Varkensfokkerij gesandwicht tussen onteigening en gewestplan Luc Philips: een imponerende «Tuinman van de koning» Gaston Durnez in Affligem «Arioso» en «Saxkwartet BBS» met Valentijnkoncert 8 - 6.2,1987 - De Voorpost Aalst KVLV organiseert een kookles op dinsdag 10 februari te 19.30 u. in het parochiecentrum over «Uit de eiermand». Voetverzorging VAKA Voor leden KBG op dinsdag 10 februari in het parochiecentrum Op zondag 8 februari van 11.30 u. tot 13.30 u. in het Damiaanaktie Vredeshuis, Esplanadestraat 8, eetfestijn met Indische rijst- De opbrengst bedroeg 22.400 F of 3.650 F meer dan vorig jaar. schotel aan democratische prijs. 150 F. Kinderen betalen 100 F. Etentje uit Willy De Clercq te Aalst Etentje in de gemeenteschool morgen zaterdag vanaf 17 u. en Op uitnodiging van de Studiekring van de Industriële Hoge- a.s. zondag vanaf 11.30 u. aan demokratiéche prijzen. Voorge- schocl van het Rijk te Aalst spreekt Commissaris van de recht, hoofdschotels, nagerechten, ledereen welkom. Europese Gemeenschappen Willy De Clercq op donderdag 26 februari te 20 u. in de feestzaal van het stadhuis over «Is Europa Playbackwedstrijd écht een handelsmacht?». Na de voordracht receptie aangebo-,'Op zaterdag 7 maart te 19 u. in de H. Hartkring, Dr. De den door de G.-Bank. Moorstraat, playbackwedstrijd georganiseerd door VC Drive In Herdersem. Inschrijven (150 F) via 053/21.50.47. Gitaarwedstrijd VZW Gitaarkrant 't Fretje organiseert de 2e selektie van de R/lQlHgrt nationale gitaarwedstrijd voor de jeugd op zondag 15 februari in de stadsfeestzaal te Aalst. Een realisatie van het Cultureel Centrum i.s.m. VZW Gitaarkrant, Dirk Martenscomité en Kiwa- nis Aalst. Het programma ziet er als volgt uit: 9.00 -13.00 u.: Hogere graden (Afd. 3A) 14.00 - 19.30 u.: Graden van uitmuntendheid (Afd. 3B) 20.30 -22.30 u.: Conservatorium studenten - laatste jaarsstu denten (Afd. 5). «Prijs Kiwanis Aalst». Villa Schuermans CVP-dag Morgen zaterdag 7 februari in zaal «Bij Herman», Dorp 1, te 10 u. stichting van Jong-CVP-Meldert. Vanaf 14 u. gratis pennekoekenslag niet enkel voor alle leden doch ook voor alle gepensioneerden en anders-validen van Meldert. Te 19 u. playbackwedstrijd met mooie prijzen en te 22 u. dansavond met discobar en Patrick Molly. Toegang 50 F. 's namiddags spreekt senator Maurice De Kerpel. Luc Philips De nu 70-jarige Luc Philips zet in zijn anderhalf uur durende monoloog op een autentieke en schitterende manier een Pol Mallants neer met een mild relative rende humor, waarin de on derliggende tragiek toch nooit ver weg is. Herken baarheid in zijn betere vorm, sommige Vlaamse teaters zouden best het woord «herkenbaar» niet meer op hun produkties plakken na dit autentieke volksteater! Wij zagen dit soloteater een klein jaar geleden in het Raamteater zelf. We herin neren het ons nog als de dag van gisteren en van de tientallen produkties die we in een jaar zien, zijn er niet veel die het onthouden waard zijn... Dit is er eén! We kunnen het warm aan- De elektriciteitscentrale die een grote ontploffing onderging en Culturele Kring aan heel wat werken toe is, niet in het minst omdat het in de M bedoeling zou liggen de mogelijkheid te kreëeren bij noodzaak Met de au,ocar ?P zondag 15/2 naar KVS Brussel voor bijwonen op andere grondstof te kunnen overschakelen om elektriciteit te va^,ee(" °P^oenn9 «Onze bompa is aan t vrijen», vele plaatsen produceren, kocht een villa. De merkwaardige Villa Schuer- reeas bezet, mans aan de Denderoever. KVLV Baardegem