TOLERANTE LEIDING BELANGRIJKE OVERWINNING VOOR H.C. LOKEREN AJAX GEEFT TERREIN PRIJS BUGGENHOUT, ZOALS VERWACHT NIEUWE ZEGE VOOR E.V. AALST RUSTIG MEESTERSCHAP KALME WEDSTRIJD TITELDEBAT: BRABO DENDERBELLE- H.K. WAASMUNSTER HALVE FINALISTEN ZIJN GEKEND LAATSTE OEFENGALOP De Voorpost - 13.2.1987 - 21 HANDBAL Avanti Buggenhout - Beyne: 14-18 Het werd geen aangenaam kijkstuk zaterdagavond in de sporthal te Buggenhout. De vrij talrijke toeschouwers kregen - vooral in de tweede helft - een gevechtshandbal voorgeschoteld dat niemand kon bekoren. De spelers zelf treft eigenlijk geen blaam voor deze miskleun, wel de scheidsrechters die voor een tolerante leiding zorgden die de spelers verplichtten tot het uiterste te gaan, wilden zij zelf niet in de vernieling gespeeld worden. Meteen komen wij nog maar ken aan de scheidsrechters en (9-7), leek Beyne - toch wel eens op het probleem van de hierdoor aan een verlies aan een volwaardige play-off kan- scheidsrechters bij het hand- wedstrijdconcentratie leed. didaat - het moeilijk te zullen bal. Het is voor deze mensen Want om te winnen moeten er krijgen. De bezoekers gingen bepaald een moeilijke op- nog altijd doelpunten gescoord echter nog potiger spelen en dracht maar ondanks vele in- worden, in gelijk welke om- ondanks Avanti zich niet onbe- spanningen slaagt men er niet standigheden... tuigd liet bleek dat het Waalse in een eenvoudige lijn in de De wedstrijd startte nochtans «beton» steviger was dan het wedstrijdleiding aan te nemen, hoopgevend voor de thuis- Buggenhoutse. De scheids- De Waalse scheidsrechters ge- ploeg. Doelman Vinck begon rechters lieten begaan, toon- tuigen regelmatig van een te uitstekend, stopte in het eerste den zich soms laks voor grove grote tolerantie bij het bestraf- kwartier drie penaltys van Cuk fouten en als C. Vinck, aan fen van de onvermijdelijke maar dat was toch de ware zijn tweede wedstrijd toe die kontakten en dit was zaterdag reden waarom Buggenhout tot avond omdat W. Van Hove weer duidelijk merkbaar met 6-2 voorsprong nam na 22'. gekwetst is, even in de fout het duo Roloux-Lecompte. Nadat Dubrec een prachtige ging werd het 9-12 na 41'. Toch kunnen wij niet helemaal treffer lukte voor Beyne volg- Buggenhout herpakte zich akkoord gaan met de mening de een eerste incident. De nog, verminderde een 12-16 van vele Avanti-supporters die wedstrijdsecretaris, de heer achterstand tot 14-16 onder de nederlaag van hun ploeg Gaillard van Beyne, floot vol- impuls van de ingevallen H. uitsluitend op de rug van de komen onterecht een wissel- De Smet maar met een penal- scheidsrechters schoven. Een fout en El Hafi die een 2'straf tygeschenk 3' voor het einde van beide heren leek inder- kreeg en Beyne kon van de raakt Beyne opnieuw 14-17 daad soms «Beyne-gezind» tijdelijke numerieke meerder- voor. De thuisploeg trachtte maar objectief bekeken mag heid gebruik maken om op 6-6 nog met een pressing het tij te men stellen dat Beyne de bete- te komen 1' voor het einde van doen keren, maar voor ons was re ploeg op het terrein was en de eerste helft. Toch kon het reeds duidelijk, punten- in de persoon van Cuk over Avanti nog met 7-6 gaan rus- winst zat er niet meer in. Het een organisator beschikte die ten dankzij een treffen van was Dubrec die de eindcijfers de rust in de ploeg hield. Het Van Onsem. Als