SCHITTERENDE REVANCHE GEEL-BLAUW GELUKKIG MET PUNTENDELING AIME ANTHUENIS: "TERUG OP DE GOEDE WEG" VOLGEND SEIZOEN 4.000 ZITPLAATSEN MEER OP FREETHIEL 18 - 13.2.1987 - De Voorpost VOETBAL K05P Df OIYPÏR De komst van AA Gent naar Freethiel leek op papier geen echt lastige opdracht in te houden voor het nog steeds ongeslagen SK Beveren. Gent hing immers heel diep in de rangschikking terwijl Beveren samen met KV Mechelen toch het dichtst leider Anderlecht benaderde. Na Gent blijft Beveren nog wel ongeslagen maar het entoesiasme dat geel-blauw dit seizoen kenmerkte moet toch wel een deukje gekregen hebben. Tegen het team van nieuwe oefenmeester Bergholtz kon Beveren alleen dank zij zijn stevige ervaren afweer Beveren-AA Gent 0-0. In deze erbarmelijke wedstrijd was er overeind blijvlen. AA Gent ging als moreel overwinnaar van het Freethielveld. voor de Beverse supporters niet veel meer te zien dan de ruggen van Kusto en De Wolf (dw) Vorig seizoen nog werd het niet meer dan duidelijk raing, Gent en Antwerpen, se- samen: "De mensen willen SK Beveren moet nu besef in Beveren 0-3 voor AA Gent middenveldoverwicht. rieus in de problemen. SK Be- waar voor hun geld en dat is en misschien zat dat nog in het Na rust werd Stalmans ver- veren doet er best aan met een hun volste recht. Ze komen achterhoofd van de spelers, vangen door Lemoine en even andere instelling op het veld te voor zwierig, attraktief voetbal later moest ook Peeraer van komen. Danny Pfaff vatte veel en voor doelpunten." het veld voor Torfason. Trai- Ook de trainers, toch zitten in beide kampen nieuwe gangers, schikten hun pionnen ner Novak verweet zijn man- fen dat dicht in de buurt mo menteel eersteklassevoetbal met wat sterkere saus wordt geleverd. Hugo Aerts in funktie van de tegenstand en schappen gebrek aan inzet, er viel weinig te beleven. Het beterde wat en Beveren AA Gent startte het best en kon de partij meer in even- in de Wase modder speelden wicht brengen. Gent had in de de Buffalo's de bal het aardigst eerste periode wellicht wat te- rond. Technisch sterk en vaar- veel van het krachtenpoten- dig. Geen ploeg die men in de tieel gevraagd en verder dan staart van de rangschikking wat aardig kombineren kwa- verwacht. Beveren liet de men de Gentenaars nu ook tegenstand kombineren en niet meer. Beveren kwam zelfs Paul Theunis, mindere duidelijk een dicht bij de zege toen de be- kon de motor zoekende verdediging zich niet op toeren krijgen. Na vijf miskeek op een verre uittrap minuten al kon de Beverse van De Wilde, maar Fair- aanhang opgelucht ademhalen clough, alleen voor doelman toen de sierlijke Gijbeis, wel- Laurijssen, schoot slordig in de licht de beste man op het veld. voor De Wilde de kans stunte handen van de keeper. Het gelijkspel leek de be- lig verknoeide. Geen doelpunt zoekende spelers en ploeglei- en... de wedstrijd brak niet ders meer te bekoren dan de open. heren van de geel-blauwe kleu- Beveren bleef rekenen op de ren. Toch kon niemand in het routine achterin en Gent kon Beverse kamp tegenspreken doelman De Wilde eigenlijk dat de 0-0 eindstand alleen nooit meer bedreigen. De Buf- voor SK Beveren gevleid ge- falo's, ook liever zeker van één noemd moet worden, puntje, hielden trouwens Zaterdag krijgt Beveren angstvallig vier man achterin Kortrijk op bezoek. Kortrijk en AA Gent kreeg dan ook zit, na de puntenwinst van Se- SC LOKEREN - STANDARD 1-0 Het was ook uitgesteld maar zondag voor de wedstrijd tegen AA Gent kreeg Paul Lambrichts met wat vertraging de trofee van verdienstelijkste speler 1986. De Beverse supportersklubs, met Marcel Relaas als voorzitter, hadden daar wel wat telwerk voor nodig want Lambrichts bleef nipt voor aanvoerder Paul Theunis. De Limburgers boven in de populariteitspoll. Peter Creve, ondertussen bij Club Brugge, werd derde. Voor die supporters is er trouwens ook weer goed