vereniging Verbroedering-Truyensvrienden haar jaarlijkse kampioenenparade in Frituur Liliane, Groot- zand 109. Naast de jaarlijkse tentoonstelling van gerenomeerde kampioenenduiven die om 15 uur begint, is er om 17 uur een verkoop van geschonken bons en jonge duiven ten voordele van de vereniging. Hieraan verlenen een hele pleiade gekende kampioenen hun medewerking: Van Exterghem zoon. Appels; Idens Richard, Appels; Cool Alfons, Appels; D'Hondt Clement; Van den Bauwede, Dendermonde; Roels Georges, Zele; Roels Louis, Den dermonde, Dierickx Jozef, Oudegem; Cammerman Re- my, Appels; Naudts Emiel, Elversele; Boelens Jozef, Denderbelle; Galle Gilbert, Serskamp; Verhelst Ray mond, Moerzeke, Van Riet-De Ridder, Moerzeke; De Smet Willy, St.-Gillis-Waas; Kinders Franqois, Dender monde; Poppe Baziel, Appels; Secember Marcel, Zweve- gem; Bostoen Raymond, Vilvoorde; Van Driessche Wil liam, Moerzeke; Cool Julien, Oudegem; Bosteel Paul, Herdersem; Ivens Paul-De Keyser, Elversele; Abbeloos Cyriel, Oudegem; Vermeulen Gustaaf, Wichelen; Costers Wilfried, Dendermonde; Jean Van den Bossche, Wiche- len; Thierens Norbert, Moerzeke; Verhelst Remy, Moer zeke; Van der Kelen Herman, Moerzeke; Delcart Henri, Moerzeke; Riddershof, Hamme St.-Anna; Robbrechts Francois, Denderbelle; Dauwe Cesar, Zele; Van Haute André, Moerzeke; Peleman Maurits, Moerzeke; Peleman Raymond, Moerzeke; Willems Adolf, Herdersem; Van den Brande Jozef, Hamme; Jean Van den Driessche, Dendermonde; Becque Jean, Dendermonde; De Wolf Eduard, Tielrode; Van Den Neste Constant, Hamme- Zogge; De Decker Danny, Baasrode; Geldof Alois, Appels; De Smet Frans, Appels; Van Cleemput Willem, Bornem; Jacobs Alfons, St.-Gillis-Waas; Moens Alfons, Huivelde. Verder volgende plaatselijke kampioenen: Van Uytvange André, Grembergen; Segers Robert zoon, Grembergen; Verberckmoes Gustaaf, Grembergen; Van Meervenne Eduard, Grembergen; Spanhoge Alfons, Grembergen; De Waele André, Grembergen; Van Dries sche Clement, Grembergen; Verberckmoes Jan, Grem bergen; Louis Adolf, Grembergen; Boon Cesar, Grem bergen, Van Uytvanck Chris, Grembergen; Segers Theo, Grembergen; Dierickx-Inze, Grembergen; De Brabander Gebroeders, Grembergen en Van Damme André, Grem bergen. 6 BENO. tweede kampioen twee eerste afgegeven (16), eerste asduii meeste prijzen (9), eerste as duif coëfficiënt (81,61). Van Der Perre Alfons Essene, eer ste kampioen drie éérst afgege ven oude (22), eerste kam pioen twee eerst afgegeven ou de (17) en tweede asduif. Meeste prijzen (9.117,81%), De Kock-V.D. Eeckhoudt Liedekerke eerste kampioen drie e.a. jaarlingen en tweede kampioen, twee e.a. jaarlingen veertien prijzen. Van den Bos sche Jan, Essene, tweede kam pioen drie e.a. jaarlingen (16 pr.), eerste kampioen twee e.a. jaarlingen met vijftien prijzen. Prieels Jozef, Liede kerke, tweede kampioen as duif jaarlingen, negen prijzen (coëfficiënt) 149,44%. Tem merman Eugeen, Teralfene, eerste kampioen drie e.a. jon ge (27 pr.), eerste kampioen twee e.a. jonge negentien prij zen. Eerste kampioen asduif jonge en tweede kampioen as duif ieder tien prijzen. D'Hae- seleer Jozef Hekelgem, tweede kampioen e.a. jonge (22 pr.), tweede kampioen 2 e.a. jonge veertien prijzen en kampioen eerste asduif 72,48%. Quiévrain Gewone omtrek De