LEDE HULDIGT SPORTLAUREATEN DUIVENSPORT HAMS KAATSVERBOND MAAKT ZICH KLAAR DE KAMPIOENEN VAN ALGEMENE VERGADERING VAN «DE SNELLE DUIF» IN EREMBODEGEM AALSTERSE MEISJES OP ÉÉN PUNT VAN DE LEIDERS! Wie van alles op de hoogte wil wezen moet DE VOORDOST lezen «DOOR EENDRACHT STERK» IN LEDE GELEGENHEIDSDUIVENKLUB «ONDERONSJE» HULDIGDE LAUREATEN De Voorpost - 6.2.1987 - 25 KAATSEN DAMESVOETBAL PETANQUE VOLLEYBAL Binnenkort begint weer het kaatsseizoen. Het gewest Hamme is er nu in volle voorbereiding voor het nieuwe seizoen. Verleden jaar waren er drie reeksen. Een reeks met aangesloten spelers bij de KNK. Maar het aantal ploegen was geslonken tot vijf. Stilaan werd het toch duidelijk dat deze reeks verder zou wegkwijnen. Deze ploegen zullen dit jaar niet opkomen. De meeste verkozen te spelen met spelers die bij geen officiële bond aangeslo ten zijn. Daarom werd deze reeks opgedoekt. Er wordt nu gestart met twee reeksen bestaande uit zuivere liefhebbersploegen. De spelers aangesloten bij de KNK mogen wel opgesteld worden voor zover zij in het huidig seizoen niet eenmaal vermeld staan op het scheids- rechtersblad van een door de KNK georganiseerde wed strijd. De wedstrijden kunnen gespeeld worden op verschillende dagen zoals bv. op zaterdag- of vrijdagavond. Aan de klubs wordt de grootste soepelheid geboden. Klubs die daarvoor belangstelling hebben kunnen informeren bij Henry Van Couwenberghe, Broekstraat 3A, 9160 Ham- me, tel. 052-47.00.88. Het inschrijvingsgeld werd zo laag mogelijk gehouden: 500 fr. Scheidsrechtersonkosten zijn er niet. Op maandag 9 februari e.k. heeft in het lokaal «Sportare- na», Twee Bruggenplein om 20 u. de algemene vergade ring plaats van de klubs. Nieuwe klubs die eventuele belangstelling zouden hebben voor deelname worden daar verwacht. Op eventuele vragen zal getracht worden een passend antwoord te geven. UYC Damesvoetbal Tweede Nationale KAMILLEKES AALST - IZEGEM: 6-1 De Kamillekes hebben de winterstop probleemloos doorstaan en begonnen de tweede ronde met een sprekende overwinning tegen Izegem, dat met wat geluk een halfuur kon standhouden. Schoten van Van Laethem, Eeckhoudt, Van der Linden en Verhofstadt werden afgeweerd of kwamen door wat gemis aan geluk buiten het doelvlak terecht. Toen de Kamillekes dan eindelijk op voorsprong kwamen, stelden de bezoeksters binnen de minuut gelijk doch de thuisploeg wachtte ook niet af en kwam binnen de zestig sekonden opnieuw op voorsprong. De wedstrijd was gestart... Drie zware opgaven... Een slecht uittrappen van de Annick Van Laethem lag aan Izegemse doelvrouw werd aan de basis van de openingstref- de 68e minuut door Bisback fer: haar schot werd door doel- onderschept en Paula liet met vrouw Kathleen Six afgeweerd een haar derde treffer van de in de voeten van de attente wedstrijd noteren en legde de Nicole Verhofstadt, die twee 6-1 eindstand vast. verdedigsters te vlug af was en Twee minuten voor het eind de 1-0 op het bord prikte. signaal trof een schitterend Fabienne Holvloet ging direkt schot van Sandra Daghuyt nog daarop 2 Aalsterse verdedig- de deklat. sters voorbij, trapte de bal Door deze overwinning en het vanop 25 meter naar het doel gelijkspel van Lommei op Nij- van Brenda Van den Eeck- len naderen de oranje-blauwen hout, die iets te vroeg