nieuws op Freethiel. Zoals bekend wordt de bestaande staantribune verder uitgebreid en alleen de weersomstandigheden beletten dat die werken nu al klaar zouden zijn. Nu hoopt men volledig klaar te zijn begin april. De raad van bestuur besliste echter ondertussen dat de staantribune wordt omgebouwd tot zittribune. Die werken zullen in het tussenseizoen gebeuren en vanaf volgend voetbalseizoen komen er op Freethiel zo'n 4000 zitplaatsen bij. Alleen achter de beide doelen kan men dan nog staand geel en blauw aanmoedigen. Sporting Lokeren was zondag jl. tegen Standard opnieuw de oude. Zó zwak het de week voordien in de tweede helft tegen KV Mechelen aantrad, zo magnifiek presteerde het tegen de Luikenaren. Vooral in de tweede periode kregen we een kollektief sterk en fris van de lever voetballend Sporting te zien. De ruim 8.000 toeschouwers zullen zich het overstapje naar Daknam zeker niet beklaagd hebben. Wat de Lokerse elf op de grasmat tentoon spreidden, was werkelijk énig. De korte malaise na de winterstop, daar sprak zondagnamiddag al geen mens meer over. Standard kwam aan de af trap zonder Renquin die nog altijd last heeft van een oude knieblessure. Patrick Aussems werd als gelegenheidslibero opgesteld en juist die lange Luikenaar zou in het verdere verloop van de wedstrijd het onderwerp van gesprek wor den. Na twee gele kaarten werd hij door scheidsrechter Van Volcem immers uit het veld gestuurd. De overwinning van Spor ting Lokeren was onaanvecht baar en verdiend, al resulteer de het enige en tevens beslis- boter aan de galg. In de twee de helft kwamen de Luike naars zelfs niet meer in het stuk voor. Wel bleven ze hard nekkig zweren bij de buiten- spelval, al begrijpen we niet helemaal waarom. Niet alleen ging zo'n fase vooraf aan de Lokerse strafschop, bovendien scoorden de gastheren nog vier treffers, doelpunten die - mis schien op één na - terecht wer den afgekeurd. Vijf doelpun ten dus, één werd gevalideerd: de penalty. Tegen de knaller van Ukkonen had keeper Bo- dart niet het minste verhaal. voor de pauze was Hellers de gevaarlijke man en weer deed Bouke wat van hem verwacht werd. Dat waren in feite de énige gevaarlijke akties van Stan dard, voor de rest had het allemaal niet veel meer om het lijf- Lokeren zou de tweede helft volledig voor zich opeisen en stond tien minuten na rust op voorsprong. Patrick Versavel stuurde na een lange rush Dak- nams nieuwste Rode Duivel gepast door de Luikse buiten- spelval, deze slalomde voorbij Bodart maar stuitte op Luyckx en Aussems. Getrek en geduw in een pak van spelers en Di- mitri M'Buyu ging tegen de vlakte. Ref Van Volcem wees zonder aarzelen naar de witte stip en Kari Ukkonen klaarde het karwei, 1-0. Lokeren ging nu op zijn elan verder en gaf büjk van een sterke fysieke konditie. Ieder een in het thuiskamp deed wat van hem verwacht werd en dat zorgde voor spektakelvoetbal op Daknam. De druk van het Lokerse team was groot en Standard kon enkel nog de wedstrijd 'ondergaan'. Alleen de eenzame Vandersmissen probeerde nog een goede tegenzet te vinden, maar het team van Pavic was leegge- speeld. Patrick Aussems die eerder al geel had gekregen, haalde de pas ingekomen Ron- ny Laroy - alleen op weg naar het doel - onderuit en mocht zich vroegtijdig gaan aan kleden. Lokeren stak verdiend de overwinning op zak. Het heeft een mak Standard van de eer ste tot de laatste minuut onder kontrole gehouden en al resul teerde de winning goal uit een strafschop, betwist of niet, al leen al op basis van de vier afgekeurde doelpunten en de sterke kollektieve prestatie, was de zege onaanvechtbaar. VrviAN Bogaert Lokeren-Standard 1-0. Patrick Van Veirdeghem is stilaan een onmisbare pion geworden in de Lokerse elf. Ook tegen Standard schuwde de Lokeraar het hard labeur niet (ds) sende doelpunt uit een penal ty. Die kwam er, tien minuten voor rust. Standard