Liberaal Jeugdwerk laakt afluisterpraktijken Magazijn werd een villa... Belasting op leegstaande en verkrotte woningen? Nieuwtjes van het Milieufront Milieubelasting schiet haar doel voorbij CONTAINERS NAAR FORMAAT: ADOLF OTTOEY HEEFT ZE Een «Steinway» voor de stadsfeestzaal Chironieuws uit het gewest Aalst «De Wetstraat» te Herdersem Smurrie via Ressebeek naar Dender? Werklozenwerking Aalst CONTAINERS AALST 6 - 6.2.1987 - De Voorpost Aalst. De schilders hebben weer werk in overvloed, vooral zij die zich hebben weten te bekwamen in het beschilderen van ruiten en handig over de weg kunnen met karnavaleske figuren (a). Het Liberaal Jeugdwerk Aalst, zijnde de overkoepelende opgenomen tijdens de werku- organisatie van de Aalsterse liberale jeugdverenigingen, ren en in privé-kring. wenst zeer scherp te reageren tegen de laag-bjj-de-grondse Het Liberaal Jeugdwerk stelt praktijken van socialistisch gemeenteraadslid Dolores overigens de vraag of een Baita. gemeenteraadslid, dat van zijn mandaat gebruik maakt om in- Het Liberaal Jeugdwerk Aalst voorop dat zij het principe van zaêe te verkrijgen van officiële kan zich vanuit ideologisch én een gezonde en eerlijke kritiek dokumenten, zijn funktie mag ethisch standpunt geenszins op haar werking geenszins ver- misbruiken om de verkregen akkoord verklaren met de wij- werpt, wanneer dit gebeurt informatie te confronteren met ze waarop het gemeenteraads- door korrekte informatiever- derden, meer zelfs, of deze lid haar informatie vergaarde, garing. informatie, zij het onder be- dienstig voor een interpellatie De door mevr. Baita gehan- dekte vorm, openbaar mag tijdens de jongste gemeen- teerde praktijken kunnen door maken, teraad te Aalst. het Liberaal Jeugdwerk Aalst Het Liberaal Jeugdwerk Aalst Tijdens deze gemeenteraad enkel bestempeld worden als stelt vast dat de aanklacht niet werd door mevr. Baita immers een inbreuk op de privacy van zozeer gericht was tegen be- met evenveel woorden toege- haar (bestuurs-)leden en op Paa'de jeugdverenigingen, dan geven dat zij privé-telefoonge- het geheim van iemands lid- wel tegen bepaalde personen, sprekken die zij zelf voerde maatschap en funktie van een In ieder geval is het de taak met diverse leden van liberale bepaalde vereniging. van een gemeenteraadslid om jongerenbewegingen, op band Het Liberaal Jeugdwerk hekelt het beleid van een schepen op heeft opgenomen. sterk deze praktijken, waarbij, de korrel te nemen en niet om Het Liberaal Jeugdwerk Aalst op de meest onmogelijke tijd- bepaalde verenigingen en per- moet thans vaststellen dat het stippen werd getelefoneerd, sonen aan te vallen. Een sche- genoemd raadslid dit heeft ge- tot 's avonds laat toe, en waar- pen kan zich ter gemeen- daan onder het gebruik van bij zelfs kontakt werd opgeno- teraadszitting verdedigen, ver een fiktieve naam ensoms uit men met wegevers, oud-werk- enigingen en burgers kunnen naam van een vereniging, dit gevers, vrienden, kennissen, dat niet. zonder de gesprekspartner van verloofden en ouders van be- het Liberaal Jeugdwerk Aalst De milieupnjs 1986 werd door WLA Werkgroep Leefmilieu haar voornemen tot'registratie trokken partijen. is verheugd te kunnen vaststel- Aalst, toegekend aan Frans Vanvolsem voor zijn informatie!, op band, in te lichten, laat Het Liberaal Jeugdwerk Aalst len dat de SP-Groot Aalst zich en sensibilisering i.v.m. milieuproblemen, staan de toelating te vragen. vindt het onaanvaardbaar dat distancieert van de praktijken T? een bericht van een