RUST-ROEST EN JEROEN TRIOMFEREN WIELERTOERIST MEULENEIR, KARATEKA DE WINNE EN BASKETTER JOHAN GALLEBAUT KREGEN SPORTPRIJZEN IN ERPE-MERE KAMPIOEN HASSELT TE STERK VOOR ATLANTIS LEBBEKE VAN HET KASTJE NAAR DE MUUR HAMSE JONGEREN AAN DE EER IN TEMSE De Voorpost - 6.2.1987 - 29 TURNEN Tijdens het vorige weekend werden in de sporthal van Sint- Gillis-Waas de Oostvlaamse turnkampioenschappen betwist. Hierbij waren ook de mogelijkheden voor een selektie met deelname aan de V.T.L.-kampioenschappen en die kans heeft Rust-Roest uit Sint-Niklaas gegrepen. Bij de meisjes hebben Sissi Van Moeseke, Marijke Van Steenlandt, Kristel De Cock, Inge De Cock, Marie-Paule Thiébaut, Carine Van Eyck en Carina Van De Walle zich al geplaatst. Het werd ook de turnkring met het grootst aantal deelnemende gymnasten en in dat verband prijkte W.B.K. uit Dendermonde op de tweede plaats. Een nieuweling bij deze kampioenschappen is de turnkring Ritmica uit Belsele. Voor de meisjes zoals gebruikelijk in deze- kampioenschappen vier disciplines en voor de jongens werden dat er zes. De reekstitels bij de turnsters werden veroverd door Isabelle Van Landeghem (Rust- Roest), Mieke De Craene (Gent), Marijke Van Steenlandt (Rust-Roest) en Marie-Paule Thiébaut (Rust- Roest). Deze laatste won hiermee reeds haar tiende provinciale titel. Bij de jongens werden Esjborn Fiers (Jeroen), Bert Janssens (Rust- Roest), Mario Thijs (Rust- Het jaarlijkse Judotornooi voor kadetten en beloften ken de weer het traditionele sukses te Temse. Ruim 300 jonge ju dobeoefenaars boden zich aan om hun kunnen te tonen en te trachten een van de prachtige trofeeën te veroveren. Voor de Hamse klub was het een gelegenheid om enkele nieuwe elementen de kans te geven om kennis te maken met het harde kompetitiegebeuren. Met 11 neofieten en drie erva ren kampers mocht men na tuurlijk niet te veel verwach ten. Kurt Verbeek moest nog maals toezien hoe een podium plaats op het nippertje aan zijn neus voorbijging, toen in de strijd voor de derde plaats een domme armklem hem alle illu sies ontnam. Hetzelfce scena rio ongeveer voor Koen Weyn: tot in de kleine finale geraken en dan bezwijken met het kleinste voordeel. Michel De Dobbelaere kende meer geluk. Hij werkte zich met twee volle ipponzeges in de grote finale, doch botste daar op de eeuwi ge winnaar en kampioen De Turcq, die ervoor zorgde dat Michel vrede moest nemen met een tweede plaats. De nieuwelingen, die leergeld moesten betalen waren Davy Willaert, Steven Van Petegem, Piet>Van der Hoeven, Sandra Van Goethem, Cindy De Vlie ger, Tiny D'Hondt, Kelly Heirman en Nancy Rolis. Ter wijl Andy Van Goethem met één overwinning ook tevreden mocht zijn. Conny Rolis echter wist zich te plaatsen voor de herkansing en bracht een mooie derde plaats mee naar huis. Elsy Van Hemelrijck kon zich door een ruime zege plaat sen voor de grote finale, waar in zij slechts nipt moest onder doen en fier weerkeerde met de tweede plaats. Alles bijeen mocht gewaagd worden van een geslaagd optreden en met nog wat meer ervaring zal men zeker van deze nieuwe lichüng nog horen. HVC Alhoewel het geen erg dankbare taak is, kiest de sportraad van Erpe-Mere sinds enkele jaren verschillende sportlau- reaten. In de fusiegemeente tiert de sport welig in alle disciplines en aan uitblinkers heeft men geen tekort. Juist om dit laatste feit is het soms