Kindernamiddag Op woensdag 18/2 te 19 u. in het Parochiecentrum kookles. Rijst kan zowel hartig als zoet, klassiek als exotisch verwerkt worden! Op zondag 15 februari te 15 u. in de Parochiezaal op het Dorp parf,rhipr*»ntriim kindernamiddag georganizeerd door de lokale CVP-secie. Pop- penspel, sneltekenen, goochelen, sprekende pop, spelletjes, Git weekend wordt U er ontvangen door de scouts. Volgend ballons, liedjes e.d.m. weekend door Alma en Albert Van Langenhove. Nonkel Herman en clown Kramiek brengen U in Fantasialand. Toegang gratis. Naturalia Van zaterdag 7 februari tot en met zondag 8 maart kan U in het Damiaanaktie Cultureel Centrum tijdens weekends de expo «naturalia» mee- Er werd voor deze aktie 32.433 F opgehaald doch de stylo's maken. Schelpen, koralen, mineralen, edelstenen, fossielen, moeten nog afgerekend worden. halssnoeren uit edelsteen. Twintig jaar scouting Pakistaanse tapijten Gezellige avond morgen zaterdag 7 februari te 20 u. in de Morgen zaterdag 7/2 in zalen B van het Affligems Cultureel parochiezaal ter voorbereiding van de viering 20 jaar scouting te Centrum opening van de tentoonstelling «Pakistaanse tapijten» Baardegem. tijdens weekends tot en met 22 februari. Een unieke verzameling 100% wollen tapijten. Opening: zater- dag 7/2 te 16 u. met presentatie, uitleg door een Pakistan- hremDOdegem missionaris en receptie Vlaamse Wijnmakersgilde afdeling Aalst Vrijdag 6 februari te 19.30 u. in de Crypte: 2* les over fruitwijn maken, voor gevorderden en beginnelingen. Inlichtingen: Alfred Lambrecht, Aartstraat 27, Herdersem. Postzegelkring «Dendria» Klubvergadering zondag 8 en 22 februari, van 9.30 u. tot 12 uur, in het Parochiehuis. Davidsfonds Erembodegem Bestuursvergadering maandag 9 februari te 20 uur in de wachtzaal van het Parochiehuis. Filmavond Vrijdag 6 februari, in Jeugdhuis Eureka, Keppestr. Erembode gem, te 20 uur: filmavond met mogelijkheid tot nabespreking, over de werking van het zenuwstelsel en over epilepsie, ledereen welkom en toegang gratis!. Organisatie: Vlaamse Kruis, gewest Aalst. Toneelherhaling «Onder de Toren» Maandag 9 februari te 19.30 u. in het Parochiehuis. Ook woensdag 11 februari te 19.30 u. Eerste Kommunle ouderavond. Dinsdag 10 februari te 19.30 u. in het Parochiehuis, samen komst van de ouders die in mei 1987 een kind hebben dat zijn/ haar eerste kommunie doet. Daar kunnen ze dan hun kind laten inschrijven. Werkgroep Eerste Kommunie Samenkomst dinsdag 10 februari te 21 uur in de bovenzaal van het Parochiehuis. AA-groep «Om Mekaar» Vergadering groepsleden, woensdag 11 februari te 20 uur in de bovenzaal van het Parochiehuis. Italiaanse les Nieuwjaarsreceptie Woensdag 11 februari, te 19 uur, in de wachtzaal van hel De VU-aldeling Lede organiseert op vrijdag 13 februari een nieuwjaarsreceptie waarop ook de nationale voorzitter Jaak Gabriels zal aanwezig zijn als gastspreker in zaal «Edelweiss», Steenstraat. Moorsel Davidsfonds Op vrijdag 13 februari te 20 u. in het KLJ-Heem diamontage «Moorsel Vroeger en Nu» door R. Hiel en Ariël Van den Bossche. Demonstratie gelaatsverzorging in de CM-lokalen op woensdag 25 februari te 19.30 u. KVLV Op maandag 16 februari te 19 u. in het KLJ-Heem kook- en voedingsvergadering onder het motto «Lekkere voeding, kan ook gezond zijn». Jaar Leefmilieu Op woensdag 18 februari te 20 u. in het KLJ-Heem informatie vergadering georganizeerd door het stadsbestuur in verband met het Europees Jaar van het Leefmilieu. Bebloeming en beplanting, ledereen welkom. Ook