10 - 13.2.1987 - De Voorpost Zaterdag 14 febr. VTB mensen achter Den Dijk: 20 u. Opvoering van «Oscar» zaal Famllia. Pieter Vander Jeugdlaan, 13 u. wandelclub 't Hoeksken «Naar Vlassenbroek» wintertocht Baasrode. Afstanden 8 of 15 km. Samenkomst lokaal 't Hoeks ken Markt 13. Davidsfonds Moerzeke 15 u. Zaal Vier Gekroon- den, Koningsplein, opvoering van «Dingemans en Swinge mans». 20 u. Hamse Aquariusvrienden: algemene vergadering met voordracht «Het licht in het aquarium», zonnelicht, kun- sticht, soorten lampen, lichtkleur, lichtintensiteit, door Gaston Hostyn, lokaal Guillaumestraat. Zondag 15 febr. 10 u. Wandelclub 't Hoeksken; naar Waas munster voor de Verbroederingstocht RWK met afstanden van 20 en 10 km. Samenkomst lokaal. Maandag 16 febr. 14 u. Kath. Bond Gepensioneerden Centrum: winterwandeling. Vertrek Twee Bruggenplein 19 u. KVLV Cen trum (Ajourbreien door Myriam Maes, Sint-Renildezaal, Hooirt), 20 u. Davidsfonds Hamme en Vriendenkring Gito filmvoorstel ling «The Killing Fields» Feestzaal Gito. Fotokring Imago, diaprojektie: onder waterfotografie. Van Goethem kom spreken over «Opname, welke materialen en resultaten», samenkomst zaal Zouaaf, Zouavenstraat. Dinsdag 17 febr. te 19u30 KAV-centrum «Zet de radio wat zachter» door Geert Van Hove. Zaal Den Bond, Kapellestraat 20 u. KWB Moerzeke «Kursus economie» Zaal ViefVGekroon- den, Koningsplein. FW «Jongeren en Geld» algemene verga dering, Peperholleken, Peperstraat. Woensdag 18 febr. 14 u. Vlaamse Federatie Gehandikapten: Hobby-atelier Lokalen Bond Moyson, Achterhofstraat 90, 15 u. The Old Chap, Hoogstraat 17, video-film 19 u. KVLV Center: Karnavalkleding voor kinderen, Zaal St.-Renilde. Donderdag 19 februari 14 u. Vlaamse Federatie Gehandikap ten: crea-atelier: glasramen «onder leiding van Edmond Tho mas». Lokalen Bond Moyson, 14u30 Kath. Bond Gepensioneer den «Rust na Arbeid», gespreksnamiddag over de «G» in KBG door Geert van Hove. Zaal De Zouaaf. Vrijdag 20 febr. 14 u. KVLV Zogge vergadering «De vooruit zichten van het landbouwbeleid». Kador-strlpotheek «Kador» is een uitleendienst voor stripverhalen van het jeugd huis The Old Chap, en is gevestigd op het eerste verdiep in de Hoogstraat 17. «Kador» beschikt momenteel over een 750-tal strips van alle soorten en maten (ook hard-covers). Elke maand komen er zo een dertig bij, een 45-tal Hammenaars zijn lid van deze stropotheek. Het uitleningsysteem is eenvoudig: je koopt een lidkaart 50 fr. voor de leden van het jeugdhuis The Old Chap en 100 fr. voor de niet-leden. Deze kaart is voor één jaar geldig. Daarna mag je, maximum vijf strips voor maximum 14 dagen mee naar huis nemen Daartoe betaal je, naargelang de kwaliteit van de strips, 5 of 10 fr. per beeldverhaal. «Kador» is geopend elke woensdag van 16u30 tot 17u30 en van 19 u. tot 20 u. Elke vrijdag van 16u30 tot 17u30 en elke zondag van 19 u. tot 20 u. Nog meer inlichtingen nodig? Spring gerust eens binnen of bel 052-47.28.29. Info-avond St.