Verkoop van kwaliteitswijn voor Levensvreugde Jongeren vragen werk, inkomen, toekomst. Is dat te veel? Vredeshuis Aalst informeert Primeur voor België Huisvuilophaling te Aalst Opnieuw voorverkoop van postzegels in Aalst 24*6 Y e9-2 CMBV Aalst centrum maand februari De Voorpost - 6.2.1987 - 5 Een aantal sympathisanten van Levensvreugde, hulpcentrum voor mentaal anders- ouders en personeel, validen met biezonder kleuter-, lager en secundair onderwijs en een dagcentrum met tal van bijkomende faciliteiten en begeleidingskansen, organiseert op vrijdag 6 februari in de gebouwen van Levensvreugde zelf, Botermelkstraat 201 te Aalst een liefdadigheids verkoop van oude en uitzonderlijke wijnen. Zoals de wijnbar, waarvoor een aantal van deze sympathi santen zich ook elk jaar tijdens de driedaagse van Levens vreugde inzetten, waarmee heel wat fondsen aan Levens vreugde kunnen worden over gemaakt, willen Albert en Ghisele Verhulst, Marcel en Jeannine Temmerman, Paul en Kris Geerts, Norbert en Arlette Maltthijs en Jerome Sallet deze verkoop tot een voltreffer doen evolueren, waarvoor dan ook uiteraard op uw medewerking getekend wordt. De initiatiefnemers hebben mogen rekenen op buitenge woon geestdriftige vrienden en sympathisanten die samen een 300-tal wijnen van uitzonder lijke kwaliteit afstonden voor deze verkoop. Reeds nu kan gesteld worden dat het een groot sukses wordt, temeer daar reeds een anonieme gift van liefst 100.000 fr. werd overgemaakt. En ook dat heel wat schenkers hun fles(sen) die ze met een goed hart schonken absoluut willen terugkopen wegens een of andere senti mentele binding. Een aantal liefhebbers en kenners namen reeds een optie op een of an der lot, doch het spreekt van zelf dat de hoogste bieder met de flessen naar huis gaat. Daarenboven keurig verpakt met de nodige aanduidingen aangebracht door deskundigen in de oenologie. De te koop aangeboden fles sen staan te kijk op de dag van de verkoop in de turnzaal waar de verkoop plaats heeft. Aan de aanwezigen wordt gratis een glas wijn aangeboden en hun schriftelijke bevindingen op een formulier ad hoe hier omtrent kunnen aanleiding ge ven tot eenm ooie prijs. Uiter aard is tijdens de verkoop de wijnbar open en kan er gede- gusteerd worden. Een blik in de zeer gedetail leerde katalogus is voor de kenner voldoende om de kwa liteit van de wijnen te evalue ren: topklasse. Er zijn inder daad wijnen van de veertiger jaren en flessen uit gekende wijnjaren. Steeds is een mini mumprijs opgegeven. Onder deze instelprijs gaat geen en kele fles, uit respekt voor de schenker die zijn gift niet graag gedevalueerd wil zien, van de hand. U kan er de gelukkige bezitter worden van een fles Vosne Romanée Cótes de Nuits uit 1947 voor 2.500 fr., van een Chêteau Mouton Rothschild voor 3.000 fr. of een Chêteau Corton Grandcey Grand Cru 1942 eveneens voor 3.000 fr. Een Chêteau Pomerol Petrus uit 1924 krijgt U voor 5.000 fr. en wie meer wil spen deren ten bate van Levens vreugde roept dan op een aan 20.600 fr. ingesteld lot van 14 flessen Vieux Chêteau Certan. Maar ook voor 750 fr. komt U reeds aan uw trekken met twee halve flesse Chêteauneuf du Pape uit 1952. Veilingmeester Jerome Salet laat opbieden toe per 50 fr. beneden de instel prijs van 1.000 fr., per 100 fr. tussen 1.000 en 2.000, per 200 fr. tussen 2.000 en 4.000 en per 250 fr. boven de 4.000 fr. Noodzaak Deze openbare verkoop voor dergelijk humanitair doel, een Belgische primeur, is een noodzaak voor Levens vreugde. Uiteraard wordt