Aalst wil grol er deel van de koek «Europees St iciaal Fonds» Karnaval moet spontaan groeien Michel verwacht doch Geert kwam... als Arendprins Geen subsidies zonder bewijsstukken Noodstation in 1988? SP niet akkoord met handelwijze van Baita Dolores Blauwe nacht in Aalst 4 - 6.2.1987 - De Voorpost Rondetafelgesprek over Karnaval Vervolg van blz. 1 Kommercialisatie is niet uit te sluiten, want sponsoring speelt hier reeds een belangrijke rol. En nieuwigheden kombineren met eigenheid is niet altijd makkelijk te verzoenen. Werkhallen: De werkhalle is in slechte staat. Is er geen herwisselstel ling in een leegstaande fabriek aan de Termurenlaan, in de Fiber Fleet of in de hal aan de Geraardstraat? Schepen De Maght zegt dat de stad alleen over stadseigendom zeggings- recht heeft. En wat betreft de werkhalle is ze van oordeel dat jonge mensen die van karnaval hun hobby maken er ook enige geldelijke steun moeten aan verlenen. Het stadsbestuur heeft ook nog de zorg over 150 woningen waarvan het onder houd ook veel geld opslorpt. De betonkonstruktie die de kwestieuze muur van de halle zou kunnen vrijwaren zou zo wat 800.000 fr. kosten. Marcel De Bisschop looft de archeologische waarde van dit gebouw." de vroegere «couver ture», het allereerste gebouw van de hele wereld in trekbe- ton dat voor het nageslacht bewaard moet blijven. Mo menteel staat de halle met 44 groepen eivol. De verwar- mingskosten, 850 fr. per uur, zijn door het AKV niet meer te dragen. Ze zijn nu bevro ren. Als het koud blijft, gaat de lijm gebruikt worden aan de wagens niet drogen en komt de kavalkade in gevaar. Gebruik van een warmeluchtkraan kost 3500 fr. voor één weekend. «WC's werden niet afgebro ken. Er werden er ons integen deel nieuwe bezorgd door par- tikulieren» zegt de AKV- woordvoerder. Ondertussen liet schepen De Maght wel het vuil weghalen. En de toekomst? Vasteloevad vernieuwd zich zelf, zegt Kamiei. De jeugd bepaalt het karnavalgebeuren. Karnaval kan niet opgelegd worden. Het groeit spontaan. Frans Wauters zag het feestko- mitée liever niet (meer) poli tiek samengesteld doch met een kern die het vertrouwen van het stadsbestuur geniet aangevuld met «deskundigen». Als u het ons vraagt, een inte ressante round-up. Er werd echter veel naast de kwestie gesproken. Antwoorden had den vaak weinig te maken met de vraag en verder blijft het andermaal wachten geblazen. LH VliWW Vervolg van blz. 1 Mare Galle vraagt ten bate van dan de helft slechts lager se- ten, dat initiatieven zouden het Europees Sociaal Fonds de werklozen waarvan meer cundair onderwijs heeft geno- worden genomen, waarvoor middelen ter beschikking stelt. Vervolg van blz. 1 Voor de titel Arendprins wer den drie proeven bedacht vpor elk van de vier kandidaten: Camiel Hendrickx; lid van de Flirafloiters die reeds lang van deze verkiezing droomt, Mi- chel(leken) Heck die hoopt tot zijn 80 jaar karnavalist te kun nen blijven, Geert Van den Eede die zijn tweede gooi naar de titel waagde en William De Smedt die er fier op is dat op de Arend er zich vier kandida ten aandienen doch in Aalst- centrum slechts twee. «Op de arend rijden we met tandems» voegt hij er spottend aan toe. Kubusjes op elkaar plaatsen en er een zo hoog mogelijke toren mee maken was de eerste op gave. Geert toonde zich daar bij de meest behendige en slaagde er in 24 blokjes op elkaar in evenwicht te houden binnen een magische cirkel. Michel kon dat met 20. Camiel Aalst. Micheleken sloofde zich tot het uiterste af, zonder resultaat (a). met 19 en William met 12. De tweede proef werd een ex periment dat liever geen navol ging meer krijgt. Men zou de solistische muzikale toer op gaan zonder micro en alleen eventueel met eigen begelei ding. De klank ging dan ook de mist in want in de zaal was er weinig van te horen. Van kortbij echter evenmin. Best klasseerde zich toch William met een bugel van een of ander stromuziekske, vóór Michel- leken met een mini-formaat van een stromuziek, en zeer uitgebreid gemonteerd drum stel, Geert met een mini-in strumentje om in te zingen en Camiel die inderhaast een trommel had opgesneld toch wiens ritmische gaven niet zijn om naar huis