MOOI PROVINCIAAL KAMPIOENSCHAP TRAMPOLINESPRINGEN IN SINT-GILLIS-DENDERMONDE SCHITTERT KROKUSVAKANTIE WORDT SPORTVAKANTIE LEIDERS STERKER IN NOPRI AV.LEBBEKE TWEEDE HELFT OOK DAZA GAAT ERAAN HANDBALKALENDER 26 - 13.2.1987 - De Voorpost TURNEN Liefst 143 turners en turnsters waren zaterdag present in de sporthal van Sint-Gillis om er onder elkaar uit te maken wie er nu de beste was in de specialiteiten tumbling en mini-trampoline. Turners niet alleen uit Oost-Vlaande- ren maar ook uit West-Vlaanderen, want beide provincies waren naar de turnzaal van Sint-Gillis gekomen om er te strijden voor deze provinciale titels. Turnen. Een mooie buiteling tijdens de Oostvlaamse ki pioenschappen in Sint-Gillis-Dendermonde (foto hermans) Het is geen toeval dat Sint- Gillis-Dendermonde, en meer bepaald Werken Baart Kracht, werd uitgekozen om deze kam pioenschappen te organiseren. WBK staat bij de turners im mers hoog aangeschreven om wille van zijn dynamisme en stevig organisatietalent. En daarvan werd zaterdag op nieuw een staaltje ten beste gegeven. Het kampioenschap verliep vlekkeloos, nergens een hapering, geen enkel pro bleem en wat meer was, deel nemers, juryleden en kijkers kregen een aangename na middag. Zeventien clubs hadden in geschreven voor de titelstrijd, waarbij de deelnemers aan de tumblingreeks eerst aan bod kwamen. De toeschouwers kregen enige reeksen aan sprongen te zien, die met een grote graad van kundigheid werden uitgevoerd en vaak met verstomming sloegen. Er is talent aanwezig, dat staat zonder meer vast. Eenzelfde vaststelling na de reeksen oefeningen op de mi ni-trampoline, een toestel dat nogal wat mogelijkheden biedt aan de turners, die evenwel vooral de vrees moet overwin nen. Zowel bij tumbling als bij mini-trampoline blijft koncen tra tie een eerste vereiste. En dat bleek ook zo te zijn bij de individuele proeven, waarbij het applaus vaak lang bleef aanhouden, zodat de speaker met dienst meer dan een keer om stilte moest vragen om de volgende kandidaat de kans te bieden zich degelijk te kunnen voorbereiden. Naast de individuele kam pioenschappen hadden ook de klubkampioenschappen plaats. De bedoeling is dat een groep van 8 turners met verschillende leeftijden en indien mogelijk zowel jongens als meisjes een reeks van 10 sprongen uitoefe nen. Van die tien sprongen zijn er 8 opgelegd en mogen er twee vrij worden gekozen. De jury beoordeelt elke sprong van elke deelnemer. En ver mits die sprongen in een ra zend tempo uitgevoerd wor gden, kan men zich voorstellen hoezeer de koncentratie van de juryleden moet zijn. Opval lend is dat bij de turners een zeer grote discipline heerst en men zich steeds keurig weet voor te stellen voor elke oefe ning. Ook na het besluiten van de oefeningen wordt er ge groet. Opnieuw Ros Beiaardcup Enkele jaren geleden startte de Koninklijke Turnvereniging Werken Baart Kracht met een uniek feit in de tumwereld van ons land. Men organiseerde een wisseltrofee die zou wor den toegekend aan de beste Oostvlaamse turnvereniging. Wie erin slaagde deze trofee driemaal in de wacht te slepen, mocht het pracntige Ros Beiaardbeeldje voorgoed in de Turnen. Veel belangstelling tijdens de tumbling- en trampolinekampioenschappen van Oost-Vlaanderen in Sint-Gillis- Dendermonde (foto p. hermans) prijzenkast laten pronken. Driemaal na elkaar stond er geen maat op de turnvereni ging van Destelbergen die met groot vertoon de Ros Beiaard- cup won. De