Gemeenteraad Erpe-Mere: Zijn wegeniswerken nog noodzakelijk Erpe-Mere: Mare De Vuyst uit Burst volwaardig Dartskampioen 1 <Heemschut-Lede> met «Ken uw dorp VTB-Mere met de Nieuwe Snaar en nog veel meer Mere helpt zijn missionarissen A 2 - 13.2.1987 - De Voorpost Als we de gemeenteraadszitting volgen dan heeft het soms weinig zin om de wegen te verbreden, de putten te vullen of een stevige effen deklaag aan te leggen. Volgens de oppositie althans want die vergelijkt dergelijke werken nogal vlug met de aanleg van een expresweg. In sommige wijken beklaagt men zich over een hobbelig wegdek, rijk aan waterplassen, en als daar wat aan gedaan wordt, klaagt men dat er te snel zal gereden worden. Natuurlijk zijn we allemaal voorstander van snelheidsbeperking... zolang we zelf niet achter het stuur zitten. Wijzelf zyn een vat vol paradoxen. Openbare werken is een dienst pe-Mere, De kostprijs ervan eigeningen noodzakelijk zijn. die aan de gemeente een hele- bedraagt ongeveer 60.000 fr. Toch heeft de CVP-fraktie en- boel geld kost, vooral in de maar men zal ook van de gele- kele bezwaren. Men is wel ak- buitengemeenten waar heel genheid gebruik maken om de koord met het projekt voor wat kilometers straten moeten verlichting uit te breiden met wat het gedeelte in de woonzo- onderhouden worden, zonder vier gebogen palen. Ook werd ne betreft doch men maakt van nieuwe aanleg nog te een plan en bestek goedge- voorbehoud tegen het uitvoe- keurd voor de verlichting in de ren van de rest van de werken Langestraat te Mere na de uit- «omdat we het huidige rustige gevoerde wegeniswerken. In- karakter van het woongebied meentebestuur beslist om het tergem zal hier op dezelfde willen bewaren», tracé van de Martelaarsweg te manier te werk gaan en drie Volgens schepen De Graeve verlichtingspalen bijplaatsen. kan het nog wel duren en de w j. n a o werken zullen pas in 1988 een Wordt Beekstraat expresweg? r 6 aanvang nemen. Bovendien door toedoen van aangelanden Het Bovengedeelte van de verklaart hij: «De versmalling reeds op vijf meter gebracht. Beekstraat te Mere werd vorig van het rijvak zal de wegge- Een schriftelijk bezwaar hier- Jaar volledig hernieuwd en het bruiker automatisch tot een la- omtrent werd als ongegrond «lichtlopende» wegdek geeft gere snelheid verplichten en beschouwd omdat de persoon we' aanleiding om «op de pe- het betreft hier een landbouw- in kwestie niets in de voorge- daal te duwen». Voor dit jaar Weg waarop intensief verkeer stelde verkaveling te zien had. noS wil het gemeentebestuur onmogelijk is.» Over een re- Intergem heeft een vijfjaren- nu 0°k het gedeelte van de cent aangebrachte signalisatie plan opgevat om de veelvuldig Molenbeek af tot aan de Lin- aan de spooroverweg vergiste voorkomende spannings- dekouter van een effen weg- hij zich en werd hiervoor door schommelingen op het boven- dek voorzien want dit gedeelte raadslid Gijsels terecht gewe- gronds laagspanningsnet op te hgt in een erbarmelijke staat. zen. Maar toch hield de sche- vangen en deze ondergronds te Naast nieuwe riolering komt er pen vol dat de wegenwerken brengen. Terzelfdertijd wil een straat van vier meter breed aan de Beekstraat te Mere in men ook de kapaciteit aanpas- en de zoomwegen worden met goede aarde zal vallen bij de sen en een stap in die richting betonstraatsteen verhard, met dagelijkse gebruiker van deze zal men aanvatten over een daarbij uitwijkstroken om het weg, waarmee E. Bliki ander lengte van 170 m. voor de tweerichtingsverkeer te verge- maal niet akkoord ging. openbare verlichting langs de makkelijken. De totale kost- £)e oppositie zag haar voorstel Oudenaardsesteenweg aan de P^js wordt op 11,3 miljoen verworpen, zodat de meerder- overweg van het station te Er- geraamd