TRIUMF A VERLIEST VERRASSEND DE KANSEN VAN FC WIEZE ZIJN NU WEL ERG KLEIN GEWORDEN LUC FEYAERTS BEGINT STERK EEN UUR STANDHOUDEN IS NIET VOLDOENDE KAMPIOENSCHAP TAFELTENNIS VAN OOST-VLAANDEREN ROBBERTJE M0DDERW0RSTELEN VOETBAL TAFELTENNIS 20 13.2.1987 De Voorpost 3' PROVINCIALE WIEZE - QREMBERQEN 0-2 Het valt FC Wieze moeilijk om thuis punten te winnen. De derde provincialcr verspeelde gelijke gerangschikte Grembergen Ero et op gelijke hoogte iktc Grembergen een belangrijke troef. Met een uchtcrstund van vijf punten op leider Stekenc lijkt het weinig waarschijnlijk dut Lippens en zijn maats nog in aanmerking zullen komen voor een even tuele rol in het titcldcbat. Voorzitter Dolf Mocns van FC Wieze meent dat de winst vun de bezoekers verdiend was: "Grembergen nam dadelijk initiatieven, kombineerde vlot en dwong kansen af. Hun inzet was opmerkelijk. Bovendien verenigde het Grcmbergsc team een aantal invallers die een gunstige indruk lieten en het verwerven van een vaste plaats indachtig waren. Tij dens de eerste helft realiseer den de bezoekers een over wicht. Net voor het halfuur kropen we door het oog van de nauld toen Buydts een open doelkans miste. Kort daarna kreeg onze speler De Wolf een gelegenheid voor de voet. We hadden op dat moment zo goed op voorsprong als op ach terstand kunnen staan. Met nog vijf minuten speeltijd voor de boeg moesten we een doel punt inkasscren. Ik moet toe geven dat de Grcmbergsc voorsprong op dat ogenblik niet onverdiend kon worden genoemd. Toen we kort na de kamp- wisseling een tweede keer wer den gecounterd was ik er bijna zeker van dat een nederlaag onafwendbaar ging zijn. De spelers hebben nog een vuist gemuakt en tetracht het tij te doen keren, De bezoekers or- ([anlsecrden zich uitstekend, ieten niets meer aan het toeval over en hadden alleen nog oog voor een eventuele tegenaan val. Mare Daeleman en Bert Vercauter hebben een vuist ge maakt. De Grembergse doel man Van De Sompel liet zich geen enkele keer op een te kortkoming betrappen. De achterstand op de leider bedraagt vijf punten. Stel dat wc nu tegen Grembergen had den gewonnen? In dat geval kon de kompetitie een eige naardige wending nemen. Het is trouwens leider Stekene die komende zondag bij ons te gast is. Indien we ook tegen de leider wonnen, naderden we op een punt. Je ziet hoe het allemaal kan evolueren. We zullen in het verdere verloop van de kompetitie met een fi gurantenrol moeten vrede ne men. Misschien vergaat het ons volgend jaar beter, hoewel we over het huidige seizoen in geen geval te klagen hebben." (E.G.) K.V.K.T.-UITSLAGEN 1* Afdeling Madclon A-PardafB 9- 1 Balegem A-Juvenes B 0-10 Patro C-Pardaf A 8- 2 Reeks B Patro B-Patro A 2- 8 Pardaf E-Vlammers B 4- 8 Baasrode A-Madelon A 5- 5 Bobo B-Okapi A 4- 6 Hingene-Triumf A 8- 4 Madeion D-Victory 4- 6 2' Afdeling Dynamic C-Vlierkouter 2- 8 Madeion B-Lebbeke 8- 2 5' Afdeling Ons Huis B-BAC A 0-10 Reeks A: BAC B-Patro E 8- 4 Opwijk B-Patro H 4- 6 Pardaf C-Ons Huis A 0-10 Juvenes D-KWB C 1- 9 Vlierkouter A-Pardaf B 8- 2 Balegem B-Lede 4- 8 3' Afdeling Reeks B Patro O-Juvenes A 0-10 Troelant A-Kemzcke 5- 6 BZP-Pardag D 2- 8 Artevelde-Patro I 1- 9 Vlierkouter B-Bobo A 5- 5 Juvenes E-KWB D 3- 7 Patro G-Patro F 3- 7 Dynamica D-Okapi B 0-10 4' Afdeling A BACC-BoboD 8- 2 Bobo C-Bobo D Triumf B-Artevelde 10- 0 7- 3 Ons Huis C-Madelon C 8- 4 Jeugd Bobo