TV-Ekspres zoekt 200 lezers om gratis mee op vakantie te gaan Waar wilt u zitten? Alle plaatsen zijn nog vrij Moderne post wil ruime dienstverlening verstrekken Dertiende Vastenvoettocht te Buggenhout Staatssekretaris Paula D'Hondt kwam dit keer niet Klachten rond de post in Dendermonde Op zaterdag 14 maart a.s. Nieuw type lamp: 60% minder verbruik De Voorpost Vertrek op 21 juni TV-Ekspres Vertrek op 24 juni TV-Ekspres Vertrek op 2 augustus TV-Ekspres Vertrek op 5 augustus TV-Ekspres Unieke wedstrijd in TV-Ekspres 16 - 6.3.1987 - De Voorpost fax en andere diensten die de post ter beschikking stelt van zijn kliënteel. Tussen haakjes gezegd, de post wil zijn kliën teel verruimen onder meer door een grotere en senllere efficiëntere dienstverlening. De postcheck is alom gekend en toch misschien te weinig, zo meende de heer De Braecke- leir die weet waarover hij praat, want hij leidt deze dienst al jaren. Hij wees op de snelle evolutie van de post check die plots werd afgeremd door de vernieuwde dienstver lening van banken en spaar kassen allerhande. Toch heeft de postcheck zijn nut, want jaarlijks stelt men 100 miljard frank gratis ter beschikking van de schatkist en dat be spaart ons heel wat kopbre- kens. Tenslotte stelde kabinetsme dewerkers Verbeiren op een zeer bevattelijke wijze het nieuwe gelaat van de moderne post voor. Dendermonde is in dat geheel een pilootprojekt. De post wil zich optrekken aan een aantal beleidslijnen die duidelijk in de verf worden gezet: verbetering door een kwaliteit van de diensten, een versnelde postdienstverlening, een grotere openingstijd voor de loketten naargelang de be hoeften van de plaatselijke be- SP volksvertegenwoordiger De Batselier heeft staatssekretaris voor PTT Paula D'Hondt ge wezen op klachten die er in Dendermonde zijn omtrent het pilootprojekt Post-90 dat in Dendermonde loopt. «Sedert het nieuwe systeem in voege is, regent het klachten over de post, waarbij ik als inwoner van Dendermonde zelf vaststel dat andere ook de last ervan ondervinden», zo stelt De Batselier die zegt dat de brieven laattijdig worden besteld, dat drukwerken hele maal te laat komen, kranten regelmatig met vertraging (soms van drie dagen) toeko men, postboden klagen omdat zij de stukken totaal ongeor dend voor hun neus krijgen, er een tekort is aan personeel om de nieuwe werkwijze in effi ciënte realiteit te kunnen om zetten. Volgens De Batselier zouden er momenteel 50.000 stukken wachten op hun bestelling wat voor de regio Dendermonde enorm veel is. Van efficiëntie is er volgens hem dan ook geen sprake. Precies door de on geordende stapel post en het tekort aan personeel kunnen sommige dienstronden op za terdag niet effektief doorgaan. Hij vraagt dan ook waarom er geen bijsturingen aan het ex periment gebeuren en waarom er geen bijkomende perso neelsleden worden aangewor ven. Volgens hem blijkt vooral het sorteren helemaal in de knoei te zitten, en precies dat sorteren is een wezenlijk ele ment van het hele systeem. Mevrouw D'Hondt zegt in haar antwoord dat er inder daad moeilijkheden zijn gesig naleerd bij de bestellersdien sten en dat men daar korrek- ties zal aanbrengen. De af vloeiing van personeel in het sorteercentrum te Gent heeft te Dendermonde een grotere Begin april zal de Interkommunale Intergem, in samen werking met het gemeentebestuur van Buggenhout, in de Buggenhoutse deelgemeente Opdorp, eksperimenteren met een totaal nieuw type verlichtingseenheid, bestemd voor de openbare verlichting. Deze daartoe ontworpen lamp, ontwikkeld door een firma uit Bomem, produceert een gelijke lichtsterkte en lichtspreiding als de momenteel in gebruik zijnde lampen, maar haar verbruik ligt niet minder dan 60% lager. Te Buggenhout-Opdorp zullen vier van deze 100 Watt lampen - kostprijs 25.000 F elk - voor het eerst aan de praktijk getoetst worden. (pvr) Sinds 1975 De basis van de Vastenvoet tocht werd in de lente van 1975 "i T"" j' gelegd, loen in het St.