vertrok nu tot op één enkel puntje van en moest toezien hoe het 1-1 de leiders. De volgende weken werd. treedt de kompetitie in een Doch een verre voorzet van beslissende faze: de Kamille- Nicole Verhofstadt naar Paula kes moeten achtereenvolgens Bisback, die binnenkopte, op bezoek bij DW Brugge, bracht Aalst op 2-1. Lommei en Standaard Elen en Aan de 35e minuut werd het als zij die zware opgaven zon- zelfs 3-1 toen Annick Van Lae- der kleerscheuren kunnen af- them opnieuw aan de haal» werken, wenkt de promotie en ging, Ann Eeckhoudt bedien- ligt ook de kampioenstitel nog de en die in de verste hoek binnen hun bereik... raak knalde. Pas was hernomen of Fabienne Kamillekes Aalst: Holvoet ging er vandoor, maar Brenda Van den Eeckhout; Brenda Van den Eeckhout Hilde Van Caelenbergh, Lut- redde uitlopend een doelpunt. 8art Viaene, Renilde Clompen Meteen was Izegem uitgeteld en Nancy De Cremer; Nicole en kon Ann Eeckhoudt na 50 Verhofstadt (41 Sigrid De minuten met een schitterende Causemaeker), Sandra Van soloren de score op 4-1 bren- der Linden, Paula Bisback en gen. Zeven minuten later kon Ann Ellot (65' Kathy Van de Paula Bisback na een doelwor- Moortele), Annick Van Lae- steling de bal in één tijd over- them (74' Sandra Daghuyt) en nemen en tegen de Izegemse Ann Eeckhoudt. netten trappen (5-1). Cyriel Temmerman PETANQUE- KALENDER Zondag 8/2/1987 Aanvang: 15 u. Ere-afdeling Alosta-Verbroedering Eerste afdeling A IAlosta-Gent Apollo-Moeskroen Eerste afdeling B IVerbroedering-Reynaert Heirnis-Alosta Nederkouter-Brugse Tweede afdeling A Meet jesland-Alosta Schorpioen-Apollo Tweede afdeling B jDc Bevers-Nederkouter JReynaert-Boeing-Boeing Derde afdeling A iReynaert-Patijntje Derde afdeling B jSopec-Reynaert (Het lokaal van Alosta is gele gen in het domein Beukenhof, (Langestraat 16 te Aalst. Tel. 053/77.81.66. Verantwoorde lijke is Van Damme Louis, Geraardsbergsestraat 116, (AalstTel. 053/21.90.53. Apollo Aalst is gevestigd in de S. J. Geerinckx 2 te Aalst (Kasteel Terlinden). Tel. 053/ 77.34.94. Verantwoordelijke is Roelandt C., Botermelkstraat 45, Aalst. Tel. 053/21.97.12. Reynaert Lokeren hun terrei nen zijn gelegen in de Oude Bruglaan 35 te Lokeren. Ver antwoordelijke is Guy De Maesschalck, H. Geestmolen straat 131, Lokeren. Tel. 091/ 48.12.24. Nederkouter Wichelen speelt hun wedstrijden te Wichelen, Margote 93. Verantwoordelij ke is Donald Van Lippevelde, Migrostraat 9, 9328 Schoon- aarde. Tel. 052/42.26.24. Petanqueclub Lebbeke «Hof Ter Burst» hun pleinen zijn gelegen in het Tenniscentrum Hof Ter Burst, Hof Ter Burst- baan 3, tel. 052/35.59.29. Ver antwoordelijke is Pierre Ver haven, Beukenstraat 268, 9360 Buggenhout. Tel. 052/ 33.43.62. Iedere vrijdag vanaf 19 u. en 's zondags vanaf 14 u. is er speelgelegenheid. GROOT MOSSEL- EN BROCHETTENFESTIJN VAN KANGOEROES AALST De Aalsterse Volleybalklub Kangoeroes Aalst, organi seert op zondag 8 februari 1987 van 12 tot 20 uur haar vierde groot mossel- en brochettenfestijn in de zaal Martinuskring, Zonnestraat te Aalst. Voor deze gelegenheid werden de prijzen dcmokratisch gehouden. En indien men zich kaarten wil aanschaffen bij speelsters, spelers of bestuursleden of zelfs in het lokaal van Kangoeroes geeft de klub een extra korting. Supporters en eetlustigen houdt 8 februari vrij en steun Kangoeroes Aalst. B.W.C.L.