nieuwe, frisse ideeën. Inkom gratis. Milac Omhaling t.g.v. de Week van de Soldaat op 7 en 8 februari in kerk en kapel. Verkoop van «Extra-Rantsoen» aan de prijs van 30 F. Ook steunkaarten van 20 of 50 F. Gouden bruiloft De echtelingen Benedikt De Meersman (28.10.1912) en Elisa De Wolf (30.3.1915) wonende te Aalst-Moorsel, Avouéstraat 24, vierden op 22.1.1987 hun gouden bruiloft. Schepenen A. Dooms en R. Van Vaerenbergh kwamen de jubi larissen feliciteren en overhandigden het geschenk van het stadsbestuur en de brief van de Koning. Tejater 80 nodigt uit te Aalst Walter Van Den Broeck, een van onze boeiendste roman- en toneelauteurs van de laatste 20 jaar. Walter Tillemans, een van onze meest integere en geïnspireerde teatermakers, ons door het buitenland benijd. Luc Philips, een teaterbeest, door het dwaze teaterde- kreet tot pensionering gedwongen maar die het niet kan laten. Deze drie gedrevenen van het teater zorgden vorig seizoen voor een van de boeiendste tea terbelevenissen van 1986: «De Tuinman van de koning». Op uitnodiging van Teater 80 te gast in de Stadsschouwburg te Aalst op 21 februari. Zeker gaan kijken! Het verhaal ven een bijzondere rol ge- omspringt met de figuur In de laatste roman van speeld. Bij de lektuur ervan van de vorst. Pol Mallants Walter Van Den Broeck, heeft hij op gevorderde leef- neemt het de auteur zelfs «Het Beleg van Laken», is tijd de liefde ontdekt, wat bijzonder kwalijk dat hij, de auteur in raadselachtige aanleiding geeft tot een vooraleer dit werk te schrij- omstandigheden op het pa- passionele gebeurtenis ven, niet eerst hem geraad- leis te Taken gegijzeld om waarbij zijn broer het leven pleegd heeft, de vraag van de koning te verloor. Op bitter-komische wijze beantwoorden, «Waarom De oude tuinman Pol Mal- geeft de underdog Pol Mal- 8chrijft gij?». lants, die zijn hele leven lants vanuit een kikvors- bevelen! Hij wordt er gekonfron- heeft doorgebracht in de perspektief (ook scenisch) Tejater 80 programmeert teerd met de oude tuinman tuin van het paleis als tuin- gestalte aan de kompleksi- "Ge Tuinman van de Ko- Pol Mallants, afkomstig uit man van de koning, kan teit van de Belg: zijn onze- ning» van Walter Van Den hetzelfde dorp als de au- het niet eens zijn met de kere verhouding tot zijn Broeck in de Aalsterse teur. Het boek «Brief aan wijze waarop Walter Van koningshuis, zijn frusta- Stadsschouwburg op zater- Boudewijn» heeft in zijn le- Den Broeck in zijn «Brief» ties op allerlei vlakken en. dag 21 februari. Wegens de niet in het minst op het vlak verwachte grote belangstel- van de politiek en de sek- Ibig zijn twee voorstellin- sualiteit, zijn radeloze zoek- Ken gepland op die ene dag: VnnrHl*£) oVlt rlnnr tocht naar een identiteit en om 16 u- en om 20u30. De w UU1 UA al/11 UUU1 het levensgrote minder- toegangsprijs bedraagt 250 waardigheidskompleks Toegangstickets zijn te Pol Mallants laat de hele verkrijgen tegen kontante dinastie aanrukken met al betaling in café 't Landhuis, de tribulaties die hieraan te Grote Markt te Aalst (ach- pas komen, om aan te tonen ter het Belfort) op woensda- Maandag 23 februari om 20 heeft hij altijd veel aan- dat auteur Walter Van Den gen 11 en 18 febnmri en u.spreekt letterkundige dacht gehad voor de sociale Broeck een volledig vals zaterdagen 7 en 14 februa- Gaston Durnez ove zijn re- problematiek van de beeld opgehangen heeft van i. telkens van116 tot 19 uur oent letterkundig werk in Vlaamse Beweging Sinds ds w"e Boudewyn, die in or op andere dagen