HAMSE SPORTRAAD HAD RIJKE KEUZE! STEKENSE SPORTRAAD VERKOOS LAUREATEN >5 - De Voorpost - 13.2.1987-31 Er was zeer veel belangstelling in de sporthal Meulenbroeck voor de uitreiking der prijzen van sportverdienste, een organisatie van de Hamse sportraad. Eerst werden de nieuwsgierigen vergast op een in Hamme zelden geziene rolstoelbasketbalmatch. Daarmee wou de sportraad tonen dat ook minder-validen gerust aan sport kunnen doen. Voor deze demonstratie waren dan ook twee topploegen uitgenodigd: Zele en Brugge, twee ploegen die aan de kompetitie meedoen in eerste nationale. Voor vele sportliefheb bers was dit zeker een aangename verrassing. Nadien was er een optreden van tumgroep De Greves van het Sint-Jozefsinstituut in Hamme. De laatste jaren heeft deze vereniging zich ontpopt tot een echte keurgroep. Men tracht er niet alleen "kerntum- waarin hij na een uur spel Nico toegevoegd. Claessen moest vervangen. Kampioenen Aan de 1-U achterstand kon de Uiteraard werden de sport- Lokerse aanvaller ook al niet lui gehuldigd die in de loop van veel meer veranderen. Toch vorig jaar nationaal kampioen was hij tevreden over zijn in- werden. Zo was er Johan Da- damfort die nationaal kam pioen van de Posterijen werd in de honderd meter vrije slag en de honderd meter school slag. Frankie Apers, motocros ser sinds 1980, werd Belgisch kampioen bij de inters in de 250cc-klasse in de M.C.B. Bij de ruiters werd Benny Claus kampioen in de oriënta- tieritten en Bart Geerinck in de vhicht. Ook de lopers kwa men aan hun trekken. Gino Van Geyte werd gelauwerd omdat hij de titel veroverde op de 3.000 meter bij de juniores en Luk Peerlinck omdat hij tweede werd in het nationaal kampioenschap over 5000 me ter. Tenslotte was ér nog wind- surfster Christel Smet die ook met een nationale medaille mag pronken. Hamme. Tijdens de uitreiking van de prijzen aan de sportlaureaten gaf de Getrouwheidshondenklub "Onder Ons" een felgesmaakte demonstratie (vh) sters" op te leiden, ook het massa-turnen krijgt voldoende aandacht. De demonstratie van deze meisjes was geweldig en bij dit kleurrijke spel spaar den de toeschouwers hun ap plaus niet. Voor de voetballiefhebbers waren er gesprekken voorzien met de broers Dimitri en Di- dier M'Buyu, fanionspelers van eersteklasser Lokeren. Vooral Dimitri kwam de laat ste tijd in het licht van de schijnwerpers te staan door zijn debuut als Rode Duivel tijdens de vriendschappelijke wedstrijd tegen Portugal, HVV Hamme. In de kategorie der I zwemklubs kwam zwemklub Jastremski als laureaat uit de bus. De voorzitter nam de "honneurs" waar vh) want het is immers niet de Ti m.WVi gewoonte dat Guy Thijs zijn oog laat vallen op een speler uit een "provinciale klub" als fTX. Lokeren. w Gesmaakt werden zeker de demonstraties door de hon- denklubs "De Trouwe Hond" SSPsSBÖSm iL cn "Onder Ons", voor velen It5j> MKm opnieuw een verrassing. De mHs pjp» afdeling 'africhting' van deze (B8»S klubs kreeg in 1982 zware WmW&H klappen en daarom verander- Hamme. "De Trouwe Hond" dc. dc. ""J? he' trrnr van werd laureaat van de verent- schoud" v»n 5" «f™htmgs- Cf programma werd enkel de ver- gingen. De voorzitter mocht dediging overgE„omeni maa[ ae beker in ontvangst nemen het zeer populaire gehoor- (yh) zaamheidsprogramma werd Sportverdienste Met belangstelling werd uit gekeken naar de uitreiking van de prijzen voor sportverdien ste. De bekers en diploma's werden overhandigd door bur gemeester Baert, de schepe nen Van de Casteele en De Graef en sportraadvoorzitter Albert Pieters. Willy De Lathouwer presenteerde de avond en las de namen der laureaten