-Gillis-Waas Berlare. De ACV afdeling van Overmere herdacht zijn 55 jarig bestaan met een Hamme. Voorzitter Staf De tentoonstelling (jj) (vh) retteparels' voor.In dit programma brengen vijf solisten van de Heistse Operette Kring, ondersteund door een symfonisch orkest, selekties uit bekende operettes. De toegangsprijzen werden nog niet bepaald, maar de Kuituur- raad zal alles in het werk stellen om de prijzen zo laag mogelijk te houden. Als Ich Can aan de koffietafel Op zaterdag 14 februari richt de Lebbeekse kunstkring Als ich Can in zaal Prado, Kerkstraat, een koffietafel aan voor de leden en de sympatisanten. Aanvang te 17.30 u. Eierbereldlng KAV Centrum belegt op maandag 16 februari te 19 u In zaal Ons Huis een demonstratie-avond rond 'elerberelding'. Leden en niet-leden zijn welkom. Hoe nieuw zijn nieuw media? Jong CMBV belegt op maandag 16 februari te 19.30 u In zaal Ons Huls een vergadering tijdens dewelke het tema 'Hoe nieuw zijn nieuwe media?' behandeld wordt. Leiding heeft Luc Van Lancker. Ontapannlngareeks In de ontspanningsreeks 'Voel je thuis in je eigen lichaam' wordt op dinsdag 17 februari vanaf 13.30 u in zaal Heidehof langs de Heizijdestraat, het thema 'Beweging en rust' behandeld. Organi sator is KAV Centrum. Uit de elermand KVLV H. Kruis organiseert op dinsdag 17 februari te 19 u in de parochiale feestzaal H. Kruis, een kookles. Op het menu: 'uit de eiermand'. Tachtig nieuwe leden voor KWB De ledenwervingsaktie van KWB Centrum Is niet zonder sukses geweest. Men heeft het veertig jaar bestaan van de afdeling kunnen vieren met een aangroei van liefst 80 nieuwe leden, zodat men nu al 257 ingeschreven leden telt. Meteen staat Lebbeke centrum aan het hoofd van de 36 KWB afdelingen van het verbond. KWB heeft trouwens voor de komende weken nog een en ander op het programma: 8 maart van 9 tot 12 u. een kursus EHBO in samenwerking met het Rode Kruis. 13 en 20 maart om 20 u. lessen over fotografie. 20 maart een bedrijfsbezoek rond filmontwikkeling en afdrukken van foto's. Wieze Groot P.V.V-Bal Het jaarlijks dansfeest van de P.V.V. heeft plaats op zaterdag 14 februari in de feestzaal Sportpaleis te Wieze. Het orkest P.D.S.-Combo speelt ten dans van 22 u. af. De toegangskaar ten (80 F) geven recht op deelname aan een gratis tombola. Blok8mljter8 Meerdonk vieren karnaval Het jaarlijks karnavalbal van de Gilde der Bloksmijters gaat dit jaar door op zaterdag 21 februari te 20.30 uur in zaal Astoria, Margrietstraat 54. De muzikale leiding ia in handen van discobar «Edelweiss». Landelijke Gilde SInt-Glllls De plaatselijke afdeling van de Landelijke Gilde zoekt nieuwe bestuursleden. Een vijftal kandidaturen, het liefst van jongeren, worden ingewacht bij de secretaris Jozef Meersschaert, Ty- baertstraat 4a. Vóór 15 februari. Muzlekkwls T.T.C. St.-Pauwela T.T.C. Sint-Pauwels richt op zaterdag 18 april a.s. een eerste muzlekkwls in. Deze gaat door in het lokaal café Schuttershof, Gentstraat 17 te 20 uur. Er wordt gespeeld met ploegen van maximum 4 personen en de deelnameprijs werd vastgesteld op 200 frank per ploeg. Het Is de bedoeling, aan de hand van muzikale fragmenten 25 sek) titels en uitvoerders te herken nen van nummers uit de jaren '50, '60, '70, '80 en film- of tv- muziek. Inschrijven kan door overschrijving op rekening 000- 1518422-81 ten name van T.T.C. Sint-Pauwels. Enkel de eerste 35 Inschrijvingen kunnen weerhouden worden. Sint-Niklaas Toeristische voordrachten en dia's Amerika onder de loep, of meer bepaald de Far West en de nationale parken. Vrijdag 13 februari om 20 u. In het Dobocen- trum aan de Gladlolenstraat. Een diamontage In overvloellng, met aangepaste muziek en tekst. Fotografie, muziekkeuze en montage door