C-Balegem A 1- 9 Pardaf C-Vlierkouter A 1-9 Bobo C-Bobo D 10- 0 Madeion B-Vlierkouter B 7-3 White Boys-SK Lokeren 1-3. De doelman van White Boys kreeg meer werk dan hem lief was (dw) 3* PROVINCIALE AAIQEM ERPE 2-6 Aaigem heeft in zijn strijd met Erpe slechts een uur gelij ke tred kunnen houden. De thuisploeg, stilaan in degrada tiegevaar verkerend, wist de koploper uit Erpe toen volle dig in bedwang te houden. Toen zagen de toeschouwers een zeer evenwichtige partij met doelkansen en doelpunten aan beide zijden. De Cock knalde Aaigem na 12 minuten op voorsprong maar een mi nuut later werd de lokale vreugde reeds gekoeld door een treffer van Bael. Aaigem beet echter sterk van zich af en wist bij het afsluiten van het openingskwartier opnieuw op voorsprong te klimmen. Goossens zorgde voor dit doel punt. Even later diende doel man De Bruyn het veld te verlaten wegens een kwetsuur, opgelopen bij het stoppen van een strafschop. Was dit nu te veel voor Aaigem? In de tijd die daarop volgde bleef het spelbeeld echter evenwichtig. Toch wist Erpe nog voor de koffie terug te komen langs Raes. In de tweede helft bleef Aaigem verder meespelen maar rond het uur viel de be slissing. Toen kwam Erpe voor het eerst op voorsprong lans De Smet. Nu was de Aaigemse furie meteen over. Erpe zette zijn verdiende overwinning klank bij langs Baeten en tweemaal Verhofstadt. Aai gem diende dus duidelijk fy sisch te plooien voor het on vermoeibaar ogende Erpe, Nog tien partijen staan er voor de boeg en beide ploegen heb ben meteen dezelfde opdracht: keihard doorgaan. Erpe van zijn kant als men de titel wil behalen en Aaigem als men niet uit de boot wil vallen. (G.D.T.) Traditiegetrouw organiseert KVKT-Tafeltennis ieder jaar het kampioenschap van Oost-Vlaanderen. De laatste jaren was Dynamica Waasmunster telkens de gastheer. Ook dit jaar zal deze aktieve ploeg de organisatie op zich nemen. Dit Oostvlaamse kampioenschap zal plaats vinden op zondag 8 maart in de zaal Gemeentelijk Sport- en Cultuurcentrum, Nijverheidslaan 34 te Waasmunster. Het uurrooster: 9 uur heren niet geklasseerd, 10 uur heren F en E en 11 uur Heren D, C en B. 12 uur rekreatie en veteranen open reeks. 13 uur dames niet geklasseerd, C en B-reeks. 14 uur dames en heren jeugd niet geklasseerd en Het inschrijvingsgeld bedraagt 70 fr. per reeks. Jeugdreek sen 50 fr. Men kan enkel inschrijven in zijn klassements reeks en eventueell in de jeugd- of veteranenreeksen. Dames mogen deelnemen in de herenreeksen. Men is jeugdspeler indien men geen 17 jaar oud is en veteraan als men wel 40 jaar is op 1 juli 1986. Om iedereen ruime kansen tot spelen te geven zal er gespeeld worden in poules zodat iedereen minstens drie wedstrijden zal kun nen spelen. De inschrijvingen dienen schriftelijk toe te komen op het adres van Freddy Van Strydonck, Eyckensbeekstraat 4 te 2760 Kruibeke en dat uiterlijk tegen zaterdag 28 februari. Telefonisch kunnen nog wijzigingen gemeld worden ook op deze zaterdag (28 februari) tussen 10 en 12 uur. Uitsluitend de spelers die deelnemen aan de provinciale kampioenschappen kunnen geselekteerd worden voor de federale kampioenschappen te Schelle op 9 en 10 mei. (h.v.c.) Excelsior-Sint-I'auwels Tijdens gevaarlijke zone (dw) modderballet krijgt Deckmijn de bal uit 3' PROVINCIALE EXCELSIOR - ST.