laatste maal met een gewoon schitterende evo- katie van Westside Story, een mengeling van ballet, tum bling, jazzdans enz. Een kom pleet nummer dus. Vanaf dit jaar wordt de Ros Beiaardcup uitgebreid tot West-Vlaanderen, zodag de spanning om de overwinning beslist zal toenemen. Liefst 18 turnverenigingen mogen mee doen aan deze mooie wed strijd, Elke tumgroep mag een nummer brengen dat maxi maal 10 minuten bedraagt, wie over deze tijdsgrens gaat krijgt strafpunten toegekend. Naast deze uitbreiding naar West- Vlaanderen toe, zal er op de zelfde dag - de Ros Beiaard cup vindt plaats op zaterdag 16 mei in de sporthal van Sint- Gillis - in de loop van de na middag een mini Ros Beiaard cup wedstrijd worden georga niseerd voor jonge tumertjes. Ook hier zal gezorgd worden voor een grote verscheiden heid aan nummertjes. De uitslagen Criterium mini trampoline Jonger dan 10 jaar: 1. Els Dob- belaere (Gentse Volkskunst kring), 2. Stijn De Spiegelaere (Slank en Lenig Drongen), 3. Nicolas De Cock, 4. Nico Le- fèvre en 5. Evelien Van Spey- broeck (allen Slank en Lenig Drongen). Jonger dan 12 jaar: 1. Karen Ongena, 2. Sylvie De Sutter, 3. Catherine Coolens (alle drie Gentse Volkstumkring). Jonger dan 14 jaar: 1. Peter Morjau (Werken Baart Kracht, Sint-Gillis), 2. Veerle Roels (idem), 2. Barbara Bar- du (Gentse VTK). Kategorie A: 1. Jurgen Van den Broucke, 2. Johan Goe man, 3. Kris Van De Meersch, 4. Franky Jacobs en 5. Brigitte Hanskens (allen van Werken Baart Kracht). Criterium trampoline Individueel Jonger dan 8 jaar: 1. K. De Cooman, 2. Miek Vercruyssen en 3. Vicky Vercruyssen, alle drie van Forza Rit mica. Jonger dan 10 jaar: 1. Ann Van Outryve (Tvn), 2. Caroli ne Joos, 3. Wendy Van der Straeten, 4. Marika Joos en 5. Gladys Van Nuffel (Werken Baart Kracht, Sint-Gillis) Jonger dan 12 jaar: 1. Siggy Van Renterghem (tvn), 2. An- nick Van Hooren (OTM), 3. Vanessa Minne (OTM), 4. So- fie Van Lysebeth (Werken Baart Kracht, Sint-Gillis), 5. Mieke De Craene (OTM), 6. Evy Rombout (Werken Baart Kracht, Sint-Gillis), 7. Kris Bekkens en 8. Elke Antrop (Gentse Volkskunstkring) Ouder dan 12 jaar: 1. Sofie De Mey (Tvn), 2. Patricia Voet (Tvn), 3. Sarah Ulens (OTM), 4. Leen Embo, 5. Evy De Geytere (beiden Tvn), 6. Mar jan Daems (OTM) 7. Petra Van Marcke (Tvn), 8. Ilse Van Den Bussche (Tvn), 9. Pascale De Muynck (OTM), 10. Bar bara Van Duyck (OTM) en 11. Nele D'Halewijn (OTM). HANDBAL Kampioenschap van Oost- Vlaanderen mini-trampoline Individueel Jongeren meisjes: 1. Leen An trop (Gentse Volkskunst kring), 2. Mieke De Smet, 3. Ann Danneels, 4. Kim De Ba cker (Gentse Volkskunst kring), 5. Els De Vreese (Slank en Lenig Drongen) Jongeren jongens: 1. Christo- phe De Cock (Slank en Lenig Drongen) Juniores meisjes: 1. Sylvie Hoykers (Gentse Volkskunst kring), 2. Anja Clincke, 3. Syl vie Loontjes (Slank en Lenig Drongen) Juniores jongens: 1. Wim De Vreese (Slank en Lenig Drongen) Seniores heren: 1. Ronny Moykers (Gentse Volkskunst kring), 2. Filip Van Roey en 3. Lucien Talman. "Lagere schoolkinderen gaan er fysisch op achteruit" - "De konditie van onze jeugd is slecht". Deze citaten zijn ge staafd door recente studies van diverse universiteiten. Na de sport- en fitheidsgolf die onze kontreien overspoelde vanuit Amerika in het begin van de jaren 80, hebben we nu een "gat" gekonstateerd: een gene ratie van sekundaire school- gangers die deze fitnessgolf ge mist hebben. Terwijl pa weke lijks zijn kilometers