Christine Seldenslach van Imago in Brugge en Ignace en Violette Jonckheere van de Meeuwen in Oostende. Over de Provence brengt specialist Paul Vereecken uit Sint- Gillis een gesonorizeerde diamontage op dinsdag 17 februari om 20 u. In de konferentiezaal van de stadsbibliotheek, op uitnodiging van Davidsfonds Sint-Niklaas. Portugal wordt onder de loep genomen door Aureel De Muynck tijdens een dia-avond van Vakantiegenot op vrijdag 20 februari In het Glldenhuis. Theatermonoloog «Mijne wissel ligt goed, maar hij komt niet door» van Ugo Prinsen Is een theatermonoloog die de vzw Titanic op vrijdag 13 februari om 20 u. In de Cipierage, Grote Markt, naar voren brengt. Causerlekoncert Muziek van de Hongaarse komponist Gyorgy Ligeti (Hongarije) door Chrl8tiaan De Lannoy. Die kunt u gratis gaan beluisteren in het auditorium van de muziekakademle, op 15 februari om 11 u. Temse Drie minuten van je leven KWB en KAV van Temse-Centrum organizeren een Info-avond rond hartmassage. «Drie minuten van je leven» gaat door in het Volk, Oeverstraat i.s.m. het Rode Kruis. Op 13 februari om 19.30 u. Foto's en dia's De Oudleerllngenbond van de VTI organiseert In de school aan de Akkerstraat 54 een voordracht over «Hoe beter foto's en dia's maken?». Vrijdag 13 februari om 19.30 u. 38156 106 Geneesmiddelen Maandag 16 februari vindt in zaal Het Volk aan de Oeverstraat een voordracht plaats over «Gebruik en misbruik van genees middelen». Het Davidsfonds organlzeert. Spreker is dr. Sweet- love van de wetenschappelijke vereniging van Vlaamse huisart sen, om 20 u. The Killing Fields Het Davidsfonds en de Vriendenkring Gito Burgemeester Van Driessche Instituut stellen voor «The Killing Fields» van Roland Joffe met Sam Waterston en Haing S. Ngoor. Een Amerikaanse journalist tracht zijn vriend terug te vinden in het door de Rode Khmers overheerste Cambodja. Een bijzonder aangrijpende film over vriendschap en overlevingsdrang. Deze film werd bekroond met drie Oscars, drie Golden Globes en A Bafia's (Britse Oscars). Maandag 16 februari om 20 u. in de feestzaal van het Gito, Schoolstraat, Meulenbroekstraat. Toegangsprijs 50 fr. Toegela ten vanaf 16 jaar. Een poppenhuis Zo luidt de titel van het toneelspel dat door de Koninklijke Rederijkerskamer H.H. Salvator in het Glldenhuis voor het voetlicht wordt gebracht. Onder regie van Roger De Wilde komen volgende figuranten op de Bühne: William Guns, Ann Macharis, Hendrik Wynendaele, Paula De Ridder, Marcel Lissens, Christel Heyndericjx en Godelieve De Wit. De toe gangskaarten kunnen gratis genummerd worden op zondag 15 februari van 10 u. af in het Gildenhuis, en vanaf maandag 16 ferbauri bij Roger Cami, Nieuwstraat 61, te Wieze (tel. 053/ 77.78.28). Reservaties vervalt evenwel op aanva.gstijdl Opvoeringen: de zaterdagen 28 februari, 7 en 14 maart, telkens om 20 u., op zondag 1 maart om 19 u., en de vrijdagen 6 en 13 maart om 20 u. Longonderzoek Het gemeentebestuur van Lebbeke deelt aan de bevolking, en vooral aan de zelfstandigen die verplicht zijn een jaarlijks longonderzoek te ondergaan mede, dat de radiologische wagen ter beschikking zal staan op woensdag 18 februari van 11 tot 11.30 u. aan het (gesloopte) gemeentehuis van Wieze. Het onderzoek is kosteloos. Alle zelfstandigen van de gemeente Lebbeke dienen zich te Wieze aan te bieden. Turnleasen Zoals reeds aangekondigd organiseert de K.A.V.