van 18 het Kultureel Centrum van 1969 volgt hij uiteraard zijn ogen de inkarnatie is «>t 80 uur op het kontakta- Affligem. vooral het kuiturele leven van zijn geliefde .Sinte drea Leuvestraat 45, 9440 Na een gevarieerde journa- in Vlaanderen. Belangrijke Metten, uit zijn jeugd m hrembodegem. listieke kaxrière, is hij reportages verschenen o.a. Olen. sinds 1969 lid van de re- in Lente in de woestijn daktie kuituur van De (1960), en Een bloem in het Standaard. Hij werkte ook geweer (1962). Tijdens de mee aan tal van andere pu- laatste jaren heeft hij ook blikaties, aan radio- en tele- veel energie besteed aan visieprogramma's, was me- zijn monumentale studie deredak teur van de Ency- over De Standaard zelf, het olopedie van de Vlaamse Be- «levensverhaal van een weging en is redakteur van Vlaamse krant»waarvan de tijdschriften Ons Erf- reeds het eerste deel, over deel. Ssptsntrion .n Dist- de poriode «14-1948. ver- KoalnkUjke FaaIa„ StaMecilia Erpe brengt op zster- »he Warande en Belfort schenen in Gaston Durnez dng 14 febrnmd hanr eerste Valentijnkonoert voor melo- Gaston Durnez is ook de ontving voor zijn werk dl- he, n vaa d> auteur van een aantal boe- verse onderscheidingen en ken van uiteenlopende gen- bekroningen. Nog onlangs «Brassband Arioso» wil jon- Porter over Rimski-Korsa- res: humoristische en kol- werd hem de André De- 8® muzikanten uit de regio koff tot Irvin Berlin, Scott derpoëzie (o.a. Hooikoorts, medtsprijs toegekend «voor brengen tot uitvoeren van Joplin en Stevie Wonder. 1962), verhalen (o.a. Ker- zijn belangrijke bijdrage ernstige koncerten onder Nummers als «Take five», mis, 1963). Zondag in de tot de studie van de Vlaam- leiding van beroepsmusici «Fly me to the moon», «You week, 1969), cursiefjes (o.a. se emancipatiestrijd, voor de leiding staan Willy are the sunshine of my li- Een vogel in de brievenbus, de wijze waarop hij als Dauwe, Etienne De Winne ve», «Tritch-Tratch Polka» 1981, De engel op het ei- schrijver en journalist de en Honoré Verstraeten, enz zullen zeker elke mu iand, 1983), essays (o.a. Vlaams-Nederlandse sa- sfuk voor stuk leraars, diri- ziekliefhebber in hun be- Maria Rosseels, 1963, Den- menwerking bevordert en finten en uitvoerende mu- trachtingen voldoen kend aan Nederland, 1968, voor de deskundigheid zikanten bij befaamde for- Elke muziekliefhebber zal Mijn leven onder de Belgen, waarmee hij het boek en de maties- «Arioso» treedt eer- zeker op dit koncert aanwe- 1970, Kijk, papas, een literaire kuituur in Vlaan- lan£ °P voor de BRT-radio zig zijn want de Brassband Belg, 1973). Hij gaf ook de deren bevordert». Deze mo- in «Rond de kiosk» tijdens Arioso en het Sax-quartet bloemlezing uit: Ik heb u tivering is in feite op zijn "Flanders Technology» BBS staan in voor de per- lief, gij zult gelukkig zijn, gehele leven en streven toe- Tweede formatie is het fekte vertolking 1984 passelijk saxofonenkwartet gespro- De Kon. Fanfare St. Cecilia De meeste bekendheid ver- ten de BiS Band Sound ErPe hoopt met dit koncert wierf hij evenwel als jour- JM- Heyman Wetteren met Freddy Cou- de jeugd een «muzikale» - Tof Frank weg te tonen om hun toe- nalist. In die hoedanigheid Lede Parochiehuis. Kursus daktylo Vrijdag 13 februari, te 17.30 u. in de Crypte. Literatuur op zolder ooroptreden Qp maandag 16 februari spreekt Omer Tanghe over Liturgie in Het A Capella koor Termuren Erembodegem, treedt op vrijdag 6 het kader van «Literatuur op zolder» in het kultureel centrum, februari op in de Aalsterse