ENKEL PEERSMAN VERGAT NIET TE SCOREN K.A.V.D.-TRAINER TOON PFAFF "WINTERSTOP VIEL SLECHT MAAR WE BLIJVEN ERIN GELOVEN" ffSüRiL SSKS A Silly mes WERKKRACHT VAN PAUL VERMEIR LONEND VOOR VW HAMME ALLEEN NOG VOOR TWEEDE PLAATS EN TEGEN DEGRADATIE EN TOEN BRAK DE HAALTERTSE VEER VOETBAL De Voorpost - 13.2.1987 - 19 BUDKABSjI .RUDKA» ReZENjI REIZEN W1UV MESIl WILLY ME ®öHW ^eiZEN dewwmw I O OW'H** JONG LEDE - EENDRACHT ZELE 0-1 Het streekderby tussen Lede en Zele heeft alvast vele verwachtingen ingelost. De Ledenaars wilden hun betere prestatie van vorige week kracht bijzetten. Zele, co-leider en eeuwige streekrivaal, wou aan de Openveldstraat puntjes meepikken. Daarom gingen de bezoekers sterk van start. Lede had het eerst moeilijk om overeind te bleven, maar ook Zele scoorde zeer moeilijk. Toch lukte het de bezoekers éénmaal en dat was meteen voldoende voor de volle buit. Op een zwaar veld gingen de streekploegen in de clinch. Le de moest al zijn kunnen laten zien om co-leider Zele enigs- Voetbal. Rudy Peersman van Eendracht Zele scoorde de enige treffer (arch.) zins opzij te zetten. Gemakke lijk zou dit alvast niet gaan. Peersman drong fel aan. Zele ging in het aanvangskwartier stevig verder op zijn elan van de start. Pieters knalde nipt over de balk toen Vijt niets anders kon doen dan kansloos toezien. Tegen het einde van het eerste kwartier kwam er voor het eerst echte emotie. Bij een kollektieve aktie dien de Baten in de gevaarlijke zo ne foutief in te grijpen. Straf schop was het logische gevolg. De Brabander plaatste zijn lin ker tegen de bal, maar het schot miste de goeie richting. Vijt kon redden en de thuis ploeg kwam meteen goed weg. Voor doelman Van Puyvelde bleef het voorlopig bijzonder rustig. Lede kon zich echt niet doorzetten. De bezoekers ble ven goed kombineren en Lede kwam meestal een stapje te traag. Toch kon de thuisploeg de roodhemden even verontru sten. Jan Van Troos bleef wel even te persoonlijk toen hij door Lorré werd afgezonderd voor het Leedse doel. In de slotfaze van de eerste helft ver wierf Lede lichtjes het over wicht. Loopmans leverde een uitstekende voorzet af maar Carlier kreeg de bal niet onder kontrole. Weg was de mooie kans. Ondanks het gebrek aan doelpunten zagen we een gea nimeerde eerste helft, waarin beide ploegen het beste van zichzelf gaven. De tweede helft startte op dezelfde manier als de eerste. Lede kreeg het aanvankelijk zeer moeilijk om zijn kombi- naties uit te spinnen, maar Ze le moest ook gas terugnemen. De beste kans uit die beginfaze van de tweede helft was alvast voor Lede. In een geharrewar voor het doel van Van Puyvel de wist echter niemand blijf met de bal. Rond het uur kre gen de kijkers de stellige in druk dat Lede zijn stempel op het spel ging drukken, maar toch werd het nooit écht ge vaarlijk zodat het vrij vermoei de Zele gemakkelijk kon over eind blijven. Zele speelde toen op de counter en kon nogmaals in de buurt van Vijt komen. Van Renterghem kon echter Ver helle niet verschalken. Het spelbeeld bleef evenwichtig, maar een lokale slordighed werd door Peersman, op pass van Van Den Broeck, afge straft. Lede kreeg meteen in het slotkwartier veel werk aan de winkel. Het perste er alles uit en gaf zich volledig. Ge vaarlijke standjes voor het doel van Van Puyvelde waren legio, maar de verdiende ge lijkmaker kwam niet op het bord. Zele zweette in die ogen blikken werkelijk water en bloed. De inspanningen waren echter lonend: volle buit mee naar huis en alleen leider in de klassering. Scheidsrechter: Moons Jong Lede: Vijt, Verhelle, Ba ten, Asselberghs, Van Troos (78' Eeckhoudt), Loopmans, De Winne, Lorré, Van Cauter, Carlier, Van Den Eeckhoudt, Bogaert en De Pauw. Eendracht Zele: Van Puyvel