-Wieze in het gemeentelijk Ontmoetingscentrum een danskursus van 10 donderdaglessen; deze beginnen op 19 februari, en lopen telkens van 20 tot 21 u. Inschrijven bij de bestuursleden. Onkosten 400 F voor leden en 500 F voor anderen. Voor operaliefehebbers De V.W.B. richt een autocarreis In naar de Gentse Opera op vrijdag 20 februari voor het bijwonen van «Otello». Vertrek te Wieze om 18.25 u. (te Lebbeke om 18.15 u.) Country T.D. Het jaarlijks T.D. van kamavalgroep «The Rangers» heeft plaats op zaterdag 14 februari om 20 u. In het Gildenhuls. DJ. Tonny Anderson en Radio Saturnus zorgen voor de sfeer. Pas op: er is aangepaste kledij gewenstl Kinderwelzijn Op dinsdag 17 februari van 13.30 tot 16 u. in de lokalen van het ontmoetingscentrum, kosteloze raadpleging voor kinderen, tot 3 jaar, met gelegenheid tot inenting tegen kinderverlamming, kinkhoest, klem en kroep. J.V.L. New funk In Karree De Aalsterse new funkgroep Mensen Blaffen komt zaterdég 14 februari om 21.30 u. optreden in jeugdklub Karree aan het Moleken 2. 't Kllekske In Nleuwkerken De Vlasbloem verwelkomt in het theatertje aan de Gijzelstraat 9 te Nleuwkerken op 14 februari de volksmuzikanten van 't Kliekske. Kaarten vla tel. 776,02.91. The Scat Cats In de Wijncentrale, Regentiestraat 69, treden op 14 februari om 21 u. op The Scat Cats, een in 1972 gestichte formatie uit Breda. Ze spelen oudestijl jazz. Bier In Belsele Vrijdag 13 februari om 20 u. bierproefavond in het parochiecen trum te Belsele, georganizeerd door het Davidsfonds. Kansarmen helpen «Nood in .eigen stad» is een aktie die op 14-15 februari georganizeerd wordt ten bate van de kansarmen en minstbe deelden. In alle kerken wordt een kollekte gedaan. Je kan ook een bijdrage storten op rekeningnr. 035-0237637-28 van de Werkgroep Welzijnszorg. Vrij podium Vrijdag de dertiende Is een uitgelezen datum voor een vrij podium, In jeugdklub Den Eglantier. Vanaf 20.30 u. muziek en poëzie. Apostelstraat 25 in Sint-Niklaas. Waardevol water Vrijdag 13 februari om 20 u. in zaal De Kroon, Sinaaidorp 17, spreekt prof. Hendrik Gysels over «Water is waardevol». De A. Verbruggenkring nodigt uit. Wielewaal op ultatap Zondag 15 februari onderneemt Wielewaal een uitstap naar de natuurgebieden van Antwerpen-Linkeroever. Afspraak om 13.30 u. aan het stadhuis in Sint-Niklaas. Rust Roest Culturele Centrale Rust Roest richt op 17 februari een koffietafel voor alle leden in, om 14,30 u. in het Textlelhuls. Op 24 februari gaat men wandelen In Sombeke, o.l.v. Albert De Baere; vertrek om 13 u. stipt aan het Sint-Niklase stadhuis. KA V-Don Bosco Op 17 februari om 20 u. is bij KAV-Don Bosco in het Dobocen- trum Walter Cantens te gast: men heeft het over muziek voor jongeren. En- op 19 februari komt Rudy Ferket praten over «teevee, de grote kindervriend?». Dingemans en Swingemans Davidsfonds Moerzeke nodigde uit Dingemans en Swingemans op zaterdag 14 februari om 20 u. in zaal Vier Gekroonden, Koningsplein. Wie zijn zij? Frans Dingemans: de Kleine Verbrui ker die op zijn eigengereide manier van zich afbijt. Eugeen Swingemans: de Grote Charmeur loopt op met vlotheid en charme. Presentator Luc Verscheuren: tracht beiden in toom te houden. Wie nog eens flink wil lachen in deze tijd wordt er verwacht. Ze traden al op in verschillende BRT-programma: Liegebeest, Sportcafee, het Genootschap... Jeugdteater Aksledent Het jeugdteater Aksiedent zoekt nieuw jong talent. Als je tussen 13 en 20 jaar bent, een goede stem hebt, een behoorlijke uitspraak, veel durf, wat fantasie hebt, en creatief bent komt dan toneelspelen onder professionele begeleiding. Elke zondag van 10 tot 12 u. (examens en vakantieperiode niet), in zaal De Ring te Hamme. Cursusgeld 300 fr. per jaar. Inlichtingen en Inschrij vingen bij Leen Vermeiren, Spoorwegstraat 71. VW-Kalender Kursus voor verloofden De verloofden die trouwplannen hebben worden uitgenodigd op Nieuwkerken. Heel wat drukte aan de inschrijvingstafel bij De Lachende Klomp, voor de de verloofdenkursus die plaats heeft op zondag 15 en zondag 'pannekoekentocht' van die vereniging (Iv). Sint-Niklaas. In de Cipierage vond een debat plaats over het milieu, op uitnodiging van de Christen-Demokraten voor Europa. U herkent de panelleden Miet Smet, Eric Rombaut, Mark De Pauw en Mare Coussement (foto's Iv) iQC~ Kruibeke Middenstandsbanket 22 februari e.k. om 14u30 in Huize Sint-Pleter, Spoorwegstraat In februari vorig jaar werd de Middenstand van Erpe-Mere Inschrijvingen kunnen op voorhand al gebeuren bij EH gesticht en op dit ogenblik is de afdeling uitgegroeid tot Deken Bottermans, Markt 39, tel. 47.72.62 of Emiel Van Den ongeveer een honderdtal leden. J. Van Canegem neemt het Bossche, Hof ter Bossen 47, tel. 47.74.93. voorzitterschap waar, bijgestaan door secretaris H. Beurms en l/|nap70|,0 de bestuursleden E. De Craene, A. Fant, W. Van Canegem en IVIOBrZBKB R. Van Den Steen. Om de eerste verjaardag van de gloednieuwe afdeling te vieren KBG Kastel kaartte organiseert men een eerste Middenstandsbanket in het Lijster- Na twee namiddagen ziet het voorlopig klassement van de nest te Burst, op zaterdag 28 februari. Alhoewel het hier een kaartwedstrijden van KBG Kastel er als volgt uit: 1. Nathalls De verbroedering betreft zal een korte toespraak gehouden worden Bruyne, 11 punten, 2. Alfons Vermelr 15 punten, 3. Omer door de voorzitter van NABECO, Minister Akkermans. Voor de Wuytack 22 punten en 4. Ferdinand Van Hoey 25 punten. De muzikale omlijsting zorgt P. De Smet. volgende kaartwedstrijd heeft plaats op 9 maart en is meteen de Inschrijvingen dienen gericht aan het sekretariaat en de prijs om laatste in de rij, zodat een einduitslag kan worden opgemaakt, aan dit banket deel te nemen bedraagt 1.500 fr. per persoon. Muziekkoncert De Kon. Fanfare Sint-Cecilia, die haar 75-jarig bestaan vierde, nodigt alle muziekliefhebbers uit voor haar eerste Valentijn- Concert dat doorgaat in de zaal Pax op zaterdag 14 februari te 20 uur. Niet alleen de fanfare van Erpe zelf zal enkele nummers Rode Krulskursussen uitvoeren maar zij worden bijgestaan door de Brassband Arioso Hef R®de Kruis van België brengt ter kennis van de bevolking en de B.B.S. Saskwartet, bas en drums. Het wordt dus een dat eerlang zal worden gestart met een nieuwe kursus helper of enige muzikale avond die eens te meer wijst op de aktieve rol nijverheidshelper e.h.b.o. die Sint-Cecilia te Erpe vervult. Wie van muziek houdt zal er een De lessen nemen aanvang op dinsdag 10 maart en zullen aangename concertavond kunnen doorbrengen. afwisselend worden gegeven op dinsdagavond en donderdaga vond telkens van 20 tot 22 u. De volledige kursus loopt over 10 