deze instelling met de verschillende afdelingen waarvan U verder uitgebreid kennis kunt nemen gesubsidieerd voor wedden en werkingskosten. De gebou wen, opgetrokken met eigen middelen, vallen qua afbetalen en onderhoud echter ten laste van Levensvreugde dat aan zijn zelfstandigheid houdt. Zonder inspelen van de massa op dergelijke initiatieven is verdere degelijke huisvesting en werking quasi niet haal baar. Gesubsidieerde Vrye Gemengde Basisschool Biezonder Onderwys Het Biezonder kleuter- en Biezonder lager onderwijs van Levensvreugde richt zich naar matig en ernstig verstandelijk gehandicapte kinderen tussen 3 en 13 jaar. Matig en ernstig verstande lijk gehandicapte kinderen kunnen moeilijk of nauwelijks het schoolse leren aan. Daar om wordt voorzien in een aan gepast leerprogramma, met als voornaamste doelstellingen: - zelfredzaamheid (-straining) zelfstandig leren zijn i.v.m. kleding, voeding, enz... - kommunikatie taal van anderen begrijpen en zichzelf leren verstaanbaar maken. Hieronder zijn ook begrepen rekenen, lezen en schrijven. - Sociale aanpassing voor bereiden op het leven in de gemeenschap. - bezigheden motoriek en beweging, arbeid, ontspan ning, sport en spel. Op die manier kan het kind zich later als volwaardig part ner opstellen in het gezin of in een beschermd werk- of leef milieu. Struktuurklas Er wordt tevens voorzien in een specifieke opvang voor kinderen met autistiform ge drag, dit in een struktuurklas. Van belang zijn: struktuur in ruimte, rijd, kontakten en ak- tiviteiten. - De dagelijkse aktiviteiten worden zo gepland dat ze voor het kind voorstelbaar worden. Een individucel werkmoment wprdt steeds gevolgd door een groepsmoment. - De namiddagaktiviteiten ge beuren zoveel mogelijk buiten het klaslokaal omdat de kinde ren zich zouden leren aanpas sen aan verschillende omgevin gen en situaties. - Dit alles gebeurt in een in tensieve samenwerking met het revalidatiecentrum en de ouders. Kontakt ouders-school Kinderen worden in Levens vreugde aanvaard op basis van een verslag afgeleverd door een P.M.S.-centrum. Leven-* svreugde wil een ouder-vrien- delijke school zijn. Ouders kunnen 'er steeds terecht voor het bespreken van problemen en worden tevens nauw be trokken bij het schoolgebeu ren door een maandelijks info blad, opendeurdagen of bezoe- kweken en ouderkontakta- vonden. De kinderen worden opge haald en teruggebracht met de schoolbus. *s Middags blijven ze op school waar ze een war me maaltijd of een meege bracht lunchpakket kunnen ge bruiken. Lessen van 9 tot 15.50 u. Woensdagnamiddag vrijaf. Internaat Wie niet dagelijksnaar huis gaat kan terecht in een gezellig gezinsvervangend internaat met familiale sfeer en liefde volle benadering. Begeleiding De kinderen worden inge deeld in pedagogische eenhe den (klassen) aansluitend bij hun ontwikkelingsleeftijd. Naargelang hun individuele vorderingen kunnen ze over stappen naar een ander klas groepje. Er wordt les gegeven in kleine groepjes van max. 10 kinderen. - Per klassegroep zorgt een leerkracht met gespecialiseer de opleiding voor aangepaste individuele en gedifferentieer de leeraktiviteiten. Assistentie door verzorgend personeel is eveneens voorzien. - Er is individuele begeleiding door een bijzondere leerkacht individueel onderwijs. - Verpleegkundigen, kinesis- ten en logopedisten staan in voor de paramedische behan deling. - Schoolarts - Schoolzwemmen. - Team van het gespeciali seerd P.M.S.