in KTA Aalst Karnaval beroert zelfs de gemeenteraad te Aalst Chlli-avond in «'t Kapelleken» Nieuwerkerkse vuilnisbelt moet dicht Startavond Broederlijk Delen in Aalst Aan Sint-Jobskerk geparkeerde schoolbus storend? Aalst centrum coronaire chirurgie Geïntegreerd management aan de beurt De Voorpost - 13.2.1987 - 3 zal de het ok» JV. aast: ulo kan be-j uur; nnis| erne gang »san-; gast-1 Tine; eeds maar ïeuwj Zlaus, JV ft hc estiv? He pgeze :erpel zijd et In het Koninklyk Technisch Atheneum aan de Ledebaan beleefde Oost-Vlaanderen vanaf verleden vrijdag en dit gedurende drie weken een unicum. De ambulante «machi neklas» van een Mechelse firma was er inderdaad op bezoek. Waar vroeger - en uiteraard ook nu nog - het de scholen waren die zich naar de bedreven richt(t)en komt het bedryf nu naar de school. Bedoeling is de reusachtige kloof tussen de schoolse oplei ding en de realiteit in de be drijven te overbruggen. Afge studeerden van de afdeling konfektie die in het KTA nu wel niet met machines uit om a's tijd werkten, maar wel met reeds geavanceerde apparaten, kunnen inderdaad niet over weg met eigentijdse, momen teel omwille van de produktivi- teit in de bedrijven gebruikte machines, als bvb. gesofisti keerde overlocks, machines met perslucht en niet in het minst, computergestuurde ap paratuur. De leerlingen van het laatste jaar kunnen nu drie weken lang met deze machines wer ken, kennismaken en inoefe nen zodat ze eens in de reali teit van de ateliers of bedrijven niet totaal uit hun lood worden geslagen. Een must Uit recente studies over be leidsopties voor de nabije toe komst i.v.m. de kwantitatieve en kwalitatieve aspekten van de tewerkstelling in de konfek- tiesektor door Prof. Coetsier blijkt, dat bijna 1% (0,93) van de aktieve bevolking in de konfektie werkt. Vlaanderen neemt hiervan 82% voor zijn rekening. Hieruit kan men af leiden dat, vooral in Vlaande ren, de werkgelegenheid voor goed opgeleid konfektieperso- neel vrij gunstig is. Deze scktor heeft degelijk op geleid personeel dringend no dig; aanpassingsvermogen, scheppingskracht en beroeps kennis zijn belangrijke eisen. In een tijd van versnelde tech nologische evolutie stelt zich het probleem van de aanpas sing van het onderwijs aan de Belgische industriële realiteit, waarin een hoog kwaliteitsni veau nagestreefd wordt. Kledingscholen hebben het in derdaad lastig om degelijk mo dern materiaal aan te kopen. We hoorden spreken van som men van 140.000 en 380.000 fr. per machine. Uiteraard niet betaalbaar door een school. Doet de firma deze tegemoet koming aan scholen - het ligt in de bedoeling het hele land ermede te doorkruisen - wel licht is deze inspanning niet totaal belangloos, het blijft al leszins waar dat de begeleiding met aktuele apparatuur een pluspunt is en een verbreding van de horizon van laatstejaars die kunnen vermoeden, als het geluk hen tegenlacht, met wel ke machines ze zullen te ma ken krijgen. Geleidelijk Dat, zo men de slogan «de school voor het leven» nog meer slagkracht wil verlenen, is men uiteraard aan vernieu wing toe. Vanzelfsprekend ge leidelijk. In het KTA volgde mw. Van Wesemael met andere leer krachten een maandenlange stage in het machinebedrijf en deelde daarna in eigen kring de ervaringen en de er opgeda ne tips mede aan collega's. Anderzijds is het zo dat ver schillende leerkrachten reeds bijscholingsstages in bedrij ven volgden. Werkgroepen «school-industrie» kwamen tot stand en er ontstond een echte symbiose «school-bedrijf». Alleszins vormt deze ambulan te machineklas een positieve faktor in de geleidelijke over brugging van een al te grote kloof tussen theorie en werke lijkheid. In de rand van ons bezoek aan het KTA konden we nog ver nemen dat het Domein Schelf hout in de Zonnestraat zal worden ingericht als oefenres taurant voor de