de, Plaetinck, Jacobs, Van Renterghem (83' Geens), Maache, De Brabander, Coo- reman, Pieters, Peersman, De Wilde, Van Den Broeck, De Vuyst en Van Malderen. Doelpunt: 76' Peersman (0-1) Geel: Verhelle en De Wilde. (G.D.T.) BEVORDERING Voetbal. Paul Vermeir, drijvende kracht van VW Hamme (arch.) LEEST - VW HAMME 2-2 Na twee opeenvolgende ne derlagen behaalde VW Ham- me nu een punt in Leest. Het kreeg te maken met een hard nekkige opponent die er van bij de start bikkelhard tegen aan ging en er op uit was om binnen de kortste keren het Hamse verzet te breken. Dat lukte niet omdat de Durmezo- nen kost wat kost een nieuwe nederlaag wilden vermijden en in een slijtageslag langzaam maar zeker een overwicht rea liseerden maar pas in de twee de helft een voorsprong ver wierven. "De inzet was voorbeeldig", zegt Willy Meersman. "Ik had vooraf aangedrongen op een andere ingesteldheid. Het was moeilijk voetballen op een veld waar je op sommige plaat sen tot over de enkels in de modder zakte. Wij lukten de betere kombinaties en hebben in de eerste helft een paar keer gedreigd. Ik moet eerlijk toe geven dat ook Jo De Wilde een paar keer is moeten tussenbei de komen. Na de hervatting zijn we offensiever gaan spelen. Dat resulteerde na twintig minuten in een doelpunt, toen Robbie Smet uithaalde. De keeper los te de bal die door de goedge- volgde Schuddinck werd bin- nengetikt. De weg naar het eindsignaal was niet bedekt met rozen. In amper enkele minuten dienden we twee doelpunten toe te staan. Die had men kunnen vermijden. De oorzaak ervan ligt in een minder goede organisatie. Met nog tien minuten speeltijd voor de boeg bracht Franco Pirelli de gelijkmaker tot stand. Hij schakelde eerst twee tegenstanders uit en deponeer de vervolgens de bal rustig in doel. Franco heeft in de slot minuten nog een kans afge dwongen toen hij voorbij drie opponenten wandelde en poogde de keeper in een val strik te lokken. Dat laatste mislukte. Al bij al ben ik niet ontevreden met een puntende- ling. Had een ploeg moeten winnen dan was het Hamme geweest." Hoewel VW Hamme in zijn globaliteit een gunstiger re pliek bood, etaleerde Paul Vermeir zich toch als een bete re voetballer Hij was aktief in de middenlinie waar, gelet op de omstandigheden, zware ar beid moest geleverd worden. Het is niet de gewoonte van Paul om inspanningen uit de weg te gaan. Zijn grootste kracht schuilt iedere wedstrijd in een voorbeeldige inzet. (E.G.) Voetbal. Racing Boonwijk verloor op het plein van Sint-Gillis tegen Lutterzele met 1-3 (vh) De harde winter heeft teveel klipzout in de KA VD-soep gestrooid. Dat meent in elk geval oefenmeester Toon Pfaff: ,rWe waren goed op dreef en puurden zeventien punten uit elf wedstrijden, ledereen was de laatste weken beschikbaar, zodat we zowel Melsele als Eendracht Aalter met onze sterkste wapens konden bestoken. Nu zijn die twee uitwedstrijden verschoven naar latere datum. Toch hebben we die onderbreking niet in onze luie zetel doorgebracht. Vorige zondag zijn we naar Buggenhout-Bos getrokken omdat we ons terrein niet wilden kapot maken na de felle dooi. Dinsdagavond bleek dat de vorst volledig uit de grond was verdwenen. We hebben een oefenmatch gespeeld tegen Jong Lede zonder al te veel schade aan de grasmat. Wegens het gebrek aan kompetitie leek een wedstrijd tegen een derdeklasser ons wel geschikt om wat ritme bij te kweken. Toch had ik liever gehad dat de kalender gewoon was afgewerkt." De paarsblauwen krijgen in de komende weken harde noten te kraken. Trainer Pfaff: "Nu zondag moeten we op verplaatsing naar leider Evergem. Ik zag die ploeg wel aan het werk tijdens de heenronde, al was ik dan nog geen trainer van Dendermonde, het bestuur was toch al eens komen polsen. Vandaar