ondanks er geen ont- heid daarop haar wil kon op dringen. Openbare werken In de begroting 1987 is er 1 miljoen frank voorzien voor dringend en buitengewoon herstel. Dit is nu het geval voor asfaltprodukten want na de winter moeten heel wat put ten gevuld worden. De aan koop van een eerste partij wordt geraamd op 500.000 fr. en met de andere helft van het voorzien bedrag heeft men be slist over te gaan tot de aan koop van 2.000 m2 betontegels en betonstraatstenen. De verbeteringswerken aan de Hollandstraat te Mere zal heel wat meer kosten want er is een faming van 2,6 miljoen voor gedaan. Verkeer en weersomstandig heden zijn er de oorzaak van dat de afwateringsgreppel is gaan verzakken met regelma tig wateroverlast tot gevolg. In de plaats van de oorspronkelij ke komt nu een 50 cm brede betongreppel naast het be staande wegdek en dit over een afstand van 375 m, waarbij ook de zoomwegen met beton straatstenen verhard zullen worden. Uitbreiding gemeentemagazijn Het gemeentemagazijn van spreken. Naar aanleiding van een verka- velingsaanvraag heeft het ge- Erpe op zeven meter te bren gen. Deze weg is in feite slechts één meter breed maar Onder het motto «Mere helpt zijn missionarissen» werd onlangs een organisatiekomitee gesticht waarbij een sa menwerking tot stand gekomen is tussen verschillende verenigingen van Mere. Vorig jaar reeds werkte men op die manier samen voor het welslagen van de Damiaan- aktie. Onlangs werd een kontaktvergadering belegd waarop tot een tiental verenigingen positief ingegaan waren. Voor deze geïnteresseerden werd door de voorzitter van het Davidsfonds een korte uiteenzetting over het projekt gegeven. Hieruit kon men afleiden dat de aktie zich tot een drietal aspekten bepaalt. In eersteinstantie zal meo in alle huizen van Mere een enkelvoudige folder verspreiden met het werkingsgebied waar de missionarissen van Mere zich op dit ogenblik bevinden. Daarnaast zal men een soort «kennismakingsbrochure» samenstellen en versprei* den. Dit omvat een korte omschrijving van de missionaris in kwestie en zijn of haar werkgebied. Zijzelf zullen aan het woord komen m de samenstelling van de teksten. De aktie zal zich toespitsen op een voordrachtavond met Tine Ruysschaert. Tot zover werden de taken reeds verdeeld en mits een goed gecoördineerde samenwerking moet deze geplande aktie positief resultaat opleveren. Een volgende vergade ring om de avond voor te bereiden gaat door in het Patronaat op donderdag 12 februari om 20 uur. Men hoopt dat ook nog andere verenigingen, die vroeger reeds uitgenodigd waren, deze keer eveneens zullen aanwezig zijn om hun medewerking te verlenen. JV Zopas verscheen van de heemkundige kring «Heemschut- jaarlijks het boeiend tijdschrift. Lede» het 14' jaarboekje «Ken uw dorp» - 1986. ontvangen. Zoals in de vorige 13 nummers heeft de heemkundige Dit kan: kring terug getracht om aan zijn lezers boeiende en "Door overschrijving van interessante informatie i.v.m. de gemeente Lede te ™°P r^u nrV 6 0286204-33 van de heemkundi- orengen. ge kringi Keiberg 26, 9310 Le- Vooreerst blikt erevoorzitter laat werd uitgebracht. de "?et ^e, ,Ver]r^gl^'n®' ïaar~ Marcel de Fruytier terug op de In het tweede deel wordt door ®Ï.J® "F' j akademische zitting van 7 sep- Gabriël Van den Nest de fami- bij volgende kernleden. lieband tussen Clara Pierre lm- Lidman Walter, Kas- pens, zoals haar echte naam 1®®,, Lede- tel- 053/ Erpe-Mere is ondergebracht in de gebouwen van het oud-ge- meentehuis van Erpe. Sinds de fusie heeft men er verande ringen gedaan om sanitair en kleedkamers in te richten zo dat de ruimte voor materialen steeds kleiner wordt. Dus moest men op zoek naar gron den die in de onmiddellijke omgeving te vinden zijn. Vol gens schepen De Graeve