1' Filatelie en Rode Kruis reiken mekaar de hand in Aalst «Ook dat is vakantie!» in Levensvreugde-Aalst Stempelen op Linker- en op Rechteroever te Aalst? ER5 De Voorpost - 13.2.1987 - 5 Filatelie is een fascinerende hobby, een bron van kulturele verryking. In de hele Aalsterse regio wordt filatelie, in al haar aspekten, door diverse postzegelkrin gen yverig en verdienstelijk beoefend. Hiervan getuigen alvast het bestuur en de leden van de 52-jarige Koninklijke Postzegelkring «Philateiia Alosta», die in 1985 jubileerde. Philatelia Alosta is thans de eer te beurt gevallen, de voorverkoop van twee speciale postzegels met toeslag, die de uitgifte «Het Belgische Rode Kruis» - gewijd aan de professors C. Heymans en A. Claude, Nobelprijswinnaars voor fysiologie en geneeskun de - door de Regie der Posterijen vormen, op zaterdag 14 en zondag 15 februari, van 9 tot 17 uur, te mogen organizeren in de belfortzaal te Aalst. Voor deze manifestatie werd volgend programma samengesteld i.s.m. het Stadsbestuur van Aalst, het Belgische Rode Kruis - afdeling Aalst, het Bloedtransfusiecentrum-Aalst, het Plasmaferesecentrum Erpe-Mere en de Vriendenkring bloedgevers «De Pelikaan- Aalst» van het Rode Kruis. 1. Voorverkoop Rode Kruiszegels 1987. 2. Tentoonstelling: Rode Kruis, Hulpdienst en allerlei; Bloedtransfusie en Plasmaferese; Vriendenkring «De Pelikaan» aktiviteiten. 3. Speciale bloedinzameling zaterdag 14 februari, van 14 tot 17 uur in de Crypte van het Belfort. Wat voor ons meteen de aanleiding was tot volgende reportage. De Koninklijke Postzegelkring «Philatelia Alosta» Zowat 52 jaar geleden, op 25 februari 1935, werd in 't Bur gershuis op de Grote Markt te Aalst «een algemene vergade ring belegd tot stichting van een klub van postzegelverza melaars». «Club Philatelia Alosta» was geboren. Als eer ste voorzitter fungeerde Jozef Arijs. De ondervoorzitters wa ren Emile Renard en Jozef Van der Vorst. De sekretaris was Gustaaf De Walque en als penningmeester werd Frans Moortgat aangesteld. Sinds dien heeft deze vereniging reeds heel wat weg afgelegd en werden reeds meerdere mijl palen in de grond geheid. In 1937 werd een postzegelten toonstelling op touw gezet ter gelegenheid van de Internatio nale Postzegeldag. In 1946, ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de klub, werd een postzegeltentoonstelling geor- ling in het Belfort van 31 mei tot 9 juni en de organizatie van de postzegeltentoonstelling met voorverkoop van de spe ciale postzegel uitgegeven ter gelegenheid van «Koningin Astrid» op 31 augustus. In dat jaar werd de postzegelkring ook gemachtigd de titel «Ko ninklijke Maatschappij» te voeren en werd een jubileum boek uitgegeven. Burgemees ter Uyttersprot in het voor woord: «Postzegelkring Phila telia Alosta is er sinds haar oprichting in 1935 niet alleen in geslaagd een reputatie te verwerven met een stevige background en wortels in de historie, maar bood gedurende al die jaren menig verzamelaar en zelfs buitenstaanders de kans om met de wondere we reld van de filatelie nader ken nis te maken. Daarbij wist ze zich regelmatig te onderschei den op provinciaal, nationaal en internationaal vlak. Philate- ganiseerd, ten bate van het monument der Helden 1914- '18 en 1940-'45. In 1955 werd een propagandatentoonstelling gehouden ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de vereniging. In 1958, een ten toonstelling i.s.m. de «Vrien denkring der