verbolgen Moorselaar die Het Liberaal Jeugdwerk stelt met haar leden wordt kontakt van mevrouw Baita ih nudae0. s, s van Ja8ers moet 'even. Ondanks de verwittiging dat er kinderen in de buurt zijn knallen ze! gewoon door. Klimmen zelfs over een afsluiting. De arrogan tie van de macht... WLA vindt dat de buitengemeenten verloederen en dat de binnenstad tot een schroot- en steenhoop dreigt te verkrot- Raldes, Regionale Aktiegroep eigenlijke bedoelingen kant ren, meent dat er toch een ^alst de vud?tc stad van O°st-Vlaanderen? i elu. Komt er (g)een groenscherm rond het waterzuivmgsstationj te Hofstade? Onlangs werd in de BRT de loftrompet gestoken over Antwerpen omdat er belasting op leegstaande en verkrot tende panden wordt geheven. Een eerste kontingent van zowat 1.500 eigenaars van de circa 11.000 panden vond een belastingsaanslag in de bus met als gevolg dat zowat één vierde onder hen een bouwaanvraag indienden om het leegstaand of verkrotte pand te renoveren. En wellicht wordt er ook heel wat eigenhandig aan vernieuwbouw gedaan zonder het doen van een aanvraag. Men kan dus aannemen dat zowat de helft reeds positief reageerde om de belasting van 16.000 fr. te ontwijken. Een vergelijkbare toestand zou zich voordoen te Brugge en ook Leuven wil dergelijk reglement invoeren. Wakkere Burger André- Emiel Bogaert wéés het stadsbestuur op de plaatselijke situatie en wees op de dringende noodzaak dergelijk reglement in te voeren. Voorlopig echter zonder sukses. Hij stelt dan ook dat «de stad opgezadeld zit met een ontoelaatbaar areaal van leegstaande en verkrotte panden en de gelegenheid mist om terzake een aangepaste regle mentering uit te werken». Hij wil zich verder inspannen om nog tijdens deze bestuursperiode dergelijk reglement van kracht te laten worden. Aalst. In de werkhallen schieten de werkzaamheden aan de wagens goed op (a). In de Meersstraat, «een trekweg» en wandelpad tussen Hekkestraat en Industrieweg te Hofstade verrees een villa in een industriezone wat leidde tot eindeloze burenklachten. Willy Van Mossevelde nam de situatie op de korrel en kwam tot de bevinding dat het er om een ongelijke strijd gaat. Jan met de pet die er verdrongen wordt door de macht, Jan Modaal tegen de bulldozer. Het scenario speelt zich af in het Biezonder Plan van Aanleg «Denderland en Industriezone». Ook SP-raadslid Roger D'Hondt deed zijn duit in het klassieke zakje. De weg eerst... Het begint allemaal reeds 5 jaar terug met storten tief gevecht tu6sen de modale burger en de bulldozer waarbij niet naleven van reglementen, steenslag op weg nr. 59, een verplichtingen en overeen- wahdelpad. dat leidt naar de komsten centraal staat», zone voor ambachtelijke be- de rand vermeldt Van Mos- drijven en KMO's. Er werd sevelde nog dat het bericht niet tegen opgetreden. Maar in «commodo et incommodo» 85 toen zwaar verkeer op de aanvankehjk op een verkeerde beekdijk verscheen kwamen er Plaats werd aangebracht, dat schriftelijke klachten van om- het verbodsbord met tonnage- wonenden. Het koninklijk be- beperking eveneens op een sluit van het BPA vermeldde verkeerde plaats werd opge- immers dat een toegangsweg steld en dat de frekwentie van aan de overzijde van de Meers- het gebruik van de wandelweg straat moet worden aangelegd P'?15 toenam vanaf vrijdag- om de industriezone te bedie- middag. Het kwam zelfs tot nen. De buren worden gesust een woordenwisseling tussen maar zes maand nadien wordt de bouwheern en buren waar- opnieuw steenslag gestort. Er