voor. Voor de reeks A (sportman, sportvrouw, sportgroepering of dier) waren er drie kandidaturen binnenge lopen. Uiteindelijk is de keuze gevallen op de hondenklub De Trouwe Hond, tweede werd de andere hondenklub Onder Ons, meer bepaald Luc Mette- penningen, Derde was Paul Praet, stichter en al tien jaar voorzitter van de Hamse Neer hofvrienden. In de reeks B (sportvereni gingen) kwam zwemklub Jastremski als eerste uit de bus voor judoklub Jitsu Kwai en het tweede team van kaatsklub Rap en Vlug uit Kastel. In de reeks der individuelen viel de keuze op zwemmer Johan Da- damfort die het haalde voor Frankie Apers (motocross) en Sandra Van Uytfanghe (judo). Tenslotte was er nog de hoofdprijs voor sportverdien ste voor diegenen die zich door langdurige inspanningen inge zet hebben voor hun sport. Er waren maar twee kandidaten. Door de sportraad zelf werd daar in laatste instantie nog Louis Coppens aan toege voegd. Louis is iemand die vooral rond het basketbalveld aktief is. Hij haalde het voor Karei De Wilde (kaatsen) en Emiel Herreman (voetbal). Burgemeester Baert dankte na deze uitreiking bijna ieder een die in de zaal aanwezig was: Willy De Lathouwer voor zijn vlotte presentatie, de sche penen van sport en toerisme, de sportraad die dit allemaal realiseerde en al de sportlui die door hun talrijke aanwezigheid de populariteit van dit gebeu ren onderstreepten. De burge meester belichtte dan nog even het belang van deze gemeen telijke sporthal, die een goed volzet uurrooster heeft en waar er aan sport kan gedaan worden in optimale omstandig heden. (H.V.C.) Een van de belangrijkste taken van de sportraad is ieder jaar opnieuw de laureaten van sportverdienste te kiezen. Het is een feit dat deze verkiezing ieder jaar aan interesse wint. Vooral sedert de Sportraad de proklamatie verbonden heeft aan een sportvedettenavond in de gemeentelijke sporthal Meulenbroek. Verleden jaar was deze sporthal daarvoor trouwens helemaal volge lopen. Om verschillende redenen heeft de sportraad geopteerd om de verkiezing van deze prijs van sportverdienste te doen gebeuren een paar uren voor de afkondiging ervan. Of dit de goede methode is wordt door velen in twijfel ge trokken. Voor de reeks A individuelen liepen slechts twee kandidatu ren binnen: Paul Mettepenningen, Hol lands Hof 19. Deze knaap is lid van de hondenschool «Onder Ons» Hoort. Met zijn hond een Slovenky Ctivac, Indra of the Gloaming die geboren werd op 17 maart 1984 kon hij de volgende titels behalen: kampioen van Luxemburg (23 maart 1986), kampioen van België en internationaal kam pioen. Paul Praet (vzw Hamse Neer hofvrienden). Deze voorzitter van de aktieve klub stichtte deze vereniging in 1977 met een zevental leden. Wat hij in die tijdspanne van tien jaar voor zijn klub heeft verwezen lijkt is moeilijk neer te schrij ven. Hij zorgde voor het ver werven van een eigen klub- huis, richtte een drukkerij in voor het drukken van eigen tijdschriften, organiseerde ie der jaar de kleinveeteeltshow, enz. een man waarmee de klub valt of staat. In deze reeks bij de verenigin gen kwam amper één kandida tuur binnen: De Trouwe Hond. Gedurende meer dan 36 jaar is deze klub zeer aktief gebleven met een of meer jaar lijkse wedstrijden. Een stevige werking lag aan de basis van de fikse uitgroei van de klub die nu al 136 leden telt. In 1978 mocht ze onder grote belang stelling de Grote Prijs van Bel gië organizeren. In 1982 scha kelde ze over naar het populai re gehoorzaamheidsprogram ma, dat een daverend sukses betekende. De belangstelling was zo groot dat ze inschrijvin gen moest weigeren. In 1983 kon ze