Coster Petrus, Meldert, koning meeste prijzen: 424 in totaal. Kampioen met zeven eerste vermeldingen (Keizer 86). Oude: eerste kampioen 37 a. (52 prijzen), eerste kam pioen 27 a. (36), eerste asduif (26,45%). Jaarlingen eerste kampioen 3 e.a. (55) en eerste kampioen 2 e.a. (38 pr.). Dui vinnen eerste kampioen 2 e.a. (tien prijzen) en eerste asduif zes prijzen, coëfficiënt 69,1. De Wolf Albert, Hekelgem: tweede kampioen met 39 prij zen en tweede kampioen 2 e.a. (dertig prijzen). Coppens Gus taaf Baardegem, eerste kam pioen asduif vijftien prijzen en tweede kampioen asduif vijf tien prijzen oude. De Greef Mare, Hekelgem, bij jaarlin gen tweede kampioen, drie e.a. 42 prijzen. Tweede kam pioen twee e.a. (82 pr.), eerste en tweede kampioen asduif meeste prijzen, resp. twintig en achttien. Eerste kampioen asduif coëfficiënt 26,25%. Flo- ru Patrick uit Meldert bij jonge eerste kampioen drie e.a. (41 prijzen), eerste kampioen 2. e.a. (31 prijzen), eerste en tweede kampioen asduif mees te prijzen: 16 en 15 (coëfficiënt 115,77) en eerste kampioen as duif coëfficiënt 40,06. Van Cotsem Freddy, Liedekerke, tweede kampioen drie e.a. (35 prijzen) en tweede kampioen twee e.a. (25 prijzen). Quiévrain Kleine omtrek Van den Brande Werner, Liedekerke: koning meeste prijzen. Kampioen met zes vermeldingen: 2 maal eerste en vier maal tweede. Tweede kampioen 8 e.a., oude (26 pr.), jaarligen eerste kampioen asduif en tweede kampioen as duif meeste prijzen: 10. Jonge: tweede kampioen drie e.a, (25 pr.), tweede kampioen twee e.a. (15 pr.). Eerste kampioen asduif coëfficiënt 58,88. Van baele Jozef, Liedekerke: eer ste kampioen oude drie e.a. (35 prijzen), eerste kampioen (25 pr.) Ie en 2e kampioen meeste prijzen 12 en 11 en eerste kampioen asduif. Van der Borght-Schelfhout Liede kerke: tweede kampioen 2 e.a., oude (17 pr.), jaarlingen eerste kampioen 3 e.a. (25 pr.), eerste kampioen twee e.a. (19) en eerste kampioen asduif meeste prijzen (12). Van Vaerenbergh Freddy, Teralfene, tweede kampioen tweede e.a. jaarlingen, zeven tien prijzen. Vercammen Pa trick Liedekerke: jaarlingen eerste kampioen 3 e.a. (25) en tweede kampioen 2 e.a. (16 pr.). Van Cutsem Freddy, Lie dekerke: jonge eerste kam pioen 3 e.a. (26), eerste kam pioen 2 e.a. (18), eerste en tweede kampioen asduif met 2 maal 10 prijzen. Tinnen schotel winnaars: Kriteriums Ploegenkriterium Noyon: oude en jaarlingen: Van den Bossche Jan, Essene. Gulde- mont Leopold, Teralfene; Pauwels Willy, Liedekerke. Ploegenkriterium Noyon jonge: Coppens Gustaaf, Baardegem, Pessemier Jozef, Essene en Plateau-Spitaels, Hekelgem. Individueel krite- rium Noyon oude: 1. Van de Perre Alfons (jaarlingen), 2. Van den Bossche Jan. Bij de jonge duiven Van Handenho ve Petrus uit Essene en Pesse mier Jozef, idem. Ploegenkri terium Quiévrain: oude en jaarlingen: De Coster Petrus, Vercammen Patrick en Cop pens Gustaaf. Jonge: Van den Brande Werner, De Wolf Jo zef, Stichelmans Raymond. In dividueel. oude: De Coster Pe trus, jaarlingen: De Greef Mare. Jonge: Flora Patric. Prijzen winnaars Van den Brande Werner (322), De Koek-Van den Eeckhoudt (223), D'Haeseleer Jozef (223), Van der Borght- Schelfhout (221), Vercammen Patrick (202), De Wolf Albert (206, Timmermans Kamiel (190), Verleysen Wim (173), Van