-kampioen Marcel Schuddinck werd in Lede uit gekozen tot sportlaureaat 1986 omdat hij in dat jaar kampioen van de C-reeks werd. Dat is de reeks voor renners tussen de 40 en 45 jaar. Marcel Schud dinck is een man die houdt van hard labeur. Hij is trouwens ploegbaas in een bouwbedrijf. In zijn jeugd was hij een adept van de atletiek. Pas op 34- jarige leeftijd kreeg hij de cy- clocross-mikrobe te pakken. Na een eerder moeizame start, won hij na drie seizoenen zijn eerste wedstrijd in januari 1984. Wat eerder speels be gonnen was werd nu ernst. Dankzij dagelijkse trainingen bouwde Marcel aan een goede konditie. In Sint-Lievens-Hou- tem werd hij Belgisch kam pioen bij de BWCL. Sportklub 86 Motorklub De Buffalo's is op gericht in 1976 met als doel het motortoerisme sportief te beoefenen, zowel in het bin nen- als het buitenland. Deze klub oogstte al gauw interna tionale erkenning door deelna me in diverse landen aan wed strijden zoals in Italië, Neder land, Zweden, Finland en Po len. Als jaarlijkse organisato ren van het Internationale Buf- falotreffen, mochten zij dit jaar 1165 deelnemers verwel komen. Vorig jaar werd alge meen een sukses. Voor de eer ste maal won de klub de Ron de van België. Er staat voor de leden niet allen motorrijden op de agenda. Om de konditie op peil te houden worden ook andere sporten beoefend: langlauf, konditiegym, ijs schaatsen, zwemmen en kajak. Verdienstelijke sportlui Francois Sneyckers is de hulp trainer van Jong Lede. Typisch Lede. Uittredend schepen Rasschaert en de leden van de sportraad bij de uitreiking van de prijzen aan de sportlaureaten (da) voor hem is de inzet en de verbetenheid waarmee hij zijn hobby beoefent. Die righting spirit bracht hem van trainer in vierde provinciale tot adjunkt- trainer in derde nationale. Hij is de man die bij Jong Lede probeert om de doorstroming te realiseren van de jeugd naar het eerste elftal. Monique Van Leuven kreeg een eervolle vermelding. Als fervent sportievelinge vindt ze geen enkele rekreatieve sport te veel. Zij nam dit jaar deel aan tal van sportraadaktivitei- ten zoals langlaufen, zwemkur- sussen, konditie trainingen en danskursus. Dagelijks onder houd zij haar konditie door al joggend vele kilometers af te haspelen. Wielervereniging De Melcken- beeckvrienden kreeg ook zo'n eervolle vermelding. De wie- lerklub is gegroeid uit de klub «Oud maar taai» en is zo reeds sinds 1931 aangesloten bij de BWB. De Melckenbeeckvrien- den zelf gingen van start in 1957 en organiseerden tal van wedstrijden zoals de Ster der nieuwelingen, enkele keren Brussel-Lede voor liefhebbers, 25 prof-wedstrijden, waarvan sommige op een grote omloop en waarvoor ook afwachtings- wedstrijden gehouden voor nieuwelingen en dames. Om al deze aktiviteiten te kunnen be talen worden behoudens het inzamelen van steungelden, verkoop van lidkaarten, en lo ten, het geven van bals en belangrijke sportavonden, ook nog de uitreiking van de Tro fee van de Denderstreek geor ganiseerd. Kampioenenhulde De knapen van FC Ronken- burg werden algemeen kam pioen in de K.V.S. Oost- Vlaanderen. De miniemen van FC Oordegem kampioen in de gewestelijke reeks. FC Zwalu wen van Impe werd kampioen in de K.K.V.S.