zijn die voorhanden achter het oud-gemeentehuis zelf, langs de Grote Zadelweg en dus in feite rechtover de gemeentelij ke eigendom. De bedoeling is om één hectare grond aan te kopen om er een «open maga zijn» van te maken, waar grint, zand en ander «liggend mate riaal» kan opgeslagen worden. De oppositie is het niet erg eens met dit projekt vooral omdat deze «heuvels» niet bij ster goed in het landschap zul len integreren. Daarom was de CVP geïnteres seerd of men deze zand- en andere hopen aan het oog zal onttrekken om toch een beetje in de natuur te kaderen. Dit zou dan gebeuren door het plaatsen van een omheining en groen scherm rondom de sta pelplaats. Dit kan de gewenste oplossing zijn maar toch was E. Bliki bevreesd dat men op dezelfde manier zou te werk gaan als bij de pendelparking te Burst. Daarom dringt hij er op aan om een meer uniforme samenstelling van het groen scherm te bekomen en de ca- moeflage tenminste estetisch aan te pakken. Alhoewel sche pen De Graeve hierop een po sitief antwoord gaf, stemden CVP-fraktie en onafhankelijk raadslid L. Van Durme toch tegen de princiepsbeslissing omdat zij het een schending van het agrarisch landschap vinden. Geen dossier maar wel een vonnis Op 16 januari 11. werd in Den- dermonde een vonnis uitge sproken waarbij de gemeente aan de ontwerper van het pro jekt Steenberg nog 4,7 miljoen aan erelonen moet betalen. Tegen het einde van deze maand moeten hierop voor 117.000 fr. registratierechten betaald worden, zoniet krijgt men er een geldboete boven op, gelijk aan het verschuldig de bedrag van de registratie. Daarom vroeg schepen De Lange een aanpassing van het uitgavekrediet op de begroting 1987 voor de post «procedure en vervolgingskosten». Toch wilde CVP-fraktieleider Bliki weten over welk vonnis het feitelijk gaat en wat het omvat. «In openbare zitting kunnen wij onze argumenten niet prijs geven want dit zou in de kaart van de eiser spelen, vooral in geval we beroep aantekenen» De CVP-fraktie had zich voor bereid en een informatieve tekst klaar met haar vizie op de feiten. Dit was enigszins te verwachten vermits heg op nieuw een facet van het Steen- berg-Projekt uitmaakte en men er zeker niet zomaar zou over heenstappen. De CVP bekeek het dus van uit haar hoek: «Het projekt Steenberg was in zijn beginfase een zwaar projekt dat nadien gevoelig werd afgezwakt. De ontwer pers hebben echter plannen gemaakt voor latere fazen die in de koelkast terecht kwa men. Het gemeentebestuur heeft deze plannen in ont vangst genomen en niet gewei gerd waardoor het recht op ereloon volgens de rechtbank ontstaan is. Het is nu blijkbaar de gewoonte dat de verliezen de partij eerst de registratie rechten moet betalen voor aleer het vonnis moet worden betekend. De gemeente weet op dit ogenblik nog niet over welk bedrag het gaat. «Aange zien de registratierechten 2,5 proc. bedragen van het toege wezen bedrag zal het vermoe delijk gaan over een bedrag van ongeveer 5 miljoen zonder de verschuldigde intresten wat ook al belangrijk kan worden gezien alles dateert van voor 1983». Steenberg blijft bijgevolg nog een tijdje in de aktualiteit en zal nog menig keer het voor werp van discussie uitmaken. Nieuwe vloer Lekken in de koudwaterlei- ding zijn de oorzaak dat de bevloering in de gemeen teschool te Burst zwaar be schadigd is. Om herstellings werken te verrichten moest de bevloering opgebroken wor den, waardoor drie klassen in het stof zitten. Om reden van dergelijke stofvorming en de daarmee gepaard gaande on hygiënische toestand, heeft het Ouderdomscomité aangedron gen om een nieuwe bevloering aan te leggen. Dit gebeurde dan tijdens de kerstvakantie en in de jongste gemeenteraad besliste men ook om verdere vernieuwing in die zin door te