DENDERMONDSE ZWEMKLUB DENDERMONDE BIJ DE REF OP SCHOOT... MET NIEUWE NAMEN GOEDE TIJDEN VOOR HAMSE ZWEMSTERS VERLIES VOOR W.Z.K. SINT-NIKLAAS IN EEKLO. DANNY DE SMET: 1987 JAAR VAN DE WAARHEID De Voorpost - 6.2.1987 - 27 WATERPOLO ZWEMMEN MOTORCROSS D.Z.O. L.Z.V. raak: 1-2. Lokeren kon één maal van de «man-meer» situa tie gebruik maken. Al vroeg in de tweede periode kreeg Den- dermonde een verdiende pe nalty nadat Eddy Van Puym- broeck een tegenfout maakte: 2-2. Nog in diezelfde minuut zorgde het trio Vanhove-Gee- rinck-Van Puymbroeck voor een goed opgezette aanval en laatstgenoemde bracht Loke ren terug aan de leiding: 2-3. Toen begon Dendermonde aan een reeks van vier doel punten na een penalty en drie maal de «man-meer»-situatie te hebben uitgebuit. Mark Vertonghe kon ook van de numerieke meerderheid profi teren en milderde maar ook de thuisploeg scoorde: 7-4. In de derde periode boorde de ref Lokeren helemaal de grond in. Het bleef nog geloven in een eventuele overwinning, maar kreeg de verdiende pe- naltys niet. Dendermonde daarentegen liep uit tot 10-4 terwijl Van Puymbroeck nog voor een verrassingsgoal zorg de. Het werd uiteindelijk 11-6, alweer een treffer an Van Puymbroeck. Lokeren kon in deze periode geen gebruik ma ken van de tijdelijke meerder heid, terwijl Dendermonde het wel kon. Patrick De Block kon in het begin van de vierde periode wel gebruik maken van het feit dat een Dendermondenaar uit het water moest. Dendermon de kon replikeren, maar Guido Maes trof tweemaal raak, waarvan eenmaal uit penalty 12-9. Hoewel alles nog moge lijk was, bleek de fut er bij de Lokerse spelers uit. DZO Waterpolo. De Dendermondse Zwemklub Olympos won met vrij afgetekende cijfers tegen de Lokerse Zwemvereniging (foto p. hermans) scoorde nog driemaal en bracht de eindstand op 15-9. Achteraf bekeken is deze Lo kerse nederlaag onverdiend. Het waren de mannen van aan de Dunne die het meest in de aanval zwommen, maar de scheidsrechter was hen blijk baar niet zeer genegen. Komende zaterdag 7 februari hoopt Lokeren de langver wachte overwinning te behalen tegen leider Tielt. De wed strijd begint om 19u45 in het Lokerse Durmebad eh de toe gang is gratis. Rangschikking: 1. Tielt 10, 2. Oostende 10, 3. Eeklo 8, 4. Dendermonde 6, 5. Menen 4, 6. Lokeren 2, 7. Wetteren 2. De ploeg: Geert Hullaert, Yves Wauters (1), Patrick De Block (1), Michael Geerts, Pe ter Wettinck, Eddy Van Puym broeck (3), Mark Vertonghen (2), Guido Maes (2), Rudy Van Puymbroeck, Peter Bleyaert, Dirk Geerinck en Alex Vanhove. Waterpolo. Hoewel Lokeren meestal in de aanval was, kreeg het zijn verdiende loon naar p g werken niet. (foto p. hermans Zaterdag werd in Dendermonde nog maar eens bewezen hoe zeer Lokeren met tegenslag af te rekenen krijgt. Na reeds vorig seizoen in het Olymposbad verloren te hebben, moest de L.Z.V. nu tegen haar zesde nederlaag aankijken. Bij de Durmejongens heerste totale ontevredenheid en verslagenheid. Al kon Lokeren verdiend gewonnen hebben, de wedstrijdleiding besliste er anders over. Het schonk de Ros Beiaardjongens twee penalties en valideerde twee doelpunten die er eigenlijk geen waren. Op dat moment zou de stand gelijk geweest zyn en dan kreeg de wedstrijd een gans ander verloop. Deze match was bovendien goed voor achttien uitsluitingen, waarvan twee rode kaarten met vervanging voor de Dendermondse zwemmers. In de eerste periode opende vanuit de counter beantwoord: scoren, bediende hij kapitein DZO reeds in de allereerste 1-1. In de vierde minuut zette Mark Vertonghen, die aan de minuut de