zo moeilijk om de juiste persoon te lauweren. Het verschil tussen sommige kandi daat-laureaten moet vaak gerelativeerd worden met het gevolg dat sommigen zich - af en toe terecht - benadeeld voelen en men mettertijd minder waarde gaat hechten aan een lauwerkrans. Atlantis Lebbeke slaagde er vorige zondag niet in het eksploot uit de heenronde leider Initia Hasselt verslaan over te doen. In de 'eigen' Lebbeeksc sporthal moesten de Lebbekenaars immers met 3-7 de duimen leggen, ledereen was na afloop van de wedstrijd echter tevreden: Hasselt omdat het de titel op zak had, Atlantis omdat het een meer dan degelijke prestatie geleverd had en het publiek, dat had genoten van een snelle korfbalwedstrijd, gekruid door niet minder dan tien korven. KORFBAL Atlantis was van meetaf aan op achtervolgen aangewezen, me de omdat Piet Maesschalck verzuimde een strafworp om te zetten. Na zowat tien minuten wedstrijd wees het skorebord dan ook reeds 0-2 aan. Annick Vermeir slaagde erin de achterstand te milderen, maar meteen gaven de Hasse- laars via het omzetten van een strafworp, lik op stuk: 1-3. Bij momenten slaagden de Atlan tis dames en heren erin knappe bewegingen op het terrein te tekenen en maakten ze het de kampioenen aardig moeilijk. Initia beschikte echter over een sterkere fysiek en bovenop ook over meer ervaring. At lantis Lebbeke treedt in deze zaalkompetitie immers aan met een zeer jonge ploeg, die echter bij elke tegenstander bewondering afdwingt. Het verdere scoreverloop: 1-4, 2-4 (een korf van Sandra Van Rossem, uit een moeilijke hoek), 2-5, 2-6 (uit opnieuw een strafworp), 3-6 (Piet Maes schalck), 3-7. Trainer-coach Rudy Van den Broeck na de wedstrijd: Ik ben tevreden over de prestaties. Verlies niet uit het oog dat wij met een zeer jong team aantre den, dat in feite nog veel te leren heeft en wij slechts één maal in de week trainen. Je mag evenmin vergeten dat wij het enige team zijn dat Has selt, dag nog in eigen zaal, de nederlaag kon toedienen. We komen er wel, maar we moe ten nog wat geduld oefenen. Het Atlantis reserveteam moest eveneens, zij het nipt, de duimen leggen tegen de Limburgers: 1-2. Voor Lebbe ke scoorde Carla Van Rossem. De miniemen (52-32 tegen Ganda), de kadetten (5-0, eveneens tegen Ganda) en de scholieren (7-2, tegen Vos Rei- naert) bleven aan de winnende hand. Volgende zondag wordt te Temse de laatste wedstrijd van de zaalkorfbalkompetitie be twist. Tegenstander is dan Hoevenen. (pvr) APPELS 17 MERKSEM 5 Een wedstrijd waarin kam pioen Appels geen tegenstand ondervond van Merksem dat aan de rust reeds 8-3 in het krijt stond. Na de koffie werd de doeltjeskermis verder gezet zodat de puntenstand grote vormen aannam. Appels kon 17 korven laten optekenen, een score die men zelden ziet. Een ganse wedstrijd kon Ap pels als een ware kampioen zijn spel demonstreren en de bezoekers achter de bal laten aanhollen. Alle spelers kwa men achter het kanon te staan maar Dirk Duym toonde zich weer met vier korven. Dirk Van Royen drie en ook An Schuddinck kon driemaal de goede richting vinden. Tonia Michiels scoorde tweemaal evenals Edwin Borms die ook zijn duit in het zakje deed. Wim De Wilde en Veronique De Paepe scoorden ook in de ze wedstrijd waarin Appels won zoals het wou. Gemakkelijk is de taak van de sportraad dus niet te noe men, vooral met een keuze waarbij verschillende