-centrum voor buitengewoon onderwijs. Extra diensten Voor extra-diensten wordt beroep gedaan op het Revali datiecentrum Romain De Hert, gevestigd op hetzelfde domein. En herder is er de sociale dienst met regelmatige huisbezoeken en direkte hulp voor de ouders zelf. Een vlot kommunikatiemateriaal tussen Buitengewoon sekundair onderwijs Bu. SO-Levensvreugde richt zich naar jongens en meisjes, die als hoofdhandicap een matige of ernstige mentale achterstand hebbenDe school ziet haar taak vooral in "leren leven, nu en later". De nadruk ligt daarom op een leer-leef- sfeer, een samen leven en bele ven, waarin vreugde en pijn gedeeld worden, vanuit een kristelijke levensvisie. De be nadering van de leerlingen zal ook zoveel mogelijk op ieder kind afzonderlijk gericht zijn. Levensvreugde Bu.S.O. heeft twee opleidingsvormen: Voorbereidend op dag- en/of bezigheidscentrum Opleidingsvorm I De leerlingen wordt een al gemene en sociale vorming ge geven, waardoor ze voorbereid worden op een verblijf en le ven in een beschermd midden, dagcentrum of bezigheids home. Een aangepast leer- en trai ningsprogramma is daarom uitgewerkt vanuit een ontwik- kclingsvisie, rekening houdend met de mogelijkheden van el ke leerling. Het programma is opgebouwd rond rubrieken zoals: Zelfstandigheid: basistechnie ken om zichzelf te leren behel pen i.v.m. voeding, kleding, hygiëne. Kommunikatie: zichzelf ver staanbaar maken en anderen begrijpen. Sociale aanpassing: sociale vaardigheden verwerven als voorbereiding op het latere leven Bezigheden, motoriek en be weging: arbeid, sport en spel. De klassegroepen van 5 6 leerlingen worden samenge steld op basis van mogelijkhe den en persoonlijkheid. Voorbereidend op sociale aan- paslsing en arbeidsgeschiktma- king Opleidingsvorm II De leerlingen kunnen na hun schoolopleiding tewerk gesteld worden in een be schermd arbeidsmidden. Dit doel wordt bereikt via polyvalente arbeidstraining met bijzondere aandacht voor beroepsvelden als: - huishoudelijke aktiviteiten (koken, naaien...) - houtbewerking - metaalbewerking - tuinwerk - montage, industriewerk - motorische vaardigheden - algemene en sociale vorming (oefenen van vaardigheden die bereikbaar zijn voor hun latere leven als volwassene). De klassegroepen worden gevormd op basis van het ken nen en kunnen van de leer lingen. Faciliteiten - Gratis busvervoer - Oudervereniging Afval is goud waard Via het ouderkomitee worden de kontaktmogelijkheden tus sen ouders en school verruimd en krijgen de ouders inspraak in de opvoeding van hun kind. - Verlofwerking Zomerkamp, o.a. Maasme- chelen Sneeuw-langlaufkamp, herfst-, nieuwjaars- of karnavalverlof (Duitsland) - Warme maaltijden - Deskundige begeleiding Direktie, gespecialiseerd on derwijzend personeel, kinesis- ten, logopedisten, ergothera peuten, maatschappelijke assistenten, psycho-pedago- gisch personeel, P.M.S.-cen trum voor B.O. - Naschoolse sportaktiviteiten. Het dagcentrum Het dagverblijf "Levens vreugde" zorgt voor de opvang van matig en ernstig mentaal gehandicapten volwassenen die ouder zijn dan 20 jaar en die de mogelijkheden niet be zitten om in een bedrijf of een beschutte werkplaats te gaan arbeiden. Dagelijks worden de 30 externen - die in een straal van 20 km. rond Aalst wo nen - thuis opgehaald en te ruggebracht met eigen ver voer. Ook 45 internen komen hen vervoegen tijdens de dag: 's avonds gaan zij terug naar het bezigheidshome. Vanaf 's morgens 9 uur tot 's avonds 17 uur worden dus 75 mindervali- de volwassenen opgevangen. Werking Opdat de 75 gasten, over wie men de dagelijkse