ONTKETENDE LIEVE VAN DEN BRANDEN TWEEDE B IS KOMPLEET PATRO D MAG TITEL VERGETEN KALENDER DAMES ATLANTIS SLUIT ZAALKOMPETITIE AF MET NEDERLAAG NIEUWE WERELDTITEL VOOR ANN DEVRIES EN SANDRA WASSERMAN IN DE MAAK? PROVINCIAAL MINIEMENT0RN00I De Voorpost - 13.2.1987 - 23 DAMESVOLLEYBAL BADMINTON KORFBAL TAFELTENNIS TENNIS JUDO Eerste landelijke 15.2 16.00 Dilbeek-V.C. Stekense 17.30 Maaseik-Pardaf Kruibeke Tweede landelijke 14.2 17.00 Herzele-Juvenes Zele 20.00 Edegem-Asterix Kieldrecht 15.2 11.00 Ieper-Sinda St.-Niklaas Eerste provinciale 14.2 19.00 Sigivok St.-Gillis-Waas-Real Testa Lokeren 20.00 ATB St.-Niklaas-Merelbeke Tweede provinciale A 14.2 15.15 Rumbac Waasmunster-V.C. Temse 19.30 Eeklo - Cactus De Klinge 20.00 AVO Melsele-Zelzate 15.2 15.45 Assenede - Delat Eksaarde 17.00 Vitesse Kruibeke-Libcra St.-Ni klaas 19.00 Nidak Nieuwkerken-Hades Temse Tweede provinciale B 14.2 15.45 Aalter - Gimlick Oudegem 15.2 18.00 Steenhuize-Moderna Lebbeke Derde provinciale A 15.2 16.45 Gent - Pardaf Kruibeke 19.45 Snuffel Grembergen-Kelderken Gent Derde provinciale B 14.2 15.00 Meerbeke - Scorpio Aaigem 18.00 Hovoc Hofstade-Kangoeroes Aalst 15.2 10.45 Leeuwerik Lede-V.K. Aalst Vierde provinciale A 14.2 16.00 V.C. Buggenhout - Sinda St.-Ni- klaas 19.00 Watervliet-Juvenes Zele 19.00 Meteors Kemzeke-Pardaf Kruibeke 19.15 Kontakt Temse-Sinda St.-Niklaas 19.45 Madavoc Hamme-Spectrum Moer- beke Waas 15.2 11.00 Kabaz Bazel-Delta Eksaarde Vierde provinciale B 14,2 15.30 Kalken - Arboflora Schellebelle 11 26 21 23 24 22 28 22 32 21 27 20 32 19 32 19 32 19 37 17 37 16 .0 27 !1 25 15 25 .9 24 16 24 i .6 23 13 21 I 19 20 i 15 19 16 17 19 15 15 15 9 26 2 26 1 1 25 5 23 5 23 3 18 7 17 0 17 0 15 5 15 ;sten 5-14. r uit t een nden st de I zou g ge-1 it de ings- egen p de kort. rzele alles dan i srde-1 I die ndaf- pen- dorp neus winst ardaf aan- kken iteen i >este A. VOLLEYBALOVERZICHT DAMES Ereklasse VC Temse 3 Hermes Oostende 1 (7-15, 15-13, 18-16, 15-10) Temse, dat met periodes van hoogstaand volleybal de show stal, kon terecht aanspraak maken op de overwinning. De bezoeksters konden de eerste set volledig naar hun hand zet ten en een uitstekende Domi nique De Rox plaatste een naar samenhang zoekend Temse op een 4-9 achterstand. Enkel Nadia Van den Branden kon voor enkele tegenpunten zorgen. Aanvankelijk zorgden de bezoeksters in de tweede set voor een goed begin. Maar Lieve Van den Branden en Bea Keyaerts zorgden voor de ommekeer in de wedstrijd. Temse kwam terug in de set stand was in evenwicht. Waar éénieder dacht dat Tem se zou doorgaan werd het on verwachts en zonder enig weerwerk op een 0-7 achter stand geplaatst. Een ace van Van den Branden en een goed blok van Keyaerts-De Caluwé brachten nieuw vuur in de ploeg. De Scheldemeisjes kwa men bij 10-10 op gelijke hoog te. De bezoeksters kregen bij 11-14 nog vijf setballen in han den, maar Temse won en dit na de derde ace van Van den Branden. In de vierde set leid de Lieve Van den Branden een ontketend zestal naar de to taalzege. De betere fysieke weerbaarheid van Temse haal de de bovenhand. De weg naar de play-offs ligt weer open. Tweede provinciale A AVO Melsele 3 Hades Temse 1 (15-9, 6-15, 16-14, 15-12) Hades Temse plaatste zijn tegenstander in elke beginfaze op een grote achterstand. De ze voorsprong werd telkens weer ingehaald door teveel re- ceptiefouten in de Temse-gele- deren. Tijdens de derde set kon Melsele de 0-7 kloof ech ter dichten en de grondslag leggen voor de totaalzege. Vierde provinciale A VC Buggenhout 3 Juvenes Zele 1 (15-12, 13-15, 15-6, 15-13) De reservewedstrijd werd door de bezoeksters gewonnen met 0-3. In de eerste set was de strijd gelijkopgaand tot 7-7. Nadat eerst Buggenhout kon uitlopen tot 12-9, het ogenblik waarop Marie-Thérèse De Croock een spierscheuring