personen in aanmerking komen. Uitein delijk moet men toch de knoop doorhakken en een oordeel vellen. Voor de trofee van de re- kreatiesport in klubverband was het een gemakkelijke op gave vermits er geen kandida ten voorgesteld waren. Indivi dueel was dit wel het geval in deze discipline en van de drie kandidaten kreeg wielertoerist D. Meuleneir uit Burst de voorkeur van de jury. Hij nam o.a. aan vier klassiekers deel en beklom in Frankrijk acht cols van eerste kategorie. Daarbij nam hij voor de twee de keer deel aan de zwaarste internationale wedstrijd voor wielertoeristen, nl. La Mar- motte in Alpe D'Huez met o.a. de beklimming van de Col de la Croix de Fer. Hij eindig de 144ste op een duizendtal deelnemers en behaalde hier mee "La Marmotte d'Or" en een gouden medaille. Ook in de winter is hij bedrijvig want momenteel staat hij eerste ge klasseerd in het algemeen klas sement van de cyclocross te Zonnegem. Dat hij tussen maart en december vorig jaar 6.000 km. reed is toch slechts een gemiddelde van 750 km. per maand. De laureaat werd opgevolgd door een duivenmelker, de jonge Tony Braeckman uit Bambrugge. Als 12-jarige be haalde hij het kampioenschap van Erpe-Mere bij de fond met jonge duiven, in de halve fond was hij vierde en bij de jaarlin gen - met snelheid - behaalde hij de achtste plaats. Ook in de provinciale jeugdkampioen schappen was hij uitblinker met een overwinning bij de fond en een vijfde plaats bij de halve fond. Tenslotte kreeg hij de ereprijs voor zijn prestatie op de nationale vlucht uit Bourges. De derde prijs ging even eens naar een wielertoerist. Dany Van Durme uit Aaigem, die aan ruim veertig rally's deelnam. Hij behaalde het brevet van Oostvlaams lau reaat en van kompleet toerist. Wat de laureaten van de individuele kompetitiesport betreft gaf de jury de voorkeur aan Astrid De Winne uit Erpe die in het nationaal junioren kampioenschap de bronzen medaille behaalde in de disci pline "kumite". Daarin be haalde zij ook een tweede plaats in een tornooi te Moor- sele en in hetzelfde dorp een tweede prijs in "kata". Deze jonge karateka kreeg de voor keur op Mare De Vuyst uit Burst die in twee jaar tijd den derende prestaties geleverd heeft in de opkomende darts- sport. Zijn uitslagen zijn over weldigend zodat men zich toch een kleine bedenking moet maken hoe de prestaties bij de jury afgewogen worden. In ie der geval is hij deze keer te licht bevonden ondanks zijn talrijke overwinningen in bin nen- en buitenland. Hij sleepte verschillende kampioenentitels in de wacht en behoorde steeds tot de eerste drie in nationale wedstrijden. Ook internatio naal is hij een te duchten "vo gelpikker" en weet zich steeds bij de eersten te plaatsen, zelfs als duizend of meer deelne mers met hem konkurreren. Onlangs nog behaalde hij in een open wedstrijd in Pasel, met internationaal gezelschap, een derde plaats bij de singles, tweede bij de koppels en gaf hij de "highest score" weg. Hij was een van de ongeveer 500 deelnemers in Bown, Enge land, de bakermat van de dartssport en kaapte er de der de plaats weg. Soms vraagt men zich af welke prestatie men moet leveren om tot lau reaat bekroond te worden en daarom zullen we in een spe ciaal artikel uitgebreider terug komen op de prestaties van Mare De Vuyst, zonder daar om de verdiensten van de ge- lauwerden te minimaliseren. De derde plaats