Fl0^s' De 35" karnavalprins van Aalst heet Popoll PRI ntinc Flanders' Printing 2 Adieu Ajuinboer... Provinciaal Koorzangtornooi te Aalst In memoriam Albert De Grauw De Voorpost de grafische klant AALST (Belgium), Keizershallen 25-30/3/1987 Berghe in de zaal bloeddonors rekruteerde en er niet minder dan 46 bijeenkreeg, zette Ben ny zijn beste beentje voor. Hij kwam op als pompier is in de werkelijkheid ook een «spuiter» en bracht, niet gespeend van enig vokaal ta lent, een kamavalmedley. Na te zijn overgeschakeld naar de Zangeres zonder Naam bracht hij ritme in de zaal met zijn «Azz'k za winnen koruigt alle- moal een beis». Was de show van Ber eerder kort, die van Popoll werd dan wel eerder lang. In een gran dioos dekor met talrijke her wisselstellingen, bracht Popoll het komend Eurovisiesongfes tival naar Aalst met als Aal- sterse kandidaten Kamiel. Al- bert, Frans en Julien. Die ver moet geboren worden». De punten Bij de jury trok Ben Rogge man duidelijk aan het kortste eind. Hij verzamelde meest zessen en zevens, maar kreeg van de juryvoorzitter die dui delijk anti-playback is, een ne gen. Popóll daarentegen werd verwend met heel wat cijfers negen, maar «kreeg» van de zelfde persoon een vijf. Finaal zou de zaal dus beslis sen doch ook daar was Popoll best met 1.249 stemmen tegen 454 voor Benny. Samen met de jurypunten luid de de uitslag 2.161 punten voor Popoll en 1.252 voor Benny. Popoll zal dus een jaar lang de kamavalaktiviteiten met zijn alomtegenwoordigheid blijven De tweede editie van Flanders' naai rendez-vous met de grafische nieuwe, volwaardige exporuimte v het Keizerlijk Plein te Aalst, maandag 30 maart a.s. Inzake kwaliteit staat België bij de Zwitserland, doch vóór Italië, en is de verhouding prijs-kwaliteit. België telt niet minder dan 3.400 grafische bedrijven, meestal KMO's die de techni sche innovaties op de voet volgen en klantvriendelijkheid in hun vaandel schrijven. Een permanente uitdaging Voorzitter van Febelgra ir. Herman De Cuyper, stelt dat historische gegevens de stad van Dirk Martens voor dergelijk groots rendez-vous dat Flanders' Printing andermaal belooft te worden a.h.w. voorbestemmen. Als duidelijk geprofileerd naar de grafische koper noemt hij Flanders' Printing een gelukkig initiatief dat de grafische nijverheid van ons land ten goede kan komen. Met een omzetcijfer van circa 76 miljard waarvan 30% voor de export en met een tewerkstelling van 22.000 perso neelsleden evolueert deze nijverheid verder in de sfeer van kleine en middelgrote ondernemingen waar vakmanschap nog primeert op zakelijk leiderschap met groeiende zorg voor kwaliteitsverbetering. Een industrie die, gekonfronteerd met nieuwe media en evoluerende levensgewoonten voor een reële uitdaging staat en enkel door investeren en permanent aanzwengelen van de produktie-methodes haar verworven ekonomische positie kan handhaven. Colloquium (in belfortzaal) Op zaterdag 28 maart, colloquium 'De toekomst van de Vlaamse uitgeverij', georganiseerd door het Dirk Martenskomitee met opening door Piet Thomas. Uitgeverijen, biblioteken, auteurs en de toekomst van het boek worden toegelicht waarna 's namiddags debat. Strafte koffie (in Keizershallen) Gedachtenwisselingen bij de koffie in co-produktie Alfabet Fotozet en Dirk Martenskomitee. Donderdag 26: «Maak er maar iets propers van». Vrijdag 27: «Daarop komt het ongeveer wel neer» Vrijdag 27: «Is er een knstallen bol in de zaal». Zaterdag 28: «Van lood naar fotozet, een verzwakking?» Maandag 30: «Printed in Flanders, een kwaliteitslabel?» Meer dan een potlood (in Borse van Amsterdam) Een werkiunch op zaterdag 28 maart over grafische vormgeving. Apero, inleidingen, standpunten. Lunch: Steak Otero. Berichten uit het onderwijs. Koffie en open debat waarna demonstratie kreatieve desk- In volgend nummer meer details. Nadere informatie: sekretariaat Flanders' Printing, Keizerlijk Plein 21 te 9300 Aalst. Tel. 053/77.11.11toestel 220(Ekonomische dienst stad Aalst), LH Bert Verbestel, alias Katsjoeken ofte Ajuinboer