Daele Jozef (171), De Greef Mare (147), Plas Willy (145), Van de Perre Alfons (145), Arijs Gustaaf (144), Van Keer Urbain (142), Cop pens Gustaaf (139), Van Vae renbergh Freddy (125), De Koek Jan (121), Van Vaeren bergh Emiel (115), Aerts Felix (114), Van Langenhove .Albert (114), Straetmans Marcel (109), Flora Patrick (101), Van Cutsem Freddy (91), De Wolf Jozef (90), Follet Louis (87), De Coster Jan (87), Stichel mans Jozef (87), Van Schuer- beeck August (87), Baeten Re- naat (85), Wellemans en zoon (85), Diependael Jan (81), Verhavert Pascal (80), Berlo Frans (76), Stichelmans Ray mond (75), Van Den Brouck Marcel (75), Van Vaerenbergh Jan (70), Meulemans Rudolf (70), Willems Theo (70), Plat- teau-Spittaels (68), Breynaert Armand (61), Vercammen Jo zef (61), Sonck Severin (66), Pessemier Jozef (61), Sonck Remi (60), Temmermans Frans (59), Van den Bossche Jan (55), Asselman August (55), Van de Velde André (54), Hendrickx R. W. (53), Van Nieuwenborgh Theo (52), De Wolf Roger (50), De Neve Jan (47), Temmerman Eugeen (45), De Vriendt André (41), De Vos Robert (40), Mertens Gebroeders (39), Van de Wijngaerde Jozef (38), Pau wels Willy (37), Van der Meer- sche Xaveer (39), Van Droo- genbroeck Alfons (35), Prieels Jozef (34), Van Asbroeck Jo zef (31), Van Droogenbroeck Theo (31), Dhaeseleer Felix f30), Strickx Victor (26). Beker en schotel winnaars 1 mei gewone omtrek: De Cos- ter Petras, De Greef Mare en De Coster Petras. Kleine om trek: Van Daele Jozef en Van den Brande Bruno. Ploegenvorming De ploegen worden ge vormd na de zesde vlucht, die genen die tot dan aan geen kriteriumvluchten hebben deelgenomen worden totaal uit het individueel kriterium ver wijderd en komen niet in aan merking voor het groepskrite- rium. De ploegen worden dan samengesteld met de overblij vende liefhebbers en dit op volgende wijze. Als basis wordt de rangschikking geno men van oude, jaarlingen indi vidueel. Deze lijst wordt on derverdeeld in(dric helften. In dien er geen volledige ploegen kunnen worden samengesteld, komen liefhebbers verwijderd uit het kriterium (zie hoger vermelde reden) in aanmer king, bevoorrechte liefhebbers die de meeste punten hebben vergaard. Uit ieder van deze drie helften wordt een liefheb ber geloot. Deze vormen sa men een ploeg. Belangrijk is wel dat reeds behaalde punten in het individueel kriterium tellen voor het groepskrite- rium. Voor het opmaken van de eerste stand groepskrite- rium komen deze punten in aanmerking. In het fondverbond Union Waasland werd de Stekense tandem Coppens-De Schepper gevierd als koning van het sei zoen 1986. Hij had met de eerste twee getekende duiven 29 prijzen, dit was één prijs minder dan Anthcunis-Van Goethe m uit De Klinge. Cop- pens-De Schepper won ook het algemeen kampioenschap met 79 prijzen voor Urbain De Maere met 62 prijzen. De as duif werd eveneens gewonnen door Coppens-De Schepper. Een totaal sukses voor bloe mist Henri Coppens, die hier mee langs de grote poort zijn intrede deed bij de fondspe lers. Oude duiven: 1. Rene Van Gaever, 2. Ar mand Seghers, 3. Roger Van Quickenbome, 4. Hugo Van Nuffel, 5. Norbert Van der Linden, 6. Coppens-De Schep per, 7. Baert-De Pauw, 8. An- theunis-Van Goethem, 9. Raf Luyckx, 10. Urbain De Maere. Jaarlingen 1. Antheunis-Van Goethem, 2. Coppens-De Schepper, 3. Jan De Boeck, 4. Roger Van Quickenbome, 5. Jozef Van Remoortel, 6. Cyriel Van Hec- ke; 7 Kamiel Van Raem- donck, 8. Urbain De Maere, 9. Raf Luyckx, 10. Heynze en zoon. Duivinnen: 1. Antheunis-Van Goethem, 2. Coppens-De Schepper, 3. Jan De Boeck. 