Postmannen». In 1964 werd opnieuw een propa gandatentoonstelling gehou den met voorlopig postkan toor, werd het 100ste lid inge schreven en i.s.m. het Rood Kruis van België, afdeling Aalst, een postzegeltentoon stelling ingericht. In 1966, op de Dag van de Postzegel, hiel den de leden een tentoonstel ling in het Oud-Hospitaal te Aalst met voorverkoop van de gelegenheidszegel. In 1967 volgde een tentoonstelling in de feestzaal van het Stadhuis met voorverkoop van de gele genheidszegels: Universiteiten Gent en Zellik. In 1968 ver leende Philatelia Alosta haar medewerking aan de tentoon stelling «Helpende Handen» in de stadsfeesthalle in de School straat (o.a. met een merkwaar dige tema-verzameling postze gels «Bloedtransfusie», samen gesteld door dhr. Hoste Cle mens), dit ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Vriendenkring «De Pelikaan». Willy De Clerck, toen vice- premier en minister van Be groting opende deze tentoon stelling, in aanwezigheid van alle hulpdiensten van de stad. In 1970 schonk klubvoorzitter R. Van den Berghe Philatelia Alosta haar eerste vlag en stond de «3de Nationale The matische tentoonstelling met herinneringsafstempeling» op het programma. In 1973 werd een tentoonstelling met gele- genheidsstempel gerealiseerd n.a.v. de Dag van de Postze gel. In 1977, 1979, 1981 en 1985 werd de «Schaal Fons Singelijn» georganiseerd. In 1982, na 16 jaar, het voorzit terschap van Philatelia Alosta waargenomen te hebben, droeg Robert Van den Berghe het voorzitterschap over aan Urbain Le Compte. In 1983 werd een postzegeltentoonstel ling met voorverkoop van de speciale postzegeluitgifte «Rood Kruis» ingericht door de afdeling van Aalst «De Peli kaan» m.m.v. alle Aalsterse postzegelkringen. En in 1983, 1984, 1985 en 1986 werden internationale poststukken- beurzen georganiseerd. Blik vangers in de over het hele jaar 1985 gespreide jubileumvie ring van Philatelia Alosta was de grote postzegeltentoonstel- lia Alosta is echter meer dan een filatelistische vereniging: ze is ook een filantropische vereniging. Naast haar kultu rele en edukatieve betekenis, heeft ze steeds een belangrijke rol gespeeld op sociaal vlak.» Koninklijke Postzegelkring «Philatelia Alosta» is thans de eer te beurt gevallen de voor verkoop van 2 speciale postze gels met toeslag (13 fr. - 3 fr. en 24 fr. +6 fr.) die de uitgifte «Het Belgische Rode Kruis» vormen, op zaterdag 14 en zondag 15 februari van 9 tot 17 uur, te mogen organizeren in de belfortzaal te Aalst. Deze zijn gewijd aan de professors C. Heymans en A. Claude, Nobelprijswinnaars voor fysio logie en geneeskunde. Waar voor de klub eveneens een bij zondere afstempeling toege kend kreeg vanwege de Minis ter van P.T.T. Aan deze voor verkoop werd ook een Rode- Kruistentoonstelling verbon den. En een speciale bloedin zameling in de Crypte van het belfort, zaterdag 14 februari van 14 tot 17 uur. Sprekers op de openingsreceptie, vrijdag 13 februari om 19u30: burge meester R. Uyttersprot, mevr. P. D'Hondt-Van Opden- bosch, staatssekretaris van P.T.T. en dhr. C. Vandekcrck- hove, Direkteur-Generaal van het Belgische Rode Kruis, Vlaamse Gemeenschap. Corned Heymans Corneel Heymans (1892-1968) was een Vlaams geneesheer en hoogleraar die in 1938 de No belprijs voor Fysiologie en Ge neeskunde kreeg toegewezen voor zijn onderzoekingen be treffende de regulering van de temperatuur, de bloedsomloop en de ademhaling. «Hij gaat de