score. Maar die tref- Peter Bleyaert een prachtige andere zijde van het lokale fer werd door Yves Wauters aanval op. Hoewel hij zelf kon doel lag en het was meteen Het voortbestaan van een klub steunt op het beleid dat doorzicht heeft Chris de zwem- uitgestippeld wordt door het bestuur. De bestuurskring school een uitstraling gegeven, van Zwemklub Olympos heeft gekozen voor de moeilijkste waar vele andere klubs met achting naar opkijken. Nu bij de start van het seizoen weg, namelijk de opleiding van eigen jeugd. Dat vraagt een ernstige inspanning van de ganse klub maar deze werd de stmktuur voUe_ doelstellingen kunnen maar verwezenlijkt worden door dig herwerkt zodanig dat aan een uitgebreide trainerskern. de noden van een steeds groter u i i wordend ledental kan tege- Twee jaar geledenb,, de start de zwem echmeket, et. ze later mMt men worden van het seizoen 84-85, werd de eventueel te nehten naar de aanko^st jn de khlb wor'd(,n DZO Zwemschool opgeneht kompetitie. de todc„n in he, k|an bad tn de schoot van de klub. De Verantwoordelijke voor de oader handen men door bedoeling was jongens en uitbouw van de zwemschool is rhri n rwver oilh meisjes vanat vijf jaar gelegen- Chris De Rop bediende in het DZO-zwems.er, die giduren- ,e Seven °m le™" gediplomeerd klub- de denien wekan de zwemmen en ze daarna Ie be- mine,-zwemmer btj Blosa C[aw, eI| rehoo|s, bijlee„ geleiden in de verbetering van Met zijn gekend geduld en Daafna vo|g, c ™5v„'blij, va„ dertien weken in «baan zes» onder de hoede van Rik Schol- fliers, aktief sportzwemmerbij DZO, waar vooral de afstand opgedreven wordt en waar kennis gemaakt wordt met de rugslag. Carine De Clercq, ook een vroegere kompetitiezwemster van DZO, springt hier bij om de technieken te verbeteren en om een betere kontrole te ver zekeren. Wie regelmatig de trainingen volgt mag dan overstappen naar «baan vijf» waar Diane Callebaut, hulpmonitor-zwem men bij Bloso, de technische iÉIËr vaardigheid aanscherpt. Hier wordt een handje toege stoken door Annick De Paepe, die na een mooie loopbaan als zwemster met plezier ten dien ste blijft van haar klub. De koördiqatie van al die trai ningsplannen is het werk van Chris De Rop, die daarbij ook inspringt als lesgever bij de groepen die het meest bevolkt zijn en dat is vrij dikwijls no dig, vooral op woensdag als in het zwembad van 17 tot 18 uur k meer dan tachtig Olympos- A zwemmers aan het trainen J Met dichtbevolkte zwem- een brede I W voor I X' nog een I doorzwommen de overgangs- de van de Pauwels, oud-DZO-zwemster, Zwemmen. Annick De Paepe: nieuwe loopbaan als trainster °ud. kamPioene va" B^êlë en I# D.Z.O. (fa,op. Hernam, jgg; De Hamse zwemklub Jas- 2.45.49. te Sint-Niklaas voelden de meter schoolslag. Cathy De tremski heeft deelgenomen Op de 100 meter rugslag even- Hammenaars zich meer thuis. Vos liet op de 100 meter vrije aan de distriktskampioen- eens een achtste plaats voor Tijdens de koudste winter- slag een tijd van 1.18.50 af- schappen en heeft daar toch Christof Van Overloop met maanden gaan ze daar immers drukken. Christof Van Over een paar merkwaardige uitsla- 1.21.76 en daarmee werd zijn regelmatig trainen. loop nam aan drie disciplines gen behaald. Op de 200 meter eigen [ekord met twee sekon- Ann De Vos verbeterde haar deel: op de honderd meter vrije slag miniemen jongens den verminderd. Cathy De l'jd op de honderd meter crawl crawl benaderde hij zijn beste tikte Christof Van Overloop Vos haalde hier een 26e plaats met twee sekonden en zwemt tijd met 1.04.95. Op de 200 als achtste aan met een tijd van