een eigen terrein vero veren in de Veldstraat. Dat deze klub aan sociaal dienstbe toon doet is duidelijk: elke jaar nodigt ze de bejaarden uit die in de omgeving wonen op gratis koeken en koffie. In de tweede reeks (sportman of sportvrouw en sportvereni ging volgens de prestaties van het afgelopen jaar) kwamen de volgende kandidaturen bin nen: Veerle Smet, Broekstraat 266A. Ze is 18 jaar oud en lid van de wielertoeristenklub «De W uiten». Gedurende het voorbije seizoen heeft ze niet minder dan 5.238 kilometer af gelegd met de fiets. De zwaar ste etappes waren: Parijs - Roubaix 245 km, Monschau- St.-Niklaas 260 km, Ronde van Vlaanderen 220 km, Omloop van het Waasland 150 km. Johan Dadamfort. Amper 16 jaar oud heeft deze zwemmer al heel wat prestaties geleverd. Hij werd kampioen van België op de 1.000 meter en meer. Distriktkampioen in meer dan vijf disciplines: 100 m vrije slag, 200 m vrije slag, 200 m wisselslag, 100 en 200 m. schooslag, 400 m. vrije slag, 400 m. vrije slag. Verschillen de tweede plaatsen. Verder nog nationaal kampioen der Posterijen op de 100 m. vrije slag en 100 m. schoolslag. Franky Aspers. Deze knaap is motocrosser sedert 1980 en heeft in die tijdsspanne al heel wat verwezenlijkt. Het voor bije jaar was bijzonder suk- sesvol. Hij haalde niet minder dan 15 overwinningen binnen. Verder nog verschillende ere plaatsen. Maar jammer genoeg werd zijn carrière dit seizoen vroegtijdig afgebroken door een valpartij waarbij hij een ernstige kwetsuur opliep. Sandra Van Uytvanghe, Kruis beeldstraat, is al tien jaar ak tief in de judowereld. Als acht tienjarige moest ze kampen bij de seniores en de zware kate gorie -72 kg. Ze behaalde heel- wat ereplaatsen: Waarschoot en Herentals 2e plaats, Koer- sel 3e plaats, le in het kam- fdoenschap van Vlaanderen, nt. beker van de Fruitstreek derde plaats, Trofee van Vlaanderen: derde plaats, Kemzeke: le plaats. In het begin van dit jaar haalde ze zoveel punten dat ze straks mag deelnemen aan het eksa- men voor de zwarte goidel. Nancy Kinders, Hooirt 17. Dit lid van judoklub Jitsu Kwai haalde dit seizoen een eerste plaats in Kemzeke en Opglab- beek, een derde plaats te Turnhout en Temse. Verder een eerste plaats in het kam pioenschap van Oost-Vlaande ren en een tweede plaats in het kampioenschap van België. In de afdeling verenigingen lie pen niet minder dan vijf kandi daturen binnen: Hamse zwem- club Jastremski. Het aantal le den verdubbelde in het voor bije jaar. Van de 180 leden groeide dit uit tot 360 leden. Het is niet gemakkelijk voor deze klub om haar aktiviteiten te bestendigen. Immers tijdens de winterperiode is ze ver plicht haar wedstrijden in Sint- Niklaas te laten doorgaan. Ve le Hammenaars zijn omwille van deze aktivitieten echte wa terratten geworden. Het suk ses is ook zeker te danken aan de veteranen-afdeling die mee doet aan wedstrijden. De klub is verder regelmatig aanwezig op de distriktkampioenschap- pen. Op 31 wedstrijden dit jaar haalde ze 69 medailles binnen. Ook in het buitenland was ze te gast. Karateklub Chikara. Deze' klub heeft een mooi seizoen achter de rug. Verschillende leden kregen het attest van Bloso als topsporter. Dit wa ren bij de beloftevolle jonge ren: Hans Hobert, Yoeri Sme- kens, Peggy De Block, Isabelle Salvatore en bij de federale elite Ivan De Windt. Kaatsklub Rap en Vlug uit Moerzeke-Kastel. Deze klub werd kampioen in Lagere II van het gewest Aalst-Dender- monde, kampioen van Vlaan deren na twee overwinningen tegen Welle Cambrinus, de kampioen van het gewest Ge- raardsbergen-Ronse. Verder werd ze vice-kampioen van België na een zware