stadsfeestzaal voor Davidsfonds Markt 5. Toegang 80 F. Jongeren betalen halve prijs. Een Aalst Sint-Martinus. organisatie van de Sociaal-Kulturele Raad van Lede. K.A.V. Turnen Zet een latje in de wereld Maandagnamiddag van 14 tot 15 uur in zaal «Volkskring» op 9, Op zondag 15 februari te Bütgenbach Langlaufen. Vertrek te 16, 23 februari, 9, 16, 23, 30 maart en 6 april. Lede te 7 u. op de Markt, Prijs voor bus, huur materiaal en Woensdagavond van 20 tot 21 uur in zaal «Volkskring» op 11verzekering: 700 F. Voor volledig middagmaal daarenboven 18, 25 februari, 11, 18, 25 maart en 8 april. 300 F. Informatie: Agnes Verlé, BrUsselbaan 204, tel. 77.82.55. K.W.B.-K.A.V.,-Lourdeswerking Na de geslaagde Lourdesbedevaart van juli 1986 starten K.W.B.-K.A.V. (opnieuw) met de voorbereiding van de volgende K.W.B.-K.A.V.-bedevaart die georganizeerd wordt in 1989. Voor alle inlichtingen hierover kan men zich wenden tot dhr. Kinder mans Florent, Nieuwstraat 11Erembodegem, tel. 70.42.27. «Tiji en Nele» Toneelgroep Samenkomst toneelgroep, zaterdag 7 februari te 19 uur in de Crypte. S.K. Erembodegem nodigt uit Brochetten en pannekoeken eetfestijn, zaterdag 14 februari van 18 tot 22 uur, zondag 15 februari van 11.30 u. tot 20 uur, in de kantien van S.K. Erembodegem in de Gerstenstraat. (2 brochetten met frieten en brood: 175 F, 2 pannekoeken: 50 F.) K.S.A. St. Amandusbond Diamontage en kamptechnieken: zondag 8 februari te 14 uur in het KSA-heem (Bredestraat, Erembodegem). Herdersem Gouden bruiloft De echtelingen Frans Doorns (10.1.1911) en Emelina Cannoot (31.8.1910) wonende te Aalst-Herdersem, Grote Baan 22, vierden op 12.1.1987 hun gouden bruiloft. Schepenen A. Dooms en R. Van Vaerenbergh kwamen de jubilarissen feliciteren en overhandigden het geschenk van het stadsbestuur en de brief van de Koning. CVP-bal Bal van schepen Paul Stockman, oud-burgemeester Antoine Muylaert en raadslid Eddy Couckuyt met het sectiebestuur op zaterdag 7 februari in het Parochiaal Centrum vanaf 21 u. met DJ George Best. Wie aanwezig is vóór 22.30 u. dingt automatisch mede naar een waardevolle prijs. Voetbal thuis Zondag 10 u.: Patro scholieren - VSV 15 u. Patro I - Esse Raadslid Roger D'Hondt (SP) vroeg bU een interpellatie in de jongste gemeenteraadszitting wat het stadsbestuur zinnens is te doen nu de bestendige deputatie begin december heeft beslist een vergunning af te leveren voor het uitbaten van een veebedrijf tweede klasse in de Driehoekstraat te Erembodegem-Terjoden. Een besluit van de deputatie dat genomen werd na beroep van de uitbater tegen de ongunstige beslissing van het stadsbe stuur. keiijke goede wil betonen en zijn dat aan de voorschriften zorgen voor degelijke lozing van de gewestplannen door al- dan zou reeds een groot be- lerlei omzeilingen sterk wordt zwaar wegvallen. geknaagd. Raadslid D'Hondt twijfelt er Tegen gewestplan aan of de stad inderdaad niet Raadslid D'Hondt kant zich in beroep zou kunnen gaan. daarenboven als meest flagrant Zo er onvoldoende afbouw feit tegen het gewild overtre- (van 120 naar 10) is, kan de den van het gewestplan. Be- stedelijke milieupolitie optre- drijven die zich in andersge- den en schepen Juliaan Vinck kleurde gebieden dan deze zegt dat het bedrijf er reeds 40 voorzien voor de nijverheid jaar gevestigd is en wie in de vestigen, krijgen 10 jaar tijd omgeving kwam wonen wist om zich elders te vestigen. De- ze termijn verloopt op 25 juni 1988. Door aan de uitbater een vergunning te -verlenen tot 21.10.95 overtreedt de deputa