zorg heeft, in de beste omstandig heden terecht zouden kunnen bij Levensvreugde, hebben wij 7 groepen opgericht welke al len een specifieke werking hebben. - In de Witte Maan begelei den Werner en Chris 8 van de meest hulpbehoevende gasten. Aan deze gasten worden in een rustige omgeving gevarieerde en ontspannende aktiviteiten aangeboden. Veel aandacht wordt geschonken aan de ver zorging. - In het Hoeveke biedt Wil- fried aan 7 gasten welke de meeste arbeidsmogelijkheden hebben produktgerichte aktivi teiten aan: een zekere produk- tie en een toonbaar resultaat, dat verkoopbaar is, wordt na gestreefd. Vooral brood bak ken, keramiek en 'houtbewer king, komt hier aan bod. - In de Blauwe Maan werken Patrick en Cilia met 14 gasten aan semi-produktgerichte akti- >»viteiten: naast houtbewerking (2 halve dagen) en buitenwerk (verschillende halve dagen) komen ook nog wisselende ak tiviteiten aan bod. - In de Halve Maan biedt Jean-Louis aan 6 gasten die, omwille van o.a. medische re denen en leeftijd meer behoef te hebben aan een rustige om geving, wisselende aktiviteiten aan. - In de Roze Maan werken Griet en Annemie, in de Gele Maan Dirk, Carine en Anne en in de Keukenmaan Odette en Hilde. Deze begeleiders werken met de 14 gasten van hun groep aan wisselende akti viteiten. In de ene groep ge beurt dit in een half-dag-sys- teem, in de andere via aktivi teiten van een uur. Ligging Het dagcentrum is gelegen in de Botermelkstraat 201 te Aalst (achteraan). Het doel van het dagcentrum is het op vangen van die mindervalide volwassenen die de mogelijk heden niet bezitten om in een bedrijf of een beschutte werk plaats aan de slag te kunnen. Dit gebeurt in een aange naam klimaat waarbij aktivi teiten aangeboden worden die tot doel hebben de mogelijk heden van de gasten maximaal te onderhouden en verder te ontwikkelen, oefenen van de tekorten volgens een aange past programma, socialiserend werken (de kontakten tussen de gasten onderling en de ga sten en de begeleiding bevor deren om samen iets te kunnen vewezenlijken) en integrerend werken (zoveel mogelijk tus sen de 'normale mensen' trach ten te komen en hen te tonen wat we kunnen). Achter wat U wekelijks ziet bij het ophalen van uw huisvuil schuilt heel wat. Alleen al het ophalen kost aan de stad ruim 33 miljoen. En voor het stor ten is per vracht 3.332 fr. te betalen wat resulteert in een jaarlijkse som van meer dan 9 miljoen. En daarbij komt nog de jaarlijkse investering in het wagenpark goed voor 11 mil joen. Om dan nog niet te spre ken over de noodzaak aan een loods voor deze wagens die nu buiten staan wat bij barre win ters voor problemen zorgt. In 1986 werd 44.341.500 fr. ontvangen van de belasting op het huisvuil. Een rekensom metje leert U daarbij dat die som lang niet volstaat om de kosten te dekken. Toch heeft de gemeente o.m. in het kader van het Europees Jaar voor het Leefmilieu, de huisvuilbelas ting afgeslankt van 1.500 naar 1.000 fr. Het stadsbestuur vraagt dan ook een weder dienst. Wetende dat afval in derdaad duidelijk goud waard is wordt U verzocht de discipli ne op te brengen om het als zodanig te behandelen. U kan de afvalberg kleiner in omvang maken door aan het gewoon huisvuil geen papier toe te voe gen maar het mee te geven bij de speciale papierophaalron- den. Graag ook uw glas depo neren in de daartoe bestemde kontainer in de buurt en keu kenafval liefst komposteren zo U over een tuintje beschikt. Bovendien voorziet het stede lijk politiereglement het huis vuil enkel