opgerichte af deling hotel. Men wil er alles zins niet mede in het vaarwater van de horeca terechtkomen en zal zich beperken tot het klaarmaken van eetmalen voor het eigen personeel. LH Op dinsdag 17 februari om 19.30 u is er startavond voor de aktie van Broederlijk Delen. Alle medewerkers aan de aktie Broederlijk Delen worden op deze avond uitgeno digd. Jeannine De Beleyr, die zelf reeds meerdere keren in Haiti was en meewerkt^ aan een alfabetisatieprojekt zal aan de hand van dia's vertellen over de projekten die wij voor onze aktie hebben gekozen. «Bon Nouvel» een Haitiaans tijdschrift in het Kreools heeft veel gedaan voor de ontwikkeling en bewustwording van de inwoners van Haiti. De startavond gaat door in de feestzaal van de St. Annaparochie. Daar zal ook allerlei infomateriaal aanwe zig zijn dat we die avond kunnen aanschaffen en meene men. Iedereen is welkom. We verwachten u. «Met bon nouvel komt Haiti uit de knel». «De aarde behoort aan allen, honger hoeft niet». Op de Kapucijnenlaan staat aan de Sint-Jobskerk regelma tig een schoolbus geparkeerd. Nogal wat personen vinden dat aan die kerk een storend element. Uit het door de stadspolitie Aalst. Voor Popoll geen makkelijke opdracht en voor ons zelfs gewoon onmogelijk want welke karnavaleske heren gaan achter deze maskarade schuil (a) Aalst. Popoll neemt de gelukwensen van zijn supporters in ontvangst (a) gedane onderzoek blijkt dat deze bus: - eigendom is van het Minis terie van Nationale Opvoeding en Nederlandse Kuituur te Brussel; - ingezet wordt voor het ver voer van de kinderen van en naar een afdeling van de basis school, ondergebracht in de lokalen van het Kapucijnen- klooster; - zijn parkeerplaats heeft op de verhoogde berm, nabij de schooluitgang; die plaats is ze ker geschikt en is bovendien overeenkomstig de wettelijke bepalingen voorzien van het verkeersbord met de figuur E 9a. Volgens de politie is het parke ren er niet storend. De huidige regeling houdt rekening met de veiligheid van de kinderen aangezien het thans mogelijk is op een veilige manier de bus op en af te stappen. Het lijkt dan ook aangewezen de schoolbus verder op die plaats te parkeren. Volledigheidshalve dient opge merkt dat de aanpalende ge bouwen niet als monument be schermd zijn. Toch zou het wellicht nog be ter zijn, de bus op de binnen koer te parkeren wat volgens insiders perfekt mogelijk zou zijn. LH Op woensdag 25 februari houdt dr. Hugo Vanermen in de feestzaal van het Aalsters stadhuis tussen 20 en 22 u. een voordracht over hartchirurgie en preventie vandaag met meer speciaal zeer uitgebreid de huidige stand van de krans- slagaderchirurgie, de nieuwe wetgeving op de transplanta tie, de klepchirurgie en aange boren afwijkingen van het hart, onze motor. Een organi satie van de plaatselijke Da- vidsfondsafdeling waarover U meer kan vernemen bij Jos Coussenement, Hoezestraat 41 te 9300 Aalst, tel. 053/ 78.52.54. O.L.V.-Ziekenhuis centraal Kransslagaderchirurgie ont- Jtond twintig jaar terug in de Cleveland Clinics in de USA. In ons land vond reeds een eerste dergelijke operatie plaats in 1971 door de profes soren Stalpaert en Suy aan K.U. Leuven. Sindsdien heeft deze tak van de chirurgie een enorme explo sie gekend met lange wachtlijs ten. Aalst is de enige plaats waar deze koronaire chirurgie wordt beoefend buiten de universitai re centra, het A.Z. te Brugge en het Middeiheimziekenhuis te Antwerpen. Het O.L.V.