op liep werd ze vervangen door Buydts en was de andere ploeg bij machte in te lopen. Ze kwamen op gelijke hoogte bij 12-12 waarna Buggenhout in één ruk uitmaakte. In de tweede set kende Juven es de beste start en het liep uit tot 0-3. De thuisploeg stelde bij 4-4 gelijk en liep even uit tot 11-8. Maar na 13-13 ging de deelzege naar Zele. In de be ginfaze van de derde set bleef de stand heel lang op 4-4 han gen. Maar eens de Boskrab- bers een kloof geslagen had den, beten ze zich in de voor sprong vast. In de vierde set kon de thuis ploeg tot 8-2 uitlopen. De be zoeksters sloegen terug en bij 12-11 zocht coach Mannaert zijn heil in spelerswissels en hij ruilde Buydts met Van Rans- beek en bij een 11-13 stand wierp dezelfde wissel zijn vruchten af. Buggenhout zorg de voor zijn vierde zege. Vol gende week speelt Buggenhout tegen Sinda. Derde provinciale B Kangoeroes Aalst 0 Eine 3 (14-16, 10-15, 13-15) De dames van Kangoeroes Aalst kregen een onverwachte opdoffer. Na de zeer goede verrichting van de Kangoeroe-dames tij dens de laatste vijf wedstrijden kon men verwachten dat ook Eine de wet van Kangoeroes zou moeten ondergaan. Het viel wel enigszins anders uit. De eerste set was zeer span nend, de beide ploegen waren sterk aan elkaar gewaagd. Van 3-2 kon Aalst uitlopen naar 9- 5, maar Eine liet niet begaan en kwam terug: 10-10,11-11 en 14-11. Eine vond dan de twee de adem en blokte Kangoeroes nog in met 14-16 in één ruk. In de tweede set kon Kangoeroes de bezoekers bijhouden tot 7- 7, maar toen was de kous af. Eine speelde beter en won de tweede set met 1Q-15. De der de set en mogelijks de beslis sende werd opnieuw sterk be twist. Van 3-3 over 3-7 en 8-9 was het toch opnieuw de be- zoekersploeg die afstand nam tot 8-9 en 13-14. Dan volstond een matchbal voor Eine om Kangoeroes Aalst met een ka ter achter te laten. Dit verlies weegt misschien zwaar, maar er komen nog matchen: Ge makkelijke, die niet mogen verloren worden en moeilijke, die moeten gewonnen worden. De coach zal wel de goede oplossingen vinden en taktie- ken uitdokteren om schitter end te eindigen dit seizoen. De reservewedstrijd werd door Kangoeroes gewonnen met 3- 0, 16-14, 15-4, 15-12. Volgende wedstrijd op zater dag 14 februari tegen de ploeg van Hovoc Hofstade, een mak kie. De heenwedstrijd thuis werd duidelijk door Kangoe roes gewonnen met 3-0, 15-8, 15-12 en 15-3. Hofstade staat Volleybal. VC Temse-H. Oostende 3-1. Het Oostendse blok Westerlinck-Apers kan hier een momenteel voorlaatste gerang- poging van Temse terugsturen, (dw) schikt met twaalf verheswed- strijden. BEKER VAN OOST-VLAANDEREN Sinda St.-Niklaas 3 Denderhoutem 0 (15-10, 15-11, 15-13) Sinda kende weinig of geen problemen tegen een enthou siast bezoekend zestal. On danks de aanwezigheid van en kele ervaren bezoeksters, won nen de Klaasjes vrij gemakke lijk de eerste set. Ze konden in de tweede set tot 10-2 uitlo pen. Denderhoutem kwam te rug tot 10-8 en het viel op nieuw stil. Voor de derde set werden Van Meerssche en Vercammen in de ploeg gebracht. Deze wis sels vroegen enige aanpassing en de bezoeksters maakten hiervan gebruik om langs 0-6 en 5-13 uit te lopen. Een op de zege belust Sinda zette de ach tervolging in en won uiteinde lijk met 3-0. Volleybal. De dames van VC Temse zijn opnieuw in vorm (dw) Volleybal. VC Temse-H. Oostende 3-1. Terwijl Lieve Van de Velde het bezoekende blok verschalkt, werd zij goed opgevangen door haar ploegmaats (dw) Na de rust werden de toe schouwers overigens gekon- fronteerd met hetzelfde spel- beeld: Atlantis op technisch en taktisch vlak op z'n minst de evenknie van Hoevenen, maar falend in de afwerking. Zelfs een strafschop werd niet omge zet. De einduitslag, 6-0, was dan ook geen weergave van het spelbeeld, maar wel een schrijnende