van de kom petitiesport ging naar basket ter Johan Callebaut uit Eron- degem. Reeds op jeugdige leeftijd ontpopte hij zich als een kampioen in de dop bij de Meerse klub die toen nog Eu roman heette. Hij bleef bij B.C. Erpe-Mere en voor een groot gedeelte is het aan hem te danken dat de klub naar eerste provinciale steeg. Hij onderscheidde zich ook in an dere wedstrijden in Oostende en Brugge en daarnaast is hij een specialist in het nieuwe systeem van de zgn. driepun ters. Hij maakte er maar liefst 86 van tijdens het vorige bas ketseizoen, een unieke presta tie in de provinciale reeksen. Een laatste trofee werd toe gekend aan de voorzitter van de sportraad - toch wat onge woon - Remi Volckaert uit Bambrugge die een fervent duivenmelker is en in de dui vensport een zekere faam heeft opgebouwd als kenner en als speler. Ruim tien jaar is hij voorzit ter van de voetbalploeg van Bambrugge geweest en daarna vervulde hij dezelfde funktie bij de wielertoeristen "Bam brugge Sportief'. Sinds 1978 is hij voorzitter van de sportraad van Erpe-Mere en heeft zich steeds ingezet voor alle spor ten zowel in de fusie als voor heen te Bambrugge. Voorzitter R. Volckaert won het pleit voor R. Verhoe ven uit Erpe. Deze sportieve- ling speelt sinds vele jaren voetbal bij allerhande klubs en thans verlengt hij zijn sport- loopbaan in het mini-voetbal. Daarnaast heeft hij ook naam gemaakt als kaatser, waarin hij trouwens zeer bedreven is en in 1976 speelde hij met zijn Erpse klub kampioen. Uitreiking De uitreiking van de tro feeën gaat de laatste jaren ge paard met een algemene sport- aktiviteit. Sinds vorig jaar wil de sportraad er zoveel moge lijk verenigingen bij be trekken. Als omlijsting van het ge heel was er deze keer een kwis die aan behendigheidsproeven gekoppeld werd. Alhoewel er goede zaken in voorkwamen is het toch geen volledige mee valler geworden om reden dat sommige proeven dermate ge kozen werden dat ze bij het toch talrijk opgekomen pu bliek weinig entoesiasme ver wekten. De aanwezigen zagen het liever wat volkser en bele ven beter de proeven waar meer spanning in zit. Het ge heel duurde te lang omdat sommige nummers wel behen digheid vereisten maar toch een tikkeltje op de processie van Echternach geleken. Uiteindelijk konden de lau reaten dan toch hun beker in ontvangst nemen in aanwezig heid van enkele gemeen teraadsleden van de meerder- heidsgroep. Alhoewel sommi gen niet volledig akkoord gin gen met de verkiezing van be paalde laureaten, ontstond er ook enige hilariteit toen de uitslag van de kwis bekendge maakt werd. Toch kon men dit vlug in de goeie plooi trekken zodat uiteindelijk alle deelne mende ploegen tevreden wa ren. Van de 42 ploegen die aan de kwis deelnamen bleek Sportklub "Liever Sportiever" van Aerobic Erpe de beste hersens te bezitten en kaapte de eerste prijs weg voor Ra cing Bambrugge, Sportklub Dido, Kaatsklub 't Fonteintje Erpe, SK Aaigem, Wielerklub Erondegem, BC Erpe-Mere, WT Sona Bambrugge. Ook al liep alles niet ge smeerd zoals gewenst, toch be wijst dc Sportraad met een dergelijke prestatie dat hij een goede werking heeft en hier mee een voorbeeld kan stellen aan de gemeentelijke kulturele raad, die maar niet van de grond geraakt. Kruibeke. De sportraad en het gemeentebestuur vierden de sportlaureaten in sporthal De Dulpop (dw) OOSTVLAAMSE TURNKAMPIOENSCHAPPEN IN