-ziekenhuis was in 1980 goed geplaatst voor de doorbraak in de koronaire chi rurgie gezien de traditie en faam betreffende de hartchi rurgie opgebouwd door het pionierswerk van Dr. Cuve- lier. Het aantal operaties neemt van jaar tot jaar toe (1986; 550 operaties) en gebeurt aktueel dagelijks. Om de tred te kunnen houden associeerde Dr. Vanermen se dert 1985 met Dr. Wellens af komstig van het A.Z. Erasmus te Brussel. Dr. Vanermen cn zijn staf hechten veel belang aan 3e optimale privé zorgen die in hun ziekenhuis wordt besteed aan de patiënten. Zowat uit alle gewesten van het Vlaamse land komen hart patiënten naar Aalst. Minder dan één vierde van de te Aalst geopereerde hartpatiënten wo nen inderdaad in de regio Aalst. A bizzy man Hugo Vanermen, een 37-er uit Borgerhout, specialiseerde zich als chirurg, 4 jaar lang in de hart-, long- en vaatchirurgie en vervolmaakte zich in de States te Houston, New-York en Milwaukee. Naast zijn uiterst drukke bezigheden beoefent hij nog een aantal hobby's: tennis, golf, alpinis me, lezen, muziek en tuin- en landschapsarchitectuur Om 8.30 uur bezoekt de Dr. de patiënten die de dagen voor dien geopereerd werden. Als de dokter om 9 uur aan de operatietafel komt is de pa tiënt reeds voorbereid door het medisch team. De operatie duurt tot om streeks 11.30 uur. Tijdens de middag doet Dr. Vanermen de «toer van de zaal». Om 14 uur is de tweede patiënt reeds voorbereid en deze ope ratie duurt tot omstreeks 17 uur. Nadien komen nog andere ta ken kijken: urgente patiënten onderzoeken, filmen van de kardioloog nakijken, briefwis seling, stafvergaderingen met het team dat de operatie om kadert: kardioloog, longspe cialisten, anestesisten, perfu sionist (bedient longhartma- chine), instrumenterende ver pleegsters alsook de wekelijk se raadplegingen. LH Aanpassen een noodzaak Ook in de gemeenteraadszitting is karnaval troef. Zowel raadslid Willy Van Mossevelde (VU) als Roger D'Hondt (SP) stelden er inderdaad een aantal vragen. Met Albert Cornand als al dan niet ontslagnemende feestleider zou een en ander wel eens in het honderd kunnen lopen tenware er eventueel een vervanger zou worden aangesteld. Op het ogenblik dat wij dit schryven is daarvan, althans bij ons weten, nog geen sprake. De ontslagbrief zou nog steeds in de sacoche steken en burgemeester Uyttersprot verklaarde van enig ontslag geen weet te hebben. Wel is het zo dat de (ex)-feestleider op karnavalesbattementen niet te zien is. Feestkomitee Willy Van Mossevelde stelt dat men in het Feestkomitee vaak met weinig prettige toestanden wordt gekonfronteerd. Alvast geen model van samenhorig heid. Deze keer zou het echter de spuigaten uitlopen. Bij de aanvang van de bestuursperio de waren er twéé voorzitters want zowel Middenstand als Feestelijkheden zagen er mu ziek in. Toen uiteindelijk be sloten werd twee middenstan ders als waarnemers Van Mossevelde noemt ze «luister vinken» aan te stellen was die kontroverse van de baan. Vóór de jaarbeurs kwamen er andere moeilijkheden en de SP-fraktie gaf er de brui aan. Alhoewel weinig gelukkig met de gang van zaken bleven de VU-afgevaardigden hun mede werking verlenen. Er was ech ter een wrange nasmaak die uitmondde in het ontslag van de feestleider. Hij zou een ei senpakket hebben geformu leerd doch Jan Modaal heeft er geen weet van en het kollege zou zich blauw ergeren. Van Mossevelde inspireert zich aan de Bijbel Willy trok zijn paterspij aan vermits het ging om een «de ken». Enigszins geparafra seerd citeerde hij uit het Nieuw Testament: «Hij zag twee broeders, Al-Bert en Si mon die Petrus wordt ge noemd. En hij sprak: Op mijn beurt zeg ik U: Gij zijt Simon, Petrus, steenrots en op deze steenrots zal ik mijn Rijk bouwen». Alle gekheid op een stokje wij wachten met enig vermaak het resultaat af van deze vaudevil le. In de marge wil ik met mijn Vlaamse reflex dit toch nog even kwijt. Aan de ene kant geeft ie mand zijn ontslag maar blijkt het om duistere redenen niet te krijgen. Aan de andere kant zou er iemand zijn ontslag moeten krijgen maar blijkt het om duistere redenen niet te krij gen maar dat is een «Cas(p)art (H)a(p)part...». Organisatie? Van Mossevelde nam op de korrel dat de datum van in schrijving