illustratie van een tekort aan trefkracht bij de Lebbekenaars. Trainer-coach Rudy Van Den Broeck na de wedstrijd: op nieuw kwam in deze wedstrijd tot uiting dat willen we resul taat halen, we hoogdringend een tweede training in het schema moeten inlassen. We hebben de afgelopen maanden bovendien enkel op zaterdag getraind. Een ongelukkige dag als je weet dat de wedstrijden steeds op zondag betwist wor den. Ik blijf echter het vertrou wen in de ploeg bewaren en In de KBTTB-tafeltennis- kompetitie kan Patro D, dat er onomwonden voor uitkwam naar de titel te dingen, zijn ambities begraven. Tijdens hun recente wedstrijden kwam het twee keer niet verder dan een draw. En dat was echt te weinig om een bedreiging te blijven voor leider Melsele. Verleden week ging de trip naar Madeion B Opstal Bug genhout een formatie die op de vierde plaats prijkte. Patro D was er niet gerust in de zaak want in eigen midden hadden de jongens van Madeion hier ook een draw komen afdwin gen. In de Madelonzaal zijn de Hammenaars ook niet verder geraakt dan een 8-8 score. Meteen was het al duidelijk dat Patro D het mocht verge ten nog aan de titel te denken. Jozef Van Cauwenberghe won twee keer, Francois Van Den der eveneens twee keer. Tho mas Behiels deed het heel wat beter met drie overwinningen. Maar Walter De Rijcke met één overwinning was niet zo goed. Deze week kregen ze in ei gen Familia-zaal Kieldrecht D te bekampen. Volgens de rangschikking even sterk als de Hamse formatie. Het is hier een harde kamp gewpest. Het zag er op zeker moment zeer slecht uit voor de lokale forma tie die op een 2-5 achterstand werd geduwd. Alleen D'Hol- lander en Van Dender hadden in die periode kunnen scoren. Patro D gaf zich nochtans niet verloren en kwam terug 5-5. Ze kwamen telkens lichtjes op winst 6-5 en 7-6 maar konden toch niet doorzetten. Ze ge raakten niet verder dan een draw. Mike D'Hollander en Francois Van Dender waren ongetwijfeld de sterksten met elk drie overwinningen. Min der goed was het voor Behiels en Van Couwenberghe die het met één overwinning moesten doen. Patro D is nu terugge zakt tot op vier punten van leider Melsele F en dat is te veel om deze formatie van de troon te stoten. Temeer daar Patro D nu moet rekenen op een falen van de jongens van meester Rosiers. Patro D kende weliswaar de nederlaag nog niet dit seizoen, maar vijf draws hebben hun ambities doorbroken. Patro C trok verleden week naar Sleidinge C en deze kna pen hebben het zeker niet on der de markt gehad om hier overeind te blijven. Ze waren zeer goed gestart met een 0-2 stand. Die later 1-3 werd, maar naderhand vervlakte tot 4-4 en 6-6. Uiteindelijk kon Patro C het laken met het kleinste ver schil naar zich toetrekken 7-9, Mark Stallaert en Stef Goossens met hun drie over winningen beten de spits af. Peter Van Cauteren won twee keer en Bart Van Couwen berghe won één wedstrijd. Sleidinge C was trouwens een formatie die op de derde plaats staat en om die in eigen huis te kloppen moet men wat uit de voeten kunnen. Deze week kwam De Pinte B op bezoek en deze formule kreeg weinig in de pap te brok kelen. Ze werden met 12-4 naar huis teruggestuurd. Peter Van Cauteren en Mare Stal laert wonnen alles. Paul De Schoesitter woon driemaal en Bart Van Couwenberghe haal de éénmaal de overwinning binnen. Patro C is ongetwijfeld nog een stevige ereplaats weg gelegd in tweede provinciale. Tijdens de terugronde verlo ren ze amper één punt. Wat toch duidt op een gestadige vooruitgang van de klub. De provinciale kompetitie loopt naar haar einde. Zo zijn in tweede provinciale reeks B alle te spelen wedstrijden afge lopen week betwist en kan een eindklassement worden opge maakt. Buggenhout is hier de grote overwinnaar. Het verioor geen enkele partij en eindigt onge slagen aan de leiding. Of