Van Onsem - die beslist niet gevleid zijn jonge Avanti daarentegen ver- dan voor 8-6 zorgde onmiddel- voor Avanti -, integendeel, loor in die tweede helft een lijk na de rust en Van Rans- vastlegde. Aangezien de recht- dccl van zijn mogelijkheden beeck deze twee doelpunten- streekse concurrenten van door teveel aandacht te schen- voorsprong bestendigde na 33' Buggenhout ook hun wedstrijd verloren blijven de posities on gewijzigd zodat Avanti zich za terdag tegen hekkensluiter Angleur in een komfortabele positie moet kunnen werken. Avanti Buggenhout: C. Vinck, El Hafi, K. Verhofstadt, H. De Smet 2, A. Maes 1, P. De Smedt 1, L. Van Mol 1, C. Agneessens 1, B. Van Rans- beeck 5, J. Van Onsem 3, D. Bayens. Reserven: Avanti Buggenhout - Beyne: 16-15 Knappe overwinning van Avanti tegen het op de tweede plaats geklasseerde Beyne. Buggenhout met K. Verhof stadt bestendig op het terrein en C. Vinck in het doel, liet nochtans een 7-4 voorsprong teloor gaan want aan de rust leidde Beyne met 9-10. In de tweede helft bleef de thuis ploeg bestendig op achtervol gen aangewezen tot D. Bayens gelijkstelde 3' voor het einde. St. Vlassenroot zorgde kort daarna op aanspelen van Brouillard voor 16-15 en Vinck redde in de slotminuut nog tweemaal. Avanti Buggenhout: C. Vinck, W. Van Langenhove 1, St. Vlassenroot 6, K. Verhofstadt 2, B. De Hauwere 1, D. Bayens 2, H. De Smet 1, Ot- toy, Brouillard 3. EVA. Handbal. EV Aalst won vrij gemakkelijk tegen Herstal (eva) 4' afdeling Anderlecht - H.C. Lokeren: 21-22 Met een overwinning tegen Anderlecht heeft H.C. Loke ren wellicht een beslissende stap gezet naar de promotie. Lokeren blijft leider met twee punten voorsprong op Izegem maar wat veel belangrijker is Anderlecht, de derde gerangschikte, wordt op 6 punten teruggeslagen. Aangezien de eerste twee ploegen promoveren ziet de toekomst voor H.C. Lokeren er dan ook ronduit schitte rend uit. 3* afdeling Uilenspiegel - Ajax Lebbeke: 20-19 Na het verlies tegen Uilenspiegel begint men bij Ajax zich komt Alken op bezoek, de Ajax slechts ophet laatste mo loch ernstig zorgen te maken. Niet dat de promotie nu zo week daarna Stenor. Bij Ajax ment toe in de sporthal. De direkt in gevaar komt, de drie eerst gerangschikten hoopt men dat het dan weer Lebbeekse ploeg moest dan promoveren naar 2' nationale en Ajax telt steeds twee ^LL°ftüi!2Ïf "T™!; amder oparnrmtog ketW; Niet alleen deze situatie zet de Lokerse beleidsmensen aan tot optimisme, ook de houding die de spelers zondag en de dagen voor de wedstrijd erop nahiel den laat het allerbeste verho pen. Men was duidelijk naar deze wedstrijd toegeleefd, de spelers waren dan ook 100% gemotiveerd en de talrijke meegereisde supporters toon den zich ook langs hun beste zijde. De wedstrijd die zich zo moeilijk aankondigde verliep zonder een schaduwzijde. Het scheidsrechtersduo hield de teugels kundig strak en zelfs het wispelturige Anderlecht toonde zich voorbeeldig spor tief. De wedstrijd startte schitte rend voor de Waaslanders. Vrijwel aan 100% afwerkend leidden de bezoekers met 1-4 na 5' en vanaf dan zou Loke ren praktisch bestendig het commando voeren. Het werd nog wel 4-4 maar o.a. een knappe Versele en een hard werkende Bocklandt zorgden voor 6-9 na 18'. Toch kon Lokeren de greep niet aanhou den en net voor de rust raakte Anderlecht voor de enige