te verpakken in zak ken van 40 tot 60 liter en er alleszins noch glas, noch bij tende stoffen noch ander ge vaarlijke elementen aan toe te voegen voor de veiligheid van de opladers en om eventuele schade aan de ophaalwagens te voorkomen. Papier en glas zijn goud waard. Er zijn geen stort- kosten mee gemoeid en het zijn bijzonder waardevolle te recycleren grondstoffen. U kan uw steentje bijdragen om in het jaar van het leefmi lieu Aalst op dat gebied tot een modelstad te verheffen. LH Na 150 dagen wachten de eer de voorverkoop te mo- Jongeren van ACV en ABVV voerden verleden donderdag 29 aan de RVA-kantoren 21.39.61. ®ee" serie"1 postzegdsCOpTó Aalst, Ninove, Geraardsbergen en Zottegem aktic tegen de vergoedingen uitgekeerd aan Het ABVV legde vooral de maart zal de Regie der poste. laatstejaars na liefst 150 dagen wachten. Eerst en vooral echter een aktie voor werk. De nadruk op de informatie doch njen inderdaad een drietal ze- stad Aalst krijgt opnieuw op dezelfde data verkrijgbaar i~ in Brussel, Ferriers Houthalen en Namur. Vanaf 16 maar» tot Het leven is een groot buffet waaraan ieder op zijn manier zyn bord vult. Alles kan, alles mag, alles moet. Is dit de leuze van een aantal jonge mensen? Het juppieverschynsel is niets meer dan een verkooo- spraatje beweren reklamemensen. Ze kopen mooie kleren, want daar gaat het om. Ze kopen die tegen elke prijs. Kunnen ze die niet betalen, dan doen ze ekstra werk om toch maar met dezelfde kleren rond te lopen als de kliek waar zy persé by willen horen. De zeventigerjaren hebben de jongeren nog het meest ont moedigd. Zij zijn het beu over al tegen aan te schoppen zon der resultaat. Zij zien zoveel wantoestanden, de werkloos heid, het milieu, de bewape ningswedloop enz. De machte loosheid leidt tot onverschillig heid. Hun oppervlakkigheid is hun kracht. Als je een maat schappelijk probleem aanhaalt krijg je prompt als antwoord: O.K. ik weet het al. Genoeg gezeurd, een .ander plaatje aub. De behoeften aan vrienden en gezelligheid wordt door rekla- meindustrie meesterlijk opge vuld. Elke reklameboodschap klinkt emotioneel. Men be looft je vrijheid, welbehagen en vooral, wanneer je die par fum of gene das draagt, krijg je waardering en bijgevolg veel vrienden. Zo eenvoudig is dat allemaal. Om iedereen in de mogelijk heid te stellen zijn Vredeshuis- agenda tijdig bij te stellen ge ven wij alvast een kort over zicht van de agenda 1987. Zondag 8.2.87, 11 u: Indische rijstschotel: benefietavond ten voordele van VAKA Aalst, deelname in de onkosten 150 fr. Zondag 15.2.87, 11 u: asserti viteit in de opvoeding, hoe omgaan met geweld. Lieve Van den Bossche (juriste aan de E.E.G.). Zaterdag 21.2.87 en zondag 22.2.87: Paths of Glory, St. Kubrick, anti-oorlogsfilm met K. Douglas in de hoofdrol. De zaterdagvertoning om 21 uur, de zondag om 15 uur. Deelna me in de kosten 100 fr, je eerste consumptie gratis. Vrijdag 13.3.87, 20.30 u: ope ning van de tentoonstelling «Wir haben's wohl gewusst». Een tentoonstelling rond ge weld, menselijke emoties, angst, agressie van Etienne Bruneel (kunstschilder en il lustrator van kinderboeken). Zondag 15.3.87,11 u: Vrede in de kuituurgeschiedenis: prof. Frans Jos Verdoodt. Geschied kundige aan het Hoger Insti tuut voor Bedrijfsopleiding: Feitelijke, historische, filosofi sche benadering. Zondag 22.3.87, 11 u: Latijns- Amerika: Een getuigenis van een gewezen minister van El Salvador: Ruben Zamora in hoogst eigen persoon. Er zal voor vertaling gezorgd wor den. Zondag 4.4.87, 