-Oost-Vlaande- ren le reeks-D. De kadetten van Vlierzele Sportief werden kampioen op de 4 x 100 me ter. Antoine Van De Vijver behaalde tijdens het schutters- kampioenschap van Lede voor de derde opeenvolgende maal de titel van koning en is dus keizer. Annemarie Vermeers- schen werd kampioene van België bij de dames van de W.A.O.D. Uitzonderlijke prestatie Verschillende Ledenaars slaagden erin de fietstocht Le- de-Venetië tot een goed einde te brengen: Freddy Van Hau- wermeiren, Norbert De Boeck, Urbain De Middeleir, José De Coninck en Cyriel Bauwens. Allen zijn lid van WTC «Cyclo-Central». D.A. Quiévrain Fransois Piscadoor uit Lede werd koning met 189 prijzen bij de oude, jaarlingen en jon ge duiven. Bij de oude won Remi Govaert uit Lede met 36 prijzen en bij de jaarlingen Emiel De Nijs uit Hofstade met 47 prijzen. Hier kreeg F. Piscadoor een eervolle vermel ding met 58 prijzen. Bij de jonge werd André Govaert ko ning met 83 prijzen en ook hier een vermelding voor Piscadoor met 102 prijzen. Remi Govaert won met de eer ste en tweede getekende bij de oude met 26 prijzen, voor Van Exterghem en zoon uit Oude- gem met 21 prijzen en F. Pisca door met 18. Bij de jaarlingen was Emiel De Nijs de beste met 34 prijzen voor Jozef De Neef uit Lede (15) en André Govaert (13). Bij de jonge werd Frans Tombeur uit Lede (30) koning, voor Kris De Smet (20) en Desiré De Rick (16). Het algemeen kampioen schap eerste en tweede gete kende bij de oude, jaarse en jonge duiven samen was voor Emiel De Nijs (82) uit Hofsta de. Hij heeft ook bij de oude de asduif (4381223/81), net als bij de jaarse (4327808/85) met 22 prijzen en bij de jonge (4185402/86) met 18 prijzen. Noyon, Pont-Saint-Maxence en Saint-Quentin De gebroeders Van der Borght uit Appels kregen het koning schap met 107 prijzen over alle kategorieën. Bij de oude duiven haalde Julien Van Hecke uit Berlare 26 prijzen. Bij de jaar lingen was het Frans Sichin, ook uit Berlare met 44 prijzen. Gaston Hoeckhout werd pri mus bij de jonge duiven met 51 prijzen. L. en J. Bruylandt uit Lede werden bij de oude kampioen met de eerste en tweede gete kende duiven (18 prijzen), ge volgd door Julien Van Hecke uit Berlare (16) en Jean Valck uit Berlare met 15 prijzen. Bij de jaarlingen won Frans Sichin met 21 prijzen, gevolgd door Maurice Uyttendaele uit Schellebelle, die ook 21 prij zen haalde maar vijf punten minder (450-445) en Omer Van Caekenbergh uit Lede (19). Bij de jonge waren het de broers Van der Borght met 16 prijzen die Baziel Poppe (14) vooraf gingen. Mare Van der Linden uit Schoonaarde be haalde 13 prijzen. Algemeen kampioen van alle reeksen met de eerste en twee de getekenden is Frans Sichin met 43 prijzen. Bij de oude duiven heeft Jean Vlack de asduif met 11 prijzen (4622958/ 84), bij de jaarlingen is dat Frans Sichin met 10 prijzen (4041333/85) en bij de jonge duiven de broers Van der Borght met 9 prijzen (4300860/ 86). Halve fond Noël Rasschaert uit Sers- kamp kaapte de meeste prijzen weg bij de oude, jaarse en jonge duiven samen: 100. Bij de oude duiven won Domini- qie Roelandt uit Lede met 34 prijzen. Noël Rasschaert kreeg een eervolle vermelding met 46 prijzen. Jean Van den Bossche uit Wichelen won met 32 prijzen het kampioenschap van de jaarlingen en Francois Piscadoor bij de jonge met 14 prijzen. Jean Van den Bossche