en eerste maal aan de leiding. Rust 12-11. In de tweede helft, die gelijkopgaand begon (15- 15 na 40') was het toch weer D'Hanis en C° die het wed- strijdgebeuren ging beheersen. Zo werd het 17-19 10' voor het einde en Anderlecht slaagde er niet meer in langszij te komen. Wel werd het nog 20-21 4' voor het einde maar een nieuwe Waaslandse treffer deed de Brusselse hoop in rook op gaan. Het was slechts tijdens de slotseconden dat Ander lecht opnieuw tot op een doel punt naderde. H.C. Lokerén: Van Vaeren- bergh, Smet, De Brouwer 2, Van Cauwenberghe 4, Rom- bout 5, Versele 5, Bocklandt 2, Verguit 1, Van Hille 1, D'Ha nis 1, Lenaerts 1, Van Dries- sche. EVA. maar wel omdat het de laatste weken echt niet meer vlot by de Lebbeekse ploeg. Trainer De Vlieger slaag moeilijk in een echt basisteam lenspiegel er 20-18 van en on- te vormen en het is een zoeken danks F. De Ridder nog voor en tasten tijdens de laatste 20-19 kon zorgen slaagde Ajax wedstrijden. Trainer-coach De Bosbeke, Quidé, De Batselier achterstand aan de rust. In het 1, Cristiaens 4, Luypaert 4, tweede wedstrijdgedeelte zette Vlassenroot, De Man 1, Van Ajax dan nog een verwoede van de bezoeken maakte Ui- Biesen 2De Ridd« 7> Co°- achtervolging in reman. ^jax Lebbeke: Van Bosbeke, De Bruyn, De Proft 1, Bos- Reserven: teels 3, Crombé 1, Van der Jeught 2, Verleyen 4, Coore- man 3, Moens, Vercammen, De Panne - Robuco Buggenhout: 17-25 E.V. Aalst - J.S. Herstal: 23-18 .j_r niet meer in een numerieke Uilenspiegel - Ajax Lebbeke: Vlieger hierover: «Het is jam- meerderheid tijdens de laatste 15-14 met maar wij maken steeds de minuut uit te buiten. Zaterdag Door allerlei tegenslag kwam Vermeiren en Bosman. wedstrijd maar ook de fouten en het is als het kampt dat de prijzen gedeeld worden. Op 2* nationale Uilenspiegel bleef de tweede lijn in gebreke en dan wordt het weer schaken met het spe- lerspotentieel. Toch verspeel den wij tijdens de laatste mi nuut nog een punt. Ajax maakte weer eens de fout toen Het was inderdaad 'maar' tegen hekkensluiter J.S. Herstal maar de Waaltjes zijn wij in numerieke meerderheid ondertussen aan een operatie redding begonnen waartoe zy o.a. de Nederlander Den waren. Als de meest ervaren Hollander hebben aangenomen. Hun eerste «reddingspoging» is niettemin mislukt want spelers dan het balbezit niet me{ het gedisciplineerd spelend E.V. Aalst troffen zy een tegenstander die boven hun benutten kan het niet anders of moge|ijkheden lag, er komt puntenverlies aan te pas». Meteen een valabele uit- Bij Aalst moest men nochtans leg voor de soms experimente- opnieuw overgaan tot de ver- Ie opstelling waarmee Ajax op vanging van W. Bomon tijdens het veld stond. Het begon al de tweede helft. Een spier- moeilijk voor de Ajaxieden. kwetsuur belet hem nog steeds Het in gestalte bevoordeelde het volle pond te geven. Bo- Uilenspiegel dat enkele weken mon startte niettemin in de geleden ook Heusden ver- basisopstelling en samen met sloeg, paste een 3-2-1 verdedi- J. Steemans zorgde hij ervoor ging toe die Ajax niet kon uit dat Herstal op 5-0 werd ge verband spelen». Als W. De plaatst na 10'. Ook doelman L. Proft dan op het terrein kwam Moens speelde zich in die wer- werd het anders. D. Luypaert, velende Aalsterse start in het de Ajax-pivot, werd nu wel voetlicht met o.a. het stoppen aangespeeld en