Schuinschrijvelarij E Leiders ook na de winterstop weer op hun best Trein van 6.57 uur naar Brussel krijgt 4 rijtuigen bij «Op visite» Koopvaardijvloot kan Belgische weerkaarten ontvangen De Voorpost Provinciale kulturele tornooien Hutsepotwandeling in Berlare Nieuwe hoop textielsektor in het Dendermondse iïïïiTt \ïc- UITSLAG TOMBOLA Kandidaat Keizer Felix 1 Baasrode 16 - 13.2.1987 - De Voorpost Appelse Kwiskompetitie Het was van december geleden dat men in de Appelse Kwiskompetitie nog gespeeld had. Vorige zaterdag kwamen ze echter allemaal weer aan de kwistafels. 165 kwissers, verdeeld over drie reeksen, die een seizoen lang strijden om de eer en om de mogelijkheid een reeks hoger te kunnen. Jonogroots, in eerste, en Aad Gaad in derde afdeling hadden voor de winterstop nauwelijks punten laten liggen en by het eerste werk na die onderbreking waren zg opnieuw de besten. Stevig werk van Jonogroots Jonogroots was op het Sinte Ceciliatomooi opvallend door de knieën gegaan en de vraag was dan ook of de leider in eerste afdeling ook in de kom petitie in moeilijkheden zou komen. De gezellen uit eerste wisten het onmiddellijk want al had Jonogroots na tien vra gen een kleine achterstand op ploeg X, KNOK en Loco na twintig vragen zat de ploeg van Rik Raemdonck al stevig op kop. De avond werd gemaakt door ATB, de Natuurvrienden en, ook al lieten ze het moeilijk definieerbare Tsaziki aan de kwissers proeven, de droedels, re kenhoogs tandjes en ma croopnamen werden niet over al even enthoesiast ontvangen. De Noorse godheid Thyr, raadspensionaris De Wit, drummer Krupa en Nobel prijswinnaar Ruska waren de eerste uitschieters en daarna verloren nogal wat ploegen punten aan schilder Tiepolo en aan Talking Heads. Bij de pau ze liep Jonogroots zes punten voor op een opvallend sterk- spelend Loco. KNOK en Vol gend Jaar Beter bleven daar nog dicht bijeen in de strijd om de tweede plaats. Na de pauze ging KNOK steeds beter spelen en even leek het er zelfs op dat de leider Jonogroots inderdaad punten zou moeten laten. Tien vragen voor het einde zat KNOK immers zij aan zij met Jonogroots. Opvallend was de prestatie van Entity dat op de filmvragen vaak solo ging en uiteindelijk op een derde plaats uitkwam. De zege was dus toch weer voor Jonogroots dat in de laatste vragenreeks niets meer liet liggen. Op za terdag 21 februari speelt eerste afdeling in zaal Herleving te Sint-Gillis. De avond 1. Jonogroots 100 p., 2. KNOK 95 p., 3. Entity 88 p., 4. Wodeismedoade 83 p., 5. VJB en ploeg X 80 p., 7. Tora 75 p., 8. Loco 73 p., 9. Aquila 70 p., 10. Unaniem 68 p. Wanhoop in strijd met AAD Gaad Bij Pachter in Appels wordt niet meer gekwist en alle avon den die daar nog voorzien wa ren gaan door in zaal Herle ving op de Potiaulaan te Sint- Gillis. Hopduvels mocht daar als eerste een avond maken voor derde afdeling. Aad Gaad, al zeker van promotie naar tweede, startte sterk en in de eerste vragenreeks lieten de gezellen van Godelieve Le- compte alleen de zeven we reldkampioenschappen voet bal liggen waaraan onze Bel gen al deelnamen. Een solo voor de kwismasters trouwens. Bij de pauze bleef Aad Gaad vooruit naar