loopt, zwemt, fietst en ma de aerobic- lessen niet meer kan missen, zit zoonlief met een walkman op zijn hoofd heel passief mee te neuriën. Ons dochtertje gaat niet graag naar het zwembad maar houdt van Madonna en wil iedere week een nieuwe video film huren. Om het verval van ons li chaam in te dijken, zijn we aan onszelf verplicht aan sport te doen. Een mens is niet gekon- strueerd om een dikke buik en veel vet te hebben. Nog geen 3000 jaar geleden leefden we van de jacht en de visvangst. We moesten snel, sterk en le nig zijn om te overleven. Nu we het wat gemakkelij ker hebben, kunnen we ons lichaam nog beter verzorgen. Bijvoorbeeld door op een ver antwoorde manier aan sport te doen. In de basisschool wordt de geest voorbereid op het gro tere studiewerk later, maar het lichaam wordt verplicht stil en passief te blijven. Besparingen en een groter leerstofpakket zorgen ervoor dat er slechts twee uur aan "lichamelijke op voeding" gedaan wordt tijdens de schooluren. Dit is té weinig om onze frele zoontjes en dochtertjes te vormen tot ge zonde en sterke jongeren. De clubs vangen dit groten deels op te Beveren, met 50% van de min 18-jarige jongens en 30% van de meisjes die daarbij aangesloten zijn. Hier mee hoeven we ons zeker niet te schamen in Vlaanderen. Aanvullend is de sportdienst van de gemeente voortdurend begaan met de sportopleiding en begeleiding van de jeugd. In 1986 waren er meer dan 500 kinderen tussen 8 en 18 jaar op ée sportkampen, door de gemeentelijke sportdienst ingericht tijdens de schoolva kanties. Zowel initiatie als rekreatie kwamen aan bod en voor 1987 staat er nog meer op stapel: moeder- en kind-turnen, sport kamp voor kleuters in het paasverlof (tot 8 jaar), ge- zinstriathlon, konstante sport opleiding voor badminton, jazzdans, squash, volley, judo enz. Het Krokusverlof is de laat ste jaren synoniem voor "om- nisport" te Beveren: een groot sportaanbod aan een grote groep kinderen (240 kunnen er max. inschrijven). Op 2, 3 en 4 maart e.k. worden er te Beveren, Kiel- drecht, Melsele en Vrasene sportklassen gegeven aan jon gens en meisjes van het derde, vierde, vijfde en zesde leer jaar. Drie dagen na elkaar zal hetzelfde sportpakket gegeven worden, waarbij beoogd wordt dat de deelnemers werkelijk iets bijgeleerd zouden hebben na deze driedaagse. Het inschrijven gebeurt in de sportcentra te Beveren of te Melsele of op de Sportdienst te Kieldrecht. Inlichtingen wor den graag verstrekt op het tele foonnummer 03/773.40.99. (L.V.C.) Turnen. Spanning en koncentratie voor de performance tijdens de kampioenschappen in Sint-GiUis (foto p. hermans) DAMESHANDBAL 2* afdeling Dameshandbal -1* nationale PETANQUEKALENDER Zondag 15/2/1987 Aanvang: 15 u. Ere-afdeling Kortrijk-Alosta Eerste afdeling A Heirnis-Alosta Schorpioen-Apollo Eerste afdeling B Alosta-Verbroedering Zelzate-Nederkouter Reynaert-Schorpioen Tweede afdeling A Alosta-Gent Apollo-Omega Tweede afdeling B Midi-Delft-Reynaert Nederkouter-Schorpioen Derde afdeling A Verbroedering-Reynaert Derde afdeling B Reynaert-Patijntje Het lokaal van Alosta is gele gen in het domein Beukenhof, Langestraat 16 te Aalst. Tel. 053/77.81.66. Verantwoorde lijke is Van Damme Louis, Geraardsbergsestraat 116, Aalst. Tel. 053/21.90.53. Apollo Aalst is gevestigd in de S. J. Geerinckx 2 te Aalst (Kasteel Terlinden). Tel. 053/ 77.34.94. Verantwoordelijke is Roelandt C., Botermelkstraat 45, Aalst. Tel. 053/21.97.12. Reynaert Lokeren