biï deze laatste zich liet ontva'- wordt geprotesteerd ook bij 'en dat «>nd'en a"es zonder OVAM en ook Raldes maakt moeilijkheden kon doorgaan bezwaar tegen de handelswijze door zijn relaties er wel kon van de bouwaanvrager. voor zorgen dat de weg in Ondertussen meldde schepen kwestie zou verhard worden De Maght dat een bouwaan- °P kosten van de stad» vraag aan de Meersstraat werd WiUekeur? geweigerd omwille van de Sp.,aadslid R D.Hondl tegenstrijdigheid met het BPA ,aakt de ve| tegenstrijdighe. dat aanleg van een rnenwe weg de„ De bouwlfe„ v'er?ert voorzag. Maar de Administra tie Ruimtelijke Ordening en een bouwvergunning voor het r;miC,r.C oprichten van een stapelplaats Lerfnulteu het weten dal d,t vS„r eikenhout langs een weg BPA in rijn huidige vorm met d| hjj vtrh»tdcn Met kon eoedpekeurd worden J de ingebouwde voorwaarden vooraf 1 miljoen waarborg te kon goedgekeurd worden. Het moest worden heropge- maakt. Eventueel zou er een ïiiaam. c.vciiiueei zou er een - j_ ambachtelijk bedrijf kunnen S. dtZSÏ worden opgericht mits vooraf- van de stad voor het geval hij zelf de weg niet zou uitrusten. gaandelijk een vergunning tot Smdrbouw sTartte "onder ÏÏSÏ2*™ "S to aan deze voorwaarde was werd bekomen. Voor de reeds zonder vergunning aange brachte steenslag werd proces verbaal opgesteld. Elke aanvoer van materialen zou moeten gebeuren langs de Industrieweg en niet langs de Hekkestraat. En pas nadat de weg terdege was uitgerust kon een bouwaanvraag in behande ling worden genomen. Om ze ker te zijn dat de uitrusting van voldaan. Momenteel wordt het dak afgewerkt. Het werd een villa in plaats van een maga zijn. In dezelfde zone mocht een zelfbedieningszaak niet worden opgericht want dit was strijdig met de stedebouwkun- dige voorschriften. De man legde er zich bij neer en heeft zijn eigendom verkocht. Nu mocht het wél. Wanneer D'Hondt het dan heeft over willekeur en onge lijke behandeling zegt schepen De Maght geen valse aantijgin gen te dulden. «Ik wil door niemand in mijn eer geschaad worden. Ik liet veel processen- verbaal opstellen en deed niets verkeerd». Schepe^De Maght stelde kon- trole te hebben laten uitoefe nen, aanmaningen te hebben gestuurd om de voorschriften te respekteren en definitief te hebben gezegd dat de weg te gen 31 mei a.s. moet verhard zijn. Zo dit niet het geval is zal het gebeuren op kosten van de bouwheer via de bankwaar borg. Wat betreft de zelfbedienings zaak rektifïeert de schepen zeggend dat het hier niet voor dezelfde zone gaat. «Het zijn alle twee industriezones» repli ceert D'Hondt. «De kleine burger komt inder daad klein uit de strijd» besluit Eddy Monsieur maar schepen De Maght zegt «geen protest te hebben gehoord toen in een geklasseerd bos (te Meldert) een villa werd opgetrokken». LH Leefmilieu Dender en Schelde Raldes zich. milieubelasting moet geheven kant zich tegen het oneigenlijk De klassieke waterbeheer- worden, dan mag de betaler doel en gebruik van de milieu- singswerken, welke drastische niet bij dc neus genomen wor- belasting die niet gekonci- wijzigingen teweegbrengen den en dient deze belasting pieerd is voor wat betreft aan de waterlopen, werken voor effektieve milieukwali- openbare werken en monu- overigens het zelfreinigend teitsverbeterende doeleinden mentenzorg. vermogen van de waterlopen gebruikt te worden en zeker De verhoging van de milieube- niet in de hand, zoals alge- niet voor milieuschadelijke lasting om de provinciale kos- meen geweten. Het getuigt ruilverkavelingen en beeksa- ten van de Waterzuiverings- derhalve van een impliciete be- neringen, en zelfs niet voor maatschappij te dekken werd leidskontradiktie door terzelf- monumentenzorg dat van een inderdaad een noodzaak. Met dertijd de waterzuivering te andere orde is dan de gebrui- 200 fr. per gezin ging het inder- moeten helpen bekostigen en kelijke notie van milieubeleid daad niet om een som van anderzijds de beeksanering te en -beheer. 