mijn belangstelling. Ik zag dat Evergem over verschillende sterke spelers beschikt en dat is nog eens bewezen toen Evergem Aalter in de pan hakte. Daarvoor moet je goede papieren hebben. Overal heeft men mjj verteld dat Aalter dè beste ploeg uit de reeks is, maar je ziet dat alles relatief is. Men weet nooit hoe de bal rok. Ik weet maar al te goed dat ons een zware opdracht wacht, maar we zijn niet kansloos. Allicht zal iedereen met één punt tevreden zijn, maar daardoor verbeteren we onze positie niet. De twee volgende weken krijgen we dan Loveadegem en Racing Haaltert te gast in Grembergen. Van die kansen moeten wy gebruik maken om dichterbij te sluipen. Tegen die ploegen mogen we geen enkele steek laten vallen als we nog een kansje willen hebben op de titel." Toch hangt er een schaduw over het Dendermondse optimisme. Zes spelers staan met twee gele kaarten op de straflijst. Uitsluiting hangt hen dus als het zwaard van Damocles boven het hoofd. Het zal dus best zijn dat ze niet allemaal tegelyk tegen de schenen van de scheidsrechters gaan schoppen. Voor de topper tegen Evergem gaf trainer Pfaff veertien namen vrij: Danny Verstrepen of Kurt Van Meirvenne, Alain Moens, Hugo De Schrijver, Danny Maris, Marc Pringels, Dirk Michelet, Benny Lobijn, Stefan De Wolf, Guy Rodrigo, Guy De Baere, Hans Verhelst en Patrick Poppe. (E.G.) TWEEDE PROVINCIALE IN HET LAND VAN WAAS 1* PROVINCIALE SK AALST - HAALTERT 3-1 Aalst moest als enige eersteprovincialer het veld op tegen rode lantaarn Haaltert. Voor de bezoekers is dit wel geen prestigematch meer, maar tegen buur Aalst kunnen ze altijd iets meer. In de eerste helft werd er op het vry zware terrein niet gescoord, maar toen de spelers zich een beetje hadden aangepast, vielen er na de koffie toch nog vier treffers, zodat de bemotregende kijkers toch nog waar voor hun geld kregen want de bezoekers lieten zich niet zo maar afslachten. Integendeel. In de eerste helft verliep het die de neus aan het vijandelij- spel zelfs gelijkopgaand en venster kwam steken. De Haaltert was de eerste ploeg Winter besloot deze aanval net over. Dan was het de beurt aan Aalst. Pirron zaaide paniek in de bezoekende rangen met een verrassende voorzet en ook De Jaeger kwam op de proppen. Hij bediende Waegeman, wiens schot echter te zwak was om De Knijf te bedreigen. Haaltert zo uiteindelijk nog het dichtst bij de openingstref fer komen. Uit een stilliggende faze werd een ingestudeerd nummertje opgevoerd. De vrijschop belandde mooi bij Diaz maar doelman De Saede- leer had het gevaar bemerkt. Voor Aalst begon het er zelfs vrij benepen uit te zien want toen De Meyter mocht in gooien naar De Troyer raakte deze het doelhout. Aalst reageerde langs Pir ron, die kon doorstoten langs links, maar De Bruyne liet zich de bal ontfutselen toen hij het goede moment afwachtte om af te drukken. Toch was Haal tert nog niet uitgeteld want vijf Voetbal. FC Lutterzele won het lokale derby tegen Boonwijk met 1-3 (vh) Er waren al zeer weinig wed strijden gepland tijdens de in- haalzondag en daarbij kwam nog dat de wedstrijd Kruibeke- Meulestede werd uitgesteld wegens het drassige terrein. Streekploegen Kemzeke, Vra- sene en Robur Moerzeke gin gen wel in de clinch. De Klau- waerts moesten op verplaat sing naar De Pinte, een ploeg die weliswaar minder punten telde, maar toch al voor enkele minuten na rust, terwijl Aalst rustig domineerde, scoorde Van Den Bremt na een snelle counter. 