-Vmceit- »™;96 Ittrta- lijkheid en ondervonden aan tiusinstituut een projekt rond ontwikkelingshulp werd opge- Op zaterdag 14 maart a.s. is de Buggenhoutse Vastenvoettocht aan zjjn 13de editie toe. Deze tocht, die tot doel heeft fondsen te verzamelen ten behoeve van de Buggenhoutse ontwikkelingshelpers, zal opnieuw honderden paar benen vorig jaar werden zowat 1300 deelnemers geteld in beweging zetten die via sponsoring voor de «goeie zaak» zullen stappen. Dat er in en om Buggenhout telkepjare stevig gemarcheerd wordt bewijzen de opbrengsten van deze Vastenvoettochten. Vorig jaar bedroeg die bvb. 802.175 F. Daar bovenop kwam nog de gemeentelijke toelage van 80.217 F. Niet te versmaden bedragen die achteraf rechtstreeks aan een vijftiental Buggenhoutse ontwikkelingshelpers werden overgemaakt. zet. Enkele klassen namen antwoord was. «De Bosuilen» toen het initiatief een tocht van waagden het er toch op, welis- 25 km te ondernemen. Aan waar op eigen verantwoorde nd en ondervonden aar gen deel: de opbrengst be- den lijve hoe glad het parcours droeg 65.000 F. er bijlag. De jaren die volgden sprongen De editie 12-bis had dan veer- achtereenvolgens op de wa- tien dagen later plaats, op za gen: de lagere St.-Vincentius- terdag 15 maart. 1250 deelne- school, het St.-Michielscolle- mers daagden toen op, de op- ge, het Vrij Technisch In- brengst bedroeg 802.175 F. stiuut, de Gemeenteschool (Henestraat), Gemeen- 13de uitgave teschool Opdorp, BLO, lagere De dertiende editie wordt ge scholen Opstal. lopen op zaterdag 14 maart Tijdens de editie 1981 manifes- a.s. De deelnemers verzame- teerde zich een nieuwe ten- len op de speelplaats van de dens. Vastgesteld werd dat gemeenteschool Hanestraat. ook talrijke volwassenen be- Tussen 8 en 10 u. kan gestart langstelling toonden. Daarom worden. Te 8.30 u. wordt wel werden toen alle sociaal-kultu- een gezamenlijke start voor- rele verenigingen aangeschre- zien, vanop de speelplaats van ven. Een tiental verenigingen de school. Voor het startsein reageerden positief. Een jaar zorgen pater Frans Moens en later stapte het O.-L.-Vrouw- zuster Osmonda, wier projek- ter-Schelde Instituut uit Baas- ten totnogtoe gesteund werden rode voor het eerst mee, maar door de Vastenvoettocht. Bei de opbrengst van die inspan- den keerden nu (waarschijn- ningen werden gestort ten lijk) definitief naar ons land voordele van eigen projekten. terug. De tiende Vastenvoettocht in De kinderen uit Opstal en Op- 1984 werd een jubileumuitgave dorp worden met de bus opge- met kransen, een herdenkings- haald - 7.45 u. Opstal, 8 u. tekening, maar vooral met veel Opdorp - en worden in de loop deelnemers: niet minder dan van de namiddag opnieuw 1350 en een opbrengst van huiswaarts gebracht. 730.000 F, achteraf verhoogd De tocht loopt opnieuw langs met 73.000 F gemeentelijke een uitgestippeld parcours van toelage. Na de editie 1985 25 km lengte. Verspreid over aantal deelnemers: 1365; op- dit parcours ontmoeten de brengst 829.883 werd ook geld deelnemers kontroleposten, afgedragen aan de BRT-aktie waar hun deelnemingskaart «Overleven» en rechtstreeks voorzien wordt van een stem- aan ontwikkelingshelpers in pel. 