Antagonisten en Wanhoop bleven toch nog in de buurt. Achteraan zat 't Peird te klungelen en vermits de Beginners het niet zo onaar dig deden zakte 't Peird naar de laatste plaats in de totaal stand. Solo's voor 't Peird met Lon Nol, voor de Beginners op popmuziek en voor Aad Gaad voor de Duitse geleerde Von Behring, Tien vragen voor het einde zat Wanhoop nog in het spoor van Aad Gaad dat tenslotte met die Von Behringsolo toch weer een nieuwe avondzege haalde. Derde afdeling zit nu zaterdag in den Ommeganck en Aad Gaad zelf stelt er dan de vragen. De avond 1. Aad Gaad 100 p., 2. Wan hoop 97 p., 3. Antagonisten en Rossers 84 p., 5. Pinkster- tongskens 75 p., 6. Zalmkes 72 p., 7. Beginners en Eureka 71 p., 9. De Rolders 70 p., 10. 't Peird 59 p. Ik zag hem komen aansloffen. De tachtig voorbij, schatte ik. Hoewel je de derde leeftijd nauwelijks precies kunt bepalen. Eens de pensioenleeftijd bereikt, lijken alle mensen immers even oud. En even moe. Langzaam, zijn wandelstok in een nog stevige, knokige vuist geklemd, schuifelde hij de gevels voorbij. Zijn bruinrood gestreepte pantoffels, achteraan tot op de zool platgelopen, heftig vloekend tegen de zomerse tempera turen. Plots vertraagden zijn bewegingen. Het roestige mechanis me viel stil. Vanonder zijn scheefgezakte pet blikte hij even tegen een huisgevel op. Aarzelend slofte hij een portiek binnen. Moeizaam richtte de figuur zich op. Het mannetje leek opeens dubbel zo groot. Traag, maar doelbewust drukte hij één der knoppen van de deurtelefoon in. En zakte meteen weer in mekaar, als om te bekomen van de inspanning. De grote glazen deur bleef echter potdicht. Nu enkel de arm nog de hoogte in.Er gebeurde nog niets. - Mag meneer niet binnen, papa? wilde mijn oudste - pas vijf geworden - op de achterbank weten. - Is zijn mama niet thuis? vroeg nummer twee, een jaartje jonger. - Zijn mama is wellicht al dood kind... - Waarom, papa? - Als je heel, heel oud bent, dan ga je dood, kind. - Ons mama is nog niet heel, heel oud, niet papa? - Beslist niet, kind. - Ga jij ook nog lang leven, papa? - Ik hoop het, kind. - En die meneer daar. De meneer had midderwijl begrepen. Nog dieper gebogen dan even voorheen slefte hij weg. Achter een raam, op de tweede verdieping, bewogen de overgordijnen... Pierre Van Rossem Bericht aan de 20.000 Op donderdag 29 januari 11. werd op alle radio- en televisiestations gemeld dat 20.000 schoolverlaters de rangen van de werkzoekenden komen aanvullen. Aan al deze jongens en meisjes wordt langs deze weg ter kennis gebracht dat de Rijkswacht kandidaten lagere onderofficieren aanwerft in 1987. De algemene inschrijvingsvoorwaarden zijn: - minstens 18 jaar oud zijn en maximaal 30 jaar, op de datum van inlijving; - minstens het certifikaat van lager middelbaar met volle dig leerplan of van gelijkwaardige studies bezitten. De inschrijving om tot de selektieproeven toegelaten te worden zijn doorlopend. De vorming duurt één jaar en elke trimester start een vormingscyclus. Wie interesse heeft voor een loopbaan bij de Rijkswacht kan bijkomende inlichtingen aanvragen schriftelijk of telefonisch aan dit adres: - Directie Rekrutering en