0-1 dus dankzij een doelpunt van een invaller die nog maar enkele minuten op het terrein stond. Deze Van Den Bremt zorgde zelfs voor nieuw doelgevaar toen zijn schot op een haartje na naast ging. Ondertussen had Aalst echter het heft in handen geno men. De Bruyne voerde een nummertje op. Hij liet drie tegenstrevers voor schut staan maar schoot over. De vlijtige Pirron kon nadien Van Lae- them bedienen en die scoorde de gelijkmaker (58'). Nu trok SK Aalst alle regis ters open en de aanvalsgolven rolden op het bezoekende doel af. Goalgetter De Jaeger miste tot driemaal toe een mooie kans, zelfs toen hij alleen voor keeper De Knijf geraakte. Hij had duidelijk geen geluk, zo niet hadden er veel forsere cijfers op het bord gestaan. Aalst bleef maar beuken, maar het was om er de moed bij te verliezen, de bal wou er niet in. Tijdens de laatste tien mi nuten brak de bezoekende veer. De Winter schoot Aalst eindelijk op voorsprong na voorzet van De Jaeger en in de laatste minuut lag opnieuw De Jaeger aan de basis van een mooi doelpunt, gescoord door Pirron, die zijn treffer wel ver diend had. SK Aalst, zelf uit geschakeld voor het titeldebat, kan daarin toch nog een rol spelen. Het moet zondag naar Olsa Brakel, een ploeg die op twee punten van leider Ever gem staat. Haaltert krijgt Mel sele op bezoek. (m.d.b.) verrassingen had gezorgd. Ook in het Gentse was de staat van het terrein allesbehalve. De thuisploeg veroverde al glij dend een licht overwicht, maar de bezoekende doelman Jan Smet wist met de modderige bal wel raad. Het was integen deel Kemzeke dat alweer uit een stilstaande faze de ope ningstreffer kon puren. Op de 25ste minuut trof Emmanuel raak. Kemzeke kon deze voor sprong tot aan de rust verdedi gen en ging dus met mooie papieren de tweede helft in, maar dat was ijdele hoop. De tweede time was nog geen mi nuut bezig of Poppe bracht De Pinte op gelijke hoogte, dank zij een penalty na een bezoe kende fout op Degouhuy. Men kan zich de ontgoocheling van Kemzeke zo voorstellen toen Delarue er tien minuten later 2-1 van maakte na een voorzet van diezelfde Poppe. Door de ze nederlaag- telt Kemzeke nu al acht punten achterstand op leider Waarschoot, die stilaan de titel binnen bereik ziet. Ook tweede FC Zelzate staat op zeven punten. Er moet dus al veel gebeuren, al kan de strijd voor de tweede plaats nog interessant worden. Een zevental ploegen staan daar voor te dringen. Zelfs Kruibe ke behoort nog tot de kansheb bers, vooral omdat het een match minder gespeeld heeft. Datzelfde Kruibeke krijgt zondag leider Waarschoot op bezoek, terwijl Kemzeke de Gentenaars van Meulestede thuis aan banden moet probe ren te leggen. Herleving Vrase- ne kreeg Robur Moerzeke op bezoek, nog een kandidaat voor de tweede plaats. De Moerzekenaars, die de laatste tijd een beetje weggedeem- sterd waren mochten toch een punt mee naar huis nemen na een verdiend gelijkspel. Robur toonde van bij de aanvang zijn intenties en over rompelde de thuisploeg direkt na de start in snelheid. Te overhaast misschien, want Vrasene wist met deze akties wel raad. De thuisploeg had echter een zekere Impens in haar rangen en dat zou Robur H. Vrasene-Robur Moerzeke 2-2. Robur ging van bij de start in de aanval. Marc Ost is hier sneller dan de verdediger vrij snel ondervinden. Op de 20ste en 32ste minuut schoot hij raak en meteen keek Robur tegen een onverdiende achter stand aan. De bezoekers had den immers voortdurend, zij het dan lichtjes, gedomineerd. In de tweede helft veranderde die situatie niet en langs Ver- cauteren (53') en Huylebroeck (74') werd een billijk gelijkspel behaald. Toch was die duivelse Impens nog zeer gevaarlijk en Robur ontsnapte aan de dood steek. Gelukkig, want die zou het niet verdiend hebben. Vra sene moet zondag naar Sint- Kruis-Winkel en Robur Moer zeke naar FC Zelzate, een rechtstreeks konkurrent voor de tweede plaats. (m.d.b.) H. Vrasene-Robur Moerzeke 2-2. De Herlevingspelers Benny Huylebroeck en Luc Van der Gucht in aktie (Iv)

De Voorpost | 1987 | | pagina 19