voeren. Men ging akkoord om nog een partij vloertegels en plinten aan te kopen. Politieke vluchtelingen Het probleem en de politieke vluchtelingen en het daaruit volgens probleem voor de ge meenschap op nationaal vlak, is al even goed bekend. Hier mee bedoelen wij dan de fi nanciële kant van dit pro bleem. Op basis van een ministeriële omzendbrief is het nationaal opvangcentrum voor politieke vluchtelingen overgegaan tot de spreiding van deze vluchte lingen over de gemeentelijke OCMW's. Dit resulteert in het feit dat volgens de geldende kriteria aan Erpe-Mere zeven tien vluchtelingen toegewezen zijn en waarvoor het OCMW verantwoordelijk is en dus moet zorgen voor huisvesting en geld. Het eerste kontingent kwam reeds in onze gemeente aan op woensdag 2 februari. Het zijn vijf Ghanezen die thans onder gebracht zijn in de opvangwo- ning De Breeckenaar te Erpe. Het gemeentepersoneel zorg de voor de materiële kant van de opvang door het aanbren gen van het hoogst nodige meubilair. Tegen het einde van het jaar is het mogelijk dat Erpe-Mere een maximum van 17 vluchtelingen herbergt. JV Erpe-Mere. Dartskampioen Mare De Vuyst ongekroond sportlaureaat, oefent verbeten om in de top te kunnen blijven (jv) Met Burstenaar Mare De Vuyst kan Erpe-Mere eens te meer prat gaan op een waardig kampioen, zij het dan ook in een discipline die men moeilik in een of andere sporttak thuisbrengt. Het dartsspel behoort uiteraard tot wat men pleegt de «passieve soort» te noemen en daarby zeker niet tot onze traditionele volkssporten behoort. Het is een Angelsaksisch produkt dat echter steeds meer door een zeker kategorie van mensen bij ons beoefend wordt, een sport in opgang. tember '86 en de tentoonstel ling «Lede in de jaren 1961- '66», aktiviteiten welke de be kroning vormden van het zilve ren jubileumjaar. luidt, en de Leedse tak v i de 21.51.69. Van de hand van Jozef De breide stamboom. familie Impens aangetoond, P Hondt Etienne, Keiberg dit aan de hand van een uitge- 26 L®de, tel. 053/77.33.. 6 Van H«.r> Moet C - Van den Nest Gabriël, Neef is er een artikel hande- Iedereen die dit wenst kan lid Steenstraat 150 Lede (secreta- lend over de bouw in 1895-96 worden van de heemkundige naaD- en de uitbreiding in 1951-52 kring «Heemschut-Lede» en van het Leedse gemeentehuis. Leraar geschiedenis en ama teur-archeoloog Walter de Swaef heeft het over het 2' gedeelte van zijn opgravingen in het Leedshouwken. Van gelegenheidsmedewerks ter juffrouw Anna Van Gyse- ghem, voormalig bestuurster van de vroegere meisjesschool op de Bellaert, kunnen we het verhaal over het ontstaan en de oprichting van deze meis jesschool lezen. Enigszins aansluitend hiermee is er het artikel van Etienne D'Hondt en Hubert Grysouille over «den Bellaert» waarin Ar thur De Kerpel, één der aan vankelijke bewoners, vertelt over de groei van deze wijk. In een tweede stukje van Jozef De Neef heeft deze het over het ontstaan en de herkomst van het Gesticht van Mesen. De laatste twee artikels zijn gewijd aan Clara Clairbert, stammend uit de Leedse tak van de familie Impens en wel licht de belangrijkste colora tuursopraan die België ooit ge- kend heeft. In het eerste hiervan- wordt, door de heer Jacques Fievez, waarnemend conservator van het muziekarchief van de Ko ninklijke Muntschouwburg, en door Gabriël Van den Nest, het leven en de loopbaan van Clara Clairbert belicht. Dit wordt aangevuld met een over zicht van haar belangrijkste rollen aan de Munt en een lijst van haar werk welk op fonop- Elk jaar durft de VTB-VAB afdeling Mere uitpakken met een grootse aktiviteit die telkens als hoogstaand kultureel mag beschouwd worden. Deze keer doen z(j dit weer maar dan met hun zusterafdeling uit Haaltert op 15 maart a.s. om 19 uur in de