-PAUWELS 1-1 De wedstrijd Excclsior-Sint- Pauwels was niet meer van groot belang, tenzij Excelsior nog in de bedreigde zone zou terechtkomen. Toch werd het een bikkelharde wedstrijd op een glibberig veld. Wie een robbertje moddcrworstelcn kan appreciëren, kwam in Sint-Niklaas zeker aan zijn trekken. Reeds in de eerste helft kreeg Raes van de stren ge scheidsrechter een rode kaart onder de neus en in de de kleedkamers. De twee doelpunten vielen nog in het begin van de eerste helft. Engels schoot in de ze vende minuut de thuisploeg op voorsprong, maar een dikke tien minuten later stond Sint- Pauwcls gelijk langs Jacobs. De toeschouwers kregen in de tweede helft vooral de kans om getuigen te zijn van het slechte numeur der aktcurs. Het was |e scheidsrechter een rode inderdaad geen veld om op te de tweede helft mochten Van Pouckc en Pietcrs, na een vrij smerig duel, waarin er nog ge revancheerd werd, ook al naar mJm spelen. Waarschijnlijk heef Bond de richtlijn gegeven om toch maar zoveel mogelijk wedstrijden te laten spelen, teneinde de kalender niet al te zeer in een labyrinth te veran deren. Excelsior krijgt zondag visi te van E. Opstal, dat toch al verloren is voor derde provin ciale en Sint-Pauwels moet op nieuw uit naar Grembergen, dat wel gaan winnen is op Wieze maar zich thuis niet ge makkelijk van zijn sterkste zij de toont. Beide ploegen staan op amper twee punten verschil en Grembergen zou moeten winnen om aansluiting met de kop te behouden. (m.d.b.) Excelsior-Sint-I'auwels 1-1. De wedstrijd was niet hoogstaand o Engelen probeert er hier toch Iets aan te doen (dw) een dergelijk zwaar veld. White Boys-SK Lokeren 1-3. Gelukkig kon de lokale keeper nog vele gevaarlijke standjes oplossen (dw) In de eerste afdeling van de die voor Lebbeke kon scoren. K.V.K.T.-tafeltenniskompeti- Ons Huls Baardegem kreeg tie heeft Triumf A Lokeren dat BAC A op bezoek. En dit was nog altijd lonkte naar de twee- duidelijk geen spek voor hun de plaats een opdoffer van be- bek. Want de lokalen werden lang gekregen toen ze bij Hin- zo rap als tellen uitgeteld met gene A moesten aantreden. grote 0-10 cijfers. De jongens Ze waren nochtans zeer van Baardegem konden zelfs goed gestart met een 0-2 en geen enkele set laten opteke- een 1-3 voorsprong. Het nen. En dan moet men echt scheen wel of ze Hingene A overrompeld worden, helemaal gingen verpletteren. In de derde afdeling stonden Toen echter keerde het tij vol- Vllerkouter B en Bobo A Bug- ledig. Na de eerste reeks en- genhout tegenover elkaar. Een kels al 3-3 en voor de rest van zeer spannend duel is het ge- de enkelspelen werd het een 5- worden dat eindigde op een 4 score. Verrassend was dat. In normale draw. Niemand had het dubbel zou Triumf A nog dit aanvankelijk verwacht, een puntje kunnen ophalen. Want nadat Mare Breda voor Maar het is zo ver niet geko- de bezoekers de eerste over men. Hingene was in dat dub- winning op het bord had ge- bel zo sterk dat ze hun tegen- bracht door Van den Bcrghe standers met 2-0 klopten en Guy te verslaan, kwam de Bo- daarmee de volle buit verover- bo-ploeg niet meer aan de bak. den. Een ontgoocheling voor De lokalen liepen uit tot 4-1 en de Lokerense formatie. De niemand gaf nog een cent voor sterke man in deze ontmoeting een bezoekende winst. Stilaan was verrassend de lokale Erik maar zeker ging het minder Joos. Hij won alles. Dehon en vlot bij de thuisploeg en Bobo De Cock moesten in