eindronde tegen de kampioenen van Bra bant, Henegouwen en Namen. Judoklub Jitsu Kwai bestaat al 15 jaar en telt op dit moment 125 leden, waarvan er 62 jon ger dan 14 jaar. Verleden jaar was ze op niet minder dan 24 manifestaties te gast en heeft zelf driemaal een tornooi geor ganiseerd. De damesploeg werd provinciaal kampioen en de heren werden derae in het regionaal interklubkampioen- schap. Op het individuele vlak haalden ze een tweede plaats in het nationaal kampioen schap, op het regionaal treffen haalden ze zes plaatsen binnen tussen de eerste vijf. Op de officiële tornooien kwamen de Hamse judokas niet minder dan 17 maal op het hoogste podium. Ji-Jitsuklub Bujin. Voor een klub zoals deze, die niet kan meedoen in de kompetitie, is het een meoilijke zaak zich voor te stellen voor de ge meentelijke prijs. Ze kan wei nig ronkende uitslagen of titels voordragen. Sedert vijf jaar bestaat deze klub die getraind wordt door Willy Wille, derde dan jiu-jitsu. Deze knaap traint de klub volledig gratis. Er werden in de klub al vier zwarte gordels gevormd, Het is een volledige liefhebbersploeg want alle kosten voor wat ooit worden door de leden volledig zelf betaald. Tenslotte is er nog de Prijs van Sportverdienste volgens jaren lange verdiensten. Emiel Herreman: een van de meest markante voetbalfigu ren die Hamme ooit heeft ge kend. Op 16-jarige leeftijd speelde hij voor het eerst in het elftal van Vigor Hamme en dit tegen Club Brugge. Werd opgeroepen voor ae Heizei- trainingen en speelde met de juniores van België, wat men nu de UEFA's zou noemen. In 1959 werd hij overgeheveld naar Daring Brussel (ere-afde- me en speelde bij de Jonge Wuitens. De laatste tijd houdt hij zich bezig met de jeugdop leiding. Karei De Wilde: het boegbeeld van de kaats- sport in Hl e opsli„ me-Zoggc, waar hij tot de top sport in Hamme en omgeving. Zijn eerste opslagén bij de kaatssport deed hi] bij Ham- ling). Na zes jaar ging hij naar RS Vevignies (Luik). Na twee jaar kwam hij terug naar Ham figuren behoorde. Zijn faam zou verder reiken dan de loka le grenzen en hij was een zeer begeerde speler. Maar hij bleef trots vele vorstelijke aan biedingen zijn Eendrachtploeg trouw. De laatste jaren woon de hij in Moerzeke-Kastel en zou daar Rap en Vlug verster ken en deze formatie laten uit groeien tot een van de besten uit de reeks. Louis Coppens, in Moerzeke wonend, heeft zich vooral in dc basketbalsport verdienste lijk gemaakt. Was schier van bij de geboorte van Kangoe roes spelend lid. Na een poosje zou hij in zijn eigen gemeente een nieuwe klub oprichten en gedurende meer dan vijfen twintig jaar zou hij de grote pioniers worden van deze klub. Hij wbb er duivel-doct- al. En alsof dat nog niet vol doende was werd hij nog scheidsrechter, zetelde in het provinciaal bestuur, enz. Wie aan Bavo-Mocrzekc denkt weet dat achter deze ploeg Louis Coppens staat. HVC Hamme. Johan Dadairtfort van zwemklub Jastremski werd individueel laureaat (vh) .«w>- Het loopt de spuigaten uit met die informatie van de gemeentelijke Sportraad van Stekene. We ontvangen als persvertegenwoordigers tegenwoordig zó veel mededelin gen van deze raad dat we de informatie bijna niet meer kunnen verwerken, laat staan kunnen gepubliceerd krij gen. Enkele dagen geleden vonden we in onze bus alweer een "degelijk opgestelde" persmededeling van de gemeen telijke sportraad. Met de mededeling dat tijdens de algemene vergadering van de sportraad op donderdag 22 januari 1987 volgende personen werden verkozen als sportlaureaten 1987. Deze briefwisseling - de persvertegenwoordigers zijn inderdaad niét welkom