geschiedenis van zijn volk in als haar geleerde van wereld formaat, Nobelprijs, laureaat van een eindeloze reeks weten schappelijke prijzen, houder van de hoogste binnen- en bui tenlandse onderscheidingen, maar ook als een man die ge tuigde van een groot huma nisme...» Albert Claude A. Claude (1899-1983) schreef zich in 1922 in aan de medische faculteit van de Luikse Univer siteit en wijdde zich eerst voor al aan het wetenschappelijk onderzoek op oncologisch ge bied. Na zijn medische studies heeft hij zich gericht naar een loopbaan als vorser. Hij slaag de erin een komplete morfolo gische en biochemische analy se van de fundamentele subcel- lulaire organen op te stellen. Bovendien heeft A. Claude de eerste elektronenmikroskopi- sche beelden van een normale cel kunnen verwezenlijken. In 1949 werd hij direkteur van het J. Bordet Instituut, het Cen trum van gezwelziekte n van de ULB en heeft van dit Instituut een centrum gemaakt van kan kerdiagnose en -behandeling op Europees topniveau. Als professor aan de ULB heeft hij in 1970 het Instituut verlaten, na inmiddels de hoogste bui- ten- en binnenlandse weten schappelijke onderscheidingen gekregen te hebben. In 1974 werd zijn werk door de Nobel prijs voor fysiologie en genees kunde bekroond. Het Rode Kruis De grondlegger van het Rode Kruis is de Zwitser Henry Du- nant (1828-1910). In 1863 werd te Geneve de z.g.n. Kommis sie van de Vijf (later het Inter nationale Rode-Kruiskomitee genoemd) gesticht, waaraan Dunant als sekretaris fungeer de. Het Rode Kruis was gebo ren. In het kader van zijn be ginselen verleent het hulp overal waar de nood dreigt zonder onderscheid van poli tieke of filosofische opvattin gen. Deze beginselen zijn: menselijkheid, onpartijdig heid, neutraliteit, onafhanke lijkheid, vrijwilligheid, een heid en universaliteit. De Kon- ventie van Geneve van 1864, werd verder aangevuld met 3 konventies, uitgewerkt tijdens internationale konferenties in 1906, 1929 en 1949. Op 4 februari 1864 werd het Belgische Rode Kruis gesticht door dokter A. Uytterhoeven. Dank zij de grote steun van koning Albert en koningin Eli sabeth kwam het pas na het uitbreken van de eerste we reldoorlog tot zijn volle ont plooiing en manifesteerde zich als een sterk nationaal hulpor- ganismc. Het Belgische Rode Kruis telt twee Gemeen schappen, die elk volledig au tonoom zijn in hun gebied. De diensten: Elke plaatselijke Rodekruisaf- deling heeft als opdracht een hulpdienst in te richten. Korte historiek van de afdeling Aalst van het Belgische Rode Kruis - De eerste oprichting van een Rode Kruiskomitee te Aalst blijkt uit een proces-verbaal van 27 oktober 1908 van het direktiekomitee van het Rode Kruis van België. Hierbij wordt de oprichting aangekon digd van een komitee te Aalst en een subsidie toegekend van 03 100 fr. - De meer gekende aktieve werking van de Rode Kruisaf- deling te Aalst gaat terug naar 1914, het begin van de Eerste Wereldoorlog. Even citeren: «Toen in 1914 twee Aalsterse juffrouwen in de Afdeling Gent hun diensten gingen aan bieden wisten zij wellicht niet welke grote beweging zij in het leven zouden roepen op het plaatselijk vlak. Na een afgelegd examen togen zij hier te Aalst aan het werk, dat toen bestond in de hulp aan doortrekkende krijgsge vangenen en ook het toedie nen van eerste verzorging aan gekwetste soldaten. Zij verze kerden een bestendige dienst voor verzendingen van pakjes naar Aalsterse krijgsgevange nen in Duitsland. In 1924 werd definitief een plaatselijk komitee opgericht, dat de werking organiseerde in vredestijd, daarin begrepen: kursussen - sociale diensten - hulp bij ongevallen en rampen, tot de onrustperiode van 1938, die een nakende wereldbrand deed vermoeden, zijn leden begon te trainen in het vooruit zicht van een eventuele oorlog. 