deze kwam echt verrassend terug knaap hun meerdere herken- tot 4-4. De wedstrijd kon op- nen. Het ontbreken van Peter nieuw beginnen. Even later Smet werkte deze nederlaag kon J. Meuris de lokale eerste van Lokeren wel in de hand, man Cesar Permentier ver- De vraag kan alleen gesteld slaan en de bezoekers stonden worden of Peter wel in staat op winst 4-5. Het dubbel was zou geweest zijn om het tij te weer de scheidsrechter. Maar doen keren. het zou drie sets lang duren In de tweede afdeling had voordat een beslissing viel 1^0 BAC A het in eigen zaal zeer en 1-1 en in het dferde setje moeilijk om overeind te blij- ging het tot op de meet 20-22 ven toen Patro E op bezoek is voor Bobo A die daarmee nog gekomen. Met een 3-2 kon de een puntje konden in de wacht wedstrijd nog alle kanten uit. slepen. Danny D'Hollander Spoedig zou blijken dat beide was de joker bij Vlierkouter ploegen elkander van geen vin met zijn drie overwinningen, losten. Op zeker moment 4-4. In de vierde afdeling ston- Maar in het laatste enkel kon den twee Bobo-ploegen tegen- de thuisploeg voorsprong ne- over elkaar, C en D. Echt veel men 5-4. Paul Muylaert had strijd was er niet. De D-ploeg het wel lastig om Bart Van werd gewogen en te licht be- Couwenberghe van de over- vonden. Het werd een forse winning te houden. In de der- 10-0 overwinning voor de C- de set lukte het hem toch over- formatie, eind te blijven. Het dubbel Datzelfde Bobo D was nog moest dus beslissen en de inzet op bezoek bij BAC D en daar was duidelijk één punt. Een werden ze met 8-2 uitgeteld, spannender dubbel kan men Salliers Frans was de enige moeilijker indenken. De sets speler die voor Bobo iets kon verduidelijkten dit 20-22 en 21- afpeuteren ten voordele van 18. In de derde en beslissende Bobo. Hij klopte Vanden Bos set 20-20 om uiteindelijk te sche en Hugo Ruys. Van Lan- kantelen in het lokale voordeel cker Johan met zijn drie over- met 24-22. Paul Muylaert met winningen won alles. Maar zijn twee overwinningen was ook Hugo Ruys en Emiel Van hier de sterke man. den Bossche met hun twee Vlierkouter onderlijnde nog overwinningen konden terug- eens zijn sterkte door Pardaf B blikken op een goede wed- met 8-2 huiswaarts te zenden, strijd. Bert Verstraete was onhoud- Vlktory heeft zich niet laten baar met zijn drie overwinnin- ontgoochelen over de neder- gcn. Bij de pleog uit Kruibeke laag tegen de leiders in deze stond alleen Kristof Saman op reeks Kemzeke. Maar in hun de barrikade en kon twee keer uitwedstrijd tegen Madeion D toeslaan. De rest van zijn Opstal hebben ze opnieuw ploeg lukte niets. weer hard teruggeslagen. Leider Madeion B Buggen- Vooral in het eerste stuk van hout-Opstal bleef tegenstander de ontmoeting heeft Madeion na tegenstander afslaan. Nu D stand gehouden. Na de eer- kregen ze het bezoek van Leb- ste reeks enkels had Viktory beke en dat was voor de loka- nog geen voorsprong kunnen len geen probleem. Alhoewel afdwingen 3-3. In het andere het in het begin niet zo best gedeelte van de wedstrijd was vlotte 1-1 en 2-2. Daarna was het enkel Viktory wat de klok er aan de thuisploeg geen hou- sloeg. De lokalen konden geen den meer aan en stevenden ze enkele overwinning nog laten naar een vlotte 8-2 overwin- optekenen op het scheidsrech- ning. Roel Baeck was het beste tersblad. Zoekend naar het element met zijn drie overwin- beste element komen