weken (20 lessen) met eindproef op zaterdag 23 mei. Belangstellenden kunnen voor deelname of inschrijving telefonisch kontakt opnemen met Vera Foubert op het telefoonnummer 774.13.17. Plaats van het gebeuren is het Rode Kruislokaal te Rupelmon- de, Hellingstraat 11De lessen zelf worden gegeven door een Aperitlefkoncert gebrevetteerde monitor en dokters in de geneeskunde. Om deel De Kulturele Raad zet gezien het goede sukses van de vorige nsrnen aan de eindproef is het noodzakelijk dat men 17 keren haar Aperitiefkoncerten verder op zondag 22 februari om 'essen van de 20 aanwezig geweest is. 10u40 in de feestzaal van het Gito, Burgemeester Van Dries- Ter Informatie melden we nog dat de lessen in kwestie gratis sche Instituut. De toegang is langs de Schoolstraat of Meulen- worden gegeven en enkel een bijdrage wordt aangerekend als broekstraat. Gastkoren zijn deze keer het knapenkoor Gaudete deelname in de kosten voor het begeleidende kursusboek dat en Sint-Renildekoor. Alle muziekliefhebbers zijn welkom. ®P de eerste avond aan elkeen wordt overhandigd (circa 275 fr). Op vrijdag 13 februari in zaal Vier Gekroonden, Koningsplein om 20 u. info-avond over «Aktie Rijbewijs» georganiseerd door KWB. Daar zal gepraat worden over de verschillende mogelijk heden (met rijschool en zonder rijschool of wel gekombineerd) wat zijn de respektievelijke kosten hieraan verbonden? Hoe gaat alles in zijn werk? Daarover zal een duidelijke folder ter beschikking zijn. Voor de eventuele kandidaten zijn twee info- avonden voorzien: theorie, proefeksamen, praktische les, enz. Eventuele inlichtingen bij Filip De Ruysscher, Roggemanstraat 15, of Lucien Peelman, Killestraat 16A, Meiresonne Roland, Donkstraat 29, De Clercq Jan, Hulstwijk of D'Hollander Eric, Killestraat. Hamzofee-triathlon Op 16 mei e.k. organiseert ter gelegenheid van de Hamzofee een triathlon voor individuelen en groepen, telkens in het H. Hart Instituut, Slangstraat 12. Voor individuelen: 50: m. zwemmen in het gemeentelijk zwembad vanaf 13u30, 33 km. fietsen, 6,6 km. lopen. Je kan deelnemen als je minimum 16 bent. De wedstrijd voor groepen heeft plaats op 6 juni: 800 meter zwemmen in het gemeentelijk zwembad vanaf 13u30, 36 km. fietsen en 8,2 km. lopen. Een groep bestaat uit 2 maximum drie personen die vrij hun sportproef kiezen. Enkel de zwemmer mag jonger zijn dan 16 jaar. Inschrijvingen kunnen van heden af gebeuren. Lebbeke j Eva Maria komt naar Lebbeke Op initiatief van de Lebbeekse kultuurraad wordt op vrijdag 22 mei a.s. in zaal Ons Huis, een operette-avond georganiseerd. Niemand minder dan Eve Maria (presentatrice van het populaire muziekprogramma 'Mezza Musica') stelt het programma 'Ope- Keyzer van de kulturele raad leidde de tentoonstelling in Schoolfeest Slnt-Rochus Zaterdag 21 februari om 21 u. in de feestzaal van het kollege schoolfeest van het Slnt-Rochusschooltje, m.m.v. La Dolce Vita. Flln.forum «Birdy» van Alan Parker Is een prent die In de reeks filmforum wordt gedraald In studio Select, Parklaan. Over de naweeën van de oorlog In Viëtnam. Op 18 februari om 20.15 u. Llva Wlllems Een «literaire avond» in de namiddag. Dat kén in Sint-Niklaas. Op 17 februari om 14 u. komt schrijfster Liva Willems over haar ervaringen vertellen. Ze vertelt voor de jeugd van 8 tot 12 In de bibliotheek.

De Voorpost | 1987 | | pagina 10