voor deelname aan de kavalkade sine die was ver daagd. Er werd inderdaad geen ultieme datum medege deeld. Hij waarschuwt echter de goegemeente dat inschrij vingen na 1 maart zullen gel den voor volgend jaar. Tegen wil en dank blijkt inter- pellant voorstander te zijn van enige beperking wat betreft het aantal deelnemende groe pen. Uiteraard niet bedoeld als beknotting van de persoonlijke vrijheid maar enkel om de kwaliteit van de stoet ten goe de te komen. Tenslotte berijdt Van Mosse velde zijn stokpaardje. De tri- bunekaarten niet uitreiken aan de vriendjes, doch ze verkopen om de prijzenpot voor de prin senverkiezing aan te dikken en aldus méér dan twee kandida ten in de running te krijgen. Beloften Roger D'Hondt zegt dat sug gesties en opmerkingen aange bracht door raadsleden in de gemeenteraadskommissie niet onderzocht worden. Hij kan zich niet van de indruk ont doen dat de schepen deze kommissie aanziet als een noodzakelijk kwaad. Het raadslid betreurde dat ondanks de gedane beloften het opstap pen van de reuzen in de stoet nog steeds problematisch blijft. Een paar weken terug rustten ze nog steeds op hun zijde in de Keizershallen wach tend op restauratie. Ook een door het stadsbestuur aange kocht en betaald doch niet af gehaald werkstuk van Kartasj, de kop van Khomeyni, zwerft ergens in de werkhallen- rond. En wat betreft deze hallen vraagt interpellant dat aan die akkommodatie iets zou gedaan worden. Het AKV beschikt daartoe alleszins niet over de nodige middelen. Tenslotte, vindt D'Hondt de wisselbeker Alfons Singelyn overbodig. Als er dan toch dergelijke trofee moest komen zag hij liever een die gewijd is aan Gustaaf De Stobbeleir, een van de stichters van de karnavalstoet. Het raadslid is evenmin te spreken over onge lijke betoelaging van groepen. Voor identiek dezeltde presta tie als verleden jaar krijgt de Oude Garde 10.000 fr. meer en de Prinsengarde 15.000 fr. minder terwijl ontmoedigde Terjodenaren niet meer in schreven. Reuzen mee «Het komt allemaal in orde», zegt schepen Vinck. «Karnaval zal optimaal verlopen en alle leden van het feestkomitee zul len er zich voor inzetten». De inschrijfdatum werd verlengd tot nieuwjaar en er zijn 59 groepen ingeschreven. De reuzen zullen tijdig her steld zijn en voor de laatste keer meegedragen worden in de stoet. Daarna komen er kopies in polyester voor de stoet en belanden de originele in het karnavalmuseum. Tribu- nekaarten voor karnaval wor den niet verkocht doch toege stuurd aan administratieve en andere relaties van het stads bestuur. «Een unieke gelegen heid om mensen die we in het jaar vaak nodig hebben eens iets te gunnen» zegt de burge meester maar Van Mossevelde repliceerde «ook relaties te hebben die een kaart zouden willen». Karnavalmuseum Wat betreft de feestleider be vestigt de burgemeester (nog) geen ontslagbrief te hebben ontvangen. «Wellicht rust hij uit in het zicht van karnaval» zegt schepen De Maght. Wat betreft het karnavalmu seum werd gesteld dat werken aan de zolder van het Oud- Hospitaal zullen klaar zijn ein de juni '87. De isolatie is er reeds en de bevloering is aan besteed. Al wat in het museum moet komen werd reeds ge ïnventariseerd. Stukken van partikulieren blijven op hun plaats tot bij de ingebruikne ming van het museum. Wat betreft de werkhallen heeft de schepen geen weet van aanvraag voor mazoutka- chels maar bevestigt wel dat de subsidiëring voor de werkhal len besproken zal worden. Waarbij Aois Adriaenssens vraagt de groepen die elders onderkomen zochten niet te vergeten. LH Aalst. Een reusachtige taart werd aangebracht om de overwinning van Popoll te vieren Rond het projekt van Marlies Adriaens uit Erembodegem- Terjoden sinds 1968 werkzaam in de krottenwijken van Santiago de Chile en van broer Peter die zopas (11.2.87) zyn zuster in haar aktiviteiten ging vervoegen, organiseert het Aalsters Unicef-Komitee een Chili-avond op zaterdag 21 februari in zaal «'t Kapellleken», Meuleschettestraat 32 te 8300 Aalst. 