had, twee uitschieters in de eerste helft niet te na gesproken, zelfs nog geen vuist kunnen maken. En kel kapitein Vandersmissen spande zich tot het uiterste in om de zwakke bezoekers op gang te brengen, maar dat was Standard kreeg in de eerste helft de beste kansen, Lokeren kon toen op achterstand ge speeld zijn. Repcic ontsnapte voor een keer aan de waak zaamheid van een alweer fitte Johan Schoofs en de Joego slaaf dook alleen op voor de Lokerse muit, doch Hoogen- boom was bij de pinken. Net BEVEREN - AA GENT 0-0 Lokeren-Standard 1-0. Aussems van Standard haalde Dimiiri M'Buyu onderuit. Penalty, oordeelde ref Crucke (ds) Dal de prestaties van Lokeren na de winterstop - tegen Jet en Mechelen - onder de slechte weersomstandigheden heb ben geleden, is nu zoveel als duidelijk. De grasmat lag er zondag jl. al heel wat beter bespeelbaar bij en dat was ook te merken aan het spelpeil van de Lokerse elf. Na een eerder afwachtende eerste helft gingen de trikolores er in de tweede periode keihard tegenaan. De overwinning - weliswaar na strafschop - was ruim verdiend. Een mak, doch bij momenten leep Standard, kreeg geen poot aan de grond en kon slechts een tweetal keer voor echt doelgevaar zorgen. Trainer Aimé Anthuenis was na afloop een gelukkig man. "Verliezen tegen Standard stond gelijk met afhaken", stelt hij. "Wij wonnen vandaag twee gouden punten en houden dus voeling met de top van het klassement. Het is nu Standard dat teruggeslagen wordt in het pak achtervolgers. Over het verloop van de wedstrijd was de Lokerse trainer uiterst tevreden. "De tweede helft was voor mijn team allicht beter dan de eerste. In haar geheel gezien vond ik het een zeer degelijke match, ook van Standard-zijde. In funktie van die tweede helft hebben we de twee punten verdiend. Wat het kampioenschap betreft is het ons streef doel aansluiting te houden met de top, en daar zijn we De penalty voor Lokeren werd in het bezoekende kamp fel gekontesteerd. Anthuenis: "Ik ben het eens met de beslis sing van de scheidsrechter, al geef ik eerlijkheidshalve wel toe dat de faze vanop de bank moeilijk te beoordelen blijft. Bovendien scoorden wij nog vier keer, een drietal off- sidegevallen wellicht, al heb ik bij minstens één zeker mijn twijfels. Maar toch geloof ik dat mijn team de overwinning kan wettigen, niet enkel door die afgekeurde goals maar ook door het feit dat we nadien zeer sterk voor de dag kwamen. Aimé Anthuenis beseft als geen ander dat de komende wedstrijden niet van de poes zullen zijn. "We hebben een serie zeer moeilijke matchen voor de boeg en ik hoop maar dat de jongens in gunstige zin zullen blijven bevestigen, al heb je dat als trainer niet steeds in de hand. Nu zondag gaan we op verplaatsing naar Waregem, nadien volgt de bekerwedstrijd tegen Cercle Brugge en op zondag 1 maart is Antwerp te gast op Daknam. Ik zou een gelukkig man zijn mocht Lokeren zijn positieve ingesteldheid blijven uitdrukken in resultaten", besluit An thuenis. (V.B.) Lokeren-Standard I-O. De pas ingekomen Ronny Laroy, alleen op weg naar het doel, werd door Aussems getorpedeerd. Het kostte de Standard-speler een tweede gele kaart en dus de uitsluiting (ds) VOETBALUITSLAGEN E. Houtem-Bcrlare 10 3'PROVINCIALE E 0-0 Wiezc-Grcmbergen Excelsior-Sint-Pauwels 1-2 4'PROVINCIALE F 3-1 Erondegcm-Wcstrcm Woubrechtegem-Edixvelde 0-1 Oordegem-Lclterhoutem Ede-Me re 2-2 4* PROVINCIALE G Baardegcm-Tcrjodcn Herdersem-FC Aalst 3*1 R. Lebbcke-Opdorp 4* PROVINCIALE H jl WhiteBoys-SKLokeren Verrebroek-Eksaarde Boon wij k-Lutterzele 2-6 Straatjc-Sinaai ZE V*,V U ~»M»j>»> - foSSL, 2* PROVINCIALE PossessI 4Lr 1 - iywlTIK7DePinte-Kemzeke H. Vrascne-Robur Lokeren-Standard 1-0. Kari Ukkonen en Bruno Versavel: Finse koelbloedigheid en y PROVINCIALE D jeugdige inzet bezorgden Lokeren de overwinning (ds) Aaigem-Erpc

De Voorpost | 1987 | | pagina 18