11 u: Kunst en geweld: Etienne Bruneel, kunstschilder en illustrator van kinderboeken, bekend in bin nen- en buitenland zal zijn vi sie geven over geweld, emo ties, gerechtigheid. Zondag 12.4.87, 11 u: Priesters (mannelijke en vrouwelijke) religieuzen voor vrede en ge rechtigheid. Vrijdag 8, zaterdag 9 en zon dag 10.5.87: Opening tentoon stelling met als thema: Recht vaardigheid en vrede: Simone Reynders en Lieve Gelders stellen hun werken, tekstielen, keramieken en schilderijen voor. Opening van de tentoon stelling: 20.30 u. Intussen komen rasechte Lim burgers boekweitkoeken en andere lekkere dingen maken. Het Vredeshuis is alle dagen open van 11 tot 19 uur. Vrijdag tot 24 uur, zaterdag van 15 tot 24 uur en zondag van 11 tot 16 uur. Het is er gezellig, je kan er een klein hapje eten en het is niet duur. JM Heyman jeugdwerkloosheid is immers nog steeds effektief niet gedaald. Eén op vier werklozen is jonger dan 25 jaar, 1 op 5 jongeren is werkloos. Schoolverlaters zijn werkne- het Keizerlijk Plein geprote- late namiddag en de voor avond. Onder het motto «Een trein halen of er een missen» werden de werkenden voor de mers in potentie. Jongeren die steerd met vlaggen, karretjes, werk willen maar moeten vast- pamfletten en vooral met peti- stellen dat er in de huidige tieformulieren waarbij ACV, samenleving voor vélen onder KAJ en VKAJ de vraag stellen campagne van hun jonge aspi- hen geen werk is. Vandaar de «of wij nu echt te veel vragen rant-kollega's gesensibiliseerd, eis voor een aangepast vervan- met werk, inkomen en toe gingsinkomen. En dat voor ie- komst». Deze formulieren Ludiek dereen want duidelijk is elke werden dan ook gretig quasi Zoals ieder jaar zorgden Kris schoolverlater nog niet gelijk door iedere jongere die zich Steenhaut en Ludwig Schack, voor de wet. Een aantal jonge aanbood genaamtekend. En AC V-vrijgestelden, voor een migranten kan momenteel bij gebrek aan werk wordf er ludiek intermezzo waarbij een geen aanspraak maken op geijverd voor een aangepast oudere werknemer uithaalde wachtvergoedingen. Ook wie vervangingsinkomen etr voor tegen jongeren die niet meer zijn studiën vroegtijdig stopzet een wachtvergocding/voor ie- zouden willen of kunnen riskeert, geen uitkering te dereen onafhankelijk van de werken, krijgen. gedane studiën. Deze petitie- Verder wordt geageerd voor formulieren werden verleden Volgde dan de «stoelendans» een wachtvcrgoeding onafhan- maanden in «'t Groen Kruis» waarbij 100 gegadigden zich staat uiteraard achter dezelfde eisen met o.m. de «jobfiche», jouw eigen databank. U kan ervoor terecht in het Volkshuis aan de Houtmarkt. Meer speciaal ijveren ABVV- Jongeren en Werklozenwerk- ing voor: recht op een fatsoenlijk in komen voor schoolverlaters recht op een volwaardige job recht op een toekomst afschaffing dagelijkse stem- pelkontrole afschaffing schorsing lang durige werklozen. LH gels op de markt brengen die gewijd zijn aan het Europees Jaar van het Milieu en de aan dacht vestigen op de be schermde planten, zoogdieren en roofvogels. De zegel met een waarde van 9 fr. en een toeslag van 2 fr. vertoont een bijenorchis; op de zegels van 24 fr. met een toeslag van 6 fr. staat de kleine hoefijzerneus afgebeeld en de postzegel ter waarde van 26 fr. met 6 fr. toeslag heeft een afbeelding van een slechtvalk. De zegel wordt in voorverkoop aangeboden op 14 en 15 maart van 10.00 tot 17.00 uur in de en met 31 oktober zijn de ze- stadsmeisjesschool in de Bin- gels ook verkrijgbaar bij de nenstraat 