50% van de opbrengst van deze avond gaat naar een Unicef-projekt en de andere helft wordt besteed aan het projekt van Peter en Marlies. Toestanden... In 1978 startte Marlies Adriaens op aanvraag van het Bisdom Santiago een sociaal-, medisch- en pastoraal ontwik- kelingsprojekt in een krotten wijk van Santiago. In 1984 liet de Chileense overheid de wijk slopen en de mensen overbren gen naar een nieuw gebouwde volkswijk naar zuidafrikaans model: op 20 km. van het stadscentrum leven honderd duizenden kansarmen en met 1 of 2 gezinnen in huisjes van 35 mJ. Aan vele huisjes werd een houten hokje bijgebouwd waarin mensen huizen die geen huisje toegewezen kregen. Er is geen industrie in de streek en door de grote afstand tot de stad gingen de klusjesjobs waarvan velen vroeger over leefden verloren: de opbrengst dekt nauwelijks nog de ver plaatsingskosten. Vele gezinnen zitten regelma tig zonder water of elektriciteit wegens achterstallige beta lingen. In de wijk waar Marlies werk zaam is, leven 700 gezinnen, 4.000 mensen. 75% van de «aktieve» inwo ners is werkloos, jeugdprosti- tutie, alkoholmisbruik, kinder- verwaarlozing en misdadigheid komen voor op grote schaal. Hierdoor en door het gebrek aan privacy en hygiëne, zijq opvallend veel mensen aange tast door schurft, luizen, infec ties, huid- en geslachtsziekten. Depressies cn neurose zijn al gemeen verspreid. Door de verwaarlozing van kindsbeen af en het gebrek aan zin in hun leven, vormt het druggebruik - dat is: schoen- lijm snuiven - bij de jongeren een speciaal probleem. Geld dringend nodig Slechts enkele van de gestarte initiatieven slagen erin zichzelf te financieren, soms dan nog enkel dank zij hulp van lokale organisaties zoals Caritas en Hogar de Christo: de volks bakkerij sommige kunstate liers, de gemeenschappelijke keukens (600 maaltijden per dag). De andere hangen geheel of gedeeltelijk af van onze bijdra gen: de kinderopvang (gem. 60 kinderen elke dag), het cen trum voor E.H.B.O. (dichtst bijzijnde hospitaal op 12 km en overvol), de vormingspro gramma's (voor jeugdleiders en groepsverantwoordelijken; tevens alnaar de mogelijkhe den: groepstherapie voor ze nuwzieke vrouwen, kursussen houtbewerking, haarknippen, hygiëne,...), de sociale en kul- turele aktiviteiten (kinderkolo nie tijdens vakantie, A.A.- groep, biblioteek,...) en pasto rale aktiviteiten (familie-kate- chese). Er wordt dan ook veel ver dacht van de nieuwe groep waarmede Peter Adriaens van start gaat en die uitsluitend uit verslaafde jongeren zal be staan. Aktiviteiten zijn immers zeer belangrijk. Ze leren de mensen samen te werken, dra gen bij tot hun persoonlijke ontwikkeling en brengen een straaltje hoop in de ellende. Chili-avond U kan uw steentje bijdragen door overschrijven op reke ning 833-3587290-03 van het Solidariteitsfonds Peter te 9405 Ninove of 001-1257278-40 van Stille Steun aan Marlies, 9400 Ninove. U kan ook, bij voor keur, een doorlopende op dracht aan uw bank geven om maandelijks een klein bedrag over te schrijven. U kan eveneens tweedehands- kledij bezorgen of uw naam en adres noteren op de vrijwilli- gerslijst verkrijgbaar op de tentoonstellingsstand. En uiteraard kan u present zijn op de Chili-avond in «'t Kapel leken» vanaf 19.30 u. bij «ar- reglado en canapés», een Chi- leens hapje en sapje. Te 20.15 u. wordt het waarom van deze avond belicht en dan volgen optredens van het Jeugdensemble Immerzeel (20.30 u.), getuigenissen van Anita Goossens met dia's uit Chili (21 u.), de groep Tacora met Chileense volksmuziek, het Aalsters zangkoor Cantate Domino (22 u.) en zangeres Andrea. Kaarten in voorverkoop op de Jeugddienst, Kapellestraat 