Berwinne te Haaltert. De «dart» of het werppijltje dat zijn oorsprong vindt in de krijgskunst, was reeds in de middeleeuwen bekend. Zoals veel van de toenmalige «werp- wapens» werd ook dit instru ment verdrongen door wapens met een doeltreffender vemie- tigingskoëfficiënt. Het gevaar lijk werppijltje verdween uit het strijdarsenaal toen het alles vernielende buskruit uitgevon den en in praktijk gebracht werd. Met de popularisering van de snooker gaat thans ook de dartssport in ons land dezelfde weg op. Ook deze laatste lief hebberij kojnt van over het kanaal waar in het begin van deze eeuw de huidige spelre gels vastgelegd werden en waar men tegenwoordig heel wat uren zendtijd in de TV voor heeft, iets wat bij de BRT nog geen ingang gevonden heeft. Na twee jaar aan de top De top tien is zeer aan elkaar gewaagd. In België telt men ongeveer 10.000 aangesloten leden bij de nationale Darts- Federatie. Er is een licentie nodig die recht geeft om ook aan beschermde wedstrijden deel te nemen van de BVB alsook open wedstrijden in het buitenland. Ook Mare De Vuyst uit Burst behoort tot deze elitaire groep en heeft zich in twee jaar tijd tot een gevreesd tegenstander ontpopt. Aan welke wedstrijd hij ook deelneemt, weet men dat hij tot de kanshebbers be hoort om de overwinning weg te kapen. Dit heeft men al meer dan eens moeten er varen. De nu 46-jarige Burstenaar was een paar decennia terug een uitstekend café-vogelpik ker, maar zoals de meesten stopte hij hiermee toen hij ge zinsverantwoordelijkheid kreeg. Op de vraag waarom hij zoveel jaren nadien met de «Engelse vogelpik» begonnen is, verklaarde hij: «Ik was in de café nogal trefzeker op de vo gelpik van bij ons en toen ik het Engels spel enkele keren gezien had, werd ik er door geboeid. Ik was de mening toegedaan dat ik daar ook mijn man kon staan en daar het meer een kompelitiesport be treft, wilde ik het wel probe ren». Hij sloot aan bij Secret Boys van Wetteren, een darts club waarvan hij toen het be staan niet kende. Ook het om gekeerde was waar maar nu weten ze het wel met een der gelijk kampioen in hun mid den. Na een maand was hij volledig ingeburgerd, mede door het goede onthaal en pri ma begeleiding van de club, alsook een intense training en toen won hij reeds zijn eerste wedstrijd te Berlare. Van toen reeds stond het vast dat hij ook in deze discipline een uitblin ker zou worden, maar dat hij dit gedaan gekregen heeft op een zo korte tijd is eveneens uitzonderlijk te noemen en be wijst zijn grote klasse. Palmares In zijn slechts tweejarige darts loopbaan heeft Mare De Vuyst al een benijdenswaardig pal mares bij elkaar gepikt. .Om dit te illustreren: een 25-tal overwinningen in de be schermde en gewone wedstrij den; daarnaast was hij meer dan tien maal kampioen, o.a. van de Rozenstreek Wetteren, de Cup 't Ros Beiaard Dender- monde; van het derde Durme-, Dender- en Scheldeverbond; hij won verder het ploegen- kampioenschap van Oost- Vlaanderen, koppelkampioen schap gemengd met Jacqueline De Meyer; won het drielan- dentornooi Nederland - Frank rijk - België (singles) en van dit laatste schreef men o.a.: Ook Mare De Vuyst liet zich op merken in het singles' gedeelte van het tomooi. Hij behaalde 16 punten van de totaal te behalen 20 punten en topt hiermee alle andere spelers en speelsters. Ook in Antwerpen werd hij provinciaal kampioen bij de singles heren A en al hoewel hij beweert dat ge mengd dartsspel zeer moeilijk is (omdat vrouwen nogal eens onzuiver werpen), toch won hij dit jaar de kampioenstitel met zijn partner Paffenholz. Vooral bij M. De Vuyst geldt de spreuk dat niemand sant is in eigen land en wat men van hem niet weet in Burst of Er pe-Mere is dat hij bij zijn kon- kurrenten een gevreesd darts speler