4. Jan Alber- dienst, 5. Alfons Van Re- moortel. De trofee voor de Tourszege met jonge duiven werd gewon nen door Van Winckel-Van Herreweghe. Beno Duivensport. De kampioenen van het Fondverbond Union Waasland werden gevierd in Belsele-Puivelde (bvw) De lokaalbaas van De Lustige Melkers, Marcel De Maere, stond in de kijker op de Quié- vrainvluchten. Hij werd alge meen kampioen met de meeste prijzen voor Alois Thierens. Hij won eveneens de konings titel met 67 prijzen voor Geor ges Brams met 65 prijzen. Lentekampioenschappen: Oude duiven: 1. Victor Walgraeve, 2. Elza Braem, 3. Joris Stuer, 4. Mar cel De Maere, 5. Omer Thoen, 6. Georges Brams, 7. Walter Van Puyenbroeck. Jaarlingen: 1. Georges Brams, 2. Heire- man-Meul, 3. Florent Bogaert, 4. Marcel De Maere, 5. De Prekel-Van Britsom, 6. Joris Stuer, 7. Van Kerckhove en zoon. Zomerkampioenschappen: Oude duiven: 1. Marcel De Maere, 2. Julien Van Havermaet, 3. Georges Leeraert, 4. Georges Brams, 5. Freddy Van Eetvelde, 6. Van Kerckhove en zn., 7. Frans De Wilde. Jaarlingen: 1. Germain Itterbeke, 2. Geor ges Brams, 3. Omer De Win- ne, 4. Freddy Van Eetvelde, 5. Omer Thoen, 6. Alois Thie rens, 7. Heirman-Meul. Jonge duiven: 1. Joris Stuer, 2. Omer De Winne, 3. Marcel De Maere, 4. Gilbert De Brayn, 5. Geor ges Van Hecke, 6. Frans Meer- schaert, 7. Georges Brams. Hcrfstkampioenschap Jonge duiven: 1. Lucien Van den Bossche, 2. Frans Meerschaert, 3. Omer De Winne, 4. Van Kerckhove en zoon, 5. Georges Brams, 6. Albert Hesters, 7. Marcel De Maere. Asduiven: 1. Frans Meerschaert, 2. Ger main Itterbeke, 3. Kamiel Roels, 4. Omer Thoen. Het kriterium werd gewonnen door Georges Brams voor Jo ris Stuer, Marcel De Maere, Heireman-Meul en Van Kerckhove en zoon. Beno :zo Eei j AU Ap Eei Ve He 'Ne. !Tw !Me Sch Tw (De Re- Der Rei Der Sop Het igen Lan j053. lijk. Gei Aal Als we de kampioenschappen van de laatste jaren overlopen komen we de naam André Van Haute zeer regelmatig tegen. 1986 was geen uitzondering. Hij behaalde bij De Verenigde Vrienden te Moerzeke de alge mene koningstitel met de lc en 2' afgegeven duiven op de Quiévrain- en Noyonvluchten samen. Een verdiende belo ning voor d? inspanningen die André zich bestendig getroost om als duivenmelker onder de kampioenen te blijven. Hij staat 's morgens op met een duif in zijn gedachten en gaat er 's avonds waarschijnlijk ook nog mee slapen. Hij is de aktieve sekretaris van de vere niging, die zich tijd noch moei te spaart om de organisatori sche kant van het duivenspel in goede banen te leiden. Geen gemakkelijke opdracht, als men alleen maar al aan de problemen met samenspelen of zonder samenspelen denkt. André laat nooit de moed zak ken. Hij tracht het duivenspel een zo groot mogelijke uitstra ling te geven en meent dat grote verbonden daar het beste middel toe zijn. Toekomstgericht mikt hij dan ook naar de halve fond en in 1986 won hij in St.