Jfe I WASE DUIVENLIEFHEBBERS HELPEN ZONNEHUIS! UIT HAALTERT VA MANNEN MET ERVARING JOZEF EN MARC DE VADDER Wie van alles op de hoogte wil wezen moet DE VOORDOST lezen RAF LUYCKX ALGEMEEN HALVE FOND-KAMPIOEN IN BELSELE- PUIVELDE GEORGES BRAMS, UITBLINKER OP DE NOYONKAMPIOENSCHAPPEN IN BELSELE-PUIVELDE! IPPt 28 - 6.2.1987 - De Voorpost DUIVENSPORT Op zaterdag 7 februari om 15 uur wordt er in de duivenvereniging bij Marcel De Maere aan de Kemzeke- straat 1 te Belsele-Puivelde een verkoop georganiseerd van jonge duiven 1987 en bons voor jonge duiven. De opbrengst komt volledig ten goede aan het gezinsvervan gend Zonnehuis te S^-Amands aan de Schelde. De organisatoren kregen de steun toegezegd van een hele reeks nationale vedetten: Daniël Martens (Drongen), Benoit Van den Driessche (Deerlijk). Gilbert Galle (Sers- kamp), De Scheemaecker (Schoten), Nevejans en zn. (St. Amandsberg), Roger Dobbelaere (Deinze), Paul Haelter- man (Voorde), Camiel Cardon (Aalst), De Zutter en zn (Ninove), R. Gijselinck (Merelbeke), A. Vander Beken (Gavere), Thienpont-Van Laecke (Gaveren), Louis Van Gorp (Ravels), Jan Vermeulen (Zulte), Jerome Helskens (Wachtebeke), Kamiel Ponnet (St. Lievens-Houtem), Adhemar Lerno (Lokeren), Lavent-Claeys (Nevele), M. Van Peteghem (Lochristi), Serge en Noel Decroix (Rumbeke), Georges Brams (Klinge), Lucien Moens Borne m). Ook de liefhebbers uit het Waasland dragen hun steentje bij: M. Heirman, Alidoor Plaquet, Urbain De Maere, Marcel De Maere, Romain Verschuaren, Coppens-De Schepper, G. Van de Wieie, Jan De Boeck, O. Kluskens. A Noens, R. Van Osselaer, Jos Coenen, Raf Luyckx, Rene De Block, Leon De Kraey, Roger Van Hove, Marcel Noens, Willy Bauwens, Laureys en G. Verhaegen. APP1 MER Een pioen onder aan c krijt de do zodat vormc Duivensport. Raf Luyckx, algemeen halve fondkampioen in Belsele-Puivelde (bvw) Duivensport. De liefhebbers tijdens hun bezoek aan het kweekstation (da) Palmares 701 prijzen, 57 overwinningen. 50 zuivere eerste prijzen: 1 eerste op Barcelona, 12 eerste op Noyon en 37 eerste op Quiévrain, behaald door 20 Duivensport. Jef en Mare De Vadder zijn steeds op het duivenhok te vinden (da) Bij de Lustige Melkers te Bel sele-Puivelde werd Raf Luyckx algemeen kampioen met 334 prijzen. De koningstitel ging naar Gerard Van de Wiele met 54 prijzen voor Raf Luyckx met 53 prijzen. Oude duiven: 1. Gerard Van de Wiele, 2. Raf Luyckx, 3. Piet Mariman, 4. Jan De Boeck, 5. Walter Van Puyenbroeck, 6. Alidor Placquet, 7. Coppens-De Schepper, 8. Jo Van Goethem. Jaarlingen 1. Raf Luyckx, 2. Gerard Van de Wiele, 3. Urson Casteleyn, 4. Alidor Placquet, 5. Jan De Boeck, 6. Alois Van Raem- donck, 7. Marcel De Maere, 8. Coppens-De Schepper. Jonge duiven 1. Gerard Van de Wiele, 2. Raf Luyckx, 3. Urson Caste leyn, 4. Urbain De Maere, 5, Piet Mariman, 6. Coppens-De Schepper, 7. Marcel De Mae re, 8. Walter Van Puyen broeck. Duivinnen 1. Raf Luyckx, 2. Gerard Van de Wiele, 3. Alidor Plaquet, 4. Piet Mariman, 5. Marcel De Maere. Asduif oude: Gerard Van de Wiele. Asduif jaarlingen: Urson Cas teleyn Asduif jonge: Raf Luyckx. Beno de