is. Nochtans zijn zijn prestaties meer dan het ver melden waard, iets wat men zeker doet in het vakblad van de dartssport, ter gelegenheid van zijn verworven kam pioenstitel van Antwerpen waar hij o.a. A. Huys, die toch in 1985 kampioen van België werd in koppels, klopte: «Mare Balt de Vuyst... Hoe wel Antwerpen bij de A heren duidelijk een waaier van nieuw talent te bieden heeft, ging de eindzege toch naar Oost- Vlaanderen. Het was Mare De Vuyst die op schitterende wij ze primus werd in een erg sterk bezet deelnemersveld.» Ook op internationaal vlak is hij naam en faam gaan zoeken. Niet dat hij reeds tot de we reldelite behoort maar? toch nestelt hij zich reeds op een benijdenswaardige plaats op de ranglijsten, ondanks het feit dat hij er maar weinig aan wedstrijden kan deelnemen. Meestal weet hij er zich in de eerste vijf te plaatsen ook al zijn het open wedstrijden waaraan toch altijd 500 tot 1.000 dartsspelers aan deelne men. Een paar maand terug was hij in het Zwitserse Basel te gast bij «High Score Ram blers» waar hij derde werd bij de heren-singles, tweede in het dubbel-heren (samen met F. Devooght die hem trouwens als partner had omdat hij tot de besten behoort) en tevens zorgde hij er voor de «highest score». In Oostende werd hij in de open wedstrijd van j «Bown Open», een typisch En gelse wedstrijd, derde op 450 deelnemers. Andere interna tionale suksessen behaalde hij in Nederland en Duitsland. Hoe dan ook, in de persoon van Mare De Vuyst uit Burst, kan Erpe-Mere bogen op een groot kampioen, zij het dan ook in een door ons vrij onbe kende specialiteit maar die naar onze mening, binnen af zienbare tijd ook in onze streek meer populariteit zal verwerven en wellicht tot de volkssport gaat behoren en het pikken op de «gewone blok» eerstdaags zal vervangen. JV. u^:imrvrv> Dat de avond met De Nieuwe Snaar georganiseerd wordt in samenwerking met de VTB- VAB Haaltert is niet zozeer om financiële redenen dan wel om reden van de best geschikte akkommodatie. Dat men die moeilijk in Erpe-Mere vindt is een feit en daarom maar naar de Middelkouter in de geken de zaal Berwinne, waar al meer van dergelijke goed be zette avonden plaats vonden en waar de nodige ruimte be schikbaar is om een dergelijk optreden te waarborgen. Misschien biedt de nieuw ge plande sportzaal in Steenberg een uitkomst voor de toe komst, vooropgesteld dat ze genoeg polyvalent zal zijn om er ook grote aktiviteiten te laten doorgaan. Alhoewel de infrastruktuur voor kleinscha lige projekten er enigszins op vooruitgegaan is, toch is er voor de grootschalige projek ten alleen maar de raadszaal die uiteraard voor «eigen ge bruik» bestemd is. De Nieuwe Snaar In ons land treedt deze groep vooral op in Brabant en Lim burg en het is dus een enige kans om ze bij ons bezig te zien, dit vooraleer ze op toer- nee trekken naar Duitsland. Met hun nieuw spektakel «La- La» hebben zij in Nederland furore gemaakt. Zij brengen een internationale theatershow die borrelt van muziek en mi miek. De groep is slechts uit een trio samengesteld en toch bieden zij een verscheidenheid van alle genres die men op de planken brengt. Zij zijn zowel thuis in de stijl van de smartlap als in deze van de rock en al wat er rondom hangt. Als in grediënten bezigen zij een gamma van internationale ar tiesten maar daarnaast bren gen zij eigen werk dat een en al echte originaliteit is. Met aller hande attributen scheppen zij een verfrissend spektakel «dat zwerft tussen slapstick en thea ter, pop en kabaret». Het animerend trio is samen gesteld door Kris de Smet met zijn hobo, Jan de Smet die akkordeon speelt en de violist Geert Vermeulen. De nieuwe show die zij in onze streek brengen is geslaagd dank zij de kombinatie van hun drie stem men