plots leidde van een 7-m worp en meteen Lebbeke met 3-5 na 10'. Ajax bleken de bezoekers eraan bleef vrijwel bestendig aan de voor hun moeite. Wel hield leiding maar het nu mindere Herstal daarna gelijke tred tot risico's nemende Uilenspiegel de rust (10-6). In de tweede Robuco boekte de verwachte zege tegen De Panne na een wedstrijd waarin de bezoekers zowel laagtepunten als hoogte punten kenden. De Panne, een week vroeger nog onverwacht winnaar van Menen, was dui delijk gemotiveerd aan de wedstrijd begonnen en het duurde toch een vol kwartier vooraleer Robuco echt mees ter was. De thuisploeg leidde met 2-1 na 5' en het was al over het kwartier vooraleer Robuco de leiding kon overnemen (4- 5). Als Trienpont er zich dan ging mee bemoeien, hierin ge steund door P. De Smedt en J. Vos, was het liedje toch rap uit voor de West-Vlamingen. In een ruk ging het naar 4-12 en met een 5-12 ruststand leek de wedstrijd gespeeld. Na 5* in de tweede helft leidde Robuco nog steeds met 7-15 en G. De Vuyst ging zich met een gerust gemoed omkleden om met zijn damesploeg te vertrekken. Groot was zijn verbazing als hij 10' later opnieuw in de zaal kwam. De Panne was zowaar tot 13-15 genaderd en coach Poppe moest vlug beroep doen op zijn basisploeg om de situa tie opnieuw om te keren. Doelman Mannaert speelde zich op het voorplan, P. Ver- meir terug van weggeweest, deed uitstekend werk en als Verbelen driemaal tereke scoorde ging het van 16-19 na 51' naar 17-23 6' later. Meteen was de wedstrijd gespeeld want Robuco scoorde in de resterende 3' nog tweemaal Robuco Buggenhout: Coppens, Mannaert, De Vuyst 5, P. De Swaef 2, Vereecken 1, Van Damme 2, De Smedt 1, Merckx, Trienpont 6, Verbe len 3, Vos 4, P. Vermeir 1. Middelkerke - H.B.C. Dendermonde: 20-30 Tegen hekkensluiter Middel- helft was voldoende om Mid- kerke demonstreerde H.B.C. delkcrke op een 10-doelpunten Dendermonde het verwachte achterstand te brengen (13-23 rustige meesterschap. De Ros na 40') en een vlot spelend Beiaard jongens namen een Dendermonde vergenoegde er denderende start en dit resul- zich dan opnieuw mee het teerde in een 0-5 voorsprong wedstrijdgebeuren te gaan na amper 6' spelen. Meteen kontroleren. Met Gent op be was de tegenstander gewogen zoek moet H.B.C. zaterdag de en te licht bevonden want na reeks overwinningen verder het kwartier was de Dender- zetten. Met de uitstekende mondse voorsprong al opgelo- sfeer die in de spelersgroep pen tot 4-11. Vanaf dan ging heerst mag hieraan niet getwij- Dendermonde de zaken wat feld worden, rustiger opnemen en meteen H.B.C. Dendermonde: K. Van kon de thuisploeg toch ietwat Renterghem, Krogstrup 10, in de wedstrijd komen. Via 7- Asaert 6, Sanders 4, De Smedt 15 na 25' werd de 9-16 rust- 4, Impens 1, Bouteille 4, stand bereikt. Even doordruk- Hoorelbeke 1, De Swaef. ken in het begin van de tweede EVA. Handbal. Eddy Van Nuffel is een van de topscorers van EV Aalst. Tegen Seraing trof hij elfmaal raak (arch.) was een goede Cristiaens die lijk. Herstal naderde tot 16-14 slissende plooi gevallen en basisspelers uit het fanionteam kon steeds gelijkstellen. Via 5- helft, nu zonder W. Bomon, 5 werd het 7-9 en 9-9 en het kreeg Aalst het nog even moei- Zondag in Lebbeke Zondagnamiddag om 15.15 u. wordt in de sporthal te Lebbelke mogelijk nu al beslist over de titel in le