met 1.32.48 en Ann De Vos nu a's benjamin met een tijd meter schoolslag een verbete- 2.25.64. Een zestiende plaats werd in dezelfde discipline van 1-15.88. Een heel goede ring van zelfs zeven sekonden, voor Isabelle De Schrijver met achtste met 1.29.76. tijd. Dank zij deze prestatie nu 3.10.93 en op de zware 200 een tijd van 2.39.13. Hiermede Bij de aflossing jongens, wis- mocht ze ook meedoen aan de meter dolfijn maakte hij zelfs deed ze 7 seconden af van haar sclslag, was er zilver voor de viermaal 100 meter en haar een winst van 10 sekonden: beste tijd. Een achtentwintig- gebroeders Joris en Bram ploeg kwam als eerste aan. 3.03.15. Christof Geerinck ste plaats nog voor Cathy De Christiaens. Bij de miniemen krijgen we zwom op de 100 meter vrije Vos met 2.49.68 en bij de ben- Isabelle De Schrijver met slag een tijd van 1,. 12.76 wat s.D.tj jamings was Ann De Vos goed Op de tweede dag die plaats 1 -15.20 op de 100 meter crawl zeer goed is. voor een elfde plaats met had in het.stedelijk zwembad en lukte ze 3.22.14 op de 200 (In de eerste reeks van het nationale waterpolo is de top- match tussen de beide reekslei ders A.Z.C. en Gent Swim ming op een bijzonder span nend duel uitgedraaid. De twee ploegen stonden vooraf nog samen aan de leiding en A.Z.C. met het thuisvoordeel heeft het uiteindelijk gehaald. Daarmee hebben de Antwer penaars weer uitzicht op een titelhemieuwing en is Gent Swimming op de achtervolging aangewezen. Dat wordt het ook nog voor Maccabi dat in Kortrijk won, Doornik met lo gische winst tegen Moeskroén en Meetjesland Eeklo, waar W.Z.K. Sint-Niklaas met het kleinste verschil sneuvelde. Deze drie winnende ploegen hebben nog de beste kansen om de play-offs te bereiken want de Gentse Z.V., die Scal- dis de puntjes afhandig maak te, volgt nu al op enkele pun ten. Eentje méér dan de Wase Zwemkring die tijdens de eer ste periode in Eeklo maar wei nig potten brak. De jonge ploeg van Rik De Boever scoorde toen driemaal en er werden zelfs nog enkele kan sen onbenut gelaten (3-0). Meteen werd het duidelijk dat de Waaslanders in deze Oost- vlaamse derby zich nogal ge makkelijk hadden laten verras sen. In de tweede periode wer den de poulains van Guy Van Mieghem zichzelf (3-1). Na dien zou Eeklo ook nog scoren en Sint-Niklaas betaalde met dezelfde munt (4-2). Tijdens de volgende speeltijd zouden de lokalen hun voorsprong verder uitbouwen (5-2). Na dien liepen de Waaslanders be ter in de kijker en met twee doelpunten waren de bezoe kende winstkansen nog niet helemaal afgeschreven (5-4). Toch zou de ploeg uit Eeklo weer scoren en in 't begin van de laatste periode keken de Waaslanders zelfs naar een se rieuze achterstand (8-4). Van dan af was het lokale bobijntje volledig afgerold en van de kant van de Sint-Niklazenaren kwam een wanhopig en sensa tioneel eindoffensief. Tussen de gemiste kansen werd er doelpunt na doelpunt gescoord en mede door pech, werden de bezoekers uiteindelijk nog van een gelijkspel gehouden (8- 7)... Scoorden voor W.Z.K.: Jan Foubert, Nest De Maes- schalck en Walter Daelman elk twee en Franky Lijssens één. Resultaten van het weekend: Doornik - Moeskroen 18-10 Eeklo - Sint-Niklaas 8-7 Scaldis - Gentse Z.V. 8-12 A.Z.C. - Gent Swimming 10-8 Kortrijk - Maccabi 8-10 Klassement 1. A.Z.C. 15 2. Gent Swimming 13 3. Maccabi 9 4. Doornik 9 5. M. Eeklo 9 6. Gentse Z.V. 7 7. Sint-Niklaas 6 8. Kortrijk 5 9. Scaldis 4 10. Moeskroen 3 Ook de invallers van de Wase Zwemkring hebben het in Eeklo niet kunnen waarma ken. Bij die match waren de Meetjeslanders duidelijk de