die zij op het gepast mo ment met hun instrumenten mengen of afwisselen. Zij zijn bedreven op hun instrumenten die in deze show de voorrang krijgen op de gezongen teksten en daarbij het clowneske een tweederangsrol laten spelen. Op initiatief van VTB-VAB Haaltert en Mere wordt een enige kans geboden om deze lolbroeken te komen bewon deren in de zaal Berwinne te Haaltert op 15 maart a.s. om 19 uur. Kaarten te bestellen bij de vertegenwoordigers of de bestuursleden, evenals in de jeugdhuizen Dido te Erpe en De Spin in Haaltert. Toe gangsprijs bedraagt 200 fr. voor leden of bij voorverkoop. Nevenprogramma Op 13 februari te 20 uur in het Hof ten Dale te Mere, organi seert de VTB afdeling een dia- en vertelavond in samenwer king met het Davidsfonds en het Vlaamse Centrum. Staf Versluys is er te gast en zal beelden tonen van zijn zeil tochten op de verschillende zeeën. Daarbij zal de oceaan zeiler ook sterke, maar echt gebeurde verhalen doen over zijn avontuurlijke tochten. Liefhebbers van de ski krijgen op 15 februari de kans om nog eens te langlaufen in de Ar dennen. Men vertrekt aan de ke/k te Mere om 7 uur. Voor deze eendagstrip betalen de lellen VTB 640 fr. en andere liefhebbers 750 fr., maar wie eigen skimateriaal meebrengt, betaalt 200 fr. minder. In het bedrag is de reis, verzekering en initiatie inbegrepen. Wie meer wil weten over het behalen van een rijbewijs wordt uitgenodigd in het Pa tronaat te Mere op donderdag 19 februari om 20 uur. Deze avond wordt georganiseerd in samenwerking met de BGJG en men kan er o.a. kennis maken met alle mogelijkheden om een rijbewijs in handen te krijgen: de vlugge weg of de volledige rijschoolopleiding; het sociaal rijbewijs, de oplei ding met een scholingsbewijs; de gedeeltelijke opleiding of vervolmakingslessen; het rij bewijs voor het besturen van een bromfiets, vrachtwagen, autobus of een aangepaste wagen. Tijdens deze informatieavond kan men heel wat kennis op doen om later zelf deel uit te maken van de steeds groeiende verkeersfamilie. Deze avond kadert in feite in de aktieweek voor verkeers veiligheid die plaats heeft van 23 tot 28 februari. Hiervoor zijn lessen voorzien en een fietsenkontrole bij de leerlin gen van de Sint-Jozefsschool. Daarnaast is er ook nog een didaktische tentoonstelling van de werkgroep verkeersveilig heid. Tenslotte zal op zondag 22 fe bruari van 14 tot 20 uur, in het Hof ten Dale te Mere, de tra ditionele vakantiebeurs plaats hebben die dit jaar meer als een «opendeurdag» opgevat werd. Er zijn stands van Oos tenrijk, Yoegoslavië, binnen landse WV's, VTB-Reis- dienst, touroperators en naast j het bijwonen van een doorlo-j pende videovoorstelling kan men gratis dokumentatie be- j komen. Tussen 14 en 18 uur kan men er bovendien kennis maken met de ultramoderne «Hotelcoach». De toegang voor deze aktiviteit is gratis. Ook kondigt men nu reeds een zeer belangrijke en interessan te avond aan met als gast vrouw, kunstenares Tine Ruysschaert. Zij was reeds vroeger te gast in Mere maar; nu komt zij met een nieuw programma dat «Hugo Claus; en de vrouw» heet. jy Volgens bepaalde bronnen zou in de Oekraïne een katolieke kerk zijn omgebouwd tot een museum waarin de geschiede nis van het atheïsme wordt tentoon gesteld. Het gaat om een 18' eeuwse kerk die be hoorde tot het klooster van Sjervonograd. In' het midden van de kerk staat nu een stand beeld van een man met een boek dat als titel draagt «Eer het volk, niet God». Van 1 tot 14 maart heeft hc: zevende internationaal festivï van Dommelhof plaats. He: gaat om een groots opgeze' poppenfestival dat in Neerpet wordt gehouden en dat wijd el zijd bekend is. goei neel Dez gele dig; sche kenr In e nolo het veau Kled derd dern Wel

De Voorpost | 1987 | | pagina 2