kreeg weer een eervolle ver melding met 26 prijzen. Het algemeen kampioenschap van de eerste en tweede gete kende bij de oude, jaarse en jonge duiven was alweer voor Noël Rasschaert met 34 prij zen. Bij de oude werd Noël Rasschaert kampioen met 17 prijzen gevolgd door L. en J. Bruylandt met 16 prijzen en C. en J. Steenhoudt uit Lede met 10 prijzen. Bij de eerste twee afgegeven jaarlingen werd Jean Van den Bossche kam pioen met 17, gevolgd door J. en D. Galle uit Serskamp (17) en C. en J. De Beule (6). Baziel Poppe uit Appels haal de het bij de jonge met 9 prijzen, voor Francois Pisca door (4) en Van Driessche- Roelandt uit Lede (4). Bij de oude was de asduif voor Noël Rasschaert met 7 prij zen (227 punten), ringnummer 4302472/84. Opvolger was L. en zn. Bruylandt met 7 prijzen en 93 punten, ringnummer 4185477/81. De asduif bij de jaarlingen is ook al van Noël Rasschaert met 4 prijzen (4392919/85), evenals de jonge asduif met vijf prijzen (4186425/86). Chateauroux regionaal Eerste serie oude: Gilbert Gal le en eerste serie jaarse: Al- fons De Vuyst. D.A. Voorzitter Phlips mocht veel liefhebbers verwelkomen tij dens zijn inleiding. De vlucht- omtrek werd behouden: Erem- bodegem, Aalst, Hekelgem, Teralfene en Welle. Het pro vinciaal lossingsuur is 8 u. en de vergezelier is Lathouwers. Het vluchtseizoen wordt be gonnen met prijsvluchten uit Lessen op 1 en 8 maart. Op Quiévrain wordt er gespeeld vanaf 15 maart en dan alle zon en feestdagen tot zondag 6 ok tober. Er is een vlucht voor zien ter gelegenheid van Dog- genkermis op 12 oktober. Op aanvraag van talrijke leden werd nu ook een merkenstrijd ingevoerd. Eigenlijk is de eer ste aktiviteit van het nieuwe seizoen een tweedaags eetfes tijn op 21 en 22 februari. Het bestuur bestaat uit voor zitter Frans Phlips, ere-voor- zitter Oscar Jacob, sekretaris Noël Van Pottelbergh, schat bewaarder Louis Ottoy, uit slagmaker Robert Sacré en de bestuursleden Patrick Ottoy, Willy Boone, Hubert Heyvaert en Jan Uyttersprot. De algemene vergadering werd besloten met een feest maal en een gezellig dansfeest. D.A. Duivensport. De Leedse laureaten met hun prachtige trofeeën (da) Bourges In totaal waren er zestig dui ven, waarvan zestien oude, twaalf jaarlingen en 32 jonge. Herman Goevaerts uit Aalst won bij de oude. De tweede en de derde plaatsen waren voor Gust Thienpondt uit Aalst, Remi De Wilde werd vierde. Bij de jaarlingen won Edmond Steenhout, gevolgd door Ro ger Keppens. Steenhout was ook nog derde en Georges Van Keymeulen vierde. Bij de jonge duiven was Jean Van den Bos uit Wichelen de primus, gevolgd door Cosijn- Braeckman uit Bambrugge, Mare Van Der Smissen-Aalst, Van de Sijpe en zn. - Erpe, Raymond Van Tittelboom uit Aalst, Adolf Willems - Her- dersem en opnieuw Raymond Van Tittelboom. Barcelona Winnaars waren J. en M. De Vadder uit Haaltert, gevolgd door het hok Bosseman uit Oordegem, Remi De Mol uit Erpe, Jozef Hendrickx-Smet- lede, J. en M. De Vadder. Constant Van Nuffel - Aalst en Achiel Hoebeke uit Haaltert. D.A. Duivensport. De leden van duivenvereniging Onderonsje(da) Duivensport. Ook bij De Snelle Duif in Erembodegem is hoklijsten inzamelen een ernstige bezigheid (da) Duivensport. Een familiefoto van het Tweeverbond Baardegem-Hekelgem (da)

De Voorpost | 1987 | | pagina 25