SINT-GILLIS-WAAS 7. Katrien Vandenberghe (Rust-Roest) 18.90 8. Nadia Osselaer (Dendermonde) 18.10 Turnsters van 12 tot en met 15 jaar, 13 deelnemers: 1Marijke Van Steenlandt (Rust-Roest) 31.00 2. Barbara Van Dyck (Gent) 29.40 3. Kristel De Cock (Rust- Roest) 29.00 4. Inge De Cock (Rust-Roest) 28.40 7. Lies Martens (Rust-Roest) 23.70 8, Britt Beck (Sportiva St. Gillis) 21.80 10. Pascale Goedemont (Sportiva St. Gillis) 19.780 11. Inge Broothaerts (Dendermonde) 18.50 12. Sandra Van Hoornyck (Ritmica Belsele) 17.10 13. Els Huens (Ritmica Belsele) 12.60 Kategorie meer dan 15 jaar, 5 deelneemsters: 1. Marie-Paule Thiébaut (Rust-Roest) 33.70 2. Carine Van Eyck (Rust- Roest 31.50) 3. Carina Van De Walle (Rust-Roest) 31.10 4. Heidi Van Den Broeck (Dendermonde) 28.20 5. Ria Doffemont (Ritmica Belsele) 19.10 Turners B kategorie, 4 deelnemers: 1. Esjborn Fiers (Jeroen) Turnen. Trainer Willy Van Wouwe van Rust-Roest uit Sint-Niklaas trok zijn ploeg terug na een diskussie over beoordeling en punten met de juryleden (Iv) Roest), Jan Smet (Jeroen) en Bart Sileghem (Jeroen) de nieuwe Oostvlaamse turnkampioenen... Technische resultaten Turnsters: Kategorie min 12 jaar 15 turnsters: 1Mieke De Craene (Gent) 30.30 2. Sissi Van Moeseke (Rust- Roest) 28.60 5. Isabelle De Wilde (Rust- Roest) 24.80 8. Nathalie De Smet (Rust- Roest) 23.80 9. Ann De Graeve (Rust- Roest) 23.00 9. Katrijn Colman (Sportiva Sint-Gillis) 11. Tina Ruts (Sportiva Sint- Gillis) 22.40 13. AnneliesJoos (Dendermonde) 20.70 14. Elke Verstraeten (Ritmica) 16.30 15. Tina Elewaut (Ritmica) 11.60 Kategorie B, 8 turnsters: 1. Isabelle Van Landeghem (Rust-Roest) 23.60 2. Sara De Cauwer (Sportiva St. Gillis) 21.80 3. Leslie Vermeulen (Dendermonde) 20.90 4. Cindy De Boes (Rust- Roest) 20.50 5. Kirsten Verleyen (Dendermonde) 20.40 6. Ellen Van Eetvelde (Dendermonde) 19.20 Turnen. De ploeg van Rust-Roest die opstapte na de grondoefening. Na beraadslaging bleven enkel Tom Vervaet, Sven Homblé en David Elet (Iv) Turnen. Uit de ganse provincie kwamen 21 jongens opdagen in Sint-Gillis (Iv) 32.45 2. Bert Verhelst (Jeroen) 28.95 3. Wannes Danneel (Jeroen) 26.20 4. Marco Wijns (Rust-Roest) 21.95 Kadetten, 8 deelnemers 1Bert Janssens (Rust-Roest) 44.00 2. Bart Cathoir (Jeroen) 41.20 3. Johan Van Steenlandt (Rust-Roest) 38.15 4. Tom Vervaet Diego Wijns (Rust Roest) 37.70 5. Nico Van Daele (Sportiva St. Gillis) 35.15 6. Sven Homble (Sportiva St. Gillis) 22.00 8. Tom Vervaet (Rust-Roest) uitg. door kwetsuur Scholieren, 5 deelnemers 1. Mario Thijs (Jeroen) 44.15 2. Stefaan Verstraeten (Jeroen) 39.85 3. Geert Verhelst (Jeroen) 37.90 4. Robby De Munck (Jeroen) 35.20 5. Sven Beek (Sportiva St. Gillis) 31.356 Juniores, 2 deelnemers 1Jan Smet (Jeroen) 48.25 2. KristofPierets (32.60) Seniores, 2 deelnemers 1. Bart Sileghem (Jeroen) 47.35 2. Bart Wylleman (Sleidinge) 44.15 V.T.L.-kampioenschappen te leper op zaterdag 14 februari. Carine Rombaut (Sint-Niklaas - A brevet) en Marleen Van Doren (Dendermonde - B brevet), zijn de nieuwe juryleden van de provincie Oost-Vlaanderen... Roger Van Laere Turnen. Johan Van Steenlandt op het paard tijdens het provinciaal kampioenschap van Oost-Vlaanderen in Sint-Gillis-Waas (Iv) Turnen. Annick Van der Straeten bracht ritmische gymnas tiek tijdens de Oostvlaamse kampioenschappen in Sint- Gillis-Waas (Iv)

De Voorpost | 1987 | | pagina 29