over te schrijven. Van de derde proef die de beslissing zou brengen Mi chel en Geert stonden dan zij aan zij werden geen afzon derlijke punten medegedeeld. Camiel bracht odes aan Onze Arend en Michelleken werd travestiet. Vokaal beter be gaafd dan beide voorgangers waren duidelijk Geert en William. Finaal zouden de stemmen uit de zaal de doorslag kunnen geven doch deze tellen wat heel wat tijd in beslag nam was een zinloze bedoening. Ie- UITKERINGSGERECHTIGDE VOLLEDIG WERKLOZEN- september 1986 Mannen Vrouwen Totaal Absolute Absolute Absolute cijfers cijfers cijfers Aalst 1.315 33,98 2.211 32,41 3.536 32,99 Denderleeuw 254 6,57 495 7,23 749 6,99 Geraardsbergen 455 11,76 706 10,31 1.161 10,83 Haaltert 266 6,88 413 6,03 679 6,33 Herzele 214 5,53 411 6,00 625 5,83 Lede 220 5,69 486 7,00 706 6,59 Ninove 492 12,71 918 13,40 1.410 13,15 Sint-Lievens-Houiem 98 2,53 209 3,05 307 2,86 Zottegem 258 6,67 563 8,22 821 7,66 Erpe-Mere 297 7,68 429 6,26 726 6,77 Arrondissement Aalst 3.869 100,00 6.851 100,00 10.720 100,00 UITKERINGSGERECHTIGDE VOLLEDIG WERKLOZEN (- 25 jaar) september 1986 Mannen Vrouwen Totaal Absolute Absolute Absolute cijfers cijfers cijfers Aalst 96 31,59 199 31,48 295 31,52 Denderleeuw 23 7,57 39 6,17 62 6,62 Geraardsbergen 31 10,20 63 9,97 94 10,04 Haaltert 19 6,25 35 5,54 54 5.77 Herzele 18 5,92 46 7,28 64 6,84 Lede 9 2,96 36 5,70 45 4,81 Ninove 43 14,14 89 14,08 132 14,10 Sint-Lievens-Houtem 11 3,61 31 4,91 42 4,49 Zottegem 35 11,51 60 9,49 95 10,15 Erpe-Mere 19 6,25 34 5,38 53 5,66 Arrondissement Aalst 304 100,00 632 100,00 936 100,00 Weinig informatie Burgemeester Uyttersprot wijt het weinig gebruik ervan ma ken aan minimaal doorge speelde informatie waarbij Wallonië voorrang kreeg. Er kwamen dan naderhand wel infodagen zoals o.m. te Aalst zelf, op 2 oktober 11. De ver strekte richtlijnen waren ech ter zo complex, dat men ge dacht heeft er goed aan te doen een begeleidende ambte naar te laten aanstellen voor de Vlaamse Regering. Wel licht komt Aalst dan ook meer aan de bak. Wel wijst de bur gemeester er op dat in afwach ting van goedkeuring van het projekt de stad aan pré-finan ciering moet doen, met alle risico's vandien. Na goedkeuring wordt de helft onmiddellijk uitbetaald, de rest volgt dan later, preciseert Mare Galle. Maar Roger D'Hondt geeft een voorbeeld hoe het alle maal ook wel kan zonder al die papieren rompslomp waarme de hij doelt op het. centrum voor recyclage-aktiviteiten van HAK in de gebouwen van de vroegere Free Dress aan de Stoofstraat. LH. Aalst. Kamiel in volle zwier, danseressen leverde niets op der kandidaat had inderdaad 250 kaarten aan de man ge bracht en de ingevulde strook jes daarvan werden als goede punten aangezien. Voor drie kandidaten waren er inder daad 250 strookjes doch voor Geert ontbrak er één Waar met honderden punten werd Het mocht niet baten. Zelfs de inbreng van enkele mooie Nadat SP-raadslid Baita Dolores in de raadszitting van december reeds speciaal een paar jongerenverenigingen van liberale strekking qua genoten betoelaging op de korrel had genomen en schepen Gilbert Bourlon verantwoordelijk o.m. voor de sektor Jeugd op de maandelijkse perskonferentie daaromtrent kommentaar had verstrekt interpelleerde Dolores een tweede maal over de materie. Ze vroeg immers op basis van welke werking en aktiviteiten die bewezen wordt geacht «Jongerenservice» en «Liberaal Vlaams Studentenverbond» tijdens de periodes juli '84-juni '85 en juli '85- juni '86 er betoelaging werd verleend. Ze preciseert wel vooraf geen enkel negatief woord te willen zeggen over deze al dan niet bestaande verenigingen maar heeft het eerder over de kontrole van aanvragen en bew^sstukken. Wel werd gesteld dat de jaarverslagen van de werking fiktief zijn. «Ik werd gewaarschuwd dat er tegenwind zou komen en nam dus myn voorzorgen. De verklaringen werden op band opgenomen». Volgens Baita gaat het over een som van 20.000 fr. en interpellante vraagt zich af of dat als «onnozelheid» kan worden aangezien. «Waar begint fraude?» vraagt ze. gegoocheld kon uiteraard dit éne puntje niet van doorslag gevende aard zijn. Een meer valabel systeem zou moeten worden