159.578.802 fr. te weren. betoelagen en bekostigen, zon- Raldes dringt er dan ook op 400 fr. per gezin had ruim der dat de Provincie een eigen aan dat volgend jaar deze mi- volstaan voor de 450.000 ge- natuur- en milieuvriendelijk lieubelasting, zo ze wordt ge zinnen. Dan ware er nog een waterbeheersingsbeleid heeft handhaafd, tot verantwoorde boni geweest van 20 miljoen, vastgesteld. In Oost-Vlaande- proporties wordt terugge- Met 600 fr. te vragen is er ren is dat niet het geval. Zoals bracht. Overigens ware het echter veel te veel. Het zou in recent herhaaldelijk in de pers heel wat efficiënter de water de bedoeling liggen dat teveel tot uiting gekomen en bena- zuiveringsbelasting recht te besteden aan openbare wer- drukt, is dit wel het geval in streeks aan de VZW te betalen ken, onbevaarbare waterlo- Brabant. in plaats van de omweg via de pen, ruilverkavelingen en res- Als het Provinciebestuur van provincie. Een wijziging van tauratie van gerangschikte mo- Oost-Vlaanderen, in tegenstel- de wet dringt zich dan ook op. numenten. Juist tegen deze on- ling tot andere provinciebestu- LH - Aan het Spetsbeeksken (Moorsel-Herdersem) werden popu lieren gerooid. WLA hoopt dat er jonge worden aangeplant. WLA stelt toch dat er in Meldert en Herdersem veel jong groen is. - Rendapart heeft een voorlopige vergunning. Voorlopig! stinkt het er niet. Hopelijk blijft het zo. Vragen kost niets en bij Adolf met al die verplichtingen in Ottoey staat het als een paal orde is. boven water dat elke vraag die betrekking heeft op het ruimen IJze,r' steengruis, van afval, binnen de kortste PaPler en karton keren is geklaard. Een contai- Wordt veel gewerkt met bedrij- ner voor de deur, in je achter- ven waar men problemen beloond. En dan is er het ijzer, de auto wrakken, het lood, het zink, het koper en het brons. Ottoey komt het allemaal ophalen wanneer u dat ook maar wenst. «Bij nacht en ontij» Danny Denaeyer vraagt zich af wanneer er nu uiteindelijk in de stadsfeestzaal een nieuwe vleugelpiano komt. Men spreekt er reeds jaren over en de oude heeft haar beste tijd gehad. Niet meer bruikbaar voor een optreden van enig niveau. Men ziet zich dan ook steeds verplicht telkens er één te huren wat tienduizenden fr. kost. Men spreekt van 40.000 fr. of meer... Anderzijds heeft het ontbreken van een degelijk instru ment zijn invloed op het aantal optredens en het hoeft verder geen betoog dat deze toestand het imago van de stad geen deugd doet. Cultuurschepen Chris Borms stelde dat de aankoop van een halve vleugel voorzien was verleden jaar en dat de nodige som in de begroting was voorzien. Een binnenge komen rondschrijven remde dit initiatief echter af. Het bedrag komt echter terug voor op de begroting en na goedkeuring ervan kan de aankoop gebeuren. Op aanra den van de raad van beheer en de direktie van de academie en op raad van de Stephan De Jonghestichting wordt het een Steinway. LH tuin, voor een dag, een hele heeft met afvalbergen die door zouden we haast zeggen, al is dat alleen maar een gezegde dat wil aantonen