-Gillis-Den- dermonde, dat met De Ware Dendervallei speelt, de asduif met zijn «kleinen Blauwen», die in twee seizoenen slechts éénmaal miste, met volgende uitslagen: In 1985: 28.4: Noyon: 85e; 5.5: Noyon: 44e; 19.5: Noyon: 29e; 25.5: Noyon: 149e; 2.6: Noyon: Duivensport. Bij maatschappij "De Eendracht" in Moerzeke i39e; 16.6: Dourdan: 22e; ■werd Armand Van der Kelen algemeen kampioen en 22.6: Dourdan: 51e; 29.6: kampioen met de jongste duiven (vh) Dourdan: 25e; 6.7: Dourdan: 16e; 13.7: Dourdan: 31e; 21.7: Orleans 18e. 27.4: Noyon: 87e; 9.5: Noyon: 149e; 18.5: Noyon: 49e; 24.5: Dourdan: 11e; 31.5: Etampes: 22e; 8.6: Etampes: 6e; 14.6: Dourdan: 21e; 28.6: Etampes: 81e; 5.7: Etampes: 24e; 12.7: Dourdan: 46e; 19.7: Etampes: 19e. André is een voorstander van stipte verzorging maar een vijand van veel duiven. Weinig duiven in veel ruimte. André Van Haute doktert alles tot in de puntjes uit. Hij be schikt over drie afzonderlijke vliegploegen en de samenstel ling van hun herkomst is ver schillend. Hij beschikt over acht Quié- vrainvliegers en daarvan zijn er zeven broers, die uit het stamkweekkoppel voortko men. Een duiver van Julien Van Cleemput-Temse en se bleke asduiven, produkten van de «Ouden Vergauwen» van het hok Albert Vergauwen uit Tielrode. Op het Noyonhok zitten twaalf vliegers. Zijn Noyonstam komt van Jozef Platteaux-Buggenhout (ras Edmond De Kerpel-Buggen- hout), aangevuld met Jans- sens-duiven en kleppers van Louis Van Vossel-Moerzeke. Nu wou zijn Noyonorigine uit breiden en hij bracht er rassen Preudhomme-Tienen en Ver- helst-De Vlieger-Hamme in. Om in de toekomst zijn man te staan op de halve fond, ge bruikte hij de zware middelen. Hij schafte zich drie duivers aan bij Samuel - Wimotte Re- legem, waaronder een afstam meling van de 'Eiskop' van de gebroeders Janssens uit Aren- donk. Hij koppelde die aan een duivin van Raymond Ver- helst-Moerzeke, ook al Jans sens duiven. Van de zes halve fond-vliegers zijn er vijf broers. André heeft dertien koppels kwekers en die staan in om de vliegploegen aan te vullen. André speelt het gewoon we duwschap. Voor de inkorving wordt de duivin eventjes ge toond en in het begin van het seizoen blijft de duivin een 15- tal minuten bij de weduwnaar. Naarmate het seizoen vordert wordt het samenzijn verlengd. 's Zaterdags voor de inkorving worden de weduwnaars één voor één opgelaten en de thuiskomst is een barometer voor de konditie bij André. Iedere zaterdagmorgen krijgen de duiven een koud bad en bij de thuiskomst een verplicht warm bad, met extrakt van dennenaalden. Om de gezond heid en de konditie te bevorde ren krijgen de Van Haute-dui- ven afwisselend een thee ge serveerd met sap van brandne tels ofwel wordt er look aan het drinken toegevoegd. De jonge duiven worden aan vankelijk gescheiden gespeeld om later op het seizoen te worden gekoppeld en ze wor den voor de najaarsvluchten op nest gespeeld. André Heeft voor de voor- en najaarsvluch ten duivinnen zitten Duivensport. De familie Van Haute uit Moerzeke is alomtegenwoordig (bvw) Duivensport. "De Verenigde Vrienden" uit Moerzeke huldigde de kampioenen: Roger Everaert, Maurits Peelman, Van Riet-De Ridder, Louis Van Vossel, André Van Haute, BENO Raymond Van Haute, Raymond Verhelst, Norbert Thierens, Willy Vercauteren, Albert Kockelcoren en Henri Hermans (vh)

De Voorpost | 1987 | | pagina 24