tijdens de algemene ledenvergaderin gen - volgt bijzonder kort op de vorige, want pas vier maan den geleden ontvingen we in derdaad een verslagje van de statutaire vergadering van de raad. Het was wel een mini- verslagje in eenonmogelijke en té beknopte stijl zonder échte nieuwswaarde dat ons bereikte met een drietal weken vertraging. Maar ja, de inten tie was er. Sportlaureaten We geven de inhoud van de mededeling van de sportraad natuurlijk wél, want in het tegenovergestelde geval zou den we de laureaten niet geven waar ze recht op hebben. Ze werden tenslotte verkozen •door een paar tientallen ver tegenwoordigers van Stekense sportverenigingen. Als sportvrouw van het jaar 1986 werd Els De Leenheer uit de Abdijstraat 33 verkozen. Ze haalde het van Kathleen Van Guyse uit de Vlasroot- straat 83, die gouwkampioene artistiek en Olympisch turnen is bij de seniores. Els De Leen heer is provinciaal kampioene hoogspringen bij de scholie ren, werd derde bij de nationa le kampioenschappen "in door" en vijfde bij de Belgi sche kampioenschappen in open lucht. Ze is trouwens op genomen in de selektie voor de nationale trainingen. Marcel Selis, een allround wielertoerist met diverse on derscheidingen met weerklank en Geert De Witte, gouwkam pioen artistiek en olympisch turnen, grepen naast de titel van sportman 1986. Deze ging naar wielrenner Danny Jans- sens, die bij de liefhebbers (BWB) een prachtseizoen reed: 11 overwinningen, 10 keer ty/eede, 41 keer bij de eerste 10 en ereplaatsen in di verse belangrijke wedstrijden.. Hij was onder meer 5de in het nationaal kampioenschap (I) en werd vice-provinciaal kam pioen. Vier klubs zagen zichzelf kandidaat-iporric/u6 1986 van Stekene. Liefhebbersvoetbal- klub FC Atlantic (kampioen 15de Tornooi van Stekene), Turnkring Reynaert (25-jarige tumklub met 350 leden die 24 medailles behaalden) en WTC De Sneltrappers (aktieve wie lertoeristenklub met 50 fiet sende leden, die 4 eigen orga nisaties realiseerde) werden net niét verkozen. Het waren de preminlemen A van Voet balvereniging Straatje die het haalden. En dus niet de "Jeugd VV Straatje" zoals ons door de sportraad werd meegedeeld. Deze jeugdige spelertjes vorm den een ploeg van kameraden, legden beslag op de tweede plaats in kompetltieverband waarbij méér dan 100 doelpun ten werden gescoord in 20 wedstrijden. Daarnaast namen de prc-miniemen van 't Straut- je deel aan 5 tornooien. Ze wonnen ze alle vijfl Voor dc Sportverdienste ten slotte zal Etlenne Van Guyse worden voorgedragen aan het gemeentebestuur. De heer Van Guyse (dc enige kandi daat trouwens) is reeds 25 jaar de aktieve turnleider, sekreta- ris én stuwende kracht van en achter Turnkring Reynaert. Hij is bovendien nog jurylid in de turnbeweglng, redaktielid van het tijdschrift "Salto" (tur nen uiteraard) en ondervoor zitter van het gewest Waasland én van de technische kommis sie Olympische gymnastiek van de gouw Oost-Vlaande- ren. len Vrijdag 13 februari 1987 zul- n deze laureaten worden ge huldigd én zullen ze hun trofee krijgen in de cafetaria van de gemeentelijke sporthal. Een nulde die begint om 19.30 u. Van harte proficiat aan de laureaten én aan de bijna-lau- reaten... (m.o.) Hamme. De Belgische kampioenen op een rij: Geerinck en Claus voor de paardensport, Bart Van Geyte en Luc Peerlinck /„li (atletiek), Johan Dadamfort (zwemmen), Apers (motocross), Luc Mettepenningen (hondenklub), de zusjes Isabelle en Hamme. Alle laureaten van sportverdienste tesamen. Ook de tweede en derde werden gehuldigd (vh) Claudia Salvatore en windsurf ster Christel Smet (vh)

De Voorpost | 1987 | | pagina 31