157. De zegels zijn Dienst der Verzamelaars, af- BELGIE-BELGIQUE BELGIQIE-BELGIE BELGIQUi-BELGlt deling 1.3.0.2. alsook in de 28 Tot 30 april kan men de zegels postkantoren toegerust met ook aanschaffen in alle post een loket voor verzamelaars, kantoren van het rijk. kelijk van het niveau van Jc aan ACV-mandatarissen Paula gedane studiën. Werkloosheid D'Hondt-Van Opdenbosch, meldden voor 50 stoelen. Via diploma's, ellebogenwerk, een is duidelijk meer dan een pro- staatssekretaris, aan senator of andere lange arm of voor spraak raakten er een 20-tal (zit)plaats. Waarna de blcem van scholing. In «Stoe- Maurice De Kerpel en aan lendans» wordt dat even ver- volksvertegenwoordiger Hu- der ludiek gedemonstreerd. bert Van Wambeke overhan- anderen dan meer een robbert- Tenslotte «Handen af van de digd voor nuttig gevolg, sociale zekerheid». Stop aan Gevraagd wordt dat zou ge inlevering bij werklozen, recht stopt worden met inlevering dan toch 50 in de kou staan, op een volwaardig inkomen door werklozen, dat iedere so- Waarmede bedoeld werd dat voor elke sociale zekerheids- ciale zekerheidstrekker een scholing individueel zeer be trekker en rechtvaardige sprei- volwaardig inkomen zou ge ding van de lasten. nieten en dat de lasten recht vaardig zouden worden ge- Aktie spreid. Jongeren gaan duidelijk met de voorgestelde regeling van Ook aan het Aalsters spoorsta- de wachtgelden niet akkoord, tion werden pamfletten uitge- je uitvochten om een plaats te bemachtigen. Finaal bleven er langrijk kan zijn doch voor de totaliteit geen oplossing brengt. Nuttige tips Voor nadere informatie kan U terecht in de Sint-Jorisstraat 26 CMBV Aalst organiseert op universiteiten. betrokkene. woensdag 11 februari een Men kan astrologie definiëren Plaats: «Land van Riem» - voordracht met als tema «Je- als een ervaringswetenschap Grote Markt te Aalst. zelf en anderen beter leren die de relatie onderzoekt tus- Aanvang: 19.45 uur. kennen». sen planeten, maan en zon, tot Op donderdag 19 februari De voordracht van mevrouw het aardse gebeuren. 1987: derde les uit onze kook- Gcnette Bauwens over «Astro- Bij het maken van een geboor- reeks. logie: mythe of werke- tehoroscoop vindt men aanwij- Om de familieleden of geno- lijkheid?» zal hierbij zeker een zigingen i.v.m. de psyche, de digden eens echt te verwen- hulpmiddel zijn. gezondheid, het beroep, de in- nen, heeft men onder de des- Astrologie heeft een belangrij- teressen, de relatie met de ou- kundige leiding van mevrouw ke rol gespeeld in alle oude ders, vrienden, partner enz... Vanderweeën de volgende lek- kulturen, en werd tot in de 18e kortom over het gehele inner- kemijen bereid: Er werd dan ook te Aalst aan reikt tijdens de spitsuren in de te 9300 Aalst. Tel. 053/ eeuw nog onderwezen aan de lijke en uiterlijke leven van de Bretoense appeltaart geflam beerd met Calvados. Een gelijkaardige perentaart overgoten met warme choco lade. Een Tatintaart, en verder nog enkele kleine gebakjes met appelen. Plaats: zaal a/d St. Annakring - Roklijf te Aalst. Aanvang: 13.30 u. stipt! Prijs: 100 fr. Op maandag 23 februari 1987 derde avond in de reeks «Mu ziek beluisteren». Plaats: Magda en Geert Dene- ckere-Michiels. Sylvain Van Der Guchtlaan 1, Aalst. Aanvang: 19.45 uur. Kreatieve aktiviteiten Fitnessgym: iedere donderdag- voormiddag o.l.v. mevrouw Y. De Graeve van 9 u. tot 10 u. in de turnschodl van St. Anna- school, Spaarzaamheidsstraat te Aalst. Inschrijven kan op ieder ogen blik' J.M. Heymans

De Voorpost | 1987 | | pagina 5