's Middags kan er worden Ethiopië. geluncht in een ruime zaal, waar ook soep en frisdranken Vong jaar was de 12de editie te bekomen zijn. Wie dat gepland op zaterdag 1 maart, wenst kan daar de meege- Een dikke sneeuwlaag en een brachte boterhammetjes ver- ijzige wind maakten het echter orberen. onmogelijk de tocht te laten doorgbaan Hoewel via de ra- De leerlingen van de laagste dio werd omgeroepen dat de klassen (kleuter- en basis- tocht uitgesteld was, toch pre- school) worden vanuit de eer- senteerden zich bij het uur van ste kontrolepost naar de ge vertrek nog vele kandidaat- meenteschool gevoerd. Het deelnemers. Zij zagen echter MPI-Blijdorp stelt daartoe een in dat de tocht in dergelijke bus ter beschikking. Maar ook weersomstandigheden onver- vanuit de andere posten kun- Uitgeveiij De Cuyper n.v. Oude Vost 34 9330 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telex 25765 HRD 33.579 BTW 419.120.172 A. De Cuyper-RobberecM Drukkerijstraat 11 9140 Zete Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaklie: M. De Backer Redaktie Waasland: W. Vloebergh Abonnementendienst: tel. 052/21.40.60 jaarabonnement 1,800 F 6 maand 925 F 3 maand 475 F los nummer 38 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper volking, een nieuwe struktuur waarbij het mogelijk wordt dat de briefwisseling voor de eigen streek in een centraal kantoor in die streek blijft en dus snel ler ter plaatse kan worden ge bracht en in een later stadium een omvorming van de postco des. Die omvorming moet het mogelijk maken dat de sorte ring automatisch gebeuren kan. Kortom de post moet een nieuw en modem gelaat krij gen, moet met de tijd mee- Wij willen bepaalde diensten verlenen tegen serieuze prijs, aldus de n* werker van mevrouw D'Hj die ook zei dat er geen sp| is van afdankingen, zoals eens wordt beweerd. Er den alleen geen vervangia meer doorgevoerd. a Dendermonde. Veel belangstelling voor de uiteenzetting over de diensten die de p levert (foto Piet Hermans) personeelsbehoefte veroor- Het experiment in Dender- zaakt dan voorzien en wat de monde heeft in elk geval inte- bedeling van dagbladen be- ressante lessen voor het verde- treft, zijn er ook aanvoerdien- re investeringsbeleid opgele- sten die in gebreke blijven, verd, aldus de staatssekretaris zodat men niet alle schuld aan die hoopt dat een globale eva- de postbode moet toeschrij- luatie een beter beeld zal ven. brengen. nen de deelnemers, in de loop van de namiddag, terugge bracht worden. Niemand is im mers verplicht de 25 km uit te stappen, al doen de meesten het wel. Na de tocht kunnen de deelne mers de gelden inzamelen bij hun gelegenheidspeters of - meters. Dit jaar moet dat ge beuren vóór 27 maart. De opbrengst wordt achteraf per soonlijk overhandigd aan de ontwikkelingshelpers van wie de naam voorkomt op de pe- terslijst: Paul Jacobs, Petrus Jacobs, Jozef Jacobs, Maria Tumeer, Jozef Buyens, Hilde Baeck, Martha Daelemans, Michael Windey, Adolf Ja cobs, Maria Keppcns, Stefan Bruylandt, Mare Ockerman, Simonne Raemdonck, Frans Averals en Rupert Da Silva. De organisatie van de tocht berust bij het St.-Vincentius- college en het VTI St.-Michiel, samen met al de lagere scholen van de gemeente, het vrije net en de leerlingen die RK-gods- dienst volgen in de Rijks school. Bovendien werd dit jaar opnieuw de medewerking van diverse verenigingen en jeugdorganisaties bekomen. Verdere informatie over de Vastenvoettocht en de ge steunde projekten kan worden bekomen bij Luk Van Dries- sche, De Mosten 26 te 9360 Buggenhout (052/33.69.29), bij zuster Rita Kloosterstraat 15 te Buggenhout (052/ 33,26.37), in het St.-Vincentiu- scollege, Kloosterstraat 15 te Buggenhout (052/33.30.09) en in het VTI-St.