10 mei 1940: voor de tweede maal in deze eeuw beginnen de oorlogstuigen dood en vernie ling te zaaien. Op de medewer king van het Rode Kruis werd beroep gedaan bij het inrich ten van een hulphospitaal, vluchtelingenoord, kantines, enz. Het verzorgen van krijgs gevangenen wordt hen toever trouwd, terwijl eveneens ge holpen wordt bij het uitdelen van levensmiddelen aan de be volking. Gedurende gans de bezetting werkt de opsporings dienst naar vermisten. Het ver zenden van colli's naar- en de briefwisseling met de krijgsge vangenen in Duitsland worden door de diensten verzekerd. In de naoorlogse periode wor den de kaders vernieuwd en aangevuld door jongere ele menten terwijl de werking van het Rode Kruis op vredesvoet wordt voortgezet.» Belangrijkste diensten waarover de Afdeling Aalst beschikt: Rode Kruis Hulpdienst. Vrij willigers die bij rampen of als preventieve hulpdienst (bij al lerlei manifestaties) de bevol king behulpzaam zijn. Ze be schikken over adequaat mate riaal en een ziekenwagen. (Hoofd Hulpdienst: Moernaut Johan - Tel. 78.74.91 of 21.49.93). Dienst Leergangen. Zoveel mogelijk mensen een degelijke opleiding geven in eerste hulp verlening Kursussen «Eerste Hulp, Helper, Nijverheidshel per, Ziekenhelper». (Verantw. Leergangen: Van Mulders Ri ta-Tel. 21.91.31). Ook les «3 minuten voor een leven» (slechts één lesavond!) om de levensreddende technie ken-van de hartmassage en de mond-op-mond-beademing aan te leren. Dienst Welfare. Uitleendienst van sanitair materiaal, zieken huisbibliotheek en sociale akti viteiten (verantw. Dierickx Paul, tel. 66.49.52; Otte Guy, tel. 77.17.35). Jeugd Rode Kruis. De Rode Kruis gedachte verspreiden bij de jeugd, door E.H.B.O.-op leiding en sociale opvoeding. Kursussen «Helpertje en Ju nior Helper» (verantw. J.R.K.: De Smedt Marly). Verdere informatie kan beko men worden in het lokaal: Gasthuisstraat 40, Aalst, tel. 053/78.33.66, binnenpost 250. Bloedtransfusie en Plasmaferese Bloedgeven blijft meer dan ooit nodig! Plasma geven wordt meer en meer nodig! Plasmaferese is een andere manier om bloed te geven. Wat is het, en wat is het ver schil met bloedgeven? Omdat fer meer plasmaproduk- ten nodig zijn dan rode bloed cellen is er nog steeds nood aan bijkomende «plasmage vers». «Plasma geven» kan in een plasmaferesecentrum waar men u laat bloedgeven en daarna onmiddellijk uw eigen rode bloedcellen teruggeeft, dit via één naaldprik. Vroeger werd een deel van de plasmaprodukten ingevoerd uit het buitenland. Deze pro- dukten kwamen veelal uit plas ma van de derde wereld, waar de plasmagevers al zelf geen eiwit op overschot hebben en dikwijls zelf ondervoed zijn. Een deel van dat plasma werd ingezameld in streken waar nogal wat AIDS-gevallen be kend zijn. Meer dan voldoen de reden om onafhankelijk in eigen behoeften te voorzien! Hoeveel en hoe vaak mag u geven? Bloedgeven: om de 3 maan den, telkens gerust 7,5 ml/kg lichaamsgewicht. Plasma geven: tot 50 keer per jaar (éénmaal per week); tel kens gerust het plasma van twee zakjes bloed (meestal wordt om de twee