Buggenhout naar eerste mag is nog niet zeker. Eerst moet een eindronde worden gespeeld tegen Stekene, de winnaar uit reeks A en ver moedelijk tegen de Flying Shuttles uit Zaffelare, de win naar uit reeks C. De twee besten van de drie reekswin naars gaan naar eerste provin ciale. Wanneer de eindronde zal worden betwist is nog niet te zeggen omdat de kompetitie in de twee andere reeksen nog aan gang is. Danlie 2 uit Ham- me, dat de kompetitie aanvatte als de grote konkurrent van Buggenhout, kon deze voor spelling nooit realiseren. Zo kon B2 Dany Claeyé onregel matig worden opgesteld en verdween de andere B2 Car men Van Den Abeele al snel naar Danlie 1. Met Cl's Lau rent De Meulenaere en Philip pe De Stercke en C2 dames Chris Van Damme cn Karin Strijbol vormde Danlie 2 een zwakke ploeg. Op de koop toe presteerde De Stercke onder maats afgelopen week. Tegen Scaldis 3 faalde Philippe in het enkel tegen De Roeck en in het gemengd met Strijbol tegen Coppieters-Van Herck. Met veel moeite haalde Danlie een gelijkspel uit de brand. Een dag later was de nederlaag van Danlie 2 kompleet tegen Drive 2 uit St.-Gillis-Dender- mondc. Toen De Meulenaere-De Stercke in drie sets het dubbel van Cleemput-Delplanque bin nenhaalden, dan wonnen de dames van de thuisploeg het dubbel. De Meulenaere won de eerste enkel van Cleemput maar Delplanque won n drie sets van De Stercke. Ook de Drive-dames verdeelden de overwinningen. Zo won Cl Ri ta Van Boven van Chris Van Damme maar verloor Lena Beeckman van Karin Strijbol. Toen Drive 2 beide gemengde dubbels won was Danlie voor het eerst dit seizoen geklopt door een zwakkere ploeg dan Buggenhout. Door het gelijkspel tegen Dan lie 2 nam Scaldis 3 onderaan de rangschikking afstand van Temse 2 met één punt. Temse 3 verloor met 1-7 van Danlie 2. Maar daardoor was de ploeg uit Bazel de gevarenzone nog niet ontglipt. Won Temse 2 de konfrontatie met Scaldis dan bleef het in tweede B en zakte Scaldis 3 naar derde. De win naar van deze partij was zeker in tweede provinciale te blij ven spelen, de verliezer mu teerde naar derde. Temse 2 slaagde er slechfs in het heren dubbel en eerste ge mengd te winnen. Daardoor eindigt Scaldis 3 ge lijk met Drive 2 en zakt Temse 2 naar derde provinciale. Wie Temse 2 zal opvolgen staat nog niet vast. Voorlopig staat Scaldis 4 aan de leiding in derde Waasland maar heeft één wedstrijd meer gespeeld dan Temse 4. De konfrontatie begin maart tussen beide ploe gen zal de plaatsvervanger van Temse 2 in tweede B aandui den. Buggenhout is in tweede B de grote eindoverwinnaar met 16 punten, gevolgd door Danlie 2 met 9, Drive 2 en Scaldis 3 met 6 punten en als laatste Temse 2 met 3 punten. C.L. Volleybal. VC Temse-Oostende 3-1. Het blok van Oostende werd in de vernieling geslagen door Karine Snauwaert (dw) In het kader van de kwalifika- tieronde om de European In- tercup voor meisjes van 16 tot 18 jaar strijdt een nationale selektie met Ann Devries (All, Sandra Wasserman (A2), Caroline Neuprez (A5) en Els Vandebempt (B 15-4) van donderdag 19 tot zondag 22 februari in het tenniscen- trum Topspin voor een plaats in de Europese finale. Vorig jaar was de nationale meisjes- selektie (15 en 16 jaar) biezon- der suksesvol. Na de zege in het kwalifikatietornooi in Topspin met Nederland en West-Duitsland als tegenstan ders wonnen zij nadien de Eu ropese finale in Chateauroux. Deze overwinning leverde het trio Devries - Wasserman - Neuprez een ticket op naar Tokio voor de World Youth Cup of de wereldbeker voor meisjes tot zestien jaar. Na de uitschakeling van Brazilië en Nederland moest het gevrees de Tsjecho-slowakije er in de finale aan geloven. Voor het eerst in de nationale tennisge- schiedenis werd ons land we reldkampioen. Dit jaar schre ven negen landen in voor deze Europese