werd onder veel belangstelling ten grave gedragen. Het stadsbe stuur was present met een afvaardiging en met een rouwkrans. bijwonen. Voor hem is het behalen van de titel het in vervulling gaan van een vurige wens en een lange droom. Voor Ben kan dit gebeuren een aanloop zijn naar een ver dere kamavalkarrière. Een Popoll loopt men niet elk jaar op het lijf. Voor de scheidende prins Patrick De Neve werd het een diep aangevoeld af scheid doch ook voor hem is de toekomst verder rooskleurig. Of hij nu daarbij al dan niet bij de Prinsenkamer wenst te ko men zal Patrick zelf moeten beslissen. We leven tenslotte in een vrij land. LH Morgen zaterdag 14 februari heeft in de lokalen van het Sint-Maarteninstituut, SMI 2, ingang Vrijheid straat, een deelwedstrijd van het Oostvlaams Pro vinciaal Koorzangtornooi onder de bescherming van de bestendige deputatie*1 plaats. Komen er aan de beurt naast het Parafonenkoor uit Opdorp-Buggen- hout, vier lokale vokale formaties van belang. Het Gemengd Parochiaal Zangkoor uit Herdersem, l^et Sint-Jan Berchmanskoor uit Hofstade, Canticorum Jubilo uit Moorsel en de Schola Cantorum Cantate Domino uit Aalst-Stad Aanvang te 14.30 u. Elk koor heeft een verplichte en een vrije opdracht naargelang de aangevraagde (of reeds bekomen en te bevestigen) kategorie. Het wordt een vokale prestatie op hoog niveau waarvoor de verschillende formaties zich reeds lang met volle inzet voorbereiden op hoop van zege. LH Gisteren donderdag werd onder grote belangstelling Al- bert De Grauw ("Aalst 16.7.20) ten grave gedragen. Een slepende ziekte velde deze geboren optimist die als sociaal en fiskaal raadgever met open vizier een toeverlaat was voor velen uit de hele regio. Sociaal ingesteld, volks en vlotte prater niet om een geintje verlegen, stond hij open voor ieders noden en trachtte er zelf aan te verhelpen of, zo dat niet kon, door te verwijzen naar waar hulp kon geboden worden. Albert De Grauw, gewezen sociaal rechter en erelaureaat van de Beroepsopleiding vereerd met het Biezonder Ereteken eerste klasse was voorzitter van het Centrum voor Middengroepen en Zelfstandigen van «'t Land van Riem» te Aalst en beheerder en üd van het Dagelijks Bestuur van het C.E.M.O.V., het Centrum voor opleiding van de middenstand. Vooral de Brood- en Pasteibakkersbond lag hem nauw aan 't hart en met «De Nacht van de Bakker» was hij dan ook telkenjare fel begaan. Een typische stedeling die nochtans zijn geluk vond te Moorsel in de hoedenzaak Bourlon en er ook vele jaren woonde. Hij was de penningmeester van de Koninklijke Harmonie Sint-Cecilia Moorsel en ontbrak op geen enkel Sint-Ceciliafeest. De aflijvige laat een treurende echtgenote Tinneken, een zoon en een dochter na. In ons aller harten zal hij blijven voortleven als een levensblij man die problemen aanzag als een uitdaging om ze op te lossen en de jongste tijd met christene gelatenheid dc ongemakken van zijn ziekte nog hoopvol onderging. LH 05* V 2&G der. Eerder er penibel bij staand zegde hij het zeer moei lijk te vinden en hij kreeg dan ook een nul op het rapport. De start van Ben was veelbelo vend want hij herkende zijn beide slachtoffers hoe ze ook hun stem, hun schoeisel en hun volume (met gazetten) hadden aangezwengeld. Vanonder de zwarte domino's verschenen inderdaad ex-prins Belou en ex-burgemeester Marcel De Bisschop. Sekrctaris van het Feestkomitee Jan Doorns werd niet herkend. Vrij optreden Terwijl ex-prins Bob Van den schenen niet ten tonele doch José Happart wel begeleid door niemand minder dan Jean-Maric. José Happart de biteerde zijn teksten in ver schillende talen, o.m. in het Oiljsters. Hij was vergezeld van Chareles-Ferdinand en be geleid door een vokale forma tie met de zingende naam «Chorale vocale Fouronnaise» onder leiding van een zekere Willy. Popoll ging daarna de hekelende toer op waarbij de jongste karnavalstrubbelingen aan bod kwamen. Terloops vernamen we nog dat «de pa- chakroet die het Aalsters kar- navalmuseum zal openen nog die voor zijn show werkte met