weken ge geven). Bloedgeven en plasma geven: tot 14 dagen vóór, en vanaf 14 dagen na een volledige bloed- gifte, mag U plasma geven. Wie mag geven? - Iedereen die gezond is, en van de leeftijd tussen 18 en 65 jaar. (Tussen 18 en 21 jaar is wel een schriftelijke toelating van de ouders vereist). Waar kan u geven? Bloedgeven kan: op de regel matige afnamen in uw streek (4 x per jaar); in het Bloed transfusiecentrum te Ge- raardsbergen wekelijks op woensdag van 18u.30 tot 20u.30; in het Bloedtransfusie centrum te Aalst, Keizerlijk Plein 45, wekelijks maandag van 17 tot 18 uur; dinsdag van 17 tot 18 uur en woensdag van 17 tot 19 uur. Plasmageven kan: in het nieu we Plasmaferesecentrum te Geraardsbergen, Kattestraat 27, alleen op afspraak, tel. 054/ 41.11.33; indien dichterbij in het Plasmaferesecentrum te F.rpe-Mere, Oudenaardse- steenweg 428, alleen op af spraak: tel. 053/78.88.26. Een speciale bloedinzameling heeft plaats op zaterdag 14 fe bruari 1987 van 14 tot 17 uur in de Crypte van het belfort! Meer inlichtingen in het Bloedtransfusiecentrum te Aalst, tijdens de kantooruren, tel. 053/21.47.07. In dit cen trum is er ook een permanente wachtdienst voor het leveren van het nodige bloed aan de ziekenhuizen. Vriendenkring «De Pelikaan» De Vriendenkring «De Peli kaan» der Vrijwillige Bloedge vers van het Belgische Rode Kruis afdeling Aalst werd ge sticht in 1958 onder impuls van Dr. De Cock, toen voorzitter van de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis. Als voor zitter werd aangesteld dhr Hoste Clemens (thans nog steeds voorzitter). De doelstellingen van deze vereniging kunnen we als volgt samenvatten: Samenwerken met het Bloed transfusiecentrum voor het werven van nieuwe bloedge vers. Voordrachten, filmvoorstellin gen en geleide bezoeken in richten in samenwerking met het Rode Kruis en het Bloed transfusiecentrum. Plechtigheden inrichten voor het huldigen en uitreiken van eretekens aan de verdienstelij ke bloedgevers. Inrichtpn van het Sint-Maar tenfeest voor de kinderen van onze bloedgevers/ereleden. Organiseren van familiale rei zen voor en met onze bloedge vers/ereleden.' Het jaarlijks inrichten van ons vermaard karnavalbal «Bal van de Ajuin» in samenwer king met het Rode Kruis en de Hulpdienst (tot in 1985). Van af verleden jaar: inrichten van een «Eetfestijn». Als erkende vereniging aange sloten bij het Nationaal Ver bond der Vrijwillige Bloedge vers van het Belgische Rode Kruis U de mogelijkheid te bieden lid te worden van de Solidariteitskas, (OVerlijdens- kas) om U bij overlijden van uw naastbestaande een bedrag van 20.000 fr. te doen uitbeta len (en dit binnen de drie dagen). Als vaste aktiviteiten staan op het jaarprogramma: Algemene vergadering, eetfes tijn (21 en 22 maart 1987), voordracht i.s.m. het Rode Kruis over een aktueel onder werp, een jaarlijkse dagreis, een jaarlijkse familiale reis, het St.-Maartenfeest. De Vriendenkring «De Pelikaan», aangesloten bij het Nationaal Verbond der Vrijwillige Bloedgevers van het Belgische Rode Kruis, telt reeds rond de 500 leden. Hoe lid worden: Om lid te worden dient u als bloedgever jaarlijks slechts 75 fr. bij te dragen en/of als erelid (eventueel niet-bloedgever) 150 fr. De inschrijving van nieuwe leden gebeurt op het Bloedtransfusiecentrum Kei zerlijk Plein 45, Aalst of bij een van de bestuursleden. Onze dank aan: dhr. R. Van den Berghe, ere-voorzitter van Kon. Post zegelkring