dat men op CAO altijd kan rekenen, in alle omstandigheden, ook wan neer het vriest dat het kraakt. week of misschien een uurtje de goede zorgen van Adolf of twee, geen enkel probleem, Ottoey volgens de regels van Adolf Ottoey zet die precies de kunst worden weggehaald, daar waar U hem hebben wil verwerkt of gestort waar het op de afgesproken dag en als mag, CAO containers vindt het effe kan ook precies op het men ook veel bij partikulieren. afgesproken uur. Alleen dat Bij verbouwingswerken bie- laatste kan hij niet altijd garan- voorbeeld wanneer men veel deren. «Dat kan wel eens wat steengruis en ander afval later of wat vroeger zijn, maar heeft en waarmee men niet meer dan twee uur zal dat toch weet waarnaar toe. Men kan niet schelen», zegt Adolf Ot- gewoon een container be- toey die voortdurend naar zijn stellen in verhouding tot het verzameling brandweerhei- afval dat men heeft. En jeugd- men kijkt die de bibliotheek- verenigingen die papier inza- kast in zijn gezellig warm bu- melen om zo aan wat meer reau sieren. financiële middelen te gera- Adolf Ottoey heeft de zo ver- ken, kunnen ook al bij Ottoey 053/77.83.53 OF Chirogewest Aalst organizeert feest heeft plaats op 14 maart «hand in hand naar speelgoed- om 19 u. in het jeugdcentrum land», een reuzedag met be- De Klup. Er wordt ook een hoi viioai ucii iiüi itianiu. - - Ottoey containers lopen kcndc sprookjesfiguren voor tombola met prachtige prijzen r innopns pn mptgtpg van h Int U vrw-*r*7i»n Tnpoanoclratirtpn De altijd. CIO Containers Ottoey voor grond, steengruis, industriële afval, oude metalen en papier Bergemeersenstraat 131 te 9300 Aalst Op dinsdag 24 februari kan U te 2Q u. in het Parochiaal Centrum, Grote Baan 210 te Herdersem Hugo De Ridd de weg er kwam zou de bouw- meemaken voor een konferentie waarna- hij zijn werken heer een borg van een miljoen zal signeren. Toegangsprijs: 50 fr. moeten storten. Politiek redakteur Hugo De toen volksvertegenwoordiger. De villa eerst... Ridder stelt op dinsdag 24 Vanaf 1966 is hij in dienst bij Maar alhoewel gesteld was dat febr. zijn nieuw boek voor: het dagblad De Standaard als eerst de weg moest uitgerust «Geen winnaars in de Wet- politiek redakteur. Tevens is worden werd toch op 12 mei straat» en dit op uitnodiging hij beheerder van Kranten- 1986 vergunning verleend voor van Davidsfonds afdeling Her- fonds NV en beheerder van de het bouwen van een woning en dersem. Vlaamse Uitgeversmaatschap- een ambachtelijk bedrijf. Acht In het werkjaarl986-'87 publi- pij (VUM). dagen later kwam er dan ook ceert deze redacteur bij het In 1971 ontving hij de prijs van een vergunning voor de wer- Davidsfonds een vervolg op de Vlaamse Journalistenclub. ken aan de weg. zijn suksesboek «Keien van de Bij de Nederlandse Boekhan- Er waren andermaal klachten. Wetstraat». In «Geen win- del verscheen «Zeg maar 'a' De bouwheer werd door sche- naars in de Wetstraat» kijkt tegen je dokter» boek dat hij pen De Maght herhaaldelijk Hugo De Ridder opnieuw ach- samenstelde en" waarvan hij op zijn verplichtingen gewezen ter de schermen van het poli- en er werd zelfs gedreigd de tiek bedrijf werken te zullen laten stil- jaren, leggen. Op 4 november zou er een ^'e 's Hugo De Ridder? trouwde Binnenstraat van terecht. Wanneer die jeugd- Aalst noodgedwongen veria- verenigingen er bovendien ten. Hij heeft zich nu gevestigd nog in slagen orfi papier, kar- in de Bergemeersenstraat 131 ton, kranten en boeken netjes in Aalst, een steenworp van gescheiden te