led. Has een pub geki Atla acht de verz zette wed: dan Ann dc maai laars straf moir tis d: bewc tekei Namen zoals De Vadder en zoon zijn een begrip geworden in het duivenwereldje. Drie generaties lang, meer dan der tig jaar beoefenen ze hun hob by-sport op de Houtmarkt. Sinds zijn huwelijk met Marl een woonde Mare in de Sta tionsstraat te Haaltert. Hij speelt ondermeer bij "De Toe komst" in Tollembeek. De dag voor dit interview waren Mare en zijn echtgenote net ver huisd. Hij vertelde ons dat zijn woonst volledig is aangepast om een groot duivenhok te herbergen net onder het dak. Het is een leegstaande zolder ruimte van 13 x 9 en die plaats onder de nok wordt het dui venhok. Mare leerde de dui vensport van jongsafaan bij zijn peter. Vanaf 1973, hij was toen amper dertien, vormden zij een tandem. Jozef beoefent de duivensport van kort na de oorlog. Voeding Net zoals bij de mensen speelt de voeding van de dui ven een belangrijke rol. Onze duiven, zegt Mare, krijgen een gewone handelsmengeling, aangepast aan het seizoen Tij dens de vluchtperiode worden de duiven daas voordien op weduwschap gezet en ze krij gen een volle maaltijd net voor de inkorving. Indien ze op nest zitten, krijgen ze de dag voor de inkorving geen eten. Op donderdag- en vrijdagavond krijgen ze samengestelde vita minen, uitgedokterd door een gespecialiseerde veearts. Hygiëne Hierover is de mening van de meeste liefhebbers sterk verdeeld. Sommigen reinigen nooit het hok, wat 's zomers wel enige reukhinder geeft. Anderen doen het regelmatig? Mare zelf kuist de hokken tij dens het seizoen tweemaal daags en tweemaal per dag wordt er voor vers drinken gezorgd. Buiten het legt hij tarwestro op de bodem en dat wordt wekelijks ver verst. De drinkbakken en de hokjes worden zowel 's zomers als 's winters geregeld onder handen genomen. Zolderhok- ken en volières met draadbo dem genieten zijn voorkeur. Duivensport. Druk overleg tussen twee Leedse duivenliefhebbers (da) Duivensport. De familie Boterbergh met enkele prachtexemplaren (da) Duivensport. Jef en Mare De Vadder tijdens het ringen van de jongs kens (da) mand en daar spelen verschil- Barcelona lende elementen een rol. Zo- De wildste verhalen doen wel de voeding onderweg, de over deze verre vluchten de aard van het transport als de ronde. Voor Mare is het een atmosferische toestanden heb- keiharde werkelijkheid. Voor ben invloed op het gedrag van een duif is het zeer hard. Ze de duif. moet eerst vijf dagen in de UfTers Mare offert zijn ganse va kantie op aan de duifjes. Bo vendien vergt die sport heel- wat financiële inspanningen en vele uren werk. Daarbij zijn er nog de vele verplaatsingen, zoals de aanwezigheid op ver schillende kampioenschappen, zodat een aangepaste wagen noodzakelijk is. verschillende duiven. 