we onge- ningen. Hij klopte zelfs Marcel twijfeld terecht bij André De De Bruync. Later zou blijken Kimpe die alles won wat er te dat Marcel de enige zou zijn winnen was. Moeilijk had het Ons Huls C dat het bezoek ontving van Madeion C. Aanvankelijk en dat was verrassend kon Made- Ion C zich op winst zetten met een 1-3 score. De thuisploeg gooide het echter over een an dere boeg en ging in een wip zich op gelijke hoogte plaat sen. Daarna was er geen moei lijkheid meer aan om verder uit te lopen. Na de enkels toch nog een 5-4 score want in de laatste wedstrijd had Fr. Ver- meire het nog verrassend kun nen waarmaken tegen Guy Fonce. Het dubbel was een bikkelhard gevecht voor de overwinning. In de derde set kon het duo Vermeire-Selle- slagh toch het laken niet naar zich toetrekken. Ze verloren in de laatste puntjes. Daarmee kwam Ons Huis C nog aan beide punten 6-4. Vermeire Fr. met zijn drie overwinnin gen kon Madeion C toch aan geen punten helpen. In de ste delijke sporthal te Lokeren was Patro H te gast om er Triumf C aan de tand te voe len. Bij de start van de wed strijd liet Triumf zich zo maar niet van de wijs brengen. 2-2. Toen echter brak alle weer stand af en ging de Hamse formatie naar een afgetekende 2-8 overwinning. De twee gro te bewerkers waren Nico Schelfhout en Marcel De grae- ve die zich door niemand lieten verslaan. Dynamica C geraakt aan geen punten in deze afdeling. Deze keer moesten ze Vlier kouter C bekampen, een for matie die met drie punten ook onderaan bengelt. Maar het verwachte dat ze toch één puntje zouden kunnen mee- Eikken is niet uitgekomen. In et begin wel, want dan lieten ze een 2-2 stand optekenen. Toen echter viel de Waasmun- sterse ploeg stil en haalden ze geen enkele overwinning meer binnen. Van der Vreken Johan en Guido Heirwegh waren te sterk voor de thuisspelers. Daar kon alleen Conny De Mol en Van Eetvelde zorgen voor twee punten. Het ziet er naar uit dat Dynamica zal ge doemd zijn om met de rode lantaarn in de hand het seizoen uit te doen, In de vijfde afdeling werd er uitgekeken naar de wedstrijd KWB C tegen Opwijk B. Laatstgenoemde is leider in deze afdeling en KWC staat nog vrij goed op de derde plaats met nog een titelkans. En deze KWB-ers hebben de kans met beide handen aange grepen om nog een stapje dich terbij te komen Opwijk C haalde de eerste overwinning binnen en voor de lokalen was dat eerder een stimulans om zich nog harder in te spannen. Wat ze dan ook deden. Zonder te verpinken ging het naar een 5-0 voorsprong. De thuisploeg juichte al. Maar dat was ietsje te vroeg. De jongens van Op wijk C kwamen echter terug. Eerst langs het dubbel waarin Ruysbergh-Aelbrecht geen kans gaven aan Declercq-Lar- don. 5-2. Vander Straeten en Aelbrechts zouden kort daar op hun tegenstander nog ver slaan en Opwijk C naderde dicht 5-4. Maar Karl Lardon zou er geen gras laten over groeien en zijn tegenstander verslaan 6-4. Meteen greep KWB C naar beide punten. En dat betekent dat Opwijk nog leider blijft maar dat KWB C op één puntje is genaderd. De tweede geplaatste Lede staat als ze hun achterstallige wed strijd in winst kunnen ombui gen al één puntje voor leider Opwijk B. Het wordt in deze reeks nog echt spannend. Geen probleem voor KWB D dat bij Troelant A een nette 2-8 overwinning vastlegde. Vooral Erik Van Acker speel de sterk en zelfs een René Van Bogaert kon