beperkte middelen, tegen Po poll die grandiose dekorattri- buten inzette en voor zijn show kon rekenen op dc teksten van doorwinterde karnavalisten. Popoll die verleden jaar reeds met een royale kwotering door de jury werd bedacht werd toen weggestemd door het pu blick. Iets waaruit Popoll dan wel de nodige lessen trok. Vele honderden wist hij een toe gangskaart te verkopen en dat waren allemaal Popollstem- mers in potentie Sfeer Ambiance was er in de spekta kelzaal waar de verkiezing daarbij de nodige kwinkslagen en spirituele tussenwerpsels werd de kat de bel aangebon den. En alle mogelijke dode momenten werden valabel op gevangen door een stijlvolle ADS-band. Dat we het ge dreun uren later nog in de oren hadden zal wel gelegen hebben aan onze zitplaats dicht bij het podium. De opgelegde proef Nadat AKV-voorzittcr Entiel Van den Broeck de spits had afgebeten en met «Paco Milou gaat op congé» de zaal op temperatuur had gebracht stel de Keizer Kamiel beide kandi daten voor en hoopte zoals steeds op een sportieve strijd. Dat werd het inderdaad en Ben die het onderspit moest delven en dat wellicht wel ver wacht, alleszins gevreesd had, toonde zich een echte karnava- list die zoals Kamiel steeds «vocsj zal doen». De verplichte proef was ander zijds' zeer gunstig voor Benny. Uit negen domino's de uni forme kledij van de vroegere karnavalisten waarmede «ver wijten» mogelijk was moes ten beide kandidaten er elk twee herkennen na maximaal vijf vragen te hebben gesteld. Voor Popoll werd dit een blun- VRIJDAG 13 FEBRUAR11987 40* JAARGANG NR. 7 - 38 F Aalst. Popoll wordt als nieuwe prins van Aalst - hij heeft Zelfs dood toonde Bert zich de merkwaardige skepter al in de hand - door zijn «neu echten Oiljsteneir» ver- voorganger Patrick I gefeliciteerd (a) mits hij naar zijn wens werd opgebaard in zijn typisch Ajuinboerpak. Een unicum al leszins. In de Sint-Martinuskerk zagen we prominente Aalstenaars maar ook vele volksmensen o.m. uit zijn wijk «De Hoge Vesten» waar hij jarenlang ca fé hield en de kermis van de wijk een Breugheliaanse tint bezorgde. Marcel De Bisschop, ex-burge- meester nauw betrokken bij al wat karnaval betreft sprak een ontroerende afscheidsrede uit. Op zijn doodszantje lezen we: «Ach lieve^God, bedankt, ik was van 't goede ras, Lotj me toch blijven wa da'k ben en wa da'k was. Ach lieve God, ik was een stiekske van mijn stad woor da ze nog spreken van een minne en een zjat. En op de vremdenhoe schoein da 't oeik mag zèn voeldj'k me bloi omda 'k nen échten Oilsteneir ben». LH Na het wegvallen van Jantje Brouwer, een dynamisch ele ment met reële winstkans, werd dc strijd al te ongelijk. Popoll die reeds jaren present is op alle mogelijke kamaval- esbattementen, ook buiten de eigen regio tegen «den Ben» die eerder een nieuweling in het circuit is en niettegenstaan de zijn talenten toch weinig gekend. Anderzijds Popoll die er dc nodige financiële inbreng kan aan verlenen met een grootse publiciteitscampagne, ook in de media. Met stylo's, lucifers, T-shirts, borden, een volumineuse brochure, tegen Benny die het eerder matigjes moest aanleggen. Nog den Ben voor de allereerste maal door ging reeds van voor de aan vang. Aan de inkom werd het een gedrum van jewelste en de zaal liep dan ook eivol. Men schat het aantal aanwezigen op ruim 2.000. Onder hen heel wat verkleden, leden van kar- navalgroepen van Aalst maar ook van ver buiten de regio. Zelfs uit het Nederlandse Vlaardingen. Mensen met toe ters, trommels, fluiten in alle mogelijke formaten. Onder hen zowel «blaa biskoppen» als «politieke vluchtelingen'». Wanneer Keizer Kamiel die voortreffelijk andermaal als presentator optrad en alle stemregisters opentrok met Wat kon vermoed worden gebeurde. Popoll, alias Paul Kinoo, een 47-jarige behanger uit de Verastenstraat werd de 35* karnavalprins van Aalst. Hij versloeg met overdon derende meerderheid zyn tegenstander Benny Roggeman, een 29-jarige spoorwegman uit de Potaardestraat op de wijk Immerzeel.

De Voorpost | 1987 | | pagina 1