provinciale. Brabo Denderbelle krijgt leider H.K. Waasmunster op bezoek en als de bezoekers erin slagen beide punten te pakken zou het wel eens kunnen dat de kampioen dan al bekend is. Inderdaad, na de voorronde leidt Waasmunster met éénpunt voorsprong en een eventueel verlies van de Brabo-boys zou hen een drie-punten-achterstand bezorgen die wellicht fataal kan zijn. Bij Brabo is men er niettemin van overtuigd de ploeg van E. De Vlieger aan te kunnen. Men rekent hiervoor ook op M. Hendrickx om de jongere spelers naar de zege te leiden. Het belooft dus een bijzonder interessante wedstrijd te zullen worden waarvan de handballiefhebbers beslist plezier kunnen beleven. EVA de ruststand op 10-11 vastleg- na 42' en het was toen duide- Aalst behield een vijf doelpun- en raakte zowaar 3-7 vóór aan de. In het begin van de tweede lijk dat de thuisploeg vlug de ten voorsprong tot het eindsig- de rust. Ondanks in het begin helft kon doelman De Bruyn balans moest kunnen verleg- naai. van de tweede helft K. Bomon zijn ploeg behoeden voor een gen. «Ouwe-getrouwe» Mare E.V. Aalst: L. Moens, E. Van uitviel met een zware knie- snelle achterstand maar toch Bayens zorgde hiervoor met Malderen, M. Bayens 5, W. kwetsuur kon Aalst dan het tij raakte Ajax 13-12 achter na een recital dat voor Aalst 5 Bomon 2, G. Van Malderen, doen keren want in één ruk 41. J. Van Biesen bracht toen treffers opleverde. De van R. Bayens 1, De Troch 1, Van ging het naar 11-8 na 12'. Een zijn ploeg terug tot 15-15 en in dichtbij bewaakte Van Nuffel der Borght 9, Van Nuffel 2, dracht liet daarna de zege niet dc daarop volgende minuten vergemakkelijkte de taak van Steemans 3, Arijs, De Ketel- meer ontglippen. kende Ajax heel wat tegenslag «de lange» die meestal onge- butter, bij de afwerking. Zo werd het hinderd kon uithalen en met- i 5' voor het een werd Herstal op een 22-16 :.V. Aalst: E. Van Malderen, G. Van Malderen 1, Meert 2, B. Arijs 1, R. Bayens 6, einde maar dan ging Ajax defi- achterstand geplaatst. De wed- E.V. Aalst - J.S. Herstal: 14-10 Arijs 1, De Doncker 3, K. Bo- nitief in de fout. Uit balverlies strijd was hiermee in een be- Herstal startte met een paar mon. GORlQfc GORIOk TRAVfi TRAVE1 GORin^ At. Temse - Berlare: 13-10 De laatste wedstrijd in de voorronde kende een bijzon der kalm verloop. Temse, zon der E. Buytaert, kwam eigen lijk nooit in moeilijkheden maar slaagde er ook nooit in Berlare echt «weg» te spelen. Nochtans moesten de bezoe kers zich bestendig beperken tot achtervolgen want na een kwartier had D. Buytaert de thuisploeg op 4-2 gebracht. Deze twee doelpunten voor sprong behield Attila tot de rust (7-5). Ook in de tweede helft viel er niets noemens waardig te noteren. Even zag Beker van Oost-Vlaanderen het er naar uit dat Temse toch zijn voorsprong zou kunnen opdrijven (11-7 na 45') maar Berlare repliceerde langs Van Kerkhove en Van de Weyer zodat na de 60' speeltijd een 13-10 score op het bord stond. At. Temse: Van Puyenbroeck, D. Buytaert 9, Gpsselin, Mil- lian, A. Baeck 1, Boeyckens, Vercauteren 1, Lyssens 2, M, Van Buyten, R. Boeyckens. Berlare: Langbeen, D'Haese, Van Kerkhove 3, Plaetinck 1, Lemmens, Van De Weyer 4, Arbijn 2, Malfliet. EVA. Handbal. De dames van EV Aalst konden slechts in de eerste helft leider Heusden bedreigen (eva) Brabo Denderbelle - Merchtem: 34-10 Brabo