wintercup. Het be treft Oostenrijk, Tsjecho-slo wakije, Finland, Groot-Britta- nië, Hongarije, Portugal, Zwitserland, West-Duitsland en België. De overige twee kwalifikatietornooien vinden plaats in Oostenrijk en Portu gal. In het Zeelse Topspin komt het team van coach Nick Carr in kompetitie met de Zwitserse meisjes Andrea Martinelli, Cornelia Marty, Michaela Hosek en Susanne Noaf. Groot Brittanië vaardigt een selektie af met Sue Mac Carthy, Sally Timms, Ann Simpkin en Sally Godman, De Europese finale wordt op 6, 7, 8 maart betwist in het Tsjechi sche Litvinov. De kwalifikatie- wedstrijden starten op vrijdag 20 februari. Er is gratis toe gang in Topspin. (%|z) De zaalkompetitie zit er ook voor Atlantis Lebbeke op. De laatste wedstrijd, met als inzet de derde plaats in de eindrang schikking, werd vorige zondag in de sporthal van Tielrode betwist. Tegenover elkaar stonden Hoevenen en Atlantis Lebbeke, beide totdantoe met zes punten achter hun naam. De Lebbekenaars moesten meteen tegen een achterstand aankijken. Technisch moesten de Atlantis dames en heren niet voor hun tegenstanders onderdoen, maar in de afwer king faalden ze volkomen. Op bepaalde momenten was het zelfs ergerlijk om aanzien hoe de bal maar niet in de korf wilde. Daarnaast maakten de Lebbekenaars onvoldoende gebruik van de afstandsworp, op het kleine terrein van Tiel rode toch een geducht wapen. Bij de rust wezen de bordjes dan ook 43-0 aan, in het voor deel van de Antwerpenaars. vooral dan in de jeugd die, wanneer de samenhorigheid onder de spelers niet teloor gaat, over een tweetal jaar tot grote prestaties in staat is. De voorbije zaalkompetitie hield voor jonge spelers overigens een goede leerschool in. Alle aandacht gaat nu uit naar de veldkompetitie, die over twee weken start en waarin Atlantis niet met een seniorsteam uit komt, maar enkel met juniors aan de slag gaat. Ook het reserveteam moest te gen Hoevenen de duimen leg gen: 5-2. De Atlantiskorven werden geskoord door Bea Van Wesemael en Bart De Meersman (via een strafworp). De miniemen, kadetten en scholieren brachten daarente gen de overwinning naar Leb beke mee. De miniemen zijn overigens kampioen in hun reeks. (pvr) In de Gemeente Aalter had een provinciaal georganiseerd tornooi plaats voor miniemen. Deze gelegenheid werd door de Hamse Judoklub te baat genomen om een 9-tal van haar nieuwe lichting uit te stu ren, ten einde ervaring op te doen en te tonen welk nut uit de lessen werd getrokken. Voor Tim Segers en Barry Wil- laert was het eerste kontakt met het kompetitiegebeuren minder goed. Zij moesten tel kens ervaren dat de tegenstan der net iets sneller was, doch het is zeker een goede leer school geweest. Liesbeth Weyn en Björn Van Lijsebetten lieten wel een wed strijdzege optekenen, doch konden niet scoren voor de hoofdprijzen. Met een derde plaats moesten zij genoegen nemen. Ook Sammy Steels kreeg slechts de derde plaats toege wezen, dit na optelling van de technische punten, ondanks zijn twee prachtige overwin ningen. Steven De Wilde werd twee maal winnaar met volle ippon, doch moest in de finalestrijd nipt de duimen leggen voor zijn Zottegemse tegenstrever, wat hem toch de tweede plaats opleverde. Filip De Pauw-Wa- terschoot deed nog beter. Na zijn eerste twee wedstrijden volledig te hebben beheerst en met volle ippon te hebben ge wonnen, was de strijd in de laatste kamp onbeslist. Omdat er een overwinnaar moest wor den aangeduid, werd na be raad tussen de scheidsrechters beslist, de tegenpartij winnaar van de kamp te maken, doch Filip won glansrijk het klasse ment met de punten en troon de fier op de eerste plaats. Met de inzet en de hardnekkig heid. de trainingen eigen, moeten deze jonge sportlui in afzienbare tijd bij de besten behoren.

De Voorpost | 1987 | | pagina 23