uitgekiend wil men de zaal inderdaad in spraak verlenen. Ondertussen was reeds van na middernacht dus gedurende ruim drie uur bij elke moge lijkheid vanuit de zaal luid keels «Michel» gescandeerd. Voor velen foas Michel dan ook de comingman. Uiteinde lijk viel het verdikt echter an ders uit. Geert Van den Eede zag inder daad zijn droom in vervulling gaan en werd Arendprins in opvolging van Herman I die met toegeknepen keel zijn scepter overhandigde. Hij be haalde 968 punten en versloeg dus nipt Michel Heek (961) wiens verwachtingen de bo dem werden ingeslagen. Derde werd William De Smedt met 936 punten en vierde Kamiel Hendrickx met 876 punten. LH Baita stelde dat haar onder zoek tal van vragen oproept. Ze heeft het over jongeren die vroeger lid waren, die van wer king niets afweten, over weg- gekorrigeerde jaartallen op be wijsstukken, over fiktieve akti viteiten e.d.m. Raadslid Alois Adriaenssens vraagt of ze die gesprekken heeft opgenomen al dan niet met medeweten van de onder vraagde. Baita geeft toe een minder gebruikelijk procédé te hebben gevolgd. Ze nam de betreffende telefoongesprek ken op band op doch verklaart deze verklaringen niet te zul len misbruiken. Scheoen Bourlon zegt dat er toezuct is op de jaarverslagen en dat er werkbezoeken bij verenigingen worden verricht. Pas daarna wordt een advies tot al dan niet betoelaging op gesteld. Beide kwestieuze verenigingen dienden een aantal bewijsstuk ken in. «Toevoegen van be wijsstukken aan het verslag is zelfs niet verplicht» zegde de schepen. «Veertig op de 80 verenigingen voegden er geen bij. Ook socialistische jeugd verenigingen». Klacht Schepen Bourlon is danig in zijn wiek geschoten en zegt klacht te zullen neerleggen te gen dergelijke manier van doen. «Ge belde mensen cp op Aalst. De jury stond voor geen gemakkelijke taak (a). Aannemer ging in faling A.E. Bogaert die stelt zich als geëngageerd burger zich reeds sinds 1983 in te zetten voor beter openbaar vervoer in de regio Aalst en voor aangepaste akkommodatie van het spoor, richtte zich na eerder optimistische klanken van de administratie te hebben vernomen naar de betrokken direktie en ontving van NMBS en minister de nadere informatie. zelf. Hij beklemtoont dat de NMBS alles in het werk moet stellen om deze dringende wer ken met bekwame spoed uit te Aalst. William De Smedt zowaar met Loeken Tatjen op het podium (a). De vertraging in de uitvoering van de werken zou het recht streeks gevolg zijn van het feit dat de aangestelde aannemer belast met de inrichting van het dienstgebouw als voorlopig stationsgebouw in december '85 de werken eenzijdig heeft gestaakt en in juli '86 zelfs in faling werd verklaard. Met uiteraard desastreuse gevol gen. Na een voorlopig akkoord met de kurator zou een nieuwe aanbesteding worden uitge schreven wat echter een voor afgaandelijk nieuw bestek en prijsbepaling impliceerde In de eerste maanden van dit jaar zouden de werken aan een nieuwe aannemer kunnen wor den aanbesteed. Normalerwij ze zouden de werken dan in 1988 moeten voltooid zijn. De restauratie van het station zelf waarvoor het bestek klaar ligt, moet worden verdaagd omdat eerst het voorlopig noodstation in dienst moet zijn genomen en het bestaand sta tionsgebouw volledig ont ruimd. Voor minister De Croo geldt het hier een onvoorzienbaar geval van heirkracht voor de NMBS en voor de reizigers Naast de lethargie van de ad ministratie teistert nu ook heir kracht het reizigersvervoer in de regio Aalst. Hij stelt dat het andermaal dezelfde partij moet zijn die de kat de bel aanbindt om administratie en ministerie aan te porren. LH U heeft het goed geraden, de Blauwe nacht is een dansfeest dat wordt georganiseerd door de PW van Aalst en waarop volksvertegenwoordiger Willy Van Renter- ghem en alle PW-mandatarissen van het arrondissement Aalst iedereen uitnodigen om op zaterdag 21 februari naar de Keizershallen te komen voor dit grootse feest met als speciale vedette Will Tura. Het orkest van Vlaanderens nummer 1 speelt vanaf 20 uur ten dans. Toegangskaarten kosten 150 fr., in voorverkoop, en 200 fr. aan de kassa. Kaarten zijn vekrijgbaar bij alle PVV-mandatarissen