hun terrei nen zijn gelegen in de Oude Bruglaan 35 te Lokeren. Ver antwoordelijke is Guy De Maesschalck, H. Geestmolen straat 131, Lokeren. Tel. 091/ 48.12.24. Nederkouter Wichelenspeelt hun wedstrijden te Wichelen, Margote 93. Verantwoordelij ke is Donald Van Lippevelde, Migrostraat 9t 9328 Schoon- aarde. Tel. 052/42.26.24. Petanqueclub Lebbeke «Hof Ter Burst» hun pleinen zijn gelegen in het Tenniscentrum Hof Ter Burst, Hof Ter Burst- baan 3, tel. 052/35.59.29. Ver antwoordelijke is Pierre Ver haven, Beukenstraat 268, 9360 Buggenhout. Tel. 052/ 33.43.62. Iedere vrijdag vanaf 19 u. en 's zondags vanaf 14 u. is er speelgelegenheid. E.V. Aalst - Heusden: 15-20 Tegen het dit seizoen vrijwel ongenaakbare Heusden heeft E.V. Aalst een bijzonder goe de eerste helft gespeeld. Tij dens het tweede wedstrijdge deelte bewees Heusden echter dat zij niet toevallig afgeschei den aan de kop van tweede afdeling staan want in die pe riode bleek vlug dat Aalst het tempo niet meer aankon. On der impuls van C. Simal startte Eendracht bijzonder goed aan de wedstrijd. De Aalsterse verdediging sloot ook voortref felijk en in aanval lukte zowat alles. Zo werd het 5-5 na het eerste kwartier en 3' voor de rust stonden de ploegen steeds gelijk (8-8). Met twee prachti ge treffers van De Croock kwam Aalst dan verrassend maar verdiend aan de leiding en kon gaan rusten met een 10- 8 voorsprong. In het eerste kwartier van de tweede helft sloegen de Limburgers dan be paald hard toe. Eendracht moest nogal eens in numerieke minderheid optornen tegen dit Limburgse geweld en uiteraard was dit teveel gevergd van de moedige thuisploeg. Na drie kwart wedstrijd leidde Heus den dan ook met 11-16 maar daarna kon Eendracht het evenwicht herstellen en bleven de 5 doelpunten verschil tot het einde op het scorebord. E.V. Aalst: De Backer, C. Si- mal 7, Bascour 1, De Croock 5, Van Malderen 2, Herman, Cl. Simal, Buyle, De Troch, Bomon, Laureys. EVA Nopri Av. Lebbeke - Tongeren: 16-9 Er was opvallend veel ambiance In de Lebbeekse sporthal. Tussen de relatief talrijke toeschouwers zaten enkele echte Nopri-supporters die hun ploeg «muzikaal» gingen steu nen en de Lebbeekse damesploeg gaf een passend ant woord met een uitstekende wedstrijd te spelen. Tongeren op de tweede plaats gerangschikt en met kleppers als Huybrechts en Peters in de rangen, kreeg geen schijn van kans tegen een gedisciplineerd en taktlsch sterk spelend Avanti. Nopri Av. Lebbeke 2 - Daza: 11-8 Het gaat best met Nopri Av. Lebbeke 2. De laatste weken worden de overwinningen op een rijtje gezet en zaterdag was het de beurt aan Daza, nochtans winnaar van de heen wedstrijd, om dit aan den lijve te ondervinden. Het begon nochtans niet zo best voor de thuisploeg die na 6' met 0-2 in het krijt stond, en steeds een 1- 3 achterstand telde na het eer ste kwartier. Toen begon Avanti echter pas goed te draaien. Meganck op de pivot- plaats verzette bergen werk en uit haar akties kwamen heel wat 7-m worpen voor. Ook goalie Quarin speelde zich op nieuw in de kijker en via 3-3 na 17' zorgde Van Renterghem voor een 4-4 ruststand. Na 6' in de tweede helft zorgde een goede Anné ervoor dat Lebbe ke voor het eerst ging leiden (5-4) en Van Handenhove maakte er 7-5 van na 42'. Toch kwam Daza nog terug (7-7) maar naar het wedstrijdeinde toe bezorgden Van Renter ghem, De Smedt en Van Han denhove de thuisploeg nog een 11-8 overwinning. Nopri Av. Lebbeke 2: Quarin, Van Handenhove 