Selektie van de Rijkswacht Fritz Toussaintstraat 47, 1050 BRUSSEL Telefoon: 02/642.79.35 en 02/642.79.36. De Belgische koopvaardijvloot kan weerkaarten en -gegevens krijgen, tenminste wanneer zij erom vraagt. Dat antwoordt Minister Coens op een vraag van PW-senator Octaaf Van den Broeck uit Lebbeke. Onze eigen koopvaardijvloot die rechtstreeks weerkaarten wil ontvangen, moet hiervoor Onafhanktfijk weekblad voor Dender-, Durme- en SchekJestreek Uitgeverij Da Cuyper n.v. Oude Vest 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telex 25765 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht Dmkkerijstraat 11 9140 Zete Hoofdredakteur: S. Dewachter Sporlrodaktie: M. De Backer Redaktie Waasland: W. Vloebergh Abonnementendienst: tel. 052/21.40.60 jaarabonnement 1.800 F 6 maand 925 F 3 maand 475 F los nummer 38 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper bij Engeland (Bracknell) of Duitsland (Offenbach) aan kloppen. Nochtans is ons land aangeslo ten bij het Europees Meteoro logisch Centrum (Reading) en legt voor het bekomen van die gegevens jaarlijks veel geld op tafel. De bijdrage in 1985 bij voorbeeld bedroeg 256.930 dollar. Het KMI alleen ontvangt mo menteel die kaarten, maar be schikt niet over apparatuur om ze door te zenden naar o.a. de koopvaardijschepen. Dat moet nochtanS kunnen. Zo schrijft de Minister: «De conventie van de oprich ting van het Europees Meteo rologisch Centrum voorziet dat al de gegevens afkomstig van het Centrum ter beschikking moeten gesteld worden van de nationale Meteorologische Dienst. Alle nationale organi saties kunnen beroep doen op hun nationale Meteorologische Dienst voor het verkrijgen van deze gegevens. De Belgische koopvaardijvloot heeft dus wel degelijk toegang tot deze in formatie. Vanuit Reading (bij Londen) worden ze in digitaal gecodeer de vorm langs een snelle tele foonlijn verzonden. Het KMI gebruikt de centrale computer van het plateau van Ukkel voor het tekenen van meteoro logische kaarten. «Op dit ogenblik onderzoek ik de mo gelijkheid om, via de aanschaf van nieuwe apparatuur voor het KMI, de rentabiliteit nog te kunnen verhogen», aldus de Minister. Met andere woorden, wanneer de koopvaardijvloot of andere organisaties om weerkaarten, of andere gegevens verzoekt, kunnen die ook bekomen worden. Wanneer Ukkel uitzendmoge lijkheden krijgt kunnen kaar ten langs faxapparatuur wor den doorgestuurd en op zee door onze vloot worden ont vangen. Een voorspellingstcrmijn loopt in de meeste gevallen tot 144 uur. Dat is 6 dagen. Gl. Hugo Aerts AKV Tweede afdeling Topploegen falen Banzaï presenteerde zaterdag in 't Peird een goede, maar wat merkwaardige kwisavond. Vrij moeilijke vragen ook met de klemtoon op onderwerpen waarin de doorsnee kwisser zich niet zo dadelijk thuis voelt. Hiervan profiteerden twee middenmoten: Asdam- men en Ziedetwel die er een nek aan nek race van maakten, en die slechts bij de allerlaatste vraag beslist werd in het voor deel van de Herdersemnaren, die meteen hun eerste avond overwinning op zak staken. Maar ook Kwistet presenteer de voortreffelijk, en dat is voor de nieuwkomers in tweede een opkikker die hen