houden, dan waar hij vroeger zat. «Tussen wordt die inspanning ook het slachthuis en Amylum», zegt hij zelf lachend. Hij be schikt op zijn nieuw adres over een ruime bergplaats die heel wat voordelen inhoudt. Zijn „0 containers staan er zelfs bij °P zaterda8 28 en zondag 29 het ergste vriesweer lekker I™3" heeft opnieuw een na- warm en dat maakt dat ze P°nale postzegel- en munten- steeds kunnen gebruikt wor- ^urs va° Belgte plaats in het den. «Want bij het lossen en Nationaal Bouwcentrum aan laden zien die bakken enorm df Ja" Van Rijswijcklaan 191. veel af», zegt Adolf die weet ™en kan terecht van ,ot waarover hij praat. J° i*ur en dc toegang bedraagt 053/21.35.03 Je doet er nooit tevergeefs een beroep op jongens en meisjes van 6 tot 9 voorzien. Toegangskaarten jaar. Het feest heeft plaats in 't kosten 50 fr. in voorverkoop Chirolokaal aan de Daalstraat en 50 fr. aan dê kassa. Ze zijn 36 te Mere op zondag 22 maart te bekomen bij Wim Verlin- van 9u30 tot 17u30. De deelna- den, Sint-Kamielstraat 83 te meprijs bedraagt 70 fr. Aalst. Inschrijven voor dit grote feest Chiro Sint-Martinus zal de op kan tot 15 februari bij Johan brengst van deze aktiviteit ge- Hcirman, Landbouwersstraat bruiken om het zomerkamp te 64, te 9300 Aalst, tel. 053- sponseren. De meisjes gaan op 21.64.44, en men kan het ver- kamp van 8 tot 18 augustus in schuldigde bedrag overmaken Langdorp nabij Averbode, en op rekening nr. 780-5325282- de jongens van 1 tot 11 augus- 92. tus in Chemin sous Bois in de Chiro Sint-Martinus organi- omgeving van Spa. zeert zijn groepsfeest onder het motto «Zegen u zelf». Het Heyman Danny Denayer (VU) inter pelleerde in de jongste ge meenteraadszitting over het vermeld dat «de aannemer merkingen werden geformu- desgevallend een kontrakt kan leerd hieromtrent. sluiten met de stedelijke wa- Het stadsbestuur zal zich deze toezicht op de firma die de terdienst of voor de deelge- herinneren wanneer tot 60 £r. kolken ruimt. Dat het kontrakt niets voorziet inzake lozings plaats van de smurrie kan een «spijtige vergetelheid zijn» maar betekent nog niet dat die vuiligheid via de Ressebeek ii Een famllieziekte De familie Ottoey is in het hele land van Aalst en ook in het meenten met de TMVW om volgende aanbesteding zal zich het nodige water aan te worden overgegaan. Het hui- 1 schaffen» bleek bij navraag dat dig kontrakt is inderdaad er nog geen akkoord werd slechts één jaar geldig. «Ook bereikt. dit dossier zal ten gepasten Schepen De Maght zegt dat op tijde in de kommissies worden de Dender mag belanden. Het de finna in kwestie kontrole behandeld in funktie van wat I zelfreinigend effekt van Den- wordt uitgeoefend en dat door vastgesteld werd» belooft de medewerkers en door het be- schepen. LH derwater is wegens het geringe Deskundigen zijn tot de debiet nihil, Dc Dender wordt stuur zelf reeds een aantal op- Dendermondse bekend. «Mijn vaststelling gekomen dat men immers bedacht met huishou- yader was al bedrijvig als op- bij sneeuw en gladheid niet delijk en industrieel afvalwater koper van oud ijzer en andere langzaam mag fietsen, maar er en bezwaard door sluikstorters spullen die de mensen niet een gelijkmatig tempo moet op allerhande als afgewerkte olie, meer konden gebruiken». Va- nahouden. Wel moet men detergenten of bloed en drek der Ottoey had ook belangstel- voorkomen dat men plotseling Van slachthuizen ling voor papier en karton. En hard moet remmen, die belangstelling is er geble- mede-auteur was. Eveneens de jongste