tie dus op de meest flagrante wijze de wet. Als man daarbij inkalkuleert dat als antwoord op een parlementaire vraag van Mare Galle gesteld werd dat varkensmesterijen dermate hinderlijk zijn dat dergelijke overgangsmaatregel bezwaar lijk voor varkensmesterijen in aanmerking zouden kunnen komen. De deputatie ging dus v met het toekennen van haar vergunning wel zéér ver, be sluit interpellant. Omwonen den protesteerden reeds bij de bevoegde overheid en D'Hondt wenst te weten welke stappen het stadsbestuur zin nens is in deze zaak te zetten. ché, Jef Lauwere, w Comraenne en Ronny Ver- komstbeeld op muzikaal ge hoest op soprano, alto, te- bied te kunnen verruimen, nor en bariton. Muzikanten Alleen Kunst met een grote van de Gidsen of leraars. «K» is goed voor Erpe en dit Het programma van dit krijgen we op 14 februari «Eerste Valentijnkoncert» om 20 uur in de zaal Pax, gaat van J. Strauss en C. Dorpstraat Erpe. waar hij aan toe was... boer op en trachten hem er Op de vraag van Jan Caudron dan buiten te pesten». En op of ook hier de Ressebeek als de vraag of een boer wel van open riool dient stelt de burge- jo varkens kan leven, zegde meester de zaak van het lozen schepen Vinck dat hij dat in- te zullen laten onderzoeken, derdaad makkelijk kan. Wie «Er is inderdaad milieuhinder kan er nu (jen varkens opeten? maar stedelingen willen de i.h Met deze beslissing heeft de eigenaar het recht verworven een meststapel op te fokken van 10 varkens en 300 kalve ren. In het besluit van de depu tatie was wel vermeld dat de eigenaar een lozingsvergun ning moest aanvragen. Naar men aan D'Hondt op de dienst leefmilieu mondeling meedeel de heeft hij zulks gedaan, doch het raadslid vond er in het dossier alleszins geen spoor van. Nu zou blijken dat die aanvraag nog niet zou gebeurd zijn en op sommige diensten van de \haamse Waterzuive ringsmaatschappij heeft men van dergelijke aanvraag geen weet. Bezwaren van het komitee zijn o.m. «de bestendige, indrin gende geur van varkens- en kalveraal en onuitstaanbare stank tijdens de nachten dat de dieren door kopers worden op gehaald. Het mestvuil wordt door middel van een drukspuit in de riolering gespoten». Via de riolering verspreidt zich de ze stank in de woningen van de buurt, wat door een plaatsbe- zoek van leden van de stedelij ke milieudienst, in december '85, reeds werd bevestigd. Moest de eigenaar de noodza- Knagen aan het gewestplan Schepen Doorns zegt dat het college op 21.10.85 vergunning «ó'veêhwSmeTlSrakèm AalsL De Schr'"noei"ek"'bbm organizeerden hun jaarlijks bal en mochten heel wal en 300 kalveren. Maar wegens k"mavalvrienden verwelkomen fa). de resultaten van het onder zoek, de ligging in een woon zone en de bepalingen van het gewestplan, werd de duur be perkt tot 31.12.86. De eigenaar ging in beroep wegens de gedane grote inves teringen, zijn reeds gevorder de leeftijd en het onteigend zijn van zijn landbouwgronden voor de industriezone. Hij kreeg dan een vergunning tot 1995, doch het aantal varkens moest dalen tot tien. Tegen deze beslissing is beroep moge lijk bij de Raad van State. Wel over de wettigheid, doch niet over de opportuniteit. De ad ministratieve richtlijnen inzake gevaarlijke, ongezonde en hin derlijke inrichtingen zijn ech ter dusdanig - en hierop zal de deputatie zich hebben geba seerd - dat het college zich veratten" Schepen "Doom" Aab1, De Blaa B"sch°PPe" Lotjonslos verzoenen na een dag van keihard werken (a). zegt echter ervan bewust te

De Voorpost | 1987 | | pagina 8