allicht defini tief van de degradatieplaatsen weghoudt. Asdammen en Tiem kwamen het best uit de startblokken weg: Myriam Thijs, schilder Mare, en stripfiguur Roel Dijkstra waren voor hen geen probleem. Fiasco echter startte verschrikkelijk slecht en keek halfweg tegen een achterstand van liefst 14 punten aan. Tiem was op dat ogenblik vir tueel leider in de kompetitie. Na de pauze stal vooral Kwis tet de show. Het haalde 2 so lo's binnen met het fotogra fisch procédé solarisatie en met Howard's Conan the Bar barian. Fiasco kwam nog sterk terug via o.m. een muzieksolo met de vergeten popgroep The Royal Sh'owhand Waterford. Op de valreep tenslotte hees ook VAL zich nog bij de grau we middenmooot met schrijver Callaert, maar dat kon de pret bij de Asdammen, dat daar mee de schandelijke prestatie op het Sint-Ceciliatornooi wegwiste, niet meer drukken. H.A. Het niet aflatend aandringen van Gemeenschapsminister Jan Lenssens zal dan toch het gewenste resultaat opleveren. Vanaf 31 mei 1987 rijdt de IR- trein 1854 Lokeren 6.36 - Dendermonde 6.57 met twaalf rijtuigen naar Brussel in plaats van acht. De ca. 800 dagelijkse gebrui kers (met méér dan 100 die moeten rechtstaan) beschouw den het voortdurend plaatste kort op deze trein als dé kwaal van lijn 60. Alleen tijdens de middenste weken van de grote vakantie en op brugdagen kon op een verzekerde zitplaats worden gerekend. Vele gebruikers za gen zich dan ook verplicht 10 minuten op voorhand in het station te zijn om een verze kerde zitplaats op deze snelle en ook vrij stipte spitsuurtrein te bekomen. De C.V.P.-Werkgroep «Open baar Vervoer» is uiteraard zeer tevreden met deze beslissing van de N.M.B.S. Het verster ken van deze trein stond im mers bovenaan de prioriteiten lijst van de werkgroep. De verlengde IR 1854 zal 936 plaatsen krijgen in tweede klas en 3 rijtuigen eerste klas. De werkgroep verwacht dat de verlengde trein zeer spoedig opnieuw zal vollopen. Maar met zijn 12 rijtuigen zal de trein wellicht geen pende laars meer rechtstaand moeten vervoeren. Toch kleeft er nog een kleine schaduwzijde aan de beslissing van de N.M.B.S. Tijdens de zomerperiode (15 juni - 31 augustus) is het derde stel niet beschikbaar. Deze moet het kustverkeer ver zorgen. Nog wijzigingen Eveneens vanaf 31 mei 1987 krijgt de trein P 4995 een vroe ger uur. Het huidig vertrekuur te Brussel Zuid 17.27 uur wordt op 17.18 uur gebracht. Aldus zal de trein vlak na de sneltrein vertrekken en beter tussen de vorige (V. 16.51) en de volgende trein (17.38) ko men te liggen. Voor de meeste reizigers betekent zulks 9 mi nuten vroeger thuis. Heizijde Het laatste goede nfeuws is voor Heizijde dat een spitsuur- trein bij krijgt. Vanaf het ingaan van de nieu we dienstregeling zal trein P 3085 Dendermonde 8.00 - Brussel Zuid 8.47 ook in De avondstand 1. Asdammen 2. Ziedeitwel 3. Tiem 4. Kwistet 5. Fiasco 6. VAL 7. Papaver 8. Meerhof 9. Beiren 10. Juventus Stand 1. Fiasco 2. Tiem 3. Ziedetwel 4. Meerhof 5. Asdammen 6. VAL 7. Banzai 8. Papaver 9. Kwistet 10. Beiren 11. Juventus 100 p. 99 p. 93 p. 92 p. 89 p. 89 p. 88 p. 77 p. 60 p. 57 p. 570 p. 559 p. 546 p. 530 p. 516 p. 504 p. 495 p. 