4, Anné 2, Meganck, Van Renterghem 3, De Smedt 2, G. Lissens, Weckx. EVA Coach Van Den Borre had duidelijke richtlijnen en deze werden uitstekend opgevolgd door haar speelsters die enkel in het wedstrijdbegin het even moeilijk kregen. Bleyaert had weliswaar via een 7-m worp de score geopend maar na 7' leid de Tongeren met 1-3. Brixhe, weer bijzonder efficiënt af werkend, bracht Lebbeke langszij na 12' (3-3) en vanaf dan begon de thuisploeg aan een geslaagde demonstratie. Nog even kon Tongeren in de wedstrijd blijven (4-4) maar als Lissens Avanti vóór bracht stond er geen maat meer op het overwicht van de thuis ploeg. In verdediging bijzon der hard werkend en met een secure goalie Van Langenhove tussen de palen, liet Avanti de Tongerse aanval geen kans meer en als eerst Bleyaert, prachtig aangespeeld door de voortreffelijke Hermans, scoorde en daarna Brixhe van- op 9 m. bombardeerde werd de rust bereikt met een 8-4 voorsprong. Ook in het begin van de tweede helft bleef de thuisploeg sterk spelen. Ton geren had wel zijn pionnen verplaatst maar daar had dit Avanti helemaal geen last mee. Eerst Maes en daarna tweemaal Lissens zorgden voor 11-4 en het duurde tot de 40* minuut vooraleer Tongeren nog eens raak trof. Kort daar na ging het een tiental minuten minder vlot bij Avanti. Er werd in die periode nogal veel balverlies geleden en hiervan kon Tongeren gebruik maken om meer evenwicht in de wed strijd te brengen. Zes minuten voor het einde wees het score-1 bord 13-8 aan maar de thuis- iploeg zette een duidelijk orgel punt op hun prestatie door tijdens het wedstrijdslot nog drie pareltjes van doelpunten te scoren. Eerst A. Maes met een sprongworp en daarna twee echt prachtige treffers van K. Van Damme vanaf de linkerhoek. Nu, dit Avanti is niet bij voorbaat verloren te gen Hasselt in het kader van de kwartfinale van de Belgische Beker. Nopri Av. Lebbeke: M. Van Langenhove, J. Van Den Meersch, H. Bleyaert 2, L. Callens, K. Van Damme 3, Brixhe 6, A. Maes 2, L. Her mans, V. Lissens 3, N, De Rijcke, K. Biesemans, A. Segers. EVA Heren 1' nationale Zat. 14.2 te 20.15 u. Angleur-Avanti Buggenhout 2' nationale Zond. 15.2 te 17 u. Schaarbeek-E.V, Aalst 3' afdeling Zat. 14.2 te 20.15 u. Ajax Lebbeke-Alken 4' afdeling Zat. 14.2 te 19.30 u. HBC Dendermonde-Gent Zat. 14.2 te 19.45 u. Robuco Buggenhout-Wemmel Tand. 15.2 te 19 u. HC Lokeren-Rumstse Provinciaal Reeks 1 Zond. 15.2 te 15.15 u. Denderbelle-Waasmunster Zat. 14.2 te 17.10 u. Merchtem-Eeklo Zond. 15.2 te 19.30 u. Temse-DB Zwijnaarde Reeks 2 Zat. 14.2 te 21 u. Robuco Buggenhout 2-DB Zwijnaarde 2 Zond. 15.2 te 18.15 u. Gr. Bijgaarden 2-Ajax Lebbeke 2 Zond. 15.2 te 17.30 u. HC Lokeren 2-Berlare Dames 1' nationale Zond. 15.2 te 15.30 u. Overpelt-Nopri Av, Lebbeke 2' afdeling Zat. 14.2 te 18.15 u. Robuco Buggenhout-Opglabbeek Zond. 15.2 te 14.15 u. Haachtse-EV Aalst Zond. 15.2 te 18 u, O. Heusden-Nopri Av. Lebbeke 2 3* afdeling Zond. 15.2 te 16 u. Lokeren-RB Dendermonde Zond. 15.2 te 16.30 u. Squadra Fem. Lebbeke-Wevelgem Jeugdkalender Miniemen Zat. 14.2 te 15.45 u. Ajax Lebbeke-Waasmunster Zat. 14.2 te 14 u. DB Zwijnaarde-HC Lokeren Kadetten Zat. 14.2 te 14.30 u. Avanti Lebbeke-Gent Zat. 14.2 te 16.45 u. Ajax Lebbeke-Waasmunster Zat. 14.2 te 15 u. DB Zwijnaarde-HBC Dendermonde EVA BASKETBAL Basketbal. Grembergenaar De Kimpe wipt duidelijk hoger dan de Bolasspeler en kan de poging onderscheppen, (vh)

De Voorpost | 1987 | | pagina 26