-Michiel (052/ 33.33.13). Mocht het weer op 14 maart a.s. bar slecht zijn, zal de ani- matieploeg nog voor het nieuws van 8 u., via BRT BRT-1 laten omroepen dat de tocht opgeschort wordt. Als reservedatum wordt voorlopig zaterdag 21 maart weer houden. Ouders en sympathisanten die rond de middag of in de loop van de namiddag de gemeen teschool (eindpunt van de tocht) binnenlopen om hun kinderen op te halen of om een kijkje te komen nemen; kun nen de start van de tocht nog eens via het televisiescherm beleven. Van de tocht wordt nl. een video-opname gemaakt. Pierre Van Rossem Dat heb ik nog al eens ergens gelezen, denkt u nu. Dat klopt. Vorig jaar in TV-Ekspres De wedstrijd was toen zo'n overweldigend succes dat wij besloten hebben het dit jaar nog eens over te doen. Fantastisch is het gewooneen hele week GRATIS vertoeven op Tenerife in het 4**" hotelpark TEN-BEL. Eten, drinken, excursies, galadiners, optredens van Vlaamse en Spaanse vedetten en allemaal GRATIS. U mag niet langer wachten. Koop nu uw wedstrijdnummer van TV-Ekspres en word onze gast op Tenerife.' Een paar betogers, brievenbestellers die zich voorzien gewestelijk direkteur, die allen aldus de heer Troch die eraan hadden van borden en spandoeken, zorgden op de Grote °P een overz>chtelijke wijze toevoegde dat deze dienst heel Markt van Dendermonde voor enig opzien. Maar de dame ee" 8»ven over hun wat overbodige bezoeken kan voor wie zü de wacht optrokken, kwam niet opdagen, Eke opdrach' u"sparen zodat deze manifestanten na verloop van tijd wijselijk hun ~?e ^eer l~roc'1 behandelde de Van de heer Aude- heil zochten op warmere plaatsen dan de Grote Markt, direct nrarl en wees op de vele naerts vernamen de toehoor- ijjlypn, n,„ voordelen van deze dienst voor ders meer gegevens over de Inderdaad, staatssekretaris PTT Paula D Hondt-Vanop- het bedrijfsleven. Direct mail sneidiensten van de post waar denbosch was op het allerlaatste moment nog weerhouden heeft zijn uitbouw in feite te bij men de garantie heeft dat om de kennismaking tussen de moderne poststruktuur en danken aan de postorderbe- alles wat in het binnenland via het bedrijfleven met haar aanwezigheid op te luisteren. drijven, maar nu maakt een deze dienst wordt verstuurd, flink deel van de zakenwereld ook voor 18.00 uur wordt uit- Op uitnodiging van de Kamer teur-generaal van de kommer- van deze dienst gebruik. Met gereikt. Men kan ook gebruik voor Koophandel en Nijver- ciële dienst en Charpentier, grote tevredenheid overigens, maken van datapost, van buro- heid werden de verantwoorde- lijken van de verschillende 9*R| ("""HBHB :füf WÊÊÊÈH^BSËÈÈMt diensten die de post omvat BIB PHWb HfH naar Dendermonde geloodst om er aan de Dendermondse ondernemers duidelijk te ma ken dat de post een brede waaier aan dienst ter beschik king stelt. Het bleek al spoedig dat vele van die diensten onge kend zijn, en wanneer men ze toch kent men er blijkbaar niet alle facetten van heeft begre pen. Vandaar dat het een nut tige info-avond werd, waarbij niet alleen werd geluisterd naar uiteenzettingen, maar waar men ook ruimschoots de gelegenheid kreeg om van ge dachten te wisselen en meer nog om tussen twee streek- biertjes door met elkaar te pra ten over ervaringen met de post. In een panel bemerkten we onder meer de heren Verbei ren, kabinetsmedewerker van de staatssekretaris, De Brae- ckeleer direkteur-generaal van de postcheck, Troch, inspek- Dendermonde. Een panel van specialisten zette de postmogelijkheden op een rijtje (foto Piet Hermans) Naast de piloot Ook dat kan. Wij doen echt alles om het u naar de zin te maken. Met TV-Ekspres zit u altijd op de eerste plaats. 4 x 50 winnaars nemen wij mee op vakantie. U ziet hetde vliegtuigen staan al voor u klaar. Inchecken dus met uw geluksgetal op uw exemplaar van TV-Ekspres.

De Voorpost | 1987 | | pagina 16