Philatelia Alosta; dhr. U. Le Compte, voorzit ter van Kon. Postzegeikring Philatelia Alosta; dhr. C. De Vuyst, voorzitter Het Belgische Rode Kruis, af deling Aalst; dr. F. Matthieu en dhr. Ge- vaert van het Bloedtransfusie centrum, Aalst; dhr. C. Hoste, voorzitter van de Vriendenkring «De Pe likaan» Aalst die ons de nodige informatie hebben bezorgd voor deze reportage. (De Bruyn) Levensvreugde v.z.w., Botermelkstraat 201 te Aalst is een indrukwekkend dienstverle- ningscentrum, een oase van vreugde en liefde, waar zowel jonge als volwassen mentaal anders validen begeleid worden tot een nieuw geïntegreerd leven. Levensvreugde wil een ouder-vriendelijke school zijn. Via het Ouderkomitee worden de kontaktmogelijkheden tussen ouders en school verruimd en krijgen de ouders inspraak in de opvoeding van hun kind. Het Ouderkomitee B.K.O. en B.L.O. startte verleden jaar een «Vakantie-Speelplein werking» met sukses. Van 13 juli tot 14 augustus 1987 zal dit projekt opnieuw worden gerealizeerd. Hiervoor wordt nu een bevoegd personeelskader samengesteld, onder de slogan «Ook dèt is vakantie!» Levensvreugde - Vakantie - en o.a. ook autistische kinde- kontakt komen, of die reeds speelpleinwerking: met dit ini- ren te begeleiden. Weliswaar een brevet van monitor of mo- tiatief worden door de Ouder- een niet gemakkelijke op- nitrice voor vakantiewerking vereniging Bijzonder Kleuter- dracht, maar wel verrijkend en behaalden, of werkzaam zijn en Lager Onderwijs (van 3 tot heel dankbaar. in jeugdverenigingen. 13 jaar) volgende doelstellin- Voornamelijk wordt gedacht Voor dit specifieke projekt gen nagestreefd: aan mensen die reeds ervaring «Ook dèt is vakantie!» worden - een permanente opvang van hebben met gewone speel- er echter nog een twee of drie- kinderen die «anders» zijn; pleinwerking, of die eventueel tal vormingszaterdagen geor- - de kinderen een blijde, ge- door hun studie of stageomge- ganiseerd in samenwerking lukkige tijd laten beleven in ving met mindervaliden in met de C.M.-Aalst. Op deze een veilige en liefdevolle om- vormingsdagen zal ook bijzon dere aandacht geschonken worden aan de kennismaking met de andersvalide kinderen die aan de speelpleinwerking zullen deelnemen. Heeft U interesse voor dit projekt? Stuur dan zo vlug mogelijk uw kandidatuurstelling met ver melding van naam, adres, ge boortedatum, eventuele bre vetten, eventuele ervaringen met dergelijke projekten en periode tussen 13 juli en 14 augustus 1987 dat U ter be schikking bent, aan volgend adres: Levensvreugde V.Z.W. t.a.v. dhr. G. Caestecker, Boter melkstraat 2019300 Aalst. D.B. geving; - aangepaste spel-, sport- en ontspanningsaktiviteiten orga nizeren, onder leiding van be kwame en geduldige begelei ders. Waar gewone kinderen tijdens hun vrije tijd en vakanties meestal zelf hun ontspanning kiezen of zoeken, ligt dit dui delijk anders bij matig en ern stig verstandelijk gehandikap- te jongens en meisjes. Zij zijn immers afhankelijk van het aanbod dat hun zelf gegeven wordt. Een taak die voor de ouders van deze kinderen ge durende de grote schoolvakan tie zeer zwaar weegt. Met suk ses werd verleden jaar - van 15 juli tot en met 14 augustus - voor 't eerst een Levensvreug de - Vakantie-speelpleinwer king gerealizeerd. Aktieve me dewerking en inzet bij de bege leiders bleken als een van zelf sprekendheid te zijn, geduld en doorzettingsvermogen als een noodzakelijke gave om de aangeleerde