492 p. 456 p. 424 p. 405 p. Oost-Vlaanderen kent een lange en beproefde toraooi- entraditie voor harmonieën en fanfares, koorzangvere nigingen, en recenter ook voor amateurtoneelvereni gingen en voor volksdans groepen. Deelname aan de ze tornooien in principe om de vier jaar geeft recht op een subsidie, die ücht varieert naargelang van de verworven klasse ring in een bepaalde kate- gorie of divisie. Het doel blijft een kontinue kwali teitsstimulans te bieden voor de amateuristische kunstbeoefening in onze Provincie. Tevens worden persoonlij ke ontmoetingskansen ge creëerd voor de duizenden leden van de deelnemende verenigingen, gespreid over het hele grondgebied van Oost-Vlaanderenca, 80 harmonieën en fanfares, 80 koorzangverenigingen, ÏOO amateurtoneelvereni gingen en 16 volksdans groepen. Door hun open baar karakter tenslotte worden de tornooien, die gratis en vrij toegankelijk zijn, ook opgezet als echte promotie-instrumenten om de resultaten van veel des kundigheid en inzet zo ruim mogelijk te ver spreiden. In 1987 treden van februari tot mei e.k. nog 16 ama teurtoneelverenigingen voor het voetlicht. De mu- ziektornooien vinden plaats op 4, 5, 11 en 25 april en 2 mei. De volksdansgroepen tref fen mekaar op 28 mei of 8 juni en 14 juni, respektie- velijk in het provinciaal do mein Puyenbroeck en te Gent-Drongen. De koorzang komt aan bod in de komende februari- maand, namelijk op de weekends van 14-15, 21-22 en 28 februari. Het konkre- Wandelen is in en nu het weer een beetje beter wordt - het zonnetje probeert aardig wat warmte te geven - is wandelen meer dan ooit gezond. Voorjaarswandelingen zijn dan ook gegeerd bij volwassenen en jongeren en wanneer men kan genieten van een echte gezinswande ling, kan de pret niet meer op. Als er op de koop toe na de wandeling nog een hutsepot van de allerbeste kwaliteit wordt geserveerd, dan is het echt feesten. Een dergelijke hutsepotwandeling wordt op zondag 22 februari georgani seerd door de Rijksscholen van Berlare. Rijksbasis- en Rijksmiddenschool slaan de handen in mekaar voor deze organisatie die kan rekenen op de inbreng van de Vrien denkring en van de direktie van de basis- en midden school. Men kan voor deze aan te raden wandeling starten om 10 uur voor een wat langer trajekt langsheen schitterende weten. Om 11 uur vertrekt de tweede wandeling die zich meer richt tot de jongere gezinnen en ideaal is voor wie met kleuters en peuters er eens op uit wil en de buggy meeneemt. De beide wandelingen komen terug in de school om 12.30 u. Daar wordt dan de hutsepot geser veerd. Men kan inschrijven aan de prijs van 200 fr. voor de volwassenen en 100 fr. kinderen. Vooraf inschrijven is wenselijk en dat kan dan in de rijkscholen, Galgenberg straat 39 te Berlare (052/42.35.04). Vermelden we dat de beide wandelingen vertrekken aan de school. te programma wordt in bij lage vermeld. Provinciale koorzangtorn ooien 1987 Programma In volgorde van optreden Zaterdagnamiddag 14 fe bruari in het Sint-Maarten instituut, Dendermondse steenweg 2, Aalst te 14.30 u. (vlakbfj Sint-Jozefskerk) Moorsel - Gemengd koor «Canticorum jubilo» (twee de divisie) Buggenhout-Opdorp - Kon. gemengd «Parafonenkoor» (tweede divisie) Herdersem - Gemengd «Pa rochiaal zangkoor» (eerste divisie) Hofstade - Gemengd koor «Sint-Jan-Berchmans» (eer ste divisie) Aalst - Gemengd koor «Schola Cantorum Cantate Domino» (uitmuntendheid) Zaterdagnamiddag 21 fe bruari in de Normaal school, Kasteelstraat 8, 2700 Sint-Niklaas, te 14.30 u. Kieldrecht - Gemengd «Sint-Gregoriuskoor» (eer ste divisie) Sint-Niklaas - Kon. ge mengd koor «Canteclaer» (eerste divisie) Zele - Knapen - en mannen koor «De minnezangers» (uitmuntendheid) Sint-Niklaas - Gemengd ka merkoor «De averulle» (uit muntendheid) Sint-Niklaas - Knapenkoor «In dulci jubilo» (ere-divi- sie) Provinciale muziektomooien 1987 Programma - in volgorde van optreden Zaterdag 4 april 1987 te 14.30 u. te Bazel in de Sporthal van het Instituut Sint-Joris, Kruibe- kestraat 41 (ingang tussen nr. 55 en 57) Beveren - Soc. Fanf. «De Wase werker» (derde divi sie) Steendorp - Liv, Fanf. «Sin- te-Cecilia» (uitmuntend heid) Hamme - Kon. Kat. Harm. «Kunst na arbeid» (uitmun tendheid) Sint-Niklaas - Kon. Harm «De kunstvrienden» (ere-di- visie) Rupelmonde - Kon, Kat. Fanf «Sint-Jozef» (ere-divi- sie) Zondag 5 april 1987 te Zele in het Plus X-College, Ka- pellestraat 1 Voormiddag te 10 uur Kalken - Kon. Harm. «Sint- Cecilia» (tweede divisie) Tielrode - Kon. Kat. Harm. «Sint-Cecilia» (tweede divisie) Wachtebeke - Muzkekver. «Concorida-Overslag» (tweede divisie) Namiddag te 15 uur Eksaarde-Kon. Harm. «Sint-Cecilia» (eerste divisie) Waasmunster - Kon. Harm. «Sinte-Cecilia» (eerste divisie) Zele - Kon. Harm. «Sinte- Cecilia» (ere-divisie) Zaterdag 11 april 1987 te 14.30 u. te Oudegem in het Parochiecentrum, Hof straat (ingang Mevr. Court- mansstraat) Overmere - Kon. Fanf «De verenigde vrienden» (twee de divisie) Schellebelle - Kon. Muziek- mij. «Eendracht maakt macht» (eerste divisie) Dendermonde-Appels - Kat. Muziekmij. «Sint-Ceciliaz» (uitmuntendheid) Oudegem - Kon. Fanf. «De Ware Belgen» (uitmuntend heid) Zaterdag 2 mei 1987 te 14.30 u. te Denderhoutem in de 8porthal, Pastorij weg 23 Scheldewindeke - Kon. Fanf. «Voor God en Vlaan- derland» (tweede divisie) Oordegem - Kon. Harm. «Sint-Cecilia» (eerste divisie) Denderhoutem - Kon. Mu ziekmij. «Moed en volhar ding» (uitmuntendheid) Evergem - Harm. «Guy Duijck» (ere-divisie) Provinciaal klasseringstor- nooi voor amateurtoneel 1986-1987 Optredens 1987 Gegevens nog onder voor behoud. Gebruikelijk aanvangsuur: 20 uur. Zaterdag 14 februari: De Leeuwerckenaers, Den dermonde «Het Geiteneiland» - Ugo Betti Feestzaal V.T.I., Dr. E. Van Winckellaan 6, Dender monde Zaterdag 28 februari H.H. Salvator, Wieze Nora. Een Poppenhuis - Henrik Ibsen Gildenhuis, Aalstersestraat 115, Wieze I, 6, 7, 13, 14 maart Zondag 15 maart De Sinfravrienden, Lokeren Het Doodskopmasker - Ed dy Vereycken Cultureel Centrum, Kerk plein, Lokeren 14, 21, 22 maart Zaterdag 21 maart Sint-Genesius, Sint-Niklaas «Wij betalen niet» - Dario Fo Stadsschouwburg, Sint-Ni- klaas Zaterdag 28 maart Rhetorika, Zele De Kroon, Markt 7, Zele Zaterdag 28 maart De Goudbloem, Sint-Ni- klaas «Nee schat, nu niet» - Coo- ney en Chapman Stadsschouwburg, Sint-Ni