bij de Nederlandse Boekhan del verscheen 'Zes maanden met het dossier 'Demaegt' (RTT-zaak) waarvan hij de au- Samen met Frans schriftelijke verbintenis tussen Hij is chef politieke redaktie teur bouwheer en stadsbestuur on- De Standaard en journalist. Verleyen schreef hij 'Waar dertekend zijn voor realisatie Geboren te Borgerhout op 18 nu mijn mooie boomgaard' van de weg die er reeds lang juni 1932. Volgde Grieks-La- (politieke portretten), uitgege- had moeten zijn. Een geplaatst tijnse humaniora aan het Xa- ven bij Lannoo te Tielt. Zijn verbodsteken werd stelsel ma- tig genegeerd. En op 14 no vember plaatste Intergem er Letteren aan de Facultés de (1984) en'Geen winnaars in de veriuscollege te Borgerhout en laatste twee suksesboeken: nadien Oosterse Wijsbeerte en 'De keien van de Wetstraat' Wetstraat' (1986) uitgegeven door het Davidsfonds-Leuven Voor verdere informatie- Lie- openbare verlichting. Uitgere- Notre Dame de la Paix en de kend tot aan het eigendom van KUL. de bouwheer. «Waarschijnlijk Van 1954 tot 1961 was hij me- kwam die verlichting er voor dewerker aan het Instituut ve Stockman, Kerkstraat 12 te de wandelaars...» voor Dokumentatie (Indoe) te 9390 Moorsel, tel. 053/ «Een lang verhaal», zegt Van Brussel; van 1961 tot 1965 se- 78.49.71. Mossevelde. «Een administra- kretaris van Leo Tindemans, LH ven bij zijn kinderen. Adolf bie- voorbeeld heeft de traditie die meer dan 50 jaar oud is willen verder zetten. En met sukses, want de CAO containers kom je zowat overal tegen. Geen wonder, want zegt Adolf, we zorgen ervoor dat die contai ners staan waar ze mogen staan, dat ze bij avond en 's nachts goed verlicht zijn. «CAO neemt alle kosten en administratie op zich voor het plaatsen van de containers. Want vergeet niet, je mag niet zomaar een container afzet ten. Er moet staangeld worden betaald en dat wil wel eens verschillen van straat tot straat. Bovendien is er de mi lieubelasting die flink is opge lopen.» CAO zorgt en/oor dat de klant Vervoer verhuur conteinere voor verwijderen van grond - steengruis industrieafval Oud papier - Metalen - Vodden ADOLF OTTOEY (053 77 83 53 Privé (063) 21 35 03 Alhoewel in het 'kontrakt staat Werklozenwerking organiseert werk gevorderden, Koken, Kursussen van maan- tot en Mode gevorderden, Handig in met donderdag in de voormid- huis (Herdersem), Nederlands dag van 8.45 tot 11.45 u. en's namiddags van 13 tot 16 u. Alle kursussen zijn gratis toe- Andersta, Aerobic (trefcen trum), Handwerk theorie. Donderdagnamiddag gankelijk behalve de sportini- Schilderen, Mode beginners, tiaties waarvoor 25 F moet Aerobic (Denderdal). worden betaald voor gebruik van dc akkomodatie en voor de verzekering. Dinqdagvoorniiddag Engels gevorderden, Mode ge- Hierbij het schema van de kur- vorderden, Handwerk gevor- j sussen. Voor nadere informa- derden, Koken, Dactylo ge- tie kan U terecht in de Kapel- vorderden, Aerobic (trefcen- j lest raat 17 of telefonisch via trum). Handig in huis (Herder-i 053/77.11.11, toestel 318. Maandagvoormiddag Frans beginneners., Frans 2 jaars, Frans gevorderden. Ko ken, Haarkappen, Duits, Yoga (trefcentrum) Maandagnamiddag: Engels beginners, Schilderen Donderdagvoormiddag Engels gevorderden, Hand- sem), Kunstgeschiedenis. Dinsdagnamiddag Mode beginners, Siertekenen. W oensdag voormiddag Dactylo beginners, Handig in j huis. Zwemmen, Frans 2 jaars. I Woensdagnamiddag Judo, Fotografie, Hobby: (ma- crame, bloemsierkunst, pyro- gravure, borduren)

De Voorpost | 1987 | | pagina 6