begeleidingstech nieken tot waarheid te maken. Dit jaar, tijdens de grote va kantie van 13 juli tot 14 augus tus 1987, organizeert het Ou derkomitee B.K.O. en B.L.O. Levensvreugde Aalst in sa menwerking met de schooldi- rektie voor de tweede maal een vakantiespeelpleinwerking met opvang voor hun minder- valide kinderen. In dit per- spektief doet het kernkomitee van deze oudervereniging een oproep naar vrijwilligers die bereid zijn zich gedurende twee of meerdere weken in te zetten om deze andersvalide, Het doplokaal aan de Hoveniersstraat waar zowat alle stempelaars van Aalst-Stad defileren werd reeds vaak besproken. Zowel de ligging als de huisvesting en de werkzaamheden werden vaak op de korrel genomen. Patrick De Smedt interpelleer- bergh zegt dat er momenteel de er reeds over in augustus 598 vrouwen en 1.197 mannen '84. Hij had toen een viertal stempelen plus éénmaal per voorstellen. maand nog 265 erbij en ook 1. Niet langer alle stedelingen een aantal onvolledig werklo- naar de Hoveniersstraat laten zen. Tellende dat er in de loka- komen doch in Aalst-Centrum len aan de Hoveniersstraat ze te spreiden over vier loka- waar wordt gewerkt met 8 ties. mannen- en 8 vrouwenploegen 2. Veranderen van systeem, zowat 150 200 personen on- Niet mannen en vrouwen af- derkomen kunnen vinden, zonderlijk wat voor 'één gezin heeft de schepen twijfels over twéé ritten kan impliceren. En de haalbaarheid van het inrich- evenmin een volgorde bepaald ten van een tweede lokaal dat door het alfabet doch liever uiteraard heel wat aan de stad stoelende op geografische in- gaat kosten. Vooral dan omdat deling per straat of wijk. het invoeren van de sociale 3j De kontroletijd van 15 mi- zekerheidskaart dan toch «het school waar vroeger de vuilnis zakken werden bewaard leeg staat en dus zou kunnen die nen voor schuilplaats bij on gunstig weder en van Eddy Monsieur horen wij dat hij tegen diskriminatie is en dan ook in Aalst-Stad alleen in de voormiddag wil laten stempe len zoals in de deelgemeenten. De personeelsleden van de doplokalen hebben er met o.m. het helpen bij het invul len van bewuste kaart een sup plementaire taak bijgekregen. LH Druppelteller nuten uitspreiden over een halfuur. 4. Tenslotte zoals in de deelge- doppen» gaat afslanken. «Daarover sprak men reeds twee jaar terug» zegt De meenten enkel stempelen in de Smedt en burgemeester Uyt- voormiddag. tersprot zegt eveneens te heb- Patrick De Smedt zag zijn ben verwacht dat de invoering voorstellen wel in een kommis- van die kaart vlugger zou zijn sievergadering behandeld doch verlopen, daarbij bleef het dan. De op- De schepen wil alleszins de ties die hij nu primordiaal stelt gedane voorstellen onderzoe zijn het opsplitsen van het aan- ken en toetsen op hun haal- tal stempelaars in twee groe- baarheid, pen: Linker- en Rechteroever In de rand van deze diskussie en daarenboven de verdubbe- vernemen we nog van het ling van de controletijd. plaatselijk SP-raadslid Louis Schepen Remi Van Vaeren- Saerens dat het lokaal van de Op 14 mei 1981 werd de Stich ting tot het behoud van het roerend kunst- en oudheidkun dig patrimonium in Limburg opgericht. De bedoeling was een restauratieatelier uit te bouwen en daarin is men pri ma geslaagd. Men kan deze ateliers ook bezoeken. Kon- takt opnemen met de Stichting is noodzakelijk en kan op het adres Begijnhof 59, te 3800 Sint-Truiden (011-68.85.79).

De Voorpost | 1987 | | pagina 5