alle wedstrijden afronden in winst. Patro B blijft in het vaarwa ter van de leiders. Bij Artevel- de gingen ze vlot een 1-9 over winning weghalen. Aan de thuisploeg werd alleen het dubbel gelaten. Voor de rest was het allemaal Patro wat de klok sloeg. Dat Baasrode B en Balegem B twee evenwaardige ploege zijn in de klassering is juis' Maar daarvan was in de kon- frontatie van beide ploegen niet veel te merken. Want het thuisspelende Baasrode B heeft hier een 9-1 overwinning laten optekenen. Alleen De Buck kon voor de bezoekers milderen. Baasrode speelde hier zeer sterk. Jammer dat dit elke week niet gebeurt. Arte- velde dat in de stedelijke sporthal Triumf B kwam be kampen heeft daar weinig kan sen gekregen om iets te oog sten. 21e werden met 7-3 ver slagen. Alleen Dirk De Smet (2) en Geert D'Hondt (1) zorg den voor de nodige tegenpun- ten. Van een evenwichtige 2-2 ging het naar 5-3 stand en dan was het vaatje leeggetapt voor Artevelde. Tot slot waren er nog twee zware 10-0 uitslagen. Kemzeke B c Mf kalen kwamen ondanks veel moed en inzet er niet toe om zelfs een setje af te peuteren. Lede speelde in eigen midden de grote slokop tegen Vller kouter D. Een ploeg die noch tans halfweg in de klassering staat. Maar aan Lede was er niets te doen. Deze knapen plaatsten ook een forfaituitslag op hun scheidsrechtersblad. Ook hier amper een tweetal setjes voor Vlierkouter D, (H.V.C.) MOTORCROSS Vorige zondag werd te Hechtel het motocross-seizoen B.M.B. gestart waarbij toch reeds een grote publieke belangstelling mocht genoteerd worden. Bij de internationalen 250/500 cc waren een vijftigtal deelne mers aan de start met alle favorieten Jacky Martens toonde meteen zijn overmacht want in beide reeksen reed hij zowat van zijn tegenstrevers weg. De ereplaatsen gingen uiteindelijk in de eerste reeks naar Jo Martens, Mark Velke- neers en Jan Van Poppel en in de tweede serie naar Eric Ge- boers, Jo Martens en Vro- mans. Luc Feyaerts wist zich hier eveneens onmiddellijk in de kijker te rijden. In dit flink bezet deelnemersveld kwam hij telkens bij de middengroep uit de start maar legde toch een sterke wedstrijd af. In het algemeen klassement kwam hij zelfs op een tiende plaats. Van Luc Feyaerts wordt dit seizoen overigens heelwat verwacht. Hij heeft meteen een officiële startplaats bij de inters 250 cc voor alle grote prijzen samen met o.a. Eric Geboers, Robert Greisch, Guy Van Gijseghem en Mark Velkeneers. Deze wereldkampioenschap pen G.P. worden gereden op: 12/4 België (Wuustwezel) 26/4 Portugal 10/5 Engeland 17/5 Nederland 31/5 Tsjechoslovakije 21/6 Joegoslavië 28/6 San Marino 5/7 Frankrijk 19/7 Verenigde Staten 2/8 Brazilië 9/8 Argentinië 30/8 Zweden 13/9 Verenigde Staten (Lan- denbeker) B.M.B. kalender 1987: 15/02 Zolder 01/03 Zoersel 15/03 Paal 22/03 Cru pet 29/03 Genk 12/04 Wuustwezel (G.P. 250 cc) 19/04 Marche 20/04 Leuven 26/04 Bergen 01/05 Lommei 03/05 Nismes (G.P. 125 cc) 10/05 Neeroeteren 24/05 Hoeselt 28/05 Mont-St.-Aubert 31/05 Gochenèe 07/06 Vorselaar 08/06 Borgloon 14/06 Stokkem 21/06 Tessenderlo 27/06 Betekom 05/07 Kester 12/07 Ciplet 15/07 Westerlo 21/07 Oosterzele 27/07 Koningshooikt 02/08 Namen (G.P. 500 cc) 15/08 Mol 16/08 Stekene 23/08 Orp-Le Grand 06/09 Hechtel 13/09 Ichtegem 20/09 Rixensart 27/09 Koningshooikt 04/10 Nalinnes 18-19-20/12 Indoor Ant werpen. D.H.

De Voorpost | 1987 | | pagina 20