Plaatsen kunnen besproken worden op het telefoonnum mer 053/21.58.16 en vragen naar Luc Hofman. zaterdagavond ter elfder ure en op zondag zonder uw naam te melden. Dat gaat niet». Maar Baita zegde dat de bewij zen in haar bezit alleszins on weerlegbaar zijn. Bourlon voegt eraan toe dat alleszins voor '87 geen enkele subsidie zal worden uitbetaald zo er nodige bewijsstukken niet bij het verslag zijn gevoegd. Op de herhaalde vraag van PVV- raadslid Adriaenssens of het opnemen op band al dan niet met toestemming van de ge ïnterviewde gebeurde zegde Dolores: Redant vindt het een verwerpelijke manier van doen en stelt te hopen dat elke 5.000 fr. die de stad uitgeeft en ze doet zulks per jaar 400.000 keer zal worden voorafgegaan door een dergelijk onderzoek. Hij zegt het wel eigenaardig te vinden dat juist twee liberale verenigingen op de korrel wer den genomen. SP distancieert zich Fraktieleider Edgard Hoog- huys is duidelijk niet akkoord met deze handelswijze en de SP distancieert er zich van vol gens een door de politiek se- kretaris van de SP namens het partijbestuur uitgegeven ver klaring. «De SP - Aalst, niet op de hoogte van het feit dat Baita Dolores gesprekken op band had opgenomen neemt volledig afstand van deze han delswijze en zal uitdrukkelijk aan betrokkene vragen deze bandjes te vernietigen. De pri vacy van de burger is voor de SP immers een heel belangrij ke aangelegenheid zoals trou wens door SP-raadslid werd gesteld bij de bespreking van het invoeren van TV-bewaking in politiecellen. Baita reageert In een uitgebreide nota van vier getypte pagina's reageert Dolores Baita op de persmede deling die ze een provokatie en een misleiding van de openba re opinie noemt. Ze verwon dert er zich over dat steller ervan zich de moeite niet heeft getroost het SP-partijbestuur Groot-Aalst daarvan in kennis te stellen. Over deze zaak kan volgens haar het laatste woord nog niet gezegd zijn vermits noch partijbestuur, noch uit voerend bestuur, noch ge- meenteraadsfraktie daarover hebben uitgesproken. Sinds de gemeenteraadszitting werd geen enkel van deze organen samengeroepen en kwam geen enkel in vergadering bijeen. Baita stelt dat de naam duide lijk misbruikt werd. Tegen fraude Bedoeling van Baita was het tegengaan van fraude. De bandjes moesten dienen om, als de schepen de beide vereni gingen bleef dekken, aan te zetten tot het-halen van bak zeil. Daartoe plaatste ze het punt dan ook voor de tweede maal aan de agenda van de gemeenteraad. Ze is er zich anderzijds ten volle van be wust dat dergelijke bandjes tot de strikte privé-sektor behoren en zal er alleszins geen mis bruik van maken. Dat ze op de vraag of de geïnterviewden al dan niet medeweten hadden en/of toestemming gaven deze gesprekken te registreren bleef ze het antwoord schuldig om dat de SP-fraktieleider het woord nam en zegde dat het aan de schepen is om op vra gen te antwoorden. Tenslotte moeten de bandjes dienen om te voorkomen dat om het even wie van die personen onder eventuele druk zouden kunnen verleid worden in hun getuige nissen niet te volharden. Dolores heeft er wel begrip voor dat partijgenoten van de schepen hebben getracht hem tc «ontzetten» en kan aanne men dat in het kader van het politiek-strategisch spel dat in de gemeenteraad werd opge voerd opname van een gesprek kan betiteld worden als «aftap pen van een telefoon». Wat ze minder kan genieten is dat volgens haar althans dade lijk na de raadszitting door partijgenoten gestart werd met een désinformatiecampagne rond het «bandje». «Mij wer den verklaringen in de mond gelegd die ik niet heb afgelegd, feiten in de schoenen gescho ven die ik niet heb verricht en er werden zaken als onwette lijk voorgesteld die dat niet zijn». En dat in de mededeling ver zocht werd dat ze de bandjes zou vernietigen neemt ze niet. «Ik heb niemands privacy ver stoord maar ontzeg ook ieder een zich in de mijne te mengen in verband met bandjes van een privé-gesprek te hebben, te behouden of te vernie tigen». Tot daar de reaktie van raads lid Baita Dolores over een af faire waarvan wellicht het laat ste woord nog niet is gezegd. LH

De Voorpost | 1987 | | pagina 4