klaas Zondag 29 maart 't Land van Riem, Aalst «De Susnshine Boys» - Beil Simon Stadsschouwburg, Vrede plein, Aalst 28, 30 maart Maandag 13 april Tejater 80, Aalst «Amadeus» Peter Shaffer Netwerk, De Ridderstraat 28, Aalst Zondag 3 mei De Vlasbloem, Nieuw- kerken «De Vossejacht» Hugo Claus De Vlasbloem, Gijselstraat 9, Nieuwkerken-Waas. 24, 25 april - 2, 8 of 9 mei Dank zij dc tewerkstellingsak koorden in de textielnijverheid van het arrondissement Den dermonde zijn er 400 nieuwe arbeidsplaatsen tot stand geko men. Het leeuwenaandeel van deze toename mag op rekening worden geschreven van de nv Van der Eecken en Co uit Zele waar meer dan 200 arbeids plaatsen werden geschapen door de invoering en de uit breiding van de overbruggings- ploegen. Daarmee wordt de nv Van der Eecken en Co de grootste textielonderneming van de hele streek en zelfs van Sint-Niklaas en Aalst. De tewerkstellingsakkoorden hebben dus een heel gunstig pffekt gehad. De Christelijke Textielcentrale stelt zonder meer dat de overbruggings- ploegen ook de zaak van de centrale zijn. «Wij hebben in dit alles een belangrijke rol gespeeld» aldus de centrale die haar militanten prijst omdat ze de mogelijkheid van opdrij ving van tewerkstelling dade lijk hadden gezien. Stelt men aan de ene kant tevredenheid vast, toch is het niet overal juichen. In een aan tal ondernemingen in de tex tielsektor zijn er flink wat pro blemen ontstaan en heeft men via onderhandelingen het aan tal ontslagen tot een strikt mi nimum kunnen beperken. In die gevallen staat het behoud van de tewerkstelling als voor naamste opdracht vooraan op de lijst van de eisen. Voor iedere nieuwe arbeidsplaats in de textielnijverheid moet naar schatting 10 miljoen frank wor den geïnvesteerd. Vandaar dat men alle nieuwe initiatieven ernstig moet onderzoeken en ook de nodige lef aan de dag moet leggen om de onderhan delingen over nieuwe tewerk stellingskansen met beide han den aan te vatten. Heizijde stoppen Deze trein geeft in Jette onmiddellijk ver binding met Brussel Schuman en Leopoldswijk. De C.V.P.-Werkgroep «Open baar Vervoer» van het arron dissement Dendermonde is uiteraard blij met deze toezeg gingen vanwege de N.M.B.S. Hij verwacht dat op korte ter mijn ook enkele nog resteren de knelpunten een oplossing zullen krijgen: de groeiende overbezetting op de avond IR 1890 van 17.14 uur; de stelsel matige vertraging van enkele P-treinen van en naar Brussel. De werkgroep blijft de gebrui kers oproepen verbeterings voorstellen voor het trein- en busvervoer mede te delen aan Gemeenschapsminister Jan Lenssens, E. Van Winckellaan 14, 9330 Dendermonde. Gratis vliegreis Gratis verblijf^ hntelp»^ L Gratis - feestvieren- ^Gratis eten., ""en drinkenS Gratis show Gratis sporten Gratis excursies 5498 reservenummer 3448 4400 2089 3673 7502 0287 4532 6387 3306 7999 2398 2633 8864 0618 1395 0887 1889 0436 4218 3448 6991 1439 5235 0149 2803 1121 5416 4236 Prijzen af te halen in café Marquis, Sint-Ursma- russtraat 21, 9350 Dendermonde-Baasrode, tot 31 maart 1987. Langs deze weg bedankt Felix I zijn vrien den en al degenen die hem steunden. 7/576-RD

De Voorpost | 1987 | | pagina 16