Denderbelle hield in het vooruitzicht van de topper te gen Waasmunster een laatste oefengalop tegen het beschei den Merchtem. De meningen over deze laatste algemene re petitie waren niet onverdeeld gunstig. Volgens sommigen haalde Brabo het niveau niet waarop men hoopte, niettemin voegde men hier onmiddellijk aan toe dat het inderdaad moeilijk blijft gedurende 60' de wedstrijdconcentratie te be houden tegen een tegenstan der die beslist te licht uitvalt. Ook het feit dat men aan alle spelers ruim speelgelegenheid liet bevorderde de collectieve prestatie van de ploeg niet. Nochtans is men er bij Brabo van overtuigd klaar te zullen staan om tegen Waasmunster de ultieme kens op de titel niet laten ontglippen. Over de wedstrijd zelf kunnen wij be paald kort zijn. Met afwisse lend Uyttersprot en Van Goe- them in het doel en met M. Hendrickx gedurende een kor te tijd als speler op het terrein leidde Brabo reeds met 9-3 na een kwartier en aan de rust wees het scorebord 17-8 aan. Ook in de tweede helft deed de thuisploeg zowat wat het wilde en na 45' was het al 24-9 ge worden. Brabo Denderbelle: D. Uytter sprot, D. Van Goethem, Thol- lenbeek 3, De Smedt 2, M. Hendrickx 5, Y. Goeman 8, Van Keer 6, P. Dc Smedt 6, Van Der Poten 1, Cassiman 1, R. Van Keer 1, F. Goeman 1. EVA Nu de schiftingswedstrijden zowat gespeeld zijn is het dui delijk geworden welke ploegen doordringen tot d? 1/2 finales van de Oostvlaamse handbal beker. Bij de heren was H.B.C. Dendermonde de laat ste ploeg die zich kwalificeerde dankzij een 31-14 overwinning tegen Berlare. De ploeg van voorzitter H. Van Damme moet meteen Ajax Lebbeke bekampen. In de andgre 1/2 finalewed strijd moet provincialer H.K. Waasmunster het opnemen te gen E.V. Aalst, de tweede na- tionaler. Toch verwachten wij een spektakulair treffen aange zien Waasmunster start met een 10-0 voorgift en ontegen sprekelijk voordeel haalt uit de kleine afmetingen van hun ter-, rein in de zaal Hoogendonck te Waasmunster. Ook bij de dames een verras sing. Na het verlies in Gent eindigde E.V. Aalst slechts tweede in hun poule waardoor zij in de halve finale moeten uitkomen tegen favoriet Nopri Av. Lebbeke. Meteen wordt R.B. Dendermonde een moge lijke finalist aangezien zij het moeten opnemen tegen de tweede van poule B, Robuco Buggenhout of H.C. Lokeren. Deze ploegen komen op 28 februari tegen elkaar uit met als inzet een plaats in de halve finale. Het programma: Heren H.K. Waasmunster-E.V. Aalst H.B.C. Dendermonde-Ajax Lebbeke Dames E.V. Aalst-Nopri Av. Lebbeke Robuco Buggenhout of H.C. Lokeren - R.B. Dender monde. Deze halve finales moeten ge speeld zijn vóór 16 maart. Dc finale wordt gespeeld op Paasmaandag 20 april in de sporthal «Ten Rozen» te Aalst. EVA Het 65c Internationale Salon voor Bedrijfsvoertuigen mocht in de Heyzelpaleizen 240.000 bezoekers verwelkomen. Dat is weliswaar minder dan in 1985, maar toch nog een zeer goed cijfer. De terugloop is misschien toe te schrijven aan het feit dat er op het Salon geen autobussen en autocars tentoongesteld waren en dat die traditionele klanten achter wege zijn gebleven. Het planetarium organizeert ook een kursus kosmografie voor het secundair onderwijs die plaats heeft op dinsdag van 9.30 tot 12.30 uur. Reserveren op het nummer 02/478.91.06 is noodzakelijk.

De Voorpost | 1987 | | pagina 21