meest schotvaardige ploeg en 12-7 was het eindresultaat. Voor de Wase Zwemkring wordt het morgen zaterdag al leszins belangrijk. In het eigen zwembad te Sint-Niklaas wordt er om 20ul5 tegen Scal dis uit Antwerpen gespeeld, een ploeg met degradatiepro blemen en om die te vermijden is winst voor de Waaslanders noodzakelijk. Roger Van Laere Zwemmen. Sven Van de Stock mag bij D.Z.O. gerust Waterpolo. Deze fysisch veeleisende sport krijgt in feite te weinig belangstelling. De Dendermondse doelman probeert hier een Lokerse poging te stuiten (foto p. hermans) Sabine wordt bijgestaan door Louis Van Hemelrijck, DZO- sportzwemmer, hulptrainer Bloso en afgevaardigde van de klub op de wedstrijden. In deze baan worden alle stij len herhaald met nadruk op de juiste stijl en uitvoering en aandacht voor start en keer punt. Ook worden de afstan den nog opgedreven zodat na een periode van enkele maan den de deuren opengezet wor den naar de kompetitiegroep. Na twee seizoenen hard labeur heeft de zwemschool een eer ste lichting kompetitiezwem- m?rs afgeleverd, waarvan men de namen nog dikwijls zal te rugvinden in de uitslagen: Tim Rijckmans, Koen De Landts- heer, Lieven Vercauteren, Sven Van de Stock, Filip De Boeck, Wendy Roelandt, Sa rah Moens en Petra Moens. ROW Vrijdag was het een drukte van jewelste in café Gemeentehuis te St-Pauwels, niet alleen de kamavalvereniging «Vrije ge nieters», maar ook de plaatse lijke wielertoeristen, volley- balklub, kaartersklub en ande ren hebben hier hun lokaal. Ook motorcrosser Danny De Smet, sinds jaren woonachtig te St.-Pauwels zoekt hier zijn steun. Vrijdag kwam zijn sup- portersklub bijeen om hem een nieuwe motor te overhan digen. Danny De Smet is sinds een drietal jaren aktief als mo torcrosser bij de BVM. In de kategorie juniores 500cc wist hij ondertussen talrijke prijzen bijeen te rijden. Het vorige seizoen was dermate goed, dat wij het nodig vonden Danny even om zijn ambities te vra gen. De nieuwe Honda 500cc die hij van zijn klub mocht ontvangen zal dit jaar gebruikt worden om... de titel te vero veren. Deze stoute taal sprak Danny niet zonder reden. Vo rig jaar eindigde hij in het kampioenschap 4e en mocht bogen op een palmares van één overwinning te Ophasselt, 4 tweede plaatsen en 5 derde pjaatsen. Wij hebben het hiet niet alleen over kampioen- schapsproeven want hier liet fortuna De Smet wel even in de steek. In de derde kampioenschapsproef reeds kreeg Danny af te rekenen met pech. Een enkelverstuiking zorgde voor niet minder dan vijf weken inaktiviteit, hier in begrepen waren twee kam pioenschapswedstrijden. Te rug goed op dreef kreeg Danny weerom de pech een schouder verstuiking op te lopen in Aai- gem wat hem weerom vijf we ken buiten strijd stelde. Niet tegenstaande deze problemen liet Danny een prachtig resul taat optekenen door 4e te ein digen in het kampioenschap 1986. Zijn moeilijkste konkur- renten, Marc Boone (De Pin- te) en Tony Hermans (Erpe- Mere) zullen in hem een gemo tiveerd tegenstrever vinden. Zijn supportersklub en vooral zijn mekanieker Eddy Smet menen dat de nu 30 jarige Danny met de nieuwe motor in 1987 een grote kans maakt op de titel. Danny van zijn kant kijkt reeds uit naar de ope ningscross in eigen gemeente om zijn konkurrenten meteen zijn ambities te bewijzen. Nummer 25 wil in 1987 vooral zijn kansen op de titel laten gelden en wie weet brengt hij deze niet naar het kleine Sint- Pauwels waar de motorsport de laatste jaren een echte ople ving kende. In onze tiercé zal 25 niet ontbreken. MJP

De Voorpost | 1987 | | pagina 27