15 te Aalst aan 100 fr. Aan de kassa: 150 fr. LH. Slot van een jarenlang dispuut in verband met een illegaal stort te Nieuwerkerken is dat het terrein in de oorspronke lijke staat teruggebracht moet worden. Waarbij zich direkt de vraag stelt wat deze formulering in de werke lijkheid inhoudt. Twintig jaar terug werd deze plaats inderdaad reeds gebruikt als gemeentelijke vuilnisbelt van Nieuwerkerken. Een begrip dat duidelyk eerder rekbaar kan worden geïnterpreteerd. vleet doch in april '84 kreeg de aannemer van de bestendige deputatie een exploitatiever gunning voor twee jaar. Daar tegen werd beroep aangete kend en er volgde een hoorzit ting in het stadhuis voor beide partijen. Na deze hoorzitting kwam er een dubieuse toestand. Ener zijds bekrachtigde de leefmi lieuminister de door de depu tatie uitgereikte exploitatiever gunning en anderzijds kreeg de prokureur de opdracht de wet te doen toepassen. Zoals in de zaak Happart nu trok men toen reeds naar de Raad van State met een ver zoek tot nietigverklaring. De minister zou het arrest laten uitvoeren doch de aannemer stoorde er zich niet aan en stortte verder. Tot begin december het desbe treffend terrein andermaal ver zegeld werd. Hopelijk voor de omwonenden zit het venijn niet in de staart. L.H. De konklusie dat vóór 1 maart 1987 alles in de oor spronkelijke staat moet wor den hersteld geeft de omwo nenden van Rijdent en Broek- straat, en Raldes dat zorgde voor ruggesteun, gelijk. Waar mede aan een lange historie wellicht door OVAM, de Openbare Vlaamse Afval- maatschappij een einde wordt gesteld. Vier jaar terug begon een plaatselijk aannemer deze plaats, op het gewestplan inge kleurd als zone «waardevol na tuurgebied» afval van afbraak te storten. Door omwonenden van deze plaats in het dal van de Siesegem- en de Edixvelde- beek werd klacht ingediend zo wel bij het stadsbestuur als bij de minister Leefmilieu Lens- sens en Akkermans. Maar toen burgemeester Ray mond Uyttersprot reeds in 1983 het terrein liet «verzege len» begon het storten pas voorgoed. Er kwamen klachten bij de Op donderdag 19 februari om 20.00 uur spreekt in het VTI aan de Vakschoolstraat 41 te Aalst de heer Alfons Van den Eynde over «geïntegreerd management». Het Verbond van Kristelyke Werkgevers en Kaderleden no digt alle leden en sympatizanden uit om deze belangrijke voordracht by te wonen. Management is zeker geen sta tisch begrip. Dat ervaart men als bedrijfsverantwoordelijke dagelijks. Ofschoon men steeds opnieuw met problemen wordt gekonfronteerd en ge woonlijk met problemen van verschillende aard, toch wordt van de bedrijfsverantwoorde lijke verwacht dat die een pas sende oplossing biedt. As in dividu moet men voor een kol- lektiviteit beslissen. Ook in de bedrijfsliteratuur kent mana gement zijn evoluties. Jaarlijks worden tientallen nieuwe be grippen of systemen geïntrodu ceerd. Boeken die de efficiëntie van de nieuwe motiviatiemeto- des beschrijven worden gega randeerde bestsellers. Toepas sing in eigen bedrijf wordt, na aandachtige lektuur, dikwijls overwogen. Deze op zichzelf staande initiatieven, hoe zinvol ook, leiden tot weinig resulta ten wanneer men geen globale systeemaanpak heeft. Het be heersen van een groot aantal mensen in een organizatie ge beurt niet in de eerste plaats door veel te praten, door te vergaderen of door individueel goede menselijke relaties tus sen chefs en medewerkers op te bouwen. Het gebeurt wel door een koherent systeem op te zetten. Over dat geïntegreerd manage ment komt de heer Van den Eynde spreken. Hij is licen tiaat psychologie en bedrijfse- konomie, bestuurder-direk- teur ITC:ITC+. Zowel zijn rij ke beroepservaring als begelei der van ondernemingen en or- ganizaties staan borg voor een originele benadering evenals een boeiende diskussie.

De Voorpost | 1987 | | pagina 3