36 tweede prijzen, 270 prijzen gewonnen per tiental. Samenvatting: de laatste 13 jaar 6.449 prijzen, waarvan 392 zuivere eerste. Behaalde prijzen op Barcelona 1986: 4.7.1986: Lokaal Eerlijk en Vrij Aalst, 21 duiven, 1, 5 (3) Land van Aalst, 153 duiven: 5, 26, 27, 38, 48 (6) Club der Denderstreek, 502 duiven: 15, 67, 68, 89, 132 (6) FCD Duivinnen, 76 duiven: 19 (2) Provinciaal, 1594 duiven: 65, "310, 312, 377 (6). Op de Noyonkampioenschap- pen was het al Georges Brams wat de klok sloeg. Titels bij de jaarlingen, duivinnen, jonge duiven en asduif zijn het be wijs van zijn superioriteit in het voorbije seizoen. Oude duiven: 1. Weduwe en zonen Braem, Beide Vlaanderen, 1094 dui ven: 83 (6) Nationaal, 8886 duiven: 432, 1924, 1939 (6) Nationaal-Duivinnen, 1451 duiven: 285 (3) Internationaal, 18076 duiven: 789, 3463, 3468, 4341 (6) Internationaal duivinnen, 3418 duiven: 671 (3). Kampioenschappen "De Reisduif Appelterre": al gemeen kampioen meeste prij zen op Quiévrain. "Eendracht Denderhoutem": lste kampioen Oude met de meeste prijzen lste kampioen Oude met 1+2 3 2de kampioen Oude met 1+2 lste kampioen jaarlingen met de meeste prijzen lste kampioen jaarlingen mmet 1 2 3 lste kampioen jaarlingen met 1 2 Rassen: Roger Ponnet, Burst Medard Baute, Kaprijke Dhondt Sylvain Zoon, Sem- merzake Muylaert Denis, Nieuwer- kerken Van Mello Alois, Schendel- beke De Coster Petrus, Meldert Debbaut Jozef, Baasrode dit gekruist met het oude ras. 2. Georges Coenen, 3. Andre Van der Steichel, 4. Hector Van der Meulen, 5. Walter Van Puyenbroeck, 6. Beck- Wauman, 7. Georges Brams, 8. Van Vlierberghe en zoon. Jaarlingen: 1. Georges Brams, 2. Prosper Rijckaert, 3. Piet Saman. 4. Georges Coenen, 5. Marcel De Maere, 6. Walter Van Puyenbroeck, 7. Vereecken en zn., 8. Germain Itterbeke. Duivinnen 1. Georges Brams, 2. Georges Coenen, 3. Harry De Rudder, 4. Marcel De Maere, 5. Pla quet en zn. Jonge duiven: 1. Georges Brams, 2. Prosper Rijckaert, 3. Van Kerckhove j en zn.. 4. Jozef Adriaenssens, 5. Georges Van Hecke, 6. I Beck-Wauman, 7. Marcel De Maere, 8. Georges Coenen. Asduif 1. Georges Brams, 2. Prosper Rijckaert, 3. Georges Coenen, I 4. Germain Itterbeke. Beno «DE SPORTDUIF» UIT ERPE NAAR HET KWEEKSTATION Met een dertigtal leden bracht duivenliefhebbersmaatschappij «De Sportduif» uit Erpc een bezoek aan het kweekstation dat gedurende enkele zondagen zijn deuren opende voor de geïnteresseerden, 's Morgens werd een uitgebreid bezoek gebracht aan de fameuze duivenmarkt van Lier, waarna de opgewarmde liefhebbers naar het kweekstation trokken voor een studiebezoek. Dat alles werd besloten met een familiefotootje. Vele duivenmel kers zullen thuis nog heelwat werk hebben om toe te passen wat ze tijdens deze studiereis allemaal hebben opgestoken. Duivensport. Deze jonge duif op de Lierse markt heeft blijkbaar meer oog voor de camera Opleiding Een ideale fondduif zoals voor Barcelona heeft een spe ciale opleiding nodig. Bij Mare is dat het traditionele weduw schap. Rond 1 februari wordt er gekoppeld, waarna dc jon gen moeten grootgebracht worden en nadien wordt er op weduwschap gespeeld. Bij goed weer worden de duiven in april op zo'n twintig kilometer van huis losgelaten. Verder is er een rustige voorbereiding op alle klassieke vluchten zoals Quiévrain, Noyon, Dourdan, enz. Duivensport. Een massa volk op de duivenmarkt in Lier (da)

De Voorpost | 1987 | | pagina 28